Cameron Phillips

A sorozatban feltűnő karakterekről írhatsz véleményt, kritikát.
Mechanophil
Beépülő
Beépülő
Felhasználó neme: Fiú/Férfi
Csapat: Ellenállás

Re: Cameron Phillips

Hozzászólás Szerző: Mechanophil » 2010.08.19. 23:52

convar írta:Most nem azért, de én nem emlékszem ilyen mondatra Camtől...
Valami ilyesmi. Hogy f@sza beszivárgó egység Vick, meg hogy nem a felesége lesz az első ember, akit átver egy gép, mit tudom én, nem emlékszem pontosan, de ez a lényeg. Am ott is van Cameronnak egy annyira gépes mozdulata, hogy az valami lenyűgöző ;) Na arra, pontosan emlékszem. Az a fejoldalrabillantés.
convar írta:De azt vhogy akkor sem tudom elképzelni Camről, hogy belül is hiánytalan lenne a berendezés...minek? "Szaporodni" úgysem tud :D
Hiánytalannak lennie nem is kell, elég ha van annyi, ami az aktus színleléséhez megfelel.
convar írta:De itt igen:

http://en.wikipedia.org/wiki/Mechanophilia

Mechanophil, most akkor mégse te találtad ki vagy csak véletlen egybeesés? :shock: :D
Beszarás :lol: Mondjuk ha egybeesés is, semmiképp sem véletlen. Ha ilyesmit akarsz elnevezni, másnak nem is igen tudnád, csak ez adja magát, ill. csak ez helyes szó ilyesféle jelenségre. De nálam nincs olyan szinten, mint amit a wiki-cikk tárgyal :) ez LOL A járművek nem, csak a humán nőkhöz hasonló kiborgok jönnek be, és a kiborgok, az androidok már nem.
convar írta:Pedig az igazi :D Csak ami mögötte van az nem :D
Dehogynem. Igazi fém ;)
convar írta:Most akkor ez igy mechanophilia vagy nem? :mrgreen:
Ez nem. Én viszont határozottan Cameront választom. :mrgreen:
Devastator715 írta:De jó! :) ;) Én még sosem álmodtam Cameron-ról.
Én igen, de nem olyasmit :( Ehelyett azt, hogy ÉN küzdök egy gonosz terminátor csajszival, ő meg öcsémmel ül és nézik. Néha adtak új fegyvert, ha a táram kifogyott, én meg igyekeztem ugyanarra a pontra lőni mindennel, hátha megadja már magát az a fránya hiperötvözet. Végül összejött. Az álom vége mondjuk megérte a fáradozásokat. Akinek mond valamit az SNL digital short - Dear sister, az mehet a spoilerre, akinek nem, nézze meg ezt, és utána :D http://www.glumbert.com/media/dearsister
Spoiler! :
Végülis valszeg kitaláltátok, és igen: Mmmm whatcha say, és háromszor végignézhettem, ahogy a termicsajszi belassítva összeesik erre a zenére. Ritkán ébredek a saját röhögésemre, de akkor sikerült :)
"People assume that time is a strict progression of cause to effect, but actually from a non-linear, non-subjective viewpoint - it's more like a big ball of wibbly wobbly... timey wimey... stuff."
— The Doctor

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.08.20. 15:36

Mechanophil írta:
convar írta:Most nem azért, de én nem emlékszem ilyen mondatra Camtől...
Valami ilyesmi. Hogy f@sza beszivárgó egység Vick, meg hogy nem a felesége lesz az első ember, akit átver egy gép, mit tudom én, nem emlékszem pontosan, de ez a lényeg.
Na így már rémlik vmi. De: ezzel nem hinném hogy arra célzott volna hogy Vick "teljes értékű" lenne alul, csak arra, hogy elegendően ahhoz, hogy a feleség ne vegye észre a különbséget :D

Ami tény, hogy akkor elég nagyfokú lehet a hasonlóság, még nagyobb, mint Camnél. Mert Camnél elég, ha úgymond csak a külső nemi szervek vannak meg, ez is elég ahhoz hogy olyan legyen mint az amerikai pite (:D), de Vicknek "magot" (értitek :mrgreen: ) is kell produkálni, hogy teljes legyen az álca...az meg működő heréket, prosztatát is feltételez...vagy csak "álmagja" (ugye még mindig értitek :mrgreen: ) van? Vagy csak azt mondta hogy elköttette magát? :D

Bocs, de nagyon bele tudok merülni a terminator anatómia témába :oops: Ez az egyik kedvenc témám, jól el tudok kattogni rajta :D
Mechanophil írta:
convar írta:De azt vhogy akkor sem tudom elképzelni Camről, hogy belül is hiánytalan lenne a berendezés...minek? "Szaporodni" úgysem tud :D
Hiánytalannak lennie nem is kell, elég ha van annyi, ami az aktus színleléséhez megfelel.
Aha, akkor nálam itt van a kutya elásva. Nekem ne csak színlelje :mrgreen:
Mechanophil írta:A járművek nem, csak a humán nőkhöz hasonló kiborgok jönnek be, és a kiborgok, az androidok már nem.
Megint egy jó téma...biztos u.azt értjük a fogalmak alatt? Mert én úgy tudom, hogy az androidok az emberszerűbbek, lásd pl. Álmodnak-e az androidok... ill. a belőle készült Szárnyas fejvadász, amelyben 99%-ban megegyező anatómiával rendelkeznek az emberhez képest, és épp ezért csak Void Kampf nevezetű empátiateszttel lehet kiszúrni őket. Vagy pont ez a baj velük? :D
Mechanophil írta:
convar írta:Pedig az igazi :D Csak ami mögötte van az nem :D
Dehogynem. Igazi fém ;)
Jó persze, de te is tudod hogy értettem ;)
Mechanophil írta:Akinek mond valamit az SNL digital short - Dear sister, az mehet a spoilerre, akinek nem, nézze meg ezt, és utána :D http://www.glumbert.com/media/dearsister
Ez de beteg :D
"A baglyok nem azok, amiknek látszanak."

joe maschine
Tábornok
Tábornok
Csapat: Skynet

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.08.20. 16:56

convar írta: Most megpróbálom egyértelműsíteni, őszintén és komolyan kifejteni az álláspontomat (tehát mostmár mindenféle nappal húgom obszcénkodás nélkül :mrgreen: ): szexuális értelemben csak Summer vonz(ana :D, neki biztos hogy minden a helyén van :) meg ő azért csak egy homo sapiens)
Honnan tudod, a Big Bang Theory-ban Sheldon megmondta, hogy skynet számára a legjobb taktika lenne terminátort játszó színész terminátorokat visszaküldeni megteremtve számunkra azt a hamis biztonságérzetet, hogy az Summer Glau, pedig nem :mrgreen:
convar írta: ...Cameront (na és a többi termit is persze) "csak" csodálom, csak lenyűgöznek az erejükkel, az ellenálló- és problémamegoldóképességükkel, esetleges intelligenciájukkal (már amelyiknek van :D), stb. Szal imádom én őket, de csak mint ahogy egy MI-t lehet. De úgy nagyon, nyilván ezért vagyok ennyire T fan :D
Most akkor ez igy mechanophilia vagy nem? :mrgreen:
Ez így nem lenne, de ismerve a T-X mániádat (aki ugye egy dögös, de életveszélyes terminátor hölgy) na az már egy súlyosbított változat, mondjuk "akut mechanofília" :lol:
Vannak állandó dolgok az időben, amik meg akarnak történni...

Mechanophil
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Mechanophil » 2010.08.20. 18:16

convar írta:Megint egy jó téma...biztos u.azt értjük a fogalmak alatt? Mert én úgy tudom, hogy az androidok az emberszerűbbek, lásd pl. Álmodnak-e az androidok... ill. a belőle készült Szárnyas fejvadász, amelyben 99%-ban megegyező anatómiával rendelkeznek az emberhez képest, és épp ezért csak Void Kampf nevezetű empátiateszttel lehet kiszúrni őket. Vagy pont ez a baj velük? :D
Hát, ez attól függ, melyik művet veszed alapul. De az android eredetileg csak emberszerű gépet jelöl. Az másik dolog, hogy néhány későbbi műben másképpen használják a fogalmat, illetve mást értenek alatta (pl. szintetikus, de szerves élőlényt). Nálam viszont marad az eredeti jelentés, így Data a Star Trekből, vagy a kétszáz éves ember, androidok. A kiborgokban van valódi hús. Cam esetében éppen a legjobb helyen.
joe maschine írta:
convar írta: ...Cameront (na és a többi termit is persze) "csak" csodálom, csak lenyűgöznek az erejükkel, az ellenálló- és problémamegoldóképességükkel, esetleges intelligenciájukkal (már amelyiknek van :D), stb. Szal imádom én őket, de csak mint ahogy egy MI-t lehet. De úgy nagyon, nyilván ezért vagyok ennyire T fan :D
Most akkor ez igy mechanophilia vagy nem? :mrgreen:
Ez így nem lenne, de ismerve a T-X mániádat (aki ugye egy dögös, de életveszélyes terminátor hölgy) na az már egy súlyosbított változat, mondjuk "akut mechanofília" :lol:
Hohó, T-X mánia?! Na az már határozottan. Nekem a T-X (mint android) már nem jön be, mert nincs benne semmi élő szövet.
"People assume that time is a strict progression of cause to effect, but actually from a non-linear, non-subjective viewpoint - it's more like a big ball of wibbly wobbly... timey wimey... stuff."
— The Doctor

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2010.08.20. 20:49

convar írta: Itt nem szerepel
http://hu.wikipedia.org/wiki/Paraf%C3%ADlia
De itt igen:

http://en.wikipedia.org/wiki/Mechanophilia
[/quote]

bicaj, motor, repülő, helikopter... OMG... :shock:

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.08.20. 21:46

Joe Maschine írta: A kiborgokban van valódi hús. Cam esetében éppen a legjobb helyen.
És biztos puha és meleg popsija van. Azon gondolkodok,hogy màr gumi babával is elég Jòl lehet csinálni,tulajdonképpen nem nagy dolog azt tovàbb fejleszteni,annál jóval többet tudhat egy terminator nő nem? Szòval azt mondom,szemben a múlt heti véleményemmel,Cameron-t lehetne szexre használni.
"A bádogember szívre vágyott." Cameron Phillips

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.08.20. 22:31

Mechanophil írta:Hát, ez attól függ, melyik művet veszed alapul.
OK, akkor tényleg az van amit én is gondoltam :)
Mechanophil írta:
joe maschine írta:Ez így nem lenne, de ismerve a T-X mániádat (aki ugye egy dögös, de életveszélyes terminátor hölgy) na az már egy súlyosbított változat, mondjuk "akut mechanofília" :lol:
Hohó, T-X mánia?! Na az már határozottan. Nekem a T-X (mint android) már nem jön be, mert nincs benne semmi élő szövet.
Á-á, tévúton vagytok :) Az igaz, hogy a T-X-hez már-már betegesen vonzódom, de hozzá sem "úgy" :) Eszem ágában nem lenne rácsatlakoztatni a legférfiasabb testrészemet :D Ki tudja, hogy kapnám vissza :D Ill. mit kapnék vissza :D Márha visszakapnék belőle vmit :D

Szal én inkább maradnék a vizuális csodálatnál, ahogy Camnél is :mrgreen:
Dentorel írta:
bicaj, motor, repülő, helikopter... OMG... :shock:
Hát ja. Kemény :lol:
goodnow írta:
Joe Maschine írta: A kiborgokban van valódi hús. Cam esetében éppen a legjobb helyen.
És biztos puha és meleg popsija van. Azon gondolkodok,hogy màr gumi babával is elég Jòl lehet csinálni,tulajdonképpen nem nagy dolog azt tovàbb fejleszteni,annál jóval többet tudhat egy terminator nő nem? Szòval azt mondom,szemben a múlt heti véleményemmel,Cameron-t lehetne szexre használni.
Nagy volt ez az érvelés, de tényleg :D Mert igen, ha innen nézzük, Cam azért mégiscsak jobb opció mint egy gumibaba, ja :D

De én a végletek embere vagyok ezügyben: csak 2 eset létezhet számomra: vagy nővel csinálom, vagy egyedül :D Ilyen köztes félmegoldások kizárva :D

zoli1863
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: zoli1863 » 2010.08.20. 22:34

joe maschine írta: Egy 2010.05.21.-i hsz-ben már rákérdeztem a témára:
tényleg, ezt el kéne már dönteni, hogy most Summer Glau-ért vagy Cameron Phillips-ért van oda a jónép, mert nagyon nem mindegy
Nem mindenki reagálta le egyértelműen, ezért örülök, hogy újra feljött a téma. :mrgreen:
Érdekes, hogy miközben a Cameron Phillips karakter emberi vonatkozásokban erősen szűkítő hatású, mégis a kiváló megformáltságával lazán versenyre tud kelni az őt alakító színésznővel, és ha egymás mellé állítanák a két csajt, szerintem sokan "természetellenesen" választanának (ha választhatnának). :!:

zoli1863: Az én álmaimban is gyakran felbukkan Cameron...,de inkább nem részletezem...
Nyugodtan részletezd, csak tedd egy 18+ -s spoilerbe :lol:
Na én megpróbálom valahogy leírni,hogy mit is gondolok Summerről és/vagy Camról.
Summer Glau:
Ha meghallom ezt a nevet,akkor általában,egy vidám,mindig mosolygós,rettentően csinos,szexi,nő jut az eszembe. Általában a fényképein mosolyogni szokott,de a komolyság is jól áll neki. Ezt a képet valószínű a filmbemutatókról származó képek alapján alakítottam ki róla,ami lehet,hogy hamis,de egy része szerintem megfelel a valóságnak.( a gyönyörű és csinos,az biztos ;)) Akit nagyszerű színésznőnek tartok. Bár sok szerepben még nem láttam,de szegénykémnek pechje van a filmválasztásokkal mert vagy az ítészek lehúzzák,vagy megbukik.(lásd: TSCC vagy a Dollhouse)

Cameron Phillips:
Ha meg ezt a nevet hallom,akkor egy kőkemény, célorientált,kegyelmet nem ismerő,terminátort látok a szemem előtt,aki gyönyörű és szintén nagyon csinos :mrgreen:.
Jól bánik a fegyverekkel,keveset beszél, és kész feláldozni magát John Connorért.

Ember legyen a talpán aki különbséget tud tenni köztük! De én (igazad van Joe Maschine :D) Cameront választanám. Miért? Azért mert ő olyan vad,titokzatos,olyan.. olyan megkaphatatlan,akiért lehetne harcolni küzdeni és mint tudjuk "A Vadászat jobb mint a zsákmány"
Ez a fejtegetésem oly fölösleges szócséplés,mert ha Summeről látok hallok valamit,más nem jut az szembe mint Cameron Phillips.....

Igaz ez Cam topikja és az is igaz,hogy a T3 topikban volt szó a TX-ról,de engedjetek meg róla is pár szót... A TX számomra más,igaz Kristenne is észvesztően csinos,meg jó nő,de rá inkább tekintek termiként,mit nőként...Ezt mondjuk,már máskor is nagyon megígértem magamnak,hogy a gépet,fogom látni benne és nem a nőt,....de mikor először láttam a moziban a T3-at és annál a résznél,amikor a TX átprogramozza a T1-eseket,abban a katonai egyenruhában.....ÁHHHH!!!
(ott be kellett látnom,hogy ez az elmélet nem működik tovább) :mrgreen: :lol:
"Vigyázz,a jelenre,mert a jelenből múlt lesz,és a múlt megölheti a jövődet." (John Connor feljegyzéseiből)

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.08.21. 02:43

Convar írta:
goodnow írta: És biztos puha és meleg popsija van. Azon gondolkodok,hogy màr gumi babával is elég Jòl lehet csinálni,tulajdonképpen nem nagy dolog azt tovàbb fejleszteni,annál jóval többet tudhat egy terminator nő nem? Szòval azt mondom,szemben a múlt heti véleményemmel,Cameron-t lehetne szexre használni.
Nagy volt ez az érvelés, de tényleg :D Mert igen, ha innen nézzük, Cam azért mégiscsak jobb opció mint egy gumibaba, ja :D

De én a végletek embere vagyok ezügyben: csak 2 eset létezhet számomra: vagy nővel csinálom, vagy egyedül :D Ilyen köztes félmegoldások kizárva :D
Hát,régebben kíváncsi voltam,milyen lehet csinálni gumibabával. Luc Besson első filmje az élethalálharc (le dernier combat,1983) ùgy kezdődik,hogy a főhős egy gumibabával szeretkezik és láthatóan élvezi. A babának szopós szája van.

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.08.21. 13:27

zoli1863 írta:Igaz ez Cam topikja és az is igaz,hogy a T3 topikban volt szó a TX-ról,de engedjetek meg róla is pár szót... A TX számomra más,igaz Kristenne is észvesztően csinos,meg jó nő,de rá inkább tekintek termiként,mit nőként...
Én is így voltam vele. Sőt én az első perctől az utolsóig. Semmilyen jelenet nem térített ki azon illúzióból, hogy egy kegyetlen gyilkológépet látok magam előtt. És ez nyilván a tökéletes alakításnak is köszönhető. Sztem volt olyan jó a szerepében, mint Robert a T-1000-ében. A T-X tökéletes megformálásával lett Terminator "íze" a filmnek, mert a többi, a körítés már nem nagyon adta vissza az eredeti feelinget...

Adamn!
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Adamn! » 2010.08.21. 20:50

convar írta:
zoli1863 írta:Igaz ez Cam topikja és az is igaz,hogy a T3 topikban volt szó a TX-ról,de engedjetek meg róla is pár szót... A TX számomra más,igaz Kristenne is észvesztően csinos,meg jó nő,de rá inkább tekintek termiként,mit nőként...
Én is így voltam vele. Sőt én az első perctől az utolsóig. Semmilyen jelenet nem térített ki azon illúzióból, hogy egy kegyetlen gyilkológépet látok magam előtt. És ez nyilván a tökéletes alakításnak is köszönhető. Sztem volt olyan jó a szerepében, mint Robert a T-1000-ében. A T-X tökéletes megformálásával lett Terminator "íze" a filmnek, mert a többi, a körítés már nem nagyon adta vissza az eredeti feelinget...

viszont Cameron "üveges" & "értetlen" tekintete tette jó terminátorrá a sorozatban. szerintem.

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.08.22. 13:14

Adamn! írta:viszont Cameron "üveges" & "értetlen" tekintete tette jó terminátorrá a sorozatban. szerintem.
Mondjuk ezt nem értem hogy kapcsolódott az én postomhoz :) Mi az hogy viszont?

Adamn!
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Adamn! » 2010.08.22. 14:10

convar írta:
Adamn! írta:viszont Cameron "üveges" & "értetlen" tekintete tette jó terminátorrá a sorozatban. szerintem.
Mondjuk ezt nem értem hogy kapcsolódott az én postomhoz :) Mi az hogy viszont?
hát te a T-Xről beszéltél én meg Cameronról és úgy összekapcsolva a 2 hozzászólást viszonttal kezdtem :D

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.08.22. 15:08

Van szebb is Cameron-nàl... Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.08.22. 15:29

goodnow írta:Van szebb is Cameron-nàl... Kép
Határozottan nem rossz...de Cam-et nem lehet überelni ;)

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.08.22. 16:12

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Hoppá! Ez már egy egyértelmű állásfoglalásnak tűnik Goodnowtól :D A képről meg konkrétan, nos, ez a T3-ban az a kivételes pár mp, amikor Kristannat láttam és nem a T-X-et :mrgreen: Ezt abból éreztem hogy folyamatosan csak arra a bizonyos egy testrészre fókuszáltam :mrgreen: :love :mrgreen: Pl. sokáig nem is tudtam, honnan jött a bordó bőrruci ötlete, pedig bennevolt a jelenetben, csakhát... :mrgreen:
joe maschine írta:Határozottan nem rossz...de Cam-et nem lehet überelni ;)
Honnan tudod? :mrgreen: Csakmert sajnos Summert 1x sem láthattuk ilyen szemszögből, pedig az ő megérkezését is megmutathatták volna igazán :mrgreen:

Adamn!
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Adamn! » 2010.08.22. 16:16

joe maschine írta:
nálam is Cameron a nyerő ;)

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2010.08.22. 18:47

Adamn! írta:
joe maschine írta:
nálam is Cameron a nyerő ;)
Nem rossz, nem rossz... :D
Sajnos Cameron-t még nem láttam így (pedig milyen jó lenne így látni :mrgreen: ).
De van itt néhány kép, amit átszerkesztettem, hogy kihozza a lényeget :mrgreen: (kivéve az utolsó képet):
http://kepfeltoltes.hu/view/100822/0054 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/100822/0076 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/100822/0077 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/100822/DH00 ... es.hu_.jpg
Na, milyen? :mrgreen: :mrgreen: :lol: Egyébként az utolsó képen, abban az esküvői ruhában nagyon csini volt a Deadly Honeymoon című filmben.

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.08.22. 19:04

Devastator715,köszönöm ezt a remek popsi parádét! Elmélyítetted a lényeglátásomat! :mrgreen:

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.08.22. 19:48

Azért az első így elég perverz :mrgreen: Szegényt most ütötte el egy autó, de mit törődünk mi azzal :mrgreen: Hiszen láthatóan szorult (test)helyzetét is csak vizuális gyönyöréhségünk csillapítására használjuk :mrgreen:

zoli1863
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: zoli1863 » 2010.08.22. 21:24

Így popsi mustra után én döntetlenre hoznám ki ezt a "párharcot". Igaz Cam fenekét nem láttuk meztelen(milyen kár :D),de így ruhában is jól néz ki a "hátsófele". Hiába dobott de mindent a Tx(mell nagyobbítás,popsi mutogatás) én akkor sem tudnék dönteni közöttük. Nem tudnám egyértelműen rámondani egyikre sem,hogy ez a jobb.
"Vigyázz,a jelenre,mert a jelenből múlt lesz,és a múlt megölheti a jövődet." (John Connor feljegyzéseiből)

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.08.22. 21:44

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vMgk-AQULI4[/youtube]
Nálam ez a menő rész :mrgreen:

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2010.08.22. 22:00

Devastator715 írta: Sajnos Cameron-t még nem láttam így (pedig milyen jó lenne így látni :mrgreen: ).
De van itt néhány kép, amit átszerkesztettem, hogy kihozza a lényeget :mrgreen: (kivéve az utolsó képet):
http://kepfeltoltes.hu/view/100822/0054 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/100822/0076 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/100822/0077 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/100822/DH00 ... es.hu_.jpg
Na, milyen? :mrgreen: :mrgreen: :lol: Egyébként az utolsó képen, abban az esküvői ruhában nagyon csini volt a Deadly Honeymoon című filmben.
OMG! :shock:
Azt hiszem a feleséged helyében lennék meglátnám ezeket a képeket... frankón felkötnélek a szomszéd diófára! :smilesi :ugribug :imao

Cameron Phillips
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: Cameron Phillips » 2010.08.22. 22:17

Hogy Cam vagy a TX? A barnákat jobban csípem :D Csak így egyszerűen könnyedén...

Mondjuk vitát nem akarok kirobbantani Cam kettős mivoltát illetően.
Amolyan érvek felsorolása ellene és mellette.
Erre biztosat nem lehet mondani. Most még...

Am Cam rosszkislány, de még mennyire hogy az. Nála már csak Catherine rosszabb.
Summer születésnapja július 24.-e, a TSCC 2. évadának utolsó része július 24.-én került képernyőre...

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.08.22. 22:38

Cameron Phillips írta:
Am Cam rosszkislány, de még mennyire hogy az. Nála már csak Catherine rosszabb.
Ezt azután mondod, hogy elolvastad a Weaver topikot? Vagy csak a sorozat utáni érzés?

Adamn!
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Adamn! » 2010.08.23. 00:19

joe maschine írta:[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vMgk-AQULI4[/youtube]
Nálam ez a menő rész :mrgreen:
mint egy szenvedélyes análszex után :D

Adamn!
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Adamn! » 2010.08.23. 00:22

mondjuk én John helyében kihasználtam volna az "arra programoztak hogy kövessem a parancsaid" dolgot:D :lol:

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.08.23. 07:23

Adamn! írta:mondjuk én John helyében kihasználtam volna az "arra programoztak hogy kövessem a parancsaid" dolgot:D :lol:
Sajnos ez nem működött volna, az s1ep02-ben Cam határozottan jelenti ki, hogy nem ennek a John-nak kell követnie az utasításait, hanem a jövőbeni énjének. ;)

a lenti videóhoz: én a képlopási lehetőségekre gondoltam belőle, nem a mozgáskoordináció volt a lényeg :mrgreen:

Mechanophil
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Mechanophil » 2010.08.23. 11:48

joe maschine írta:a lenti videóhoz: én a képlopási lehetőségekre gondoltam belőle, nem a mozgáskoordináció volt a lényeg :mrgreen:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0-_6vgpmP18[/youtube]
— The Doctor

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.08.23. 12:04

Mechanophil írta:
joe maschine írta:a lenti videóhoz: én a képlopási lehetőségekre gondoltam belőle, nem a mozgáskoordináció volt a lényeg :mrgreen:
Ez még jobb, köszi ;)

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2010.08.23. 12:55

Dentorel írta:OMG! :shock:
Azt hiszem a feleséged helyében lennék meglátnám ezeket a képeket... frankón felkötnélek a szomszéd diófára! :smilesi :ugribug :imao
Bocs, ha egy kicsit túlzásba vittem. :D De a T-X-es kép után, ezt nem hagyhattam ki. :D :mrgreen:
Természetesen az általam belinkelt átszerkesztett képeket letöröltem a gépemről, biztos ami biztos alapon. :)
Egyébként egy halom TSCC-s képem van a gépemen, köztük ezeknek az eredeti változata is. (teljes alakos Cameron) A feleségemet nem túlzottan érdekli a sorozat, mert nem szereti. Így amit tárolok a gépen a sorozattal kapcsolatban, az sem érdekli. Hát sajna nem egy az ízlésünk a sorozatok terén.
joe maschine írta:Nálam ez a menő rész :mrgreen:
joe maschine írta:
Mechanophil írta:
Ez még jobb, köszi ;)
Jóóók! :mrgreen:
Én ezt is bírom (kicsit mehetett volna még lejjebb a kamera) :mrgreen: 2:00-től nézzétek. ;)

Adamn!
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Adamn! » 2010.08.23. 13:16

:D

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.08.23. 15:42

Devastator715! Még jövök popsis képekkel,le ne daráld az alkotásaid! Én is szeretek képekkel bogarászni. Anno a feleségem egyszer azt mondta szedjem össze azokat az erotikus képeket,amelyeket jónak tartok. Elkészült egy top10 képsor,nőcik csupa nylon harisnyás kép,volt nő,akin csak az volt. :-) (ez a másik ami bejön nekem a nagy popsin kívül) Aztàn együtt végig néztük,és megbeszéltük melyik kép miért szép... A párom nem érzi gáznak,ha néha mutatok neki néhány ùj szerzeményt. Szòval szerkessz és oszd meg,könyörgöm!

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.08.23. 17:31

Adamn! írta:mondjuk én John helyében kihasználtam volna az "arra programoztak hogy kövessem a parancsaid" dolgot:D :lol:
Ezzel a gondolattal mindenki eljátszik? :mrgreen: De tegye fel a kezét aki nem :mrgreen:
joe maschine írta:Sajnos ez nem működött volna, az s1ep02-ben Cam határozottan jelenti ki, hogy nem ennek a John-nak kell követnie az utasításait, hanem a jövőbeni énjének. ;)
Na azért mégis sokmindent megtett ennek a Johnnak is, szal ki tudja :mrgreen:
Mechanophil írta:[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0-_6vgpmP18[/youtube]
Hát ja, ezek is emlékezetes pillanatok voltak :mrgreen: De itt is jó ideig arra fókuszáltak:

http://www.youtube.com/watch?v=vrtqD7FtFq8
Devastator715 írta:Én ezt is bírom (kicsit mehetett volna még lejjebb a kamera)
Devastator, a te ezirányú éleslátásoddal nem lehet versenyre kelni :mrgreen: De am miért lejjebb? Vagy te a bokára gerjedsz? :mrgreen:

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.08.23. 19:22

convar írta: Hát ja, ezek is emlékezetes pillanatok voltak :mrgreen: De itt is jó ideig arra fókuszáltak:

Ugye milyen aranyos cicapopó? :D Elképzelem, ahogy az operatőr tolta magát utána derékmagasságban, pár centire...utána meg úgy kellett újraéleszteni, mert elájult az izgalomtól :mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára joe maschine 2010.08.23. 19:24-kor.

Adamn!
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Adamn! » 2010.08.23. 19:23

convar írta:
Ezzel a gondolattal mindenki eljátszik? :mrgreen: De tegye fel a kezét aki nem :mrgreen:
joe maschine írta:Sajnos ez nem működött volna, az s1ep02-ben Cam határozottan jelenti ki, hogy nem ennek a John-nak kell követnie az utasításait, hanem a jövőbeni énjének. ;)
Na azért mégis sokmindent megtett ennek a Johnnak is, szal ki tudja :mrgreen:
Mechanophil írta:[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0-_6vgpmP18[/youtube]
Hát ja, ezek is emlékezetes pillanatok voltak :mrgreen: De itt is jó ideig arra fókuszáltak:

Devastator715 írta:Én ezt is bírom (kicsit mehetett volna még lejjebb a kamera)
Devastator, a te ezirányú éleslátásoddal nem lehet versenyre kelni :mrgreen: De am miért lejjebb? Vagy te a bokára gerjedsz? :mrgreen:
na igenn itt jól előtérbe helyezik a seggét, határozottan rakható :lol:

Cameron Phillips
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: Cameron Phillips » 2010.08.23. 19:31

joe maschine írta:Ezt azután mondod, hogy elolvastad a Weaver topikot? Vagy csak a sorozat utáni érzés?
Dehogy Cameron alapból rossz. Átprogramozás ide vagy oda. A 22. részben meg el is mondja John-nak, hogy minden cselekedete ellenére még mindig megakarja ölni. Mintahogy a robbanás következtében is visszajött az eredeti program.
És szerintem az önkéntelen kézrángások sem az úgynevezett sérülések miatt történtek meg.
Hisz miután John segített megjavítani Cam karját, később megint előjött rajta.

Cathy pedig azért érdekes mert ahogy kiderül, hogy valójában jó közben mégis rossz.
Az emberiség fennmaradásáért küzd és mégis munkálkodik benne a jó terminátor szokás miszerint nem számít mennyi embert kell megölnie célja eléréséért.
Summer születésnapja július 24.-e, a TSCC 2. évadának utolsó része július 24.-én került képernyőre...

Mechanophil
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Mechanophil » 2010.08.23. 19:35

joe maschine írta:
convar írta: Hát ja, ezek is emlékezetes pillanatok voltak :mrgreen: De itt is jó ideig arra fókuszáltak:

Ugye milyen aranyos cicapopó? :D Elképzelem, ahogy az operatőr tolta magát utána derékmagasságban, pár centire...utána meg úgy kellett újraéleszteni, mert elájult az izgalomtól :mrgreen:
Az mennyire gáz, ha nem tudom nem mögéképzelni a hidraulikát? ... Nem, rosszul kérdeztem: Az mennyire gáz, ha éppen azért tetszik annyira, mert nem tudom nem mögéképzelni a hidraulikát? :mrgreen:
— The Doctor

Mechanophil
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Mechanophil » 2010.08.23. 19:44

Cameron Phillips írta:
joe maschine írta:Ezt azután mondod, hogy elolvastad a Weaver topikot? Vagy csak a sorozat utáni érzés?
Dehogy Cameron alapból rossz. Átprogramozás ide vagy oda. A 22. részben meg el is mondja John-nak, hogy minden cselekedete ellenére még mindig megakarja ölni. Mintahogy a robbanás következtében is visszajött az eredeti program.
És szerintem az önkéntelen kézrángások sem az úgynevezett sérülések miatt történtek meg.
Nem értek egyet. Az átprogramozás a robbanáskor elszállt. Az, hogy attól fogva nem ölte meg Johnt, már a saját akarata. Az egy más dolog, hogy "valahol mélyen" továbbra is meg akarja ölni, sőt, annál lényegesebb, hogy nem teszi. Embernél normális, hogy több különböző dolgot akar, és végül eldönti, hogy melyiket teszi. El tudnám képzelni, hogy Cameron karakterével ez lett volna a szándék. De ha nem, akkor is ki lehet olvasni belőle. Azt a jelenetet, amikor Johnt mégsem öli meg, miután az a kezébe adta a pisztolyt a Samson and Delilah végén, nem igazán lehet másképp értelmezni, mint hogy Cam nem akarta megölni Johnt, és ellenállt a programjának. Szvsz mint amikor egy ember uralkodik az ösztönein. Már ha elég tudatos hozzá.
Cameron Phillips írta:Cathy pedig azért érdekes mert ahogy kiderül, hogy valójában jó közben mégis rossz.
Az emberiség fennmaradásáért küzd és mégis munkálkodik benne a jó terminátor szokás miszerint nem számít mennyi embert kell megölnie célja eléréséért.
Szerintem belefér. Sőt, tudsz logikusabbat? A másik lehetőség az volna, hogy hagyja a francba az egészet, és pusztuljon mind. Azért nem mindegy.
— The Doctor

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.08.23. 20:19

Mechanophil írta:Az mennyire gáz, ha nem tudom nem mögéképzelni a hidraulikát? ... Nem, rosszul kérdeztem: Az mennyire gáz, ha éppen azért tetszik annyira, mert nem tudom nem mögéképzelni a hidraulikát? :mrgreen:
Mi van :?:
Mechanophil írta:Nem értek egyet. Az átprogramozás a robbanáskor elszállt.
Én meg még ezzel sem értek egyet :) Mert sztem meg nem is volt semmilyen átprogramozás. Cam önként állt át.

Am utána tetszett amit írtál róla ;)

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2010.08.23. 20:34

goodnow írta:Devastator715! Még jövök popsis képekkel,le ne daráld az alkotásaid! Én is szeretek képekkel bogarászni. Anno a feleségem egyszer azt mondta szedjem össze azokat az erotikus képeket,amelyeket jónak tartok. Elkészült egy top10 képsor,nőcik csupa nylon harisnyás kép,volt nő,akin csak az volt. :-) (ez a másik ami bejön nekem a nagy popsin kívül) Aztàn együtt végig néztük,és megbeszéltük melyik kép miért szép... A párom nem érzi gáznak,ha néha mutatok neki néhány ùj szerzeményt. Szòval szerkessz és oszd meg,könyörgöm!
Kívánságod számomra parancs! :) ;)
Hát az én feleségem őszintén szólva nem tudom, hogy mit szólna hozzá, ha látná miket művelek itt. :mrgreen:
De ám kiírtam őket CD-re, úgyhogy megvannak az alkotások. :D
convar írta:Hát ja, ezek is emlékezetes pillanatok voltak :mrgreen: De itt is jó ideig arra fókuszáltak:

Á, tényleg ez is milyen jó jelenet! :)
convar írta:
Devastator715 írta:Én ezt is bírom (kicsit mehetett volna még lejjebb a kamera) :mrgreen: 2:00-től nézzétek. ;)
Helyesbítek: valahogy úgy, hogy lehessen látni a bugyiját. :mrgreen:

Cameron Phillips
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: Cameron Phillips » 2010.08.23. 21:11

Mechanophil írta:Nem értek egyet. Az átprogramozás a robbanáskor elszállt. Az, hogy attól fogva nem ölte meg Johnt, már a saját akarata. Az egy más dolog, hogy "valahol mélyen" továbbra is meg akarja ölni, sőt, annál lényegesebb, hogy nem teszi. Embernél normális, hogy több különböző dolgot akar, és végül eldönti, hogy melyiket teszi. El tudnám képzelni, hogy Cameron karakterével ez lett volna a szándék. De ha nem, akkor is ki lehet olvasni belőle. Azt a jelenetet, amikor Johnt mégsem öli meg, miután az a kezébe adta a pisztolyt a Samson and Delilah végén, nem igazán lehet másképp értelmezni, mint hogy Cam nem akarta megölni Johnt, és ellenállt a programjának. Szvsz mint amikor egy ember uralkodik az ösztönein. Már ha elég tudatos hozzá.
convar írta:Én meg még ezzel sem értek egyet Mert sztem meg nem is volt semmilyen átprogramozás. Cam önként állt át.
Tehát már az öntudatról beszélünk egy terminátor esetében?
Mechanophil írta:Szerintem belefér. Sőt, tudsz logikusabbat? A másik lehetőség az volna, hogy hagyja a francba az egészet, és pusztuljon mind. Azért nem mindegy.
Épp ez a szép egy terminátorban annyi embert öl meg amennyit csak kell.

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.08.23. 21:50

Cameron átállt: nekem katarktikus élmény volt mikor ezel szembesültem. A legfőbb érv az s02e20 epizódban van; Cameron kiszabadítja Derek-et a fogságból,és visszautal arra,hogy Derek-et màr megkínozták egyszer. Ez visszautalás az s01e06ra amikor a pincébe vitték a férfit. Ez azt jelenti,Cameron ott volt,másrészt emlékszik rá-tehát nem volt törlés/àtprogramozás. Cameron átállt. Erre,vagy legalábbis valamiféle öntudatra utal Cam Allison kihallgatásakor: csodálom John Connor-t,a vakmerőségét,az elszántságát...

Mechanophil
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Mechanophil » 2010.08.23. 22:02

Cameron Phillips írta:Tehát már az öntudatról beszélünk egy terminátor esetében?
Nem értem a kérdést :shock: A viselkedése alapján van neki. Elvileg bele sem lehet kötni: neuronhálós, autonóm, gondolkodásra képes gép, tehát technikailag semmi akadálya. A T univerzum szerint még a Skynet is számol ezzel, azért állítja a legtöbb neuronhálós csipet többnyire írásvédettre, hogy az ilyesmit elkerülje. Az más kérdés, hogy a tudatosság milyen fokát tudja egy ilyen gép elérni. A sztorit figyelembe véve talán néhány embert még maga mögé is utasít ebben (már úgy értve, hogy felül tudja bírálni a programját, ez az emberek közül sem megy mindnek ;) ). Szvsz ahol az önálló gondolkodás - akár csak taktikai céllal - megjelenik, ott az öntudat, még ha egészen minimális formában is, de alapvető hozadék. Cameron pedig, a "most sophisticated learning computer", mint tudjuk :mrgreen:
convar írta:Mi van :?:
Semmi, csak egy újabb kifejezés Cameron-pártiságomra. :-) ne is törődj vele.
goodnow írta:Cameron átállt: nekem katarktikus élmény volt mikor ezel szembesültem. A legfőbb érv az s02e20 epizódban van; Cameron kiszabadítja Derek-et a fogságból,és visszautal arra,hogy Derek-et màr megkínozták egyszer. Ez visszautalás az s01e06ra amikor a pincébe vitték a férfit. Ez azt jelenti,Cameron ott volt,másrészt emlékszik rá-tehát nem volt törlés/àtprogramozás. Cameron átállt. Erre,vagy legalábbis valamiféle öntudatra utal Cam Allison kihallgatásakor: csodálom John Connor-t,a vakmerőségét,az elszántságát...
Igen, hát ez meg végképp nem lehetséges öntudat, önálló személyiség nélkül.

Egyébként már a második mozifilmben is megjelenik az önálló gondolkodás a T-800-101 "részirül", pusztán azért, mert hagyták neki.
— The Doctor

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.08.23. 22:39

Devastator715 írta:Helyesbítek: valahogy úgy, hogy lehessen látni a bugyiját. :mrgreen:
Gumicsizmás jelenet nem volt elég? :mrgreen:
Cameron Phillips írta:Épp ez a szép egy terminátorban annyi embert öl meg amennyit csak kell.
Nézd, lehet vitatni a módszereiket, nekem sem mindig tetszik, főleg nem Weaveré, főleg nem akkor hogyha vkim pl. lett volna ott a Kaliba üzemben...de ők már csak ilyenek, az első a hatékonyság. A cél szentesíti az eszközt.
Mechanophil írta:Semmi, csak egy újabb kifejezés Cameron-pártiságomra. :-) ne is törődj vele.
Közbe leesett ám... :mrgreen: :lol:

Adamn!
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Adamn! » 2010.08.24. 02:36

Cameron nem állt át, hanem programozták, mondja is, meg miután John megcsinálja a chipjét ott mutatja hogy felülírja az eredeti (kinyírós) programot. a kézrángásnál meg mondja is Johnnak hogy nem sikerült megcsinálnia - ergó nem a program sz*r hanem a keze. Derek kínzása meg az olyan hogyha kiszabadították akkor tudnak a kínzásról. Egyébként a táborba amúgy se engednek nem átprogramozott terminátort, nincs olyan, hogy odamegy egy terminátor azt mondván, hogy én átállok, azt akkor hátba veregetik, hogy jól van öcsém jól tetted. terminátornál nincs saját akarat csak program. - ezek gépek

Mechanophil
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Mechanophil » 2010.08.24. 02:57

Adamn! írta:Cameron nem állt át, hanem programozták, mondja is,
Akkor az eredeti elgondolásom volt igaz, programozták, ami a robbanáskor elszállt.
Adamn! írta:meg miután John megcsinálja a chipjét ott mutatja hogy felülírja az eredeti (kinyírós) programot.
Az már másik dolog, ne keverjük ide. John nem csináltam meg a csipet. Törölgetéssel nem lehet megcsinálni egy csipet. Továbbá később is alátámasztódik, hogy nem lett megcsinálva, ugyanis Króm Arti Cameron hibáiból meg is állapítja, hogy sérült a csipje. Az a felülíródás szerintem egyértelműen Cameron műve, ő írja felül a saját programját. Mert hogy John törölgetéssel írta volna felül, az szerintem kétséges. Én úgy értelmezem a sztorit, hogy Cameron valószínűleg össze-vissza kamuzott, amikor azt mondta Johnnak, hogy szereti, csak egyszerűen nem akart "meghalni", de ez a "halálfélelem" kissé más fénytörésbe tehette a dolgokat számára, aztán amikor mindezek után John mégis visszahozta, akkor döntött úgy, hogy egye meg a rozsda, ha ezt a humit bántani fogja ezek után.

És
Adamn! írta:nincs saját akarat csak program. - ezek gépek
Miért, a Skynet az mi, krumplicukor?

Egyébként egyrészt a terminátor univerzumban a Skynet direkt korlátozza a neuronhálós terminátorok gondolkodását, azért, hogy ne legyen saját akaratuk. Írhatóra állított csippel magától lesz. Ez a T2-ben is így van. A végén már "Bob bácsi" sem engedelmeskedik a programnak, képes megtagadni John parancsát egy utólag felmerült elgondolás miatt, saját belátásából, és beolvasztatja magát.
Másrészt a neuronhálós, gondolkodásra programozott gépek esetében a tudomány jelenlegi állása szerint nem hogy lehetséges, hanem egyenesen elkerülhetetlen az önálló akarat kialakulása, legfeljebb keretprogrammal korlátozható, vagy minimálissá tehető. Az más dolog, hogy jelenleg nincs olyan fejlett rendszer, amelyben ez relevánsan megnyilvánulhatna, és várhatóan jó darabig nem is lesz. Úgy is mondhatnánk, hogy a személyiség - legyen akár teljesen minimális - a gondolkodás melléktermékeként szükségszerűen jelen van. Gondolkodási rutinok gyűjteményeként. Cinizmusra még Cromartie is képes. Ezek tanulásra programozott autonóm taktikai elemző gépek. Így pontos.
Adamn! írta:Egyébként a táborba amúgy se engednek nem átprogramozott terminátort, nincs olyan, hogy odamegy egy terminátor azt mondván, hogy én átállok, azt akkor hátba veregetik, hogy jól van öcsém jól tetted.
Catherine Weaver-rel úgy vettem ki, hogy épp ez volt a szándék... csak ő meg úgy döntött, hogy nem áll át.
— The Doctor

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.08.24. 06:57

Az egy érdekes megközelítés Mechanophil,hogy Cameron àt volt prog,de a robbanás az első évad végén borította ezt. Jòl értem? John megjavította Cam chipjét: adamn! ,lehet,van abban valami,hogy egy chip esetleg mechanikusan javítható. A fene tudja. Legalàbb annyi esély van rà,mint a bekapcsolás utáni Cam felülírja a terminate parancsot. Egyébként a történet mélysége szempontjából szebb mozzanat az,hogy Cameron Phillips meggondolja magát. Szerintem John kockáztatott,ez is egy sajátos hit volt;arra alapozta,amit a jövőről tudott: ő ment meg. Mechanophil: Catherine Weaver-rel úgy vettem ki, hogy épp ez volt a szándék... csak ő meg úgy döntött, hogy nem áll át. ...akkor. :)

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.08.24. 07:59

Mechanophil írta:
Az mennyire gáz, ha nem tudom nem mögéképzelni a hidraulikát? ... Nem, rosszul kérdeztem: Az mennyire gáz, ha éppen azért tetszik annyira, mert nem tudom nem mögéképzelni a hidraulikát? :mrgreen:
Egyáltalán nem gáz, elvileg az összes terminátor rajongó mechanofil egy kicsit... van aki meg jobban, ennyi :mrgreen:
Mechanophil írta:
Cameron Phillips írta: ...Cameron alapból rossz. Átprogramozás ide vagy oda. A 22. részben meg el is mondja John-nak, hogy minden cselekedete ellenére még mindig megakarja ölni. Mintahogy a robbanás következtében is visszajött az eredeti program.
Nem értek egyet. Az átprogramozás a robbanáskor elszállt. Az, hogy attól fogva nem ölte meg Johnt, már a saját akarata. Az egy más dolog, hogy "valahol mélyen" továbbra is meg akarja ölni, sőt, annál lényegesebb, hogy nem teszi. Embernél normális, hogy több különböző dolgot akar, és végül eldönti, hogy melyiket teszi. El tudnám képzelni, hogy Cameron karakterével ez lett volna a szándék. De ha nem, akkor is ki lehet olvasni belőle. Azt a jelenetet, amikor Johnt mégsem öli meg, miután az a kezébe adta a pisztolyt a Samson and Delilah végén, nem igazán lehet másképp értelmezni, mint hogy Cam nem akarta megölni Johnt, és ellenállt a programjának. Szvsz mint amikor egy ember uralkodik az ösztönein. Már ha elég tudatos hozzá.
Cameron Phillips: alapból minden terminátor rossz, hiszen designed to terminate humans, viszont a chipjük fejlettségétől függően képesek egyre emberibbé válni, önálló döntéseket hozni, elszakadni az alapprogramjuktól, valódi én tudattal rendelkezni, a külvilág ingereire érzelmekkel reagálni. Innentől kezdve már nem lehet eleve rossz vagy jó, egy kialakult személyiséget kell cselekedetei és motivációi alapján megítélnünk és így már egyáltalán nem rossz sem Cam sem Weaver.

A robbanástól nem szállt el az átprogramozás(ha egyáltalán beszélhetünk erről, mert nem biztos, hogy át lett programozva, hiszen Cam akkor hazudott Sarah-nak, mikor ezt mondta).
A legvalószínűbb magyarázat a termik felépítésére:
Ahogyan a mai számítógépek, ők is rendelkeznek bios fájllal, mely ROM chip előre beégetett alapprogrammal. Restartnál erről indul és ez tartalmazza azt a skynetes alapprogramot, mely alapján az embereket és Jonn Connort el kell pusztítania.(ezért mondhatja, hogy ami legbelül ott volt, az most is ott van, a skynetes énje, a vészprogram) Mellette van a neuron mintájú chipje, melyen fut a valódi MI-je, a magasabb funkciói, személyisége.
Ez azért célszerű így, mert ha egy komolyabb sérülés éri a chipjét, akkor restart után a vészprogram alapján még tud funkcionálni és tovább harcolhat.
Ez történt Cam-mel a robbanás után, restart után a chip integritásban hibát talált a rendszere, ezért nem engedélyezte a magasabb funkciók bekapcsolását (nehogy értelmetlen utasítások miatt hibás működés lépjen fel), hanem maradt a vészprogramon és megindult John elpusztítására.
Később lefuttatott teszteket(ahogy mondta), ami alapján kizárhatott hibás részeket és visszaadhatta a vezérlést az MI-nek, ekkor viszont visszajön a valódi személyisége és hiába jelenik meg a terminate John Connor, azt felül fogja bírálni, mert így akarja. (ha megnézitek a jelenetet, amikor megjelenik a terminate parancs John-ra, a bal szeme körül összhúza picit a arcizmait, mintha mérgeskedne, hogy megint feljött a terminate parancs és utána nyom rá egy override-ot...nem könnyű észrevenni)

Ami az átprogramozást illeti két verzióban gondolkodom.

A konzervatívabb az hogy át lett programozva...de hogyan? Ez a lényeg. Van egy iszonyúan bonyolult, a skynet által kifejlesztett tanuló/önfejlesztő szoftvere. Az kizárt hogy ehelyett a háború kellős közepén egy vadonatúj program fejlesztésébe kezd egy ember, a mai programozási technikából kiindulva néha évek kellenek egy komolyabb szoftver komplett kifejlesztéséhez. Sokkal célravezetőbb a bios lefutása után, amikor átadódik a vezérlés az MI-re beilleszteni egy elsődleges parancsot/kat tartalmazó utasíttássort, mely alapján John-t védeni kell és követni az utasításait. Ez gyorsan elvégezhető és ráadásul a gép személyisége is megőrződik, ha szükség van rá. Márpedig Cam-nél szükség volt, hiszen egy a skynettel szembefordult gépről beszélünk, aki ráadásul már nyers gépként is "csodálta" John-t.

A merészebb változat, hogy nem lett átprogramozva. Miután minden lehetősége megvolt bejutni a bázisra(info, karkötő), valószínűleg be is jutott. És John közelébe férkőzve kettesben felfedhette magát, hogy mik a szándékai. Mivel megölhetné, de nem teszi, sőt szövetséget ajánl, elfogadható a feltételezés, hogy John megbízott benne így is. De van még valami, lehet hogy felajánlotta a chipjének kivételét, hogy segítse a későbbi átprogramozásokat, ez mindeképp egyértelművé tehette John számára, hogy nem átverésről van szó, hiszen egy termi sosem adná át önként a chipjét, ami az élete.
(A chip átadás maga egyébként bizonyított, amikor Cam mondja a Vick-es epizódban John-nak a chip kivételekor, hogy nem először csináljuk ezt John)

Mechanophil
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Mechanophil » 2010.08.24. 12:36

joe maschine írta:A robbanástól nem szállt el az átprogramozás(ha egyáltalán beszélhetünk erről, mert nem biztos, hogy át lett programozva, hiszen Cam akkor hazudott Sarah-nak, mikor ezt mondta).
Átprogramozás elszállása alatt valami olyasmire gondoltam, amit te is írtál. Egyértelmű, hogy - már ha átprogramozták - nem írták felül a teljes csipjét, hanem a végrehajtandó utasítást cserélték le. Az ellenállás által betáplált John megvédése utasítás elérhetetlenné válhatott, így a rendszer automatikusan visszaállt defaultra.
Ha nem volt átprogramozás, akkor is valami ilyesmi történhetett. De nem hiszem, hogy a teszteket tényleg lefuttatta volna. Az előző pillanatban még hozzávágott valami vackot. Szerintem a halálfélelem téríthette magához, és/vagy az a tény, hogy végül John mégis újraindítja. Még mondja is a rész végén Sarahnak, hogy még egyszer ne engedje Johnnak, hogy ilyen esetben visszahozza. Ha onnantól kezdve igaz lett volna, amit mond, hogy lefuttatta a teszteket, és már jó, akkor ezt talán nem hangsúlyozta volna. Itt inkább az volt sokkal lényegesebb, hogy John Cameron kezébe adta az életét.

Az másik kérdés, hogy ha nem volt átprogramozva, akkor mért nem tudott annyira tudatos lenni a robbanás után, mint korábban. Valószínűleg igazad lehet és így vagy úgy, de maga a rendszer tiltott le restartkor bizonyos funkciókat, amíg külső hatásra utólag el nem tudtak indulni.
— The Doctor

Válasz küldése