Dark Angel

Kedvenc sorozataink...
convar
Tábornok
Tábornok
Felhasználó neme: Fiú/Férfi
Csapat: Ellenállás

Re: Dark Angel

Hozzászólás Szerző: convar » 2011.01.10. 23:29

convar írta:Am Dentorel, juteszembe, sztem nem volt egy szép dolog az, hogy amikor elterjedt a híre, hogy annyi év után végre műsorára tűzte egy magyar adó először a 2. évadot, nem írtad ki a főoldalra. Mert ha Cameron miatt az Avatarról vagy az Aliensről lehet arról írni, hogy ilyen meg olyan dvd vagy bluray kiadás jelent meg, akkor erről is lehetett volna. Mint ahogy most arról is, hogy végre egyben, egy országos csatornán fog lemenni végre egyben a teljes sorozat 8-)

Na, én meg erre leszek kíváncsi mit reagálsz :mrgreen:
Dentorel, ezzel nem provokálni akartam, valóban bántotta az igazságérzetemet. Úgyhogy légyszives tisztelj meg egy válasszal ;)
zoli1863 írta:de az első részre mindenképp sort kerítetek,
AXN-esek, azt am nem árt tudnotok, hogy csütörtökön nem az egész pilot fog lemenni, henem csak a fele. A pilot u.is 82 perces, de az AXN megfelezte. Tehát pénteken 18kor megy le a 2. fele.
Lasaro írta:Az ömlengős hsz-m ez lenne (?), amit Te is találtál
Nem, nem ezt találtam meg, szal köszi :)
Lasaro írta:Szerintem már annyit beszéltem róla, hogy felesleges fényezni, és tényleg nem akarok eljutni megint oda, mint a Dead Like Me vagy a Pushing Daisies esetében :mrgreen: Ott tényleg átvedlettem egy tinirajongó szintjére kb.
Nincs azzal semmi baj :mrgreen: Nekem is megvannak azok a filmek, sorozatok, amelyekről csak szuperlatívuszokban vagyok hajlandó nyilatkozni :mrgreen: (Sin City, Twin Peaks :mrgreen: )
Lasaro írta:És nyugalom Convar, azt a kis malőrt megbocsájtottam már neked :lol: Elég nekem az, h neked még mindig kínos :mrgreen:
Nem, már nem, mint írtam csak pár hónapig tartott mire a "szemedbe mertem nézni" ( :mrgreen: ), de ennek már vége, már rég túltettem magam a dolgon :mrgreen:
goodnow írta:Kicsit Blade Runner feeling.
Ez se rossz meglátás. Annyiban mindenképpen áll a dolog, hogy mind2 esetében olyanok küzdenek saját sorsuk beteljesedése ellen, akik a köz szemében nem emberek.

Csak ugye pont ellentétesek a különbségek: míg a Bladeben Rachel mondhatni teljesen ember, csak éppen szalagon gyártott "másolat", addig Max valóban megszületett, csakhogy ő meg olyan géneket kapott, amiktől minden lett, csak nem átlagos :)
goodnow írta:John Savage is van,meglepődtem.
Pedig őt külön is dicsértem már 8-) Am neked honnan az ismeretség? Csak nem a Hair-ből? :D
"A baglyok nem azok, amiknek látszanak."

zoli1863
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: zoli1863 » 2011.01.11. 21:20

convar írta:AXN-esek, azt am nem árt tudnotok, hogy csütörtökön nem az egész pilot fog lemenni, henem csak a fele. A pilot u.is 82 perces, de az AXN megfelezte. Tehát pénteken 18kor megy le a 2. fele.
Akkor majd megnézem a második részt is! :D :mrgreen:
Ezt most az AXN felezte meg vagy eredetileg is így van?? Egyébként félek ettől (rossz példák vannak előttem :roll:),nehogy ebbe is belekontárkodjon valamelyik adó,és megvágja részeket vagy kivágjon valami neki nem tetsző részt,már csak azért is félek mert a délután sávban mikor ismétlik,semmit sem adnak korhatárral csak a DA-t ráadásul 16-os karikával.
Reméljük nem lesz semmi gond vele!
"Vigyázz,a jelenre,mert a jelenből múlt lesz,és a múlt megölheti a jövődet." (John Connor feljegyzéseiből)

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2011.01.11. 23:53

Gyerekek,döbbenet ez a sorozat.
8 epizód eddig. Nem is annyira irreális... Nem vagyok összeesküvés elmélet hívő,de egyre több a furcsa dolog a világban.
"A bádogember szívre vágyott." Cameron Phillips

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2011.01.12. 00:22

zoli1863 írta: Ezt most az AXN felezte meg vagy eredetileg is így van??
Eredetileg 82 perces a pilot.

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2011.01.21. 21:20

goodnow írta:Gyerekek,döbbenet ez a sorozat.
8 epizód eddig. Nem is annyira irreális... Nem vagyok összeesküvés elmélet hívő,de egyre több a furcsa dolog a világban.
Persze hogy nem, mivel fogalmad sem lehet róla hogy mi lesz 2019ben :)

Itt van minden epizódhoz részletes leírás, háttérinfó, stb. ha vmi nem tiszta, olyasmi mint a TSCCé a főoldalon:

http://darkangelhungary.hu/e107_plugins ... content.96

Majd a 2. évad szinkronja ne lepjen meg, pár névnél változni fog, mivel azt 2010ben készítették csak el. Így pl. pont Maxé is, mivel Szénási Kata azóta lebabázott, így Bogdányi Titanilla ugrott be helyette. Am én a 2.at már felirattal nézem (kezdek rákapni, ennek is megvan a maga varázsa :) ), de azért hallottam az új szinkronokat, és azért a régi jobb volt sztem. Mondjuk így is kenterbe veri a TSCC szinkronját sztem, ennél azért nem érezni annyira a "csak tudjuk le minél hamarabb aztán mehetünk haza" hatást.

Egyébiránt a 2. évad sztem sokkal jobb, tényleg komolyodott az összhatás. Még jobb atmoszféra, még változatosabb storyline. Most a főszál is elindult vmerre, kezd íve lenni a cselekménynek. Ez eddig most valóban 10/10 :)

Lasaro: a múltkor pont Jessicára nem válaszoltam, nem is értem hogy maradt el :D

A szemeivel érdekes hogy bajod van, mivel végülis tudtommal sas DNS-t nem kapott szal nem tudom miért kellene neki szigorúbban nézni :) A másik meg, hogy akkor ezt Cameron is jól benézte, hogy az 1200 jelentkező közül pont egy ilyen buta nőcskét kellett kiválasztania :mrgreen:

A színészi képességeiről meg az a véleményem, hogy ha vkit 1x már Golden Globera jelöltek (a Dark Angelért), az azért csak azt mutatja, hogy nem lehet tehetségtelen. És a vér nem válik vízzé. Érted, ez olyan minthogy ha 1x megtanulsz biciklizni, azt életed végéig nem felejted el.

Szal a tehetség soha nem veszik el, ez egy veleszületett dolog, max. elkallódik. Pl. mint az ő esetében, hogy sz.rul választ szerepeket. Mert az a baj a filmjeivel, hogy nem is nagyon van bennük mit megmutatni, mármint színészi vénát :) Ott volt pl. a Honey vagy a Szem: ezek is olyan szerepek voltak, amelyek ennyit kívántak. Ezekből sztem egy Jolie sem tudott volna többet kihozni.

De ezért is vagyok nagyon kíváncsi az An Invisible Sign-ra. Az egy igazi drámának ígérkezik. Abban lesz lehetősége újra bizonyítani, hogy tud ő még, ha kell.

De ez meg csak az én véleményem, és tiszteletben tartom a tiedét.

Dentorel: mint látom, válaszra sem méltattál. De levontam a konzekvenciákat.

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2011.01.21. 21:28

Köszi a linket Convar,hasznos lesz! Vasárnaptól ùjra egyedül leszek pár napot,akkor ùjra vissza úszom a dark angel világába... Most real time: ghost in the shell stand alone complex! Animax 22:05. :-) Nagyon élvezem.
"A bádogember szívre vágyott." Cameron Phillips

Lasaro
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Felhasználó neme: Lány/Nő

Hozzászólás Szerző: Lasaro » 2011.01.24. 12:49

Convar:
Ennek nem fogsz örülni, de az ide Golden Raspberry Awardon Alba kisasszony is kapott egy jelölést :mrgreen: :

Legrosszabb női mellékszereplő:
  • Jessica Alba / The Killer Inside Me, Utódomra ütök, Machete és Valentin nap
    Cher / Díva
    Liza Minnelli / Szex és New York 2
    Nicola Peltz / Az utolsó léghajlító
    Barbra Streisand / Utódomra ütök
Azért vicces, hogy szinte minden kategóriában ott van vhogyan a Twilight-s film. Aranymálnát ott mindenkinek!
I never got my acceptance letter from Hogwarts, so i'm leaving The Shire, and becoming a Jedi
Elsődleges direktívák:
1. Közrend szolgálata.
2. Ártatlanok védelme.
3. Törvény megtartása és végrehajtása.
Fogyasztók vagyunk, az életszínvonal-megszállottság melléktermékei

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2011.05.02. 21:11

Lasaro írta:Convar:
Ennek nem fogsz örülni, de az ide Golden Raspberry Awardon Alba kisasszony is kapott egy jelölést :mrgreen: :

Legrosszabb női mellékszereplő:
  • Jessica Alba / The Killer Inside Me, Utódomra ütök, Machete és Valentin nap
    Cher / Díva
    Liza Minnelli / Szex és New York 2
    Nicola Peltz / Az utolsó léghajlító
    Barbra Streisand / Utódomra ütök
Azért vicces, hogy szinte minden kategóriában ott van vhogyan a Twilight-s film. Aranymálnát ott mindenkinek!
De neked is...jóindulatból. Am mint tudjuk azóta meg is kapta. Remélem boldog vagy.

No de sebaj, Jess már így is többre vitte mint pl. a többi azon színész akik sorozatban kezdték. (Egy-két kivételt leszámítva :) ) Jess legalább filmezhet, és jönnek is a szerepek szépen 8-)

Zoli, Devastator, ti am hogy álltok a sorozattal? Mondjuk az itteni aktivitást látva gondolom sehogy :D De igazatok van, inkább nézzétek meg a TSCC-t még vagy 3x :D

zoli1863
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: zoli1863 » 2011.05.02. 21:47

Zoli, Devastator, ti am hogy álltok a sorozattal?

Örülök,hogy visszatértél közénk Convar,veled mindig olyan színesebb a fórum! Tetszik az avatarod!! :tapsvihar
Szóval én és a Dark Angel?? Hát a tévében nem tudtam megnézni mikor adták,de a húgom volt olyan rendes,hogy letöltötte nekem mindkét évadot magyarul,így megvan,de nincs túl sok időm megnézni. Tudom,tudom nagyon jó kifogás,de sajna ez a helyzet,de egyszer úgyis nekiülök és elkezdem. Szóval ez a helyzet!
De igazatok van, inkább nézzétek meg a TSCC-t még vagy 3x :D
Kikérem magamnak! :D Azt sem néztem vissza,pedig megvan. Prizma tv-m meg nincsen! :mrgreen:
"Vigyázz,a jelenre,mert a jelenből múlt lesz,és a múlt megölheti a jövődet." (John Connor feljegyzéseiből)

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok
Csapat: Skynet

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2011.05.02. 22:23

convar írta:Zoli, Devastator, ti am hogy álltok a sorozattal?
Hát úgy, hogy megnéztem belőle három részt még anno és nem igazán fogott meg. Ez van.
Egyébként üdv, örülök, hogy visszatértél! :)
convar írta:De igazatok van, inkább nézzétek meg a TSCC-t még vagy 3x :D
TSCC-t sem nézek már. Régebben visszanéztem még néhány epizódot. Prizmán sem néztem meg egy részt sem. Hát már annyiszor láttam, úgyhogy... :D

Beeerka
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Beeerka » 2012.04.08. 03:09

Kicsit kihalt a topic, de idetaláltam. Ebben a percben fejeztem be a sorozatot, de nézném még sokáig :)
Szerintem hihetetlen jó sorozat volt, egy percig sem unatkoztam, számomra ott van a TOP3-ban!
Sajos nagyon érzem rajta, hogy kellene folytatni, de így 10 év után erre már nincs esély.
Mindegyik részben volt ami megfogott, de egy részt kiemelek: S02E17. Mint a lufi, amikor kipukkan.
" Maybe one day we can meet face to face, in a place without time and space."
" Ain't no sunshine when she's gone.
It's not warm when she's away.
Ain't no sunshine when she's gone
And she's always gone too long anytime she goes away. "

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2012.04.09. 11:45

Beeerka írta:Kicsit kihalt a topic, de idetaláltam. Ebben a percben fejeztem be a sorozatot, de nézném még sokáig :)
Szerintem hihetetlen jó sorozat volt, egy percig sem unatkoztam, számomra ott van a TOP3-ban!
Sajos nagyon érzem rajta, hogy kellene folytatni, de így 10 év után erre már nincs esély.
Mindegyik részben volt ami megfogott, de egy részt kiemelek: S02E17. Mint a lufi, amikor kipukkan.
Convar nagy Dark Angel rajongó, remélem idetalál még 2027 előtt. :)
Vannak állandó dolgok az időben, amik meg akarnak történni...

Lasaro
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Lasaro » 2012.04.09. 23:51

Én is imádtam a Dark Angelt, nagyon sajnáltam, hogy vége.

A pilot első 10 percét háromszor kezdtem el, de utána nem volt megállás, 2 hét alatt ledaráltam a 2. évadot pár éve :)
Újra kellene nézni.
I never got my acceptance letter from Hogwarts, so i'm leaving The Shire, and becoming a Jedi
Elsődleges direktívák:
1. Közrend szolgálata.
2. Ártatlanok védelme.

Beeerka
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Beeerka » 2012.04.10. 00:25

Nekem is kellett több nekifutás, anno még nem ismertem, párszor elkezdtem de beletört a bicskám a pilotba, viszont előző héten újra előszedtem, és pár nap alatt végignéztem :)

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2012.04.12. 11:52

Beeerka írta:Sajos nagyon érzem rajta, hogy kellene folytatni, de így 10 év után erre már nincs esély.
Én inkább úgy fogalmaznék hogy lehetne. Sztem nagyon szép, felemelő vége volt, igaz, akkora cliffhangerrel mint a ház. De én szeretem a cliffhangereket :D Nekem pl. a TSCCé is tetszett, nekem kerek az is.

A Dark Angelé még igazából megválaszolatlan kérdéseket sem nagyon hagyott hátra, sőt azt is tudhatjuk mi következik azután.
Beeerka írta:Mindegyik részben volt ami megfogott, de egy részt kiemelek: S02E17. Mint a lufi, amikor kipukkan.
Ezt kifejthetnéd ;)
joe maschine írta:Convar nagy Dark Angel rajongó, remélem idetalál még 2027 előtt. :)
:mrgreen:

Beeerka
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Beeerka » 2012.04.19. 03:38

Az egész hozzászólást OFF-ba teszem, ha netán más is elkezdi nézni, nem akarok lelőni semmit.
Spoiler! :
Arra céloztam a "mint a lufi"-val, hogy az az a rész, ahol minden megfordul, minden fixnek hitt dolog megváltozik. Max-Logan, Max-Alec, fény derül a Manticore létezésére, Joshua rájön hogy semmije nem lehet.

Végével kapcsolatban, így hogy már kezdem megemészteni a sorozatot, igazad van. Tényleg a lehetne a megfelelő kifejezés, bár ha rajtam múlna folytatnám.

Kíváncsi vagyok, mi következne: A szekta mire készült; ha véghez viszik a tervüket, ami a normális emberek halálával végződne, akkor utána vajon mi lesz; rájönnek-e hogy mi volt a valós cél a Manticore-al (mondjuk erre van egy ötletem); túléli-e az a pár ember, aki a transzgenikusokkal tartott és a fertőzött szektorba menekült; lesz-e gyógymód Max vírusára; plusz még egy raklap dologra fény derülhetne, amit simán beleférne egy 3. évadba.

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2012.05.13. 01:50

Beeerka írta:Az egész hozzászólást OFF-ba teszem, ha netán más is elkezdi nézni, nem akarok lelőni semmit.
Oké, akkor én is :)
Spoiler! :
Beeerka írta:bár ha rajtam múlna folytatnám.
Akkor kár hogy nem rajtad múlt :)

Innentől egyenként:
Beeerka írta:A szekta mire készült; ha véghez viszik a tervüket, ami a normális emberek halálával végződne, akkor utána vajon mi lesz;
1xű: ők akarták benépesíteni a Földet. Kicsit olyan volt ez mint amit Hitler is akart: hogy vannak ők, az árja faj, és csak ők maradhatnak.
Beeerka írta:rájönnek-e hogy mi volt a valós cél a Manticore-al (mondjuk erre van egy ötletem);
Én asszem tudom rá a választ de azért csak elő azzal az ötlettel ;)
Beeerka írta:túléli-e az a pár ember, aki a transzgenikusokkal tartott és a fertőzött szektorba menekült;
Jó kérdés...
Beeerka írta:lesz-e gyógymód Max vírusára;
szintén.
Beeerka írta:plusz még egy raklap dologra fény derülhetne, amit simán beleférne egy 3. évadba.
Na igen, azért maradtak elvarratlan szálak. Eleve nem tudjuk meg hogy hogyan tovább a zászlófelhúzás után, hogy lesz-e háború. Egyébként Max a végére rendesen vezéregyéniség lett nem? :)

Nameg ott van White, akit életben hagytak, márpedig ő sohasem fogja feladni...

És a végére mintha teljesen el lett volna felejtve az a tény, hogy Max tarkójában még ott a Vörös 5 féle biszb.sz, amitől soha nem tudott megszabadulni. Pedig az is okozhatna még problémákat.

Nekem különben nem igazán van kedvenc részem. Bár két részt azért meg tudok említeni, ami különböző okokból nagyon tetszett. Az egyik a S2E3, a Garanciajegy (Proof of Purchase). Tudod, amelyikben Alecet elkapja White és azzal zsarolja hogy megöli a fejébe épített bombával ha nem szállítja le nekik Maxet. Azon már komolyan elkezdtem parázni, hogy ebből ugyan mi sülhet ki... nagyon drámai rész volt.

De: az azért érdekes, hogy a végén még Maxnek állt feljebb, amikor Alec az életét kockáztatta amiatt, mert képtelen volt megölni Maxet. Max mit veszített? Logant, és lehet hogy csak időlegesen. Alec a fejét bánhatta volna. És még ő kért bocsánatot...pfff

Maxnek a földön kellett volna csúszni hálából, amiért miatta Alec ekkora kockázatot vállalt. Mert ez sztem majdnem egyenértékű volt azzal amit Zack tett érte, hiszen Alec számára ez tul.képpen felért egy öngyilkossági kísérlettel.

Én abszolút együttéreztem Alec karakterével. És bevallom, én nem is tudom mit tettem volna...

A másik a S2E5, a Kifordult világ (Boo). Annak vmi egészen kegyetlen humora volt és mekkora csavar van a végén :) Az az epizód egyébként rendesen felültetett :D Ahogy nézem, mondom azért ezt nemár gyerekek (tudod, az ipse a tengeri csillag DNSével... gondoltam mi jöhet még? :D), a csattanó úgy jött a végén mint egy megváltás :D Szal miközben néztem akkor még rendesen kavarogtak bennem a pozitív és negatív érzelmek. De így utólag... :D :D :D
Azt am jó ha tudod, hogy ha Cameron nem is, de könyvekben folytatták a sorozatot.

Végül pedig figyelmedbe ajánlanék egy oldalt:
http://darkangelhungary.hu/news.php
Itt rengeteg infót találsz a sorozatról, sok kérdésedre megtalálhatod a választ itt és többek között megtalálod a fentebb említett könyveket is, PDF formátumban.

Ezt az aloldalt meg külön is javaslom hogy fusd át:
http://darkangelhungary.hu/e107_plugins ... content.39

Ez a Dark Angel idővonala, történései kronológiai sorrendben, szépen összegezve + sok-sok plusz infóval. Ezt am én is csak a napokban fedeztem fel magamnak, de sztem FANTASZTIKUS!!! Komolyan kedvet kaptam tőle arra hogy máris újranézzem hogy belemerülhessek újra a Dark Angel világába :)

Beeerka
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Beeerka » 2012.05.13. 16:37

Marad ez is OFF-ban :)
Spoiler! :
convar írta: Innentől egyenként:
Beeerka írta:A szekta mire készült; ha véghez viszik a tervüket, ami a normális emberek halálával végződne, akkor utána vajon mi lesz;
1xű: ők akarták benépesíteni a Földet. Kicsit olyan volt ez mint amit Hitler is akart: hogy vannak ők, az árja faj, és csak ők maradhatnak.
Igaz, szerintem is hasonló tervük lehetett (de innen is lehetett volna egy folytatás, ha már Cameron, akkor hasonlóan a Terminatorhoz, maroknyi túlélő harcol a szabadságukért)
convar írta:
Beeerka írta:rájönnek-e hogy mi volt a valós cél a Manticore-al (mondjuk erre van egy ötletem);
Én asszem tudom rá a választ de azért csak elő azzal az ötlettel ;)
Bár meg is válaszolták a sorozatban, igaz, csak második megnézésre vettem észre (mindent többször meg szoktam nézni, mert elsőre nem ragad meg minden, sőt van olyan is amit egymás után akár 3-4x is megnézek :D).
A Manticore alapítója Sandman tudott a szektáról, részese is volt, de akkor nem a világ meghódítása lehetett a céluk.
Szerintem a Manticore egyetlen célja az volt miután "apa" rájött a szekta valós terveire, hogy megteremti azt a fegyvert, ami nemcsak felveszi a szektával a harcot, de egyben meg is akadályozza tervük végrehajtásában. Hogy pénzelni tudja a kutatásokat, úgy adta elő a Manticore-t, mintha csak szuperkatonákat teremtene, pedig csak a tökéletes fegyvert kereste.
convar írta:
Beeerka írta:túléli-e az a pár ember, aki a transzgenikusokkal tartott és a fertőzött szektorba menekült;
Jó kérdés...
Beeerka írta:lesz-e gyógymód Max vírusára;
szintén.
Ugye-ugye? :)
convar írta:
Beeerka írta:plusz még egy raklap dologra fény derülhetne, amit simán beleférne egy 3. évadba.
Na igen, azért maradtak elvarratlan szálak. Eleve nem tudjuk meg hogy hogyan tovább a zászlófelhúzás után, hogy lesz-e háború. Egyébként Max a végére rendesen vezéregyéniség lett nem? :)

Nameg ott van White, akit életben hagytak, márpedig ő sohasem fogja feladni...

És a végére mintha teljesen el lett volna felejtve az a tény, hogy Max tarkójában még ott a Vörös 5 féle biszb.sz, amitől soha nem tudott megszabadulni. Pedig az is okozhatna még problémákat.
Szerintem is ő lett a vezér teljes mértékben (itt is van hasonlóság a Terminator filmekhez: egy ember, akinek a kezében van a tudás, harcba vezeti seregét).
A zászlófelhúzás után szerintem nem lesz háború Seattle és a transzgenikusok között, inkább arra tippelek, hogy megpróbálják megérteni egymást, az emberek megpróbálják feldolgozni, hogy attól mert mások a transzgenikusok, még ugyanolyan emberek. Szerintem az is belefér, hogy egymás mellett-között békében élnek tovább.

White is nagy kérdés, bár szerintem belőle akár szövetséges is válhatna. Az egész sorozatban hadilábon állt a vezetőkkel szerintem, és amikor a fia nem élte volna túl a beavatást, a szekta nem tett volna semmit, viszont az, akiről eddig azt tudta, hogy szívtelen-lelketlen gyilkológép akit el kell pusztítani mert veszélyes, megmenti a fiát a biztos haláltól, biztos elgondolkodott azon, hogy mégis melyik a helyes oldal.

Bizony, az inplantátumot teljesen elfelejtették, pedig egyszer már használták ellene.
convar írta:Nekem különben nem igazán van kedvenc részem
Tényleg nehéz kiemelni pár részt, mert az egész úgy jó, ahogy van :)
convar írta: Azt am jó ha tudod, hogy ha Cameron nem is, de könyvekben folytatták a sorozatot.

Végül pedig figyelmedbe ajánlanék egy oldalt:
http://darkangelhungary.hu/news.php
Itt rengeteg infót találsz a sorozatról, sok kérdésedre megtalálhatod a választ itt és többek között megtalálod a fentebb említett könyveket is, PDF formátumban.

Ezt az aloldalt meg külön is javaslom hogy fusd át:
http://darkangelhungary.hu/e107_plugins ... content.39

Ez a Dark Angel idővonala, történései kronológiai sorrendben, szépen összegezve + sok-sok plusz infóval. Ezt am én is csak a napokban fedeztem fel magamnak, de sztem FANTASZTIKUS!!! Komolyan kedvet kaptam tőle arra hogy máris újranézzem hogy belemerülhessek újra a Dark Angel világába :)
Köszönöm a linkeket, a Dark Angel Hungary oldalra már én is ráleltem, szabadidőmben olvasgatom is.
convar írta:Komolyan kedvet kaptam tőle arra hogy máris újranézzem hogy belemerülhessek újra a Dark Angel világába :)
Nem vagy ezzel egyedül, perpill S01E09-nél járok :D:D

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2012.06.23. 17:16

Spoiler! :
Beeerka írta: Igaz, szerintem is hasonló tervük lehetett (de innen is lehetett volna egy folytatás, ha már Cameron, akkor hasonlóan a Terminatorhoz, maroknyi túlélő harcol a szabadságukért)
Jaja, sztem épp ezzel kezdődött volna a 3. évad.
Beeerka írta:Szerintem a Manticore egyetlen célja az volt miután "apa" rájött a szekta valós terveire, hogy megteremti azt a fegyvert, ami nemcsak felveszi a szektával a harcot, de egyben meg is akadályozza tervük végrehajtásában. Hogy pénzelni tudja a kutatásokat, úgy adta elő a Manticore-t, mintha csak szuperkatonákat teremtene, pedig csak a tökéletes fegyvert kereste.
Amit Maxben meg is talált... (ez lejött neked? tudod, hibátlan DNS állomány, rezisztencia a Szekta "löttyével" szemben, stb.)

Apropó, ide kapcsolódik: a Darkangelhungaryn van egy ilyen aloldal is:
http://darkangelhungary.hu/e107_plugins ... content.53

A végéből idéznék: "Hogy tetéződjenek a gondjai, a Jam Pony-ba menekülő Joshua és egy másik génmanipulált miatt lebukik az összes ott dolgozó X5-ös, őt is beleszámítva. Találékonyságának és a lehető legjobb pillanatban feltűnő első új képességének köszönhetően mindenki megmenekül és épségben visszatérnek Terminal City-be."

Maxnek milyen új képességről van szó??? Esküszöm nem tudom... pedig direkt megnéztem azt a részt amikor kimenekülnek. Az utolsó részről van szó term. Vkinek erről rémlik vmi? :?:
Beeerka írta:A zászlófelhúzás után szerintem nem lesz háború Seattle és a transzgenikusok között, inkább arra tippelek, hogy megpróbálják megérteni egymást, az emberek megpróbálják feldolgozni, hogy attól mert mások a transzgenikusok, még ugyanolyan emberek. Szerintem az is belefér, hogy egymás mellett-között békében élnek tovább.
Sztem meg lett volna, ahogy kettővel fentebb írtam is. Nagyon ott volt a háború előszele a levegőben. Az persze lehet hogy pár rész múlva békét kötöttek volna, mert az emberek nyilván idővel tényleg belátnák hogy a transzgenikusok is emberek - ahogy Normalnál is megtörtént - , mégha nem is u.olyanok mint mi (mert veled szemben én azt mondom hogy nem, nem olyanok mint mi, tényleg "mások", más kérdés, hogy az én szememben ettől még nem üldözendők)
Beeerka írta:White is nagy kérdés, bár szerintem belőle akár szövetséges is válhatna. Az egész sorozatban hadilábon állt a vezetőkkel szerintem, és amikor a fia nem élte volna túl a beavatást, a szekta nem tett volna semmit, viszont az, akiről eddig azt tudta, hogy szívtelen-lelketlen gyilkológép akit el kell pusztítani mert veszélyes, megmenti a fiát a biztos haláltól, biztos elgondolkodott azon, hogy mégis melyik a helyes oldal.
Hmmm... én nem éreztem Whiteon (ahogy Lydeckeren egy idő után pl. igen) egy pillanatra sem hogy 1x még potenciális szövetséges válhat belőle, még a végén sem. Én nem vettem észre semmi ilyesmire utaló jelet.
Beeerka írta:Nem vagy ezzel egyedül, perpill S01E09-nél járok :D:D
Te aztán nem kukoricázol ;D (amikor én újranézem az még azért arrébb lesz, jelenperpill. nincs időm rá, túl sok minden van más is)

Beeerka
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Beeerka » 2012.06.23. 20:27

Jó nagy kihagyással, de előkerültél, szóval repülnek is a válaszok/ötletek :D
Spoiler! :
convar írta:Amit Maxben meg is talált... (ez lejött neked? tudod, hibátlan DNS állomány, rezisztencia a Szekta "löttyével" szemben, stb.)
Jaja, lejött. Kérdés, hogy amikor megtalálta, akkor volt-e köze még a Manticore-hoz bármilyen formában, vagy nem is tud a létezéséről, ha tud, akkor pedig hol van?
convar írta:Apropó, ide kapcsolódik: a Darkangelhungaryn van egy ilyen aloldal is:
http://darkangelhungary.hu/e107_plugins ... content.53
Ezt megleltem én is, áttúrtam nagyjából az oldalt, még a fórum része hátravan.

convar írta:A végéből idéznék: "Hogy tetéződjenek a gondjai, a Jam Pony-ba menekülő Joshua és egy másik génmanipulált miatt lebukik az összes ott dolgozó X5-ös, őt is beleszámítva. Találékonyságának és a lehető legjobb pillanatban feltűnő első új képességének köszönhetően mindenki megmenekül és épségben visszatérnek Terminal City-be."
Maxnek milyen új képességről van szó??? Esküszöm nem tudom... pedig direkt megnéztem azt a részt amikor kimenekülnek. Az utolsó részről van szó term. Vkinek erről rémlik vmi? :?:
Lehet, hogy a vezetői képességre gondolt, más most nem jut eszembe.

convar írta:Hmmm... én nem éreztem Whiteon (ahogy Lydeckeren egy idő után pl. igen) egy pillanatra sem hogy 1x még potenciális szövetséges válhat belőle, még a végén sem. Én nem vettem észre semmi ilyesmire utaló jelet.
Párszor azért éreztette, némely telefonbeszélgetéseknél elég flegmának tűnt, a reakció, amikor tudatják vele, hogy nem éli túl a beavatást a fia, és nem segítenek rajta, akkor is látszódott rajta hogy nem 100%-os a bizalma. Aztán fene tudja, hogy ellenség maradt-e vagy szövetséges.
convar írta:Te aztán nem kukoricázol ;D (amikor én újranézem az még azért arrébb lesz, jelenperpill. nincs időm rá, túl sok minden van más is)
Van amit nehéz abbahagyni, plusz amiket írtál, meg amiket olvasok itt-ott, azokat amikor összevetem azzal amire emlékszem, néha lelek egy-két fekete foltot, vagy csak eszembe juttatja az adott részt és máris azon kapom magam, hogy megy a pilot :lol:

Lasaro
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Lasaro » 2012.06.23. 21:04

Huh, valahol kérdezték, lehet, a másik topikban, de itt válaszolok - az első évadot néztem újra télen.
A 2.ra nem maradt idő.

Most épp "mocskos, real-life" HBO-sorozatokat nézek, momentán Rescue Me, imádom, a 3. évad közepén járok :)
Tommy Gavin igazi topkarakter.
Elsődleges direktívák:
1. Közrend szolgálata.
2. Ártatlanok védelme.

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2012.07.29. 00:07

Ismét jó nagy kihagyással, de ismét előkerültem :D
Spoiler! :
Beeerka írta:
convar írta:Amit Maxben meg is talált... (ez lejött neked? tudod, hibátlan DNS állomány, rezisztencia a Szekta "löttyével" szemben, stb.)
Jaja, lejött. Kérdés, hogy amikor megtalálta, akkor volt-e köze még a Manticore-hoz bármilyen formában, vagy nem is tud a létezéséről, ha tud, akkor pedig hol van?
Mármint mi hol van? Am sztem igen, volt még köze és eközben azt is látta hogy a szektában mennyire kezdenek félresiklani a dolgok. Ezért létrehozta Maxet, egy olyan új emberi prototípust amely genetikailag ellenáll mindennek amivel a Szekta csak próbálkozhat az emberiség ellen.
Beeerka írta:
convar írta:A végéből idéznék: "Hogy tetéződjenek a gondjai, a Jam Pony-ba menekülő Joshua és egy másik génmanipulált miatt lebukik az összes ott dolgozó X5-ös, őt is beleszámítva. Találékonyságának és a lehető legjobb pillanatban feltűnő első új képességének köszönhetően mindenki megmenekül és épségben visszatérnek Terminal City-be."
Lehet, hogy a vezetői képességre gondolt, más most nem jut eszembe.
Nem hinném. Bár ki tudja. (Tényleg, ki tudja? :D)

Am én még egyvmire gondoltam: utolsó rész, 40:39nél, amikor Max meghallja hogy jönnek Whiteék. Mert így időben fel tudnak rájuk készülni. Tudod, ezután indulnak fel az emeletre elbújni ill. "fogadni" őket.

Nade az az extra hallási képesség honnan jött? Eddig miért nem volt? (Vagy volt, csak arra már nem emlékszem?) Tudom, jó kérdések :D Vagy te tudod?

Beeerka
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Beeerka » 2012.08.10. 23:45

convar írta:Ismét jó nagy kihagyással, de ismét előkerültem :D
Örülök, hogy előkerültél :) Többi szokásos helyen ;)
Spoiler! :
convar írta:Mármint mi hol van? Am sztem igen, volt még köze és eközben azt is látta hogy a szektában mennyire kezdenek félresiklani a dolgok. Ezért létrehozta Maxet, egy olyan új emberi prototípust amely genetikailag ellenáll mindennek amivel a Szekta csak próbálkozhat az emberiség ellen.
Apa hol van :) Szerintem amikor Max született, már nem volt a Manticore-ban, sőt, szerintem nem is tud a létezéséről. Ha tudna, akkor több tökéletes lenne szerintem, plusz akkor előkerült volna, feltéve, hogy tényleg életben van.
Abból gondolom, hogy nem tud Max-ről, hogy amit találtak labort a lezárt körzetben, az is az övé, bár ez is kérdés, hogy mikor volt az övé. (Max előtt, vagy után)
convar írta:Lehet, hogy a vezetői képességre gondolt, más most nem jut eszembe.
Nem hinném. Bár ki tudja. (Tényleg, ki tudja? :D)

Am én még egyvmire gondoltam: utolsó rész, 40:39nél, amikor Max meghallja hogy jönnek Whiteék. Mert így időben fel tudnak rájuk készülni. Tudod, ezután indulnak fel az emeletre elbújni ill. "fogadni" őket.

Nade az az extra hallási képesség honnan jött? Eddig miért nem volt? (Vagy volt, csak arra már nem emlékszem?) Tudom, jó kérdések :D Vagy te tudod?
Lehet hogy ez lenne az új képesség, más szerintem már nem lehet. Hogy ki tudja? Az írók :)
Nem volt szerintem extra hallás, csak a látásra emlékszem, bár logikus a jó hallás, hisz macska DNS van benne.
Ez a baj, a nem lezárt sorozatokkal, hogy sok minden marad a levegőben.
Jó lenne, ha ez is kapna egy Fan Fiction folytatást, vagy ténylegesen folytatnák a sorozatot.

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2012.09.07. 13:20

Spoiler! :
Beeerka írta: Apa hol van :) Szerintem amikor Max született, már nem volt a Manticore-ban, sőt, szerintem nem is tud a létezéséről.
Már hogyne tudna amikor ő alkotta meg? :O
Beeerka írta:Lehet hogy ez lenne az új képesség, más szerintem már nem lehet.
.
.
.
Nem volt szerintem extra hallás, csak a látásra emlékszem,...
Most akkor igen vagy nem? :)
Beeerka írta:Jó lenne, ha ez is kapna egy Fan Fiction folytatást, vagy ténylegesen folytatnák a sorozatot.
Dehát fan fictiont kapott, ezt már mondtam is neked pár hsszel lejjebb. A darkangelhungary-n megtalálod őket pdf-ben, itt:

http://darkangelhungary.hu/download.php?list.17

Kronosz
Újonc
Újonc

Hozzászólás Szerző: Kronosz » 2014.09.18. 18:58

Kösz szépen. :) Majd megnézem.
Ha elsiratjuk a napot,mi eltünt az életből,könnyeink elhomályosítják a csillagokat is.

Válasz küldése