Catherine Weaver

A sorozatban feltűnő karakterekről írhatsz véleményt, kritikát.
goodnow
Tábornok
Tábornok
Felhasználó neme: Fiú/Férfi
Csapat: Ellenállás

agyament elmélet Catherine Weaver-ről

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.03.13. 07:36

Szia Lachlan,bocs az idő húzásért,de Cameron Phillips-re koncentráltam. Szòval: 1. Weaver ember szeretne lenni,a döntések szabadsága miatt. De nem lesz az,és ezt mintha értené. Ő csak másolat lehet,ha közel tökéletes akkor is. A vágya nagyon emberi,ő a bádog ember az Óz-ból,emberi szívre vágyik,de mindig gép marad.
2. De Legalàbb egy ilyen tökéletes embert/gép gyermeket szeretne,mint egy anya. Gyermeke: John Henry. Ez a vágya is emberi. 3. Weaver és a kereszténység ... Folyt.köv
"A bádogember szívre vágyott." Cameron Phillips

goodnow
Tábornok
Tábornok

Mit tud Catherine Weaver

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.07.29. 11:44

A fejemben alakul egy új hipotézis. De néhány részlet kérdést körűl kell járnom. Lehet, hogy a körforgás elméletnél fogok kikötni..., szóval az is lehet, nem lesz hipotézis mert egy idő után a derengő kép a fejemben szét fog esni.
Most abból indulok ki, hogy nagyon figyelem a dialógusokat amelyekben Weaver megnyilatkozik, és alapnak tételezem, hogy Weaver igazat mond, hiteles.
Szóval, itt egy párbeszéd a born to run-ból, Ellison és Weaver:

222
00:12:50,780 --> 00:12:52,320
Találkozni akar John Connorral?

223
00:12:52,455 --> 00:12:53,860
Valaki megtámadta a családom.

224
00:12:54,495 --> 00:12:55,710
Újra támadhatnak.

225
00:12:56,430 --> 00:12:57,725
Azt hiszem tud valamit.

226
00:12:58,760 --> 00:13:03,314
Valamint megmentette a lányomat.
Amit meg akarok köszönni.

227
00:13:03,315 --> 00:13:04,395
Köszönöm.

228
00:13:05,930 --> 00:13:07,180
Beszélhetnénk odakint?

229
00:13:16,630 --> 00:13:17,825
Nem jó ötlet.

230
00:13:18,260 --> 00:13:19,895
Nem tudom, mit akar megtudni Johntól.

231
00:13:19,930 --> 00:13:23,230
Tudom, hogy ott volt a házamnál,
mikor a támadók felbukkantak.

232
00:13:23,365 --> 00:13:24,695
Tudni akarom hogy miért.

233
00:13:25,430 --> 00:13:27,020
Az anyja azt hiszi, ő a Messiás.

234
00:13:27,635 --> 00:13:28,860
Tudni akarom, miért.

A kérdésem: mit tud Weaver John Connor-ról? A jövőbeli szerepéről és a nagy háború kimenetéről, a megváltásról amit Connor hoz el. Valamit tud erről, a pincébe futás közben meg is erősít: "John menti meg a világot..." Ezt honnan tudja? Eddig nem volt világos ez neki? Ez most esett le neki a Savannah merénylet után? Nagyon úgy tűnik.
Mit tudott erről a "jövőbeli Weaver"? (goodnow t1001,uss jimmy carter) Talán a jimmy carter-en azért is mond nemet mert a végkimenet-connor győzelme a skynet felett- neki még nem ismert? Lehet, hogy most-2007ben- lett világos neki, hogy van értelme Connor-ral szövetkezni? Most mintha ő ajánlana valamiféle Csatlakozást Cameron-on keresztül..., akit meg a jövőbeli Connor küldött. (bocs, ha bonyolult vagyok, remélem tudtok követni... :oops: )

Haku
Ellenálló
Ellenálló

Re: Catherine Weaver lego bábel tornya

Hozzászólás Szerző: Haku » 2010.07.29. 17:17

Lachlan Weaver írta: Savannah kis építménye és Weaver hatalmas tornya egymás melett van az asztalon talán szemlélteti az emberek és gépek közti külömbséget ,hogy a skynet és a gépek hatalmas dolgokra képesek. De kicsit talán visszautalás Weavernek arra a mondatára ,hogy a Babilon project a világot fogja megváltani. Merthát "a monda egy babilóniai csonka toronyhoz fűződik, amely óriási méreteivel olyan benyomást tett, hogy olyan embereknek a műve, akik semmitől sem riadtak vissza. " A történetet az Izraeli próféták azért "találták ki" ,mert ők az Isten és az emberi nem egységében hittek és ezért felmerül náluk a kérdés honnan vannak a nyelvek. Az első festmény amit linkeltem azthiszem 16. századi de nem vagyok benne bitos.
A Bailon név mögött szerintem is valami komolyabb mondanivaló áll.
Babylon több kúltúrában is helyett kapott. Például a rasztafári vallásban Babylon számít a pokolnak.
Én úgy tudtam, hogy Babilon császára/királya el akarta érni a mennyeket, ezért akart egy hatalmas tornyot építeni. Ez viszont nem akarta Isten, így létrehozta a nyelveket, hogy zűrzavart keltsen :D Legalábbis Hittanórán mi így tanúltuk xD
Másrészt én pár évesen Millenium Falcont építettem legóból :3

Weaver egy arc, az összes cyborg közül ő a kedvenc :D
KépKép
KépKép
KépKép

goodnow
Tábornok
Tábornok

Re: Catherine Weaver lego bábel tornya

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.07.29. 17:43

Haku írta:
Lachlan Weaver írta: Savannah kis építménye és Weaver hatalmas tornya egymás melett van az asztalon talán szemlélteti az emberek és gépek közti külömbséget ,hogy a skynet és a gépek hatalmas dolgokra képesek. De kicsit talán visszautalás Weavernek arra a mondatára ,hogy a Babilon project a világot fogja megváltani. Merthát "a monda egy babilóniai csonka toronyhoz fűződik, amely óriási méreteivel olyan benyomást tett, hogy olyan embereknek a műve, akik semmitől sem riadtak vissza. " A történetet az Izraeli próféták azért "találták ki" ,mert ők az Isten és az emberi nem egységében hittek és ezért felmerül náluk a kérdés honnan vannak a nyelvek. Az első festmény amit linkeltem azthiszem 16. századi de nem vagyok benne bitos.
A Bailon név mögött szerintem is valami komolyabb mondanivaló áll.
Babylon több kúltúrában is helyett kapott. Például a rasztafári vallásban Babylon számít a pokolnak.
Én úgy tudtam, hogy Babilon császára/királya el akarta érni a mennyeket, ezért akart egy hatalmas tornyot építeni. Ez viszont nem akarta Isten, így létrehozta a nyelveket, hogy zűrzavart keltsen :D Legalábbis Hittanórán mi így tanúltuk xD
Másrészt én pár évesen Millenium Falcont építettem legóból :3

Weaver egy arc, az összes cyborg közül ő a kedvenc :D
Lachlan màr nem tagja az oldalnak,de talàn olvasni fogja amit irtàl. Neki Catherine Weaver és Savannah volt a kedvenc karaktere. Nekem is...

convar
Tábornok
Tábornok

Re: Mit tud Catherine Weaver

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.07.29. 17:53

goodnow írta:A kérdésem: mit tud Weaver John Connor-ról? A jövőbeli szerepéről és a nagy háború kimenetéről, a megváltásról amit Connor hoz el. Valamit tud erről, a pincébe futás közben meg is erősít: "John menti meg a világot..." Ezt honnan tudja? Eddig nem volt világos ez neki? Ez most esett le neki a Savannah merénylet után? Nagyon úgy tűnik.
Mit tudott erről a "jövőbeli Weaver"? (goodnow t1001,uss jimmy carter) Talán a jimmy carter-en azért is mond nemet mert a végkimenet-connor győzelme a skynet felett- neki még nem ismert? Lehet, hogy most-2007ben- lett világos neki, hogy van értelme Connor-ral szövetkezni? Most mintha ő ajánlana valamiféle Csatlakozást Cameron-on keresztül..., akit meg a jövőbeli Connor küldött. (bocs, ha bonyolult vagyok, remélem tudtok követni... :oops: )
Hát, nehezen :mrgreen:

Weaver mindent tud sztem Connorról, már legalábbis az előző idővonal Connoráról. Ugyanis sztem már a tengeralattjáró előtt is "aktív" volt.

"Nemet" meg nem azért mond, mert nem ismeri Connort, hiszen akkor bele se ment volna sztem ebbe a találkozóba ott a Jimmy Carteren. Hanem azért, mert csalódott az emberekben pont az ott történtek miatt.

Éshogy a végére is reagáljak, tehát Camet akarta csak most a jelenben, Johnt nem vagy legalábbis még nem. De nyilván tisztában van vele, hogy John 1x még kikerülhetetlen lehet, hiszen ha egy idővonalban már olyan dolgokat tudott véghez vinni amilyeneket, akkor valszeg az újban is képes lesz rá...
"A baglyok nem azok, amiknek látszanak."

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.07.29. 18:32

convar írta:
goodnow írta:A kérdésem: mit tud Weaver John Connor-ról? A jövőbeli szerepéről és a nagy háború kimenetéről, a megváltásról amit Connor hoz el. Valamit tud erről, a pincébe futás közben meg is erősít: "John menti meg a világot..." Ezt honnan tudja? Eddig nem volt világos ez neki? Ez most esett le neki a Savannah merénylet után? Nagyon úgy tűnik.
Hát, nehezen :mrgreen:

Weaver mindent tud sztem Connorról, már legalábbis az előző idővonal Connoráról. Ugyanis sztem már a tengeralattjáró előtt is "aktív" volt.

"Nemet" meg nem azért mond, mert nem ismeri Connort, hiszen akkor bele se ment volna sztem ebbe a találkozóba ott a Jimmy Carteren. Hanem azért, mert csalódott az emberekben pont az ott történtek miatt.

Éshogy a végére is reagáljak, tehát Camet akarta csak most a jelenben, Johnt nem vagy legalábbis még nem. De nyilván tisztában van vele, hogy John 1x még kikerülhetetlen lehet, hiszen ha egy idővonalban már olyan dolgokat tudott véghez vinni amilyeneket, akkor valszeg az újban is képes lesz rá...
Ok,elfogadom,Weaver mindent tud. De egy valamit nem tud Connor-ról: a végén legyőzi a skynet-et. Ez olyan axióma,mint az ítélet napja. Két dolog biztos a T univerzumban: az ítélet napja és Connor végső győzelme. Most értette meg Weaver a saját szerepét.Ezt csak most értette meg,Sarah Connor kortársaként. A idézett dialógus erre utal. Ezt ugyanis csak Sarah tudja Kyle-tól.
Az epizód végén Weaver màr biztosan meri állítani,ami előtte kérdés volt: 'John menti meg a világot...'

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2010.07.29. 21:27

goodnow írta: Ok,elfogadom,Weaver mindent tud. De egy valamit nem tud Connor-ról: a végén legyőzi a skynet-et.
:shock:

Mikor és hol?

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.07.29. 23:45

Dentorel írta:
goodnow írta: Ok,elfogadom,Weaver mindent tud. De egy valamit nem tud Connor-ról: a végén legyőzi a skynet-et.
:shock:

Mikor és hol?
Csak az évet tudom,de azt te is tudod. :-)

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Re: Catherine Weaver

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2010.07.30. 00:41

Tényleg??
Mert eddigi ismereteim szerint JC ugyan győzelemre segíti az embereket, de nem győzik le a Skynet-et. Legalábbis ő nem. A filmekben például ki is purcan 2032-ben.

goodnow
Tábornok
Tábornok

A győzelem éve

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.07.30. 17:00

Dentorel írta:Tényleg??
Mert eddigi ismereteim szerint JC ugyan győzelemre segíti az embereket, de nem győzik le a Skynet-et. Legalábbis ő nem. A filmekben például ki is purcan 2032-ben.
2029 (2027 tscc-ben) a győzelem éve a T1 szerint. Kyle: "akkor màr Connor nélkül is győztünk volna..." A sorozat erre épít,legalábbis ezt az érzetet kelti. A s01e06 szinte teljesen a T1-Kyle sztori, Derek szempontú kiegészítésének tűnik. Olyan különös,hogy a tscc fontos jövő betétei 2027-ben játszódnak,azt az érzést keltve,hogy valami nagyon fontos időszak ez. De a végkifejlet-némi Kyle reménnyel megfejelve-csak Sarah számára világos. Pontosabban,inkáb egy nagyon erős hit ez. Még a nagyon kakukktojás T3ban is ùgy kezdi John Connor: "egész életemben arròl mesélt anyám,hogy jön a gépek elleni háború,és az embereket én vezetem győzelemre..." A T3 intrója bevillant egy képet a nagy pillanatból. Kedvenc jelenetem a gépek lázadásásából. Szerintem a tscc tartja magát ehhez a kronológiához,az kérdés,hogy a befejezés mit módosít ezen. A gyanúm az,lényegileg semmit. De ez majd a lezáró filmben talàn kiderül. Mi tehát meg tudjuk válaszolni Weaver kérdését: 233
00:13:25,430 --> 00:13:27,020
Az anyja azt hiszi, ő a
Messiás.
234
00:13:27,635 --> 00:13:28,860
Tudni akarom, miért.
A vàlasz az,hogy a Topanga epizód-az időgép-màr a győzelem közelségét jelenti,Kyle szerint(is).
Sarah tudja,hogy a fia szabadító lesz,de csak ő,és ő első kézből,közvetlenül a jövőből.

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.07.30. 18:15

Goodnow, ebben a "John Connornak mindig nyernie kell" kérdésben én sem adok igazat.

(Zárójelben: mondjuk elvileg, sztem a J Daynek sem kellene újra és újra bekövetkeznie (egy kicsit nekem erről a "Nem baj van másik!" című bohócműsor jut eszembe :D), mert frissülő idősík -> megújuló történelem -> és annyira máshogy is alakulhatnának a dolgok, mondom, elvileg. Na de mind1, elfogadom, hogy a T Univerzumban mindig eljön a J Day és kész :D)

Merthogy (ismétlem): frissülő idősík -> megújuló történelem -> és annyira máshogy is alakulhatnak a dolgok. Persze mivel te úgy veszem észre egyre inkább a "mindig minden újraismétlődik" körforgás elmélet felé húzol (szemben velem), így egyre nehezebb lesz közös álláspontokat találnunk, úgy is mondhatnám, hogy hiába érvelek olyannal, ami az én elméletemben működik, ha te nem abban hiszel :)

Nadehogy konkrétan reagáljak: igen, én is emlékszem Kyle szavaira a T1-ben. De ez számomra csak annyit jelent, hogy igen, az eredeti idősíkban Kyle elmondása szerint Connor már győzött volna. De csak abban (pontosabban csak arról az idősíkról van ilyen információnk). A többiben nem lehet tudni, annyi biztosnak vehető, hogy úgynézki John jelleméből adódóan mindig az Ellenállás vezetőjévé tudott válni és mindig ő vált a Skynet fő ellenségévé, különben nem kellettek volna a további visszaküldések (T2 - T-1000, T3 - T-X, TSCC - Cromartie).

De fogalmazhatok úgy is, hogy míg te Kyle szavait az egész T Univerzumra nézve törvényre juttatod, én nem. De ismétlem, ez a különböző időutazás-elmélet szemléletbeli különbségünkből is adódik.

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.07.31. 09:49

Ok Convar,ùjra gondolom. Ja,valahol itt a különbség köztünk. :-) Weaver ruhája fehér a born to run végén. Ez eszembe juttatja a 9ik epizód álmait,Sarah és Cameron is fehérben vannak. Talàn jelent valamit... Egyre Inkàbb azt érzem,Weaver igazat mond a két John-ról,és saját magáról. "közös az ellenségünk" "John menti meg a világot,de nem nélküle" "(John Henry nem a skynet) hanem az ellenszere"

zoli1863
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: zoli1863 » 2010.07.31. 20:56

Én azon gondolkodom mostanában(elég sokat :mrgreen:),hogy mi késztette arra Weavert,hogy ellenálljon a Skynetnek :?:
A régebbi T alkotásokban,csak mentek és tették amit beléjük programoztak,nem kérdeztek,nem tanakodtak,nem szegültek ellen a parancsnak. Egészen a TSCC-ig így volt! Aztán itt lépett közbe Freedman aki "érző gépeket" vitt bele a történetbe. Felruházta a gépeket emberi érzelmekkel és problémákkal.(ez el lehetne tussolni azzal,hogy a minél tökéletesebb beszivárgáshoz volt szükség ennyi emberi vonásra,de szerintem ezt nem lehet ,csak ennyivel elintézni)
(olvastam) A Skynet foglalkozott már ezzel a kérdéssel,hogy mi van ha ellenszegülnek az akaratának,a "gyermekei",ezért is szabályozta az ostyaáramkörös mikroprocesszorok,fejlettségi szintjét,megadott egy értéket,hogy eddig és ne tovább! Ezzel gátolva azt hogy ellenszegüljenek neki,vagy hogy túlcsorduljon az információ a processzorba és legyen egy "játszótársa". :mrgreen:
Ez egészen addig működött is míg el nem avultak a processzorok által irányított gépek,na itt jön a képbe Weaver!
Neki nincs tárgyi értelembe vett processzora,ezét őt nem tudja kellő mértékkel irányítani és itt csúszott ki az irányítás a Gépisten kezéből! Weaver rájött,hogy hatalmas hatalom van a kezébe! Szinte elpusztíthatatlan és megállíthatatlan!
És itt jön az,hogy mi volt a "késztetés" nála?
Talán rájött a Skynet "gonosz" teveire? Mondjuk ezt nem hiszem mert nem állt az emberek oldalára,mert szerintem bennük is az ellenséget látja.
Azt tudja kell "építenie" egy Skynethez hasonlatos Mesterséges Intelligenciát ,ami méltóképpen fel tudja venni a Gépistennel a "virtuális" harcot és kell lennie egy embernek is aki felveszi a kesztyűt a gépekkel szembe,aki született vezető,stratéga.
A méltó vetélytárs (John Henry) a tökéletes gép (Weaver) és ez emberiség utolsó reménye (John Connor)!!! Itt jöhetne az a közmondás,hogy "Ha isten velünk,akkor ki ellenünk",de pont ez az ,az Isten van ellenük,a Gépek Istene!!
(Bocsánat a végén kicsit elragadtak az érzelmeim :roll:)
"Vigyázz,a jelenre,mert a jelenből múlt lesz,és a múlt megölheti a jövődet." (John Connor feljegyzéseiből)

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.07.31. 21:45

zoli1863 írta:Én azon gondolkodom mostanában(elég sokat :mrgreen:),hogy mi késztette arra Weavert,hogy ellenálljon a Skynetnek :?:
A régebbi T alkotásokban,csak mentek és tették amit beléjük programoztak,nem kérdeztek,nem tanakodtak,nem szegültek ellen a parancsnak. Egészen a TSCC-ig így volt! Aztán itt lépett közbe Freedman aki "érző gépeket" vitt bele a történetbe. Felruházta a gépeket emberi érzelmekkel és problémákkal.(ez el lehetne tussolni azzal,hogy a minél tökéletesebb beszivárgáshoz volt szükség ennyi emberi vonásra,de szerintem ezt nem lehet ,csak ennyivel elintézni)
(olvastam) A Skynet foglalkozott már ezzel a kérdéssel,hogy mi van ha ellenszegülnek az akaratának,a "gyermekei",ezért is szabályozta az ostyaáramkörös mikroprocesszorok,fejlettségi szintjét,megadott egy értéket,hogy eddig és ne tovább! Ezzel gátolva azt hogy ellenszegüljenek neki,vagy hogy túlcsorduljon az információ a processzorba és legyen egy "játszótársa". :mrgreen:
Ez egészen addig működött is míg el nem avultak a processzorok által irányított gépek,na itt jön a képbe Weaver!
Neki nincs tárgyi értelembe vett processzora,ezét őt nem tudja kellő mértékkel irányítani és itt csúszott ki az irányítás a Gépisten kezéből! Weaver rájött,hogy hatalmas hatalom van a kezébe! Szinte elpusztíthatatlan és megállíthatatlan!
És itt jön az,hogy mi volt a "késztetés" nála?
Talán rájött a Skynet "gonosz" teveire? Mondjuk ezt nem hiszem mert nem állt az emberek oldalára,mert szerintem bennük is az ellenséget látja.
Azt tudja kell "építenie" egy Skynethez hasonlatos Mesterséges Intelligenciát ,ami méltóképpen fel tudja venni a Gépistennel a "virtuális" harcot és kell lennie egy embernek is aki felveszi a kesztyűt a gépekkel szembe,aki született vezető,stratéga.
A méltó vetélytárs (John Henry) a tökéletes gép (Weaver) és ez emberiség utolsó reménye (John Connor)!!! Itt jöhetne az a közmondás,hogy "Ha isten velünk,akkor ki ellenünk",de pont ez az ,az Isten van ellenük,a Gépek Istene!!
(Bocsánat a végén kicsit elragadtak az érzelmeim :roll:)
Zoli1863,lepadlóztam az érvelésedtől! És ámulva olvastam! Ki kéne tenni a főoldalon! Nagyon közel jársz a Weaver titokhoz,irigyellek. A bibliai idézeteddel,fején találtad a szöget. Amúgy a Római levél 8.fejezetéből való,a levél predesztinációs logikáját érvényesnek érzem a T univerzum Sarah Connor sávjára is: Isten tervei nem hiúsulnak meg,ha módosult formában is de beteljesednek. Talàn észrevetted,hogy egy kis vizuális "mikro kampányt" indítottam John Connor győzelme mellett... :-) Én hiszek Weaver-nek (John save the world),csatlakozol?

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.08.01. 14:43

zoli1863 írta:(ez el lehetne tussolni azzal,hogy a minél tökéletesebb beszivárgáshoz volt szükség ennyi emberi vonásra,de szerintem ezt nem lehet ,csak ennyivel elintézni)
Pedig sztem rátapintottál a lényegre. A Skynet túllőtt a célon, annyira "emberi" termiket akart, hogy elkezdtek emberi tulajdonságokat, értékrendet felvenni, és ezzel óhatatlanul szembehelyezkedtek megalkotójuk céljával.
zoli1863 írta:És itt jön az,hogy mi volt a "késztetés" nála?
Rájönni biztos rájött, elég volt kinéznie az ablakon :D (az Föld lángokban, emberirtás, koncentrációs táborok, stb.). Az emberek oldalára meg nem azért nem állt, mert őket is ellenségnek tekintené, hanem mert tisztában van az emberek "gépellenességével" (Jimmi Carter). Ezért inkább nem is erőlteti, a saját szakállára dolgozik inkább.

Bár az is igaz, hogy valszeg nem az emberekért teszi mindezt, láthattuk, hogy több alkalommal is láthattuk a sorozatban, hogy nem vette vmi sokra az emberi életet (mészárlások, előre megírt felmondólevelek :mrgreen: ). Persze ő gép, neki nyilván könnyebb alkalmazni a "cél szentesíti az eszközt" elvet :D

Összegezve Weaver (meg tul.képpen úgy ált.ban az átállt gépek, mint Cam is) így egy érdekes kombó: van már öntudata, saját céljai, emberi vonásai, világképe, de még messze nem szorult belé annyi empátia, együttérző képesség, amely az mi szintünkre emelhetné.

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.08.01. 19:31

Convar, hát lehet,hogy az empátia màr megvan,Cam biztos. Weaver gyanús.

zoli1863
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: zoli1863 » 2010.08.01. 22:25

goodnow írta: Zoli1863,lepadlóztam az érvelésedtől! És ámulva olvastam! Ki kéne tenni a főoldalon! Nagyon közel jársz a Weaver titokhoz,irigyellek. A bibliai idézeteddel,fején találtad a szöget. Amúgy a Római levél 8.fejezetéből való,a levél predesztinációs logikáját érvényesnek érzem a T univerzum Sarah Connor sávjára is: Isten tervei nem hiúsulnak meg,ha módosult formában is de beteljesednek. Talàn észrevetted,hogy egy kis vizuális "mikro kampányt" indítottam John Connor győzelme mellett... :-) Én hiszek Weaver-nek (John save the world),csatlakozol?
Köszönöm Goodnow jól esett a biztatás,de én szerintem nem járok még hozzá olyan közel,hogy megfejtsem Weavert. Nekem mindig is megmarad az a kimért,ravasz mosolyú, céltudatos és titokzatos nőszemélynek akinek annyi titka van,hogy egy külön sorozatot is lehetne neki gyártani TCWC néven.(Terminátor:Catherine Weaver Chronicles) :lol:.
Észrevettem persze a kampányt és csatlakozom is!(John save the World)
Csak azt nem tudni kinek a segedelmével fogja megnyerni a háborút? Addig oké,hogy az emberei meghalnának érte,de ez a háború megnyeréséhez kevés. Talán Weaver? Nem tudom, valami az mondatja velem,hogy segít Johnnak,de ezzel is mi lehet a célja? Jobbat kérdezek, mi lesz ebből az ő haszna?? Mert azt nem hiszem,hogy azért akar nyerni,hogy az emberekkel együtt építse föl a háború utáni Új Világot. Egy gépet anyagi dolgok nem motiválják(habár a TSCC-ben még ez is előfordulhat :mrgreen:),csak a dicsőségért csinálná vagy ennyire sötétek a Skynet tervei,hogy ő is "elborzadt" tőle? Még gondolkodom ezen egy kicsit.
"Vigyázz,a jelenre,mert a jelenből múlt lesz,és a múlt megölheti a jövődet." (John Connor feljegyzéseiből)

joe maschine
Tábornok
Tábornok
Csapat: Skynet

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.08.02. 00:05

zoli1863 írta:Én azon gondolkodom mostanában(elég sokat :mrgreen:),hogy mi késztette arra Weavert,hogy ellenálljon a Skynetnek :?:
Erre van egy lehetséges megoldásom:
Weaver ugye egy a felépítéséből adódóan átprogramozhatalan, önálló gép, egy mini skynet. A háború során felteszi ő is a kérdést, ahogy még néhány valódi öntudattal rendelkező gép is (mint Cam), hogy de mi is lesz majd skynet győzelme után? Ha megszűnik az emberiség, nem lesz ellenség és akkor skynetnek a robotseregre sem lesz szüksége, nagy részük létének megkérdőjeleződik a szükségessége. Ahogy J.H. mondta, mindenki a túlélésért küzd, ezért skynet győzelme sok gép létét is veszélyeztetné, létük céltalanná válna.
Ha az emberek győznek, ugyanaz a probléma, várhatóan az összes gép elpusztításra kerül. Két rossz alternatíva.
Viszont, ha összefog az emberekkel, akkor a háború végén szövetségesként jelenik meg, aki megkerülhetetlen lesz, akivel majd tárgyalni kell... a békéről. És itt jelenik meg egy lehetséges cél, a saját fajtájának a megmentése és megteremtése egy esetleges gépi civilizációnak, mely az emberi mellett békében létezik.
Ez hogy tetszik? ;)
Vannak állandó dolgok az időben, amik meg akarnak történni...

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.08.02. 08:08

Joe Maschine írta:Weaver ugye egy a
felépítéséből adódóan
átprogramozhatalan, önálló
gép, egy mini skynet. A
háború során felteszi ő is a
kérdést, ahogy még néhány
valódi öntudattal rendelkező
gép is (mint Cam), hogy de
mi is lesz majd skynet
győzelme után?
Mini skynet! Ez óriási! Ez a fogalom nagyon tetszik! Én is arra hajlok,hogy több mint egy àtprogramozható terminator. Sőt,még nem mertem előállni a legdurvább hipotézisemmel Weaver-t illetően. Weaver a gépek ùj generációja-nevezzük fejlődő szériának-,Cam egy korai Weaver későbbi.
Cam gyorsabb a fejlődésben,Weaver lassúbb. A fejlettebb agy jele is lehet ez?
Cam: elgondolkodtató,hogy olyan gép,aki J Henry-t képes hordozni. Nem egyszerű kis processzora van.
Weaver fejlettebb,önmagában az mutatja,hogy teremtményét mint szülő-gyermek viszonyt definiálja. Ez nem véletlen. A két gép MI,de őket nem az ítélet napja előtti technológiával gyártották,mint a skynet-et. Ők màr a távoli jövőben a szingularitás csúcs példányai. Hogy tényleg MI mindkettő,önmagában az is mutatja,hogy rendelkeznek a döntés szabadságával,nem puszta stratégiai helyzetelemzés nyomán hoznak döntést mint egy t888. Miben több a skynet? Miben több John Henry? Nem abban,hogy technikailag fejlettebb a többi gépeknél. A skynet előnye az,hogy ő az első. A szingularitás során,jobb is létrejöhet a skynet-nél. John Henry azért lesz versenytárs,mert akkor teremtetik,amikor a skynet.
Weaver logikája olyan mint Sarah Connor logikája: a háborút a múltban kell megnyerni.

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.08.02. 09:13

goodnow írta: ...Weaver logikája olyan mint Sarah Connor logikája: a háborút a múltban kell megnyerni...
Nos, a másik nagy kérdés,hogy valóban így gondolja-e? Hiszen, ha jövőben nyeri meg J.H. segítségével és együtt az ellenállással, akkor tisztább a helyzet, a háborúból nyertes félként jön ki, akivel tárgyalni kell majd. A gépeket nem zavarja a lerombolt világ, nem érzékenyek rá. Ráadásul a meggyengült emberiséggel szemben jobb pozíciókat lehetne kiharcolni. Viszont a múltban győzve a jó skynet-re várna a feladat, hogy az egyszerre legyen az emberiség bizalmába férkőzött jó gép és ugyanakkor óvatos lépésekkel a gépi világ létrejöttét is lehetővé tegye. Ez mindenképpen bonyolultabb feladatnak tűnik, kérdés tehát, hogy akkor Weaver akarta-e J.H. tervezett időugrását később vagy nem.

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.08.02. 11:09

Szerintem Weaver nem akart a jövőbe ugrani,vagy csak később. De John Henry a jelenben tud igazàn ellenfél lenni a skynet-nek,ha párhuzamosan kifejlődik egy alternatív gép birodalom.

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.08.02. 11:38

goodnow írta:Szerintem Weaver nem akart a jövőbe ugrani,vagy csak később. .
Hát ezt kérdezem én is, hogy később akarta-e. Vagy a kérdés másként, minek építette az időgépet, ha nem azért, hogy ha J.H. készen áll, akkor ugorjanak?
Vagy az időgép csak egy menekülési útvonal lett volna, végszükség esetére? De ahhoz meg chip is kellett volna.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára joe maschine 2010.08.02. 15:13-kor.

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.08.02. 13:14

joe maschine írta:
goodnow írta:Szerintem Weaver nem akart a jövőbe ugrani,vagy csak később. .
Hát ezt kérdezem én is, hogy később akatra-e. Vagy a kérdés másként, minek építette az időgépet, ha nem azért, hogy ha J.H. készen áll, akkor ugorjanak?
Vagy az időgép csak egy menekülési útvonal lett volna, végszükség esetére? De ahhoz meg chip is kellett volna.
Lehet,csak vész esetére volt az időgép. Weaver sokat emlegette,Mi van ha vész van. Az emberek csalódást okoznak. De John Henry is... :-) Amùgy egyre jàr az agyunk,most én is Andy Goode témára vagyok ráfeküdve,az atomtudósokról szóló álom értelmezésén dolgozom. Részletekkel később,az s01e03 topicban...

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.08.02. 17:25

goodnow írta:Convar, hát lehet,hogy az empátia màr megvan,Cam biztos.
Miért is? Amikre én emlékszem: 1. szezon közepe táján hagyta, hogy lelőjék Andy Goode társát, aztán faarc amikor Riley felvágta az ereit, aztán faarc amikor John Dereket siratja...most így hirtelen.
joe maschine írta:Erre van egy lehetséges megoldásom:
Weaver ugye egy a felépítéséből adódóan átprogramozhatalan, önálló gép, egy mini skynet. A háború során felteszi ő is a kérdést, ahogy még néhány valódi öntudattal rendelkező gép is (mint Cam), hogy de mi is lesz majd skynet győzelme után? Ha megszűnik az emberiség, nem lesz ellenség és akkor skynetnek a robotseregre sem lesz szüksége, nagy részük létének megkérdőjeleződik a szükségessége. Ahogy J.H. mondta, mindenki a túlélésért küzd, ezért skynet győzelme sok gép létét is veszélyeztetné, létük céltalanná válna.
Ha az emberek győznek, ugyanaz a probléma, várhatóan az összes gép elpusztításra kerül. Két rossz alternatíva.
Viszont, ha összefog az emberekkel, akkor a háború végén szövetségesként jelenik meg, aki megkerülhetetlen lesz, akivel majd tárgyalni kell... a békéről. És itt jelenik meg egy lehetséges cél, a saját fajtájának a megmentése és megteremtése egy esetleges gépi civilizációnak, mely az emberi mellett békében létezik.
Ez hogy tetszik? ;)
Nekem abszolút :) Olyannyira, hogy ismét átértékelődött bennem Weaver, sőt Cam szerepe is. A pozitív szerepből átmentek semlegesbe :D

Weaver akkor tul.képpen csak magáért, esetleg mondhatni fajtársaiért teszi, sz..ik ő az emberiségre :D De Cam is, és ez megmagyarázza miért voltak többször is annyira "eredményorientáltak" még emberéletek árán is. Az emberélet nem számít nekik, az emberek nem jelentenek nekik semmit, na jó, Camnél azért John kivétel :P

Az időgéppel kapcs.ban meg inkább Goodnow-hoz húzok, JH-nek most kell(ett volna :twisted: ) megnyernie a háborút, amíg helyzeti előnyben van a Kalibával szemben. Bár az időgép megléte tényleg jó kérdés, igen, talán vészhelyzet esetére, vagy amire még én gondolok, hogy Weaver terve az lett volna, hogy miután a jelenben legyőzik a Kalibát, utána utaznak előre egy szép, új, Skynetmentes világba :) (hiszen ha nincs Skynet, valszeg cyborgok sincsenek, vagy ha igen, akkor is teljesen mások és így gondtalanul beolvadhatnak a társadalomba, és élnek amíg nem nem halnak. Bocsánat amíg tartanak az üzemanyagcellák :D)

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.08.02. 22:36

Cameron empátia-talàn a galambnàl,amelyet véletlenül öl meg. Szerintem Cam fejlődik. Andy Goode vonalát nem Sarah-ék előre ugrása módosítja?

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.08.02. 23:51

goodnow írta:Cameron empátia-talàn a galambnàl,amelyet véletlenül öl meg. Szerintem Cam fejlődik. Andy Goode vonalát nem Sarah-ék előre ugrása módosítja?
De, valamint a skynet visszaküldései is módosítják az idővonalat( a coltan-os termi pl.)
convar írta:
Nekem abszolút :) Olyannyira, hogy ismét átértékelődött bennem Weaver, sőt Cam szerepe is. A pozitív szerepből átmentek semlegesbe :D
Weaver mindig is ott volt nagyjából, Cam viszont mindig pozitív marad, mert John iránt érzett érzelmei és a fejlődési pályája a későbbiek során egyre inkább közelebb viszik az emberiség felé.

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.08.03. 07:07

joe maschine írta:
goodnow írta:Cameron empátia-talàn a galambnàl,amelyet véletlenül öl meg. Szerintem Cam fejlődik. Andy Goode vonalát nem Sarah-ék előre ugrása módosítja?
De, valamint a skynet visszaküldései is módosítják az idővonalat( a coltan-os termi pl.)
convar írta:
Weaver mindig is ott volt nagyjából, Cam viszont mindig pozitív marad, mert John iránt érzett érzelmei és a fejlődési pályája a későbbiek során egyre inkább közelebb viszik az emberiség felé.
Ez utóbbira: szerintem is. Egy közvetett bizonyítéka ennek: a teknős béka álom és annak magyarázó elemei a történetben;s02e09. Ezek: az álom Cameron áldozatát szemlélteti. A sok teknős béka kettős jelentésű: részben az embert,részben az együttérzést jelenti. Ez utóbbi utalás a blade runner híres jelenetére,ahol a replikáns/kiborgokat egy együttérzés teszt leplezi le;amelyben a teknős béka megfordítása az együttérzést jelzi,elmulasztása annak hiányát. Az említett Sarah Connor epizód kétszer is megjeleníti a mozzanatot,szinte tálcán kínálva az álom értelmezését is. Sarah az első álom után a sivatagban megfordít egy útszéli teknőst,pedig éppen nagyon rosszul van. Cameron ennek nyomán a kivallatott és hason fekvő Ellison-t fordítja meg.
Cameron tanulja az empátiát... És nagyon tetszik ez a megfogalmazás: Cam viszont mindig pozitív marad, mert John iránt érzett érzelmei és a fejlődési pályája a későbbiek során egyre inkább közelebb viszik az emberiség felé. Az álom szerint,ez a fő indíték,közelebb kerül az emberiséghez,része lesz a megváltásban. A nulláról indul,de következményeiben magasabbra ível az átlag embereknél. Weaver is gyanús,csak ő még alig lépte túl a nulla empátia szintet. Különös,de Weaver esetében is teszt személy Ellison,Catherine Weaver a legvégén némi vonzalmat árul el a fekete ember iránt,nem csak John Henry miatt... :-) Olyan család feelingje is van a jelenetnek. Azt még nem merem leírni,hogy Catherine szerelmes James-be,mert szeretném elkerülni az élve boncolást itt a fórumon. Pedig valami kialakult a szemünk láttára...

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.08.03. 10:37

goodnow írta:Cameron empátia-talàn a galambnàl,amelyet véletlenül öl meg. Szerintem Cam fejlődik.
Igaz, ilyen is volt. És igen, a teknősbéka álom is, ezt még én is bírom értelmezni...persze, Cam sokat fejlődött a sorozat alatt, ezt én is jeleztem sokszor, de azért sztem még így is nagyon az elején tartott annak a megkezdett útnak.
joe maschine írta:Cam viszont mindig pozitív marad, mert John iránt érzett érzelmei és a fejlődési pályája a későbbiek során egyre inkább közelebb viszik az emberiség felé.
Neked :mrgreen: Najó, egy kicsit nekem is, és ja, azért ő nem Weaver, "jobb" nála. De azért csak egy fokkal :D
goodnow írta:Azt még nem merem leírni,...
Pedig már meg is tetted :mrgreen:
goodnow írta:...hogy Catherine szerelmes James-be,mert szeretném elkerülni az élve boncolást itt a fórumon. Pedig valami kialakult a szemünk láttára...
Én nem láttam semmi ilyesmit, főleg nem Ellison részéről.

A jövőképemre meg mondjatok már vmit, vagy nem tetszik? :D Erre:

"amire még én gondolok, hogy Weaver terve az lett volna, hogy miután a jelenben legyőzik a Kalibát, utána utaznak előre egy szép, új, Skynetmentes világba (hiszen ha nincs Skynet, valszeg cyborgok sincsenek, vagy ha igen, akkor is teljesen mások és így gondtalanul beolvadhatnak a társadalomba, és élnek amíg nem nem halnak. Bocsánat amíg tartanak az üzemanyagcellák :D)"

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.08.03. 11:37

Convar írta:"amire még én gondolok, hogy Weaver terve az lett volna, hogy miután a jelenben legyőzik a Kalibát, utána utaznak előre egy szép, új, Skynetmentes világba (hiszen ha nincs Skynet, valszeg cyborgok sincsenek, vagy ha igen, akkor is teljesen mások és így gondtalanul beolvadhatnak a társadalomba, és élnek amíg nem nem halnak. Bocsánat amíg tartanak az üzemanyagcellák :D)"
Látod, most megfogtál. Tényleg Weaver mit csinál egy skynet mentes Édenben?
Hát ja, valami ilyesmi amit írtál. elvegyűl, és boldogan élnek Ellisonnal, amíg James nem hal meg. Utána Ellison tudatát Weaver elektronikus alapra teszi, -Ellison t1001-és boldog hallhatatlanságban figyelik Savannah marakodó unokáit, dédunokáit... :) Ez hogy tetszik?

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.08.03. 20:43

goodnow írta:
Convar írta:"amire még én gondolok, hogy Weaver terve az lett volna, hogy miután a jelenben legyőzik a Kalibát, utána utaznak előre egy szép, új, Skynetmentes világba (hiszen ha nincs Skynet, valszeg cyborgok sincsenek, vagy ha igen, akkor is teljesen mások és így gondtalanul beolvadhatnak a társadalomba, és élnek amíg nem nem halnak. Bocsánat amíg tartanak az üzemanyagcellák :D)"
Látod, most megfogtál. Tényleg Weaver mit csinál egy skynet mentes Édenben?
Hát ja, valami ilyesmi amit írtál. elvegyűl, és boldogan élnek Ellisonnal, amíg James nem hal meg. Utána Ellison tudatát Weaver elektronikus alapra teszi, -Ellison t1001-és boldog hallhatatlanságban figyelik Savannah marakodó unokáit, dédunokáit... :) Ez hogy tetszik?
Nem értem benne a célszerűséget. Ha a jelenben győznek, akkor is skynetmentes lesz a világ. A jelenben sikeresen beépült Weaver a társadalomba. Minek elhagyni az idővonalat, amivel azt kockáztatják, hogy megint jön egy Andy Goode és ismét lesz egy J. Day, így lehet, hogy megint háborúba érkeznek. A jelenben maradásuk az egyetlen garancia arra, hogy a skynet jelenség nem ismétlődik meg soha!

Ellison-Weaver

Érdekes kapcsolat alakult ki köztük is. Egy újabb ember-gép love, csak sajnos egyirányú - egyelőre.
Miután Weaver lelepleződik és J.H. látszólag bajba kerül (eltűnik), megváltozik az addigi hivatalos kapcsolatuk. Weaverben egyértelmű anya ösztön és egyfajta feleség szerep jelenik meg.
J.H.-t Ellisonnal való közös gyermeküknek tekinti és az apát váratlanul keresztnevén szólítja.
Ellison viszont visszautasítja a kapcsolatot. Nem tudom, nem volt-e ez hiba, hiszen Weaver könnyen csalódhat ismét az emberekben. (Az apaszerep miatt persze Weaver engedékeny volt vele szemben, eddig is sok mindent megbocsátott neki, más nem élte volna túl a kisebb nagyobb ügyeit (hazugság, visszaduma), úgyhogy talán ez is belefért)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára joe maschine 2010.08.03. 21:13-kor.

zoli1863
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: zoli1863 » 2010.08.03. 20:46

joe maschine írta:Erre van egy lehetséges megoldásom:
Ez hogy tetszik? ;)
Nem rossz! ;) Kiegyezhetünk ebbe is,nekem csak a "békében egymás mellett éléssel" vannak gondjaim.... :D
Tehát Weaver "pártatlan" akar maradni. Ő békepárti! Ha így vesszük akkor ki is egyenlítődött a "mérlege" mert a második évadban ölt embert és "ölt" gépet is! :lol:

Hétvégén lesz egy kicsit több időm akkor elolvasgatom amit írtatok a Jessa és a Riley topikba, aztán megbeszéljük.

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.08.03. 21:50

Szia Zoli1863! Most eszembe juttattad,hogy anno beszéltünk róla,hogy keringünk még Riley-Jesse témákban. Ok. Joe Maschine,megleptél,hogy Weaver-Ellison témában közelít az álláspontunk. Azt sem felejtem el,hogy anno a Cam-érzelmek-szerelem témában szintén egy malomban őrőltünk. De bevallom,mikor megkockáztattam ezt a megítélésem szerint magasabb szintet Weaver-rel,arra számítottam lol koncert lesz... Most kellemesen csalódtam. Tele vagyok előítéletekkel. :-) Ma elolvastam Templar írását a Weaver fejezetet,és még mindig a hatása alatt vagyok. A srác néhány sorban óriási válaszokat ad,irodalmi formában.

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.08.04. 10:34

joe maschine írta:Nem értem benne a célszerűséget. Ha a jelenben győznek, akkor is skynetmentes lesz a világ. A jelenben sikeresen beépült Weaver a társadalomba. Minek elhagyni az idővonalat, amivel azt kockáztatják, hogy megint jön egy Andy Goode és ismét lesz egy J. Day, így lehet, hogy megint háborúba érkeznek. A jelenben maradásuk az egyetlen garancia arra, hogy a skynet jelenség nem ismétlődik meg soha!
Ehh, megint megcáfoltál :D (miért van neked mindig igazad? :mrgreen: )

De ha igazad van, akkor elvileg afelé kellene húznom, hogy az időgép megléte azért van hogy a jövőben vegyék fel a harcot, ahhoz meg nagyon nem fűlik a fogam :D Na mind1, jó, akkor Weaver a jövőbe akart menni JH-vel, de abban gondolom egyetértünk (te is ezt állítottad a s2e22 topikban), hogy Weaver akkor sem így akarta, mármint hogy JH idő előtt iszkoljon el a jövőbe.

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.08.04. 11:12

convar írta:
joe maschine írta:Nem értem benne a célszerűséget. Ha a jelenben győznek, akkor is skynetmentes lesz a világ. A jelenben sikeresen beépült Weaver a társadalomba. Minek elhagyni az idővonalat, amivel azt kockáztatják, hogy megint jön egy Andy Goode és ismét lesz egy J. Day, így lehet, hogy megint háborúba érkeznek. A jelenben maradásuk az egyetlen garancia arra, hogy a skynet jelenség nem ismétlődik meg soha!
Ehh, megint megcáfoltál :D (miért van neked mindig igazad? :mrgreen: )

De ha igazad van, akkor elvileg afelé kellene húznom, hogy az időgép megléte azért van hogy a jövőben vegyék fel a harcot, ahhoz meg nagyon nem fűlik a fogam :D Na mind1, jó, akkor Weaver a jövőbe akart menni JH-vel, de abban gondolom egyetértünk (te is ezt állítottad a s2e22 topikban), hogy Weaver akkor sem így akarta, mármint hogy JH idő előtt iszkoljon el a jövőbe.
-Na azért nincs mindig... :P

-Igen, egyetértünk, más lehetett a terv. Josh nem jár erre néha? Segíthetne kicsit... :mrgreen:

goodnow
Tábornok
Tábornok

"John Henry,magáért teszem."

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.08.05. 18:19

Magáért teszem. Mondja Weaver John Henry-nek az s02e14ben mielőtt a kaliba embereit lemészárólja. Sokat elárul ez a mondat Weaver személyiségéről. Ilyet egy gép nem mond. Néhany gondolatot leírok,ami eszembe jutott. 1. Weaver aggályosnak tartja,hogy sok ember fog meghalni. 2. Ezt azért mondja,mert John Henry is annak tartja. Apa mondta: szent az emberi élet. Ùgy tűnik anya is kezdi érteni. Azt màr biztosan,hogy John Henry-nek ez fontos. 3. A megjegyzés arra is utal,hogy John és Weaver anya-gyermek kapcsolatban van,anya fontosnak tartja megértetni,feltárni tettei indítékát fiának. 4. Weaver kötődik. Erre csak érző lény képes. Primitív kötődés ez,a fejletlen EQ miatt. De lényegileg kötődés. És ebben az is benne van,hogy John Henry is kötődik,és ez tudatosul Weaver-ben. Nem véletlen az,hogy teremtménye és az ő kapcsolatát,anya-gyermek kapcsolatnak definiálja a sorozat végén. Érti a lényegét.

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Re: "John Henry,magáért teszem."

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.08.06. 23:34

goodnow írta:Magáért teszem. Mondja Weaver John Henry-nek az s02e14ben mielőtt a kaliba embereit lemészárólja. Sokat elárul ez a mondat Weaver személyiségéről. Ilyet egy gép nem mond. Néhany gondolatot leírok,ami eszembe jutott. 1. Weaver aggályosnak tartja,hogy sok ember fog meghalni. 2. Ezt azért mondja,mert John Henry is annak tartja. Apa mondta: szent az emberi élet. Ùgy tűnik anya is kezdi érteni. Azt màr biztosan,hogy John Henry-nek ez fontos. 3. A megjegyzés arra is utal,hogy John és Weaver anya-gyermek kapcsolatban van,anya fontosnak tartja megértetni,feltárni tettei indítékát fiának. 4. Weaver kötődik. Erre csak érző lény képes. Primitív kötődés ez,a fejletlen EQ miatt. De lényegileg kötődés. És ebben az is benne van,hogy John Henry is kötődik,és ez tudatosul Weaver-ben. Nem véletlen az,hogy teremtménye és az ő kapcsolatát,anya-gyermek kapcsolatnak definiálja a sorozat végén. Érti a lényegét.
Az érzelem (mint fogalom) a környezetünk változásaira adott reakcióként fogható fel. Ezért azt gondolom, hogy minél intelligensebb egy lény, annál választékosabban tud reagálni a környzeti behatásokra, így egy bizonyos intelligencia fellett - legyen az biológiai vagy mesterséges - mindenképp meg fognak jelenni érzelmek.
Így Weaver esetében az érzelmek léte nálam nem kérdés, egyetértek az elemzéseddel. Miközben Weaver karakterét hajlamosak vagyunk a hideg, folyékony fém felépítés miatt érzéketlenként kezelni, valójában érzelmi reakciók sorát láthatjuk tőle epizódról epizódra. Ugyanakkor ezek nem egyforma erősséggel jelennek meg, leginkább a csalódottság (az emberek iránt, hiszen ő egy racionális gép, akinek nem könnyű elfogadni az emberek sokszor irracionális döntéseit), és a J.H. iránti anyai érzelmek, amik befolyásolják cselekedeteit.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára joe maschine 2010.08.07. 09:27-kor.

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.08.07. 08:27

Joe Maschine írta: Miközben Weaver karakterét hajlamosak vagyunk a hideg, folyékony fém felépítés miatt érzéketlenként kezelni, valójában érzelmi reakciók sorát láthatjuk tőle epizódról epizódra.
Ez a szög feje,Joe M!

Cameron Phillips
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: Cameron Phillips » 2010.11.02. 17:44

Ahhoz, hogy Cam erősebb vagy inkább ellenállóbb legyen elég ha vlmivel nagyobb lenne a mostani méretéhez képest. Gondolom ha 10cm-vel nagyobb és ugyanannyival szélesebb lenne akkor csak több a fém és masszívabb is a felépítés.
Meg pár páncél lemez a váz védelme érdekében.
Igen valóban beépülő, de az most nem érdekel meg, hogy nincs szüksége(pedig a részekben kiderült, hogy nem ártana) ilyenekre, az most nem lényeg.
Summer születésnapja július 24.-e, a TSCC 2. évadának utolsó része július 24.-én került képernyőre...

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.11.03. 07:30

Cameron Phillips írta:Ahhoz, hogy Cam erősebb vagy inkább ellenállóbb legyen elég ha vlmivel nagyobb lenne a mostani méretéhez képest. Gondolom ha 10cm-vel nagyobb és ugyanannyival szélesebb lenne akkor csak több a fém és masszívabb is a felépítés.
Igen valóban beépülő, de az most nem érdekel meg, hogy nincs szüksége(pedig a részekben kiderült, hogy nem ártana) ilyenekre, az most nem lényeg.
Arra gondolsz,hogy Cameron-t nem harcra tervezték? :oops:

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.11.03. 18:05

Cameron Phillips írta:Ahhoz, hogy Cam erősebb vagy inkább ellenállóbb legyen elég ha vlmivel nagyobb lenne a mostani méretéhez képest. Gondolom ha 10cm-vel nagyobb és ugyanannyival szélesebb lenne akkor csak több a fém és masszívabb is a felépítés.
Mivel az a válasz nem érdekel ami egyedül adható lenne rá ezért itt a mondat vége :)

Cameron Phillips
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: Cameron Phillips » 2010.11.04. 20:32

Cameron Phillips írta:Ahhoz, hogy Cam erősebb vagy inkább ellenállóbb legyen elég ha vlmivel nagyobb lenne a mostani méretéhez képest. Gondolom ha 10cm-vel nagyobb és ugyanannyival szélesebb lenne akkor csak több a fém és masszívabb is a felépítés.Meg pár páncél lemez a váz védelme érdekében.Igen valóban beépülő, de az most nem érdekel meg, hogy nincs szüksége(pedig a részekben kiderült, hogy nem ártana) ilyenekre, az most nem lényeg.
Aha, csak minek írtam ezt Cathy topic-jába mikor Cam-éba kellett volna... :?:
Summer születésnapja július 24.-e, a TSCC 2. évadának utolsó része július 24.-én került képernyőre...

Cameron Phillips
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: Cameron Phillips » 2010.11.05. 15:59

goodnow írta:Arra gondolsz,hogy Cameron-t nem harcra tervezték? :oops:
Nem egészen vagy csak részben. A lövéseket jobban bírná és az ütéseket is(pl. összeakaszkodik egy kocsival vagy vlmi nagyobbal). Lényegében a feje ötvözete lehetne erőssebb és a felső testét(belső részeket főképp) védenék a páncél lemezek.
Épp csak nem kis tinédzser lánynak nézne ki hanem vlmi amazonnak. Igazi nőies külsejű amazonnak. Mer a nagyok között is vannak szebbek...

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.11.05. 17:40

Cameron Phillips írta:
Nem egészen vagy csak részben. A lövéseket jobban bírná és az ütéseket is(pl. összeakaszkodik egy kocsival vagy vlmi nagyobbal). Lényegében a feje ötvözete lehetne erőssebb és a felső testét(belső részeket főképp) védenék a páncél lemezek.
Épp csak nem kis tinédzser lánynak nézne ki hanem vlmi amazonnak. Igazi nőies külsejű amazonnak. Mer a nagyok között is vannak szebbek...
Aha,értem. Amùgy a sorozatban kiderül,nem harcra van tervezve.

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.11.05. 18:15

goodnow írta:
Cameron Phillips írta:
Aha,értem. Amùgy a sorozatban kiderül,nem harcra van tervezve.
Folytassuk a helyén ;)

Válasz küldése