1x06 Dungeons & Dragons [A jövő harcosa]

Készítés éve:2008
Rendező:Josh Friedman
Nyitó epizód nézettsége: 18,3 millió néző (USA - FOX csatorna)
Záró epizód nézettsége: 8,29 millió néző (USA - FOX csatorna)
Főbb szereplők: Lena Headey, Summer Glau, Thomas Dekker, Brian Austin Green
goodnow
Tábornok
Tábornok
Felhasználó neme: Fiú/Férfi
Csapat: Ellenállás

Derek kínzása és a fogolytábor feeling

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.06.25. 21:21

Joe Maschine írta:...és az átprogramozásról is hazudott, amit szintén megerősít a s2e20-ban az, amikor Cam elmondja Dereknek, hogy egyszer már megkínozták...tehát vannak emlékei, nem törölt ki senki semmit belőle.
Hát igen,most màr sürgősen látnom kell magyar hanggal végig a sorozatot. Felirattal,nem figyeltem meg ennyi mindent. Szòval ez a mozzanat sem maradt meg. Ez így lehet,ahogy írtad,Cam 'arra' a pince beli kínzásra utal,az emlék világosan meg maradt. Hé,ezek szerint Cam nem àtprogramozott,hanem 'àtàlt',ahogy a skynet-hez való kritikus viszonyulásról is igazat mond Allison kihallgatásakor a s02e04-ben...
(Tudom,hogy màr volt erről szó,de most magamnak fedeztem fel.) Az még egy izgalmas kérdés,miféle kínzás volt ez? Derek le van utàna amortizálva,de nem sérült külsőre. Winston mondja Sarah-nak a furgonban: a kínzásban a beszéd fáj... Ùgy tűnik közvetve Sarah is megtapasztalja ekkor a skynet munkatáborok feelingjét s02e16,ahogy Derek is 'bemeritkezik' mielőtt nagy küldetésre küldené Connor. (Talàn Connor tudtával van az egész színjáték a pincés házban,vannak erre utaló jelek,elszólások) Olyan ez mint egy harcossá avatás,Kyle és Connor is átesett rajta... Ja,Jesse is Fisher Karcsi 'színházában' s02e09.
"A bádogember szívre vágyott." Cameron Phillips

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok
Csapat: Skynet

Re: 1x06 Dungeons & Dragons [A jövő harcosa]

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2010.06.25. 21:55

Hmmm... Érdekes amit írtatok. Ezt még én sem gondoltam így végig. Grat Convar! :)
Spoiler! :
Szóval akkor Cameron is ezekhez a "lázadó termikhez" tartozott. Nem semmi ez a Connor, képes megbízni bennük (gondolok itt Weaver-re is).
De azért nem zárom ki ezt az átprogramozást sem, ki tudja milyen Cam chipje...

convar
Tábornok
Tábornok

Re: Derek kínzása és a fogolytábor feeling

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.06.26. 18:03

goodnow írta:Hé,ezek szerint Cam nem àtprogramozott,hanem 'àtàlt',ahogy a skynet-hez való kritikus viszonyulásról is igazat mond Allison kihallgatásakor a s02e04-ben...
Igen, ilyesmire lehet következtetni. De ez elgondolkodtató annyiban, hogy maga az "átállás" és az, hogy Camnek érzései legyenek (irgalom, az emberi élet tisztelete, stb.), mennyire nem u.a. Ugyanis ez utóbbi láthatóan nem egyik pillanatról a másikra történet. Ekkor még (sőt tul.képpen egészen a s2e17-ig kb.) egy felemás Camet láthatunk: már átállt, a céljai u.azok mint az ellenállásé, de az értékrendje még a Skyneté ( :) ): Allisont szemrebbenés nélkül kinyírja, nameg több ellenállót is (a karpereceket sem ajándékba kapta valszeg :mrgreen: ), aztán itt van a Derek story, vagy amikor nem segít Dimitrijnek...
Spoiler! :
Dehát Weaver is remek mintapélda, ő sem nagyon válogat az eszközökben :D
goodnow írta:(Talàn Connor tudtával van az egész színjáték a pincés házban,vannak erre utaló jelek,elszólások) Olyan ez mint egy harcossá avatás,Kyle és Connor is átesett rajta...
Azért ez nekem így kicsit erős. Bár...tényleg, túl kicsi idő telt el a megkínzása és aközött, hogy összefut vele a bázison, és ekkor Cam már egyértelműen Connorral van. Nameg az allisonos jelenetnek is elvileg Derek kínzása előtt kell lennie, hiszen akkor még összetűzésbe keveredik Connor katonáival, ergo még nem vették be a csapatba :) Szal a fene tudja, lehet.
"A baglyok nem azok, amiknek látszanak."

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.08.25. 10:03

Ezt àthoztam a Cameron phillips topicból ide is:
goodnow írta:
Joe Maschine írta:A merészebb változat, hogy nem lett átprogramozva. Miután minden lehetősége megvolt bejutni a bázisra(info, karkötő), valószínűleg be is jutott. És John közelébe férkőzve kettesben felfedhette magát, hogy mik a szándékai. Mivel megölhetné, de nem teszi, sőt szövetséget ajánl, elfogadható a feltételezés, hogy John megbízott benne így is. De van még valami, lehet hogy felajánlotta a chipjének kivételét, hogy segítse a későbbi átprogramozásokat, ez mindeképp egyértelművé tehette John számára, hogy nem átverésről van szó, hiszen egy termi sosem adná át önként a chipjét, ami az élete.
(A chip átadás maga egyébként bizonyított, amikor Cam mondja a Vick-es epizódban John-nak a chip kivételekor, hogy nem először csináljuk ezt John)
Úúúúúú.....ezt így nem gondoltam még végig! Nekem nagyon tetszik ez a verzió Joe M! ( És ez helyére teszi a Vick epizódban elhangzó mondatot is, nem először csináljuk.)
Engem nagyon zavart az Allison kihallgatásakor az a mondat, hogy páran békét akarunk. Ahogy így írtad végig futott rajtam, lehet, ez volt a legvalószínűbb változat, Cam bejut a táborba Connor-hoz, de nem öli meg, hanem szövetséget ajánl. Hát ez óriási! Óriási!
Még mindig nem tértem magamhoz tegnap óta! Joe Maschine,ez a verzió ùj fénybe helyezte az első évad haláltábor epizódját. Egy éve kínlódok ezzel az epizóddal,de most érteni vélem. Cameron van a pincében,számomra ez tuti. Nagyjából ekkor màr Connor szövetségese. Derek rögtön megismeri a bázison Cameron-t,kiborg! Cameron elengedi a foglyokat. Az egy izgalmas dolog,hogy a pincében mi történik. Asszem közelebb jutottam ehhez is. Az epizód nagyon hasonlít az álomklinika epizódra. S02e16. A fények,színek is hasonlóak. Álom és valóság között állandó kapcsolat van,mintha a két tér egymást folytatná. Derek a pincébe kerül,ez a lázálom eseménye,ami odalent van,mintha arròl kiabálna az asztalon agonizálva;az én vérem...,hová küldtétek?...legyen màr vége. Cameron szerintem itt kihalgató tiszt volt,talàn ő is Charles Fisher szemináriumot végzett. Ott tanulta meg,mi mozgatja az embert. Cameron ekkor màr félig Connor-nak is dolgozott... Talàn topanga-nàl is ő segít. (Tud az időgépről,technikailag is segít,emberei szállítják a repülőgép hajtóműveket Connor bázisára.)A haláltáborban közben vallatták a foglyokat,talàn Andy-t keresték,a skynet eredetét kutatták. A haláltábor-ház Cameron és társai telephelye lehetett,talàn olyan mint Weaver olajfuró tornya a csendes óceánon T600as alkalmazottakkal. És még egy nagyon fontos elem: Cameron tud Kyle Reese visszaküldéséről,talàn a fizikai kínzás mellett ez is téma a pincében,talàn ez a legnagyobb kín Derek-nek,viccel ez a gép,csak blöff ez? Amikor a kiszabadul,legfőbb kérdése ez: hol az öcsém? Olyan különös,hogy ebben az epizódban kérdezi meg John Cameron-t,tudod kicsoda Kyle Reese? És Cameron válaszából kiderül,tudja mi volt Kyle missziója. Csak a lényeget nem tudja... ő Connor apja. Sok gondolatom van,de egyenlőre ennyi. Ha kapok egy ok-t,ùj hsz-ben folytatom. :-)

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.08.27. 19:01

OK :mrgreen: (Na akkor hajrá! :mrgreen: )

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.08.27. 21:56

A lényeget màr tulajdonképpen leírtam. A többit màr itt-ott különböző topicban boncolgattuk. Ezeket is elővettem ùjra,van néhány talàn ùj gondolatom is,főleg kérdéseket fogalmaztam meg,kevésbé esszét.
A továbbiakat igyekszem nagyjából az alábbi tematika szerint megosztani: 1. Időrend. A sorozat jövő jeleneteinek helyes időbeli sorrendje: Allison halála. Jesse és/vagy Derek Charles Fisher kínzó kamrájában.Bedell hősi halála. Derek elfogása,és kiszabadulása.- Kyle elmegy 2027-ből. Járvány. Uss Jimmy Carter elvesztése. Lövöldözés a bázison,a Derek-et elfogo terminator. Jesse kiválasztja Riley-t. Derek elmegy 2027-ből. 2. A skynet titkos fegyvere-az időgép. 3. Andy-ből kiszedtek valamit a pincében,szerintem Connor ez alapján az info alapján indítja útnak a Derek különítményt. 4. Több Connor. Ez mit jelent? 5. Vajon Connor tudtával történik a fogság? 6. Az egyik fogoly kérdése: ez Connor volt? (Egy Hk száll a ház felett)
7. Connor talàn örült? Vajon ez mit jelent? 8. A terminator aki elkapja Derek-et,Connor alkalmazottja. Ő is Cameron melett lesz a bázison. Csak bekattan.

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.08.27. 23:47

goodnow írta:1. Időrend. A sorozat jövő jeleneteinek helyes időbeli sorrendje: Allison halála. Jesse és/vagy Derek Charles Fisher kínzó kamrájában.Bedell hősi halála. Derek elfogása,és kiszabadulása.- Kyle elmegy 2027-ből. Járvány. Uss Jimmy Carter elvesztése. Lövöldözés a bázison,a Derek-et elfogo terminator. Jesse kiválasztja Riley-t. Derek elmegy 2027-ből.
Váo, tényleg, jó lenne végre ezeket ráncba szedni...és jó nagy téma, egy darabig elleszünk vele :D

A sorrend egyébként honnan? Oké, nyilván próbáltál logikai sorrendet felállítani, de mindegyik között van? Szal el is tudod mondani, miért pont az y jön az x után? Mindegyiknél? Mert van egy-két furcsaság...pl. a Lövöldözés a bázison,a Derek-et elfogo terminator hogy lehet a Uss Jimmy Carter elvesztése után? Már előtte elbúcsúzott egymástól Derek és Jesse nem? Szal az utolsó nem lehet a Derek elmegy 2027-ből. Pláne hogy ők is céloztak arra hogy talán nem is egy jövőböl jöttek.

De javaslom ezt folytassuk vmi általánosabb topikban (a sorozatról általánosságban?) és Joe M, majd bekapcsolódhatnál ;)
goodnow írta:2. A skynet titkos fegyvere-az időgép.
Ezzel nem tudom mit akarsz.
goodnow írta:3. Andy-ből kiszedtek valamit a pincében,szerintem Connor ez alapján az info alapján indítja útnak a Derek különítményt.
Nem rossz, lehet.
goodnow írta:4. Több Connor. Ez mit jelent?
Mi van? Több Connor?
goodnow írta:5. Vajon Connor tudtával történik a fogság?
Sztem igen.
goodnow írta:6. Az egyik fogoly kérdése: ez Connor volt? (Egy Hk száll a ház felett)
Sztem nincs jelentősége.
goodnow írta:7. Connor talàn örült? Vajon ez mit jelent?
Na várj: mármint örült vagy őrült? Nem mind1 :D
goodnow írta:8. A terminator aki elkapja Derek-et,Connor alkalmazottja. Ő is Cameron melett lesz a bázison. Csak bekattan.
Ja :) De még mindig azt mondom, hogy nem biztos hogy u.az a példány. De sztem ennek sincs nagy jelentősége.

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.08.31. 08:29

convar írta: De javaslom ezt folytassuk vmi általánosabb topikban (a sorozatról általánosságban?) és Joe M, majd bekapcsolódhatnál ;)
Az általános topikban elveszne szerintem, jobb ez itt. ;)

Szinte lehetetlen, mert még ha a sorrend meg is van, a jelenetek közti eltelt idő is sokat számít, és ha 1-t is elhibázol, már félreviszi az egészet. Nagyon nem mindegy pl. hogy ki kinek az idővonalában van/volt/jön vissza, mert minden visszahat mindenre. És persze támpont alig van. De azért feladni persze nem fogjuk

Kb. így nézne ki elsőre:

-Bedell hősi halála
-Derek-Kyle párbeszéd a bunkerban
-Kentaur küldetés Derek-Kyle
-Allison-Cameron
-Derek a furcsa házban
-Kyle eltűnik
-Derek a bázison Perry-vel
-Lövöldözés a bázison
-Járvány, Derek és Jesse megismerkedik
-Derek-Jesse búcsú
-USS J. Carter küldetés
-Cam vallatja Jesse-t
-Cam bemegy Derekhez és a TDU-hoz viszi

Jesse idővonalában
-Ch. Fisher vallatja Dereket
-Jesse-Riley, majd a technikus a TDU-val visszaküldi őket

Kérdés, hogy az idővonalban beállt változás honnan kavar be. Mindenesetre az a Cam, aki meglehetősen hűvösen viselkedik és járkál a bázison a Derek-kel való találkozásnál, nem tűnik ugyanannak a Cam-nek, aki szinte kedvesen, mosolygósan vallatja Jesse-t, annak ellenére is, hogy Jesse durván lerohadtgépezi.
Persze ez lehet egy vallatási taktika is...valamint kérdés, hogy mi van John Connor-ral akkor, amikor Perry azt mondja, már senkivel sem beszél, és akkor amikor Cam mondja Jesse-nek, hogy neki mondani ugyanaz, mintha John-nak mondaná, magyarán John-nak nem mondhatja.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára joe maschine 2010.08.31. 19:54-kor.
Vannak állandó dolgok az időben, amik meg akarnak történni...

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.08.31. 08:42

joe maschine írta:
convar írta: De javaslom ezt folytassuk vmi általánosabb topikban (a sorozatról általánosságban?) és Joe M, majd bekapcsolódhatnál ;)
Az általános topikban elveszne szerintem, jobb ez itt. ;)

Szinte lehetetlen, mert még ha a sorrend meg is van, a jelenetek közti eltelt idő is sokat számít, és ha 1-t is elhibázol, már félreviszi az egészet. Nagyon nem mindegy pl. hogy ki kinek az idővonalában van/volt/jön vissza, mert minden visszahat mindenre. És persze támpont alig van. De azért feladni persze nem fogjuk

Kb. így nézne ki elsőre:

-Bedell hősi halála
-Allison-Cameron
-Derek a furcsa házban
-Kyle eltűnik
-Lövöldözés a bázison
-Derek-Jesse búcsú
-USS J. Carter küldetés
-Cam vallatja Jesse-t

Jesse idővonalában
-Jesse-Riley majd a technikus a TDU-val visszaküldi őket
Húú,nekem tetszik ez a sorrend. 2027 eseményei. Van egy korábbi;avila beach,serrano point elfoglalása,2026. Cam még a napot is tudta. Ùjra néztem egyik hajnalban a buszon az s01e06 epizódot,élményközpontú befogadás-éjszakai fények,sötét.
A gondolataimmal és sejtéseimmel majd jövök... :-)

Találtam egy oldalt ahol szenzációs jelenet fotók vannak, még a t600as terminatorrol is, aki leviszi Derek-et a pincébe kihallgatásra. Nézzétek meg, sajna nem tudtam az egész oldalt átböngészni...
Íme:
http://www.movieplayer.it/gallery/55865 ... hronicles/?

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.08.31. 12:27

Kép

Ezen agyaltam még, hogy ez az épület biztos utal valamire, de nem ismerős nekem. Amikor Derek-et kiséri le a T-600-as, ott látható. Egy tök romos épületben egy sértetlen makett, azért furcsa.

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.08.31. 12:40

joe maschine írta:Kép

Ezen agyaltam még, hogy ez az épület biztos utal valamire, de nem ismerős nekem. Amikor Derek-et kiséri le a T-600-as, ott látható. Egy tök romos épületben egy sértetlen makett, azért furcsa.
Lehet, hogy Sarah-ék háza a második évad végéről? :?:
Joe M nincs véletlenül képed az oroszlános falfestményről ami az alagút falára volt festve?

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2010.08.31. 13:19

goodnow írta: Joe M nincs véletlenül képed az oroszlános falfestményről ami az alagút falára volt festve?
http://kepkezelo.com/images/8bxfkezheq7tjny17ubl.jpg ;)

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.08.31. 14:46

Devastator715 írta:
goodnow írta: Joe M nincs véletlenül képed az oroszlános falfestményről ami az alagút falára volt festve?
http://kepkezelo.com/images/8bxfkezheq7tjny17ubl.jpg ;)
Köszi!!!!! :)

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.08.31. 18:50

joe maschine írta:-Bedell hősi halála
-Allison-Cameron
-Derek a furcsa házban
-Kyle eltűnik
-Lövöldözés a bázison
-Derek-Jesse búcsú
-USS J. Carter küldetés

-Cam vallatja Jesse-t

Jesse idővonalában
2 dolog van ami nem tetszik benne. Az egyiket be is jelöltem. A lövöldözés és az időgép között hogy annyi minden történt volna? Megnéztem, full u.az a ruha. Tudom, ezt meg lehet magyarázni azzal, hogy a J Day után nem sok szabó maradt, de a lényeg, hogy nem érzem azt, hogy itt oly sok idő telt volna el. Pedig ezt sztem csak érzékeltették volna a készítők. Szal ez mintha nem stimmelne.

A másik, hogy mi ez a Jesse idővonal? Ill. azt értem hogy mi ez, csak azt nem, hogy Derek mit keres benne? Mert igen, a Jimmy Carter már csak Jesse idővonala, de akkor Derek már visszament nem? Ő ment vissza hamarabb. Akkor meg hogy lenne a jövőben újra?

A többibe nem szólok bele, mert én megmondom őszintén, annyira nem látom át az egészet, ezért is kértelek meg titeket hogy közös erővel gyűrkőzzünk neki :) Mert ugye több szem többet lát ;)
joe maschine írta:Kérdés, hogy az idővonalban beállt változás honnan kavar be.
Derektől nem? Attól a pillanattól kezdve hogy megérkezett 2007-be nem?

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.08.31. 19:48

convar írta:
joe maschine írta:-Bedell hősi halála
-Allison-Cameron
-Derek a furcsa házban
-Kyle eltűnik
-Lövöldözés a bázison
-Derek-Jesse búcsú
-USS J. Carter küldetés

-Cam vallatja Jesse-t

Jesse idővonalában
2 dolog van ami nem tetszik benne. Az egyiket be is jelöltem. A lövöldözés és az időgép között hogy annyi minden történt volna? Megnéztem, full u.az a ruha. Tudom, ezt meg lehet magyarázni azzal, hogy a J Day után nem sok szabó maradt, de a lényeg, hogy nem érzem azt, hogy itt oly sok idő telt volna el. Pedig ezt sztem csak érzékeltették volna a készítők. Szal ez mintha nem stimmelne.
Na ezért írtam, hogy az időkülönbségek nehezen behatárolhatók. A ruha nem sokat bizonyít. De helyezd el úgy, ahogy gondolod és megnézzük azt a verziót is.
convar írta: A másik, hogy mi ez a Jesse idővonal? Ill. azt értem hogy mi ez, csak azt nem, hogy Derek mit keres benne? Mert igen, a Jimmy Carter már csak Jesse idővonala, de akkor Derek már visszament nem? Ő ment vissza hamarabb. Akkor meg hogy lenne a jövőben újra?
Tudod, hogy Derek nem emlékszik a megkínzására (Fischer). Tehát az vele nem történt meg. Úgy ment vissza 2007-be. Jesse viszont átélte ezt, tehát valamelyik időugrás módosított annyit az idővonalon, hogy ez az esemény megváltozott az eredetihez képest. Ezt akartam jelezni. És Jesse ebből a megváltozott idővonalból hozta Rileyt. Most úgy gondolom, hogy a USS J. C. és a vallatás még Derek időutazása előtt történt, és Cam-ék ugrása kavart be Jesse-nek, utána lett ellenálló az ellenálláson belül.
convar írta: A többibe nem szólok bele, mert én megmondom őszintén, annyira nem látom át az egészet, ezért is kértelek meg titeket hogy közös erővel gyűrkőzzünk neki :) Mert ugye több szem többet lát ;)
joe maschine írta:Kérdés, hogy az idővonalban beállt változás honnan kavar be.
Derektől nem? Attól a pillanattól kezdve hogy megérkezett 2007-be nem?
Nem biztos, hogy Derektől, mert a Skynet is küldött vissza gépeket, ráadásul Cam is visszament, később mint Derek és időben elé, ami azt jelenti(heti), hogy amit okozott Derek még az is változott, felülíródott Cam-ék által.
A sok időugrás nagyon meg tudja bonyolítani a dolgokat, ha kicsit mélyebben belegondolunk.

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.09.01. 00:17

De meg ám. Na, a napokban akkor én is nekiveselkedek a saját verziómnak (mert kritizálni ugye könnyű :mrgreen: ). Majd jelentkezem. De az idővonalak topikban keresd (lesz még egy-két egyéb kérdés is benne).

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.09.01. 09:26

convar írta:De meg ám. Na, a napokban akkor én is nekiveselkedek a saját verziómnak (mert kritizálni ugye könnyű :mrgreen: ). Majd jelentkezem. De az idővonalak topikban keresd (lesz még egy-két egyéb kérdés is benne).
Ok ;)

(lesz még egy-két egyéb kérdés is benne) Kösz, azokat én is tudok feltenni ezerrel :mrgreen:

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.09.01. 14:49

joe maschine írta:(lesz még egy-két egyéb kérdés is benne) Kösz, azokat én is tudok feltenni ezerrel :mrgreen:
Na ja, a TSCC is olyan mint a kvantumfizika. Minél több kérdést válaszolsz meg, annál több lesz helyette :D

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.09.01. 21:27

Apropó kérdés,az epizódban az oroszlános kép melletti felirat mit jelent pontosan magyarul? Ez valami ismertebb szlogen,vagy valami hivatkozás? Vagy csak ùgy ott van?

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2010.09.01. 22:14

goodnow írta:Apropó kérdés,az epizódban az oroszlános kép melletti felirat mit jelent pontosan magyarul?
Kitartás baby! ;)

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.09.02. 06:54

Devastator715 írta:
goodnow írta:Apropó kérdés,az epizódban az oroszlános kép melletti felirat mit jelent pontosan magyarul?
Kitartás baby! ;)
Köszi Devastator715! Az epizódban az ellenallàs következetesen a Connor nevet használja,Cameron a John nevet amikor Dereket látni akarja Connor a végén. 'John látni akar...'. Az angolban is így van?

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.09.02. 07:40

goodnow írta:
Devastator715 írta:
Kitartás baby! ;)
Köszi Devastator715! Az epizódban az ellenallàs következetesen a Connor nevet használja,Cameron a John nevet amikor Dereket látni akarja Connor a végén. 'John látni akar...'. Az angolban is így van?
Szerintem igen.
Egyébként meg viszony kérdése, a főnököt ugye nem tegezzük, csak ha "közel" állunk hozzá. Vajon Cam miért szólíthatja a keresztnevén? Csak nincs valami nem ismert, szorosabb kapcsolat közöttük? :?: 8-)

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.09.02. 16:57

Joe Maschine írta:Egyébként meg viszony kérdése, a főnököt ugye nem tegezzük, csak ha "közel" állunk hozzá. Vajon Cam miért szólíthatja a keresztnevén? Csak nincs valami nem ismert, szorosabb kapcsolat közöttük? :?: 8-)
Azért van jelentősége szerintem, mert már nagyon korán érzékelteti a sorozat, hogy John Connor-hoz Cameron áll a legközelebb. Az epizód már ezt az érzést kelti, itt a sorozat elején.
Perry tábornok mondja Dereknek: Connornak nincs barátja és nem beszél senkivel. A sorozat már most érzékelteti, egy barátja van, és egy valakivel beszél; Cameron-nal...
A második évad majd mélyebbre megy, a future John sokat beszélget a lánnyal, sőt arról is, hogy John nagyon egyedül van. Future John a legszemélyesebb dolgokat mondja el a neki, ezt az érzetet egy pillanatra az s01e06 is felvillantja, John-nak és nem Connor-nak hívja Johnt. A magányban egy társa van; Cameron.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára goodnow 2010.09.02. 21:37-kor.

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.09.02. 19:18

goodnow írta:Az epizódban az ellenallàs következetesen a Connor nevet használja,Cameron a John nevet amikor Dereket látni akarja Connor a végén. 'John látni akar...'. Az angolban is így van?
Igen, így van, most néztem.
joe maschine írta:Vajon Cam miért szólíthatja a keresztnevén? Csak nincs valami nem ismert, szorosabb kapcsolat közöttük? :?: 8-)
Lassan kibökhetnéd mire célzol, egyre gyakoribbak tőled az ilyen sejtelmes utalások :mrgreen:

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.09.02. 22:00

Amikor egy Hk bevilágít a fogolytábor-házba,egyik fogoly azt mondja a másiknak: ' -Connor volt az? -Connor talàn tévedett,vagy talàn őrült. Derek: -Azt tesszük,és ùgy ahogy parancsolták.' Erről van egy sejtésem.
De előbb,szerintetek mi ez a párbeszéd?

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.09.02. 23:17

Nem tudom :) Ezennel vissza is adom a lasztit :)

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.09.03. 09:45

goodnow írta:Amikor egy Hk bevilágít a fogolytábor-házba,egyik fogoly azt mondja a másiknak: ' -Connor volt az? -Connor talàn tévedett,vagy talàn őrült. Derek: -Azt tesszük,és ùgy ahogy parancsolták.' Erről van egy sejtésem.
De előbb,szerintetek mi ez a párbeszéd?
Szerintem nem kapcsolódik a párbeszéd a HK-hoz. Ha Connor tudna az akcióról, akkor veszélybe sodorná Dereket - látjuk, hogy a házban történik haláleset, ezért nem fér ez bele.

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.09.03. 17:04

Szerintem Connor tud az akcióról,Allison-t is veszélybe sodorta később;'nemcsak Connor választott ki...s02e04.' Sőt,kétszer is Hk húz el a ház felett,Andy majd Derek kihalgatása után. Ez furi,és Derek tekintete is mindkét alkalommal. A makett a házban: az egy babaház,találtam egy érdekes oldalt,a baj az,hogy nekem angolul van... :-) Íme: légyszi valaki olvassa el. www.dollhouse-kits.com/2008/02/19/pierce-doll-house/

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.09.03. 17:21

goodnow írta:Allison-t is veszélybe sodorta később;'nemcsak Connor választott ki...s02e04.'
Mit értesz azon hogy veszélybe sodorta?

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.09.03. 21:00

convar írta:
goodnow írta:Allison-t is veszélybe sodorta később;'nemcsak Connor választott ki...s02e04.'
Ez csak amolyan érzés,amit a mondat sugall,mintha Connor felálldozta volna Allison-t.

Snoopy87
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Snoopy87 » 2010.09.03. 21:24

goodnow írta:
convar írta:
Ez csak amolyan érzés,amit a mondat sugall,mintha Connor felálldozta volna Allison-t.
Először azt gondoltam, h ez hülyeség. De nem!
Ugye John mellett ott volt Cameron. Így a jövőben tudnia kellene Johnnak h Camy baby "alapanyaga" Allison lesz. Szóval meglehet odalökte a csibét. Elvégre Cameron nem öregszik. Meg aljazati csatlakozói is rendben vannak! :lol:

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.09.03. 22:13

Snoopy87 írta:Ugye John mellett ott volt Cameron. Így a jövőben tudnia kellene Johnnak h Camy baby "alapanyaga" Allison lesz.
Honnan is? 8-) Asszem nem értem a gondolatmeneted.

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.09.04. 06:38

Szerintem bizonyos értelemben odalökte. Ez így pontos,ahogy írod Snoopy87. Allison sorsa, összeköttetett Cameron-nal. Az s02e04 ezt sugalja. Ne legyenek illúzióitok,Connor kénytelen embert is beáldozni a nagy cél érdekében. A történelem determinálja,nehéz kilépni,ahogy Sarah mondja pont itt az s01e06ban;"az én sorsom,màr rég bevégeztetett". Szerintem future John ettől szenved a legjobban,Kyle visszaküldése után,ùgy tűnik megpróbál másként; az ember pótolhatatlan. Az,hogy Közben a konstruált fogolytáborban is halnak meg,igen,miért ne történne ilyen? Főleg ha fizikailag is megterhelő a játék?
Srácok,egy kicsit a fotelból szemléljük a témát... Ők egy irracionális pokolban élnek.
Connor nem garantálja mindenki túlélését és biztonságát.
Lehet,több ponton ùjra kellene gondolni a Connor képünket. Szòval Allison áldozata nélkül nincs Cameron,ahogy Kyle áldozata nélkül nincs John Connor. És szerintem Allison is Legalàbb annyira nem tudott semmit a lényegről,mint Kyle. Isten hozott mindenkit a körforgás elmélet világában.

Snoopy87
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Snoopy87 » 2010.09.04. 11:25

convar írta:
Snoopy87 írta:Ugye John mellett ott volt Cameron. Így a jövőben tudnia kellene Johnnak h Camy baby "alapanyaga" Allison lesz.
Honnan is? 8-) Asszem nem értem a gondolatmeneted.
goodnow leírta kibővítem:

Szóval Connort védi Cameron (2x22 függetlenül írom). Vegyük szigorúan az idővonalat. Szóval semmi változtatás. Tehát eljön a JD Connor túléli. Cameron eltűnik, megsemmisül. Lényegtelen nem lesz Connor mellett. Tehát ezek után Connor találkozik Allisonnal. Gondolom egyből leesik neki hogy a Skynet honnan mintázta Cameront aki a múltban védte őt. Szóval szerintem Connor tisztában van vele h a gép ami felveszi más alakját az alapszemélyt likvidálja. Ebből gondolom h Connor tudja Allisont le fogja másolni a Skynet. És majd Cameron az életére tör majd, de neki vissza kell majd küldenie, h megvédje múltbéli önmagát...

Bocs a zavaros írásért. De annyira kesze-kusza ez az egész időparadoxon... :?

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.09.04. 15:31

goodnow írta:Isten hozott mindenkit a körforgás elmélet világában.
Abban, hogy Cam Allison külsejét kapja mi a körforgás elmélet? :mrgreen: :roll:
Snoopy87 írta:Szóval Connort védi Cameron (2x22 függetlenül írom).
Pont ez az. A s2e22 utáni jövőben nem lesz Cameron tehát máris annyi a körforgás elméletnek :D

És innentől alapból összeomlik az egész amit utána írtál. A TSCC előtt nem a TSCCben látott cselekmény játszódott, hanem azon előzmények sora, amelynek végén ill. amelynek a végén az 1999-be történő visszaugrásoknak köszönhetően elindulhat az a cselekmény, amelyet a sorozatban látunk.
Snoopy87 írta:Bocs a zavaros írásért. De annyira kesze-kusza ez az egész időparadoxon... :?
Veszem észre :mrgreen: :oops: Javaslom, olvasd át az idővonalak topik 2010.03.30., kedd 12:28-kor elküldött postját, amiben Joe M leírta töviről hegyire a T Univerzum cslekményeinek sorrendjét ;) De visszább is érdemes olvasni, ott boncolgattuk, hogy hogyan is működhet ez az egész.

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.09.04. 16:52

Snoopy87 írta:

Szóval Connort védi Cameron (2x22 függetlenül írom). Vegyük szigorúan az idővonalat. Szóval semmi változtatás. Tehát eljön a JD Connor túléli. Cameron eltűnik, megsemmisül. Lényegtelen nem lesz Connor mellett. Tehát ezek után Connor találkozik Allisonnal. Gondolom egyből leesik neki hogy a Skynet honnan mintázta Cameront aki a múltban védte őt. Szóval szerintem Connor tisztában van vele h a gép ami felveszi más alakját az alapszemélyt likvidálja. Ebből gondolom h Connor tudja Allisont le fogja másolni a Skynet. És majd Cameron az életére tör majd, de neki vissza kell majd küldenie, h megvédje múltbéli önmagát...

Snoopy87,testvérem,ez a szög feje! Hát ja,azt hiszem körvonalazódik két felé megközelítés itt a terminator fórumon: 1. Egy precíz, inkàbb Idővonalakban gondolodó megközelítés; itt igény a részletek pontosabb elhelyezése,egymásnak való megfelelése. 2. Körforgás, egy Idővonal,a részletek inkàbb nagyvonalúbb kezelése. Az ellentmondások itt nem zavarnak annyira. (De vannak.)

Snoopy87
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Snoopy87 » 2010.09.09. 15:19

goodnow írta:
Snoopy87 írta:

Snoopy87,testvérem,ez a szög feje! Hát ja,azt hiszem körvonalazódik két felé megközelítés itt a terminator fórumon: 1. Egy precíz, inkàbb Idővonalakban gondolodó megközelítés; itt igény a részletek pontosabb elhelyezése,egymásnak való megfelelése. 2. Körforgás, egy Idővonal,a részletek inkàbb nagyvonalúbb kezelése. Az ellentmondások itt nem zavarnak annyira. (De vannak.)
Jó de minden új gondolat új eseménysort szül bennem. És összezavaradok... :roll:

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.09.09. 18:04

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.09.09. 18:43

Nem tudtam,de az lenne baromi izgalmas,megtudni miért ez az epizód címe.

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.09.09. 23:17

goodnow írta:
Hát, lehet hogy vmi olyasmit akartak volna sugallni ezzel, hogy a jövőbeni jelenetekben vki csak egy szerepet játszana? Milyen szerepet? És ki? Vagy kik? Johnra utalnának, aki felelős Derek megkínzásáért? Kylera? Akit állítólag visszaküldtek 1984-be? Mert látni nem láttuk...Vagy Camre? A bázison csinálna vmit? Vagy hogy titkolózik? Esetleg a többiek is? Derek többször is elmondja, hogy találkozni akar Connorral, de 1x sem kap lehetőséget...Camre a jelenben? Kezében a párnával? Johnra, aki tagad mindent Charley előtt?

Ez a rész még mindig nagyon rejtélyes :)

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2010.09.10. 11:50

Hovatovább én játszottam is vele, szóval igen.
goodnow írta:
Elolvasod a wiki-s cikket, majd megnézed az epizódot, s szerintem le fog esni. ;)

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hang in there baby

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.09.12. 08:46

A cicás poszter-a hang in there baby felirattal-több filmben is megjelenik,több variációban. Íme: http://heidi.deviantart.com/journal/24328318/

convar
Tábornok
Tábornok

Re: Hang in there baby

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.09.12. 19:11

goodnow írta:A cicás poszter-a hang in there baby felirattal-több filmben is megjelenik,több variációban. Íme: http://heidi.deviantart.com/journal/24328318/
Hm, akkor ez mintha egy általánosabb jelentéstartalommal bíró vmi lenne...tehát mégiscsak lehet hogy megint többet akartatok belelátni ebbe mint amennyit kellene? :mrgreen:

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Re: Hang in there baby

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.09.13. 07:26

convar írta:
goodnow írta:A cicás poszter-a hang in there baby felirattal-több filmben is megjelenik,több variációban. Íme: http://heidi.deviantart.com/journal/24328318/
Hm, akkor ez mintha egy általánosabb jelentéstartalommal bíró vmi lenne...tehát mégiscsak lehet hogy megint többet akartatok belelátni ebbe mint amennyit kellene? :mrgreen:
He-he, csak hogy itt az a szitu, hogy a két képet együtt, a jelenbeli és a jövőbeli kapcsolatát kell nézni, önmagában bármelyiket nézve nyilván semmit nem jelent ;)

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.10.02. 22:31

Most aktuálisan Jò ideje a babaház izgat,vajon miért van ott,amikor Derek-et leviszi a T600as őr a pincébe kihalgatásra. Alakul egy megközelítés a fejemben,de még nagyon képlékeny...

TOK715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: TOK715 » 2014.09.17. 15:57

Nem tudom hogy valaki írta-e már, vagy észlelte, de nem vettétek észre hogy ez a rész összefügg a T1-el ? A T1-ben van az a rész amikor a T-800 betört a bázisra, és a lézer fegyverével elkezdett ott aprítani mindenkit, aztán Kyle elkezdett visszalőni, de a T-800 is lőtt, és valami felrobbant, és Kyle a földre került, a Sarah Connor fotója pedig lángra kapott. Itt meg amikor Derek meg az emberei visszaértek akkor látták hogy a bázis szét van lőve, és Derek megnézte Kyle cuccait, és ott volt Sarah képe félig-meddig elégve!
http://www.youtube.com/watch?v=2U33Fy1PUI0

"Amit megteremtesz, ne hidd hogy irányíthatod is!"

NyersKrumplee
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: NyersKrumplee » 2014.09.19. 12:52

TOK715 írta:Nem tudom hogy valaki írta-e már, vagy észlelte, de nem vettétek észre hogy ez a rész összefügg a T1-el ?
Annyira összefügg, mint az egész sorozat a T1-el? :roll:

TOK715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: TOK715 » 2014.09.19. 14:16

Jó igaz, hisz csak a T1, meg a T2 folytatása, de azért ez elég részletes volt, mert a T1-ben Kyle ezt csak álmodja (persze megtörtént igazából).

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2014.09.19. 16:59

Az eggyel előttem lévővel tudok én is egyetérteni.
A sorozat kiindulási pontja az első két film, melyből többször vett át motívumokat.

TOK715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: TOK715 » 2014.09.19. 21:14

Ja, és hála az istennek az utóbbi kettőt letojta :D Bár nem sokat lehetett volna bele tenni, ha azokat is nézi!

Válasz küldése