Terminator: Dark Fate

Készítés éve:2019
Rendező: Tim Miller
Készítési költség: 185 millió dollár
Bevétel: Nincs végleges adat
Főbb szereplők: Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton, Mackenzie Davis
Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Felhasználó neme: Fiú/Férfi
Csapat: Ellenállás
Kapcsolat:

Terminator: Dark Fate

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2019.06.08. 22:45

Minden a Dark Fate alcímet viselő Terminator filmről.

joe maschine
Tábornok
Tábornok
Csapat: Skynet

Re: Terminator: Dark Fate

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2019.10.24. 21:10

30-ára lefoglaltam egy jegyet, elsőként akarom látni az anyagot. 8-)
Vannak állandó dolgok az időben, amik meg akarnak történni...

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2019.10.25. 00:53

Helyes!
Én is megpróbálom elsőként megnézni, de nagyban függ, hogy hogyan is fogok dolgozni. Mindenképpen akarok az első három napban egy írást a főoldalra.

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2019.10.26. 00:47

Én is a premier napján, vagy legfeljebb pár nappal később fogom megnézni a filmet. Kíváncsian várom. :pistols

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2019.10.30. 22:32

Most estem ki a moziból. Sajnos a lehetetlen sem lett teljesítve, így aztán a csodára még várni sem lehet. Egyelőre. Azért megnézni érdemes, csak hát a ziccer kimaradt. Bővebben később.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2019.10.31. 19:34

Én is most estem ki a moziból.
Bevallom én most megfogadtam,hogy ez volt az utolsó Terminator film, amelyet moziban néztem. A felénél úgy voltam, hogy kijövök a teremből. Gondolkozok róla, hogy írjak-e bejegyzést, mert eléggé negatív hangvételű lenne.

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2019.10.31. 19:44

Dentorel írta:
2019.10.31. 19:34
Én is most estem ki a moziból.
Bevallom én most megfogadtam,hogy ez volt az utolsó Terminator film, amelyet moziban néztem. A felénél úgy voltam, hogy kijövök a teremből. Gondolkozok róla, hogy írjak-e bejegyzést, mert eléggé negatív hangvételű lenne.
Csak nyugodtan, a kialakult helyzeten már nem fogsz rontani. :)

Eddy
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Eddy » 2019.11.04. 20:42

Én is az első napon néztem meg (10. 31-én, 10 órakor a Westendben )...
Pedig nem szeretek, és nem szoktam moziba járni.
Természetesen a saját, 39 éves, (hamarosan 40 éves) diplomás emberhez, és kulturált filmnézéshez méltó módon.
Csak és kizárólag 2-dében és szinkronosan.
Nem feliratokat akarok olvasni, és arra koncentrálni, stb., mert ez nem könyvtár, hanem mozi!
Itt a film a lényeg, és arra kell(ene) figyelni!
Ja, és nem arra , hogy ki mit, hogyan fordít, jól és rosszul, meg hasonló zagyvaságok.
Na, inkább hagyjuk...

A másik, hogy nem csiri-viri , 25-dés, ultra pixeles, pápaszemes szódásüveggel a szemem előtt ülök le egy film elé, hanem amit látok, azt a saját szememmel akarom látni, nem holmi "technikai" "csodával".

És kapásból, csak 2 dolgot írtam le, ami sok filmet, eleve elronthat.

Ja, ez csak arról szólt (volna), hogy egyáltalán mi a belépő egy filmnézéshez...

A filmről majd később...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Eddy 2019.11.05. 10:28-kor.

T800-101
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: T800-101 » 2019.11.04. 23:11

Tegnap végül én is megnéztem. Vegyes érzésekkel ültem be a terembe, hírszerkesztő révén nekem kvázi kötelező volt követni a filmmel kapcsolatban megjelent trailereket, híreket, kritikákat, kommenteket. Az első kommentek, kritikák alapján világosan feltűnt, hogy két véglet közé rendezkedtek be a kommentelők:

1.) Akik odáig vannak érte. Ilyen kommenteket nem csak a Terminator Hungary facebook oldalán olvasni, hanem más site-okon, blogokon is. Nem tudtam megítélni magamban, hogy ez a feltűnően pozitív vélemény annak köszönhető-e, hogy James Cameron ismét a színen van a franchise-zal kapcsolatban, vagy tényleg a film tartalma az, ami megfogta az embert. Nehezen kideríthető, hogy ez a film akkor is annyira tetszett-e volna ezeknek az embereknek, ha nincs James Cameron nevével fémjelezve.

2.) Akik utálják. Sokan hatalmas várakozásokkal ültek be a mozitermekbe, ez szintén köszönhető Cameron nevének, illetve annak, hogy "ismét" a T2-től folytatódik a történet. Ez a hatalmas várakozás aztán átcsapott ezeknél az embereknél a film 3. percétől utálattá a történtek miatt. De a film kezdése, ahogy bejátsszák a Silberman-es kazettát, szerintem epic, ezt nagyon eltalálták (bár kár volt újraszinkronizálni, simán használhatták volna a régit).

Most következzék az én véleményem, melyek megfogalmazódtak bennem a moziteremből kijövet:
Spoiler! :
Elsőként a film PR-eseiről. Sajnos tökéletesen érezhető, hogy a Paramount és a Skydance totálisan elkövette ugyanazokat a hibákat, melyeket a Genisys promóciójánál is elkövettek. Ismét egy olyan trailer-t kaptunk elsőnek, mely nem adta azt az átütő "meg akarom nézni" érzést, ráadásul a CGI is kezdetleges volt az első előzetesen. Aztán kaptunk egy második trailert, ami már valamivel jobb volt. Véleményem szerint az R-es trailer volt a legjobb, azt az egyet kellett volna kiadniuk, többet nem. Ismét rengeteg videó, és információ látott a filmről napvilágot, ami gyakorlatilag azt eredményezte, hogy nem maradt újdonság a tényleges filmvetítésre. Ez ismét hatalmas hiba.

Felesleges volt leleplezni, hogy Furlong gyerek képe szerepelni fog a filmben, és hogy nem ő lesz a főszereplő, mert ebből kb már következtetni lehet arra, hogy meg fogják ölni. Nekem speciel a halálával nem volt bajom, hiszen mint tudjuk, végtelen idősík létezik az univerzumban, és a végtelen idősíkból végtelen számú van, melyben John meghal, és eddig ez talány volt, hogy John halála esetén mi történik. Hát semmi, lesz helyette más. Nekem ez belefért a sztoriba, a végtelen idősík adta rugalmasság lehetővé teszi azt, hogy mind a 6 film, és a sorozat megférjen egymás mellett logikusan. De a megsemmisítés kivitelezése lehetett volna jobban kidolgozott is, nem feltétlenül kellett volna ezt a felütésben már ellőni, illetve annak a megtörténte is egy csomó logikai hibát vet fel, ami miatt csak vakartam a fejem.

Tudhatjuk, hogy a sztori fő csapásirányát maga Cameron találta ki, így egyértelmű, hogy ezzel akart új életet lehelni a dologba, hogy kukázza a már (szerinte) elfáradt karaktereket, és egy kis (karakter) vérfrissítéssel, és a mondanivaló aktualizálásával röffenti be újra a Terminator vonzerejét, ami mára erősen megkopott. A film végig azt akarja sugallni, hogy bármit tehet az emberiség, mindig ugyanoda fog kikötni, fejre is állhat Sarah Connor, és hiába akar ő megmenteni 3 milliárd embert, ha mindig lesz pár olyan elvetemült, őrült embertársa, akik által végül újra és újra kifejlődik egy olyan Mesterséges Intelligencia, amely az emberben találja meg az ellenségképét. Minden ismétlődik, újra és újra, és újra, a ciklikusság jegyében. Ezt az alapvető mondanivalót ötvözi olyan, mai témákkal, mint a bevándorlás, és a rasszizmus, illetve az egyenjogúság. A megközelítés nem rossz, nekem átjött, de a kivitelezés csapnivaló. De ez nem Cameron hibája. Tim Miller alkalmatlan volt erre a feladatra. A vágás bődületesen sz*r, az idióta belassításoktól a hajamat téptem, nem ebbe a filmbe valóak, a CGI meg undorító volt. Megnéztem mint az elmúlt 5 részt, mielőtt erre beültem, és simán mondhatom, hogy ebben volt a legrosszabb minőségű a CGI (jó, az elsőben nem használtak), ami elképesztően gáz 2019-ben. Vissza kellene térni a hagyományos effektekhez, ahol nem lóg ki a lóláb, hogy azt a jelenetet egy számítógép videókártyája gyártotta le, mert teljesen kizökkenti az embert. Pozitívum, hogy az egyes akcióknál oda passzoló zene szólt a háttérben, gyanítom ezt is Cameronnak köszönhetjük.

A karakterekről: Meglepő módon számomra az új karakterek működtek a leginkább. Ők voltak leginkább kibontva, abszolút pozitív meglepetés Grace karaktere, aki a trailerben irritáló volt, a filmben abszolút működött, bár a végén már kicsit soknak éreztem az állandó rosszulléteit. A régi karakterek viszont számomra nem működtek, feleslegesnek tűntek. Sarah-val nem igazán tudtak mit kezdeni ebben a filmben, az ő szerepe itt az átvezetés volt a "régi" történetből az "újba", illetve karakterének új feladata a film végén nyer valódi értelmet.

És a végére hagytam azt, ami a leginkább elszomorított / felidegesített az egész franchise-t tekintve: Arnold Schwarzenegger. Gyerekek, eljött az a pont, hogy ezt már nem kellene erőltetni. A T800-101 köré font történettől konkrétan hánytam, és kínomban röhögtem a teremben, hogy az a gép, a megállíthatatlan, elpusztíthatatlan gőzgép, aki addig nem adja fel, míg a chipje szét nem roncsolódik, most egy kibebaszott függönyárus, aki nem hagyja, hogy egyszínű függönyt vegyenek a gyerekszobába. Amikor a "gyerekéről" áradozott, öklendeztem. Könyörgöm, egy gyilkolásra gyártott robotról beszélünk! Olyan szinten hülyét csináltak a karakterből, olyan mélységben meggyalázták, hogy ezt az egyet képtelen vagyok befogadni (pedig én mindenben próbálom megtalálni a pozitívumot). Schwarzin is látszott, hogy abszolút nem érzi magát jól a szerepben, a mozgása abszolút nem volt gépies, mintha meglátogatták volna a nagypapát, akinek már tele van a töke az egésszel. Nálam csak addig tudott működni a film, amíg Schwarzi fel nem tűnt, onnantól fogva önmagam paródiája volt ez az egész. Simán lehetett volna jobb sztorit kitalálni az öregnek, csak így hirtelen pl lehetett volna az az ember, akiről A Skynet / Legion / tökmindegyhogyhívjuk mintázta a 101-es modellt, de gépnek totál alkalmatlan volt.
Összességében kb annyira tetszett mint a Genisys, de nem is vártam többet tőle. Ebben a franchise-ban még mindig lenne bőven kakaó, amit meg lehetne mutatni, rengeteg lehetőség, ami el van szalasztva már évek óta. Továbbra is azt mondom, hogy a sorozat csapásiránya volt a lehető legjobb, ami a T2 óta történt a Terminator-sagaval. És ezt nem csak azért mondom, mert az idő megszépítette az emlékeket, az elmúlt hetekben újra néztem az egészet: Cromartie 20 ezerszer félelmetesebb Terminatornak tűnik még most is, mint a T-3000, vagy a REV-9...
He'll back...

Eddy
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Eddy » 2019.11.05. 10:26

Na, akkor most a filmről...

Én már 2-szer is megnéztem, és meg fogom harmadszor is.

Én azért gondolom ezt fontosnak, mert elég aránytalannak és követhetetlennek találom néhány helyen a filmet.
Értem ezalatt azt, hogy időnként pörög 100 százalékon, majd utána leesik a dolog szinte nullára.
És pozitívan próbálok hozzáállni a dologhoz, mert ez Terminátor, és odavagyok érte, stb...

Az akciójelenetek néhány esetben annyira gyorsak, hogy nem tudom követni, még 2-szeri megnézés után sem.
Főleg azt a hámvis, és repülős jelenetet. Olyan fura az is, ahogy egyik Terminátor a másik kezét "körbevágja" ???, levágja ??? a vízben, majd megy és elmorzsolja, mint egy száraz falevelet.
Ja az tuti, hogy a Terminátor jobb kezes, mert mindig a bal kezét tépik le, vagy csonkítják meg.
Ha már muszáj mindig csonkítani, akkor jöhetne már egy jobb kezes újítás is.

Nekem tetszett benne, az a nagyon jó trágár szöveg. Az ad a filmnek egy fajta jó alaphangulatot.
Grésztől is, meg Száráhtól is. Deni is odapörköl ezt -azt, de az annyira nem durva.
Ilyen pocsék beszéd eddig egyik Terminátor filmben sem volt.

És, hogy Száráh azóta csak piál...és is piál...
Akárcsak én (is)...

Én valahol azt látom, gondolom, hogy sokan inkább "újranéznék" a Terminátor 1 és 2-őt, mintsem esélyt adjanak a folytatásnak.
A Terminátor a film történelem egyik legnagyobb alakja, egy nagyon jó alaptörténettel.
Tehát a rajongók nem tudnak (eléggé) nyitni az új dolgok iránt.
Ja, és sokan már "befejezték" , vagy befejezettnek tekintette a második résszel.

Így "lehetetlen" jó folytatásokat csinálni, mert sokan így ülnek be a moziba megnézni.
Értem ezalatt, hogy akármit is csinálnak a rendezők, producerek, úgysem lesz jó.

Az első két rész tényleg nagyon jó volt, de fel kell nőni és hogy is mondjam, kicsit kinőni belőle.
Mert ha sokan ennyire ahhoz ragaszkodnak, soha nem lesz "méltó" folytatás.

Azért az dicséretes, hogy sok jelenet utal a második részre.
Látszik, hogy az alkotók is érezték, hogy sokan ragaszkodnak az első két részhez.
Tehát valahol megvan a Retró érzés is

Amúgy a filmben nekem Grész karaktere egy kissé idegesítő. Azok a rosszul létek szerintem kissé túljátszottak.
Az akció jelentek lehetnének kissé arányosabbak, helyenként lassabbak és követhetőbbek.
Ahogy a 2 nagy katonai repülő összeütközik, és ami ott közben történik...hát nem tudom pontosan, mi történik.
Nem lehet tudni, hogy ki lövöldözik kire, és ki akar kit megölni, megsemmisíteni.

A REV 9-es is jó újításokkal rendelkezik, pölö az, hogy 2 az 1-ben.
Az egy kicsit komolytalan, hogy egy ilyen kettő az egyben Terminátor határőröket kaszabol széjjel.
Az neki nem nagy kihívás...

A másik, hogy ez a vízi jelenet a hámvivel, meg az, hogy a 2 Terminátor a vízben verekszik, jó újítás lenne, csak lehetne kissé jobban követhető és értelmezhető.

És Kárl, a függönyös ... hát...hmmm...nem is tudom.
Értem, hogy több, mint 20 évig tanulmányozta az emberi viselkedést.
Meg nagyon unatkozott, miután nem volt több küldetése Dzson megölése után.

Mit csinált volna, 120 évig? Ugye annyira elég az energiája...
Ez nekem akkor is fura, és kissé idegen, hogy a Terminátor, egy gyilkológép, függönyt árul.
Meg az a "családi" jelenet is...

Összességében én azt mondom, hogy a második rész után ez a "legjobb" folytatás.
Van benne újítás, visszanyúlnak a múltba is.
Továbbá jó csúnya beszéd, kissé gügye párbeszédek, ahogy beszéd közben (is) odapörkölnek egymásnak.
Mindenki kissé utál mindenkit...
Pörgős csihi-puhé akció jelenetek, helyenként követhetetlen és kissé gagyi számítógépes kivitelezéssel.
Olyan a film, hogy időnként 200-al megyünk, majd hirtelen satufékkel megállunk meginni egy kávét .
Itt azért van rendezés is, próbáltak viszonylag körültekintően hozzányúlni mindenhez.
Mégiscsak a második rész folytatása...

Annyira nem tartozik ide, de a Dszeneszisznél azt éreztem, hogy a rendező bedobott mindent a turmixgépbe, megnyomta a gombot, és még a fedőt sem tette rá..

Végszóra az én helyezésem a következő a 6 epizódra:
2, 1, 6, 3 , 5, 4 .

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2019.11.05. 22:14

10. 30. (Szerda) 19:00 premier előtt vetítés, szóval elsők között láttam. Megadtam a módját, mint igazi terminátor rajongó. :)

Az előzeteseket látva többször adtam hangot azon félelmemnek, hogy csak egy szimpla akciófilmet fogunk kapni. Sajnos ez be is jött. Ráadásként csak áterőltették a T5-ben bepróbált rebootot, csak most megpróbálták a folyamatosságot fenntartani, ami megsüvegelendő, de én ugyanakkor továbbra is értelmetlennek tartom, mint koncepciót.

Pontokba szedve a problémáim:

Spoiler veszély!!!

1. A film semmi újat nem ad hozzá a történetben az eddigiekhez. Átjön egy termi, vele együtt egy védelmező, és a kettejük küzdelme viszi a sztorit.
2. Túl erősen számít a spanyol ajkúak támogatására a pénztárakban.
3. Eldobja a Connor mítoszt, és ezt a legbutábban teszi, mert miközben az előző két rész a visszaküldött terminátorok elleni hősies küzdelemről szól, most egyszerűen előbukkan egy a semmiből és szimplán végez Johnnal.
4. A visszaküldött T-800 lóg a levegőben. Skynet nem küldhette vissza, hiszen őt a T2-ben elpusztították, a régi idővonalból nem maradhatott itt, hiszen a T1-T2-ben csak egy T-800 és egy T-1000 jött vissza. A Legion se küldhette, hiszen ő nem ismerhette a Connorokat, neki már Dani ez ellenfele.
5. A T-800 chipjét senki nem kapcsolhatta át tanuló módba, így beilleszkedése szintén érthetetlen.
6. Sarah Connor előbukkanása rosszul koreografált, az megalapozott, hogy amikor megérkezik a buliba, akkor felkészülten lép ki a kocsiból és azonnal tüzel, azonban Grace-szel és Danival nem úgy kellett volna felvenni a kapcsolatot, ahogy történt, mert az a nagyképű lazaság nem hiteles abban a pillanatban. A későbbiekben is rengeteg hiteltelen, erőltetetten laza reakciója van, ami nekem nagyon nem jön be.
7. Carl, mint szerep, teljesen elhibázott koncepció, szintén hiteltelen. Ha túl is tesszük magunkat a T-800 beilleszkedési problémáin, akkor még mindig ott van, hogy egyrészt Svarci rosszul formálja meg az öregedő gépet, nem gépként mozog, beszél, stb. és a forgatókönyvíró is rossz élethelyzetbe kényszeríti. Mennyivel jobb lett volna ha pl. fegyverkarbantartó a szakmája, elvégre Texasban vagyunk.
8. Az akciójelenetek túltoltak, hosszúak, erőltetettek. Látszik rajtuk, hogy sztori híján vinniük kell a mozit, de besokall tőlük az ember. A záró jelenet egyenesen nonszensz. Az elolvadt fém koponyában még fut Svarci szoftvere...de milyen lehet benne a chip ekkor, honnan kap még táplálást??? Ez messze nem az a szitu, mint a T2-ben az olvadt fémbe ereszkedéskor.
9. A Rev9 koncepciója jó, de az endoskeletonnal vannak gondok. Üres a koponya rész és a mellkas. Akkor mi működteti? Hol az energiaforrás, a munkahengerek, vezetékek, chip? Valahol arra tippelnek, hogy szintetikus izmokkal dolgozik. Ok. De azzal tonnás erőket sosem fognak létrehozni. Ráadásul Sarah belépőjénél a gránátvetőtől szét kellett volna hullnia. Ahogy a T-800 tette Kyle egyszerű házi készítésű bombájától. A szintetikus izmok meg szerves anyagok, magas hőmérsékleten pillanatok alatt elégnek. Amíg erről nincs valami érdemleges info, addig ez a Rev9 átgondolatlan ötlet.
10. Grace koncepciója is érthetetlen. Felturbózott ember. Izmok, amik gépi erővel rendelkeznek. (?) Azok az ütések, amiket bevitt...hiába a megnövelt erő, azokat át is kéne vinnie valaminek. A karjának minden ütésnél szét kellett volna szakadnia. A rosszullétek meg erősen megkérdőjelezik a védő szerepére való alkalmasságát. Lehet, nekem kevés az információm erről, nem is néztem nagyon utána még. A színésznő alakításával nem volt amúgy különösebb gondom, de annyira nem is fogott meg.

Pozitívumok:

1. Gabriel Luna jó választás volt a Rev9 szerepére, tetszett.
2. Sarah-nak azért volt egy-két jelenete, ami emlékeztetett a régi énjére.
3. A Legion név tetszik, mint új M.I..
4. Nyitva hagyta a folytatást.

Kár volt az új stábnak a T3-at kidobni, egy rendezői változattal helyre lehetett volna hozni a hibáit, logikus folytatás volt, onnantól is lehetett volna tovább építkezni. Ha a TSCC is vissza tudta hozni Sarah-t, nekik is ment volna. Kimaradt ziccer továbbra is az M.I. fejlődése és a világgal való kapcsolata. Állítólag ez lenne a további részekben kidomborítva. A TSCC már foglalkozott a témakörrel, erre azt is kidobták. Szóval úgy tűnik, továbbra sincsenek a Terminátor filmek értő kezekben, pedig pont erre vártunk a legjobban.
Vagy...ez az az irány, amelynél csenget a kassza és más annyira már nem számít. 10/7, mert jóindulatú vagyok.

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2019.11.09. 18:50

Sajnos úgy alakult, hogy csak tegnap tudtam megnézni a filmet. Egy esti vetítésre mentem el az Allee-ba. Egy kisebb teremben ment a film, de eléggé tele volt, még így is több mint egy héttel a premier után.

Spoiler!!!!!

Nos, bennem vegyes érzelmeket keltett a film. Nekem a legnagyobb problémám a film történetével volt – mégpedig azzal, hogy gyakorlatilag ugyanazt a sztorit kaptuk, csak voltaképp más köntösben.
Örültem volna, hogyha tényleg egy folytatást kapok újabbnál újabb koncepciókkal. Látványvilága sem nyűgözött le annyira, egyrészt mert én nem kimondottan szeretem a CGI-t, abban az esetben ha színészeket fiatalítanak és/vagy hoznak vissza vele, másrészt pedig engem, ami leginkább zavart az a túlzásba vitt slow motion. Ugyan eddig is menőnek számított a T filmekben, de ennyire kihangsúlyozva nem illik bele a film világába. Kicsit soknak találtam benne az akciókat, főleg az eltúlzott látványra alapozott jeleneteket, mint például a zuhanó teherszállító esetében. Ha logikusan belegondolunk annyi minden történik azon a gépen zuhanás közben, hogy azalatt az idő alatt már vagy ötször leeshetett volna a gép.
Tetszett a filmben a humor, amit itt én egyáltalán nem éreztem erőltetettnek, valamint a mocskos beszéd. Ezen kívül van a filmben egy ilyen mexikói nosztalgikus feeling is, ami még nekem szintén bejött.

Szinte rögtön azzal kezdődik a film, hogy jön egy terminátor és megöli John Connort. Egy kicsit mellbevágó volt ez a húzás Cameron-tól, de végül is én elfogadtam. Igazából nem tetszett ez a jelenet, hogy így ilyen egyszerűen CGI-vel írják ki John-t a filmből, csak azért, hogy egy új karakterrel ugyanazt eljátszhassák, mint anno vele. Ellensúlyozás képpen az a jövő, a Skynet, ami ellen Sarah harcolt elbukott és helyette jött az ún. Legion (nekem annyira nem jött be neve egyébként) ami kvázi ugyanaz csak időben kicsit elodázva. Tehát a Skynet és John is egy teljesen eltörölt jövőbeli idősík karakterei, akiknek Sarah az egyedüli elszenvedő alanya. Ha a történetet nézzük én úgy gondolom, hogy John azért halt meg, mert még mielőtt Sarah a Cyberdine-t megsemmisítette volna a Skynet nemcsak az 1000-est, hanem más terminátorokat (akár más célból) is küldött vissza ezzel bebiztosítva magát. Ezeket nyírta ki Sarah Carl SMS-ire hivatkozva. Carl-t pedig John likvidálására küldte a Skynet mondván hátha az 1000-es kudarcot vall. És ez be is jött neki, akárcsak Sarah-nak a Skynet megsemmisítése.

A karakterekről:

Grace: Nekem sem volt elsőre szimpatikus a színésznő, de a filmben teljesen jól játszott. Karaktere rövid távon hatásos szuper katona. Nem rossz az ötlet, csak az nem tetszett benne, hogy folyton-folyvást lerobban. Egyedül a filmben csak őt kellett támogatni, ami kicsit tréfás így a védelmező szerepében. Nem értettem, hogy miért kell a filmben többször is kihangsúlyozni, hogy ő csakis a férfiakról szedi le a ruhákat. Poénként nem jött át, ha pedig azt nézzük, hogy a jövőből jött harcos katona, akkor érthető, hogy nem a női divat fogja érdekelni, vagy csak nem volt éppen olyan nő aki olyan magas lenne, hogy a méretével egyezzen.

Dani Ramos: Tetszett a jövőbeli jelenete, de ennek ellenére nehezen tudom elképzelni, mint az ellenállás vezetője - nagyon ki kell még ahhoz kupálni. Olyan meggondolatlan volt még akkor is, mikor az „apján” egyértelműen látszott, hogy gép és ennek ellenére még odament volna hozzá „ölelgetni”. A film végén meg olyan merész volt, ahogy neki ment a gépnek és leterítette – akkor olyan érzésem támadt, hogy na neee... Mint, aki nem igazán tudná felmérni a helyzet súlyosságát.

Sarah Connor: Nem csalódtam benne. Bírtam a poénjait, a mocskos beszólásait, a stílusát, a vakmerő megszállott keménységét. Hozta, amit kell szerintem. Teljesen jól játszott Linda Hamilton.

T-800-101 (Carl): Most lehet meg fogtok dobálni, de nekem nagyon bejött a karakter. Valószínűleg valahogy saját magát kapcsolhatta át tanuló módba – tegyük fel talán a szörnyű unalom és tétlenség hatása miatt.
20 éven át tanulmányozta az emberi pszichológiát. Szerintem ezek után számomra teljesen beleillett a képbe a magatartása, az emberibb mozgása, a beszédstílusa stb. Nem mondom egy kicsit vicces, hogy hobbiként lakberendező a foglalkozása, de ha valamiért ennél ragadt le...
Meglepőbb, hogy családja is van, és sikerült neki beilleszkedni. Tetszett az ötlet már csak a TSCC-ből kiindulva is. És, ami számomra igen érdekes volt, hogy ekkora már valamelyest át tudta érezni Sarah fájdalmát, amit anno ő okozott neki. Egy utolsó bűnbánó terminátor lett egy már nem létező jövőből. A film végén, mikor mondta Sarah-nak, hogy John Connorért – az ütött. Nekem kifejezetten tetszett.

Rev-9 (fém f*szszopó): „Kezét csókolom”. Magabiztos közvetlen gyilkológép. Strukturálisan valóban kifogásolható, de nekem bejött ez a kettő az egyben típus. Teljesen jól játszotta a színész, szerintem hitelesen hozta a gonosz terminátort.

Összességében jobban tetszett, mint a Genisys. Természetesen nem ér fel az első kettő film színvonalával. Mivel a története nem különösebben nyújt újat, ezért én is csak 10/7-re tudom értékelni.

Válasz küldése