A sorozatról általánosságban

- Általános társalgó;
- Háttérképek;
- Hírek, pletykák az új szériáról;
- Zene.
T800-101
Moderátor
Moderátor
Felhasználó neme: Fiú/Férfi
Csapat: Skynet
Kapcsolat:

Re: A sorozatról általánosságban

Hozzászólás Szerző: T800-101 » 2013.12.07. 20:29

joe maschine írta:
T800-101 írta:ÚJ TERMINÁTOR SOROZAT KÉSZÜL

Boldog Mikulást!!! :)))
Hát nem tett így hirtelen boldoggá, mikor azt olvastam, hogy semmi köze nem lesz a befejezetlen sorozathoz. Nem akarok csúnyát írni, de ez gáz.
Ettől még lehet jó az új sorozat, természetesen, nem ellene beszélek, hanem ez a felfogás idegesít piszkosul, hogy fogjunk bele valamibe, aztán jól hagyjuk félbe, aztán ha megint kell egy kis pénz, akkor megint találjunk ki valami teljesen mást, aztán majd azt is abbahagyjuk, ha meguntuk. :? A rajongók meg le vannak...
Hát igen, sajnos tipikus Hollywood-i szokás ez, szerintem is undorító. A teljes boldogság akkor lett volna, hogy ha azt folytatják, vagy az kap egy lezáró filmet, és kezdenek egy újat... már csak az lenne a slusszpoén, ha ez is a FOX-on lenne... :D
He'll back...

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Csapat: Ellenállás
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2013.12.07. 20:38

joe maschine írta:
T800-101 írta:ÚJ TERMINÁTOR SOROZAT KÉSZÜL

Boldog Mikulást!!! :)))
Hát nem tett így hirtelen boldoggá, mikor azt olvastam, hogy semmi köze nem lesz a befejezetlen sorozathoz. Nem akarok csúnyát írni, de ez gáz.
Ettől még lehet jó az új sorozat, természetesen, nem ellene beszélek, hanem ez a felfogás idegesít piszkosul, hogy fogjunk bele valamibe, aztán jól hagyjuk félbe, aztán ha megint kell egy kis pénz, akkor megint találjunk ki valami teljesen mást, aztán majd azt is abbahagyjuk, ha meguntuk. :? A rajongók meg le vannak...
Azért tegyük hozzá, hogy itt nem az volt, hogy elkezdtek valamit, aztán megunták és abbahagyták.
Ha azt nézzük, hogy hogyan indult a sorozat lényegében megérdemelte a kaszát. Hisz 18 milliós nézettséggel startolt, a második évadra meg maradt kb. 5. És ugyebár a gyártási költségek sokkal nagyobbak voltak, mint az az összeg, ami befolyt a reklámbevételekből. És minél nagyobb a nézettség, annál nagyobb pénzt tudnak kérni a reklámokért.
Itt nekem elsősorban nem az a bajom, hogy véget ért, mert racionális döntés volt annak ellenére, hogy tudta a FOX is, hogy hosszú szünet, meg a péntekre való átküldés a sorozat halála. Hanem az, hogy megvárta, hogy lefusson a sorozat, a készítők meg reménykedtek. Ebből fakadóan megcsináltak egy hatalmas cliffhangerrel záruló évadzárót, ami végül sorozatzáró lett. Oké, egyetértek azokkal, akik azt mondják lehet sorozatzárónak is értelmezni. De legyünk őszinték, nem az volt, nem annak szánták. És ha már a FOX nem volt már az 5 milliós nézettséggel megelégedve, akkor ha már berendelte a plusz részeket akkor már akkor elkaszálhatta volna, hogy legyen egy tisztes lezárása a sorozatnak, mint ahogyan csinálta a Dollhouse esetében.

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2013.12.14. 22:24

joe maschine írta:Hát nem tett így hirtelen boldoggá, mikor azt olvastam, hogy semmi köze nem lesz a befejezetlen sorozathoz. Nem akarok csúnyát írni, de ez gáz.
Amit írsz az a Salvation kapcsán is áll. Nálam legalábbis.

Tényleg, James Cameron vajon mit szól a reboothoz? :mrgreen:
"A baglyok nem azok, amiknek látszanak."

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2013.12.15. 20:07

convar írta:
joe maschine írta:Hát nem tett így hirtelen boldoggá, mikor azt olvastam, hogy semmi köze nem lesz a befejezetlen sorozathoz. Nem akarok csúnyát írni, de ez gáz.
Amit írsz az a Salvation kapcsán is áll. Nálam legalábbis.

Tényleg, James Cameron vajon mit szól a reboothoz? :mrgreen:
Valószínűleg rebootolt ő is. De, állítólag már jól van. :mrgreen:
Vannak állandó dolgok az időben, amik meg akarnak történni...

Kimi17
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: Kimi17 » 2014.02.16. 19:16

Igazából már semmilyen esély sincs arra,hogy folytassák majd valamikor a sorozatot?

Constantine
Moderátor
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Constantine » 2014.02.16. 19:29

A színészek szétmentek. MInden máshol dolgozik. Max. egy lezáró film. De arra nem sok esély van már, mert a jogok már másoknál vannak.

Kimi17
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: Kimi17 » 2014.02.16. 19:33

Nagy kár,hogy annak idején megbukott az egész, és így nem folytatták ennyire gyér volt anyagilag?

Constantine
Moderátor
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Constantine » 2014.02.16. 19:44

Vannak a készítési költségek. Ezeket az országos csatornáktól kapják a gyártók. Itt jelen esetben a FOX volt. Ezeket úgy tudják visszakapni, ha a sorozat részei alatt értékesítik a reklámidőt. Nem elég, ha visszakapják amit belefektettek, hanem szeretnék, ha több lenne. Az sem volt mindegy melyik nap megy a sorozat. Amerikában megvannak azok a napok, amelyek a legnézettebbek. Pl. lehet egy sorozat 5 millás nézettséggel bukta hétfőn, de pénteken meg túlélő lehet.

A TSCC alapból sem volt olcsó sorozat, mert ott voltak a jogok. Emellé meg jött a marketing, ami egyébként se két fillér volt. Az első részt 18 millión néztek, a második már csak 8-an. Nagyjából ezen mozgott a széria. Második évadot így kapott. Az már csak 5 millióval debütált, majd rendeltek be maradék részeket és elküldték péntekre meghalni. A péntek halálnap kint, kevesen tévéznek. Pl. 300 ezer dollár az ára, ha valaki hétfőn akarja a reklámját adásba küldeni. HA pénteken akkor meg 50 ezer. Végül ilyen 3 milliós nézettsége lett a sorozatnak. Reklám bevétel se volt annyi, így lelőtték.

Kimi17
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: Kimi17 » 2014.02.16. 20:26

Péntekre....nem csodálkozom, hogy halálnap kint. Jobb lett volna választani egy vasárnapot vagy egy hétfőt....

NyersKrumplee
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: NyersKrumplee » 2014.02.16. 22:23

Kimi17 írta:Jobb lett volna választani egy vasárnapot vagy egy hétfőt....
Hétfőről tették péntekre, mert nem volt jó a nézettsége csak annyira, hogy péntekre kerüljön. :roll:

Kimi17
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: Kimi17 » 2014.02.16. 22:35

Akkor kint tényleg nem kajálták az emberek a sorozatot....

Mondjuk én nagyon régen láttam sőt arra se emlékszem,hogy befejeztem e, de most szinkronba leszedtem, és újra retrozok. :)

Kellemes meglepetésre egész lekötött az egész első évad mondjuk fel-fel rémlettek dolgok miközbe néztem jé tényleg ez ismerős, de jó volt meglesni.
Most kezdtem el a 2. évadot.

Retronál nincs jobb én mondom. 8-)

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2014.02.20. 01:09

Kimi17 írta: Retronál nincs jobb én mondom. 8-)
Nincs hát, csak idő legyen hozzá.
De újra kéne nézni, csak az a csúnya cliffhanger a végén. :(

Kimi17
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: Kimi17 » 2014.02.20. 12:54

Odáig még nem jutottam. Már arra se emlékszem mi a vége,de sajnálatos,hogy nem folytatták. Mondjuk az új sorozat helyett is jobb lett volna,ha már ezt viszik tovább itt legalább már felépítettek valamit amibe lett volna még bőven potenciál, de hát ez van...

Stifler
Felderítő
Felderítő

Hozzászólás Szerző: Stifler » 2014.02.20. 21:29

Pedig öt év után nem fogják már folytatni. Ez biztos. :roll:

Kimi17
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: Kimi17 » 2014.02.21. 07:10

Persze, hogy nem főleg,hogy már új sorozaton törik az agyukat nem, hogy ezt folytatták volna...bár,hogy egyből péntekre rakták az kissé erős azért adhattak volna még neki egy másik napot hét elejére ideiglenesen.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2014.02.21. 11:40

Kimi17 írta:bár,hogy egyből péntekre rakták az kissé erős azért adhattak volna még neki egy másik napot hét elejére ideiglenesen.
Miért volt kemény?
Ha azt nézzük a TV biznisz is egy üzlet, amely ha nem jól működik, akkor nincs bevétel, s jön a csőd. Az adó megszűnik, s emberek pedig elveszítik a munkájukat. És nyilván nem egy olyan sorozatot fognak megtartani, amelynek "csak" 5 milliós nézőtábora van, hanem azt, aminek 8-10 is, s ebből fakadóan jól lehet értékesíteni a reklámidőt. És, ha van bevétel, akkor pedig van(nak) további szériák.

A TSCC-vel az volt a baj, hogy sok volt benne az üresjárat. Az első évad normálisan végig se ment, mert ugye ott volt az írósztrájk. A második évadra lett is egy kicsi büdzsé csökkentés, de ott már meg is érződött a nézőszám vesztés. És legyünk őszinték, hogy 5 milliós nézettségre még kapott 9 részt a sorozat az ajándék volt.
Szerintem, ha nem lettek volna a mozifilmek, s alapból sorozatként indul a Terminator, akkor nagyon sikeres lehetett volna. Minden Cameron-t várta benne, hát nem jött. De azt nem fogták fel, hogy egy TV sorozat 13 vagy 22 epizódra sem kap annyi pénzt az elkészítéshez, mint egy két órás mozifilm. Mondjuk ennek ellenére voltak tényleg látványos részek, meg remekül ki tudták hozni a maximumot a készítők. Az utolsó kilenc rész elég pörgősre sikerült. Szerintem hiba volt a 22 részes évad, mert nem lehet normálisan fenn tartani a minőséget, s nem lehet meglépni azt, hogy ne legyen a történet szépen nyúló rétes tészta. Ez igaz mindegyik sorozatra.

Igazat adok a készítőknek. Ha nem cliffhangeres a lezárás, akkor nincs rajongói kampány, hogy folytassák a sorozatot. Így némi esélyt hagytak maguknak, hogy legyen igény a szériára. Nem sok esély volt, hogy pénteken tud majd teljesíteni a sorozat, s szerintem az lett volna a gerinces döntés rajongókat szem előtt tartva, hogy az első két rész nézettsége után szólni, hogy zárják le a történetet, mert nem lesz folytatás.
Az új sorozatban meg nagy potenciál van. Kérdés az, hogy melyik adón lesz, mennyi pénzt fognak kapni a gyártásra.

TOK715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: TOK715 » 2014.07.19. 08:15

kb mennyi lehetett a sorozat költsége ? A színészek szerintem elég "olcsóak" de az "olcsó" kategória egyik legjobbjai, a látvány néha jó volt, néha nem is volt, a smink jó volt, de szerintem az nem drága.
http://www.youtube.com/watch?v=2U33Fy1PUI0

"Amit megteremtesz, ne hidd hogy irányíthatod is!"

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2014.07.19. 10:51

Ezek az adatok nem voltak publikusak.

TOK715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: TOK715 » 2014.07.19. 11:52

Kár hogy a költségvetésről nincs adat, pedig kíváncsi lennék.
http://www.youtube.com/watch?v=2U33Fy1PUI0

"Amit megteremtesz, ne hidd hogy irányíthatod is!"

The Survivor!
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: The Survivor! » 2015.04.24. 19:19

Ezeket a képeket láttátok már?

Kép

Kép

Kép

A headey-s kép melyik részben van?
Kép

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2015.04.25. 00:53

The Survivor! írta:Ezeket a képeket láttátok már?
Igen, én valamikor már láttam őket.
The Survivor! írta:A headey-s kép melyik részben van?
Egy külföldi fórumon olvastam, hogy ez egy törölt jelenet volt a S01E03 The Turk című epizódból.
Valószínűleg Sarah egyik álma lehetett volna, hogy legszívesebben mit tenne Andy sakkozógépével.

Találtam még két képet róla egyébként érdekességképpen:

http://img15.hostingpics.net/pics/491656TSCC1030001.jpg
http://img15.hostingpics.net/pics/206415TSCC1030002.jpg

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.04.25. 16:34

Devastator715 írta: Egy külföldi fórumon olvastam, hogy ez egy törölt jelenet volt a S01E03 The Turk című epizódból.
...és ha megnézzük, akkor ott virít a zöld háttér.

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2015.11.10. 14:00

Valójában ki miatt is törölték a 3. évadot? Egy youtube-os hszben találtam ezt a verziót, ami érdekes megvilágításba helyezi az ügyet, ha igaz.

Fox had to pay Warner Bros. to air TSCC and Warner Bros. would make pure profit from the dvd/blu-ray season sets. But Fox relies on high Nielsen ratings to profit from a show and TSCC didn't have high enough Nielsen ratings. Fox was going to cancel it after episode 2x13, but Warner Bros. gave them a discount on the "back 9" episodes to complete Season 2's 22 episodes. Warner Bros. just wanted the show to air up to the release of Terminator Salvation. To keep people interested in Terminator. It's all Warner Bros. fault (who owned the rights to TSCC), they should have given Fox the discount for Season 3 (which Fox wanted) but they didn't. Warner Bros. would have made pure profit from those seasons. But the current owner of TSCC can still make TSCC movies. Some of the writers, producers, and all the actors have expressed interest in returning. There are ongoing plans to make some direct-to-dvd TSCC movies. It's no where near the point of happening, though. All the actors and writers are dispersed elsewhere, busy with other projects. So there is still some hope for it. But it's a small hope.
Vannak állandó dolgok az időben, amik meg akarnak történni...

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.11.11. 20:37

Épp a hét elején jutott eszembe, hogy mindjárt itt az új év. S biza jövő év májusban lesz 7 (!!!) éve, hogy levetítették a széria utolsó részét.

Azt gondolom, hogy felesleges merengeni a történteken. Viszont, ha ésszerűen akarunk gondolkodni, akkor viszont be kell ismernünk: a sorozatok, filmek nekünk nézőknek szórakozás, míg a gyártónak, készítőknek pedig pénzforrás. Ha valami nem teljesít jól, akkor abból bizony nem lehet megélni. Ebből fakadóan pedig akármennyire is fáj leírni rajongóként, bizony a FOX logikusan járt el, amikor elkaszálta a TSCC-t, mely az utolsó részére nézőinek 81%-át elvesztette.
Ellenben van egy mozzanata az egész dolognak, ami a mai napig zavaró dolog, s nem csak ennél, hanem sok más szériánál is, melynél eljátssza a csatorna a következő dolgot: ha már a nézettségből látszik, hogy ebből kasza lesz, akkor miért is nem lehet szólni a készítőknek, hogy úgy írják meg az utolsó részeket, hogy ennek annyi? Akkor minden bizonnyal nem lenne ennyi félbehagyott sorozat, melybe sajnos a TSCC is beletartozik. Bár utóbbinál gondolom az volt, hogy képernyőn legyen a negyedik mozifilmig mindenképpen, s semmilyen negatív hír ne érje a franchise-t, mint egy kasza, mely a sorozat sikertelenségét jelentené érdekeltségi szempontból.

Talán még megmenteni meg lehetett volna egy olyan ötletes dologgal, mint amit a Jericho annak idején csinált, hogy a CBS székházába több tonna mogyorót küldött (videó itt: https://www.youtube.com/watch?v=zMVo4v8Avzw). Habár az egész kampánynak szerintem ez volt a legmeghatóbb vizuális alkotása: https://www.youtube.com/watch?v=DMxmtTIpcbY

A filmmel kapcsolatban meg nem sok lehetőséget látok. Ahogyan írta is az illető, már nagyon sok alkotó máshol dolgozik. Másrészről pedig a Genisys buktája után nem hiszem, hogy belefognának.

Válasz küldése