Technikai problémák az oldallal és a fórummal

Vélemények, kritikák, közlemények az oldallal és fórummal kapcsolatban!
Alexa
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Felhasználó neme: Lány/Nő
Csapat: Skynet

Re: Technikai problémák az oldallal és a fórummal

Hozzászólás Szerző: Alexa » 2008.07.20. 01:55

Lasaro írta:
Jacob írta:Azért megjegyzem, jó ha töröljük őket biztos ami biztos alapon.
:cry4 1 perc néma csend a sütikért :cry5
Azért húztam eddig a törlést, mert rengeteg olyan oldalt nézegetek, ahol regelve vagyok ill. a belső tartalomhoz jelszó kell (ld. pl. a tanulmányis oldalak nálunk) --> az eredeti jelszót nem is változtattam meg, hanem a kapott "zf675nfhwpw9i" jelszót másoltam be az e-mailből - de megjegyeztettem magam, és ha ránavigáltam, mindig már beléptem. Rossz szokásom:) Most kezdhetem elölről :cry5
Sebaj, lényeg, h úgy néz ki rend van a káosz helyén.
Jól mondja blue_eyes, nem kell a böngésző sütijeit törölni, csak magáét a fórumért. Mellesleg én is sokára jöttem rá erre a turpisságra. :oops: Szerintem itt már le lehetne zárni a sütikhez tartozó kommenteket. Törölni mindenki tudja. Csak az nem aki nem tud olvasni. Az meg minek akarna fórumozni? :D Mellesleg süti irtás nélkül is tudok fórumozni. De biztonság kedvéért törölje mindenki a sütijeit. :D Vagy egye meg! :lol:
Én vagyok az Úr! Mondta a feleség, miután megölte a férjét.

Tumaudio
Parancsnok
Parancsnok
Felhasználó neme: Fiú/Férfi

Hozzászólás Szerző: Tumaudio » 2008.07.20. 11:47

Csináltam egy tesztet, de nem ért semmit. "Sütievéssel" :lol: is van hogy újra kell írni egy komot, :cry:
vagyis be kell megint illeszteni txt-ből...
"Mindenkinek megvan a saját időgépe. Az emlékek a múltba, az álmok a jövőbe repítenek."

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Csapat: Ellenállás
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.07.20. 17:28

Törlés után is? Na nem nagy probléma, remélem ennyi kis gikszerrel kihúzzuk majd a következő fórum frissítésig, ami feltehetőleg majd javítja ezt a problémát. Mindenesetre a sütiknél kicsit variáltam, bekapcsoltam az SSL-t, remélem javít valamit. Szóval ha van hiba (az említetteken kivűl), akkor kéretik szólni és kikapcsolom ezt a szolgáltatást. Mindenesetre reggel és este törölni fogom az admin részlegnél is a sütiket + gyorsítótárat. Most már én is optimista lettem ez ügyben, hisz durvább hibák is voltak már itt sajnos... :(
Másrészt nem mehetünk el amellett, hogy az extra szervere eléggé le van terhelve, több 3-as fórummal rendelkező adminnál jelentkeznek különféle hibák. Sütitörléssel minimális az elküldetlenek hozzászólások aránya. Többször lefuttattam a hibakeresőt, külső segítséget is kértem, és az eredmény mindig úgy zárult, hogy nincs hibajelenség. A leterheltség ellen nem tudok mit tenni, költözködni se éri meg nagyon. Eddig több ingyenes tárhelyet kipróbáltam, de nem váltak be maradéktalanul...E téren az extra a jobb, sokan is ajánlják így hát nem csoda, hogy le vannak terhelve. Valószínűleg ha lesz nagyobb technikai frissítés náluk, akkor majd gondolom ezt is orvosolják. Ráadásul azért náluk is van hiba bőven. Valahogy kiadni havonta 2-3 ezer forintot vagy évente egyben 12-13 ezer forintot, hogy hipergyorsan és gond nélkül fusson a fórum nem nagyon van kedvem. Bár szívesen hoznék rengeteg példákat más oldalakra, de a békesség kedvéért nem teszem. Mert ugye sok helyen ha lehet kommentelni a sok hiba ellenére az akkor az admin magasról pottyant erre. Mostanság eléggé sok időmet lefoglalta mint a fórum, mint az oldal illetve a blog technikai szerkesztése, tartalmi frissítés is csak elvétve volt. Szeretnék a közeljövőben erre koncentrálni.
Visszaállítható lenne a 3.0.0-ás fórum, de attól tartok azzal nem oldódna meg a probléma. Bár ez nem jelenti, hogy nem foglalkozok a problémával. Sablonok terén is meg kellett húzni a nadrágszíjat, pár közkedvelt is ezért repült úgymond mert hihetetlenül lassan töltött be a sok kép miatt, mint ahogy teszi olykor-olykor maga az oldal is. A terheltség mellett szóljon az is, hogy kezdetben még nem voltunk ennyien, az aktivitás sem volt ennyi nem beszélve a hozzászólásoktól. Fórum haláltól persze nem kell tartani, ahogy tudom csökkentem a terheltséget. Azt hiszem részemről lezártnak tekintem a sütitörlés illetve a néha nem küldi a hozzászólás problémát azon az alapon, hogy máshol ennél durva hibák is előfordulnak. Másrészt nem mindenkinél jelentkezik ez a probléma. Mert ha mindenkinél az lenne....akkor könnyebb dolgunk lenne.Persze azok nem mi vagyunk, de ezt akkor is figyelembe kell vennem. Továbbá szeretném még frissíteni a fórumot, tanácsos is. Szóval addig remélem ennyi problémával megússzuk.

txt-ből másolásról csak annyit, hogy könnyebb ha a beírt szöveget kijelölöd és másolod, de nem illeszted be sehova, csak amikor megjelenik ismét a hozzászólást küldő panel. Nem csak időtakarékosabb, de nem is kell mellé más programot megnyitni.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.07.22. 17:10

tumaudio írta:Azt hiszem megvan a "nem küldi el a komot" probléma forrása.
Csak akkor jelentkezik, ha mellette seedelek valamit. Ha csak letöltök, akkor nem jelentkezik. Nálam legalábbis.
Én csak azt tudom mondani, hogy nem mindenkinél jelentkezik, így ezzel a problémával nem igen tudok mit kezdeni. Ha nem küldi el komot, katt az "ugrás az előző oldalra" és "elküld" megint. Másrészt említettem már a szerver leterheltséget is....
Az extra válaszolt: a szerver leterheltsége okozza a hibát. Egyszóval: nem nálunk van bibi. Továbbá állítólag lesz valami fejlesztés....

Lasaro
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Lasaro » 2008.08.01. 21:09

Nálam is jelentkezett ez a nem küldi el a hsz-t problem.
Bejön egy Fatal Error nevű ablakocska. Visszamegyek a "vissza" gombbal, és megvan a hsz (!ez azért haladás), rámennék, h elküldés, és kiderül, h a hibaüzenetet kidobta nekem a fórum, ám azért jófiú módjára elküdte a kommentet, csak nem megfelelő volt a visszajelzés a részéről. Cseles.
Soha nagyobb baj ne legyen.

+ nekem néha nem jeleníti meg, h ki van itt online a lap alján, ha épp benne vagyok egy topikban. Csak magamat látom. A jelenlévő fórumozóknál szinte soha senkit. Pedig mielőtt belépnék vhová, látom h itt van, majd hirtelen visszalépek és még mindig itt van, szóval nem azért, m közbe lelépett.
I never got my acceptance letter from Hogwarts, so i'm leaving The Shire, and becoming a Jedi
Elsődleges direktívák:
1. Közrend szolgálata.
2. Ártatlanok védelme.
3. Törvény megtartása és végrehajtása.
Fogyasztók vagyunk, az életszínvonal-megszállottság melléktermékei

Snoopy87
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Snoopy87 » 2008.08.01. 22:51

Én akkor gyorsan lekopogom, mert nálam ilyen probléma még nem jelentkezett. :)

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.08.02. 01:11

Majd valamelyik nap feldobom az agyon dicsért ATW-re a fórumot, aztán majd látom milyen hibákat generál, már ha generál.

blue_eyes
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: blue_eyes » 2008.08.02. 14:25

Snoopy írta:Én akkor gyorsan lekopogom, mert nálam ilyen probléma még nem jelentkezett. :)
Terhelés ide-oda, nálam sem szokott előjönni. Kétnaponta ha egyszer tapasztalom.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.08.04. 18:14

Nos a mai napon volt egy kis érdekesség. Még pedig az, hogy az extra.hu bizonyos kezdőbetűs oldalai nem működtek (köztük a fórum). Szóval mivel úgyis sok volt a technikai probléma, ezért szépen a fórum átjött ide, az atw tárhelyre. Előzőleg informálódtam mit érdemes átállítani és mit érdemes megtartani illetve mit érdemes változtatni, ami biztosan nem generálhat hibát. Az átállás zavartalanul lezajlott. A teszt időszak (kb. 1 óra :D ) Semmilyen technikai problémát nem mutatott. Nem volt nem küldött hozzászólás valamint egyéb hibák. Ez még nem jelenti azt, hogy ezek elmúltak, de én reménykedek, hogy a szolgáltató váltássál ez megszűnt, s hogy a fórumozás most már zavartalanul folyhat. Szóval ezúton is külön köszönet Zsoltnak, a tombraider.hu egyik szerkesztőjének a gyors és szakszerű segítségért.
A teszt időszak alatt süti törlés nélkül 30 kommentet eresztettem el egymás után pár másodperces időközönként és semmilyen hiba nem lépett fel. Na akkor szorítok, hogy hiba ne legyen több! :D

Lasaro
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Lasaro » 2008.08.04. 19:09

Most mint mondhatnék.
Közel az idő, amikor már órát lehetne igazítani az .extra hibáihoz. Ez milyen már, h bizonyos kezdőbetű fórumokon van gond csak. überLOL :mrgreen:
Na, remélem most már minden rendben lesz. :taps

(Megjegyzés? ma elolvastam szinte az egész blogot, és van benne jó pár elírás és helyesírási hiba... :nono2 :roll: )
I never got my acceptance letter from Hogwarts, so i'm leaving The Shire, and becoming a Jedi
Elsődleges direktívák:
1. Közrend szolgálata.
2. Ártatlanok védelme.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.08.04. 19:13

Melyik blogra tetszik gondolni?
Amúgy tényleg csak bizonyos kezdőbetűsök nem mentek. És igen, nagyon :lol: :D

Lasaro
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Lasaro » 2008.08.04. 20:51

Jacob írta:Melyik blogra tetszik gondolni?
Amúgy tényleg csak bizonyos kezdőbetűsök nem mentek. És igen, nagyon :lol: :D
Mégis melyikre :D
http://www.terminator-scc.extra.hu/blog/index.php

Jah, egyébként megvannak az Emmy-jelölések, és a Terminátor-sori is kapott 3-t. Nem kéne ezt az oldalon közzé tenni? Sry, ha már volt, csak én nem találtam meg (ha viszont nem volt kirakva, szívesen összedobok ma este néhány sort róla)
Elsődleges direktívák:
1. Közrend szolgálata.
2. Ártatlanok védelme.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.08.04. 21:56

Lasaro írta:Megjegyzés? ma elolvastam szinte az egész blogot, és van benne jó pár elírás és helyesírási hiba... :nono2 :roll: )
Hát ha az egészet elolvastad, akkor grat. :D Elírás alatt mit tetszik érteni? Vesszőhiba az biztos van, azok a gyengéim. Szóismétlés is lehet. Mondjuk a blog konvertálva lett és a cikkeket még nem ellenőriztem át. Bár, ha ennyi szabadidőd van akkor esetleg dobhatsz egy pü-t a hibákra és ahogy időm engedi javítom őket.

A jelölésről olvastam, de mivel kategóriákat nem írtak, így azt hanyagoltam.
Rendben, alkotói vágyadat kiélheted, épp szándékoztam hír beküldési lehetőséget létrehozni az oldalra, de egyelőre leköti a figyelmemet a moderátori fórum beüzemelése, mert nem nagyon akar megszólalni. Ott nem működött a konvertálás. :cry:

Na és a fórum? Elég gyors? Minden remekül működik? Nekem 30 hiper gyorsan elküldött komment után se jött elő hiba!
Szóval nagy köszönet Zsoltnak a segítségért! :ima

Lasaro
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Lasaro » 2008.08.04. 22:28

Az oldal száguld sebesen, eddig ohne hiba :mrgreen:

A hír az Emmykről még ma megy PÜ-ben, néhány értelmes sort összekotrok/alkototk róla (a kategóriák is megvannak 8-) ) A Terminátor-soriról nemcsak a speckó oldalon lehet infó találni ;) Most egy kimondott filmes oldalon futottam bele a hírbe (lévén szokásom átbogarászni az össze Emmy-jelöltet, 60-80% úgyis totál kínai nekem)

Jah, egyébként az említett oldalon belefutottam egy olyan infóba, h csak dec. 15től jön a 2. évad. Ez mennyire kacsa?

A hibákról, elírásokról is megy majd az üzi, de azt nem ígérem ma, holnap/holnapután magasságában (a vesszőhibákra én szoktam figyelni:P)

A moderátori fórum meg egy katasztrófa, röviden :mrgreen: el sem indul :)
Ma rájöttem, ha az oldalon ha kommentelnék, az külön reg, szóval az is megtörtént. Taigetosz pozitív vagyok, komolyan mondom.
Elsődleges direktívák:
1. Közrend szolgálata.
2. Ártatlanok védelme.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.08.04. 22:38

Egyelőre még ne rohanj a cikk beküldésével. Folyamatban van, hogy az oldalról egyszerűen és gyorsan lehessen cikket küldeni.
Vigyázni kell milyen hírt is közöl le az ember, a december 15. pedig tuti kacsa, hisz már biztos, hogy szeptember 8-án debütál a foxon. Leginkább a Sarah Connor Society-re szoktam hagyatkozni a többi terminátor oldallal szemben, mert itt nagyon sok friss van. Igaz van töltelék hír is, amit én nem közlök le (pl. Summer Mexikóban meg ilyenek).
Az extra.hu tárhelyen levő szerkesztői fórumot lezártam, átpakoltam ide. Már ott is volt hiba, itt el sem indul. Az már biztos, hogy újra telepítek egy friss 3.0.2-es fórumot. Majd meglátom miképp pakolom át oda az eddigi hozzászólásokat. Az azonosítókat majd püben küldöm. Aki kéri, annak megy az email címére, aki kéri az pedig itt a fórumon megkapja.

Szerk:Közben kitettem egy linket a főoldalra. Ott lehet hírt beküldeni.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.08.05. 02:31

Nos feldobtam a szerkesztői topicot. Ott ennek a hibának is nyitottam topicot, szóval ezt ott is megtudjuk beszélni. Belépési adatokat küldtem pü-ben és mailben.

Lasaro
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Lasaro » 2008.08.05. 13:37

Oks, majd beküldöm. Tegnap vihar volt nálunk, megspékelve egy kis áramszünettel, mindenesetre a NET nem volt hajlandó visszajönni a lakásba.

Okés nem kell sztem sem minden apróság, az "XY elhagyta délelőtt a telefonját, de délután az egyik statiszta megtalálta és mos mindenki happy"-stílusú rezdüléskre sztem nincs igény ill. kapacitás...

Levelet megkaptam, jelszóváltoztatás folyamatban.
Elsődleges direktívák:
1. Közrend szolgálata.
2. Ártatlanok védelme.

blue_eyes
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: blue_eyes » 2008.08.05. 14:43

Nekem eddig minden flottul megy. Tegnap csak benéztam. Ma már kommentelek. Néha meglepeő h bevillan egy női popó, hogy ismerjem meg a csábító ajánlatokat de ha ez az ára, hogy hiba nélkül fusson a fórum, akkor hajrá! Sütiket én se töröltem ellenben annyi változást csináltam a profilombsn mint még soha. Semmi hiba.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.08.05. 15:01

Akkor ennek örülök. Tegnap eléggé megizzasztottam a fórumot és nem jött hibaüzi. Szóval ennek pedig csak örülni lehet. A reklámról no komment. Ha kedvem - és pénzem - is lesz, akkor sanszos, hogy lekerül. :)

Constantine
Moderátor
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Constantine » 2008.08.06. 14:25

Gratulálok a költözéshez, nálam normálisan működik a fórum. Igazából eddig se voltak problémák nálam. Talán ha 2-3x előjött a nem küldi el a kommentet probléma.

blue_eyes
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: blue_eyes » 2008.08.07. 00:27

Nekem sem volt olyan sokszor problémám vele. De pl. tumcsinál meg nagyon durva dolgok voltak. A reklám sem zavar már annyira. Hozzászoktam. A lényeg meg úgyis működik: lehet fórumozni normálisan. :D

Lasaro
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Lasaro » 2008.08.07. 22:27

Mint már említettem, .atw-s fórumot szoktam használni, ismerem az alapfelületet (a suliban a csoportunknak van, jobban bevált mind a levlista), és ott csak 1 csík reklám megy. Elvileg.
Nekem jelenleg 6 azaz hat. :fire Elfoglalja a böngészőm ablakának felét, pedig nekem aztán a címsoron kívül semmilyen toolbar meg egyéb baromságok nem foglalják a nézőfelületet. Tudom, h az .atw jobb mint az .extra, meg minden, és ha fizetsz, akkor eltűnik, és nem is óhajtom szidni, meg senki nyakába varrni az összeget.
De 6? 2-3 még oké, az sem zavar, ha épp Viagrát akar nekem eladni, és softpornó képek bámulnak az arcomba (az időközönként felugró ablakok jobban idegesítenének). De ez vhogy nekem már a felhasználói élményt rontja :cry:

Más:
Mikor bejelentkezés nélkül rámegyek az oldalra, kiírja, h van 1 vendég. Az én lennék? :mrgreen:

UPDATE:
A sok reklámcsík eltüntetése egy F5 gomb lenyomásával megoldható. Ám ekkor kidob a fórum. Mennyi a limit? (20 perc?)
Elsődleges direktívák:
1. Közrend szolgálata.
2. Ártatlanok védelme.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.08.08. 01:56

Örülök, hogy ez a bosszantó hiba nem csak nálad áll fent. :evil: Eddig rekordom három csík volt. Roppantul örülök, hogy sikerült megoldani a fórum stabilitását, bár most ez az idiótaság van. Nem csak itt jelentkezik a probléma, időrendben beszúrom az atw fórumáról a hozzászólásokat:

Beküldő: far-cry - [Válasz erre] 2007-10-29 14:54:41
Hali!

Eddig az oldalam tökéletessen mûködött, fellül egy reklámcsik és kész. Semmit nem változtattam, és most három reklámcsik is megjelenik. Miért? e107-et használok.
http://far-cry.atw.hu
Plz help!
Thx.
Beküldő: rhteam - [Válasz erre] 2007-12-06 10:30:41
far -cry, lada és rhteam is hasonló problémákkal küzd. Én már írtam a support emailre is levelet ez ügyben az atw-nek, de nem válaszolnak.
Beküldő: rhteam - [Válasz erre] 2008-02-07 15:34:39
Na fél év után rájöttem a problémánk megoldására. Sokan azzal oldották meg a dolgot, hogy a hivatkozásban nem abszolút (http...), hanem relatív elérhetõségeket adtak meg. Nekem azonban így is jöttek a reklámok egymás alá.

Ma azonban beugrott. Ha olyan programod vagy tûzfalad van, amely tiltja a referrert, akkor az okozza a klónozódást. Tehát, ha kikapcsolod minden jól fog mûködni!
Beküldő: hadnagycsalad - [Válasz erre] 2008-06-15 10:01:57
Ezt egyes tûzfalak és vírusírtók okozzák.
Na az én válaszom:
Ugye most ez vicc??? Jó majd kibigyesztem a fórumra, csak hogy rontsak az összképen, hogy haver kapcsold ki ezt, meg kapcsold ki azt meg nézd át ezt meg azt ha normálisan akarod nézni az oldalt...Lehet én gondolom így, de hogy jövök én ahhoz, hogy mást gyakorlatilag arra kényszerítsek, hogy babrálja meg a gépét, hogy ne idegesítse a többszörözõdõ reklám? Egyik tagunknak 6 (!) csík volt egyszerre. Nem hiszem el, hogy ezt nem tudja az ATW megoldani. Egy új módszer a reklám mentesítés ösztönzésére? Röhej

Azt hiszem igazam van. Ez hiba. Nehogy már elvárjam a látogatóktól, hogy állítsák át a gépüket, szedjék le, cseréljék le a vírusírtójukat, hogy ne jelenlen meg duplikáltan a reklám.
Persze fizetsz és leveszik. Nincs probléma. Csak itt egyetlen egy probléma van: én saját szabadidőmből és ingyen készítettem el az oldalt és fórumát, illetve vállalom annak karbantartását. Az időmet hajlandó vagyok rááldozni, de pénzt már nem igen. Pár forintot levonva, szinte kereken 5.000 Ft lenne a reklám mentesítés egy évre. Ez szép is jó, de nekem ez az összeg sok. Persze önmagában nem, de ilyen célokra én nagyon sajnálom. Legfőképp azért, mert 5.000 Ft-ból már jobb helyeken két éves .hu domain nevet vásárolok és a megmaradó összegből pedig még fizetős tárhelyet is tudnék vásárolni...Ráadásul így iskola kezdés előtt azért nem igen adnék ki erre összeget, s mivel én vagyok az admin, ezért egyértelmű, hogy engem terhelne ez a felelőség, másra átruházni nem lenne szép dolog. Bár, ha így maradnak a dolgok, esetleg még rontanak a helyzeten, akkor kénytelen leszek ezt az összeget kidobni az ablakon, de akkor az atw számíthat egy tömör, de annál anyázósabb e-mailre tőlem. Mindenesetre írtam nekik:

"Tisztelt ATW technikai ügyfélszolgálata!

Körülbelül fél éve indítottam egy phpBB3-as fórumot az extra.hu keretein belül. Azonban egy idő után megjelentek a terhelési problémák, és annyira elfajultak a dolgok, hogy inkább a költözés mellett döntöttem, s mivel sokan dicsérték az ATW-t, ezért erre váltottam.
Örültem is, mert jól működött egy hiba sem merült fel. Eddig...ugyanis a reklámcsíkjuk, amiből elvileg egynek kéne lennie, mint egy vírus, duplikálódik. És sajnos nem csak nálam jelentkezett ez a probléma.
A fórumban is van bejegyzés róla, ott azt tanácsolják, hogy a vírusírtók és a tűzfalak miatt csinálja ezt és azt át kell néznem. Nos én erre nem vagyok hajlandó, s nem is vagyok hajlandó úgymond ráerőszakolni a látogatókra, hogy lecseréljék - esetleg jogtisztán, pár ezerért megvásárolt - vírus irtójukat csak azért, hogy normálisan jelenjen meg a fórum.
A legtöbb nálam 3 volt, de 1024*768-as felbontáson is elfoglalta a fél böngészőt, majdnem repült is a gép kifelé az ablakon. Nem törődtem vele, mert azt hittem, csak nálam van probléma...De nem. Az egyik moderátoromnál 6 (!!!) reklám is futott egyszerre.
Azt hiszem, módfelett üdvös lenne ezt a problémát kijavítani, mert nem hiszem, hogy ez lenne a módja annak, hogy rávegyék a felhasználókat, hogy nyögjenek ki magukból 5.000. Ft-ot reklámmentesítésre. És ez nem csak etikátlan lenne, hisz nem nálunk van a probléma, hanem önöknél, amit ki kell javítani. Természetesen, ha rövid időn belül nem történik semmi, akkor kénytelen leszek reklámmentesítést vásárolni....bár nincs kedvem. És azért eléggé dühítő, hogy ez ellen én, mint mezei felhasználó nem tudok semmit tenni. De azért 6 reklámcsík nem semmi."

Lasaro
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Lasaro » 2008.08.08. 14:27

Hm, úgy néz ki h a 6 reklámcsíkkal abszolút nyerő vagyok. :lol: A fene egye meg ezt az elsőséget :evil:

Ma viszont újabb problémával álltam szemben: Kidobál a fórum. Mennyi a kérdéses limit, miután kivág, csakhogy figyeljek majd erre is.
A stabilitással nincs gond, az dicséretre méltó. Ez azért nagy előnyük.
Elsődleges direktívák:
1. Közrend szolgálata.
2. Ártatlanok védelme.

Lasaro
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Lasaro » 2008.08.08. 14:35

Újabb "hibába botlottam".

Itt vagyok ugye a fórumoldalon, és ha a fent a névre kattintok, elvileg vissza kéne navigálnia a főoldalra, igaz? (ez az eredeti terv, nem?)
Mióta .atw-s a fórum, ez nem müxik, betölt a főoldal, 4 mp-ig láttom, majd eltűnik és vörös háttér előtt a köv. üzenet bámul a képembe:

extra.hu
2GB ingyen tárhely mindenkinek
Idegen frameset-es oldalak használata tilos.

Ha ez a frame mégis egy, a szerverünkön tárolt oldal része, akkor kérjük cserélje a "frameset" ill. "iframe" tagok "src" beállítását relatív hivatkozásokra.
példa: "http://oldalam.extra.hu/konyvtar/frame1.html" -> "/konyvtar/frame1.html"
We do not host frames in foreign framesets.

If this page in such frameset which hosted on our servers, please change frameset's "src" parameters to relative addresses (do not start with "http://")

Sztem csak 1 beállítás kérdésre, de én továbbra sem értek hozzá, a szakértőkre bízom. Én sok mindenhez nem értek, de kritizálni nagyon tudok :mrgreen: (pl. húgom animeimádatát alázom mindig, de a mangarajzait épületesen tudom kritizálni, mindig megkérdez, mert minden kis apróság szemet szúr)
Elsődleges direktívák:
1. Közrend szolgálata.
2. Ártatlanok védelme.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.08.08. 14:43

Ez nem hiba. Gyakorlatilag az ingyen tárhelyek tiltják a közös használatot. Ezt úgy értem, hogy ha beteszel egy atw-s linket egy extrás tárhelyre vagy épp fordítva, akkor azt úgy értelmezi a rendszer, hogy híd kapcsolat van egy másik szolgáltatóval és ez szabályzat szerint tilos. Legalábbis én így tudnám leírni. Szerencsém volt, hogy új ablakban nyílik meg a fórum, így az extráról simán át lehet navigálni ide. S mivel külön ablakban nyílik meg a fórum, nem hiszem, sőt biztos, hogy eme hibát nem fogom kijavítani, pont azért, mert új ablakban nyílik meg a fórum, tehát elvileg ha az előző ablakot nem zárod be, akkor ez a probléma nem jön elő s gond nélkül vissza lehet jutni a főoldalra.
A banner hivatkozását majd leszedem, ugyanis estére a megjelenést lecserélem. Pontosabban ugyanez marad, csak a fórum frissítéséhez igazítva a sablon nem 3.0.1-es hanem 3.0.2-es lesz.

Lasaro
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Lasaro » 2008.08.08. 15:04

Rendben, világos, akkor nem szóltam.

Viszont ha már épp kommentet írok, csendben megemlíteném, h nem lehetne a főoldal címében a képnél T. Dekkerről vmi más képet bevágni. Ez a "sulitáskás-teljesen hátat fordítás" sztem nem épp nyerő. Vmennyinek látszódnia kéne az arcából is. Connor-mama viszont okés. Bár ez csak egy magánvélemény.
Elsődleges direktívák:
1. Közrend szolgálata.
2. Ártatlanok védelme.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.08.08. 16:09

Banner csere esélytelen egyelőre, majd ha lesznek több és frissebb második évados promók, majd abból állítok össze egy jót. Addig marad ez.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.08.08. 19:09

Na kicseréltem a sablont 3.0.1-ről 3.0.2-esre. Eközben átrendeztem a Tudnivalók topicot s a fórum köszönet képpen eltűntettet 300 hsz, szóval megint manuálisan állíthattam be. Ami nem ment olyan könnyen, mert közben rájöttem, hogy az ATW mysql adatbázisa nem szereti a Firefox-ot s ezután akármit állítottam nem maradt meg. Aztán külön öröm volt, amikor a felhasználóknál függőlegesen kellett olvasni... :grrr
Ahogy nézem, Opera illetve IE böngészőknél nem duplikálódik a reklámcsík. Választ még nem kaptam, sablonos, hogy nem is fogok. :grrr
A munkamenet hosszát majd átírom.

blue_eyes
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: blue_eyes » 2008.08.08. 22:05

Nálam tökéletesen működik a fórum. Használjatok operát.Azon belöki a reklámcsíkót a navigáló csík mögé és nem tud sokszorozódni.

Lasaro
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Lasaro » 2008.08.08. 22:52

Ne használjatok Firefoxot, mert így járhattok, mint én az előbb. :mrgreen: Abszolút első - 9 reklámcsík :cheer :cheer :cheer

http://kepfeltoltes.hu/view/080808/atw_ ... es.hu_.jpg
Elsődleges direktívák:
1. Közrend szolgálata.
2. Ártatlanok védelme.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.08.08. 23:44

Lasaro ne versenyezz! Itt nincs fődíj!!! :lol: Mindenesetre ment a második levél az atw-nek:

Tisztelt ATW technikai ügyfélszolgálata!

Úgy látom levelem süket fülekre talált. Érdeklődnék, hogy akkor most mi van ezekkel a sokszorozódó reklámcsíkokkal??? Nálunk már átvették az uralmat és mit ne mondjak, most már tényleg pattanásig feszültek az idegeim. Illusztrációként mellékelek egy képet:
http://kepfeltoltes.hu/080808/atw_www.k ... es.hu_.jpg

Így hogy lehet fórumozni??? Hogy lehet élvezni a szolgáltatást???? Komolyan felháborító!!!

Lasaro utólagos engedélyével csatoltam a képet. Idióták. :evil:

Lasaro
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Lasaro » 2008.08.09. 08:41

Jókor szólsz, h ez nem verseny :imao :imao
A viccet félretéve nekem ez a pillanat csapta ki a biztosítékot tegnap este. Agyam eldobom. Gyorsan meg is örökítettem az utókornak. Milyen dolog már, h egy eléggé megbízható böngészővel nem fut az oldal normálisan? Nem egy elb***ott kis programmal szörfölök a neten, amiről kb. 3an hallottak az országban... :grrr
Minden egyes hsz után F5-t kell nyomni, újra bejelentkezni - eddig ez a megoldás a Firefoxnál.
A képet nyugodtan használd fel - sztem ha még 1 picit fent vagyok fórumon, meglett volna a 10. reklámcsík. Fílinges lett volna 0,5 cm-n netezni... :fire

Alapjáraton IE-t használok, 1-2 oldalt nézek csak FF-fel. Valszeg visszatérek az eredeti felállásra. De lehet, h teszek 1 próbát a Netscape-vel is :mrgreen: a hecc kedvéért.
Elsődleges direktívák:
1. Közrend szolgálata.
2. Ártatlanok védelme.

Tumaudio
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Tumaudio » 2008.08.09. 10:26

Jelentem egy duplázódás nálam is fennált. Én töröltem a mozillából a fórum sütijét, és F5, azóta semmi sem volt.
Érdekes, hogy pont a felső csíkba tették az ATW-sek a reklámcsíkot. Lehet ez is egy kis furmány ahhoz hogy többszöröződjön nem?
Lasaro, gratula a képhez. Húszezrest is tudnál így gyártani? :lol:
"Mindenkinek megvan a saját időgépe. Az emlékek a múltba, az álmok a jövőbe repítenek."

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.08.09. 15:43

Az ATW nem válaszolt, valószínű nem is fog. Mindenesetre már kezdem magam rábeszélni, hogy fizessek azért, hogy ez a gány reklámcsík eltűnjön. Így augusztusban biztos nem fog semmi történni, hisz sulikezdés előtt nem dobok ki ilyenre pénzt. Azonban szeptember-október tájékán valószínűleg reklám mentesítem az oldalt.

Nos az avatar feltöltést nem tudtam kijavítani. A teszt oldalon működött, de azután, hogy a 6-os verziójú php fusiont 7-esre cseréltem. Ekkor jelentkezett az a probléma, hogy ugye az alap sablont kilőtte a motor, mert nem volt kompatibilis a 7-es szériával.
Szóval rábeszéltem magam, úgy hogy ismét lesz egy kisebb design váltás, meglehet még a bannert is lecserélem. Működni fog minden.

blue_eyes
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: blue_eyes » 2008.08.09. 20:19

Lasaro írta:Jókor szólsz, h ez nem verseny :imao :imao
A viccet félretéve nekem ez a pillanat csapta ki a biztosítékot tegnap este. Agyam eldobom. Gyorsan meg is örökítettem az utókornak. Milyen dolog már, h egy eléggé megbízható böngészővel nem fut az oldal normálisan? Nem egy elb***ott kis programmal szörfölök a neten, amiről kb. 3an hallottak az országban... :grrr
Minden egyes hsz után F5-t kell nyomni, újra bejelentkezni - eddig ez a megoldás a Firefoxnál.
A képet nyugodtan használd fel - sztem ha még 1 picit fent vagyok fórumon, meglett volna a 10. reklámcsík. Fílinges lett volna 0,5 cm-n netezni... :fire

Alapjáraton IE-t használok, 1-2 oldalt nézek csak FF-fel. Valszeg visszatérek az eredeti felállásra. De lehet, h teszek 1 próbát a Netscape-vel is :mrgreen: a hecc kedvéért.
Én operát használok. Itt semmilyen duplázódás nincs. De Lasaro problémáján most nagyot derültem. :lol: Egy élmény maga a kép is. :lol:

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.08.13. 00:32

Az operás tippet kösz, nálam bevált, igaz ez a böngésző kicsit lassú. Főleg komment írásnál. Mindenesetre amint lesz rá lelki erőm, megpróbálom magam rávenni és kiadni azt az 5.000 Ft-ot. Csak idő kérdése...

mojszikaterminator
Segéd
Segéd

Hozzászólás Szerző: mojszikaterminator » 2008.08.13. 15:25

Én FF 2-őt használok. Nekem nincs problémám vele. Nem tudom nektek mi bajotok van vele. Sztem drága leszedetni. De az jó h ilyen gyors a fórum meg minden.

mojszikaterminator
Segéd
Segéd

Hozzászólás Szerző: mojszikaterminator » 2008.08.13. 15:27

Jól van. Hülye atw. Most már 3 csík van. Elkiabáltam. :grrr

Bandi bácsi
Felderítő
Felderítő

Hozzászólás Szerző: Bandi bácsi » 2008.08.13. 17:52

Nekem is volt fórumom az ATW-n ott is voltak csíkok.
Avatar: Csináltál egy tmp mappát 777-es jogosultásgokkal? Ha azt megcsinálod, akkor jónek kell lennie a feltöltésnek.

Robert Hoffman
Ellenálló
Ellenálló

Hozzászólás Szerző: Robert Hoffman » 2008.08.14. 13:56

Helló !

Én igazábol nem igazán érte hogyan lehet a Virtual Dub nevű programmal felíratot égetni ! Mert találtam hozzá segítségül egy képet is de nekem teljesen mást csinál pedig mindent úgy csinálok ! És nem tudom elmenteni sem mert az írja ki hogy nem fér el , nincs elég hely ! Pedig van és a mérete akkora a letöltöttnek ( nem tudtam letölteni csak egy pici részt belőlle ) az a pici rész akkora volt h nem fért bele a lomtárba ! Valaki segítsen ha tud kérem !

---
Ez már OFF. Válasz ment az ilyen problémákra kialakított technikai topicba.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.08.15. 04:42

Priby írta:Nekem is volt fórumom az ATW-n ott is voltak csíkok.
Avatar: Csináltál egy tmp mappát 777-es jogosultásgokkal? Ha azt megcsinálod, akkor jónek kell lennie a feltöltésnek.
Igazából az avatar feltöltési hiba akkor jött elő, amikor terhelési problémák voltak. Még az avatarok sem jelentek meg. Még nem volt időm visszakapcsolni és tesztelni, de valószínű, ha megtenném tökéletesen működne, hisz rengeteg probléma megoldódott, mint pl. a süti törlés.
A csíkot meg le fogom gyilkolni előbb vagy utóbb.

blue_eyes
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: blue_eyes » 2008.08.15. 19:01

Lasaro írta:Jókor szólsz, h ez nem verseny :imao :imao
Lasaro! Ölelj meg kedves! Ennek örülni fogsz! Rájöttem egy turpisságra. Ha belépsz majd rákkattintasz a fórum kezdőlapra, de úgy h másik ablakba nyíljon meg, akkor előjön egy users.atw cím és nincs egyáltalán reklámcsík és ugyanúgy lehet fórumozni!

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.08.15. 20:42

Ezt a trükköt én is ismerem. Használni bejelentkezés után lehet, de előtte....szabályzat szegés lenne - mondjuk jogos lenne -, mert ugye fizetés nélkül kerülne le a csík. Bezzeg levélre egyáltalán nem válaszolnak, de egy ilyet egyből kiszúrnának. Előbb vagy utóbb a csík úgyis lekerül.

Lasaro
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Lasaro » 2008.08.15. 21:00

blue_eyes írta: Lasaro! Ölelj meg kedves! Ennek örülni fogsz! Rájöttem egy turpisságra. Ha belépsz majd rákkattintasz a fórum kezdőlapra, de úgy h másik ablakba nyíljon meg, akkor előjön egy users.atw cím és nincs egyáltalán reklámcsík és ugyanúgy lehet fórumozni!
:cheer Zászlócskákkal ugrándozom az ágyamon, meg minden :lol:
Visszatértem a jó öreg IE-hez. A Firefoxra akkor szoktam rá, mikor kb. nyár eleje óta a gmail nálam eléggé csigalassan jöttbe Explorerrel. Szal én kétféle böngészővel szoktam párhuzamosan netezni, és mit hol nézek meg, 1-2 oldal van, amit csak az egyiket ;)
Elsődleges direktívák:
1. Közrend szolgálata.
2. Ártatlanok védelme.

Bandi bácsi
Felderítő
Felderítő

Hozzászólás Szerző: Bandi bácsi » 2008.08.19. 23:54

Nekem mások panaszkodtak erre a módszerre is, hogy még így is visszajön a többszörös reklámcsík...

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.08.21. 06:48

Igen, ez akkor áll fenn, ha automatikusan vissza navigál a fórum az elküldött hozzászólásra, akkor visszajön a reklámcsík. Már rájöttem, hogy ha manuálisan navigálok, akkor nem jön vissza. Ördögi kör ez. Bár a lényeg az, hogy a fórum hibátlanul fut, és ez önmagában nagy szó!
Mellesleg nekem kicsit pofátlannak tűnik az atw e szempontból, hogy még válaszra sem méltattak, sőt még a saját fórumukat sem olvassák. Na de ez van. :roll:

Lasaro
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Lasaro » 2008.08.21. 14:36

Ma a szokottnál is lassabb az oldal. + A hsz-met is csak 2x-ra sikerült összehozni :grrr
Elsődleges direktívák:
1. Közrend szolgálata.
2. Ártatlanok védelme.

blue_eyes
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: blue_eyes » 2008.08.22. 15:14

Nálam minden flottul megy. Nem tudom nálad mi lehet. A probléma az ön gépében van! :lol:

Lasaro
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Lasaro » 2008.08.27. 14:56

A "További emotikonok"ra kattintva nem tudom vmiért beilleszteni a rejtett smileykat. Az ablak felugrik, meg is jelenik, de hiába klikkelek rá, a kódját nem jeleníti meg (kénytelen vagyok kimásolni és magam bepötyögni). Eddig működött nekem, ezt 2 napja észleltem először, és továbbra is fennáll.

A csiga-szindróma elhárult, csak időszakos zavar lehetett, és az én gépemben volt a hiba :mrgreen:
Elsődleges direktívák:
1. Közrend szolgálata.
2. Ártatlanok védelme.

Válasz küldése