John Connor

A sorozatban feltűnő karakterekről írhatsz véleményt, kritikát.
Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Felhasználó neme: Fiú/Férfi
Csapat: Ellenállás
Kapcsolat:

John Connor

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2009.08.11. 21:39

Vélemények kritikák.

A karaktert alakították:
- Edward Furlong
- Nick Stahl
- Thomas Dekker
- Christian Bale

goodnow
Tábornok
Tábornok

John Connor a szociàlis munkàs szemével

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.01.20. 10:27

Ùgy látom a sorozat végig nézése után,a tscc történet így is leírható: John átéli a 'család' tapasztalatát két évadon àt,mielőtt a magányos megváltó szerepét felvenné. A T1 és T2 azt sugalja: ebben sosem volt része. Azt gondolom,ez a legnagyobb veszteség egy gyermeknek, pl. egy állami gondozott gyermeknek;nincs 'fénykép album';nincsenek emlékek a családdal. Sarah szentenciája az első évadból (a sorozat egyik értéke a család) '...Nincs menedék, csak a család és a test, melyet Istentől kaptunk.
Reménykedjünk, hogy ez mindig elég lesz.' (1.évad/2)
"A bádogember szívre vágyott." Cameron Phillips

Lachlan Weaver
Parancsnok
Parancsnok
Csapat: Skynet

Re: John Connor

Hozzászólás Szerző: Lachlan Weaver » 2010.03.17. 12:54

goodnow írta:Most kicsit John és Cameron viszonnyát is másképp látom. A jövőben egyszerűen létszükséglet John számára,hogy egy biztos pont;Cam,mellette legyen. Az emberei főleg labilis áldozatok voltak...
Szerintem sokkal fontosabb ,hogy Kate Brewster és/vagy Allison Young mellette legyen.
Főleg mivel késöbb a gyerekeik válnak fontossá. (John-Kate).
"A nagy birodalmakat sosem a külső ellenség győzi le, hanem a belső ellentétek és gyengeségek."

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.03.17. 14:43

Lachlan Weaver írta:Szerintem sokkal fontosabb ,hogy Kate Brewster és/vagy Allison Young mellette legyen.
Na igen, attól függ, melyik idővonalon vagyunk :)
"A baglyok nem azok, amiknek látszanak."

goodnow
Tábornok
Tábornok

Cameron és John szerelmének jelentősége

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.06.28. 16:25

Ezt áthoztam a s02e18 topicból:
Convar írta:
zoli1863 írta:Az a telefon beszélgetés is elég érdekes, Cameron nagyon-nagyon emberi volt...
Az egy komplett szerelmi vallomás volt :)

Cam: John.

John: Igen?

C: Szeretlek.
Hát igen,ezen nincs mit vitatni. Ez szerelem a javából... :-) John a legmeghatározóbb életszakaszban van,egyrészt ez az igazi kihívás Sarah-nak: a kamasz fia lázad,és neki mint szülőnek pályán tartani a jövendő nagy harcost. Másrészt a kamasz fiú szerelmes lesz,és a lehető legmegbízhatóbb társra van/lesz szüksége,aki nem csak segíti,hanem igazi társ is lesz a végtelen magányban. Cam ezért is,és... nos 'azért' is -mert ő is emberi lesz-mondja ezt,dolgozik a kapcsolaton. Mi hát a sorozatban a nagyon nagy tét? Szerintem az,hogy Connor a neki kijelőlt úton halad-e,azzá lesz-e akivé lennie kell. Nem annyira azért izgultam végig a két évadot,hogy a skynet elkapja-e Johnt,megakadályozható-e az ítélet napja...stb,hanem azért vajon John megmarad-e a neki kijelőlt szerepben. Itt a kamaszkor nagyobb kihívás,mint a terminátorok! Azt gondolom,Sarah egyedül kevés lett volna ehhez,itt Cameron is kellett,akinek a küldetése túlmutat a puszta testőr szerepen. Ùgy sejtem-ezt màr pedzegettem más topicban-a három pont talàn a Sarah-John-Cameron család formációra is utalhat,mintegy szimbólikusan megerősítve azt,hogy nincs önmagában fejlődő Connor,egyszerűen létszükséglet az érzelmi és valós kooperáció anyával és a 'testvérrel',aki még a kockázatot jelentő kamaszszerelem irányát is megfelelően képes biztosítani.
Mint ahogy az is kezd világos lenni,hogy Boyd Sherman-re azért lett volna szükség,hogy segítsen a különleges családnak túljutni egy nehéz krízisen,ahogy Cameron Jòl rà is érez erre: 'Talàn azért van felírva Sherman neve,mert John-nak segít.'(nem szó szerint idéztem) Összegezve: az a véleményem a Cam-John szerelmi szàl nagyon fontos,fontos az is,hogy ez tényleg szerelem. Cam részéről is... A jövő nem végleges,de a jövőben John Jò működésének alapja,a Cameron-nal való kapcsolat. Szerintem. :-)
Szerintem Riley pont azért válik zavaróvá a sorozat nézése közben,mert az imént leírtak alaphangulatát adja àt észrevétlenül a film. Csendben alakul a Cam-John kapcsolat,amit Legalàbb ùgy hárítja a józan gondolkodásunk mint eleinte John,de a történet erősebb,mint mi. És Riley-ból màr az elején elegünk van. És egy nagyon fontos dolog: Sarah is elfogadja a s02e18ra ezt a felállást;ezt Cameron-nak is érzékelteti. :) 'nem ölhetlek meg,mert...'

convar
Tábornok
Tábornok

Re: Cameron és John szerelmének jelentősége

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.06.28. 17:05

goodnow írta:Hát igen,ezen nincs mit vitatni. Ez szerelem a javából... :-)
Igen, csak egy kicsit egyoldalú.
goodnow írta:Összegezve: az a véleményem a Cam-John szerelmi szàl nagyon fontos,fontos az is,hogy ez tényleg szerelem. Cam részéről is...
Pontosabban csak az ő részéről.
goodnow írta:Itt a kamaszkor nagyobb kihívás,mint a terminátorok!
Na ez azért attól is függ, hogy John lőtávolon belül van-e :D

Amire nem válaszolok, azokkal mind egyetértek ;)

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.06.28. 17:20

convar írta:
goodnow írta:Összegezve: az a véleményem a Cam-John szerelmi szàl nagyon fontos,fontos az is,hogy ez tényleg szerelem. Cam részéről is...
Pontosabban csak az ő részéről.
Hát..., ja. John érdekes téma ebből a szempontból. De hát kamasz: nem tudom ki vagyok, nem tudom mit akarok, nem tudom szeretem-e... Elég jellegzetes tünet. Azt gondolom elfojtja a vonzalmat Cam iránt, Riley inkább lázadás volt. De az évad végi nagy döntése már kiérlelt vonzalom, ragaszkodás megnyílvánulása a terminator lány irányába.
Spoiler! :
És még Cameron nagy tesztje-talán a 22ik epizódban van, nem emlékszem-szóval még a jó hideg Coltan váz simogatása sem ingatja meg ezt... (elnézést zoli1863, kicsit előre szaladtam...)
Hát, téma volt kit mi köt a tscc-hez. Én igen érzelgős tipus vagyok, engem jócskán Cam-John kapcsolata és annak hihetetlen kialakulása, fejlődése fogott meg. Szerintem nem vagyok egyedül ezzel, lehet, van aki szintén ezért, de ezt csendben, nem vallaná be... A rajongók kapcsolata a sorozattal is hihetetlen mélységeket járhat be, szerintem. :oops:

pernyehuszar
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: pernyehuszar » 2010.06.28. 18:21

Ezen még el sem gondolkodtam goodnow!
Pedig azt kell mondjam teljesen igazad van.
Ahogy átfuttatom a történéseket, a reakciókat az agyamon, rádöbbenek: Ez így van!
Már Riley feltűnése előtt is érezhető valami vonzalom Cam iránt Johnban.
Aztán feltűnik a szöszi, a kamasz Johnnak minden bizonnyal megtetszik, de hogy szerelmes-e belé, azt már ő maga sem tudja. Próbálja Camot gépként kezelni, de sokszor nem sikerül.
A Cam-John kapcsolat alakulására rátesz egy lapáttal Cam hibája. Mármint, hogy hibásan működik gépként, és egyre jobban funkcionál, mint ember.
Spoiler! :
Az i betűn a pont pedig Riley halála.
Amikor is John végleg rádöbben, hogy az egyetlen biztos pont az életében, a stabilitás Cam.
Meggyanusítja, kételkedik benne, végül "mégsem csalódik", amit a lelke mélyén is tudott.
Jesse puskája fordítva sült el. De hogy ennyire, nem is döbbentem rá, csak most.
Pedig megnéztem a Fox verziót, követem a Cool-t, de ennyire még sem világosodott meg.
Még 1x kössz goodnow!
Visszajövök!

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.06.28. 19:00

pernyehuszar írta:Ezen még el sem gondolkodtam goodnow!
Pedig azt kell mondjam teljesen igazad van.
Ahogy átfuttatom a történéseket, a reakciókat az agyamon, rádöbbenek: Ez így van!
Már Riley feltűnése előtt is érezhető valami vonzalom Cam iránt Johnban.
Aztán feltűnik a szöszi, a kamasz Johnnak minden bizonnyal megtetszik, de hogy szerelmes-e belé, azt már ő maga sem tudja. Próbálja Camot gépként kezelni, de sokszor nem sikerül.
A Cam-John kapcsolat alakulására rátesz egy lapáttal Cam hibája. Mármint, hogy hibásan működik gépként, és egyre jobban funkcionál, mint ember.
Spoiler! :
Az i betűn a pont pedig Riley halála.
Amikor is John végleg rádöbben, hogy az egyetlen biztos pont az életében, a stabilitás Cam.
Meggyanusítja, kételkedik benne, végül "mégsem csalódik", amit a lelke mélyén is tudott.
Jesse puskája fordítva sült el. De hogy ennyire, nem is döbbentem rá, csak most.
Pedig megnéztem a Fox verziót, követem a Cool-t, de ennyire még sem világosodott meg.
Még 1x kössz goodnow!
És az egész a szemünk előtt van végig. Hát, azt gondolom, ezért sem vált tömegfilmmé. Mint például a Helyszínelők... Nem adja könnyen magát a történet, piszokul megdolgoztatja a nézőt. A feleségem asszem most kap rá, a múlt szombaton nézte velem és most kiváncsi és kérdései vannak....

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.06.28. 20:09

goodnow írta:De az évad végi nagy döntése már kiérlelt vonzalom, ragaszkodás megnyílvánulása a terminator lány irányába.
Ez már a s2e1-ben megkezdődött, amikor visszahozta Camet: képes volt mindenkivel szembefordulni és (mellesleg óriási) kockázatot vállalni. Mi ez, ha nem ragaszkodás?

De: a vonzalom, a ragaszkodás csak egy érzelmi kötődés, nem szerelem.
goodnow írta:Hát, téma volt kit mi köt a tscc-hez. Én igen érzelgős tipus vagyok, engem jócskán Cam-John kapcsolata és annak hihetetlen kialakulása, fejlődése fogott meg. Szerintem nem vagyok egyedül ezzel, lehet, van aki szintén ezért, de ezt csendben, nem vallaná be... A rajongók kapcsolata a sorozattal is hihetetlen mélységeket járhat be, szerintem. :oops:
Nem "ciki" ez, Goodnow. A TSCC nagyon sokat tud adni, csak be kell (tudni) fogadni.

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.07.06. 21:34

Nektek feltűnt már hogy John Connor monogram megegyezik a Jesus Christ monogrammal? Lachlan Weaver írta ma válaszul erre email-ben: " John Connor - Jesus Christ
Nekem feltűnt korábban ,hogy egyezik a monogramm, még talán meg is említettem egy korábbi hozzászólásomban.
Ő az emberiség második megváltója. Az emberiség bűneiért az életét adta.
A sorozatban John mindig mondja ,hogy had élje az életét, de nem teheti neki ez az élete az emberiség megmentése.
Ezt miután megkomolyodik be is látja. És inkább felad mindent ezért az ügyért.
És hát a bűn egyenlő azzal ,hogy nem halgattak Sarahra és létrehozták a Skynet-et (a sátánt),
fék nélkül fegyverkezett az emberiség, technomán életet folytatott , kiszolgáltatta/alárendelte magát a technikának.
Elhozták a Bibliai ítéletnapját. Most nem kezdem el felsorolni ,hogy a 10 parancsolat szerint milyen bűnöket követtek el...
Az emberiség saját magát pusztította el a tetteivel (majdnem) .
Elég érdekes ,hogy John Connor aki pont egy technokrata és ezálltal viszi tovább a technomán vonalat ami természetesen a gépek elleni háborúban elengedhetetlen.
De mondjuk Sarah-tól és úgy ahogy Kate-től is távol áll nagyrészt a technika lehet Kate-ben valamelyest az annyát fedezte fel John (azthiszem mondja is ,hogy emlékeztetsz az anyámra - persze ezt nem ilyen kontextusban mint amiről én most beszélek)
Én úgy gondolom az ellenállás esetleges győzeleme után nem egy technokrata kellene az emberiség élére hanem talán egy Kate vagy Sarah tipusú ember aki talán új irányvonalat képviselne amin elindulna az emberiség, elindulna az újjáépítés.
Mivel Kate és John gyerekei viszik győzelemre végül az ellenállást de azért ,hogy mégis egy John Connor vigye győzelemre az ellenállást lehet John-nak fogják hívni a fiukat (ha lessz)

Mondjuk James Cameron-nak is ugyanaz a monogrammja mint John Connor-nak :)

Jesse (és nevének J kezdőbetűje) akár jelképezhetné Judas Iscariot-ot (Iskarióti Júdás) aki elárulta Jézus-t.
(bár személy szerint úgy gondolom Jesse jót akart).
Az iskarióti jelző a latin sicarius (késelő, a zélóta mozgalom ultraradikálisai, a politikai terrorizmus első képviselői) torzított változata. (Jesse is elég radikális vonalat képvisel) ;)
Flores portugálul virágot jelent.
Viszont angolul azthiszem a Flo az összekötő tiszt rövidítése a res meg akár lehetne az ellenállásé (resistance) tehát burkoltan jelenthetné az ellenállás összekötőtisztjét.
Az ellenállás összekötőtisztje (a renegát gépek és az ellenállás között). A snasszabb "variáció" ,hogy: összekötőtiszt a külömböző ellenálló csoportok között."

Nagyon eredeti megközelítés! Tetszett! Talàn annyiban finomítanám,hogy Connor szerintem csak látszólag technokrata,inkább az emberei félnek,hogy azzá válik: Derek mondja,vigyáznak arra,hogy John ember maradjon a jövőben. Nagyon is hús vér ember John Connor szerintem.

Snoopy87
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Snoopy87 » 2010.07.10. 16:22

Szerintem kicsit túlzás már a John Connor -- Jesus Christ hasonlat. Ügyes találat de szerintem semmi köze sincs a két dolognak egymáshoz.

Ha úgy vesszük akkor lehet John Connor maga James Cameron is! Önmaga megvalósítása a filmvásznon!

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.07.10. 16:51

Snoopy87 írta:Szerintem kicsit túlzás már a John Connor -- Jesus Christ hasonlat. Ügyes találat de szerintem semmi köze sincs a két dolognak egymáshoz.

Ha úgy vesszük akkor lehet John Connor maga James Cameron is! Önmaga megvalósítása a filmvásznon!
A terminator történetnek van egy komoly megváltás témája,gondolj a salvation-re. Ezért is gondoltam.

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.07.10. 17:05

Snoopy87 írta:Ha úgy vesszük akkor lehet John Connor maga James Cameron is! Önmaga megvalósítása a filmvásznon!
Na igen, ha már mindenáron fel kell ruházni a monogramokat vmi jelentéssel, akkor én is inkább erre hajazok. De ez is meg volt említve a postban:

"Mondjuk James Cameron-nak is ugyanaz a monogrammja mint John Connor-nak :)"

sylar007
Megfigyelő
Megfigyelő

Hozzászólás Szerző: sylar007 » 2010.08.29. 22:17

Amit itt olvastam John és Camaron kapcsolatáról nagyon elgondolkodtató és mégis nyilvánvaló volt. Bár a nyilvánvalósága ellenére nekem nem tűnt ilyen formában és teljes egészében fel. Köszi goodnow, hogy megosztottad eme gondolataidat. Jó volt olvasni és egy új szemszögből megvizsgálni a dolgokat :)
Az élet attól szép, hogy bármi megtörténhet. És attól sz*r, hogy meg is történik.

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.08.30. 06:11

sylar007 írta:Amit itt olvastam John és Camaron kapcsolatáról nagyon elgondolkodtató és mégis nyilvánvaló volt. Bár a nyilvánvalósága ellenére nekem nem tűnt ilyen formában és teljes egészében fel. Köszi goodnow, hogy megosztottad eme gondolataidat. Jó volt olvasni és egy új szemszögből megvizsgálni a dolgokat :)
Ez benne a szép, a sorozat úgy von be a témába, hogy szinte észre sem veszed. Csak azt érzed, tök jó lenne, Cam és John... :)

sylar007
Megfigyelő
Megfigyelő

Hozzászólás Szerző: sylar007 » 2010.08.31. 21:41

Ahogy mondod goodnow. Bár én nem pont így éreztem. Inkább úgy gondoltam rá h az lenne a legjobb ha eljutna a dolog egy bizonyos nagyon majdnem pontig, de azért lássuk be... hibás chip ide-oda... fejlődő érzelmek és a többi, Cam egy gép...
Az élet attól szép, hogy bármi megtörténhet. És attól sz*r, hogy meg is történik.

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.09.01. 00:31

sylar007 írta:de azért lássuk be... hibás chip ide-oda... fejlődő érzelmek és a többi, Cam egy gép...
Na, itt is el lehetne kezdeni a témát, de már így is annyi helyen megy :mrgreen:

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.09.01. 02:13

sylar007 írta:Ahogy mondod goodnow. Bár én nem pont így éreztem. Inkább úgy gondoltam rá h az lenne a legjobb ha eljutna a dolog egy bizonyos nagyon majdnem pontig, de azért lássuk be... hibás chip ide-oda... fejlődő érzelmek és a többi, Cam egy gép...
Hát ja,végül is az. De attól még... Én nagyon messze mentem el abban,hogy egy gép milyen lehetőségekkel bírhat. A sorozat maga is messze megy el,és nagyon relatívizál,még egy nagyon hűvös,a gép-érzelem témában távolságtartó nézet is bőven belefér. Ja,és az ellenkezője is. :-) Én az egyik szélén vagyok teljesen. Egy másik t rajongó,Lachlan Weaver abszolút a másik széle volt. :D

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.10.07. 10:02

John Connor miért nem látható a jövőben?

Páran feltettük már a kérdést, alaposan körbejártam a netet, hátha valamit nem vettünk észre, de nem találtam semmi kapaszkodót, így maradtak az általam eredetileg is szándékolt változatok.

Először is rendezői oldalról tekintve, nyilván plusz 1 színész a költségvetési plafon miatt nem fért volna bele, főleg, ha nevesebb az illető. Komoly kockázatot is látok benne, mert ha a karakter nem hiteles, odavághatja az egész szériát. A másik gond, hogy egyidőben ugyanaz a karakter más életkorban szerepeltetve nagy kihívás a sztori és a rendezés szempontjából is. Visszahat az előbb említett hitelességhez és ugyanúgy kockázat. Minden szempontból jobbnak tűnik egyszerűen nem szerepeltetni, így a karakter a rávaló állandó hivatkozásokkal, utalásokkal misztikusabbá, titkokkal telibbé válik és fenntartja a néző érdeklődését.

De miért nincs a sztoriban jelen valójában? Én két változatot képzelek el.

1. A merészebb változat szerint a T3-hoz hasonlóan John halott. A legegyszerűbb magyarázat a halála körülményeire, ami nem okoz problémát a környezetében – nem tudódik ki - az, hogy átprogramozás közben egy szoftveres hiba miatt az egyik T888 megöli a saját egyik belső helységében, Cam nincs elég közel, mire beavatkozik, John halálos sérülést szerez. Talán van annyi ideje még, hogy Cam-nek és Perry-nek átadja utolsó parancsát. A Skynet elleni győzelemig kettejüknek kell vinni a háborút, majd Cam visszaugrik a múltba - a valószínűsíthető, minden gépet eltörölni hangulat elől - és Perry fogja vállalni John halálának bejelentését, ami ekkor már nem lesz olyan kulcsfontosságú a győzelem miatt. Van bizonytalanság e változat körül, hiszen sok utalás történik John-ra, pl. Cam Dereknek az időutazása előtt: John hívat…, de nem emlékszem, hogy említi-e valaki, hogy tényleg találkozott ebben az időszakban vele. Vagy ez csak egy formula volt, hogy Cam John parancsát fogja átadni, közölni.
2. A másik változat a történetet tekintve konzervatívabb. John elzárkózásának oka egyszerűen biztonsági kérdés. Viszont itt megint két változat lehet. Az egyik, Skynet beszivárgói a háború vége fele egyre komolyabb problémát jelentettek, ezért John a vezetőivel úgy dönt, hogy teljesen elzárkózik még a sajátjai elől is. A kockázatokat felméri, hiszen nem buta. Tudja, hogy ez előbb-utóbb feszültségekhez vezet, hiszen a katonának látnia kell néha a parancsnokát, főleg egy olyat, aki annak előtte az első vonalban vezette őket.
A másik változat, hogy az elzárkózás kiváltója bizony maga Cam és talán pont ő is fogja ezt javasolni, hiszen pontosan tudja Skynet ezirányú terveit, és eszközeit. Ő maga is egy erre kifejlesztett kísérleti modell, akinek sikerül is John-hoz közel férkőzni. Ha neki sikerült, sikerülhet egy másiknak is. Csak a teljes bezárkózás és Cam védelme lehet a háború végéig az egyetlen valódi biztonság számára. Ez viszont más jellegű feszültségeket szít az embereiben. És itt jön képbe a Jesse fémjelezte belső ellenállás, akiknek elegük van az átprogramozott gépekből, az állandó meghibásodások miatti halálesetekből és félelemben élésből. Lehet, hogy John sok mindent számításba vett, de ilyen elszánt csoport(ok) létrejöttét nem. Ez akár nyílt lázadáshoz is vezethetett - olvastam olyan verziót, hogy esetleg saját emberei ölik meg John-t és Cam ezért menekül el vissza - de a háború végének közelsége miatt, talán vállalható kockázatként értékelte ezt.

John és Cameron kapcsolata

Azt tudjuk, hogy még a kapcsolatfelvétel előtt Cam már csodálta John-t a bátorságáért, határozottságáért. Eleve pozitív módon gondolkodott felőle, pedig ekkor még csak „egy gép” volt, aki néhány másikkal egyetemben szembefordult Skynettel. Ez a másfajta gondolkodás egy emberről, egy férfiről - valószínűsítettem régebben - a kifinomult női szoftveréből fakadhat, ami miatt az idő haladtával ahogy fejlődik, tanul, egyre inkább nőként is kezd gondolkodni, nem csak gépként.
Benn a bázison nincs sok kézzel fogható bizonyíték a kapcsolatuk milyenségéről, de az hogy egyedül ő tegezi(heti), valamint legbennsőbb emlékeit is megosztja vele – olyat is, amit még az anyjának sem mondott el – számomra egyértelművé teszi, hogy szerették egymást. Társak volt egy különös értelemben. Szerintem nem jutottak messzebb egy érintésnél, egy simogatásnál, de ez ebben a környezetben és az ember-gép kapcsolat eddigi „elképzelhetetlenségét” is beleértve gyakorlatilag megfelelt egy férfi-nő kapcsolatnak…mondjuk ki, szerelemnek. John-nak amúgy sem nagyon volt kapcsolata nőkkel azelőtt a „sorsa” miatt - Riley: még sosem hoztál haza lányt?...nem, soha -, így valószínűleg a nyomasztó hangulatú, monoton és sivár jövőben füig szerelmes lett Cam-be, úgy, ahogy csak egy olyan felnőtt képes egy fiatal lányba, akinek élete során nem nagyon adatott meg a párkapcsolat.
Van egy fogós kérdés, még ami szintén volt régebben általam említve: Vajon 2 Cam-et látunk? Az, aki visszaküldi Dereket, hűvös, kimért, érzelmeket nem nagyon mutató - talán csak a Derekkel szembeni ellenszenvét - és a másik, a kedvesen mosolygó, megértő, érzelmeket mutató - Jesse vallatásánál láthatjuk - Cam.
Talán a Derek csoport visszaküldése miatt beálló változás generál egy ilyen eltérést az időben, ami miatt létrejön egy érzelemdúsabb Cam, ami kiváltja John-nal való szerelemi kapcsolatát, ami aztán kiváltja a Jesse fémjelezte csoport létrejöttét?

Miért ment vissza Cameron?

Sarah is keményen feltette a kérdést, de Cam nem válaszolt, nézése viszont sokat sejtető volt. Valami további titok lappang a dolog mögött. Nem mondott el mindent akkor, amikor azt mondta először Sarah-nak, hogy - azért jöttem, hogy megvédjem John-t - majd később - azért jöttünk 2007-be, mert harcolnunk kell itt - és azért 2007-be, mert 2005-ben meghaltál.
Lehetőségek:
- tudtak Cromartie-ról és tényleg megvédeni saját magát
- megmenteni az anyját a haláltól
- a lázadás veszélyeztette Cam-et, ki kellett őt menekíteni
- harcolni Skynet létrejötte ellen
- támogatni a J.H. projektet

Ami biztosnak tűnik, a Derek csoport kudarcáról tudtak, hiszen miután visszaküldték őket, a jövőben nem állt be szignifikáns változás. Apróbb változások voltak, pl Derek-Fischer kapcsolat, kicsit más Cam és Jesse. Nem számoltak azzal, hogy Vick jelen van és megsemmisíti a csoportot adatgyűjtés közben - ebben az idővonalban valószínűleg Derek is otthagyta a fogát - ezért nem állt be változás. Ekkor dönthetett John, vagy maga Cam, hogy Cam-et visszaküldi és Sarah irányítása alá helyezi a Skynet elleni jelenben zajló harcot, egyrészt mégis csak az anyjában bízott legjobban, másrészt Cam mondja – nálad jobb harcost nem ismernek. Ehhez nyilván el kellett kerülni a halálát, ezért történt az időugrásuk, ehhez viszont az építőt el kellett küldeni 1963-ba.
A J.H. projektről biztos, hogy nem tudtak, de Cam tudta, hogy a will you join us-ra az aktuális időtől függetlenül reagálnia kell.

Na, hirtelen ennyi, ez az 500. hsz-em. :)
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára joe maschine 2010.10.07. 16:46-kor.
Vannak állandó dolgok az időben, amik meg akarnak történni...

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.10.07. 10:04

Törölt hsz duplázódás miatt!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára joe maschine 2010.10.07. 12:39-kor.

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.10.07. 12:11

Hűűűű....., ez felüdítő olvasmány volt Joe Maschine, egy szellemi kirándulás, kicsit ki is léptem a napi munkámból, de nagyon jól esett! Itt a kezem egy virtuális kézszorításra! (aztán rohanok tovább...)

John halott:
nagyon merész verzió, még nem jutott eszembe ez.
De lehetséges. Szerintem amúgy ellene mond, hogy Derek mögött belép John. s01e06.

A második változat inkább igaz, hozzám közelebb áll.
Főleg a Cameron-John kapcsolat... :oops: John hormonjai veszettűl táncolhattak a jövőben... , max egyetértek.
Azt gondolom- hallod Convar? :) -még virtuálisan is bemozdul a biológia, a kémia az emberben. Hát még ha egy helyre vagy tartósan összezárva egy szép és tökéletes nő imitációval, aki még csak nem is pusztán utánzat.
Sőt, az ember legmélyebb lelki működéseit produkálja, érez, tanul, kötődik... Nincs férfi ebben a helyzetben, aki előbb utóbb ne lett volna fülig szerelmes..., főleg ha facér, mint John :roll:

Az egy újszerű meglátás volt, hogy John H nem volt benne az eredeti forgatókönyvben, mégis Cam adekvátan reagál a Csatlakozol...? felhívásra, mintegy reagálva az aktuális új helyzetre.
Igen, igen , John H-ról biztos nem tudtak, mégis a csatlakozol kérdés engem a mai napig összezavar...

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.10.07. 12:32

goodnow írta: John halott:
De lehetséges. Szerintem amúgy ellene mond, hogy Derek mögött belép John. s01e06.
Ott a fiatal John lép be, aki nem lehet a jövőben(ezt kitárgyaltuk, miért), az a jelenet már Derek ébredéséhez tartozik szerintem.

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.10.07. 14:07

joe maschine írta:
goodnow írta: John halott:
Ott a fiatal John lép be, aki nem lehet a jövőben(ezt kitárgyaltuk, miért), az a jelenet már Derek ébredéséhez tartozik szerintem.
Ùgy emlékszem nyitva hagytuk,hogy lehet a jövőbeli John is. Az egy furcsa jelenet...

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.10.07. 16:38

goodnow írta:Azt gondolom- hallod Convar? :) -még virtuálisan is bemozdul a biológia, a kémia az emberben.
Mit is? :D Mire teccik célozni? :D Csak nincs összefüggésben a másik topikbeli kinyilatkozásommal? :D

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.10.07. 16:43

convar írta:
goodnow írta:Azt gondolom- hallod Convar? :) -még virtuálisan is bemozdul a biológia, a kémia az emberben.
Mit is? :D Mire teccik célozni? :D Csak nincs összefüggésben a másik topikbeli kinyilatkozásommal? :D
Remélem kielégített a hsz-em, nyár óta ígérgettem... :mrgreen:

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.10.07. 21:24

convar írta:
De igen.
Itt válaszoltam a hsz-re.

Válasz küldése