Andy Goode

A sorozatban feltűnő karakterekről írhatsz véleményt, kritikát.
Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Felhasználó neme: Fiú/Férfi
Csapat: Ellenállás
Kapcsolat:

Andy Goode

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2009.08.11. 21:58

Vélemények, kritikák.

A karaktert alakította:
- Brendan Hines

joe maschine
Tábornok
Tábornok
Csapat: Skynet

Re: Andy Goode

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.08.02. 10:09

Andy Goode karaktere tulajdonképp a TSCC Miles Dyson-a. Ő az a programozó zseni, akinek köszönhetően a J.Day ismét bekövetkezik. A tudós, aki nincs tisztában mit hozott létre. Milyen veszélyt jelent műve a világra.
Az első évadban ő maga ismeri be, hogy ő hozta létre a skynet-et, aki bemérgesedett és nem tudta megnyugtatni. Sorsa is ugyanaz, mint Dyson-é, életével fizet az öntudatra ébredő gép létrehozásáért.
Van viszont egy jelentős kérdés, amit az idővonalakban érintettem. Miből jött létre a skynet, a Cyberdyne projektből vagy a TURK-ből? A zavart Andy kijelentésének kétértelműsége okozza.

-Én vagyok mindenért a felelős.
-Hazudtunk.
-Egy csoport tagja voltam, 10-15-en voltunk.
-Computereket építettem.
-Épitettem egy computert.
-Egy agyat/elmét.

Egy 10-15 fős csoporttal együtt hozta létre vagy tőlük függetlenül saját maga?

A véleményem az, hogy a Cyberdyne keretén belül, Andy mint zseniális programozó vezetésével jött létre a skynet. Ha emlékszünk, mekkora projekt volt ez már a T2-ben is, Dyson még otthon is kódolt, szinte folymatosan ezen dolgozott. Valószínűtlen, hogy Andy-nek lett volna annyi szabadideje, hogy otthon a benti munkája mellett megcsinálja egyedül azt, amit 10-15 ember sem tud egyszerűen. Azonkívül az is valószínűtlen, hogy miközben a Cyberdyne mögött ott állt a full support, pénz, hardver, emberi erőforrás, nem ott jött volna létre, hanem Andy sufnijában. Ráadásul, ha a TURK-ből jött volna létre akkor nem logikus Andy kijelentése, hogy egy csoportban dolgozott. Akkor csak annyit kellett volna mondania, hogy
én vagyok a felelős...építettem egy gépet, vagy építettem egy sakkgépet...és abból létrejött valami borzalmas. És a jövőben játszódó jelenetek sem említik a TURK-öt. Cam sem ismerte, és az ellenállás sem.

De akkor miért volt az egész sorozat a TURK utáni nyomozásra építve?

Az igaság az, hogy Derek és Sarah sem a TURK-öt kereste kezdetben, hanem Andy-t. És rajta keresztül került képbe a TURK. A létrejötte pedig az időugrásoknak köszönhető, a Derek csoport, Cam és a skynet ismert és nem ismert visszaküldései miatt. Emiatt megváltozott Andy életpályája, és a Cyberdyne programozója helyett csak egy mobilkereskedő lett belőle. De a tehetség ott szunnyadt benne és ez a TURK képében tört ki belőle. Erre jött rá Sarah és miután elpusztította a TURK1-et, ebből skynet nem jöhetett létre. A TURK1 pusztulása viszont kiváltotta a TURK2 létrejöttét, miből lehetett volna skynet. De megjött Weaver és a TURK2 sem vált a skynet alapjává.
Itt megint van egy elmélet, hogy a TURK2-ből jött létre a synet, lefutott egy módosult idővonal és ez idézte elő Weaver időugrását. Elsőre jól hangzik, de Weaver nem ezért jött véleményem szerint, hanem csak egy alkalmas platformot keresett a J.H. projekt létrehozására miután átvette az irányítást a Zeira fölött. És ekkor talált rá a TURK2-re, ami a sakkversenyen hívta föl magára a figyelmet. Ugyan vesztett, de végig uralta a partit, ezért dönthetett Weaver, hogy ezt szerzi meg. És van még egy érv a TURK2 ellen, ha Weaver mégsem azt választja, Sarah-ék akkor is rajta voltak az ügyön, és ahogy a TURK1-t megsemmísítették, úgy a TURK2 is hasonló sorsra jutott volna. Így a TURK2 is zsákutca.
Tehát Sarah-ék rossz nyomon jártak miközben a Cyberdyne projekt pedig végig a háttérben maradt, majd a kaliba megszerezte és végül ebből jött létre a skynet.
Vannak állandó dolgok az időben, amik meg akarnak történni...

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.08.02. 10:37

Joe Maschine írta:Tehát Sarah-ék rossz nyomon
jártak miközben a Cyberdyne
projekt pedig végig a
háttérben maradt, majd a
kaliba megszerezte és végül
ebből jött létre a skynet.
Egyetértek,a sorozatban ez a poén,végig rossz nyomon vannak,Weaver-hez jutnak el,nem a skynet-hez. Amùgy lehet,ez volt a jövőbeli John célja. A jövőben meghiúsult szövetség(a vàlasz nem),a múltban jön létre... Érdekes,Sarah talál rà az igazi skynet-re,a kalibára,az álmok nyomán. Pedig az álmok is Weaverhez vezetnek.
Abban lehet valami,hogy a turk végül nem a skynet alapja lett-pedig az volt. És abban is egyetértek,hogy a cyberdine egy általunk láthatatlan projektje a skynet alapja. Jò megszivatott minket... :-) Andy Goode vallomását,szinte csak a te Idővonalak elméleted magyarázza. Valami módosult,talàn az előre ugrás miatt.
"A bádogember szívre vágyott." Cameron Phillips

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.08.02. 17:02

goodnow írta:Egyetértek,a sorozatban ez a poén,végig rossz nyomon vannak,Weaver-hez jutnak el,nem a skynet-hez. Amùgy lehet,ez volt a jövőbeli John célja. A jövőben meghiúsult szövetség(a vàlasz nem),a múltban jön létre...
Na ezt azért nem hinném. Mégiscsak könnyebb vmit csírájában elfojtani, mint hagyni hogy megerősödjön és úgy felvenni a harcot akármennyi szövetségessel nem? Egy egyszerű példa: egy akácsusnyót könnyebb kikapálni, mint egy akácfát kivágni, nem? :D
goodnow írta:Abban lehet valami,hogy a turk végül nem a skynet alapja lett-pedig az volt. És abban is egyetértek,hogy a cyberdine egy általunk láthatatlan projektje a skynet alapja.
Na igen, ezek egyértelműek, világosan kiolvashatóak Joe M időkronológiájából.
goodnow írta:Valami módosult,talàn az előre ugrás miatt.
Azért hát. Pontosabban dehogy azért. Visszaugrást akartál írni nem? Hiszen itt ha jól tévedek Joe M a TSCC-t megelőző idősíkról beszél. Abban kérdés az, hogy Andy hogyan hozta létre azt a Skynetet, és emlékszem Joe M, ez már anno is nagy talány volt :)
"A baglyok nem azok, amiknek látszanak."

joe maschine
Tábornok
Tábornok
Csapat: Skynet

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.08.02. 19:18

Had pontosítsak. Tehát van két idővonal a TSCC-ben. Az előzmény jövő, amiben Andy Billy Wisher álnéven él és a futó jelen, amiben Andy Goode a mobilkereskedő.
A Billy Wisher-es idővonalban van a kérdés, hogy a Cyberdyne projekt-e az alapja annak a skynetnek, vagy a TURK (véleményem szerint akkor nem volt TURK). A jelen kérdése pedig az, hogy miért jött létre a TURK (az időugrások Cam előre, Skynet vissza okozta, hogy Andy életpályája megváltozott és ez generálta a sufni fejlesztést) és mi a sorsa a Cyberdyne projektnek (kaliba vette meg és abból kifejlesztette a skynetet)
Vannak állandó dolgok az időben, amik meg akarnak történni...

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.08.03. 10:17

joe maschine írta:Had pontosítsak. Tehát van két idővonal a TSCC-ben. Az előzmény jövő, amiben Andy Billy Wisher álnéven él és a futó jelen, amiben Andy Goode a mobilkereskedő.
A Billy Wisher-es idővonalban van a kérdés, hogy a Cyberdyne projekt-e az alapja annak a skynetnek, vagy a TURK (véleményem szerint akkor nem volt TURK). A jelen kérdése pedig az, hogy miért jött létre a TURK (az időugrások Cam előre, Skynet vissza okozta, hogy Andy életpályája megváltozott és ez generálta a sufni fejlesztést) és mi a sorsa a Cyberdyne projektnek (kaliba vette meg és abból kifejlesztette a skynetet)
Igen, én is így értettem ;)
"A baglyok nem azok, amiknek látszanak."

Válasz küldése