Az oldallal, fórummal kapcsolatos vélemények

Vélemények, kritikák, közlemények az oldallal és fórummal kapcsolatban!
Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Felhasználó neme: Fiú/Férfi
Csapat: Ellenállás
Kapcsolat:

Az oldallal, fórummal kapcsolatos vélemények

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.03.06. 15:24

Ha kedved van, oszd meg velünk a véleményedet az oldalról és a fórumról.

Kimi17
Katona
Katona

Re: Az oldallal kapcsolatos vélemények

Hozzászólás Szerző: Kimi17 » 2008.03.08. 12:30

Nagyon jó, és igényes csak így tovább!

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.03.08. 16:16

Köszönöm. És már Flash alapú lett. Remélem mindenki számára elérhető.

xony
Túlélő
Túlélő

Hozzászólás Szerző: xony » 2008.03.10. 21:39

Na visszanéztem az oldalra. Még a kezdetekkor jártam itt, de senki ne haragudjon meg de akkor még a tartalommal nem volt semmi probléma, de a kinézet nagyon sz*r volt. Utánna még voltam még egyszer, na az a kinézet sem tetszett. Tök sz*r volt. Moderált szöveg *Dentorel
A lényeg. Látom hogy keresőben már második helyen van az oldalad. Néztem, mondom ilyen sz*r és itt van, akkor kattintok egy kettőt. Na az államat kellett keresnem, mert leesett. Öcsém, te mit műveltél az oldallal??? Ez baromi jó. Néztem is. Lángoló betűk, a gombok. Tartalomban nincs hiány. Ráadásul ez a fórum is királyul néz ki. sz*r kezdés volt, szerintem sokan el is pártoltak, de nagyon jól néz ki. Így kellett volna kezdeni. Moderált szöveg *Dentorel. ELISMERÉSEM!!

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.03.10. 22:27

Nos nem sok időm van, épp hogy felnéztem ide, és megláttam hogy új tag vagy de remélem nincs harag, de moderálnom kellett az egyik mondatotad. Máris reagálok a hozzászólásodra:
Nos valójában még csak kezdőként akartam csinálni egy weblapot nulla tudással és persze olyan programmal.... Elég nehéz volt. Aztán jött egy újabb sablon, de az sem volt valami nagy durranás. Végül tanultam egy két trükköt és íme, ez lett a végeredmény. Pedig tényleg nem vagyok otthon a webszerkesztésben. Azzal már a véglegesítés után tudtam, hogy sok helyen teleszórtam a linket, és az akkori kinézet elég taszító volt. De persze most már könnyebben idetalálnak az érdeklődök. Főleg hogy már a google keresőben is előkelő helyen foglalok el.
Nos a moderált szöveg. Szabály nincs rá, de azt gondoltam ez nem maradhat a fórumon, és remélem nem is haragszol meg, bár nem vétettél a szabályok ellen, igaz ez nincs is benne. A topic címe: vélemények az oldallal kapcsolatban. Nos leginkább erre az oldalra gondoltam. Persze arról tudok hogy ezen kívül jelenleg van egy másik oldal is. Morális okokból is moderáltam azt az egy mondatot. Miért? Leginkább azért mert én se örülnék ha más fórumon pont az én oldalamat fikáznák még akkor se ha a két oldal azonos tematikájú abban pedig nem senki nem lehet biztos hogy mondjuk a készítő(k) azért nem látogatnak ide és azért lehetne ez egy vita kiinduló pontja. Ergo: ha mi fikázzuk őket, ők is fikázhatnak minket alapú lenne. Ez pedig gyerekes megoldás lenne. Persze hasonlítgatni lehet, elvégre minden oldal esetében ezt csinálja mindenki, de ez így publikusan nem valami fair. Persze pü-ben, msn-nen vagy e-mail-en megbeszélve az más. Remélem friss tagként nem haragszol meg rám emiatt. Nem tudhattad, örülök a véleményednek de azért meg kell adni a másik oldal tulajdonos(ainak)ának a tiszteletet, hiszen akár van ideje, akár nem mégse saját magának csinálja.

xony
Túlélő
Túlélő

Hozzászólás Szerző: xony » 2008.03.10. 22:34

Hát így elsőre ez??? Szerintem nem írtam olyat hogy moderálni keljen, na mindegy. Nem dől össze a világ csak nem értem.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.03.10. 22:39

Így elsőre durva lehet, csak hát ha benn hagyom... Csakhát a másik oldalról nem kellett volna erős kritikát írni. Még ha pozitív lett volna akkor még azt mondom hagyján. Csak ha jön más is akkor ő is véleményt alkot és egy idő után arról szólna a topic hogy milyen a másik (hidd el láttam már ilyet).

xony
Túlélő
Túlélő

Hozzászólás Szerző: xony » 2008.03.10. 22:45

Megértettem. De legalább igazam volt, ez is valami. :lol:

Kimi17
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: Kimi17 » 2008.03.11. 08:26

Xony: Üdvözöllek!
A lényeg akik elpártoltak az oldaltól reméljük visszatérnek, úgy ahogy te is! Őszintén én is láttam a kezdeteknél az oldalt, és akkor se volt már olyan rossz.........de egy biztos, ahogy most kinéz az IGEN is JÓ!

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.03.11. 11:38

Kimi17, szerintem ő teljesen a kezdetekre gondolt, vagyis úgy értem az oldal pontos indulása óta (január 18 t'án.). Bár ha te akkor is itt voltál, akkor minden bizonnyal tudod mire gondol. Bár szerintem ha hazamegyek csinálok egy szép kis összeállítást arról, hogy milyen volt az oldal, csak hogy legyen összehasonlítási alap. :)

Kimi17
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: Kimi17 » 2008.03.11. 15:47

Igen lehetséges, hogy a kezdeteknél nem láttam. Mind1 mi a múlt a jelen fontos! :)

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.03.11. 16:53

...vagy esetleg mégsem csinálok egy összehasonlítási alapot. Nincs rá időm. :(

Alexa
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Felhasználó neme: Lány/Nő
Csapat: Skynet

Hozzászólás Szerző: Alexa » 2008.03.23. 15:27

xony írta:Na visszanéztem az oldalra. Még a kezdetekkor jártam itt, de senki ne haragudjon meg de akkor még a tartalommal nem volt semmi probléma, de a kinézet nagyon sz*r volt. Utánna még voltam még egyszer, na az a kinézet sem tetszett. Tök sz*r volt. Moderált szöveg *Jacob
A lényeg. Látom hogy keresőben már második helyen van az oldalad. Néztem, mondom ilyen sz*r és itt van, akkor kattintok egy kettőt. Na az államat kellett keresnem, mert leesett. Öcsém, te mit műveltél az oldallal??? Ez baromi jó. Néztem is. Lángoló betűk, a gombok. Tartalomban nincs hiány. Ráadásul ez a fórum is királyul néz ki. sz*r kezdés volt, szerintem sokan el is pártoltak, de nagyon jól néz ki. Így kellett volna kezdeni. Moderált szöveg *Jacob. ELISMERÉSEM!!
Annak idején én is megnéztem, elvégre személyes ismerőse és egyben jó barátja vagyok Jacobnak(nem kell aggódni, nem élek vissza vele, hi hi :lol: ), így természetesen én is felnéztem. Nekem sem nyerte el a tetszést, bár én olyan szemmel néztem, hogy "Hűűű", mert én még nem tudok ilyet csinálni. Sőt, még az alapokat sem tudom. Flash ide vagy oda, én úgy vagyok vele, lehet valami csicsás, szép, de ha tartalommal gond van....
jacob írta:. Persze arról tudok hogy ezen kívül jelenleg van egy másik oldal is. Morális okokból is moderáltam azt az egy mondatot. Miért? Leginkább azért mert én se örülnék ha más fórumon pont az én oldalamat fikáznák még akkor se ha a két oldal azonos tematikájú abban pedig nem senki nem lehet biztos hogy mondjuk a készítő(k) azért nem látogatnak ide és azért lehetne ez egy vita kiinduló pontja. Ergo: ha mi fikázzuk őket, ők is fikázhatnak minket alapú lenne. Ez pedig gyerekes megoldás lenne. Persze hasonlítgatni lehet, elvégre minden oldal esetében ezt csinálja mindenki, de ez így publikusan nem valami fair. Persze pü-ben, msn-nen vagy e-mail-en megbeszélve az más. Remélem friss tagként nem haragszol meg rám emiatt. Nem tudhattad, örülök a véleményednek de azért meg kell adni a másik oldal tulajdonos(ainak)ának a tiszteletet, hiszen akár van ideje, akár nem mégse saját magának csinálja.(...) Így elsőre durva lehet, csak hát ha benn hagyom... Csakhát a másik oldalról nem kellett volna erős kritikát írni. Még ha pozitív lett volna akkor még azt mondom hagyján. Csak ha jön más is akkor ő is véleményt alkot és egy idő után arról szólna a topic hogy milyen a másik (hidd el láttam már ilyet)
Szerintem már a téma tárgytalan, hisz Jacob és jómagam is többször ellenőriztük: az oldal megszűnt. Gondolkoztunk, gondolkoztunk és felvetődött a kérdés: vajon mitől is lenne jobb az oldal??? Egyáltalán mitől is jobb egy oldal??? Persze alap követelmény hogy a szerkesztők jártasak legyenek a témában, felkészültek, naprakészek szinte mindenben (már ami a témához kapcsolódik). Persze én mint moderátor meglátásom szerint a fórumon véleményt nyílvánítanak egy adott témában, topicban ugyanúgy mint egy átlagos regisztrált felhasználó, annyi dolgunk van még hogy ellenőrizzük a fórumot, igyekszünk a szabályzatot betartani (azért csak becsúszik egy-egy nem oda illő hozzászólás egy adott topicban, na de megesik az ilyen) és persze segíteni a felhasználókat ha problémába ütköznek, vagy esetlegesen cenzúrázni a hozzászólást, ha úgy érezzük nem oda való, vagy szabályzat ellenes. Nagy monológomat, miután elolvastátok rátérek a lényegre, bár valahogy mindig sikerül rizsáznom. Egyszóval a felhasználók, mi moderátorok valamilyen szinten passzív tényezőként veszünk részt az oldal egyik szekciójának, jelen esetben a fórum fejlődésében, alakításában. A hozzászólásokból tükröződik a felhasználó egyénisége, személyisége, látásmódja így egyedivé, hangulatossá válik egy egy fórum, oldal. Jacob részéről remek kiindulás volt, hogy a fórumban található egy két hozzászólást arra alkalmasnak talált és egy külön részt hozott létre a főoldalon ezzel azt az érzetet kelteni az ide látogatóban (illetve a fórumbeli regisztrált felhasználókban) hogy bizony ő is aktív részese az oldal alakulásában, és nem csak egy-egy szakaszában. Amikor T800-101 írt előszőr a blogba (ami szintén remek ötlet volt) kicsit megijedtem, hogy Úristen, típus elemzés??? Biztos jó .... .Kicsit féltem, majd pedig megpillantva az alkotását pozitív érzés fogott el, elnyerte nagyon a tetszésemet. Akár a látogatottsági statisztikákat vesszük alapul, szemmel látható hogy napi 20-25 látogató van, ebből 2-3 új. Legtöbbje nem regisztrál a fórumba, hanem csak olvassa, úgyanúgy az oldalt is. Reméljük köztük van Charleen is - aki többek között az előző oldalt is megalkotta, szerkesztette - vagy az aki ismeri elérhetőségét, vagy őt. Lényegében minden rajongót szeretettel várunk, s mivel készített egy oldalt, minden bizonnyal ismerte, látta azt. Így reméljük részese lehet ennek az oldalnak mint fórum moderátor vagy mint Blog szerkesztő. Így megkérünk mindenkit, aki ismeri elérhetőségét (vagy ő maga) jelentkezzen a következő e-mail címeken:
max_87@citromail.hu ---> Én
terminator-scc@vipmail.hu ---> Jacob

Na tessék. Megint egy jó hosszú hozzászólás. Remélem szerettek olvasni! :lol:
Én vagyok az Úr! Mondta a feleség, miután megölte a férjét.

Janoshman
Túlélő
Túlélő

Hozzászólás Szerző: Janoshman » 2008.03.30. 01:08

Nagyon tetszik az oldal, nagyon ötletesnek találom. Igaz gondban voltam, mivel előszőr nem sikerült belépnem. Nem volt flash a gépemen. De ezt is megoldottam. Én nem tudom milyen volt ezelőtt, mert csak most jöttem. Ahogy kivettem, nagyon sok változtatás volt rövid idő alatt. Nem volt kicsit sok egyszerre??

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.03.30. 11:45

Hát mit is mondjak. Először is üdvözöllek, másodszor pedig szerintem is sok volt. Vannak olyan felhasználók akik inkább a tartalomra mennek, másoknak tökéletesen jó ha évekig ugyanaz a sablon az oldalon és persze vannak olyanok is akik örülnének ha minden hónapban megújulna az oldal. Megjegyzem, az utóbbi biztos örült :lol:
Lényegre visszatérve. Nagyon akartam egy oldalt, és ahelyett hogy leültem volna és az eddigi ismereteim keretében mondjuk előkaptam volna a mostani programot (amivel szerkesztem az oldalt) ahelyett letöltöttem egy tök ingyeneset, ami szinte semmire se való. És akkor jöttek a jó öreg szerkeszthető sablonok, amik ugyan önmagukban jók voltak, de így... Aztán volt egy kis törlés, amikor majd két hétig nem volt semmi a tárhelyen csak egy 404-es hiba. Ha jól emlékszek akkor megint egy sablon került fel. Aztán előkaptam a híres programot és saját design-t készítettem. Aztán jöttek az apró változtatások mint a fejléc címsorának eltűntetése, újjá szerkesztése, gombok lecserélése Flash-ra, Banner változtatás. Utolsó változtatásként fejléc címsor flash-ra cserélése majd pedig hogy az oldal ne essen szét semmilyen felbontáson, egy kis korrigálás megspékelve egy kis háttérrel.
Nagyjából ennyi történt össz vissz három hónap alatt. De nem kell aggódni, mostanában nem lesz annyi szabadidőm, meghát nem is tudnék már mit szerkeszteni az oldalon (a desing-ra gondolok, tartalom növelését illetően vannak ötleteim). Szóval hozzá lehet szokni, mert bizony töröm a fejem egy másik oldal megalkotásában. Szerintem ez már teljesen kész lett.
Persze egyszerűbb lett volna otthon tökölni vele, aztán amikor kész lett volna felnyomni a tárhelyre. De nem baj. Így is jó.

Mocsok
Túlélő
Túlélő

Hozzászólás Szerző: Mocsok » 2008.04.02. 20:03

Végig olvastam a topicot. Azért csak három hónap... Szóval szerintem nem kell tartani, bár az is igaz, hogy én most járok itt előszőr. :)
Látom nem bírod ki hogy ne alkoss. De ez nem baj szerintem. Bár akkor tényleg erős változtatások voltak itt.
A tartalommal nincs semmi gond. A külalak az ami nekem annyira nem jön be. Jók a gombok, meg a felirat ami ég, a banner nem tetszik. Szerintem lehetett volna egy kicsit Sarah Connor sorozatos. A háttérben meg éghetne a tűz.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.04.03. 17:02

Kicsit elhavazva, nem alaposan szétnézve a fórumon, épp most látom hogy azért ide is írtál rendesen, ami azért nem baj.
Nos a banner.... Hát majd egyszer lesz másik az biztos. Egyelőre még nagyon korai stádiumban van a sorozat (sőt még a második évad sem biztos) ezért nagyon bannernek való képet nem igen találtam, szerkesztgetni meg hát nem nagyon van kedvem.
Nos a háttér... A tűz ugyan jó alapötlet, de szintén nem találtam olyan képet ami alkalmas lenne rá, és ha a cikk nagyobb mint maga a hattér akkor nem fog kinézni hülyén. Számomra most ért el oda az oldal ahova szerettem volna. Viszonylag jól néz ki, nem olyan hű de komoly, de nem is komolytalan. A tartalom változni fog, újak fognak felkerülni. Egyelőre várok én is hírre, hogy most lesz második évad, avagy sem.

Bandi bácsi
Felderítő
Felderítő

Hozzászólás Szerző: Bandi bácsi » 2008.04.10. 22:52

Én esetleg valami olyasmint tudnák ajánlani, hogy kéne a fórumról egy visszamutató link az oldalra. Vagy a phpbb logot kicserélni és annak a hivítkozását átírni. Mert ugye a fórum sem új ablakban nyílik, így elég macerás visszajutni az oldalra...

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.04.10. 23:01

Erre én is gondoltam. Nos sikerült úgy eltűntetnem az egyik sablon fejlécét hogy sem a régi, sem az új nem jelenik meg. Majd még tesztelem hogyan lehetne ezt megcsinálni, de egyelőre számomra fontos a stabilitás. :)

Bandi bácsi
Felderítő
Felderítő

Hozzászólás Szerző: Bandi bácsi » 2008.04.10. 23:03

Ha gondolod utánanézhetek, mert az új phpBB-t még nem használtam, csak a régit.

Most nézem.. külön fórum van a moderátoroknak? Nem lett volna egyszerűbb egy olyan fórumrész, amit csak a moderátorok láthatnak? :P

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.04.10. 23:09

Az új phpbb motort már kiismertem, kizárólag még a fejléc problémás, de majd azt is megoldom. Ettől a fórumtól függetlenül máshova is feltelepítettem a 3-as fórum motort és ott tesztelgetek.
Igen, külön fórum van a moderátorok. Nagyon egyszerű: nem volt kedvem állítgatni a jogosultságokat.

update: sikerült a fórum fejlécét megváltoztatni, egy apró hibán csúsztam el. A főoldalra történő hivatkozást nem tudom megoldani, mert az a fórum szétesésével járna.

Bandi bácsi
Felderítő
Felderítő

Hozzászólás Szerző: Bandi bácsi » 2008.04.10. 23:13

Ez jó... csakmert szerintem bonyolultabb feltenni mégegyet :mrgreen:

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.04.10. 23:25

Egyrészt nem ezen a tárhelyen van. Másrészt ide is fel tudtam volna tenni, csak megváltoztatom a táblák előjelét és kész. Másrészt az csak phpbb2-es fórum. :lol:

Bandi bácsi
Felderítő
Felderítő

Hozzászólás Szerző: Bandi bácsi » 2008.04.11. 19:49

És azt sem tudod megcsinálni, hogy az oldalon a Fórum gombra kattintva a fórum új ablakban nyíljon meg?

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.04.11. 20:02

Sajnos a Flash-t és a pop-up ablakot nem tudom összehozni. Vizsgaidőszak következik, szóval ilyen apróságokkal nem nagyon van időm szöszmötölni. Ráadásul az oldal körülbelül 105 aloldalból áll, és minden aloldalhoz külön van készítve a flash címsor. És azért átnézni őket nem egy órás munka. Amikor javítottam a címsort, vagy valamit az oldalon (pl. legutoljára a bannert) és bizony az összes oldalt át kellett néznem, ami közel hét órámat lefoglalta. Szóval nem igen nyúlnék radikálisabban az oldalhoz, hogy minden oldalt külön át kelljen nézni.

blue_eyes
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: blue_eyes » 2008.04.12. 14:09

Jó lett, nekem tetszik.

Bandi bácsi
Felderítő
Felderítő

Hozzászólás Szerző: Bandi bácsi » 2008.04.13. 00:01

Szerintem is! ;)

Amúgy az utóbbi problémádra tudnám ajánlani a php-ben az include függvényt. Csak ezt az egy függvényt ismerem, de ez egy "html" oldalban is nagyon hasznos. Szóval így ezt elkerülhetnéd és csak egyszer kéne szerkeszteni az egészet. Ha érdekel, leírom, hogy hogy kell.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.04.13. 00:06

Kösz, de már nincs szükségem rá. Legalábbis egyenlőre mert jó sokáig nem tervezek desing váltást, sem fórumban, sem az oldalon.

Alexa
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Alexa » 2008.04.17. 16:16

Priby írta:És azt sem tudod megcsinálni, hogy az oldalon a Fórum gombra kattintva a fórum új ablakban nyíljon meg?

Mondjuk én tudok ajánlani egy mégjobb ötletet: nyisd meg az oldalt két ablakban, s az egyikben menj fel a fórumra. Én egy két oldalon így csinálom. Sok helyen nincs pop-up. Ráadásul én alapból tiltom az ilyeneket, a felbukkanó reklámok miatt (általában tiltva is van a mozilla böngészőkben). De én itt úgy szoktam csinálni, hogy megsasolom az oldalt, majd feljövök a fórumra majd pedig mentem. :)

Bandi bácsi
Felderítő
Felderítő

Hozzászólás Szerző: Bandi bácsi » 2008.04.18. 23:44

jó persze alternatív megoldások vannak.. azt is csinálhatom, hogy elmentem csak a fórum címét könyvjelzőnek, vagy szimplán megjegyeztetem a firefoxxal.. csak az már nem ebbe a témába tartozik :)
de nemgond, azért így is lehet fórumozni... :mrgreen:

blue_eyes
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: blue_eyes » 2008.04.22. 18:37

Uhh, én van mikor csak a fórumra jövök. Na jó, sokszor csak a fórumra jövök. Főleg mikor pangás van hírek terén. Most nem tudom mi lesz, hogy hivatalos a s2 hír. Mennyi hír lesz.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.04.23. 20:45

Lesznek majd trailer-erek például, vagy egyéb hírek. Például a mai hír, aminek a cikkét még meg se írtam, fel se töltöttem : Brian Austin Green állandó szereplő lesz a terminator sorozatban.

Update: A Blogban megtalálható a hír!!!

Kimi17
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: Kimi17 » 2008.04.24. 20:15

Kíváncsian várjuk a fejleményeket!

blue_eyes
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: blue_eyes » 2008.04.30. 16:25

Hát, Hát. Régen írtam ide, úgy hogy kommentelem a változtatásokat.
A képtár tetszik, igaz én nem regisztráltam. A hírek menü is nagyon jó, hangulatos. Fejléc csillagos ötös. A fórum is jól átalakult, tetszik. Főleg, hogy a hozzászólásoknál az újabbak elől vannak (vagy csak nekem vannak így?)!
Azért rég volt már mikor regiztem, azóta megnövekedett a hozzászólások száma.
Szerintem nem kellene temérdek Off témát indítani az OFF témák kategórián belül, mert úgy érzem, egy idő után már a hozzászólások jelentős részét az OFF topic töltené ki. De ez csak egy észrevétel volt. Láttam már olyan rajongói oldalt, ami szinte az OFF topikok korlátlan számában tűnt el. Majdnem hogy szószerint.

Alexa
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Alexa » 2008.04.30. 18:59

blue_eyes írta:Szerintem nem kellene temérdek Off témát indítani az OFF témák kategórián belül, mert úgy érzem, egy idő után már a hozzászólások jelentős részét az OFF topic töltené ki. De ez csak egy észrevétel volt. Láttam már olyan rajongói oldalt, ami szinte az OFF topikok korlátlan számában tűnt el. Majdnem hogy szószerint.
Szerintem itt nem kell félni ettől. Amúgy is külön kategória van, és azon belül vannak a topicok, szóval ettől nem kell tartani. Jelenleg 14 van, abból is lesz egy kettő ami a törlés áldozatául esik, tán még ma. A magyar fórumokon többségében van valamilyen OFF topic, és többnyire azok tartalmazzák a legtöbb hozzászólást. A fórum jelentős része a Terminátor univerzumon alapszik, és csak egy kis része nem. Aki pedig kicsit Offolni akar, annak tökéletes.

Bandi bácsi
Felderítő
Felderítő

Hozzászólás Szerző: Bandi bácsi » 2008.04.30. 22:45

Nekem nem igazán tetszik a fordított hozzászólás sorrend, de szerencsére okos fórummotor ez, így be tudtam magamnak állítani, hogy legyen úgy, ahogy volt. :)

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.04.30. 23:17

Igény volt rá így megcsináltam. Valóban okos fórum motor, be lehet állítani. Akinek problémája lesz az pedig úgyis jelezni fogja.
Az OFF topicról meg annyit: sztem nem lesz itt kérem semmi gond. Szerintem szükséges egy fórumban egy-egy olyan rész, amely nem az adott témával foglalkozik. Rengeteg helyen találkoztam ilyennel, nem kell attól félni, hogy majd elveszünk a topic hegyekben. ;)

blue_eyes
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: blue_eyes » 2008.05.01. 12:26

Gondoltam. Csak mondjuk én láttam olyat, hogy bizony az összes topic átment OFFba, aztán még a témához sem volt közük a hozzászólásoknak, csak messziről szagoltak bele azok a hozzászólások amelyek a topicot indították. Gondolom, hogy itt nem lesz ilyen. :)

Shallia
Felderítő
Felderítő

Hozzászólás Szerző: Shallia » 2008.05.02. 11:47

blue_eyes írta:Gondoltam. Csak mondjuk én láttam olyat, hogy bizony az összes topic átment OFFba, aztán még a témához sem volt közük a hozzászólásoknak, csak messziről szagoltak bele azok a hozzászólások amelyek a topicot indították. Gondolom, hogy itt nem lesz ilyen. :)
Ilyesmitől nem kell tartanod :D Az ilyen helyzetek kezelésére vagyunk mi, és természetesen a mi kedves adminunk is :D :D

Alexa
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Alexa » 2008.05.02. 13:33

Szerintem sem lesz ilyen. Annyian még nem vagyunk, és a hozzászólások 99%-a is a megfelelő topicokban vannak. Persze egy-egy téma elmehet Offba, de szerintem ez természetes. Utánna meg majd visszaugrunk az eredeti témára.

blue_eyes
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: blue_eyes » 2008.05.03. 19:34

Csak megjegyeztem, hogy láttam ilyet és persze örülök, hogy itt vigyáznak erre. :lol:

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.05.11. 19:22

Mai napon megint ügyködtem egy kicsit. Több felbontáson láttam, hogy az oldal a külön lévő társoldal miatt szétesik, illetve más méretű lesz. Ezért kicsit változtattam a méreten. Ez után a gombokkal lett gond így azt is kicseréltem. Mivel anno valamiért nem jelentek meg a képek, ha egy mappába lettek téve, ezért mindegyik oldalhoz külön mappa tartozott. Ez egy banner vagy link módosításánál bizony elég érdekes és időigényes volt. Mivel egy másik oldal készítésébe belevágtam,ott nem jelentkezett ez a probléma, így itt is megcsináltam. Mivel a másik tárhelyen működöt, így ide is feltettem a "cuccost". Megtaláltam végre a legjobb tűzes hátteret, így most azt alkalmaztam. Nem nagy változás, még ha annak is tűnik. A Chat-el volt probléma, de azt is megoldottam.
A lényeg, hogy már stabil az oldal minden általam tesztelt böngészőn és minden felbontáson. Az idővonalon kívűl mindent megcsináltam, amit a 2008. május-június hónapra terveztem. Nah, lényeg röviden, remélem tetszik.
Oh és még valami. A fórum gombokat is kicseréltem, így az új hozzászólást most már jelezni fogja. :angel2

blue_eyes
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: blue_eyes » 2008.05.12. 14:25

Nekem tökéletesen megfelel és tetszik. Azt nagyon jónak találom, hogy kijelzi a fórum az új hozzászólásokat.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.05.15. 21:43

Na gombok után, új rangképeket is kaptatok. Viszont most vettem észre, hogy amikor pakolgattam itt össze-vissza a topicokat különféle kategóriába, a hozzászólások száma jelentősen csökkent. Anno nem igen tudtam áthelyezni, így másoltam a topicokat, azonban a hozzászólás szám nem duplázódott ezáltal. Amikor az egyforma topicokat töröltem, a fórum szépen csökkentette a hozzászólások számát. Ezért történhet meg, hogy például akinek volt 1 hozzászólása, annak most nulla van, annak ellenére, hogy van egy hozzászólása. Érdekes. Nagyon érdekes....

Alexa
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Alexa » 2008.05.17. 14:25

Nekem tetszenek a mostani rangképek. A rég is, de ez sokkal jobb! A lényeg, hogy a hozzászólások megvannak, csak nem jól számolt akkor a fórum!

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.05.17. 19:59

Priby írta:Én esetleg valami olyasmint tudnák ajánlani, hogy kéne a fórumról egy visszamutató link az oldalra. Vagy a phpbb logot kicserélni és annak a hivítkozását átírni. Mert ugye a fórum sem új ablakban nyílik, így elég macerás visszajutni az oldalra...
A közeljövőben kerüljük el a hasonló ötleteket, mert bizony az ilyen szöget üt a fejemben. Eddig közel kilencszer telepítettem újból ezt a sablont. Na de nem ez a lényeg:
Kép

Ott a link. De csak ennél vagyis a subsilver2 sablonnál működik. Most már ez lesz az alap sablon, majd igyekszem szürkévé tenni a háttért, de azért tudjátok, a fórum stabilitása fontosabb!

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.05.18. 18:36

Új, TSSC avatarokat telepítettem fel. Felhasználói vezérlőpult --> Profil --> Avatarok menüben érhetőek el.

blue_eyes
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: blue_eyes » 2008.05.23. 18:27

Hát nekem tetszenek az új rangképek. A hivatkozásnak én nagyon örülök, bár ha a fórumra jövök fel utoljára és innen általában el is megyek. De jó megoldás. Priby biztos örülni fog! :)

Constantine
Moderátor
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Constantine » 2008.05.25. 18:47

Én kicsivel többször jártam ide, de addig míg nem néztem meg a sorozatot nem regisztráltam. Csak úgy belekukkantottam. De egy két észrevétel:
Mivel most itt írás közben is tudom olvasni a többi hozzászólást, így pár kérdés van. Xony moderálva lett. Mivel a másik oldal megszűnt, nem lehetne ezt a szöveget visszahozni?
Amit Alexa írt szerintem felesleg, mert nem látom hogy jelentkezett volna azóta a másik oldal tulajdonosa.
Szerintem a hetenkénti változtatás sok meg felesleges.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.05.26. 00:15

Nos. Moderálva lett. Kicsit durva szó, de igaz. Igen megszűnt. Amikor moderációról beszélünk, akkor többnyire azt jelenti, hogy az adott hozzászólást teljes mértékben vagy kis részben cenzúrázzuk. Vagyis az egész hozzászólást vagy annak egy részét töröljük.
Amit írt Alexa, szerintem az úgy marad. Sima fórum ez, akkor leírta, akkor minek törölni? Az egy dolog, hogy akkor aktuális volt, most már nem. Az utókornak megteszi.
A hetenkénti változtatásokról... Igyekszem minnél színvonalasabb, de elsősorban stabil oldalt létrehozni. Gyakran volt, hogy találta megy hibát aztán valahogy kicsit elkalandoztam és már jöttek az újítások.
Mostanában nem lesz, ebben biztos lehetsz. Kivétel a banner, hisz ha lesz egy jó második évados promokép akkor abból miért ne legyen banner?
Másrészt pedig jön egy kis szóbeli érettségi. Addig nem igen akarok változtatni. Utánna pedig itt lesz közel két hónap és tervezem, hogy nagyon el fogok lustulni. Napi filmek, sorozatok és zenehallgatást tervezek. Persze a hírek jönnek majd, nem kell aggódni, csak kicsit lazítani akarok, ennyi. És az oldal átalakítása ebbe nem esik bele. Max ha új fórumsablon kerülne fel, de nem hiszem hogy felfog.

Válasz küldése