Az oldallal, fórummal kapcsolatos vélemények

Vélemények, kritikák, közlemények az oldallal és fórummal kapcsolatban!
Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Felhasználó neme: Fiú/Férfi
Csapat: Ellenállás
Kapcsolat:

Re: Az oldallal, fórummal kapcsolatos vélemények

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2014.10.25. 11:30

Köszönjük szépen. Bevallom nekem is hihetetlen, hogy már hatodik évek nyomjuk, s szinte mindjárt itt a hetedik is pár hónapon beül. :)

Napi szinten nincs már vele sok munka. Annak idején még diák voltam, így ez egy remek hobbi volt a szabadidő eltöltésére. Általában a nagyobb hangvételű átállások mindig nyáron történtek, mert diákmeló nem volt, így mindig itthon voltam. Volt olyan, amikor valami nem jött össze akár a főoldalon, akár a fórumon, s egy egyszerű megoldás volt az esetek többségében, de mivel webszerkesztésben zöldfülű voltam, így megesett, hogy egy egész nap, vagy egy egész éjjel fenn voltam. Főleg akkor, amikor összeomlasztottam a fórumot, vagy a főoldalt, vagy mindkettőt. :lol:
Múltkor unatkoztam, így belenézegettem a főoldali aloldalakba. Ott voltak problémák (nem működő linkek, képek eltűnése, mely feltehetően a képtár megszüntetésekor nem lett pótolva), azokat rendbe hoztam, az körülbelül egy órát vett igénybe. Igazából sem technikailag, sem pedig tartalmilag nagyobb átalakítás nincs tervbe véve, így sok idő nem megy rá az oldalra most már. Tartalom szintjén meg csak bővíteni tudjuk már, az nem sok munka. Véleményem szerint már kiforrott a Terminator Hungary.

A regisztrált tagok közül senkit nem ismerek személyesen (sajnos a fórum találkozó napján dolgoztam). A szerkesztőket más weboldalakról ismertem meg, s bizalom jelképeként ajánlottam fel egy szerkesztői tisztséget nekik. Van, aki a mai napig itt van velünk, de van, aki már csak passzív felhasználóként kémleli a fórumot. Forgalom nincs már akkora, mint régen, illetve a tagok is lassan lecserélődnek.
Viszont jártam már olyan oldalon, ahol a tulajdonos a személyes ismerőseiből választ. Nálam ez egyébként is ki volt lőve, ugyanis nem hirdetem, hogy rendelkezek rajongói weboldallal, illetve fórummal. Egy-két embernek mutattam, illetve mondtam, de azok már elfelejtették.

The Survivor!
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: The Survivor! » 2014.10.25. 18:20

Én mindig azon gondolkodtam egy oldalán hogy embereket mi vesz rá arra hogy weboldalt csináljon. Biztos el kell indulnia valahonnan. De az nagyon jó amikor már nagyon sok évet megél és embereket még évek múltán és érdeklik. Egy T film mondjuk nem marad mindig szóbeszéd. Azért érdekes eszmecseréket olvasgattam itt a fórumban is. Gondoltam párhoz hozzászólok de már megválasztoták előttem :cry:
És milyen érzés amúgy hogy ennyi idős weboldal?
Kép

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2014.10.27. 22:39

Nálunk ahelyett, hogy eldiszkóztam volna a pénzt, inkább lett internet hozzáférés. Az a hét napján szórakozást biztosít, emellett ismerkedni is lehet rajta (és nem kell tízezreket költeni hetente egyszer).
Egy rajongói fórumon voltam regisztrálva és tetszett a fórum. Kíváncsi voltam ezért egy ingyenes tárhelyen feltelepítettem azt a fórum motort, ami ott volt (ez volt a phpBB, ami itt is van). Mivel egyébként sem volt pénzem eljárni itthonról diákként meg pláne nem, így gondoltam csinálok egyet. Csak mellé akartam egy weboldalt, ne csak egyedül legyen a fórum magában. Kellett egy olyan téma, amiből nincs weboldal. Így lett a sorozat rajongói oldala, miután azt kaszálták kibővítettük a filmre is. Először ingyenes tárhelyen voltunk, utána mentünk fizetősre, hogy stabilabbak legyünk.

Egyébként meg nem gondoltam volna, hogy lehúz az oldal ennyi időt. Remélem lesz tizedik évforduló is. :)

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2014.10.31. 19:15

A mai napon technikai okok miatt nem volt elérhető sem az oldal, sem pedig a fórum. Mindezek mellett pedig pár változás lett érvényes.

Az általunk használt fórumnak a mai napon egy új, sok változást tartalmazó fő verzió érkezett. Mivel nálam elsődleges a fórum stabilitása, így egyértelmű volt, hogy a frissítés kötelező. De mivel a szerver követelménye elütött az előző változatokhoz mérve, így a tárhelyszolgáltatónknak át kellett költöztetnie minket egy másik szerverre, ahol már követelmények teljesülnek.
A főoldalon használt témánk sajnos nem volt kompatibilis, így egy másik változat került fel. Elrendezésben és megvalósításban kicsit eltér az előzőtől, s igyekeztem felhasználó baráttá tenni, amennyire lehet.

Mivel a fórum nem csak egy kis hibajavítást kapott, hanem elég sok mindent változtattak rajta, így akadt olyan dolog ami kikerült belőle, s van olyan, ami bekerült. De ezt majd kitapasztaljátok.
A struktúra változtatásnak köszönhetően a korábbi fórum design nem kompatibilis, s a jelenlegi az egyetlen, ami használható. Ezt átszabni sok munka lenne, így egyelőre ez marad (a felhasználói vezérlőpultban még van egy másik alap kinézet). Frissítések, átalakítások napokon belül úgy is elkezdődnek, így feltehetően a fórum is kap majd egy új kinézetet.

Szabályzatot átírtam, lényegre törőbb lett: itt olvasható
Nem tudom hogyan ,de az évforulós topic lemaradt, az viszont pótolva lett, itt.

TOK715
Parancsnok
Parancsnok
Csapat: Skynet

Hozzászólás Szerző: TOK715 » 2014.10.31. 20:55

Szép lett, hirtelen kicsit idegen, de megszokható!
http://www.youtube.com/watch?v=2U33Fy1PUI0

"Amit megteremtesz, ne hidd hogy irányíthatod is!"

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2014.11.01. 05:00

A főoldal az marad. Maximum csiszolva lesz rajta.
Fórumon design pedig alap. Feldobtam pár skint, de a 3.0-ás kinézetek nem kompatibilisek 3.1-el. De ezekre is majd jönnek a frissítések, illetve az újabb kinézetek. Csak idő kérdése. Akkor majd újra húzom a fórumot.

TOK715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: TOK715 » 2014.11.01. 08:50

Tegnap amikor feljöttem, már a főoldalon láttam hogy lett egy kis változás, olyan "modernebbek" a betűk, aztán át a fórumra . . . meglepődtem, de király lett!

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2014.11.01. 11:53

Majd a fórum a is ki lesz csinosítva, amint elkezdenek érkezni hozzá a témák.
A többit meg majd meglátjuk.

Habár elsősorban az adminisztrációs oldalon végeztek főbb újításokat. Amit mondjuk én észrevettem, hogy gyorsabb lett a fórum. Van egy két dolog, ami ugyan nem tetszik, de például az elavult dolgokat kiszedték (pl. messenger).

The Survivor!
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: The Survivor! » 2014.11.01. 12:31

Tegnap volt egy kis időm délután szerettem volna feljönni nem tudtam. De akkor ezek szerint ez volt a baj. Mert volt amikor azt kaptam karbantartás van és volt amikor meg csak értelmetlen szöveget. Gondolom az hiba volt. Bár írva volt hogy a fórumra jöjjek fel de az t se tudtam elérni.
A főoldalon tényleg minimális változtatás történt ahogy nézem. De szerintem ezekkel semmi baj nincs. Nekem legjobban a jobb oldalon lévő facebook hírek tetszenek. Nem üres legalább a jobb oldal. Lehet most már én is beregisztrálok hogy lájkolni tudjam. :D A fórum az tényleg idegen. Megszokható. Néztem én is hová tűnt sok minden de aztán láttam hogy központozva lettek dolgok. Meg mondjuk az is jó jobban kiemeli tudok küldeni az illetőnek üzenetet. Amúgy nekem is sokkal gyorsabb lett a fórum. Én mobilon is szoktam feljönni és ott már van mobil verzió is! Így telóról is tudok már könnyebben fórumozni! :tapsvihar
Kép

TOK715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: TOK715 » 2014.11.01. 13:47

Amúgy tényleg gyorsabb lett! Régebben lassabban ment, bár nem valami jó a netünk.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2014.11.01. 15:56

A gyorsaság szerintem a fórum verziójától, illetve a szervertől függött véleményem szerint. Mert ugyebár ugyanannyi képet kell betöltenie a böngészőnek, mint eddig.
Már az utolsó frissítésnél is jelezte, hogy a szerveren lévő php verzió nem fogja támogatni a kiadásokat, de nem törődtem vele, míg nem jött új. Tegnap megjelent, s rögtön írtam a tárhelyszolgáltatónknak, aki (természetesen ingyen) átette az oldalt, s a fórumot egy új szerverre. Innen voltak a leállások. Az oldal témája nem volt kompatibilis az új php-vel, a fórum meg nem volt elérhető. Utóbbinál az elérési út változott meg, így kellett egy-két dolgot átírni. Frissítés se volt zökkenőmentes, állományok összevetésénél 250 fájlt dobott ki, amit törölnöm kellett... Mondjuk egész délután itt ültem a monitor előtt estére már fejem is fájt... :? de ahogy nézem legalább megérte. :) Nem is emlékszem mikor ültem már itt ennyit az oldallal foglalatoskodva.
The Survivor! írta:Én mobilon is szoktam feljönni és ott már van mobil verzió is! Így telóról is tudok már könnyebben fórumozni! :tapsvihar
Az elmúlt két hónapban munka szempontjából voltak olyan napok (jön az utolsó két hónap, és lesznek is :( ) amikor csak lefeküdtem az ágyba, s kész. Másnap néztem meg, ha volt valami, de munkába menet pár perc nem elég, hogy kiposztoljak, vagy válaszoljak is. Inkább csak a háttérből figyeltem, hogy ha van valami gebasz, akkor tudjak is rá reagálni.
Így én is mobilról néztem az oldalt, de nem igazán léptem be. Mondjuk Wi-Fi-n nézegettem az elég gyors volt, viszonylag. Viszont most teszteltem itthon is. Eddig nem volt mobil változata a fórumnak, de most már ez is be van építve, s elég jól oldották meg a srácok. Még egy pont, amiért megérte a fórum fő verzióját frissíteni. 8-)

ui:
A youtube kódot eltávolítottam. Múltkor már ugyebár megegyeztünk, hogy linkelünk, nem illesztünk. Így feleslegesnek tartottam megtartani.

The Survivor!
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: The Survivor! » 2014.11.01. 22:42

Én még azt is észrevettem hogy nem is jön ki a hozzászólásod elküldésre került felirat. Hanem azonnal már a topicban vagyok. Mobilon meg tényleg gyorsabb mert már adja a fórum a mobil verziót. Csak nekem elég kényelmetlen pötyögni a mobilon így megvárom míg ideüljek általában. Úgy gyorsabban tudok írni és gyorsabban tudom elküldeni.
Meg még jelzi is ha idéztek valahonnan tőlem. Meg is lepett mikor beléptem. Így tudom mégjobban hová írtak ha nem is figyelnék.

A szemfájás azért nem semmi :? Látom szívvel csinálod. Van erő mögötte ha már lassan hét éve csinálod. Tudom nem ide tartozik de ha sokat ülök a gépnél nálam is előfordul hogy megfájdul a szemem. De eddig még nincs baja hála a jó istennek. :)
Kép

Kronosz
Újonc
Újonc

Hozzászólás Szerző: Kronosz » 2014.11.02. 16:01

Miért lett kék a fórum?
Ha elsiratjuk a napot,mi eltünt az életből,könnyeink elhomályosítják a csillagokat is.

TOK715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: TOK715 » 2014.11.02. 19:28

Vedd frissítésnek! Amúgy dentorel leírta kicsit feljebb.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2014.11.02. 23:37

TOK715 írta:Vedd frissítésnek!
Az is.
Azóta persze készült új design a 3.1-es fórum változathoz, de ez szerintem nem illik ide (meghagytam, felhasználói profilban kiválasztható).

http://kepfeltoltes.hu/141102/0000_www. ... es.hu_.png
http://kepfeltoltes.hu/141102/0003_www. ... es.hu_.png

The Survivor!
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: The Survivor! » 2014.11.03. 11:06

A hozzászólás oldala nem gáz. nekem tetszik. De a listázása. Az szörnyű. :?
Kép

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2014.11.03. 23:19

Hasonló véleményem vagyok én is. Folyamatosan nézem a theme oldalakat, így amint akad olyan, ami vállalható lesz akkor némi átalakítás után új köntöst kap a fórum. Egyelőre nekem a stabilitás volt a fontos, mint a kinézet.
Meg ugyebár nagyon sok újabb funkció is bekerült (habár az adminisztrátori, és moderátori oldal kissé még kusza nekünk). Habár a legfontosabb tényleg az, hogy valóban vállalható a fórum gyorsasága, ami eddig sem a böngésző, vagy az internet kapcsolat hibája volt.

The Survivor!
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: The Survivor! » 2014.11.04. 11:42

A mostani se rossz. Csak szokatlan hogy gyors. Mondjuk mobilról tényleg könnyebb lett. Sokat szoktam olvasgatni a fórumot. Már majdnem képben vagyok mindennel. Bár 19 ezer hozzászólás :roll:

ui:Az off topicba én is tudok témát nyitni? Lehet?
Kép

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2014.11.04. 14:43

Valóban nekem is szokatlan a gyorsaság. Mindig meglepődök, hogy a "hozzászólásod elküldésre került, visszatérés az előző témába" felirat meg sem jelenik, hanem automatikusan már látom a hozzászólásom. Mondjuk véleményem szerint nem csak a fórum legfrissebb fő változata hozta ezt a változást, hanem az is, hogy másik szerverre kerültünk.
Mivel nem tudom mikor lesz új köntöse a fórumnak, így a fórum logó mostantól egy acélos terminator. :)

Mivel az Off témák elméletileg arra valók, hogy minden más ott legyen, ami nem kapcsolódik a weboldal tematikájához (meg ugyebár ott lehet ismerkedni is), így nyitva hagytuk a lehetőséget, hogy témát lehessen nyitni.
Eddig azért kevés született, de szerencsére semmit nem kellett átmozgatni sehová. Azért most írok röptében egy témanyitási szabályzatot, hogy azért feleslegesen ne kerüljön új megnyitásra. (Update:Kész is. ;) )

The Survivor!
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: The Survivor! » 2014.11.04. 21:48

Még nem akarok. Csak feltűnt hogy megjelent a témanyitási gomb. A Termi meg tényleg jó. Meg is lepődtem mikor először megláttam. 8-) Nemrég regisztráltam és már azóta mennyi változtatás meg frissítés volt! Nem semmi!
Kép

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2014.11.05. 13:12

A változás a fórum új fő verziójának köszönhető. Meg ugye a másik szerverre történő átköltözés jelentette, különben nem történt volna ennyi változás.

Kezdetekkor tényleg nagyon sokat töltöttem az oldal, s a fórum szerkesztésével. Azóta általában csak cikkek adódtak hozzá a főoldalhoz, illetve design lett frissítve. A fórumnál kicsit gázabb ugyebár, mert az új verzió visszafelé nem kompatibilis, az újhoz meg nem készültek újabb témák, a régiek meg nem lettek frissítve (ugye a téma struktúra is megváltozott).
A Terminator univerzum posztapokaliptikus környezete egyébként is a sötétebb színvilágot követel meg véleményem szerint. Így még nincs lehetőség újabb témát húzni kinézetileg, így a fórum színkódjait átírva (kékről szürkére) hozzáigazítottam a főoldalhoz. Így annyira már nem lóg ki lóláb (meg engem sem zavar annyira kék szín :D ). Idővel meg váltunk, ha lesz rá lehetőség. ;)

The Survivor!
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: The Survivor! » 2014.11.05. 15:58

Egyből felkaptam a fejemet mi lett a fórummal. :D Tényleg jó lett. Igazad is van. T hez depressziós szín illik nem csiricsáré hupilila :)
Kép

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2014.11.05. 20:29

Depressziós szín? Ilyenről még nem is hallottam! :)
Sorozat pótlást terveztem délelőttre is, de ez lett belőle. :)

The Survivor!
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: The Survivor! » 2014.11.05. 21:38

Látszik hogy szívvel lélekkel csinálod. Lassan olyan mint ha a gyereked lenne. :) De szeretek itt lenni a gyerekeddel! :D
Már a TSCC topikokkal is végeztem. Ment itt az élet ezerrel. Sajnálom hogy akkor nem fedeztem fel az oldalt. Most kiélem magam. Remélem nem baj. :roll: :D
Kép

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2014.11.07. 21:20

The Survivor! írta:De szeretek itt lenni a gyerekeddel! :D
Szerintem ez elég kétértelmű volt. :D
The Survivor! írta:Látszik hogy szívvel lélekkel csinálod. Lassan olyan mint ha a gyereked lenne. :)D
Lassan tényleg már olyan. Most amúgy is pihenek, sokat szöszmötöltem a fórummal. :)

TOK715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: TOK715 » 2014.11.08. 15:15

The Survivor! írta:Látszik hogy szívvel lélekkel csinálod. Lassan olyan mint ha a gyereked lenne. :) De szeretek itt lenni a gyerekeddel! :D
Már a TSCC topikokkal is végeztem. Ment itt az élet ezerrel. Sajnálom hogy akkor nem fedeztem fel az oldalt. Most kiélem magam. Remélem nem baj. :roll: :D
Dentorel írta:
The Survivor! írta:De szeretek itt lenni a gyerekeddel! :D
Szerintem ez elég kétértelmű volt. :D
The Survivor! írta:Látszik hogy szívvel lélekkel csinálod. Lassan olyan mint ha a gyereked lenne. :)D
Lassan tényleg már olyan. Most amúgy is pihenek, sokat szöszmötöltem a fórummal. :)
No, csak nem John Henryt nevelgeted itt, minket meg úgy szívatsz mint James Ellisont a T-1001 :smilesi Amúgy tényleg elég sokat törődsz vele, így tovább!

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2014.11.08. 18:53

The Survivor! írta:... Most kiélem magam. Remélem nem baj. :roll: :D
Persze, hogy nem baj...csak otthon meg ne lássák. :mrgreen:
Vannak állandó dolgok az időben, amik meg akarnak történni...

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2014.11.09. 16:16

A fórumot kicsit helyreráztam. Gyorsítótár ürítve lett, illetve a fórum jogosultságok helyre lettek állítva.
Ebből fakadóan a fórum statisztika friss, így a hozzászólások száma azért nőtt meg majdnem 700-al, mert akadtak fórumok, ahol - rossz beállítások miatt - a hozzászólások nem kerültek számolásra. Ezek javítva lettek.

update: Pár fontosabb színésznek megnyitottam a topicját az adott témában, akik majd feltűnnek a Terminator Genysis-ben.

The Survivor!
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: The Survivor! » 2014.11.16. 17:28

joe maschine írta:
The Survivor! írta:... Most kiélem magam. Remélem nem baj. :roll: :D
Persze, hogy nem baj...csak otthon meg ne lássák. :mrgreen:
Noooooooo! Még a végén meglátják és az egész család beköltözik a fórumra! :lol:
Kép

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2014.11.21. 10:53

Költözzön, persze csak akkor, ha T rajongók! ;)

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2014.11.22. 06:13

Dentorel, van egy pici bökkenő a Profil szerkesztésénél. Nem működik a legalsó jutub mező. Hiába adom meg a linket azt írja rá hogy

FIELD_INVALID_CHARS_ALPHA_PUNCTUATION

és nem menti.

De ami ennél is nagyobb gond az az hogy eltűnt a régi, elejétől fogva használt skinem :(
"A baglyok nem azok, amiknek látszanak."

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2014.11.22. 10:57

Annak idején, ha jól emlékszem akkor többen mondtátok, hogy ne legyen youtube kód a hozzászólásban, mert ha több van egy topicban, akkor belassulhat a böngésző azoknál, akiknek lassabb gépük van.
De mivel ennek ellenére előfordult, hogy aláírásokba komplett videó került a kód letiltásra került, mint hogy egyenként levelezgetésbe bonyolódjak. Magába a fórumba nem volt ilyen funkció, feltehetően ez is egy plusz megadható adat, ami a 3.1-es változattal érkezett. (Ezért volt a hibaüzenet is).

Egyébként ezt a részt kivettem onnan.
convar írta:De ami ennél is nagyobb gond az az hogy eltűnt a régi, elejétől fogva használt skinem :(
Idézem saját magam (2014.10.31.):
Dentorel írta: Mivel a fórum nem csak egy kis hibajavítást kapott, hanem elég sok mindent változtattak rajta, így akadt olyan dolog ami kikerült belőle, s van olyan, ami bekerült. De ezt majd kitapasztaljátok.
A struktúra változtatásnak köszönhetően a korábbi fórum design nem kompatibilis (a többi sem), s a jelenlegi az egyetlen, ami használható. Ezt átszabni sok munka lenne, így egyelőre ez marad (a felhasználói vezérlőpultban még van egy másik alap kinézet). Frissítések, átalakítások napokon belül úgy is elkezdődnek, így feltehetően a fórum is kap majd egy új kinézetet.

Mindezek mellett szeretnék megkérni mindenkit, ha egy mód van rá legyetek szívesek azért olykor visszaolvasni is pár hozzászólást.
Az esetek túlnyomó többségében mindig van tájékoztatás, ha változás van.
Azzal nincs gond, ha valaki nincs itt sűrűn, vagy nem akar több száz hozzászólást elolvasni. De azért kicsit visszás nekem, ha valamit közlök, s érkezik rá teszem azt hozzákapcsolódóan nem túl hosszú öt hozzászólás, majd pedig jön a "miért lett kék a fórum?" című kérdés.
(Személyes vélemény, nem sértésnek,piszkálódásnak szánom. Csak kicsit rosszul esik.)

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2014.11.22. 19:14

Skin témához: Dentorel, ne haragudj de teljesen rosszul állsz ehhez a témához. Vagy ha nem is teljesen az biztos hogy erősen túlreagálod.

Én nem kérdeztem semmit. Ugyanis visszaolvastam (meglep hogy 5 év együtt fórumozás után is ennyire amatőrnek nézel :( nekem meg ez esik rosszul egy kicsit), pontosan tudom hogy miért tűnt el. Mondandóm ezen felére én igazából nem is vártam volna semmi reakciót, hisz értem és tudom hogy nem tudsz neki mit tenni. De attól még talán adhatok hangot a dolog iránti nemtetszésemnek nem? "Az oldallal, fórummal kapcsolatos vélemények"

Na mindegy. Erre sem kell válaszolnod. Mivel nem akarok kihalni majd alkalmazkodom :mrgreen:
"A baglyok nem azok, amiknek látszanak."

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2014.11.22. 19:29

Akkor elnézést kérek, de kérdésnek véltem, ezért válaszoltam rá.
Egyébiránt az utolsó bekezdésem elsősorban nem neked szólt. Azért ott is kicsit emeltem a szemöldököm, amikor hét hozzászóláson keresztül az a téma, hogy miért olyan a fórum, amilyen és jön a kérdés: miért lett kék?

Természetesen lehet hangot adni, csak nem nagyon van jelen pillanatban értelme. Nagyon sok jó funkciója lett a fórumnak, többek között a gyorsaság is, azonban én is tapasztalom, hogy egyes dolgok nem a legjobbak: például a fordítás sem teljes, mert akad olyan hely, ahol nincs szöveg, vagy nagy betűs szöveg található, mint amit te is írtál.
A mostani design az alap kinézet a fórum motorban, s ahhoz képest, hogy nem tűnik kis változtatásnak, de elég pöcsölős dolog volt, hogy számomra irritáló kék színből legalább az oldalhoz passzoló szürke legyen, s a struktúra változtatás miatt bizony feladta a leckét, hogy hogyan cseréljem le a logót legalább egy terminátorra.

Egyelőre lényeg, hogy a fórum stabil és gyors, illetve több funkció is bekerült, ami nem volt ott. Kicsit jobban átnézem a profilnál megadható dolgokat, és ami nem kell, azt törlöm.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2014.11.27. 12:12

Mai napon a fórum a 3.1.1-es változatról frissült 3.1.2-re.
Aki bármilyen hibát érez, az jelezze!

The Survivor!
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: The Survivor! » 2014.11.27. 13:52

Milyen gyorsan fejlesztesz Dentorel! :tapsvihar
Eddig nálam minden oké.
Kép

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2014.11.27. 19:04

Nem én fejlesztek gyorsan, hanem a készítők.
Én csak elvégzem a szükségszerű frissítéseket. :)

De legalább annyi a pozitívum, hogy semmilyen rossz megoldás nem született a készítők részéről, s rendeltetésszerűen lehet használni a fórumot. :)

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2014.12.05. 16:14

Egy kis változás a hozzászólásokkal kapcsolatban:
A fórumon ugyebár már csak adminisztrátori aktiválás után lehet használni a friss regisztrációt. Ezt spam védelem miatt hoztuk létre, mert elszabadultak a kéretlen "robotok".
Hasonló a helyzet a főoldallal is. Napi szinten már 20-30 ezer hozzászólást kell(ene) átbogarászni, hogy látható legyen, hogy a spam szűrő nem-e "evett" meg olyan hozzászólást, mely nem odavaló. Mivel erre sem idő, sem energia nincsen, így a főoldali hozzászólási lehetőséget minden egyes hírnél ki lesz kapcsolva (a korábban oda küldött hozzászólások megmaradnak és olvashatóak lesznek továbbra is). Hogy mégis kommentálhatóak legyenek, s kicsit élénkítsük a fórumot esetleg, ezért minden egyes hírnek lesz egy topicja itt, a fórum elején, ahová az adott bejegyzéshez születhetnek hozzászólások.
A regisztrált tagoknak így könnyű, mert elég ide belépni, aki pedig hozzá akar szólni, az minden bizonnyal regisztrálni fog (legalábbis reméljük).

A hozzászólások letiltásra kerültek az összes bejegyzéshez a főoldalon. A 2014-es hírekhez (hisz ez az aktív) elkészültek a témák.
Megpróbálom az elkövetkezendő három napban megcsinálni, hogy az összes bejegyzésnek legyen témája itt a fórumon.

szerk: Helyette viszont megszületett az új döntés: nem hiszem, hogy valaki teszem azt egy 2010-es bejegyzéshez akarna hozzászólni. Meg nem hiszem, hogy azt szokták nézni. Így a fórumbeli hozzászólás a 2014-es hírfolyamtól kezdődik.
Igazából nem látom értelmét, hogy hosszú órákat öljek bele a majdnem 1000 bejegyzés szerkesztésébe, amiből maximum az e évi aktív hírfolyam, ami feltehetően kommentálható (fan fiction és egyéb bejegyzéseknek meg megvan már a maga topicja)

Bár milyen észrevételt ezzel kapcsolatban szívesen fogadok.

The Survivor!
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: The Survivor! » 2014.12.07. 13:21

Jó lett. Mondjuk lehet 2013-as évhez is kéne fórumtéma?
És lehet a fórumos rész miatt majd regisztrálnak többen?

szerk: Miért áll az oldal? :cry:
Kép

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2014.12.08. 23:40

A korábbi évek híreivel az a baj, hogy gyakorlatilag már elévültek, ezért nem is lenne értelme, hogy azoknak ismételt topicot hozzak létre. Témák lesznek, de csak azoknak, amikhez hozzá is szóltak, mert a jelenlegi sablon nem mutatja azokat a hozzászólásokat, amelyek a főoldalra kerültek (ez is hosszú munka lesz majd)
A másik pedig, hogy valóban van némi hátsó szándék ezzel, hogy pörgessük kicsit fel a fórumot. Nem hiszem azt, hogy majd sokan fognak regisztrálni, de ha egy-két ember megteszi, s kicsit aktív akkor az pozitívan hathat a többségre. A regisztrációhoz pedig nem kell más, mint egy kiválasztott nick név és egy e-mail cím. Ráadásul nincs olyan sok beállítási lehetőség, hogy az ember elvesszen ezek között.
Szóval a nem regisztrálók többsége alkalmi látogató.

szerk:
Mivel nem volt kedvem egyenként másolgatni, illetve a főoldalra hozzászólóknak egyenként egy fórumbeli regisztrációt létrehozni,ezért egyszerűbb (kicsit igénytelen) megoldást választottam: adminisztrációs vezérlőpultban az adott megjegyzésnél egy printscreen, majd adatok törlése, és képként beillesztése a fórumban.
Még 1771 hozzászólás van hátra, szóval minden bizonnyal ez lesz a decemberi project.

The Survivor! írta:szerk: Miért áll az oldal? :cry:
A sablonunk összeomlott, mikor új szerverre költöztünk, az azóta használt meg kicsit fapados volt. Így azt lecseréltem, s kicsit terminatorossá kellett alakítanom. ;)

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2014.12.09. 07:58

Kemény lett a főoldal, tetszik. :cheer
Vannak állandó dolgok az időben, amik meg akarnak történni...

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2014.12.09. 10:20

Ennek örülök. Ha tudnád mit össze nem szenvedtem vele egész nap :lol:

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2014.12.11. 01:03

Nekem is nagyon tetszik a főoldal! :cool :cool2 A fórum is tetszik. Jó, hogy megváltoztattad a színét, az előző kék egy kicsit irritáló volt.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2014.12.11. 11:39

Kék az a fórum motor alapszíne volt, de mivel 3.1-hez még nincsenek sablonok (újat csinálni nem fogok + nincs idő sem hozzá), így a kéket "alakítottam" át, mert nekem is zavarta a szememet. Nem volt Terminatoros. :D
A főoldalra ráfért már a ráncfelvarrás, habár így a lezárt bejegyzéseknek nem mutatja a hozzászólásait, azt most fapados módon folyamatosan kerülnek át a fórumba. :)

The Survivor!
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: The Survivor! » 2014.12.13. 11:31

Jó lett. :D Én csak most tudtam feljönni. Lesz két nap mire mindent átolvasok. :D A hozzászólásokhoz kitartást! 8-)
Kép

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2014.12.15. 00:03

Köszönöm, de már nem kell kitartani.
Már rájöttem, hogy elegendő, ha megvan a hozzászólási jog, viszont belépés szükséges (regisztráció nincs a főoldalra), így listázza megint őket. Hát igen, sablon és sablon között is van különbség. :D

The Survivor!
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: The Survivor! » 2014.12.15. 20:39

uhhh :shock:

De láttam szállingózik a hó :D :snow2 :snow12

szerk.:Visszanéztem mert akartam írni valamit. Rájöttem hogy tudom szerkeszteni a hozzászólásomat meg törölni is a sajátomat. Így copy&paste és máris újnak néz ki nem veszik el. Csak elfelejtettem mit akartam írni mert a fórum :shock: :shock: és csak fél órára mentem el. Szupi szupi amúgy :tapsvihar :tapsvihar
Kép

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2014.12.15. 22:21

The Survivor! írta:uhhh :shock:

De láttam szállingózik a hó :D :snow2 :snow12
Egy olyan kiterjesztés, ami minden bizonnyal senkinél nem fog laggolást okozni a böngészőjében.
The Survivor! írta: szerk.:Visszanéztem mert akartam írni valamit. Rájöttem hogy tudom szerkeszteni a hozzászólásomat meg törölni is a sajátomat. Így copy&paste és máris újnak néz ki nem veszik el.
;)
The Survivor! írta:Csak elfelejtettem mit akartam írni mert a fórum :shock: :shock: és csak fél órára mentem el. Szupi szupi amúgy :tapsvihar :tapsvihar
Egyébként nem lett volna design váltás, ha a fórum verziójának váltása nem követelte volna meg (meg többek között azt is, hogy új szerverre költözzünk, aminek köszönhetően a főoldali sablon olyan szépen hullott darabjaira, hogy öröm volt nézni).
Ugyan elszöszmötöltem vele, de bízom benne, hogy nem csak neked tetszik, egyelőre. Ugyan elüt a főoldali desing-tól, de ugyebár ez megesik, ha két különböző motor működteti a főoldalt, s a fórumot egy időben. Gondoltam, hogy összehozom őket, de az kicsit nehézkes lett volna. Másik pedig, hogy elég egy verzió frissítés, s megint hetekig lehet tökölni, hogy működésre bírja az ember azt, ami előtte működött. Egyedi, saját design-ba kezdeni elég munkás feladat. Mást megbízni nem túl előnyös (két designer volt eddig a hét év alatt, s mindkettő csak úgy eltűnt, szó nélkül). Fizetni meg elég drága. És ilyenkor azért számba kell venni, hogy amilyen gyorsan jönnek a verziószámok nem is éri meg. De azért bízom benne, hogy fél évig, évig nem kell semmihez sem hozzányúlnom, már ami az oldal kinézetét érinti.

Az ikonokon viszont faragtam, hogy jobban észrevehető legyen, hogy hová érkezett új hozzászólás.

TOK715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: TOK715 » 2014.12.16. 20:28

Tetszik a fenti új terminátor, jobb mint a régi!

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2014.12.17. 19:44

A régi egy logó volt, ez meg fejléc. A kettő közt meg elég nagy különbség van.

Válasz küldése