Az oldallal, fórummal kapcsolatos vélemények

Vélemények, kritikák, közlemények az oldallal és fórummal kapcsolatban!
Kimi17
Katona
Katona
Felhasználó neme: Fiú/Férfi
Csapat: Ellenállás

Re: Az oldallal, fórummal kapcsolatos vélemények

Hozzászólás Szerző: Kimi17 » 2015.06.26. 20:01

Kommentelj, ha élni akarsz nagyon vagány meg a háttér is jó lett nekem bejön.

Lachlan Weaver
Parancsnok
Parancsnok
Csapat: Skynet

Hozzászólás Szerző: Lachlan Weaver » 2015.06.28. 15:45

Olyat kérhetek (nem tudom megvalósítható e) ,hogy a nálam olvasatlan fórumok jelzése legyen lenullázva? Mert jelenleg nálam rengeteg téma lilán van jelzve a hosszabb távollétem okán nem követtem az oldalt. De így most nem látom át hova érkezik új hozzászólás.Előre is köszönöm a segítséget.
"A nagy birodalmakat sosem a külső ellenség győzi le, hanem a belső ellentétek és gyengeségek."

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.06.28. 18:55

Ahol vannak a privát üzenetek alatta van egy "fórumok megjelölése olvasottként". Rákattintva nem fog egyik téma sem pirosan világítani.

Lachlan Weaver
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Lachlan Weaver » 2015.06.28. 20:02

Dentorel írta:Ahol vannak a privát üzenetek alatta van egy "fórumok megjelölése olvasottként". Rákattintva nem fog egyik téma sem pirosan világítani.
Köszönöm a segítséget! Sikerült is.
"A nagy birodalmakat sosem a külső ellenség győzi le, hanem a belső ellentétek és gyengeségek."

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2015.06.29. 21:13

Nekem is nagyon tetszik az új megjelenése a fórumnak! Tetszik Arnold félig leamortizált feje baloldalt. :) Csak annyit szeretnék kérni, hogy lehetne-e a tagok felhasználónevét szürke színről feketére változtatni? Mert úgy nem olvadna annyira bele a háttérbe és átláthatóbb lenne.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.06.29. 21:24

A sablon eredetileg nem így nézett ki, s hogy passzoljon valamennyire a főoldalhoz, s nézzen is ki valahogy átírtam a színkódokat. A szürke nem igazán volt jó választás a háttér miatt, már ami "sávokat" illeti, így feketére változtattam őket. Csak eredetileg a regisztrált felhasználók fekete színűek voltak, így a felhasználói vezérlőpult "eltűnt". Ezért lett végül szürke a felhasználói csoport alapszíne.
Most átváltottam egy kicsit világosabb kékre. Ez most jobb?

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2015.06.29. 21:44

Igen, sokkal jobb! Köszi! ;)

Stifler
Felderítő
Felderítő

Hozzászólás Szerző: Stifler » 2015.08.02. 12:07

Nem voltam egy ideje kinn dolgoztam országhatáron kívül. Tetszenek a változások. De ez a sok szííííííííííín :shock: Lesz egy egész nap mire végig olvasom. :D

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.08.05. 12:36

Akkor jó olvasgatást ;)

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.08.10. 14:28

A fórumon csiszoltam egy kicsit:
A nem megfelelően működő sablonokat eltávolítottam, illetve ha már lehetőség nyílt akkor csiszoltam még a megjelenésen is.
Amennyiben bármilyen probléma van jelezzétek!

Kimi17
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: Kimi17 » 2015.08.10. 14:36

Nagyon vagány lett ez az új kinézet Gratula!

Stifler
Felderítő
Felderítő

Hozzászólás Szerző: Stifler » 2015.08.10. 15:45

:shock:
Nekem jobban az extra információk tetszenek. Nem kell hat helyre felmennem megnézni mennyi volt a bevétele pl. a geneisys-nek. Ki van ide írva. Kicsit olyan miniatűr weboldalnak tűnik a fórum. Amúgy jó. Nekem tetszik. Kicsit mint ha gyorsabb is lenne? Ez amúgy új funkció vagy csak most találtad ki Dentorel?
Am törölve lettek topicok is? Vagy csak én többre emlékeztem?
Mondjuk kár hogy mióta kimentem külhonba nem jöttek új tagok. :roll:

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.08.10. 22:30

Stifler írta::shock:
Nekem jobban az extra információk tetszenek. Nem kell hat helyre felmennem megnézni mennyi volt a bevétele pl. a geneisys-nek. Ki van ide írva. Kicsit olyan miniatűr weboldalnak tűnik a fórum. Amúgy jó. Nekem tetszik. Kicsit mint ha gyorsabb is lenne? Ez amúgy új funkció vagy csak most találtad ki Dentorel?
Szerettem volna a fórumot kicsit felrázni, hogy ne csak logó illetve háttérkép ügyben legyen Terminator-os jellegű.
Hogy miért gyorsabb nálad nem tudom, hiszen nálam ugyanolyan a betöltődési sebesség. Mondjuk utóbbit direkt teszteltem, hogy mennyivel lesz, vagy lesz-e lassabb a fórum, ha megcsinálom ezt a változtatást. Én nem tapasztaltam semmit. Maximum mobiltelefonokon lehet probléma, de ugye elsősorban nem arra van optimalizálva sem az oldal, sem a fórum.
A gyorsaság nálad annak tudható be, hogy mióta nem voltál volt 2-3 frissítése a fórumnak a készítőktől.

Egyik sem. Kezdetektől benne volt a fórumban, hogy a témáknak egyéni képeket lehessen adni. Csak lusta voltam megcsinálni, illetve úgy voltam, hogy nem nagyon nézne ki jól. Jó, ha egyszerű a fórum kinézete.
De jártam fenn másik fórumokon és ott láttam, hogy mennyire személyre lehet ezzel is szabni. A mostani téma pedig ehhez tökéletes volt.
Stifler írta: Am törölve lettek topicok is? Vagy csak én többre emlékeztem?
Alfórumok lettek törölve, de topicok nem. Nem láttam értelmét pl. a Direct To DVD topicnak sem, mert már le lett nyilatkozva, hogy az új jogtulajok nem akarják megcsinálni, így át lett helyezve. Csak úgy, mint az évfordulók topic is, ami az oldalhoz kapcsolódik. Így kicsit egységesebbé tettem, illetve átláthatóbbá.
Stifler írta: Mondjuk kár hogy mióta kimentem külhonba nem jöttek új tagok. :roll:
Új tagok vannak, csak aktivitás nincs.
Erről szó is volt a júliusi találkozón, hogy mennyi az inaktív tag. Például már 300 lájkoló van az fb oldalunkon. Ha mindenki regisztrálna a fórumba, s napi egy hozzászólást elküldene... De ugye, hogy miért nem történik ennek okát nem tudjuk mi megmondani. Mindenesetre a látogatószámunk az jó.

The Survivor!
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: The Survivor! » 2015.08.12. 12:49

Tetszenek ezek az új adatok. Nálam nem lassabb a fórum! :)
Kép

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.08.12. 23:18

Ennek örülök. ;)

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2015.08.18. 15:38

Nagyon tetszenek a képecskék a témák mellett, valamint a plusz információk! :) Így még jobb lett a fórum megjelenése. ;)

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.08.18. 16:20

Remek!
Akkor még egy elégedett felhasználó. :)

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.09.13. 17:42

A mai napon ismét megjelent egy hibajavítás a fórumunkhoz, mely sikeresen frissítésre került.
Aki bármiféle hibát tapasztal a fórumon kérem itt jelezze!

Bandi bácsi
Felderítő
Felderítő

Hozzászólás Szerző: Bandi bácsi » 2015.10.17. 11:53

Nem lehetne az Új hozzászólások linket kiemelni a Gyors linkek közül? Kicsit gyorsabban menne a fórumozás.

Meg még egy apróság. :D Lehet, ez csak nekem böki a csőröm. A címsorból nem akarod kivenni a kötőjelet?

Az oldallal, fórummal kapcsolatos vélemények - 21. oldal -
Amit pirossal kiemeltem.

Nyilván ez abból adódik, hogy nem adtál a fórumnak nevet és emiatt az úgy csak lifeg ott :)

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.10.18. 12:25

Bandi bácsi írta:Nem lehetne az Új hozzászólások linket kiemelni a Gyors linkek közül? Kicsit gyorsabban menne a fórumozás.
Megoldható, csak nem fogok vele szöszölni.
Első körben nem hiszem, hogy indokolt lenne, mert egyrészről nincs elrejtve, másrészről csak rákattint az ember, s csak ki kell választania az adott opciót. Maximum egy másodperccel gyorsabb lenne a fórumozás.

A phpBB nagyon kiforrott fórum motor lett, amit nagyon szeretek lévén eléggé személyre szabható, s nagyon sok pluszt kapott az évek során. De még mindig ugyanolyan, mint más portál/fórum motor. Ha a forráskódban leütsz egy entert, vagy belekerül egy vessző véletlen leütés folytán, akkor már nem elérhető a felület.
Itt bele kellene nyúlni a forráskódba, illetve a fordításba is, hogy helyesen jelenjennek meg az ékezetes betűk. Ez nem biztos, hogy két perc lenne, s fentebb említve lehet akár fórum elérhetetlenséggel is járna egy bizonyos időre még nem oldom meg. A másik probléma, hogy jön egy frissítés, s minden visszaáll az alap helyzetbe, lévén a kiemelt link egy adminisztrátori módosítás lenne, nem pedig fejlesztői.

Gondolom érthető, hogy ezt miért passzolom.
Bandi bácsi írta:Meg még egy apróság. :D Lehet, ez csak nekem böki a csőröm. A címsorból nem akarod kivenni a kötőjelet?

Az oldallal, fórummal kapcsolatos vélemények - 21. oldal -
Amit pirossal kiemeltem.

Nyilván ez abból adódik, hogy nem adtál a fórumnak nevet és emiatt az úgy csak lifeg ott :)
Igen. Emiatt van ott. Nem tudom milyen böngészőt használsz (vagy milyen felbontást), nálam nem látszik, de szerintem nem zavaró jelenség. A többség egyébként sem nézi a címsort.

Update:
Senkit ne zavarjon a következő --> Mivel nem tudom milyen lesz a decemberi munkabeosztásom (feltehetően jó nagy :shit ), s mivel jellemző, hogy felejtek el dolgokat, s emellett adminisztrátorként csak én férek hozzá az adminisztrátori vezérlőpulthoz, s ezáltal a szülő fórum létrehozása funkcióhoz, így már most létrehoztam majd a 2016-os hírekhez való fórumot.

Bandi bácsi
Felderítő
Felderítő

Hozzászólás Szerző: Bandi bácsi » 2015.10.20. 20:30

Hát ha nem szeretnéd megcsinálni a változtatást akkor megértem.
Viszont: nem kell hozzá belenyúlni a fordításba, csak a sablon html fájljaiba. Régen egy frissítés a sablonokon nem módosított semmit, nem tudom, hogy a 3-as automata frissítője fejlődött-e azóta, de én nem hinném, hogy automatikusan belenyúl abba is. Vagy igen? :D

Sokszor egy másodperccel gyorsítaná a fórumozást, mivel minden egyes új hozzászólás megtekintéséhez csak egy kattintás kéne a mostani kettő helyett. És muszáj ezt használni, mivel nagyon sok fórumot hoztatok létre, így nagyon sok görgetés lenne ha régimódian fórumoznák és le akarnák érni az aljára.

Egyébként, ha gondolom én szívesen megcsinálnám ezt a módosítást, ha átküldöd nekem az overall_header.html-t az aktuális sablonon belülről. Mondjuk próbaképp. Természetesen meghagynád a régit és bármikor vissza lehetne csinálni, ha gond van.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.10.20. 21:23

A 3-as phpBB elég sokat fejlődött, s bizony ha úgy van akkor sablont is kell szerkeszteni, vagy meg kell várni, hogy a sablont készítő hozzá frissítse az aktuális kiadáshoz, amit alkotott.
A fórum egyébiránt nagyon jól el lett találva, s sokat fejlődött mire elérte a végső kiadást. Nem véletlen, hogy a 3,0-ás sablonok abszolút nem kompatibilisek a 3,1-es rendszerrel még akkor sem, ha a fórum motor alapja ugyanaz. Központozás szempontjából pedig azt gondolom nincs vele különösebb probléma.

Változtatást igénylő kéréseknél mindig alapul veszem, hogy érdemes-e megcsinálni, vagy van-e lehetőség rá. Illetve a weboldal/fórum későbbi fejlesztésénél mennyire lehet gátló, vagy lassító tényező. Gyors tárhelyen vagyunk, s tényleg gyorsan,s könnyen elérhető az új hozzászólások menüpont. Csak ugyebár, hogy ha esetleg design váltást szeretnénk, akkor ilyennel is számolnunk kell, hogy plusz munka megcsinálni. S mivel a felhasználói menüben elérhető további megjelenés a felhasználók számára, így azoknál is meg kellene csinálni. S mivel a megjelenés is szokott frissülni, akkor pedig visszaáll minden a régibe.
Ebből fakadóan szerintem érthető, hogy miért nem szeretném megcsinálni ezt a változtatást.

Bandi bácsi
Felderítő
Felderítő

Hozzászólás Szerző: Bandi bácsi » 2015.10.21. 22:04

Ó, ezt nem tudtam, hogy lehet másikat választani.
Akkor inkább én választok egy alap sablont, nekem így kényelmesebb :)

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.10.23. 15:42

Nyugodtan. Az oldal indulása óta törekedtem arra, hogy ha valakinek nem jön be az alap design, akkor tudjon másikat választani.

Bandi bácsi
Felderítő
Felderítő

Hozzászólás Szerző: Bandi bácsi » 2015.10.24. 15:47

Az alap téma amit választottam, eltűnt :(
Most már csak a Basic maradt amin van külön Új hozzászólások gomb, de ez nem olyan szép :P

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.10.24. 20:08

A phpBB 3.0-ban két alap sablon volt: prosilver és subsilver. A 3.1-es már csak eggyel foglalkozott, így az utóbbi subsilver nevezetű eltűnt. Mindezek mellett jelentősen megváltozott a sablon szerkezete is. Felhasználó igény volt az avatar méretének növelése, így annál a sablonnál szét volt csúszva a fórum. Mivel másfél óra alatt sem tudtam rájönni, hogy az új szerkezetben ezt hol is tudom megcsinálni inkább lecseréltem.

Bandi bácsi
Felderítő
Felderítő

Hozzászólás Szerző: Bandi bácsi » 2015.10.25. 11:01

Akkor marad a Basic.
Esetleg annyit még megtudnál tenni, hogy az alap logo helyett tennél be valami Terminátorosat? Ez a phpbb felirat nem túl szép :)
Szerintem bármilyen 60 pixel magasságú kép megtenné. Akár az is lehet, hogy nem is kell ragaszkodni a 60 pixelhez, de mondjuk az lenne a biztos.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.10.25. 12:50

Az oldal történetében két designer ranggal rendelkező felhasználó volt, aki a főoldalért volt felelős. Megértem, ha valaki megunja, vagy már nem szeretné csinálni, mert nincs rá ideje, de a szó nélküli lelépés, s utána való elérhetetlenség szerintem durva. Második után úgy döntöttem, hogy mivel én vagyok az oldal tulajdonosa, így ismételten minden szerkesztést én fogok vinni (technikai háttér, illetve megjelenés).

Az alap megjelenés mellett azért is került fel ismételten több, s választható sablon, hogy ha valakinek nem tetszik az alap, vagy csak olyat szeretne, ami mondjuk világosabb, vagy sötétebb, esetleg gyorsabban betöltődik az alacsony kép szám miatt az tudjon változtatni, s ne mindig az alap megjelenéshez kelljen nyúlni. Mert véleményem szerint olyan, ami mindenkinek megfelel nincs, s nem is hozható létre, hiszen mindenkinek más és más az ízlése. Előfordul, hogy sokszor a munka vagy magánélet miatt nincs időm, vagy csak fáradt vagyok ahhoz, hogy szerkesztgessek, ezért is van, hogy nagyobb változtatás egyben történik meg. A 3.1-es fórum teljesen más, mint a 3.0-es, s még a logó kicserélés sem olyan egyszerű, mint amilyennek első körben tűnik.
A fórum többnyire komolyabb frissítéseket szokott kapni, s ehhez mérten frissülnek a megjelenések is. Ilyenkor bőven elegendő az alap megjelenést átszabni újra, s ha ehhez még hozzávenném, hogy a többi választható megjelenést is átszabjam az már tetemes idő lenne. Emiatt nem is akarok foglalkozni a másodlagos megjelenésekkel, mert könnyebb frissíteni úgy, hogy ha csak fel kell pakolni a fájlokat a tárhelyre. A régi 3.0-es rendszer az alap megjelenés mellett 21 volt választható, s itt is az a cél, hogy ha jönnek kicsit minőségibbek azok felkerülnek ide is. S volt már olyan, hogy frissítettem az aktuális alap megjelenést majd három nap múlva jött egy újabb változat.

Szerintem az érthető, ha az időt arra fordítom, hogy a weboldal, s a fórum naprakészen legyen technikailag, megjelenésileg egyaránt, mint hogy a választható másodlagos megjelenések átszabásával tökölök, ha valami rajta neked nem tetszik, s majd ugyanezeket a tököléseket csináljam meg újra, ha az adott sablont frissíti a készítő.

Bandi bácsi
Felderítő
Felderítő

Hozzászólás Szerző: Bandi bácsi » 2015.10.25. 13:07

Egyáltalán nem hiszem el, hogy ezt:
styles/basic_darkblue/theme/images/logo.png
fogod és ugyanilyen logo.png-vel felülírnád, akkor bármi baj történne a sablonnal :)
Ez tényleg olyan változtatás, aminek nem szabad befolyásolnia semmit. Most komolyan ha egy ilyet csinálnál, az is később hatással lenne egy frissítésre? Tényleg nem hiszem el :D

No mindegy ezen a sablonon sokkal gyorsabb a fórumozás, én szeretem, hogy az új hozzászólások gomb egyből kattintható! :)

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.10.25. 14:44

Igyekszem kulturáltan reagálni az alábbiakra...
Bandi bácsi írta:Egyáltalán nem hiszem el, hogy ezt:
styles/basic_darkblue/theme/images/logo.png
fogod és ugyanilyen logo.png-vel felülírnád, akkor bármi baj történne a sablonnal :)
Ez tényleg olyan változtatás, aminek nem szabad befolyásolnia semmit. Most komolyan ha egy ilyet csinálnál, az is később hatással lenne egy frissítésre? Tényleg nem hiszem el :D
Elsődleges volt mindig a weboldal, s a fórum stabilitása, s majd ezek után jöttek a megjelenéseik. Elértünk arra a szintre, hogy mindkettőnek van egy vállalható designja, ami a többségnek tetszik. Utóbbinál lehetővé tettem, hogy ha valaki megunná a mostanit, vagy csak nem tetszene neki, akkor tudjon váltani. A választható sablonok listája pedig folyamatosan frissülni fognak. Ha ezeket elkezdem mindegyiket "terminátorosítani", akkor a végén oda fogunk kilyukadni, hogy ha majd lesz 15-20 sablon, akkor majd szépen mindegyikkel tökölni kell, ha majd lesz hozzá egy frissítés. Főleg akkor jó (mert volt már ilyen), amikor megváltozik a háttérkép, vagy a logo mérete. És ha már cseréről lenne szó, akkor már nem mindegy, hogy milyenre, vagy milyen programmal változtatom a méretét, mert lehet, hogy a tulajdonságai csorbulnak (például, ha .png kiterjesztésű képet akarok kisebbre venni, miközben átlátszó a háttere) és a végeredmény ronda lesz. S mindezek mellett pedig szépen tesztelnem kellene többi böngészőn is, hogy hogyan is jelenik meg. A másodlagos megjelenéseknél pedig mindig azt néztem, hogy váltásnál 100%-osan olvasható, használható-e a fórum. A többség egyébként is alapot használja, s a vendégek pedig nem is változtathatnak.
A másodlagos megjelenések soha nem voltak a fórum tematikájához szabva, s nem is lesznek a már leírtak alapján. S te sem várhatod el azt, hogy minden egyes sablont átszabjak úgy, hogy ahogy neked bejöjjön. Az alap nem tetszett, mert neked nem esett kézre az összesített menü, de ha azt nem szerkesztettem, akkor ezen változtassak. Ha lesz majd egy harmadik, vagy egy negyedik megjelenés, akkor meg azon csiszoljak majd a kedvedért?
Bandi bácsi írta:No mindegy ezen a sablonon sokkal gyorsabb a fórumozás, én szeretem, hogy az új hozzászólások gomb egyből kattintható! :)
Fantasztikus időérzéked lehet, ha azt az egy tized másodpercet is hatalmas időnyerésnek érzed. Abban az esetben nem is szúrná a szemem ez a mondat, ha legalább hatot kellett volna kattintani miközben vagy négyszer újra töltődik az egész fórum. De biztos vagyok abban, hogy nagyon lassú volt az alap sablon azzal a két kattintással, mire elértél az "új hozzászólások" gombhoz...

Egyébként csak elég visszaolvasni legalább öt oldalt, hogy a közösséghez, s azok igényeihez mérve mennyire is rugalmasak voltunk az évek során. Volt akár olyan is, hogy ha nem jött be az új design szó nélkül visszakerült az előző. Ha valami változtatható volt, változtatva lett, s minden fajta problémára, felvetésre igyekeztem korrekt választ adni. De azért roppantul bosszantó tud lenni, amikor egy dolgon nem lehet túl lépni, nem lehet megérteni, elfogadni. Az oldal mindig a közösséghez idomult, nem pedig az "én szeretem" és "szúrja a szemem a kötőjel" társaihoz. Főleg úgy, hogy utóbbival a kutya nem foglalkozott, s észre sem vette...

Bandi bácsi
Felderítő
Felderítő

Hozzászólás Szerző: Bandi bácsi » 2015.10.26. 18:34

Bocsi, nem akartam én ezzel most galibát okozni, hát akkor maradjon minden így.
És az új hozzászólásos dologgal nem a megtakarítható időről van szó, de mindegy szerintem ezt most hagyjuk :)

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.10.26. 21:02

Akkor örülök, hogy megbeszéltük.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.12.23. 22:44

Sziasztok!

Mint ahogyan minden bizonnyal tapasztaltátok pár napig napig nem volt elérhető az oldal.
Ennek az volt az oka, hogy a tárhely szolgáltatónk gyanús fájlokat fedezett fel, melyből arra következtetett, hogy fel lett törve az oldalunk. Ennek következménye volt, hogy a szolgáltatást felfüggesztette.
Amennyire tudtam belemélyedtem a témába, de sajnos a karácsonyi sürgés, forgás (na jó, meg a költekezésem miatt is) bevállalni némi túlórát az elmúlt napokban, így nem volt időm arra, hogy rendbe szedjem az oldalt. Annyira jutottam, hogy karbantartás felirat került ki.

Amennyire tudtam minden szükséges változtatást végre hajtottam, hogy többet ilyen ne fordulhasson elő, vagy ha igen, akkor kisebb leállás legyen belőle.
Az adatbázis visszaállítása mellett kizárólag a képek lettek visszahelyezve, minden más újratelepítést igényelt. Sajnálatos módon a legutóbbi adatbázis kimentés az 2015.12.15.-ös volt, így azon bejegyzések, hozzászólások, melyek 15-e után születtek sajnos az enyészeté váltak.

A tárhely szolgáltatóval folytatott kommunikáció kapcsán kiderült, hogy jelenleg minden rendben van. Kisebb módosításokat hajtottam végre, de igyekeztem úgy újra elérhetővé tenni az oldalt, hogy minden remekül működik. Ugyan nem tudtam magabiztosan kijelenteni, hogy ez fedi is a valóságot, de amennyiben bármilyen problémát találtok, jelezzétek!

További kellemes fórumozást!

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2015.12.26. 20:03

Úgy tűnik, hogy most már nálam is minden jól működik. :) Múlt hét pénteken elküldött hozzászólásaim eltűntek, de azokat hamarosan pótolni fogom. ;)

Köszi a segítséget Dentorel! :)

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.12.26. 21:29

Nincs mit!
Sajnos nem gondoltam volna, hogy még a visszaállítás után is lesznek gondok. Mindenesetre mindenkinek küldtem ki e-mail-t (már, aki aktív szokott lenni), így bízom benne, hogy nekik nem lesz gondjuk a bejelentkezéssel. Ámbár egy süti törlés, s jelszó emlékeztető megoldja a problémát. Ez abból adódik, hogy a fórumot újratelepítettem, s a régi fájlok közül csak a képek kerültek vissza. Így gondolom a régi fájlrendszerből tárolja a böngészők a sütiket.

Az eltűnt hozzászólásokért pedig elnézést, de az utolsó adatbázis kimentés 2015.12.15., így az azutániak elvesztek.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2016.01.13. 14:16

A mai napon új frissítés jelent meg a fórumhoz a fejlesztők jóvoltából.

Természetesen a frissítés megtörtént. Aki bármilyen problémát jelent az itt jelezze nekem (vagy privátban).

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2016.02.28. 19:42

A mai napon újabb verzió jelent meg a fórumhoz. Mint ahogyan megszoktátok most is frissítettünk a legfrissebb változatra.
Ha bármilyen probléma adódna bárkinek, az jelezze!

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2016.04.20. 13:42

A mai napon ismét új verzió jelent meg a fórumhoz.
Frissítettünk, természetesen. Ha bármilyen probléma adódna, jelezzétek!

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2016.10.14. 14:54

A mai napon a fórum frissült az új változatra.
Akinek bármiféle problémája lenne itt, privát üzenetben, vagy e-mailben jelezze!

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2017.01.21. 17:42

Úgy látom, hogy az idézett hozzászólásoknál valamiért az idézett felhasználók nevei eltűntek.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2017.01.21. 23:42

Kb. két hete érkezett a fórumhoz egy újabb frissítés. Így a phpBB 3.1-ről átálltunk phpBB 3.2-re.
Az átállás most nem történt zökkenőmentesen, de szerencsére a fórumba hamar magához tért anélkül, hogy teljes újratelepítésre lett volna szükség. Sok minden változott, többek között az idézeteken is csiszoltak. Az, hogy ennek így kell működnie (ami olvashatóság kárára megy), vagy egyszerűen csak egy hiba egyelőre nem tudom. A hivatalosan oldalon utánanézek, de nem ígérek semmit.

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2017.01.22. 18:59

OK, köszi! ;)

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2017.01.29. 18:28

A fórum már nem pörög annyira, gondolom ezt mindenki érzi. Mostanra inkább a facebook oldalra összpontosulnak a dolgok.
Ennek ellenére nem szeretem, ha nem működik valami. Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmet az idézéses dologgal, mert nekem nem tűnt fel.

A phpBB3-hoz folyamatosan adnak ki frissítéseket. A jelenlegi annyit még hozzáadott, hogy az idézésnél van egy felfelé mutató nyíl, ami az eredeti hozzászólásra irányít, illetve az idézés végén még megjelenik az idézet szöveg dátuma is, így:
Devastator715 írta:
2017.01.22. 18:59
OK, köszi! ;)
A fórum jelenleg a legfrissebb, 3.2-es verzióval rendelkezik. Egyetlen egy alap kinézet van (amit nem használunk), ami sajnálatos módon nem frissült rendesen, ezért is tartott a hiba okának kiderítése ilyen sokáig.
Az általunk használt fórumhoz nagyon sok különféle sablon érkezik, amit bárki kedve szerint átalakíthat. Mi is így csináljuk, hiszen alapoktól létrehozni egyet nagy feladat, inkább a design részével foglalkozunk. Sajnos most is az a helyzet állt fenn, hogy míg a fórum a 3.2-es verziója futott, addig a sablon csak 3.1-es volt. Azokat a sablonokat, amik nem működtek, de kedvetekre választható volt, így a mai napon kukáztam. A jelenlegi nem teljesen passzol a főoldalhoz, de minden opció működik rajta, s nálam elsődleges az olvashatóság. Bízom benne, hogy idővel minden sablon fog frissülni, s visszatérhetünk a korábbihoz, vagy egy újabbhoz.

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2017.01.30. 20:21

Dentorel írta:
2017.01.29. 18:28
A fórum már nem pörög annyira, gondolom ezt mindenki érzi. Mostanra inkább a facebook oldalra összpontosulnak a dolgok.
Ennek ellenére nem szeretem, ha nem működik valami. Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmet az idézéses dologgal, mert nekem nem tűnt fel.
Nincs mit. ;) Sajnos tényleg kevés az új hozzászólások száma, meg új tagok se regisztrálnak annyira mint régen. Meg persze azért sem mert nincs aktuális Terminátor film, se sorozat. Remélem nem kell majd sokat várni egy újabb Terminátor alkotásra. :)
Dentorel írta:
2017.01.29. 18:28
A phpBB3-hoz folyamatosan adnak ki frissítéseket. A jelenlegi annyit még hozzáadott, hogy az idézésnél van egy felfelé mutató nyíl, ami az eredeti hozzászólásra irányít, illetve az idézés végén még megjelenik az idézet szöveg dátuma is, így:
Nem rossz! Tetszik az új funkció. Köszi, hogy megcsináltad! ;)

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2017.02.07. 12:35

Devastator715 írta:
2017.01.30. 20:21
Sajnos tényleg kevés az új hozzászólások száma, meg új tagok se regisztrálnak annyira mint régen. Meg persze azért sem mert nincs aktuális Terminátor film, se sorozat. Remélem nem kell majd sokat várni egy újabb Terminátor alkotásra. :)
Részben igaz, hogy nincs új alkotás a T franchise-on belül. Bár ezt már megfigyeltem, hogy a Genisys környékén is inkább a látogatószám volt az, ami inkább pozitív irányba változott, mintsem az aktivitás. Inkább a Facebook oldalunk volt az, amin a vélemények, hozzászólások születtek, mint sem a fórumban.
2004 környékén kezdtem el használni az internetet, s 2006-2007 környékén vált itthon is elérhetővé. Akkoriban nagyon sok rajongói oldal létezett, iszonyatosan sok fórumon is fenn voltam, ámbár tény, hogy csak pár darab volt, aminek tényleg oszlopos tagja voltam.
Az internetezési szokások megváltoztak, melynek szerintem egyik jelentősebb oka a közösségi oldalak elterjedésében van. Manapság sokkal könnyebb, gyorsabb egy youtube videó alá kommentelni, vagy valamit belájkolni a Facebook-on, amin több ezer rajongó klub, csoport van.

Pont azt néztem még év végén, hogy mennyi általam látogatott oldal szűnt meg, vagy halt ki. Ahogy néztem a hardveres, szoftveres ismertebb oldalak fórumai működnek még, hiszen mindenkinek szüksége van információra, illetve válaszra a kérdésre, ha teszem azt mobiltelefont, számítógépet, számítógépes alkatrészt akar vásárolni, vagy valami problémája van valamelyikkel, melyet korábban megvásárolt.

A phpBB volt az egyik legnépszerűbb ingyenes licenszű fórummotor. Iszonyatosan sok kiegészítő, megjelenés volt hozzá. Utóbbit biztosan tudjátok, hiszen az alap megjelenés mellett sokat telepítettem fel, ami használható volt belépés után, ha nem jött be az épp aktuális sablon.
A fejlesztőcsapat egy megjelenést használ, fejleszt, s minden mást a felhasználók alkottak meg. Épp néztem, hogy ebből a szempontból is takaréklángon ég minden, hiszen új sablonok nem készülnek, vagy csak alig, s a régieket pedig alig frissítik.

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2017.02.10. 00:10

Dentorel írta:
2017.02.07. 12:35
Részben igaz, hogy nincs új alkotás a T franchise-on belül. Bár ezt már megfigyeltem, hogy a Genisys környékén is inkább a látogatószám volt az, ami inkább pozitív irányba változott, mintsem az aktivitás. Inkább a Facebook oldalunk volt az, amin a vélemények, hozzászólások születtek, mint sem a fórumban.
A Genisys környékén azért szerintem volt aktivitás itt is, bár igaz inkább az oszlopos tagok vitték a fórumot.
Dentorel írta:
2017.02.07. 12:35
2004 környékén kezdtem el használni az internetet, s 2006-2007 környékén vált itthon is elérhetővé. Akkoriban nagyon sok rajongói oldal létezett, iszonyatosan sok fórumon is fenn voltam, ámbár tény, hogy csak pár darab volt, aminek tényleg oszlopos tagja voltam.
Az internetezési szokások megváltoztak, melynek szerintem egyik jelentősebb oka a közösségi oldalak elterjedésében van. Manapság sokkal könnyebb, gyorsabb egy youtube videó alá kommentelni, vagy valamit belájkolni a Facebook-on, amin több ezer rajongó klub, csoport van.
Igen, a közösségi oldalak. Egyszerűbbnek egyszerűbb, de ott nincs igazán lehetőség úgymond kötetlen beszélgetésekre pl. egy T film kapcsán, vagy épp egy téma boncolgatására egy aktuális, vagy akár egy régebbi alkotásról. Egy cikk alá leírják egy-egy mondatban a véleményüket és kész.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2017.02.19. 18:14

Devastator715 írta:
2017.02.10. 00:10
Igen, a közösségi oldalak. Egyszerűbbnek egyszerűbb, de ott nincs igazán lehetőség úgymond kötetlen beszélgetésekre pl. egy T film kapcsán, vagy épp egy téma boncolgatására egy aktuális, vagy akár egy régebbi alkotásról. Egy cikk alá leírják egy-egy mondatban a véleményüket és kész.
Sajnos a fórumok fénykora lassan lejárt, s mindenféle aktív jelenlét a virtuális világban immáron a közösségi oldalakra tevődik, vagy olyan fórumokra, ahol nem egy téma körül forog az egész (pl. mindennek van külön téma szekciója: film, zene, technika, általános téma stb.)

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2017.06.21. 13:47

Tárhely szolgáltatónk új tárhely kezelő rendszer vezet be.
Ezért két napon keresztül szolgáltatás kiesés várható részünkről.

Főoldalunk elérhető marad, viszont hozzászólás vesztés elkerülése miatt fórumunkat ma estétől lezárjuk.
A zárás időtartama: 2017.06.21. 23:00 - 2017.06.23. 23:00

Az általunk megadott időpont lehet rövidebb, hosszabb, mivel átnézzük, hogy minden helyesen működik-e.

Megértéseteket köszönjük.
Aktív elérési út hozzánk az elkövetkezendő napokban továbbra is facebook oldalunk!

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2017.07.21. 18:18

Mai napon fórumunk 3.2.0-ás rendszerről 3.2.1.-es rendszerre frissült.
Bárki bármilyen rendellenességet vesz észre a fórummal kapcsolatban itt, vagy privát üzenetben jelezze nekem.

The Survivor!
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: The Survivor! » 2017.07.24. 11:28

Minden oké eddig. :ohyeah
Kép

Válasz küldése