Cameron Phillips

A sorozatban feltűnő karakterekről írhatsz véleményt, kritikát.
Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Felhasználó neme: Fiú/Férfi
Csapat: Ellenállás
Kapcsolat:

Cameron Phillips

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2009.08.11. 21:54

Vélemények, kritikák.

A karaktert alakította:
- Summer Glau

goodnow
Tábornok
Tábornok

Cameron Phillips,ecce homo; íme az ember

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.03.07. 16:29

Sokat morfondíroztam azon, jó dolog-e itt ezen a topicon vitát generálni Cameron-ról. Egyrészt az egyes epizódoknál részleteiben megvitatjuk a karakter jellemzőit. Másrészt ott van bennem, hogy akaratlanul is amellett kardoskodok, amit nekem jelent a karakter... Most ùgy gondolom,nem racionális Inkàbb érzelmi oldalról közelítem meg a témát. Íme egy oldal ahová egy Alexa nevű rajongó gif animációk formájában fejezte ki érzéseit John és Cameron kapcsolatáról. Engem magával ragadott. Íme;'Jameron forever'... http://www.fanforum.com/f318/john-camer ... -62896268/ Vitaindító alaptézisem a következő: (inkább később ;) )folyt.köv
"A bádogember szívre vágyott." Cameron Phillips

convar
Tábornok
Tábornok

Re: Cameron Phillips,ecce homo; íme az ember

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.03.11. 01:13

papppityu2 írta:Sokat morfondíroztam azon, jó dolog-e itt ezen a topicon vitát generálni Cameron-ról. Egyrészt az egyes epizódoknál részleteiben megvitatjuk a karakter jellemzőit. Másrészt ott van bennem, hogy akaratlanul is amellett kardoskodok, amit nekem jelent a karakter... Most ùgy gondolom,nem racionális Inkàbb érzelmi oldalról közelítem meg a témát. Íme egy oldal ahová egy Alexa nevű rajongó gif animációk formájában fejezte ki érzéseit John és Cameron kapcsolatáról. Engem magával ragadott. Íme;'Jameron forever'... http://www.fanforum.com/f318/john-camer ... -62896268/ Vitaindító alaptézisem a következő: (inkább később ;) )folyt.köv
Na mi lesz? :P ;)

Addig is egy kis érdekesség annak, aki még nem látta:
Spoiler! :
Vki kijavította a s2e22-ben látott és sokak által bakinak titulált, bár sztem nem bakit:

http://fc08.deviantart.com/fs45/i/2009/ ... koslaw.jpg
"A baglyok nem azok, amiknek látszanak."

Lachlan Weaver
Parancsnok
Parancsnok
Csapat: Skynet

Hozzászólás Szerző: Lachlan Weaver » 2010.03.11. 08:27

papppityu2 írta:Íme;'Jameron forever'... http://www.fanforum.com/f318/john-camer ... -62896268/
:shock: ez nekem már sok

convar írta: Addig is egy kis érdekesség annak, aki még nem látta:
Spoiler! :
Vki kijavította a s2e22-ben látott és sokak által bakinak titulált, bár sztem nem bakit:
Spoiler! :
Azt hiszem mintha már lett volna róla szó, de you tube-on már a maga a rajongók álltal kijavított jelenet is fent van egy ideje külömböző hosszúságokban
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XCc-N19JPuM[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=X7jJlhMvp_I[/youtube]
"A nagy birodalmakat sosem a külső ellenség győzi le, hanem a belső ellentétek és gyengeségek."

goodnow
Tábornok
Tábornok

Cameron Phillips,ecce homo; íme az ember

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.03.11. 08:34

Vitaindító téziseim: 1. Cameron egy MI. A chipje mobilabb mint a török és John Henry chipje. De ez nagyon el van rejtve a történetben. Nem véletlen,hogy John Henry csatlakozásra hívja. 2. Logikus következménye mindennek,hogy emberré válik,nem biológiai értelemben. Pl. Szerelmes lesz... És viszont John is.

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Re: Cameron Phillips

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2010.03.11. 16:36

convar írta: Addig is egy kis érdekesség annak, aki még nem látta:
Spoiler! :
Spoiler! :
Nekem ennek a képnek a másik változata volt a háttérképem (ahol piros szemű Cam).
Szerintem sem baki az, hogy Cam kéken tudja villogtatni a szemeit, alapjába véve meg piros.
Lachlan Weaver: Köszi a videókat! :) Ezeket még nem láttam.

WisitoR
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: WisitoR » 2010.03.11. 18:25

papppityu2 írta:Vitaindító téziseim: 1. Cameron egy MI. A chipje :?:mobilabb :?: mint a török és John Henry chipje. De ez nagyon el van rejtve a történetben. Nem véletlen,hogy John Henry csatlakozásra hívja. 2. Logikus következménye mindennek,hogy emberré válik,nem biológiai értelemben. Pl. Szerelmes lesz... És viszont John is.
Vagy elírtad, vagy számomra nincs értelme a szövegnek.
Mobilabb?? Mihez képest? A Törökhöz? Valóban. J.H.-éhoz képest? Azt eltörték, szóval az már nincs is.
Ennek hogyan van folyománya, hogy emberré válik?
=[WisitoR]=

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.03.11. 20:02

WisitoR írta:
papppityu2 írta:Vitaindító téziseim: 1. Cameron egy MI. A chipje :?:mobilabb :?: mint a török és John Henry chipje. De ez nagyon el van rejtve a történetben. Nem véletlen,hogy John Henry csatlakozásra hívja. 2. Logikus következménye mindennek,hogy emberré válik,nem biológiai értelemben. Pl. Szerelmes lesz... És viszont John is.
Vagy elírtad, vagy számomra nincs értelme a szövegnek.
Mobilabb?? Mihez képest? A Törökhöz? Valóban. J.H.-éhoz képest? Azt eltörték, szóval az már nincs is.
Ennek hogyan van folyománya, hogy emberré válik?
Igazad van,ez így baromság. Nem jòl fejeztem ki magam. Javítva: Vitaindító téziseim: 1. Cameron egy MI. Egy nagyon fejlett mesterséges intelligencia. Technikai értelemben fejlettebb mint a török/és John Henry. Nem kötődik nagyobb és komolyabb technikai háttérhez,egy chipen ott van minden,tehát mobilabb is mint a török/és John Henry. De ez,az ő valódi mibenléte, nagyon el van rejtve a történetben. De nem véletlen,hogy John Henry csatlakozásra hívja. Pontosan tudja milyen értékkel bìr Cameron. S02e22. 2. Logikus következménye mindennek,vagyis annak,hogy Cameron MI,az hogy emberré válik,nem biológiai értelemben. Pl. Szerelmes lesz... És viszont John is.
Ahogy John Henry is emberré válik,ez ő nála is az MI lét következménye.

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.03.11. 23:56

Lachlan Weaver írta:
Spoiler! :
Azt hiszem mintha már lett volna róla szó, de you tube-on már a maga a rajongók álltal kijavított jelenet is fent van egy ideje külömböző hosszúságokban
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XCc-N19JPuM[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=X7jJlhMvp_I[/youtube]
És ezt hogy, mivel??? :shock:
Devastator715 írta:
Spoiler! :
Nekem ennek a képnek a másik változata volt a háttérképem (ahol piros szemű Cam).
Szerintem sem baki az, hogy Cam kéken tudja villogtatni a szemeit, alapjába véve meg piros.
Nem hát! ;)
Spoiler! :
http://terminator.wikia.com/wiki/Cameron

Idézek belőle:

Eye Color: Cameron's eyes are red, like all Terminators (with the exception of the T-X). However, it was originally assumed that they were blue due to events in the first season where Cameron's eyes are seen to flash a deep blue (and were visible during a retina scan). This discrepancy was met with an unfavourable response from many fans who saw the change as a last minute unnecessary retcon of previously established canon. Josh Friedman explained: "It’s red because at the core, she’s a Terminator. Plain and simple. The lens itself is red. There’d never be a reason to change the lens color. I made it [the flash] blue in the pilot to indicate she was different but that wasn’t to suggest the hardware was blue. No reason for it."[10] The "blue eyes software" could easily be a Resistance Security Encryption Key, considering its use in unlocking access to both the TDE station in the vault (for the Connors), and the TDE complex in the future (for Derek).
papppityu2 írta:Igazad van,ez így baromság. Nem jòl fejeztem ki magam. Javítva: Vitaindító téziseim: 1. Cameron egy MI. Egy nagyon fejlett mesterséges intelligencia. Technikai értelemben fejlettebb mint a török/és John Henry. Nem kötődik nagyobb és komolyabb technikai háttérhez,egy chipen ott van minden,tehát mobilabb is mint a török/és John Henry. De ez,az ő valódi mibenléte, nagyon el van rejtve a történetben. De nem véletlen,hogy John Henry csatlakozásra hívja. Pontosan tudja milyen értékkel bìr Cameron. S02e22. 2. Logikus következménye mindennek,vagyis annak,hogy Cameron MI,az hogy emberré válik,nem biológiai értelemben. Pl. Szerelmes lesz... És viszont John is.
Hát velem ezen nem fogsz vitázni :) Nekem végig világos volt Cam "törzsfejlődése", és az egyik legérdekesebb szál volt számomra az egészben.

Én amúgy is fogékony vagyok vagyok az olyan történetekre, amelyek az MI miatt kialakuló morális, erkölcsi kérdéseket boncolgatnak, pl. Szárnyas fejvadász, A kétszáz éves ember, A.I. Mesterséges értelem (na jó, ennek a vége azér kicsit túl lett spilázva, kár érte :P ), stb.

Nekem voltaképp ettől emelkedett oda a TSCC, ahol van. Ha ez nincs, akkor mindenképp a T filmek alatt maradna a rangsorban.
Spoiler! :
Ja, de hogy szerelem is volt-e? Hát, addig érzésem szerint nem jutottak el, se John Cam irányába, se Cam John irányába. Bár az nem kérdés, kialakult köztük vmiféle érzelmi kötelék a végére...

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2010.03.12. 11:04

convar írta:
Spoiler! :
http://terminator.wikia.com/wiki/Cameron

Idézek belőle:

Eye Color: Cameron's eyes are red, like all Terminators (with the exception of the T-X). However, it was originally assumed that they were blue due to events in the first season where Cameron's eyes are seen to flash a deep blue (and were visible during a retina scan). This discrepancy was met with an unfavourable response from many fans who saw the change as a last minute unnecessary retcon of previously established canon. Josh Friedman explained: "It’s red because at the core, she’s a Terminator. Plain and simple. The lens itself is red. There’d never be a reason to change the lens color. I made it [the flash] blue in the pilot to indicate she was different but that wasn’t to suggest the hardware was blue. No reason for it."[10] The "blue eyes software" could easily be a Resistance Security Encryption Key, considering its use in unlocking access to both the TDE station in the vault (for the Connors), and the TDE complex in the future (for Derek).
Igen, ezen az oldalon jártam már egyszer, de bevallom lusta voltam az angol szöveget elolvasni. Csak a képeket néztem meg róla (software, hardware). Ja, és köszönöm, hogy kiemelted nekem erről a lényeget. :)

WisitoR
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: WisitoR » 2010.03.12. 15:42

papppityu2 írta: Igazad van,ez így baromság. Nem jòl fejeztem ki magam. Javítva: Vitaindító téziseim: 1. Cameron egy MI. Egy nagyon fejlett mesterséges intelligencia. Technikai értelemben fejlettebb mint a török/és John Henry. Nem kötődik nagyobb és komolyabb technikai háttérhez,egy chipen ott van minden,tehát mobilabb is mint a török/és John Henry. De ez,az ő valódi mibenléte, nagyon el van rejtve a történetben. De nem véletlen,hogy John Henry csatlakozásra hívja. Pontosan tudja milyen értékkel bìr Cameron. S02e22. 2. Logikus következménye mindennek,vagyis annak,hogy Cameron MI,az hogy emberré válik,nem biológiai értelemben. Pl. Szerelmes lesz... És viszont John is.
Ez még így is "sántít". Valahogy így:
De ez,az ő valódi mibenléte, nagyon el van rejtve a történetben.
De ez,az ő valódi előnye, nagyon el van rejtve a történetben. Csak a végén láthatjuk be igazán.
De nem véletlen,hogy John Henry csatlakozásra hívja. Pontosan tudja milyen értékkel bìr Cameron. S02e22.
Persze, hogy tudja. Kezdve azzal, hogy a "hordozójához" (Cromartie alváza) hasonló technológiai szintű gépezettel lép kapcsolatba (Cameron) akinek megvan a chipje és így mobil. Ha meg tudja győzni, hogy cseréljenek, (amit nem igazán értek, kivéve Cam "halálvágya") Ő (J.H.) szintén mobil lesz. Szerintem nem sok fogalma van arról ami a jövőben történik, különben nem vágott volna bele az időugrásba ilyen hebehurgya módon. Nem hiszem, hogy C.W. elég részletes eligazítást tartott volna J.H.-nek a jövőről. Ez abból is látszik amilyen aggódon indult utána a jövőbe. Még nincs felkészülve.

2. Logikus következménye mindennek,vagyis annak,hogy Cameron MI,az hogy emberré válik,nem biológiai értelemben. Pl. Szerelmes lesz... És viszont John is.
Azért mert egy szoftver eléri az MI szintet, még nem lesz belőle ember. lásd J.H. fejlődési periódusát. Amíg nem határoztál meg neki, morális, erkölcsi szabályokat, nem volt több egy gyorsan számoló szoftvernél. (Később is csak egy gyerek lett, aki csak önmaga védelmével törődött. Lsd.: kinyírt Doki.)
Ellison ügynök bibliai alapú szabályai megfelelnek egyfajta asimovi fő szabálynak: Nem bánthatod az embereket, mert az nagyon nagy hiba és ezért kikapcsolhatnak. A megtámadásakor történt kikapcsolás egy jó lecke volt számára.
Cameronban és C.W.-ben is alapvetően ugyanaz a szoftverparancs fut: utánozd az embereket, vegyülj, rejtőzz el köztük.
Cam az Allison Young-féle személyiség profilt alkalmazza, (amelyben ott rejtőzik J.C. csodálata, ami személyes, pozitív kontaktus eredményeként átalakulhat egyfajta bajtársi összetartássá(az ő esetükben, békeidőben ez a lépcsőfok kimarad)->szereteté-> majd szerelemé /néha a bajtársi összetartás miatt még egyneműek között is. :| /)
C.W. típusához méltón egy még fejlettebb szoftvert futtat (még pókerezhetne is vele), ami rövid adatgyűjtés után a kiszemelt célpont lemásolásából majd helyettesítéséből áll. Ám Ő többet kockáztat, mert kevesebb infó áll rendelkezésére mint Cam-nak. C.W.-nek a külsejére alapozva kell rögtönöznie, elkerülendő a lebukást, azt, hogy a környezete megkérdőjelezze, hogy valóban az-e akinek kiadja magát. Folyamatosan tanul, fejleszti karakterét (mint egy színész),hogy minél jobban hasonlítson ahhoz akit utánoz. (ld.: a házi videón jött rá, az érintés fontosságára Savannah-val kapcsolatban.) Az a csoportvezető akit leszúrt a budiban, veszélyeztette őt (másoknak is panaszkodik, így kiszivárognak infók...) és előtérbe "nagyító alá" kerülhet a személyisége. Vagyis eliminálni kellett. Mint Serrano Point-nál a technikai Főnök, aki jelentést írt a szövetségi hivatalnak ezért késni fog az erőmű indítása. Itt látszik igazán, hogy nem emberek, nem emberi a személyiségük. A céljuk érdekében habozás nélkül ölnek. (Mindkét csaj) J.H. alapból csak egyszer tette, akkor is véletlenül, tudatlanul.

John szerelmes-e Cameronba? Ezt egyszer már fejtegettem: csajozós korszakban van, tombolnak a hormonok, erre itt egy szép csaj, aki ráadásul jól bírja az életvitelüket (elég golyóálló) plusz mindent megtesz érte és még rejtélyes is John számára azzal, hogy nem mond el mindent a jövő(jük)ről. Könnyű belezúgni. Elég sok Fan meg is tette fele ennyi kritériummal. ;)
Cameron John-ba? Elsőként talán Allison Johnba. Cam a másolt személyiség miatt talán a már fent leírt lépcsők szerint szintén, de ha valóban ember módra lett volna szerelmes, nem "löki el" magától John-t. Ha emberként (nőként :roll: ) lenne Johnba szerelmes (és biztosan érzékelte, hogy nem viszonzatlanul) akkor le lenne sz*rva a jövő.
Számunkra talán most kicsit morbidnak tűnne a szerelmük (pár száz év múlva meg már talán unalmasnak) de úgyis csak a szerelem számít. Sztem.
(A szerelmükkel kapcsolatos fejtegetésem egy klinikailag még nem igazolt Valentin napi szövődmény következménye. Bocsánat. :D)
=[WisitoR]=

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.03.12. 16:13

WisitoR írta:
papppityu2 írta: Igazad van,ez így baromság. Nem jòl fejeztem ki magam. Javítva: Vitaindító téziseim: 1. Cameron egy MI. Egy nagyon fejlett mesterséges intelligencia. Technikai értelemben fejlettebb mint a török/és John Henry. Nem kötődik nagyobb és komolyabb technikai háttérhez,egy chipen ott van minden,tehát mobilabb is mint a török/és John Henry. De ez,az ő valódi mibenléte, nagyon el van rejtve a történetben. De nem véletlen,hogy John Henry csatlakozásra hívja. Pontosan tudja milyen értékkel bìr Cameron. S02e22. 2. Logikus következménye mindennek,vagyis annak,hogy Cameron MI,az hogy emberré válik,nem biológiai értelemben. Pl. Szerelmes lesz... És viszont John is.
Ez még így is "sántít". Valahogy így:
De ez,az ő valódi mibenléte, nagyon el van rejtve a történetben.
De ez,az ő valódi előnye, nagyon el van rejtve a történetben. Csak a végén láthatjuk be igazán.
De nem véletlen,hogy John Henry csatlakozásra hívja. Pontosan tudja milyen értékkel bìr Cameron. S02e22.
Persze, hogy tudja. Kezdve azzal, hogy a "hordozójához" (Cromartie alváza) hasonló technológiai szintű gépezettel lép kapcsolatba (Cameron) akinek megvan a chipje és így mobil. Ha meg tudja győzni, hogy cseréljenek, (amit nem igazán értek, kivéve Cam "halálvágya") Ő (J.H.) szintén mobil lesz. Szerintem nem sok fogalma van arról ami a jövőben történik, különben nem vágott volna bele az időugrásba ilyen hebehurgya módon. Nem hiszem, hogy C.W. elég részletes eligazítást tartott volna J.H.-nek a jövőről. Ez abból is látszik amilyen aggódon indult utána a jövőbe. Még nincs felkészülve.

2. Logikus következménye mindennek,vagyis annak,hogy Cameron MI,az hogy emberré válik,nem biológiai értelemben. Pl. Szerelmes lesz... És viszont John is.
Azért mert egy szoftver eléri az MI szintet, még nem lesz belőle ember. lásd J.H. fejlődési periódusát. Amíg nem határoztál meg neki, morális, erkölcsi szabályokat, nem volt több egy gyorsan számoló szoftvernél. (Később is csak egy gyerek lett, aki csak önmaga védelmével törődött. Lsd.: kinyírt Doki.)
Ellison ügynök bibliai alapú szabályai megfelelnek egyfajta asimovi fő szabálynak: Nem bánthatod az embereket, mert az nagyon nagy hiba és ezért kikapcsolhatnak. A megtámadásakor történt kikapcsolás egy jó lecke volt számára.
Cameronban és C.W.-ben is alapvetően ugyanaz a szoftverparancs fut: utánozd az embereket, vegyülj, rejtőzz el köztük.
Cam az Allison Young-féle személyiség profilt alkalmazza, (amelyben ott rejtőzik J.C. csodálata, ami személyes, pozitív kontaktus eredményeként átalakulhat egyfajta bajtársi összetartássá(az ő esetükben, békeidőben ez a lépcsőfok kimarad)->szereteté-> majd szerelemé /néha a bajtársi összetartás miatt még egyneműek között is. :| /)
C.W. típusához méltón egy még fejlettebb szoftvert futtat (még pókerezhetne is vele), ami rövid adatgyűjtés után a kiszemelt célpont lemásolásából majd helyettesítéséből áll. Ám Ő többet kockáztat, mert kevesebb infó áll rendelkezésére mint Cam-nak. C.W.-nek a külsejére alapozva kell rögtönöznie, elkerülendő a lebukást, azt, hogy a környezete megkérdőjelezze, hogy valóban az-e akinek kiadja magát. Folyamatosan tanul, fejleszti karakterét (mint egy színész),hogy minél jobban hasonlítson ahhoz akit utánoz. (ld.: a házi videón jött rá, az érintés fontosságára Savannah-val kapcsolatban.) Az a csoportvezető akit leszúrt a budiban, veszélyeztette őt (másoknak is panaszkodik, így kiszivárognak infók...) és előtérbe "nagyító alá" kerülhet a személyisége. Vagyis eliminálni kellett. Mint Serrano Point-nál a technikai Főnök, aki jelentést írt a szövetségi hivatalnak ezért késni fog az erőmű indítása. Itt látszik igazán, hogy nem emberek, nem emberi a személyiségük. A céljuk érdekében habozás nélkül ölnek. (Mindkét csaj) J.H. alapból csak egyszer tette, akkor is véletlenül, tudatlanul.

John szerelmes-e Cameronba? Ezt egyszer már fejtegettem: csajozós korszakban van, tombolnak a hormonok, erre itt egy szép csaj, aki ráadásul jól bírja az életvitelüket (elég golyóálló) plusz mindent megtesz érte és még rejtélyes is John számára azzal, hogy nem mond el mindent a jövő(jük)ről. Könnyű belezúgni. Elég sok Fan meg is tette fele ennyi kritériummal. ;)
Cameron John-ba? Elsőként talán Allison Johnba. Cam a másolt személyiség miatt talán a már fent leírt lépcsők szerint szintén, de ha valóban ember módra lett volna szerelmes, nem "löki el" magától John-t. Ha emberként (nőként :roll: ) lenne Johnba szerelmes (és biztosan érzékelte, hogy nem viszonzatlanul) akkor le lenne sz*rva a jövő.
Számunkra talán most kicsit morbidnak tűnne a szerelmük (pár száz év múlva meg már talán unalmasnak) de úgyis csak a szerelem számít. Sztem.
(A szerelmükkel kapcsolatos fejtegetésem egy klinikailag még nem igazolt Valentin napi szövődmény következménye. Bocsánat. :D)
Húú,de Jò,hogy így összeszedted! Tisztelem a mértéktartó racionalitásodat! Én emócionális lény vagyok,könnyen lázba jövök,és hajlok a szélsőségre! De ez most segített. Most kicsit light-osan látom a dolgot. Ok,tényleg lehet,hogy azt látom a karakterben amit látni szeretnék...
Convar írta: Hát velem ezen nem fogsz vitázni :) Nekem végig világos volt Cam "törzsfejlődése", és az egyik legérdekesebb szál volt számomra az egészben.
Convar,testvérem! A szívemből szólsz. Hát én is... :-)

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.03.12. 17:24

papppityu2 írta:Ok,tényleg lehet,hogy azt látom a karakterben amit látni szeretnék...
Mert láthatod is.

Hiszen nem vagyunk "szakemberek", se tudósok, se robotpszihológusok, a jövőbe meg pláne nem látunk (úgy értem, a TSCC szerintibe se), hogy biztosan tudjuk, hogy az MI 2027-re milyen szintre juthat el az emberi elme "lemásolásában".

Tehát amit látunk a sorozatban a robotoktól, egyéni ízlés kérdése, hogy mennyire tulajdonítjuk őket valódi érzéseknek és mennyiben úgymond csak utánzásnak. A kép és hang fix, mindenki u.azt látja, de a látottak értelmezése már nagyrészt a nézőre van bízva, mindenki nyugodtan felépítheti a saját kis T-univerzumát úgy, ahogy akarja.

Ez itt, ezen a fórumon is látványos véleménykülönbségeket szül, de az előbbi okfejtésem következtében sztem senkinek sincs igaza senkivel szemben, ill. mindenkinek igaza mindenkivel szemben :)

A gyakorlatban azt látom ebből, hogy te vagy az egyik véglet, a másik pedig Lachlan Weaver (talán az ő nemleges véleménye szokott a legmarkánsabb lenni a tekintetben, hogy lehet-e valódi érzelme egy termiknek). Mi, többiek, pedig vagy "ingázunk", tehát bizonytalanok vagyunk a kérdésben, vagy akinél kialakult vmiféle álláspont, az vhol a kettőtök között van. Ahogy látom, az én (és nagyjából joe machine-é is) szemléletem inkább a tiédhez közelít, WisitoR-é meg Lachlan Weaver-éhez. De még1x mondom, itt szvsz nincs helyes ill. helytelen hipotézis, csak az adott egyén számára szimpatikus ill. kevésbé szimpatikus :) ;)

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.03.12. 19:31

convar írta:
papppityu2 írta:Ok,tényleg lehet,hogy azt látom a karakterben amit látni szeretnék...
Mert láthatod is.

Hiszen nem vagyunk "szakemberek", se tudósok, se robotpszihológusok, a jövőbe meg pláne nem látunk (úgy értem, a TSCC szerintibe se), hogy biztosan tudjuk, hogy az MI 2027-re milyen szintre juthat el az emberi elme "lemásolásában".

Tehát amit látunk a sorozatban a robotoktól, egyéni ízlés kérdése, hogy mennyire tulajdonítjuk őket valódi érzéseknek és mennyiben úgymond csak utánzásnak. A kép és hang fix, mindenki u.azt látja, de a látottak értelmezése már nagyrészt a nézőre van bízva, mindenki nyugodtan felépítheti a saját kis T-univerzumát úgy, ahogy akarja.

Ez itt, ezen a fórumon is látványos véleménykülönbségeket szül, de az előbbi okfejtésem következtében sztem senkinek sincs igaza senkivel szemben, ill. mindenkinek igaza mindenkivel szemben :)

A gyakorlatban azt látom ebből, hogy te vagy az egyik véglet, a másik pedig Lachlan Weaver (talán az ő nemleges véleménye szokott a legmarkánsabb lenni a tekintetben, hogy lehet-e valódi érzelme egy termiknek). Mi, többiek, pedig vagy "ingázunk", tehát bizonytalanok vagyunk a kérdésben, vagy akinél kialakult vmiféle álláspont, az vhol a kettőtök között van. Ahogy látom, az én (és nagyjából joe machine-é is) szemléletem inkább a tiédhez közelít, WisitoR-é meg Lachlan Weaver-éhez. De még1x mondom, itt szvsz nincs helyes ill. helytelen hipotézis, csak az adott egyén számára szimpatikus ill. kevésbé szimpatikus :) ;)
Ma is sokat kaptam a fórumtól,kösz mindenkinek! Óriási,az értelmezés szabadsága! Csak tudnám MI vonz ennyire ebben a sorozatban... :-)

Lachlan Weaver
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Lachlan Weaver » 2010.03.12. 23:22

Devastator715 írta: Lachlan Weaver: Köszi a videókat! :)
Nincs mit :)
convar írta: A gyakorlatban azt látom ebből, hogy te vagy az egyik véglet, a másik pedig Lachlan Weaver (talán az ő nemleges véleménye szokott a legmarkánsabb lenni a tekintetben, hogy lehet-e valódi érzelme egy termiknek). Mi, többiek, pedig vagy "ingázunk", tehát bizonytalanok vagyunk a kérdésben, vagy akinél kialakult vmiféle álláspont, az vhol a kettőtök között van. Ahogy látom, az én (és nagyjából joe machine-é is) szemléletem inkább a tiédhez közelít, WisitoR-é meg Lachlan Weaver-éhez. De még1x mondom, itt szvsz nincs helyes ill. helytelen hipotézis, csak az adott egyén számára szimpatikus ill. kevésbé szimpatikus :) ;)
Egy dolgot nézünk de mégis mást látunk. :mrgreen: (és ez így is van jól) :)
Igen én töretlenül úgy gondolom a terminatorok nagy többségének nincsenek "valódi érzelmeik" (egyedül Marcus-nál vannak szerintem "valós érzelmek" az eddig ismert típusok közül, és még esetleg a T-X is elgondolkodtat olyan szinten mint Cameron és Weaver esete)

Am Allison Young és Cameron között nem agyátültetés történt :roll: Nem hiszem ,hogy kibukott Allisonból ,hogy szereti John-t amikor Cameron "lemásolta a személyiségét". Max láthatott Allison arcán valami reakciót John neve hallatára.
"A nagy birodalmakat sosem a külső ellenség győzi le, hanem a belső ellentétek és gyengeségek."

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.03.13. 01:46

Lachlan Weaver írta:Igen én töretlenül úgy gondolom a terminatorok nagy többségének nincsenek "valódi érzelmeik" (egyedül Marcus-nál vannak szerintem "valós érzelmek" az eddig ismert típusok közül, és még esetleg a T-X is elgondolkodtat olyan szinten mint Cameron és Weaver esete)
Ezzel nagyjából egyet is értek, a 800-as széria termijeiből a büdös életbe nem lesz sztem se igazi egyéniség. És igen, Cam és Weaver már más tészta, és milyen érdekes, hogy míg Weaver messze a legemberibb termi (Marcust most kihagynám innen, ő már annyira más eset), addig a T2-es elődje meg az egyik "legmerevebb"...
Lachlan Weaver írta:Am Allison Young és Cameron között nem agyátültetés történt :roll: Nem hiszem ,hogy kibukott Allisonból ,hogy szereti John-t amikor Cameron "lemásolta a személyiségét". Max láthatott Allison arcán valami reakciót John neve hallatára.
Cameronban sztem is "magától", saját érzelmi intelligenciájának fejlődése által alakult ki a vonzalom John iránt. Allisonról csak a test lett lemintázva, a lélek nem.

WisitoR
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: WisitoR » 2010.03.13. 10:34

Lachlan Weaver írta: Am Allison Young és Cameron között nem agyátültetés történt :roll: Nem hiszem ,hogy kibukott Allisonból ,hogy szereti John-t amikor Cameron "lemásolta a személyiségét". Max láthatott Allison arcán valami reakciót John neve hallatára.
Cameronban sztem is "magától", saját érzelmi intelligenciájának fejlődése által alakult ki a vonzalom John iránt. Allisonról csak a test lett lemintázva, a lélek nem.

Nem, az sztem kevés lenne, de ha csak a test másolása lett volna, (ld.: T-100x-es modellek) akkor nem kellett volna annyit faggatni. Nem jöttek volna elő Allison emlékei. Nem azt mondom, hogy vmilyen agyátültetés történt, de a kihallgatás során felmérte Allison személyiségét, reakcióit, nyelvezetét, gondolkodásmódját...stb. aztán a szoftver automatikusan (gyári adatbázisból, mások kínvallatásából, megfigyeléséből...stb.) kitöltötte a hiányzó részt, hogy teljes személyiség legyen belőle. Nem kellett nagyon "megszakadnia" mert a túlélők nagy része elég stresszes, depressziós...stb. Ezért az érzelmi kifejező eszköztáruk eléggé beszűkült.
A szoftver meg nem fog riasztást küldeni, hogyha a bevitt adatok puzzle-szerű összeilleszkedése esetén "érzelem" érzelmi viselkedés-minta jön létre. Főleg, hogy ez lépcsőzetesen a "háttérben" jött létre.
=[WisitoR]=

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.03.13. 14:24

WisitoR írta:Nem, az sztem kevés lenne, de ha csak a test másolása lett volna, (ld.: T-100x-es modellek) akkor nem kellett volna annyit faggatni. Nem jöttek volna elő Allison emlékei. Nem azt mondom, hogy vmilyen agyátültetés történt, de a kihallgatás során felmérte Allison személyiségét, reakcióit, nyelvezetét, gondolkodásmódját...stb. aztán a szoftver automatikusan (gyári adatbázisból, mások kínvallatásából, megfigyeléséből...stb.) kitöltötte a hiányzó részt, hogy teljes személyiség legyen belőle. Nem kellett nagyon "megszakadnia" mert a túlélők nagy része elég stresszes, depressziós...stb. Ezért az érzelmi kifejező eszköztáruk eléggé beszűkült.
A szoftver meg nem fog riasztást küldeni, hogyha a bevitt adatok puzzle-szerű összeilleszkedése esetén "érzelem" érzelmi viselkedés-minta jön létre. Főleg, hogy ez lépcsőzetesen a "háttérben" jött létre.
Spoiler! :
Á, belátom, igazad van, teljesen figyelmen kívül hagytam az Allison from Palmdale dejavus dolgait.

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.03.21. 14:39

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Devastator715-nek:
a főoldalon láttam, hogy Cameron "emberi" tekintete lett az avatarod, amire multkor hivatkoztál. A nagy pillanat amikor kiveszi Vick chipjét és elmereng rajta.Akkor én is belelkesedtem, és készítettem egy gif avatar-t. Üdv!

Azért linkelem is: http://kepfeltoltes.hu/view/100321/embe ... es.hu_.gif

goodnow
Tábornok
Tábornok

Cameron Phillips és a bábjátékos

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.05.19. 17:11

Masamune Shirow szenzációs mangájából készült anime a Ghost in the shell azt gondolom megmagyaráz néhány dolgot Cameronnal kapcsolatban.
Elősször is a tscc promóciója utalás a gits-re (gits ghost in the shell). Nézzétek meg a képeket:
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja.
Kép
Kép
Kép
Kép

Véleményem szerint ez tudatos.
Amikor megnéztem a gits-et, (az elsőre gondolok, azóta a gits is univerzum lett, folytatások, sorozatok...stb) teljesen lepadlóztam, mert John henry és Cameron kapcsolódása ill Cameron "személye" érthetőbbé vált az anime film alapján.
Az a gyanúm, nem kicsit építették be a tscc készítői a gits-es toposzokat a terminátor mítoszba, ezzel pedig izgalmas mélységeket adtak a sorozatnak. Azt érzem, többünket ezek a "mélységek" vonzanak a Sarah Connor krónikáihoz.

Azt hiszem a harmadik évad ment volna igazán mélyre Cameron, MI és John Henry témában, dehát a sors ezt nem engedte. De a gits egy epizódban járja be ezt a mélységet.
A gits (mindig az alapműre és nem a sorozatra utalok), a titokzatos bábjátékos nevű hacker körül forog. A bábjátékos egy mesterséges intelligencia aki a hálón a "társát" keresi. Motoko Kusanagi egy rendőrnő, egy agyszövettel rendelkező android a kiválasztott, aki a létezése értelmét kutatja. Kettejük csatlakozása egy új "fajt" hoz létre, egy olyan mesterséges intelligenciát, aminek emberi evolúciója van, halandó de végtelen hatalma lesz. (dióhéjban) Szerintem nézzétek meg, megéri rászánni az időt. Nekem úgy tünik, John Henry egy hasonló okból szeretne csatlakozni, új ,erősebb létforma kreálása miatt. Cameron azért titokzatos, mert csak sejtjük miért olyan fontos John Henrynek. És ebben hogy van benne Connor, ez sem világos. A fenébe, miért nincs harmadik évad?!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára goodnow 2010.05.19. 17:32-kor.

Lachlan Weaver
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Lachlan Weaver » 2010.05.19. 17:24

Az egyik topicban már érintőlegesen említetem ,hogy a harmadik évadban ill. lezáró filmben eltudnám képzelni hogy a végső csatát nem a harctéren, hanem a cybertérben a skynet (kaliba) és John Henry vívná meg.
(akár úgy ,hogy John Henry rácsatlakozna egy "terminálra" )
Vagy esetleg ahogy a T alkotások-ban kifejtik az ellenállók küldenének egy vírust a Skynet ellen.
Amennyire tudom-emlékszek a GITS-ben is vannak hasonló történések :)

convar
Tábornok
Tábornok

Re: Cameron Phillips és a bábjátékos

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.05.19. 19:45

goodnow írta:Masamune Shirow szenzációs mangájából készült anime a Ghost in the shell azt gondolom megmagyaráz néhány dolgot Cameronnal kapcsolatban.
Elősször is a tscc promóciója utalás a gits-re (gits ghost in the shell).
Na igen, említettünk már pár dolgot, amiből a TSCC merít...mintahogy ebből is. Szal itt látom a párhuzamot...
goodnow írta:A gits (mindig az alapműre és nem a sorozatra utalok), a titokzatos bábjátékos nevű hacker körül forog. A bábjátékos egy mesterséges intelligencia aki a hálón a "társát" keresi. Motoko Kusanagi egy rendőrnő, egy agyszövettel rendelkező android a kiválasztott, aki a létezése értelmét kutatja. Kettejük csatlakozása egy új "fajt" hoz létre, egy olyan mesterséges intelligenciát, aminek emberi evolúciója van, halandó de végtelen hatalma lesz. (dióhéjban)
...de itt nem. JH-nek megvan a teste, neki nem Cam teste kellett (nem úgy, mint nekem :mrgreen: :mrgreen: ), hanem a chipje, hogy ezáltal nyerjen szabadulást, hiszen az "eredeti" agyával röghözkötött volt.

Nameg mitől lenne Cam emberibb, halandóbb mint JH?

Persze nem mondom, hogy egy deka hasonlóság sincs a 2 mű közt, ahogy olvasom, de ez utóbbi esetben sztem azért nem u.a. a szituról van szó.

Lachlan Weaver
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Lachlan Weaver » 2010.05.19. 19:48

convar írta:
goodnow írta:Masamune Shirow szenzációs mangájából készült anime a Ghost in the shell azt gondolom megmagyaráz néhány dolgot Cameronnal kapcsolatban.
Na igen, említettünk már pár dolgot, amiből a TSCC merít...mintahogy ebből is. Szal itt látom a párhuzamot...
És persze vannak akik pofátlanul copy-zták a TSCC-t mint pl Dollhouse

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.05.20. 06:56

convar írta:
goodnow írta:A gits (mindig az alapműre és nem a sorozatra utalok), a titokzatos bábjátékos nevű hacker körül forog. A bábjátékos egy mesterséges intelligencia aki a hálón a "társát" keresi. Motoko Kusanagi egy rendőrnő, egy agyszövettel rendelkező android a kiválasztott, aki a létezése értelmét kutatja. Kettejük csatlakozása egy új "fajt" hoz létre, egy olyan mesterséges intelligenciát, aminek emberi evolúciója van, halandó de végtelen hatalma lesz. (dióhéjban)
...de itt nem. JH-nek megvan a teste, neki nem Cam teste kellett (nem úgy, mint nekem :mrgreen: :mrgreen: ), hanem a chipje, hogy ezáltal nyerjen szabadulást, hiszen az "eredeti" agyával röghözkötött volt.

Nameg mitől lenne Cam emberibb, halandóbb mint JH?

Persze nem mondom, hogy egy deka hasonlóság sincs a 2 mű közt, ahogy olvasom, de ez utóbbi esetben sztem azért nem u.a. a szituról van szó.
Igaz,más a szitu,de akár ez is lehetne. Eljátszottam a gondolattal egy ideig. De tény,a második évad vége egy egyszerűbb magyarázatát sugallja John Henry és Cam kapcsolódásának. ...nekem a chipje is kéne,a teste túl sovány. :-)

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.05.20. 07:14

convar írta: ...neki nem Cam teste kellett (nem úgy, mint nekem)... :mrgreen:
Aha...akkor a jobb felső képet tessék most már kicserélni :mrgreen:
Vannak állandó dolgok az időben, amik meg akarnak történni...

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.05.20. 12:54

goodnow írta:...nekem a chipje is kéne,a teste túl sovány. :-)
Hmmm...ehhez kérek egy kis magyarázatot :mrgreen: :roll:
joe maschine írta:
Ehhez is :D Hogy jön össze a kettő? És akkor mit rakjak a jobb felső sarokba? Cameront nyaktól lefelé? :mrgreen:

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.05.20. 13:46

convar írta:
joe maschine írta:
Ehhez is :D Hogy jön össze a kettő? És akkor mit rakjak a jobb felső sarokba? Cameront nyaktól lefelé? :mrgreen:
A bal alsó és jobb felső kép lehetne pl: Cam, mint ember és Cam, mint gép. Ne vágd félbe szegényt :mrgreen:

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2010.05.20. 14:16

convar írta:És akkor mit rakjak a jobb felső sarokba? Cameront nyaktól lefelé? :mrgreen:
Én már be is tettem avatarnak... :mrgreen: :lol: :lol: :imao
De majd vissza fogom tenni a másikat.

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.05.20. 18:28

convar írta:
goodnow írta:...nekem a chipje is kéne,a teste túl sovány. :-)
Hmmm...ehhez kérek egy kis magyarázatot :mrgreen: :roll:
joe maschine írta:
convar írta:
Nos,a feleségem ha beállna Cam mögé,Cameron nem takarná el. Főleg a popsija lógna ki. De a feleségemé a szebb. :-) Képet nem adok... Devastator715,Jò az avatarod...

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.05.20. 19:36

goodnow írta:Nos,a feleségem ha beállna Cam mögé,Cameron nem takarná el. Főleg a popsija lógna ki. De a feleségemé a szebb. :-) Képet nem adok...
:) De én konkrétan a "nekem a chipje is kéne" részre gondoltam. Meghát akkor, különben is, mi az hogy is? :mrgreen: Mert akkor mije még? :mrgreen:

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.05.21. 06:19

convar írta:
goodnow írta:Nos,a feleségem ha beállna Cam mögé,Cameron nem takarná el. Főleg a popsija lógna ki. De a feleségemé a szebb. :-) Képet nem adok...
:) De én konkrétan a "nekem a chipje is kéne" részre gondoltam. Meghát akkor, különben is, mi az hogy is? :mrgreen: Mert akkor mije még? :mrgreen:
Értem. Ez egy féltudatos elírás,ha màr választanom kell,Inkàbb a chipje-tehát az emberi személyisége,lelke stb vonz. Az az igazság,megszerettem a karaktert,mint egy gyerek a mesehősöket. De Cam igazàn a megismert testtel az ami,Cameron Phillips. Dehát ismerve a feleségem testét,mégsem írhatom le;a teste kell... :-) Így màr érthető?

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.05.21. 06:43

goodnow írta:
convar írta:
Értem. Ez egy féltudatos elírás,ha màr választanom kell,Inkàbb a chipje-tehát az emberi személyisége,lelke stb vonz. Az az igazság,megszerettem a karaktert,mint egy gyerek a mesehősöket. De Cam igazàn a megismert testtel az ami,Cameron Phillips. Dehát ismerve a feleségem testét,mégsem írhatom le;a teste kell... :-) Így màr érthető?
Teljes mértékben :mrgreen:

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2010.05.21. 09:47

Csak annyit fűznék hozzá az alábbi pár hozzászóláshoz:
Kéritek-e "A nyálcsorda" rangot? :mrgreen: :smilesi

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.05.21. 13:57

Dentorel írta:Csak annyit fűznék hozzá az alábbi pár hozzászóláshoz:
Igen,én igénylem. :-)

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.05.21. 14:37

goodnow írta:
Rám is számítsatok :mrgreen:

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2010.05.21. 16:42

joe maschine írta:
goodnow írta:
Rám is számítsatok :mrgreen:
Engem se hagyjatok ki, kérem én is! :mrgreen:

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.05.21. 17:29

goodnow írta:Értem. Ez egy féltudatos elírás,ha màr választanom kell,Inkàbb a chipje-tehát az emberi személyisége,lelke stb vonz. Az az igazság,megszerettem a karaktert,mint egy gyerek a mesehősöket. De Cam igazàn a megismert testtel az ami,Cameron Phillips. Dehát ismerve a feleségem testét,mégsem írhatom le;a teste kell... :-) Így màr érthető?
Abszolút :) ;)
Dentorel írta:Kéritek-e "A nyálcsorda" rangot? :mrgreen: :smilesi
Én nem! Az én szívem örökké a T-X-é marad :mrgreen:

Meg különben is, ez a Cameron topik nem? Ugyan mit tudnék kezdeni egy Cameronnal? Summerrel kapcs.ban már inkább lennének ötleteim :mrgreen: :P

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.05.21. 18:44

convar írta:
Éreztem, hogy a döntő pillanatban majd meghátrálsz :mrgreen:
convar írta:Meg különben is, ez a Cameron topik nem? Ugyan mit tudnék kezdeni egy Cameronnal? Summerrel kapcs.ban már inkább lennének ötleteim :mrgreen: :P
Tényleg, ezt el kéne már dönteni, hogy most Summer Glau-ért vagy Cameron Phillips-ért van oda a jónép, mert nagyon nem mindegy :?:

Lachlan Weaver
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Lachlan Weaver » 2010.05.21. 18:58

joe maschine írta:
convar írta:
convar írta:Meg különben is, ez a Cameron topik nem? Ugyan mit tudnék kezdeni egy Cameronnal? Summerrel kapcs.ban már inkább lennének ötleteim :mrgreen: :P
Tényleg, ezt el kéne már dönteni, hogy most Summer Glau-ért vagy Cameron Phillips-ért van oda a jónép, mert nagyon nem mindegy :?:
Én egyikért se :mrgreen: (nekem Shirley az Alpha és Catherine az Omega)
Am a felsorolásból kihagytad Allison Young-ot! ;) :twisted:

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.05.21. 20:32

joe maschine írta:
convar írta:Az én szívem örökké a T-X-é marad :mrgreen:
Nézd, te mit tennél a helyemben? Most mondjam neki azt, hogy "nézd kicsim, találtam nálad egy aranyosabb bádoglányt. Te mindig olyan szigorú vagy" ? Hát szted hogy fogadná? Á, végig se hallgatna, úgyis félbeszakítana. Mármint szószerint :D Szal már nincs visszaút...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2010.05.21. 20:38

joe maschine írta:Tényleg, ezt el kéne már dönteni, hogy most Summer Glau-ért vagy Cameron Phillips-ért van oda a jónép, mert nagyon nem mindegy :?:
Mindkettő, csak láthassam! :mrgreen:
Egyébként inkább Summer, mert ő mégis csak ember. :D :heart
Update:
Mondjuk én Cameronra is úgy nézek, mint Summer-re. Cameron csak egy karakter amit Summer játszik el. Én pedig egy karakterért nem igazán tudok oda lenni.

zoli1863
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: zoli1863 » 2010.05.21. 22:02

Hát én nem tudok választani.Cameront és Catherinet is szeretem mind a karaktert és mind a színészt aki játssza.(több női szereplőt is szeretek,de most ő kettejükre lett "kihegyezve" a dolog)
Summer/Cameron ő "szerelem volt első látásra" :love :love :lol:,míg Catheine/Shirleyt csak fokozatosan kedveltem meg és kezdtem el egyre jobban szeretni. Az ő esetében sokat "segített" az amikor bevágja azt a ravasz félmosolyt,na akkor imádni való :heart :heart :heart :D
"Vigyázz,a jelenre,mert a jelenből múlt lesz,és a múlt megölheti a jövődet." (John Connor feljegyzéseiből)

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.05.21. 22:38

Devastator715 írta:Mindkettő, csak láthassam! :mrgreen:
Update:
Mondjuk én Cameronra is úgy nézek, mint Summer-re. Cameron csak egy karakter amit Summer játszik el. Én pedig egy karakterért nem igazán tudok oda lenni.
Hát ja. Oké, persze, Cam csak egy robot meg ilyesmi, dehát tudjuk mi azt nagyon jól, hogy amit a képernyőn látunk, az nagyon is igazi husi :mrgreen: :mrgreen:

És te, Joe Maschine? Pont a bekérdező adós még a válasszal :twisted: :mrgreen: Cam vagy Summer? 8-)

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.05.21. 22:50

convar írta:
Update:
Hát ja. Oké, persze, Cam csak egy robot meg ilyesmi, dehát tudjuk mi azt nagyon jól, hogy amit a képernyőn látunk, az nagyon is igazi husi :mrgreen: :mrgreen:

És te, Joe Maschine? Pont a bekérdező adós még a válasszal :twisted: :mrgreen: Cam vagy Summer? 8-)
Azt hittem egyértelmű, Cameron! Imádom az érző gépeket. ;)

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.05.22. 00:03

joe maschine írta:Azt hittem egyértelmű, Cameron! Imádom az érző gépeket. ;)
Na igen, márcsak a nicknevedből következtethetően sem olyan meglepő ez :) ;)

Én is imádom a gépeket, azt hiszem ez már lejött egypárszor itt. Dehogy úgyis-e... :roll: :mrgreen:

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.05.22. 07:18

convar írta:
Én is imádom a gépeket, azt hiszem ez már lejött egypárszor itt. Dehogy úgyis-e... :roll: :mrgreen:
Nos, ebbe a részébe még én se mentem bele, had legyen ez meglepetés...majd 20 év múlva :mrgreen:

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2010.05.22. 10:06

convar írta:
Update:
:mrgreen:
Nem robot, kibernetikus organizmus. :mrgreen: (bocs, ezt muszáj volt) :mrgreen:
joe maschine írta:Azt hittem egyértelmű, Cameron! Imádom az érző gépeket. ;)
Mondjuk ezt bírom én is Cameronba! :) Az egyik legszebb rész s02e09-es, az autós jelenet.

Lachlan Weaver
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Lachlan Weaver » 2010.05.22. 10:28

Devastator715 írta:
convar írta:
Update:
:mrgreen:
Nem robot, kibernetikus organizmus. :mrgreen: (bocs, ezt muszáj volt) :mrgreen:
Ja-ja :mrgreen:

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.05.22. 10:33

Devastator715 írta: Nem robot, kibernetikus organizmus. :mrgreen: (bocs, ezt muszáj volt) :mrgreen:
Azt mikor írja már le valaki, hogy kibernetikus orgazmus? :mrgreen:

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2010.05.22. 10:49

joe maschine írta:
Devastator715 írta: Nem robot, kibernetikus organizmus. :mrgreen: (bocs, ezt muszáj volt) :mrgreen:
Azt mikor írja már le valaki, hogy kibernetikus orgazmus? :mrgreen:
:lol: :lol:
Amikor Arnie mondta a T2-ben nekem ez jutott eszembe először.

Válasz küldése