Catherine Weaver

A sorozatban feltűnő karakterekről írhatsz véleményt, kritikát.
Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Felhasználó neme: Fiú/Férfi
Csapat: Ellenállás
Kapcsolat:

Catherine Weaver

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2009.08.11. 21:56

Vélemények, kritikák.

A karaktert alakította:
- Shirley Manson

Lachlan Weaver
Parancsnok
Parancsnok
Csapat: Skynet

Re: Catherine Weaver

Hozzászólás Szerző: Lachlan Weaver » 2009.08.12. 00:47

Ő az Isten anyja :twisted:
"A nagy birodalmakat sosem a külső ellenség győzi le, hanem a belső ellentétek és gyengeségek."

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2009.12.23. 14:32

Nem tudtam még a második évadot végignézni, de kivonatosan ismerem a sorozatot, az utolsó részek cselekményét is. Nagyon foglalkoztat Weaver karktere. Nekem úgy tünik, ez lehet megdől ha minden részt láttam, szóval nekem úgy tünik egyértelműen pozitív karakter. Mintha john Henry-t azért teremtette volna, hogy egyfajta verseny társa legyen a Skynet-nek. Szerintem nem john Henry-ből lesz a Skynet. Talán egy fontos szövetségese lesz a jövőbeli ellenállásnak, és együtt küzdenek a Skynet ellen.
Attól tartok, a Twin Peaks relativizmusa ismétlődik meg a második évad végére, és ez a lezárás. (ne legyen igazam..., hónapok óta tscc lázban égek, nagyon csalódott lennék)
Ti észre vettétek mennyire hasonlít a tscc és a twin peaks cselekmény vezetése és szerkezete?
"A bádogember szívre vágyott." Cameron Phillips

Snoopy87
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Snoopy87 » 2009.12.23. 15:58

Írod, hogy nem láttad végig a második évadot, de ismered a cselekményt. Hát így nem merek semmit írni, nehogy spoiler legyen.
Twin Peaksos vonalról nem tudok nyilatkozni. Nem láttam azt a sorozatot.

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2009.12.24. 07:51

papppityu2 írta:Nem tudtam még a második évadot végignézni, de kivonatosan ismerem a sorozatot, az utolsó részek cselekményét is. Nagyon foglalkoztat Weaver karktere. Nekem úgy tünik, ez lehet megdől ha minden részt láttam, szóval nekem úgy tünik egyértelműen pozitív karakter. Mintha john Henry-t azért teremtette volna, hogy egyfajta verseny társa legyen a Skynet-nek. Szerintem nem john Henry-ből lesz a Skynet. Talán egy fontos szövetségese lesz a jövőbeli ellenállásnak, és együtt küzdenek a Skynet ellen.
Attól tartok, a Twin Peaks relativizmusa ismétlődik meg a második évad végére, és ez a lezárás. (ne legyen igazam..., hónapok óta tscc lázban égek, nagyon csalódott lennék)
Ti észre vettétek mennyire hasonlít a tscc és a twin peaks cselekmény vezetése és szerkezete?
C. Weaver pozitív karakterré válik azzal, hogy a skynet ellen harcol, azonban ahogy teszi, óvatosságra int, kíméletlenül elpusztít mindent, ami az elérendő cél útjában áll, legyen az akár egy ártatlan ember is. Pozitív emberi tulajdonságai mind megtanult, felvett, csak a beilleszkedést szolgálják. De talán megmozdult benne is valami... mikor azt mondja Ellison ügynöknek, aki éppen aggódott a biztonságáért: azt hiszi védelemre van szükségem? olyan édes...valahogy őszintének tűnt a mosolya, vagy említhetném a végén Savannah-ért érzett aggódását. Viszont a valódi céljai nem ismertek és figyelmeztető jel a kijelentése: minden eshetőségre fel kell készülni, az emberek mindig csalódást okoznak!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára joe maschine 2010.01.04. 15:13-kor.
Vannak állandó dolgok az időben, amik meg akarnak történni...

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2009.12.24. 15:02

Technikai oka van,hogy nem láttam még végig; a dvd lejátszónk nem tudja párosítani a feliratot. De valóban ismerem a 2.évadot. És egyre jobban bejön Weaver karaktere. Sajnos otthoni pc-men nincs dvd meghajtó, sajna lassan haladok,10 perces blokkokat tudok megnézni a munkahelyemen az irodàban a gép előtt. De ez nekem sokat ad. Az első évadot többször nézem mp4-en, de ez a második ez Csùcs! Azért lenne még gondolatom a twin peaks hasonlósággal,de van aki képben van a twin peaks-el? ...visszajövök. Addig is boldog karacsonyt nektek,japàn itt a vacsora.

Update 1:
Technikai oka van,hogy nem láttam még végig; a dvd lejátszónk nem tudja párosítani a feliratot. De valóban ismerem a 2.évadot. És egyre jobban bejön Weaver karaktere. Sajnos otthoni pc-men nincs dvd meghajtó, sajna lassan haladok,10 perces blokkokat tudok megnézni a munkahelyemen az irodàban a gép előtt. De ez nekem sokat ad. Az első évadot többször nézem mp4-en, de ez a második ez Csùcs! Azért lenne még gondolatom a twin peaks hasonlósággal,de van aki képben van a twin peaks-el? ...visszajövök. Addig is boldog karacsonyt nektek,japàn itt a vacsora.

Update 2:
helyesbítés: lassan itt a vacsora. A 'japàn' szó helyett: lassan. Telefonrol irok, a t9 megtréfált...

Snoopy87
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Snoopy87 » 2009.12.24. 18:12

Hát igen. Ha nem lövik le a sorozatot :( :( én fejemet tettem volna rá, hogy Weaver odacsapott volna az asztalra de úgy istenigazából. Nekem is belopta magát a szívembe. Főleg az utolsó részben.

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2009.12.24. 21:29

Born to run,asszem ez az utolsó (22) címe,oriasi amikor a testével védi a Connorokat. Még nem vagyok ott, de felirat nélkül màr láttam. Egyre az az érzésem Weaver egy olyan gép,aki egy skynet-en és az ellenálláson kívüli 3ik utat jelent és Connornak szüksége van rà a jövőben. Eleinte nehezen jön létre a szövetség, (csatlakozol? Nem. 19.rész), de aztán maga Weaver tesz ajánlatot henry által: csatlakozol?22.rész) Ez persze csak az én értelmezésem,de a történet annyira relatívizál,hogy szinte bármi belefér. Ez tényleg nem szappanopera!

'Az emberek... csalódást okoznak' valahol az évad első felében mondja. Gyanus,de nem gyanusabb az elszólás mint Cameron néhány tette; Cameron is szkeptikus az emberekkel. Azt gondolom,ez a mondat csak ennyi,csak megingatja a biztos hiteinket a karakter megítélését illetően.
Szinte minden karakter ilyen,nézem és azt kérdezem: Mi van?

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2009.12.25. 13:05

papppityu2 írta:'Az emberek... csalódást okoznak' valahol az évad első felében mondja. Gyanus,de nem gyanusabb az elszólás mint Cameron néhány tette; Cameron is szkeptikus az emberekkel. Azt gondolom,ez a mondat csak ennyi,csak megingatja a biztos hiteinket a karakter megítélését illetően.
Szinte minden karakter ilyen,nézem és azt kérdezem: Mi van?
Egész pontosan a 19. részben mondja, tehát nagyon a vége felé...és akkor még említhetném Savannah életének az esetleges feláldozását egy nagyobb cél érdekében...ezt is Weaver mondja, szóval csak óvatosan vele. Egyébként imádom a hűvös nyugalmát, ahogy kezeli a problémákat ;)

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2009.12.25. 16:48

Ok,kösz a pontosítást,erre màr nem emlékeztem. Savannah érdekes kérdés, Weaver gép,nem kötődik,bár mintha tanulná,mint Cameron az érzelmeket.

Weaver 'földalatti' birodalma a jövőben: az első 2 terminator film,James Cameron víziói, két pólusú világként mutatják meg a jövőt: a Connor vezette emberek és a skynet birodalma. A tscc első évad is ezt a jövőt festi fel. A tscc második évad màr három pólusú vilagot sugall: connor,skynet és Weaver alternatív gép birodalma. Talàn az olajfuró torony is Weaveré,ahonnan Dietz csapata elhozza a titokzatos dobozt. Az egy nagyon izgalmas kérdés,hogy a Zeira Corps az előzmény vagy a folytatás 2007-ben... Azt hiszem itt is több féle értelmezés lehetséges.

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2009.12.25. 16:51

papppityu2 írta:Attól tartok, a Twin Peaks relativizmusa ismétlődik meg a második évad végére, és ez a lezárás. (ne legyen igazam..., hónapok óta tscc lázban égek, nagyon csalódott lennék)
papppityu2 írta:Azért lenne még gondolatom a twin peaks hasonlósággal,de van aki képben van a twin peaks-el?
Weaverrel kapcsolatban osztom joe machine véleményét, bár lehet hogy én voltam a láma, de nekem csak nagyon a vége felé esett le, hogy ki kivel van. Merthát ha azt nézzük, az elején nem igazán azt sugallta, hogy ő milyen jó kislány :)

A gyárban az a mészárlás, saját beosztottjaiból is likvidált, Savannah annyira félt tőle hogy bepisilt, aztán ugye Ellisonnak is készen volt már "dossziéja" ha vmi "történne" vele...stb. stb. stb.

De aztán csak beláttam ez nem jelent semmit abból a szempontból hogy melyik oldalon állnak, merthát nekik sem jelent semmit az emberélet. Arniera is rá kellett szólni, hogy nem öldösünk csak úgy embereket, Cam is minden további nélkül eltett volna láb alól bárkit bármikor (tekepálya, meg nem1szer kérdezte, hogy "elintézzem, megoldjam, stb" :)). Viszont Weavernek senki sem szólt :P

A Twin Peakssel kapcs.ban meg szinte semmilyen párhuzamot nem érzek, azt leszámítva, hogy a különbözőségük ellenére a legnagyobb kedvenceim közt vannak ;) De egyébként sztem tök más alapfelállás, sztori, jellemek, karakterek, hangulat, mondanivaló, színészi játék, párbeszédek, stb.

De ha gondolod, próbálj meggyőzni az ellenkezőjéről! Állok elébe ;)
"A baglyok nem azok, amiknek látszanak."

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2009.12.25. 16:59

Twin peaks és a tscc: ok, egy kis idöt kérek,telefonról netezek, és zsúfolt a napom,de visszajövök.

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2009.12.26. 10:22

Twin peaks és Tscc(1): Elsősorban a szerkezetében és a nagy témáiban hasonlít,ami körül forog. A felületen különbözik,a twin peaks egy kisvárosi thiller (bár nehezen kategorizálható) a tscc egy sci-fi.
Kezdem a központi témákkal: megváltás, és a megváltók fokozatos beavatása a szerepükbe. Van egy filmvilag cikk ami ilyen szempontból elemzi a twin peaks-et. Be fogom linkelni, de csak a jövő héten,telefonról macerás. Két posztmodern megváltó: Cooper ügynök és John Connor. A két évad itt is és ott is az ő beavatásuk története, bukásuk is hasonló. Majdnem győzelem,de egy rossz döntés a legvégén. Folyt.köv.

Kedves convar! Az 'általában sorozatról' témában folytatom majd, nem akarom megbontani a 'Catherine Weaver' témát.
Üdv

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2009.12.26. 13:24

Vigyázzunk a dupla/tripla postokkal! Az előzőeket szerkesztettem, a szerző, és a dátum mellett tudjátok szerkeszteni hozzászólásaitokat a "szerkeszt" gombbal.

Lachlan Weaver
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Lachlan Weaver » 2010.01.03. 21:42

joe machine írta: C. Weaver pozitív karakteré válik azzal, hogy a skynet ellen harcol, azonban ahogy teszi, óvatosságra int, kíméletlenül elpusztít mindent, ami az elérendő cél útjában áll, legyen az akár egy ártatlan ember is. Pozitív emberi tulajdonságai mind megtanult, felvett, csak a beilleszkedést szolgálják. De talán megmozdult benne is valami... mikor azt mondja Ellison ügynöknek, aki éppen aggódott a biztonságáért: azt hiszi védelemre van szükségem? olyan édes...valahogy őszintének tűnt a mosolya, vagy említhetném a végén Savannah-ért érzett aggódását. Viszont a valódi céljai nem ismertek és figyelmeztető jel a kijelentése: minden eshetőségre fel kell készülni, az emberek mindig csalódást okoznak!
Ezt nagyából én is így fejtettem ki anno azthiszem a 2x22 Born To Run topicban :)
(úgyhogy egyetértek ezzel a hozzászólással) ;)
"A nagy birodalmakat sosem a külső ellenség győzi le, hanem a belső ellentétek és gyengeségek."

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.01.06. 08:13

Nagyon furcsa mozzanat,hogy a 14ik epizódban felrobbantja a coltan raktárt. Számomra ez egyértelmű jelzés,hogy hová nem tartozik. (A skynet-nek minden gramm coltan-ra szükség van, 1/4 epizód). Mindenkit lemészáról, de ez nem jelent semmit,ő csak gép,'még' nincsenek etikai megfontolásai... De nem is az emberek mellett áll,egyre ùgy tűnik,ő egy harmadik alternatíva. És vele (vagy John Henry-vel?) próbál szövetségre lépni Connor a jövőben. ('a kérdés: csatlakozol?...' 2/19ik epizód) Szerintetek a Zeira Corps előzmény vagy folytatás?

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.01.06. 13:46

papppityu2 írta:Szerintetek a Zeira Corps előzmény vagy folytatás?
Mármint mihez képest?

WisitoR
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: WisitoR » 2010.01.06. 19:34

Folytatás.
Megpróbálja egyedül, mert a saját alternatíváját hatékonyabbnak ítéli (éljen a Borg) mint az Ellenállás eddig felmutatott eredményét.
Sztem.
=[WisitoR]=

goodnow
Tábornok
Tábornok

zeira corps 2007- előzmény vagy folytatás?

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.01.06. 23:55

Igen, én is erre gondolok.
A zeira corps 2007-ben Weaver 2027-es ténykedésének folytatása.
Mintha rájött volna 2027 körül, hogy akkor marad életben a műve (vagy győzi le a skynet-et, a fene tudja van-e ilyen célja...), ha egy skynet szintű versenytársat tenyészt ki: John Henry..., MI, mesterséges intelligencia! Egy isten ellen csak egy isten tud küzdeni...Szerintem erre a stratégiára John Connor is rájött a jövőben. Ezért lehet az emberei által nem egyértelműen elfogadott feltünő bizalma a gépek iránt. ('Topangánál is ők segítettek, nélkülük nem sikerült volna...' -beszél egy Connor hű katona a gépekről Dereknek 2027-ben a támaszponton az 1/6 epizódban)
Kellenek neki a gépek, de előbb utóbb az is eljön, hogy egy komolyabb versenytársat kell harcba állítania. Szerintem ezért akar John Weaver-rel 2027-ben szövetkezni. ('csatlakozol?...' 19. epizód)
Lehet, hogy a skynet is vadászik Weaver-re ...szerintem a 'born to run' a 22epizód végén berepülő vadász nem biztos, hogy csak a Connor-okat akarta kinyírni.

convar
Tábornok
Tábornok

Re: zeira corps 2007- előzmény vagy folytatás?

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.01.07. 13:25

papppityu2 írta:Lehet, hogy a skynet is vadászik Weaver-re ...szerintem a 'born to run' a 22epizód végén berepülő vadász nem biztos, hogy csak a Connor-okat akarta kinyírni.
Hát izé, mindenesetre szemmel láthatóan nem tett benne nagy kárt :P Nem hinném, hogy egy skynet ne tudta volna, hogy a HK-ja fabatkát sem fog érni egy T-1001-es ellen.

Egyébként én a mai napig nem értem minek kellett az a jelenet. A történetiség szempontjából lényegtelen, fölösleges hatásvadászatnak érzem. Mintha Friedmanék még az utolsó pillanatban kitalálták volna, hogy "na hamár úgyis sorozatzáró epizód, legyen má benne egy ilyen is, úgyis olyan látványos lesz".

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.01.07. 13:40

papppityu2 írta:Igen, én is erre gondolok.
Mintha rájött volna 2027 körül, hogy akkor marad életben a műve (vagy győzi le a skynet-et, a fene tudja van-e ilyen célja...), ha egy skynet szintű versenytársat tenyészt ki: John Henry..., MI, mesterséges intelligencia! Egy isten ellen csak egy isten tud küzdeni...Szerintem erre a stratégiára John Connor is rájött a jövőben. Ezért lehet az emberei által nem egyértelműen elfogadott feltünő bizalma a gépek iránt. ('Topangánál is ők segítettek, nélkülük nem sikerült volna...' -beszél egy Connor hű katona a gépekről Dereknek 2027-ben a támaszponton az 1/6 epizódban)
Kellenek neki a gépek, de előbb utóbb az is eljön, hogy egy komolyabb versenytársat kell harcba állítania. Szerintem ezért akar John Weaver-rel 2027-ben szövetkezni. ('csatlakozol?...' 19. epizód)
Lehet, hogy a skynet is vadászik Weaver-re ...szerintem a 'born to run' a 22epizód végén berepülő vadász nem biztos, hogy csak a Connor-okat akarta kinyírni.
Szerintem meg biztos, hogy elsősorban C. Weavert akarta elpusztítani, skynet nem tudta, hogy Weaver ki lett cserélve egy T-1001-re, hiszen odaküldte azt a mosolygós T-888-at a két csúzlijával, aztán a robi csak nézett, amikor Weaver rákapcsolta a sokkolót.

Lachlan Weaver
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Lachlan Weaver » 2010.01.07. 20:30

joe machine írta:
papppityu2 írta:Igen, én is erre gondolok.
Szerintem meg biztos, hogy elsősorban C. Weavert akarta elpusztítani, skynet nem tudta, hogy Weaver ki lett cserélve egy T-1001-re, hiszen odaküldte azt a mosolygós T-888-at a két csúzlijával, aztán a robi csak nézett, amikor Weaver rákapcsolta a sokkolót.
Igen sztem se tudta a Skynet ,hogy Weaver helyébe lépett egy gép.
convar írta:
papppityu2 írta:Lehet, hogy a skynet is vadászik Weaver-re ...szerintem a 'born to run' a 22epizód végén berepülő vadász nem biztos, hogy csak a Connor-okat akarta kinyírni.
Hát izé, mindenesetre szemmel láthatóan nem tett benne nagy kárt :P Nem hinném, hogy egy skynet ne tudta volna, hogy a HK-ja fabatkát sem fog érni egy T-1001-es ellen.

Egyébként én a mai napig nem értem minek kellett az a jelenet. A történetiség szempontjából lényegtelen, fölösleges hatásvadászatnak érzem. Mintha Friedmanék még az utolsó pillanatban kitalálták volna, hogy "na hamár úgyis sorozatzáró epizód, legyen má benne egy ilyen is, úgyis olyan látványos lesz".
Sztem Friedmanék mást terveztek azzal a HK-val a történetben csakhát mivel lekellett zárniuk a sorozatot :cry: ezért így varták el azt a szálat ,hogy belerepül az épületbe a HK (mert hát csak nem maradhat a múltban egy HK ;) ) és kicsit World Trade Center-es feelinje van a dolognak talán szándékosan is.

goodnow
Tábornok
Tábornok

'born to run' vége

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.01.08. 13:04

Ami berepült, biztos,hogy HK? Nem az a repülő izé amit Sarah és később mások is látnak felszálni?
(Az az izé egy HK? .....)
Egyébb iránt az erősödik bennem, hogy a Skynet Weaver-t akarta elpusztítani, és ez a berepülés nagyon is fontos jelenet...

Lachlan Weaver
Parancsnok
Parancsnok

Re: 'born to run' vége

Hozzászólás Szerző: Lachlan Weaver » 2010.01.08. 17:07

papppityu2 írta:Ami berepült, biztos,hogy HK? Nem az a repülő izé amit Sarah és később mások is látnak felszálni?
(Az az izé egy HK? .....)
Egyébb iránt az erősödik bennem, hogy a Skynet Weaver-t akarta elpusztítani, és ez a berepülés nagyon is fontos jelenet...
De azaz amit láttak felszállni a sivatagban.
És hát ha már a fórumon elkezdtük HK -nak hívni... ;) (mert hát az egy kezdetleges HK gondolom) ;)
És hát Weavert akarta elpusztítani a Skynet csak nem a gépet hanem a hölgyet akinek átvette a helyét ;)

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.02.27. 15:34

Vajon ki lesz a magyar hangja? Hú,még több mint 6 òra van vissza... Lachlan te tippeltél az elmúlt hetekben, valamilyen Gerda,bevallom nem volt türelmem visszakeresni. Fogadni kéne! Csak az baj,nem vagyok járatos a jelenlegi szinkron hangok világában... :-) Egy biztos,nagyon be vagyok sózva.

Lachlan Weaver
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Lachlan Weaver » 2010.02.27. 15:43

papppityu2 írta:Vajon ki lesz a magyar hangja? Hú,még több mint 6 òra van vissza... Lachlan te tippeltél az elmúlt hetekben, valamilyen Gerda,bevallom nem volt türelmem visszakeresni. Fogadni kéne! Csak az baj,nem vagyok járatos a jelenlegi szinkron hangok világában... :-) Egy biztos,nagyon be vagyok sózva.
Én Pikali Gerdára tippelek... (ha tényleg bejönne a tippem akkor megosztom mi miatt is gondoltam ő rá ;) )
Be kell vallanom én nem tudom nézni a cool-on ,de ha fenn lessz valahol akkor már csak kíváncsiságból is leszedem :mrgreen:

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2010.02.27. 15:55

Lachlan Weaver írta:
papppityu2 írta:Vajon ki lesz a magyar hangja? Hú,még több mint 6 òra van vissza... Lachlan te tippeltél az elmúlt hetekben, valamilyen Gerda,bevallom nem volt türelmem visszakeresni. Fogadni kéne! Csak az baj,nem vagyok járatos a jelenlegi szinkron hangok világában... :-) Egy biztos,nagyon be vagyok sózva.
Én Pikali Gerdára tippelek... (ha tényleg bejönne a tippem akkor megosztom mi miatt is gondoltam ő rá ;) )
Be kell vallanom én nem tudom nézni a cool-on ,de ha fenn lessz valahol akkor már csak kíváncsiságból is leszedem :mrgreen:
Én nem hinném, hogy Pikali Gerda lenne. Ezen az oldalon nem említik, hogy a tscc-ben elhangzana az ő hangja:
http://www.magyarszinkron.hu/?module=ne ... &nid=70588

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.02.27. 16:02

Maj figyelek,csak azt nem tudom lesz-e valamiféle szinkron hang stáblista. Nemtom ki P. Gerda,de ha hallom valószínűleg kiderül: a hangját ismertem...

Lachlan Weaver
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Lachlan Weaver » 2010.02.27. 16:07

Devastator715 írta:
Lachlan Weaver írta:
Én nem hinném, hogy Pikali Gerda lenne. Ezen az oldalon nem említik, hogy a tscc-ben elhangzana az ő hangja:
http://www.magyarszinkron.hu/?module=ne ... &nid=70588
Sztem ezt a már leadott sorozatok/részek alapján állítják össze. Vagy nem? :oops:

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2010.02.27. 16:11

Lachlan Weaver írta:Sztem ezt a már leadott sorozatok/részek alapján állítják össze. Vagy nem? :oops:
Nem tudom, de a Dollhouse második évadját sem adták még le.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2010.02.27. 16:39

papppityu2 írta:Maj figyelek,csak azt nem tudom lesz-e valamiféle szinkron hang stáblista. Nemtom ki P. Gerda,de ha hallom valószínűleg kiderül: a hangját ismertem...
Szinkron stáblista az "End Credits" alatt (azaz vége főcím) szokták bemondani a legtöbb esetben - TSCC esetében is -, azokat meg lehagyják a kereskedelmi csatornák, s velük egyetemben a Cool TV is. Legalábbis az első részeknél még nem volt stáblista.

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.02.27. 16:55

Meghalok, ha elcseszik a hangját...Shirley Manson úgy tökéletes, ahogy van az eredetiben. Néha sajnálom, hogy szinkronizálni kell mindent.

Lachlan Weaver
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Lachlan Weaver » 2010.02.28. 12:31

papppityu2 írta:Maj figyelek,csak azt nem tudom lesz-e valamiféle szinkron hang stáblista. Nemtom ki P. Gerda,de ha hallom valószínűleg kiderül: a hangját ismertem...
Nekem a TV-RIPjeimen nem mondják be a stáblistánál a magyar hangokat ,viszont a DVD-RIPemen már igen.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2010.02.28. 12:50

Lachlan Weaver írta:
Nekem a TV-RIPjeimen nem mondják be a stáblistánál a magyar hangokat ,viszont a DVD-RIPemen már igen.
Ne keverjük ide a warez-t, mert elsősorban "házi gyártmány", másodsorban nem hivatalos.
A legtöbb széria már akkor ér ide, amikor kint már valamiféle stáblistás (DVDrip ugyebár) kering a neten. Amikor leadásra kerül az adott epizód, akkor a szinkron röppen rá a DVDrip-re. S mivel a legtöbb csatorna nem adja le a stáblistát, ezért nem hallhatóak a szinkronhangok listája.

goodnow
Tábornok
Tábornok

"A projekt neve: Babilon."

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.03.10. 09:01

"A projekt neve: Babilon." s02e01 Kicsit zavaró,hogy ezt az elnevezést használja,ez egyértelműen negatív dolog Jelenések könyvében,a Sàtàn birodalmához tartozik. (Érdekes,ebben az epizódban azonosítja Ellison a skynet-et a sàtànnal... S02e01,'nem fogok a Sàtànnak dolgozni..'-mondja Cromartie-nak) Vagy a sorozat elején még azt az érzést akarják kelteni,hogy Weaver a skynet-nek dolgozik.

Lachlan Weaver
Parancsnok
Parancsnok

Re: "A projekt neve: Babilon."

Hozzászólás Szerző: Lachlan Weaver » 2010.03.10. 09:33

papppityu2 írta:"A projekt neve: Babilon." s02e01 Kicsit zavaró,hogy ezt az elnevezést használja,ez egyértelműen negatív dolog Jelenések könyvében,a Sàtàn birodalmához tartozik. (Érdekes,ebben az epizódban azonosítja Ellison a skynet-et a sàtànnal... S02e01,'nem fogok a Sàtànnak dolgozni..'-mondja Cromartie-nak) Vagy a sorozat elején még azt az érzést akarják kelteni,hogy Weaver a skynet-nek dolgozik.
Hát kinek mi jut eszébe Babilon-ról ;)
Nekem személy szerint Bábel. Ahol az elbizakodott emberek egy égig érő tornyot akartak építeni.
De elbizakodottságuk miatt Isten megbüntette őket és összezavarta a nyelveket ,hogy ne értsék meg egymást...

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.03.10. 10:59

papppityu2 írta:"A projekt neve: Babilon." s02e01 Kicsit zavaró,hogy ezt az elnevezést használja,ez egyértelműen negatív dolog Jelenések könyvében,a Sàtàn birodalmához tartozik. (Érdekes,ebben az epizódban azonosítja Ellison a skynet-et a sàtànnal... S02e01,'nem fogok a Sàtànnak dolgozni..'-mondja Cromartie-nak) Vagy a sorozat elején még azt az érzést akarják kelteni,hogy Weaver a skynet-nek dolgozik.
Igen igen, én a magam részéről sokáig úgy tekintettem rá, hogy a Skynet oldalán harcol. Említettem már vhol, hogy az az érzésem, menet közben változtatták meg a karakterét.

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.03.10. 11:44

convar írta:
Igen igen, én a magam részéről sokáig úgy tekintettem rá, hogy a Skynet oldalán harcol. Említettem már vhol, hogy az az érzésem, menet közben változtatták meg a karakterét.
Nem mondod komolyan? Ez màr nekem is eszembe jutott,de mindig elhesegettem. Ennél csak kiszámíthatóbb a történet. Az igaz,ha lazára van engedve a story,nagyobb a mozgástér. De azt nem hiszem,hogy közben változott volna a karakter. Bár eltudom képzelni,csak nem merem... Lachlan Weaver: ja a bábel is,jelenések eleve épít a bábel történetre is. Jelenésekben is egy nagy lázadás a babilon,a végső időkben.

Lachlan Weaver
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Lachlan Weaver » 2010.03.10. 13:07

convar írta:
Nekem is az volt az érzésem ,hogy időközben változtaták meg a karakterét.

Pityu: ha belegondolsz a Babiloniai Bábel történetét be lehet helyettesíteni a terminator story-ba.
Adottak az elbizakodott emberek akik oly büszkék tudásukra. És elkezdenek építeni egy tornyot (Skynet) , de isten ezt nem veszi jó néven és öszezavarja a nyelveket (Skynet atomcsapást mér az emberiségre és kiiktatva a főbb komunikációs csatornák nagy részét ezáltal elszigeteli az embereket egymástól)
De persze rengetegféle képpen lehetne még magyarázni a történetet. ;)

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.03.10. 15:05

Lachlan Weaver írta:Nekem is az volt az érzésem ,hogy időközben változtaták meg a karakterét.

Pityu: ha belegondolsz a Babiloniai Bábel történetét be lehet helyettesíteni a terminator story-ba.
Adottak az elbizakodott emberek akik oly büszkék tudásukra. És elkezdenek építeni egy tornyot (Skynet) , de isten ezt nem veszi jó néven és öszezavarja a nyelveket (Skynet atomcsapást mér az emberiségre és kiiktatva a főbb komunikációs csatornák nagy részét ezáltal elszigeteli az embereket egymástól)
Ahaaa, tényleg, ez is lehet egy hasonlóság.
Engem nagyon zavart eleinte a babilon név, mert ez inkább a skynet. Babilonnak "királysága van a föld királyain" mondja Jelenések 17. és Babilont egy asszony is szimbolizálja...ez is érdekes. Mondjuk az egy parázna nő... :roll: Olyan fura pl. a salvation, ott végre "arca" lesz a skynet-nek, egy női arc...Helena Bonham Carter :)
Szerintem a készítők között van néhány keresztény, szerintem nem véletlen, hogy ennyit jelenik mag a Biblia és a vallásos feeling.

Lachlan Weaver
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Lachlan Weaver » 2010.03.10. 18:49

papppityu2 írta:
Lachlan Weaver írta:Nekem is az volt az érzésem ,hogy időközben változtaták meg a karakterét.

Engem nagyon zavart eleinte a babilon név, mert ez inkább a skynet. Babilonnak "királysága van a föld királyain" mondja Jelenések 17. és Babilont egy asszony is szimbolizálja...ez is érdekes. Mondjuk az egy parázna nő... :roll: Olyan fura pl. a salvation, ott végre "arca" lesz a skynet-nek, egy női arc...Helena Bonham Carter :)
Szerintem a készítők között van néhány keresztény, szerintem nem véletlen, hogy ennyit jelenik mag a Biblia és a vallásos feeling.
parázna nő = r*banc = Catherine Weaver (most így hirtelen két alkalommal is emlékeszek ,hogy mondják rá ,hogy r*banc: egyszer Mr Tuck és egyszer Sarah ,de lehet ,hogy Sarah többször is)

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.03.10. 19:10

Lachlan Weaver írta:
papppityu2 írta:

parázna nő = r*banc = Catherine Weaver (most így hirtelen két alkalommal is emlékeszek ,hogy mondják rá ,hogy r*banc: egyszer Mr Tuck és egyszer Sarah ,de lehet ,hogy Sarah többször is)
Igeeen, "terminator szuka?..." a felirat alapján így emlékszem. s02e22 Tényleg, mintha Mr Tuck is a wc-ben mondta volna ezt.
Amúgy Weaver-ben van valami k*rvás, nekem nagyon bejön... ;)

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2010.03.10. 20:10

papppityu2 írta:Amúgy Weaver-ben van valami k*rvás, nekem nagyon bejön... ;)
Nem k*rvás, hanem olyan, mint egy domina bőrszerkó nélkül. :mrgreen:

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.03.10. 21:51

Dentorel írta:
Húú,tényleg... Van benne valami királynői,és persze a fantáziám beindítja. Amùgy mintha a szürke és a szürkés kék lenne a Weaver-re jellemző szín,vajon ez jelent valamit? Engem nagyon vonz. Még a szemei is néha ilyenre van festve. És ezzel a vörös haj,hihetetlen!

Lachlan Weaver
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Lachlan Weaver » 2010.03.10. 22:39

papppityu2 írta:
Dentorel írta:
Húú,tényleg... Van benne valami királynői,és persze a fantáziám beindítja. Amùgy mintha a szürke és a szürkés kék lenne a Weaver-re jellemző szín,vajon ez jelent valamit? Engem nagyon vonz. Még a szemei is néha ilyenre van festve. És ezzel a vörös haj,hihetetlen!
Hát van benne valami :mrgreen: De ez csak a T1001-es Catherine Weaver-re igaz....

Pityu pont most néztem ,hogy Weaver épít is egy "Bábel" tornyot so2e06-ban Lego-ból.
De csak most kapcsoltam ,hogy az tényleg hasonlít arra a toronyra...
Itt van három kép a toronyról
Félkész
http://morris108.files.wordpress.com/20 ... -babel.jpg
felépített
http://www.rereviewed.com/images/kircherbabel.jpg
Weaver tornya
http://kepfeltoltes.hu/100310/Weaver_Ba ... es.hu_.jpg

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.03.11. 01:03

papppityu2 írta:Nem mondod komolyan?
Hát de. :)
papppityu2 írta:Ez màr nekem is eszembe jutott,de mindig elhesegettem. Ennél csak kiszámíthatóbb a történet. Az igaz,ha lazára van engedve a story,nagyobb a mozgástér. De azt nem hiszem,hogy közben változott volna a karakter. Bár eltudom képzelni,csak nem merem... Lachlan Weaver: ja a bábel is,jelenések eleve épít a bábel történetre is. Jelenésekben is egy nagy lázadás a babilon,a végső időkben.
De ha meg nekem van igazad...nos, akkor emelem kalapom az alkotók előtt (ki tudja, már hanyadszorra :) ), mert engem sikerült nagyon, de nagyon félrevezetniük :)

A többihez én már nem tudok érdemben hozzászólni :)

goodnow
Tábornok
Tábornok

Catherine Weaver lego bábel tornya

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.03.11. 11:14

Hát ez óriási Lachlan,Catherine Weaver lego bábel tornya! Erre nem emlékeztem! A félkész torony festmény,asszem reneszánsz kori,de az európai kultúrában ez lett a bevett bábel tornya ábrázolás. Weaver lego tornya is ezt a képi mintát követi,az ókori építmény,szerintem van alapja a történetnek, azt nem akartam írni,hogy így történt,ez hit kérdése;szóval az ókori torony inkàbb egy mezopotámiai zikkurat volt. Vajon Weaver miért építette? Hadd akasszalak ki,de ez olyan emberi! Van egy hipotézisém,de nem merem szellőztetni,elég elvetemült.
Egy biztos,Weaver nem a hasára vert és előhúzott egy nevet-babilon a bibliából-hanem sokkal mélyebb dolog lehet itt a háttérben,ami Weavernek azt a döntését is érinti;miért Ellison tud társa lenni mindezekben. Ezt nagyon izgalmas volna végiggondolni!

Lachlan Weaver
Parancsnok
Parancsnok

Re: Catherine Weaver lego bábel tornya

Hozzászólás Szerző: Lachlan Weaver » 2010.03.11. 12:26

papppityu2 írta:Hát ez óriási Lachlan,Catherine Weaver lego bábel tornya! Erre nem emlékeztem! A félkész torony festmény,asszem reneszánsz kori,de az európai kultúrában ez lett a bevett bábel tornya ábrázolás. Weaver lego tornya is ezt a képi mintát követi,az ókori építmény,szerintem van alapja a történetnek, azt nem akartam írni,hogy így történt,ez hit kérdése;szóval az ókori torony inkàbb egy mezopotámiai zikkurat volt. Vajon Weaver miért építette? Hadd akasszalak ki,de ez olyan emberi! Van egy hipotézisém,de nem merem szellőztetni,elég elvetemült.
Egy biztos,Weaver nem a hasára vert és előhúzott egy nevet-babilon a bibliából-hanem sokkal mélyebb dolog lehet itt a háttérben,ami Weavernek azt a döntését is érinti;miért Ellison tud társa lenni mindezekben. Ezt nagyon izgalmas volna végiggondolni!
Én nagyon kíváncsi vagyok a Weaver-el kapcsolatos elvetemült hipotézisedre :)
Mondjuk sztem is elég emberi cselekedet volt. Bár Ellisonnak azt mondja ,hogy Savannah-nak építette. De ha ez tényleg igaz akkor meg kicsit talán csűnyán fogalmazva "együgyű" dolog is volt mert ,hogy azzal a hatalmas toronyal a kis Savannah játszani nem tud az szinte biztos. Bár ez ,hogy Savannah kis építménye és Weaver hatalmas tornya egymás melett van az asztalon talán szemlélteti az emberek és gépek közti külömbséget ,hogy a skynet és a gépek hatalmas dolgokra képesek. De kicsit talán visszautalás Weavernek arra a mondatára ,hogy a Babilon project a világot fogja megváltani. Merthát "a monda egy babilóniai csonka toronyhoz fűződik, amely óriási méreteivel olyan benyomást tett, hogy olyan embereknek a műve, akik semmitől sem riadtak vissza. " A történetet az Izraeli próféták azért "találták ki" ,mert ők az Isten és az emberi nem egységében hittek és ezért felmerül náluk a kérdés honnan vannak a nyelvek. Az első festmény amit linkeltem azthiszem 16. századi de nem vagyok benne bitos.
A Bailon név mögött szerintem is valami komolyabb mondanivaló áll.
Weaver amikor kiválasztotta Ellisont akkor még lehet a történetírok még mindig úgy álltak a dologhoz ,hogy Weaver a Skynet oldalán áll. És esetleg abba az irányba szereték volna vinni a történetet ,hogy majd Ellison segít neki a Connorok felkutatásában.

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.03.11. 13:29

Lachlan Weaver írta:Weaver amikor kiválasztotta Ellisont akkor még lehet a történetírok még mindig úgy álltak a dologhoz ,hogy Weaver a Skynet oldalán áll. És esetleg abba az irányba szereték volna vinni a történetet ,hogy majd Ellison segít neki a Connorok felkutatásában.
Hát tényleg lehet abban valami amit Convar pedzegetett;a sorozat közben íródott és változott a forgatókönyv. Ha csak az évad elejét szemlélem,ez az érzés eluralkodik rajtam. Ezt erősíti a pince felirat is,amelyen több évadra elegendő info van. Szòval egy régebbi felállás szerint Weaver a skynet embere. De ennek ellentmond,hogy felbéreli Ellison-t,szerezzen egy terminator-t. Ha ő és a skynet puszi pajtások,minek ez a külön kör a fekete emberrel. Nem,nem,itt többről,fontosabbról van szó,mint Cromartie teste. Az igazi motiváció szerintem akkor látszik,mikor Ellisonnal a tízparancsolatra taníttatja John Henry-t,a 'fiát',a jövendő társmegváltót... De ez màr belekaszál a Weaver-rel kapcsolatos agyament hipotézisémbe... Visszajövök.

Lachlan Weaver
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Lachlan Weaver » 2010.03.11. 14:03

papppityu2 írta:
Lachlan Weaver írta:Weaver amikor kiválasztotta Ellisont akkor még lehet a történetírok még mindig úgy álltak a dologhoz ,hogy Weaver a Skynet oldalán áll. És esetleg abba az irányba szereték volna vinni a történetet ,hogy majd Ellison segít neki a Connorok felkutatásában.
Hát tényleg lehet abban valami amit Convar pedzegetett;a sorozat közben íródott és változott a forgatókönyv. Ha csak az évad elejét szemlélem,ez az érzés eluralkodik rajtam. Ezt erősíti a pince felirat is,amelyen több évadra elegendő info van. Szòval egy régebbi felállás szerint Weaver a skynet embere. De ennek ellentmond,hogy felbéreli Ellison-t,szerezzen egy terminator-t. Ha ő és a skynet puszi pajtások,minek ez a külön kör a fekete emberrel. Nem,nem,itt többről,fontosabbról van szó,mint Cromartie teste. Az igazi motiváció szerintem akkor látszik,mikor Ellisonnal a tízparancsolatra taníttatja John Henry-t,a 'fiát',a jövendő társmegváltót... De ez màr belekaszál a Weaver-rel kapcsolatos agyament hipotézisémbe... Visszajövök.
Szerintem Weaver nem tudhatta ,hogy Ellison vallásos amikor alkalmazta.
Még azthiszem egyszer meg is kérdezi ,hogy az e miután már az alkalmazottja lett. (de lehet rosszul emlékszem)
Ellison ébresztette rá Weaver-t ,hogy szüksége van az MI-nak valamiféle morálra (DR Sherman halálával kapcsolatban) ezért saját megfontolásból tanítja azt neki miután megkéri rá Weaver.
Ugyanúgy ahogy DR Sherman ráébresztete Weaver-t ,hogy az MI érti a viccet ,van humorérzéke
és unatkozik. Egyszóval nem tudta Weaver ,hogy ezek az emberek mit taníthatnának az ő fiának hanem az emberek ébreszteték rá erre Weaver-t ,hogy ezekre van szüksége.

Jah és fejts ki nyugodtan a hipotézised én kiváncsi vagyok rá (emlékszel én is kifejtettem az elvetemült hipotézisem a Skynettel kapcsolatban persze volt aki egyetértett volt aki nem azzal a fiktív szakasszal)

Válasz küldése