Van-e létjogosultsága a Terminator Genysis-nek? (2014.12.06.)

Bejegyzésekhez tartozó hozzászólások...
Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Felhasználó neme: Fiú/Férfi
Csapat: Ellenállás
Kapcsolat:

Van-e létjogosultsága a Terminator Genysis-nek? (2014.12.06.)

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2014.12.06. 18:43

T800-101
Moderátor
Moderátor
Csapat: Skynet
Kapcsolat:

Re: Van-e létjogosultsága a Terminator Genysis-nek? (2014.12.06.)

Hozzászólás Szerző: T800-101 » 2014.12.07. 00:42

Megmondom őszintén, én nagyon örülök hogy alternatív idősíkos történet lesz, engem mindig izgatott a Terminator ezen része, a folyamatos agyalás az idővonalakon. Már a T1-nél is azt vártam, amikor bezáródik a kör, és visszaküldik Kyle-t, csak nem bezáródott a kör, hanem spirál lett belőle. Számomra abszolút nem írja felül a T1 történéseit.
He'll back...

The Survivor!
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: The Survivor! » 2014.12.07. 12:33

Nagyon jó cikk. És igaza van. Érdekes az időhurok meg minden. De én már a gépek háborúját szerettem volna nem pedig még egy időutazást. Ez gáz. Nagyon nagyon. Meg az a gáz hogy húsz évente most előröl kezdik az egészet?
Kép

TOK715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: TOK715 » 2014.12.07. 13:51

Sajnos nem tudnak túllépni ezeken az időutazásokon, a 4 már valamerre jó fele kezdett indulni, de nem jött össze.
http://www.youtube.com/watch?v=2U33Fy1PUI0

"Amit megteremtesz, ne hidd hogy irányíthatod is!"

Kimi17
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: Kimi17 » 2014.12.07. 22:21

Újabb történet kéne újabb sztori elszakadni Conortól, és valami egyedibbet kalkulálni az Univerzum megvan hozzá.

The Survivor!
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: The Survivor! » 2014.12.08. 12:49

Nem kell elszakadni. Ő központi karakter. Mellette nagyon sok mindent lehet még csinálni. Csak okosan kell bánni vele.
Kép

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2014.12.11. 05:16

Dentorel, vannak problémáim az írásoddal szép számban :D Nézzük pontról pontra:

1. "Azonban, ha alapul vesszük, hogy a technika hol járt 1984-ben,..." Azért nem ott amit a T1-ben látsz. Low budget, hogy 6,4 millió volt rá, inkább ez volt a bajok forrása. Kár hogy a Piranha 2-vel még nem sikerült az áttörés Cameron-nak :D

2. "Arról nem is beszélve, hogy sokak kedvence lett a folytatás, mint az első epizód." no comment

3. "A rendező befejezettnek vélte a történetet. Ám a gyártó szemszögéből nem volt véletlen, hogy közel egy évtizeddel később csak egy különleges kiadás (Skynet Edition) kapta meg az alternatív befejezést." Nemcsak a gyártó, hanem Cameron szemszögéből sem. Merthogy én úgy tudom hogy Cameron igenis akart egy 3. részt (igaz, először nem, ezért is készülhetett el a Skynet Edition, csak közben meggondolta magát), csak miután közben eladta a jogokat nem őt kérték fel rendezőnek. Így tehát a

"...már a második résszel be akarta fejezni a történetet"
mondat sem igaz végül - de itt azért hangsúlyozom, tudtommal.

4. "Majd jött egy felemás harmadik, s végül egy botrányos negyedik rész." Ez (is) csak a te véleményed Dentorel, mert az imdb nem ezt igazolja :)

5. "Az más kérdés, hogy a várt negyedik rész a félig kibelezett, majd terminátorrá alakított Marcus Wright karakterével csak a marhaságok dísztárának csúcsa volt az idióta ötletek mellett,..." Kifejthetnéd miért volt Marcus "a marhaságok dísztárának csúcsa" ill. hogy milyen idióta ötletekre gondolsz még? Nem kell itt, ott a film topikja.

Összegzésül, őszintén szólva ez az írásod nem tetszett mert borzasztóan szubjektív megfogalmazásokat tartalmaz. Egy "mezei" blog.hu-s blogban megengedhetnéd ezeket, de egy ilyen oldalon sztem nem.
"A baglyok nem azok, amiknek látszanak."

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2014.12.11. 11:35

convar írta:Összegzésül, őszintén szólva ez az írásod nem tetszett mert borzasztóan szubjektív megfogalmazásokat tartalmaz. Egy "mezei" blog.hu-s blogban megengedhetnéd ezeket, de egy ilyen oldalon sztem nem.
Igazából az, hogy kinek mi tetszik legtöbbször ízlés kérdése. A második mondatoddal viszont egyáltalán nem értek egyet, hiszen miért is ne lenne helye egy Terminator franchise-zal foglalkozó oldalon egy ehhez kötődő bejegyzés? Az, hogy szubjektív megfogalmazásokat tartalmaz nem igaz. Egyrészről sehol sem írtam, hogy "én, szerintem, nekem" stb. Hanem "rajongók, többség" stb. Mert ezt gondolják. Ha végig mész egy aktívabb rajongói oldalon, s annak fórumán, vagy sok helyen az új részhez érkezett hozzászólásokon (és itt a külföldi oldalakat is figyelembe kell venni), akkor látod, hogy a többség gondolja így. Nem én, hanem a többség. De nézzük sorrendben:

1., De a technikával is meggyűlt a baja. Kisfilmben láttam, és ha jól emlékszem a The Terminator magyar Blu-ray változatán van rajta;
2., Szintén nagyon sokan azt mondják a második rész sokkal jobb, mint az első. Korszakalkotó. Szintén nem az én véleményem;
3., Az én ismereteim szerint már a második résszel befejezettnek tartotta az egészet. Pont ezért is adta el a jogokat. Ha akart egy harmadik részt, s a forgatások alatt is így gondolta, miért forgatott le egy alternatív jelenetet (ami sokáig az eredeti befejezés volt), ami meggátolja ezt?
4.,Az imdb pontozását soha, de soha nem szabad alapul venni. Egyszerűen azért, mert legtöbbször a rajongók pontoznak, s azok is irracionálisan magas pontszámokat adnak. Ezért van az, hogy mondjuk egy közepes film, sorozat tízes skálán akár nyolc, vagy kilenc pontot is elér. És továbbra is a rajongók véleménye, hogy a harmadik rossz volt, a negyedik viszont egyenesen gyalázat. Véleményem nincs benne, mert ha visszaemlékszel sok helyen megvédtem a Terminator 3-at, s pont a befejezése miatt tetszett nekem, s egy szinten van a sokak által kultuszt teremtő T2-vel;
5., Ezt majd kifejtem a negyedik rész topicjában, amennyiben lesz időm rá (ergó nem húsz perccel munkába indulás előtt írok hozzászólást).

Kimi17
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: Kimi17 » 2014.12.11. 17:43

Mindenkinek szubjektív, hogy mi tetszett meg mi nem, de azért az tény, hogy a 2. részt mindenhol jobban szeretik ebbe fölösleges belekötni sokkal közönség barátabb sokan azt imádják a legjobban persze vannak akik az első jobban bejön.

De amúgy nem tök mind1 melyik a jobb? Bakker az a lényeg,hogy a Terminatorból csak 2 remek részt kaptunk a többi elég felejtős.

A 3. pontnál én úgy tudom, hogy a stúdió nagyon nem foglalkozott azzal, hogy ő mit akar a 3. részre, és ezért bedurcált, és hagyta az egészet a fenébe. Én is úgy tudom, hogy végtére tervbe volt véve a 3. rész csak ugye minél hamarabb kellett volna ő meg nem a gyorsaságáról híres ugye...

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2014.12.12. 11:16

Kimi17 írta: A 3. pontnál én úgy tudom, hogy a stúdió nagyon nem foglalkozott azzal, hogy ő mit akar a 3. részre, és ezért bedurcált, és hagyta az egészet a fenébe. Én is úgy tudom, hogy végtére tervbe volt véve a 3. rész csak ugye minél hamarabb kellett volna ő meg nem a gyorsaságáról híres ugye...
Én továbbra is úgy tudom, hogy ő nem gondolkozott harmadik részben. Az Avatar kapcsán is szóba került a franchise, ahol ő úgy nyilatkozott, hogy úgy érzi elmesélt mindent, amit el tudott volna a skynet által létrehozott jövőben.
De további kérdéseket vet fel: ha mindkét fél akarta a harmadik részt, akkor miért készült el egy olyan jelenet (mely később egy alternatív befejezés lett, s Skynet Edition néven látott napvilágot), melyben Sarah Connor nyugodtan üldögél 2029-ben, s nézi ahogyan fia a kisfiával játszik a játszótéren egy olyan jövőben, ahol nem jött el az Ítélet napja, ergo lezárta a történetet?
Ha mindkét fél szerette volna a harmadik részt, akkor egy ilyen jelenet hogyan készülhetett el?

Kimi17
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: Kimi17 » 2014.12.12. 11:25

Ez a jelenet pont a 2. rész után készült el, és kivágták? Vagy a film után pár évvel?

Én is úgy tudom mint Convar,hogy az elején nem akart egy trilógia befejező részt, de utána mégis voltak ötletei csak ugye a stúdió meg se érdeklődte neki mik az ötletei a folytatásra, és ezért ő maga is szart rá ami nem csoda bár ne így lett volna....

De igazából szerintem mind1 mi volt mert nem lett ő általa 3. rész a lényegen nem változtat.

''Meghiúsult és megvalósult filmtervek

Cameron foglalkozott a Terminátor harmadik részével is, többször is bejelentette, hogy dolgozik a forgatókönyvön, de ez végül nem valósult meg, majd Mario Kassar és Andy Vajna megvásárolták a Terminátor-jogokat az azt birtokló Carolco Pictures csődeljárása során, így a később elkészült harmadik részhez Cameronnak már semmi köze sem volt (ahogy a további Terminátor-produkcióhoz sem, dacára, hogy az ő ötletén alapult az egész Terminátor-történet). Bár Schwarzenegger szerette volna rábeszélni, hogy a harmadik filmet ő rendezze, ezt a mellőzöttségre és arra hivatkozva, hogy mindent elmondott a második mozifilm végére elutasította.''

Wikiről.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2014.12.12. 23:04

Kimi17 írta:Ez a jelenet pont a 2. rész után készült el, és kivágták? Vagy a film után pár évvel?
Ez a jelenet a második rész forgatásakor készült el. Nem utána, nem pár évvel utána.

Kimi17 írta:
''Meghiúsult és megvalósult filmtervek

Cameron foglalkozott a Terminátor harmadik részével is, többször is bejelentette, hogy dolgozik a forgatókönyvön, de ez végül nem valósult meg, majd Mario Kassar és Andy Vajna megvásárolták a Terminátor-jogokat az azt birtokló Carolco Pictures csődeljárása során, így a később elkészült harmadik részhez Cameronnak már semmi köze sem volt (ahogy a további Terminátor-produkcióhoz sem, dacára, hogy az ő ötletén alapult az egész Terminátor-történet). Bár Schwarzenegger szerette volna rábeszélni, hogy a harmadik filmet ő rendezze, ezt a mellőzöttségre és arra hivatkozva, hogy mindent elmondott a második mozifilm végére elutasította.''

Wikiről.
A wikipédia egy olyan lap, amit bárki szabadon szerkeszthet, azaz nem számít hivatalos forrásnak.

Kimi17
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: Kimi17 » 2014.12.13. 09:02

Ez a jelenet a második rész forgatásakor készült el. Nem utána, nem pár évvel utána.
Igen, de mégse tette bele a végleges verzióba szóval lehetett még a fejében egy 3. rész mint lezáró történet.
A wikipédia egy olyan lap, amit bárki szabadon szerkeszthet, azaz nem számít hivatalos forrásnak.
Az oké, de más aki írt erről véleményt ők is sokan ezt írták, hogy állítólag tervbe volt véve egy 3. rész. No mind1 kár ezen rugózni úgyse lett belőle semmi se.

The Survivor!
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: The Survivor! » 2014.12.13. 11:23

Én is olvastam több helyen hogy két részt akart és annyit is álmodott meg. A harmadikra meg semmi ötlete sem lett volna. De ha agyon vertek se tudom hol olvastam.
Kimi17 írta:
Igen, de mégse tette bele a végleges verzióba szóval lehetett még a fejében egy 3. rész mint lezáró történet.
:?: :?: :?: Úgy beszéltek komolyan mint ha James Cameron vagy más rendező isten lenne. Ő sem szólhat bele mindenbe. Neki is a gyártó dirigál.
Lásd az Alien3
Az eredeti, 1992-es változatot jócskán átalakították David Fincher eredeti elképzeléseihez képest. Ezért aztán amikor a négy filmet bővített változatban szerették volna kiadni, sértettségében nem vállalta a közreműködést. Így végül a különleges változatot a film producere, Charles de Lauzirika segítségével rakták össze, Fincher eredeti elképzeléseinek vázlatos leiratai alapján. Ez a verzió nem tekinthető tehát rendezői változatnak, sőt több jelenete oly mértékben írja át a cselekményt, hogy talán alternatív verziónak lenne nevezhető. A pótlólag behelyezett jelenetek egy részének hangminősége technikai okok miatt rossz volt, ezért aztán 2010-ben a Blu-Ray változat kiadásakor újraszinkronizáltatták a kifogásolható részeket a színészekkel.
Kép

Kimi17
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: Kimi17 » 2014.12.13. 13:43

Na az Alinennel nem tudom mi helyzet szerintem Cameron nem is akarta folytatni, de passz erre már nem emlékszek.

T800-101
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: T800-101 » 2014.12.13. 20:35

Az Alien-t ebbe ne nagyon keverjétek bele, mert Cameron az Aliens-t rendezte, azt is Ridley Scott kedvéért, az Alien 3 David Fincher munkája. Egyébként Cameron egy jó rendező nálam, de azért nem istencsászár. Pl: A T1-2 egy csomó hasonlóságot hordoz, amit én már az ötlettelenségnek tudok be.
He'll back...

Kimi17
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: Kimi17 » 2014.12.14. 09:10

Régen volt ő inkább király A T1-T2-vel és az Aliensel. A mélység titka is mint szájöns fiksön remek tőle. Hiányzik tőle ez a sötét komor hangvételű szájöns, de remélem egyszer visszatér a kékek után mert nem ártana.

A 4 .rész meg Jean-Pierre Jeunet munkája :D

Mondjuk azt nem tudtam,hogy Scott akarta, hogy Cameron rendezze a folytatást miért ő maga nem is akarta folytatni?

The Survivor!
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: The Survivor! » 2014.12.14. 12:43

Tudom hogy a 2-őt rendezte Cameron. Csak egy példát hoztam fel hogy a gyártó parancsol nem a rendező.
Kép

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2015.02.16. 00:21

Dentorel írta:2., Szintén nagyon sokan azt mondják a második rész sokkal jobb, mint az első. Korszakalkotó. Szintén nem az én véleményem;

4.,Az imdb pontozását soha, de soha nem szabad alapul venni. ... És továbbra is a rajongók véleménye, hogy a harmadik rossz volt, a negyedik viszont egyenesen gyalázat.

5., Ezt majd kifejtem a negyedik rész topicjában, amennyiben lesz időm rá (ergó nem húsz perccel munkába indulás előtt írok hozzászólást).
2. itt látom nem vágtad le mire céloztam. Simán arra hogy nyelvtanilag rosszul fogalmaztad meg. Azt írtad "Arról nem is beszélve, hogy sokak kedvence lett a folytatás, mint az első epizód." na itt a 2. és 3. tagmondat így ebben a formában sehogy sem fér össze. Ez úgy lett volna helyes (és gondolom ezt is akartad írni) hogy "Arról nem is beszélve, hogy sokaknak nagyobb kedvence lett a folytatás, mint az első epizód." vagy úgy hogy "Arról nem is beszélve, hogy sokak kedvence lett a folytatás, még annál is nagyobb, mint az első epizód."

4. mégis akkor mit vegyek alapul? Inkább a te szavadat? Mert ebben a kérdésben jelenleg ez a helyzet: az imdb nagyjából negyedmillió felhasználójának pontszámai állnak szemben egy te általad hangoztatott véleménnyel. És ebben az esetben ne haragudj de az elsőnek több hitelt adok (amely alapján a T3 6,4-en a T4 pedig 6,7-en áll), hisz a másodikat (miszerint a harmadik rossz volt, a negyedik viszont egyenesen gyalázat) csak nagyjából te mondod.

5. ezt jól látom hogy még nem tetted meg? Pedig már alig várom hogy azt is ízekre szedjem :three 8-)

Még vmi:
Dentorel írta:A wikipédia egy olyan lap, amit bárki szabadon szerkeszthet, azaz nem számít hivatalos forrásnak.
Ehhez meg annyit hogy

- azért ott is vannak lektorok ám, nehogymár bárki is azt higgye hogy csak úgy oda lehet írni bármi baromságot. Ill. lehet, amennyiben forrást is meg tudsz hozzá adni (ami ugye akkor már mégsem lehet teljes baromság).

- különben is, ezzel az erővel megint ott vagyunk hogy van a wikipédia (mégiscsak lektorokkal, valamint megadott forrásokkal) és van a te szavad, hogy te "úgy tudod hogy". Itt tehát megint nem kérdés hogy melyik nyomhat többet a latba.

- ezzel az erővel különben is bármit semmibe lehet venni, hiszen minden oldalt emberek szerkesztenek, még az imdb-t és a terminator wiki-t is. Ahogy ezt az oldalt is. És te is vhonnan veszed az oldal számára az információkat. De ahonnan veszed az is veszi vhonnan. A lényeg amire ki akarok lyukadni ezzel hogy felesleges azzal dobálózni hogy a wikit bárki szerkesztheti, mert bárki írhat bármit, úgy értem nemcsak a wikin!, ill. ha az egyik (akárcsak véletlenül, minden jószándéka ellenére) hülyeséget ír akkor azt veszi át a többi is. Sztem az egyetlen holtbiztos módszer a kérdés eldöntésére az volna ha magát James Cameron-t kérdeznénk meg erről, de az is csak akkor ha közben rajta van a hazugságvizsgáló :)

Ne érts félre Dentorel, nem támadni akarlak vagy megalázni, csak rámutatni arra hogy minden megközelítés kérdése. Ha te is tudod az állításodat bármilyen, ismétlem bármilyen linkkel igazolni akkor tessék, nyilván el fogok gondolkodni rajta (és ígérem én nem fogok belekötni abba hogy ki szerkesztette az adott oldalt, mert nekem az egy uolyan ismeretlen személy lesz mint aki Cameron wiki oldalát csinálta, pontosan uannyira :)), hisz akkor 1:1. Jelenleg mi vezetünk 1:0-ra, mert akármennyire is vitatható annak információtartalma, mi (pontosabban Kimi17) azért mégiscsak ideizzadtunk vmiféle forrást állításunk igazolására. Ami tőled nem történt meg.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.02.16. 18:43

convar írta: 4.mégis akkor mit vegyek alapul? Inkább a te szavadat? Mert ebben a kérdésben jelenleg ez a helyzet: az imdb nagyjából negyedmillió felhasználójának pontszámai állnak szemben egy te általad hangoztatott véleménnyel. És ebben az esetben ne haragudj de az elsőnek több hitelt adok (amely alapján a T3 6,4-en a T4 pedig 6,7-en áll), hisz a másodikat (miszerint a harmadik rossz volt, a negyedik viszont egyenesen gyalázat) csak nagyjából te mondod.
Igazából mindenki elmondhatja, leírhatja véleményét, hisz szabad országban élünk, s itt a fórumon se szokás eltüntetni, módosítani azokat a hozzászólásokat, melyek ütköznek azokkal az elvekkel, véleményekkel, melyek a mieink. Mindenki azt vesz alapul a véleménye alkotásához, amit akar. Csak előfordulhat, hogy nem épp jó forrásból táplálkozik.

Az imdb pontszámait továbbra sincs értelme figyelni,vagy alapul venni, hisz nem ettől lesz egy alkotás jó, vagy rossz. Főleg, ha mondjuk az elvakult rajongók felhúzzák a pontszámot a többszörös szavazataikkal. Adhatsz hitelt, hisz ez a te döntésed. De mondjuk a T3 a 10-es skálán 253 ezer felhasználói szavazat alapján áll 6,4-en, míg a T4 245 ezer felhasználó szavazata alapján rendelkezik 6,7-es pontszámmal. A pontszám pont azért nem hitelképes, mert minden bizonnyal elhanyagolható az a 245 ezer szavazat azzal szemben, ahányan láthatták a filmet, de nem szavaztak.
Én elsősorban a visszajelzésekről írtam, ami átlagosan az, hogy sokak véleménye alapján T4 rosszabb lett, mint a T3, mert nagyon sok helyen ezt olvastam. De egyébiránt bevételi szempontból ez meglátszik, hisz 62 millióval maradt el a T3-tól a T4. Ami nem akkora nagy szám, viszont alapul véve, hogy hihetetlen sok pénzt költöttek marketingre a 200 milliós készítési költségek mellett (pl. mozgó plakátok, "élő" terminator a metró aluljárókban stb.) bizony 371 milliós bevétel elég silány. (Erről Lasaro írt az oldalon, majd előkeresem).

Az én véleményem az, hogy az első T film mindenképp kedvenc nálam. A T3 pedig nekem annak idején 17 évesen sokkolt a befejezésével.
A Salvation önálló filmként valóban remek, s technikai szempontból sincsenek hibái. Viszont folytatásként nem tudom elfogadni. Nem a történet, hanem a teljes színészcsere miatt. Ez az én véleményem.
convar írta:5. ezt jól látom hogy még nem tetted meg? Pedig már alig várom hogy azt is ízekre szedjem :three 8-)
Majd pótolom, mert a munka miatt nem jutott rá időm, meg ki is ment a fejemből.
convar írta: Még vmi:
Dentorel írta:A wikipédia egy olyan lap, amit bárki szabadon szerkeszthet, azaz nem számít hivatalos forrásnak.
Ehhez meg annyit hogy

- azért ott is vannak lektorok ám, nehogymár bárki is azt higgye hogy csak úgy oda lehet írni bármi baromságot. Ill. lehet, amennyiben forrást is meg tudsz hozzá adni (ami ugye akkor már mégsem lehet teljes baromság).

- különben is, ezzel az erővel megint ott vagyunk hogy van a wikipédia (mégiscsak lektorokkal, valamint megadott forrásokkal) és van a te szavad, hogy te "úgy tudod hogy". Itt tehát megint nem kérdés hogy melyik nyomhat többet a latba.
Többször találkoztam szembe azzal, hogy olyan információ volt a wikipedia-n, amit el nem tudtam képzelni, hogy mi volt a forrása, honnan tudták, mert hivatkozást nem találtam rá. Teljesen leellenőrizni pedig semmit nem lehet.
Jó páran mondták, hogy 100%-osan alapul ne vegyem a wikipedia-t. És ebben igazat is adok nekik. Leginkább saját tapasztalatból, amikor egy-egy sorozatnak például hibás volt az adatlapja.
convar írta:Ne érts félre Dentorel, nem támadni akarlak vagy megalázni, csak rámutatni arra hogy minden megközelítés kérdése. Ha te is tudod az állításodat bármilyen, ismétlem bármilyen linkkel igazolni akkor tessék, nyilván el fogok gondolkodni rajta (és ígérem én nem fogok belekötni abba hogy ki szerkesztette az adott oldalt, mert nekem az egy uolyan ismeretlen személy lesz mint aki Cameron wiki oldalát csinálta, pontosan uannyira :)), hisz akkor 1:1. Jelenleg mi vezetünk 1:0-ra, mert akármennyire is vitatható annak információtartalma, mi (pontosabban Kimi17) azért mégiscsak ideizzadtunk vmiféle forrást állításunk igazolására. Ami tőled nem történt meg.
Maga a T univerzumnak soha nem voltam rajongója. Ez tény. Nem ezzel kelek, nem ezzel fekszem. A sorozat berántott, ez szintén egy tény. Mivel nem volt rajongói oldal, így tökéletes volt, hogy ezt a hiányosságot pótoljam méghozzá úgy, hogy közben az oldal készítést is tudom gyakorolni.
Nagyon sok oldalt bejártam, nagyon sok vizuális tartalmat láttam. Ezekre alapozva született meg nagyon sok cikk, írás az oldalon. Nem noname oldalakról, s vizuális tartalmakról van szó.
Linkelgetni valóban lehet, de az nem 100%-os, főleg úgy, hogy semmi sem 100%-os. Hét év alatt pedig nagyon sok információhoz jutottunk, aminek eredeti forrása már nem létezik, de általunk fenn maradt mindenféle linkelgetés nélkül. Ha visszaolvasol akkor te is láthatod, hogy például nagyon sok kép, vagy videó már nem is elérhető, mert az adott oldal megszűnt, vagy levette. Így utólag - főleg évekkel az adott tartalom olvasása, nézése után - forrást megtalálni nehéz.

És egyébiránt sokszor az, amit hitelesnek vél az ember, mert hiteles forrás... na az sem mindig megbízható.
Jó példa eme Andy Vajna interjú, akinek némi keze volt a TSCC-ben:
http://www.rtlklub.hu/musorok/reggeli/videok/42916

Csak pár dolog az interjúból:
3. évadánál járt annak idején a sorozat, s a negyedikről tárgyaltak épp.
Az első évad 13 rész volt (csak kilenc az írósztrájk miatt)...

...és ki mennyire áll, az hidd el, hogy engem nem izgat. Ha bárki jobban alszik tőle, hogy próbál megcáfolni valamit, tegye. Viszont egyértelmű az is, hogy amióta az oldal működik bármilyen hibát javítottunk. És utóbbi a lényeg.

The Survivor!
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: The Survivor! » 2015.02.20. 10:02

Távolról sem beleugatusz szándékkal de szerintem tök mindegy itt már ki mire alapoz. A nagyját úgy is tapasztaljuk. Sajnos. Az meg már tök mindegy JC miért nem vállalta a folytatásokat mert már úgy is az a lényeg hogy van három T film amit nem ő csinált.
Kép

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2015.02.22. 21:38

Dentorel írta:Az imdb pontszámait továbbra sincs értelme figyelni,vagy alapul venni, hisz nem ettől lesz egy alkotás jó, vagy rossz.
Ahogy szerencsére nem is attól hogy te melyiket tartod annak :) (bocs, de ez nagyon adta magát) Ami nem azt jelenti hogy mint az oldal olvasója nem rosszallhatok egy ilyen egyértelmű (és nem mellesleg vsz az oldal ill. a T filmek általános megítélése szempontjából is egyformán káros) állásfoglalás kinyilvánítást részedről. (Jogod term. megvan hozzá, ebbe nehogy belemenjünk.)
Dentorel írta:A pontszám pont azért nem hitelképes, mert minden bizonnyal elhanyagolható az a 245 ezer szavazat azzal szemben, ahányan láthatták a filmet, de nem szavaztak.
Én egy szóval nem mondtam hogy az imdb a tökéletes fokmérője ezeknek. Viszont nagyjából azt gondolom róla amit annak idején Churchill a demokráciáról - tehát jelenleg jobbat nem tudok mondani. Mert még mindig itt a legnagyobb a merítés, már ami a rajongók véleménynyilvánításainak számát jelenti, történetesen, mint ahogy sokfelé máshol is, pontszámokban.
Dentorel írta:Én elsősorban a visszajelzésekről írtam, ami átlagosan az, hogy sokak véleménye alapján T4 rosszabb lett, mint a T3, mert nagyon sok helyen ezt olvastam.
Hát ez az, hogy én meg - átlagosan - legalább annyiszor ennek az ellenkezőjét is. Ha nem így volna el sem kezdtem volna ezt a vitát.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.02.22. 23:29

convar írta:Ami nem azt jelenti hogy mint az oldal olvasója nem rosszallhatok egy ilyen egyértelmű (és nem mellesleg vsz az oldal ill. a T filmek általános megítélése szempontjából is egyformán káros) állásfoglalás kinyilvánítást részedről. (Jogod term. megvan hozzá, ebbe nehogy belemenjünk.)
Bármely cikk megírásánál figyelek arra, hogy objektív írás kerüljön ki. A legnagyobb rajongói oldalakon az a helyzet áll fenn, mint amit korábban írtam. Igaz lassan már csak a TerminatorFiles az, ami lassan működőképes, s aktív fórummal rendelkezik.
convar írta: Én egy szóval nem mondtam hogy az imdb a tökéletes fokmérője ezeknek. Viszont nagyjából azt gondolom róla amit annak idején Churchill a demokráciáról - tehát jelenleg jobbat nem tudok mondani. Mert még mindig itt a legnagyobb a merítés, már ami a rajongók véleménynyilvánításainak számát jelenti, történetesen, mint ahogy sokfelé máshol is, pontszámokban.
Az imdb-vel, mint adatok nincsen gond. Sőt! Én napi szinten látogatom, ez tény.
A pontszámokat nem tartom továbbra sem relevánsnak. Erre tökéletes példa a TSCC.

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2015.03.03. 16:35

Dentorel írta:Bármely cikk megírásánál figyelek arra, hogy objektív írás kerüljön ki.
Az igyekezetet magát nem is vitatom. Aztán hogy ez végül mennyire sikerül...... :mrgreen:

Na de félre a tréfával! Összességében term. én is úgy gondolom hogy objektívek, tényszerűek az írásaid, ha nem így lenne már rég elmentem volna innen (pl. annak is örülök hogy mostanában már Megan Fox neve elé sem aggatsz semmiféle lealacsonyító jelzőt).

Itt viszont úgy éreztem volt egy kis kisiklás, de megvitattuk - ill. azt hiszem "túl is tárgyaltuk" :);)

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.03.06. 17:36

convar írta: (pl. annak is örülök hogy mostanában már Megan Fox neve elé sem aggatsz semmiféle lealacsonyító jelzőt).
Nosztalgiázzunk? :) 8-)

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2015.03.08. 09:35

Inkább ne :P

Am tudod hogy azokkal sem az volt a bajom hogy gyökeresen eltért volna a véleményem róla, végtére is még BAG se az eszéért szereti valószínűleg :mrgreen: meg az is biztos hogy szerepeket sem a kivételes színészi képességei miatt kap (hozzáteszem sztem nem vállalhatatlan az sem, pl. volt egy filmje Mickey Rourke-kal, a Passion Play, persze Rourke vitte a hátán a filmet de Fox-ra sem tudok semmi rosszat mondani azon film kapcsán, egyáltalán nem rontotta el játéka - nagyon jó film egyébként, nézzétek meg! persze le van húzva a film Fox miatt, kérdés, hogy ti vajon meg tudjátok-e nézni előítéletek nélkül).

De tényeket közlő, tudósító jellegű cikkekben úgy vélem semmi keresnivalója egy cikkírói véleménynek róla, még akkor sem ha az esetleg csak egy rövid jelző a neve előtt, és még akkor sem ha éppenséggel még igazságtartalma is van. Mert ez egyszerűen nem az a platform ahol bárki is kíváncsi volna a cikkíró xy cikkben említett személyhez való viszonyulására.

Ez kb. olyan mintha a Híradóban meg "szemét Putyinozna" a bemondó egy az ukrajnai válság kapcsán bejelentett hír végén.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.03.12. 17:24

convar írta:(hozzáteszem sztem nem vállalhatatlan az sem, pl. volt egy filmje Mickey Rourke-kal, a Passion Play, persze Rourke vitte a hátán a filmet de Fox-ra sem tudok semmi rosszat mondani azon film kapcsán, egyáltalán nem rontotta el játéka - nagyon jó film egyébként, nézzétek meg! persze le van húzva a film Fox miatt, kérdés, hogy ti vajon meg tudjátok-e nézni előítéletek nélkül).
Meg.
Én elsősorban előzetesek kapcsán szoktam filmet nézni, nem pedig más véleménye miatt. Példának okáért a Jennifer's Body-t is megnéztem. Igaz, hogy nem egy hatalmas alkotás, de délutáni horrornak tökéletesnek volt anno.

Válasz küldése