Bakik

- Típusok;
- Idővonalak;
- Gyűjtemények;
- Bakik;
- Figurák. makettek, poszterek.
Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Felhasználó neme: Fiú/Férfi
Csapat: Ellenállás
Kapcsolat:

Bakik

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.06.29. 16:28

Ha találtál valami bakit és még nem szerepel itt akkor ide vele.

Tumaudio
Parancsnok
Parancsnok
Csapat: Skynet

Re: Bakik

Hozzászólás Szerző: Tumaudio » 2008.06.30. 17:33

Szeretném leszögezni előre, hogy lehet lesznek benne szőrszálhasogató részek, és inkább érdekességek mint bakik, dehát ha valaki már 26 szor látta... :P

Első érdekesség:

Van ugye az a jelenete ahol a Terminátoron keresztültapos egy tartálykocsi. A jelenet során látható a Terminátor a kamion alatt, ekkor lehet felfedezni egy virító zöld színt/többszöri nézés szükséges/.
Kép
Itt lehet látni hogy az egy bábú amelynek érdekes módon zöld maradt a lábaszára.....

Második érdekesség:

A Terminátor kimászott a kamion alól, majd ezzel a járművel üldözi Sarah-t. Az egyik jelenetben, pár másodperccel a robbanás előtt látható ahogy vontatják a kamiont:
Kép
Lassítás nélkül is eléggé feltűnő elől az a himbálódzó kábel.

Harmadik érdekesség:

A kamion ugye felrobban, és a Terminátor elkezd égni, majd kimászik a fülkéből/már ami megmaradt belőle/ és lekekszik a földre, először hasra:
Kép
Majd átfordul a hátára:
Kép
Kép
A vonalak a test törzsét, két lábát és a karját szemlélteti.
Az arcát elég közel mutatják ahhoz hogy biztosak legyünk abban, a hátán fekszik, úgy ég csupaszra.
Kép
Sarah-ék boldogok, azt hiszik végeztek a "fémszörnnyel", de tévedtek, az ugyanis szövet nélkül feláll a tűzerdőben, csak valami nem stimmel:
Kép
Kép
Na ugye az "égés" során a hátán feküdt, itt viszont úgy egyenesedik fel, mintha a hasán feküdt volna....érdekes. Valószínűleg úgy csinálták meg a jelenetet hogy nem vették figyelembe hogyan feküdt előtte.
Egyelőre ennyi, jó "emésztést" hozzá. ;) 8-)
"Mindenkinek megvan a saját időgépe. Az emlékek a múltba, az álmok a jövőbe repítenek."

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.06.30. 18:09

Érdekes. Bár az égő jelenetes képekből én nem tudok kinézni semmit. :oops:

blue_eyes
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: blue_eyes » 2008.06.30. 22:30

Grat Jól sikerült! A tüzesnél én se veszem ki tisztán, hogy mi akar lenni. Legalábbis én nem látom az arcot.

Tumaudio
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Tumaudio » 2008.07.01. 12:36

Köszönöm :D :D dolgoztam is vele rendesen....
Ha az segít nektek, nézzétek meg ezt a jelenetet a filmből normális /1x/ és lassított /0.5x/ sebességen is. Sokat fog segíteni ha látjátok a lángcsóvák mozgását, abból is lehet majd látni a test fordulását.
Ha még úgyse akkor kitalálok valamit....
"Mindenkinek megvan a saját időgépe. Az emlékek a múltba, az álmok a jövőbe repítenek."

blue_eyes
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: blue_eyes » 2008.07.01. 14:48

Na én akkor azt nem látom meg mivel eléggé ramaty minőségben van meg. :cry: :cry:

Tumaudio
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Tumaudio » 2008.07.02. 14:52

Akkor kitalálok valamit.....
Megpróbálom berajzolni a fontosabb részeket a képekbe úgy hátha jobb lesz, vagy valami gif animációt kellene csinálni csak azt nem tom hogy hogyan....

blue_eyes
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: blue_eyes » 2008.07.02. 15:41

Youtube linket nem tudnál beszúrni az adott filmrészletből? Vagy esetleg ha lassítva ki tudnád szedni a filmből és feltenni, az is jó lenne.

Tumaudio
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Tumaudio » 2008.07.02. 20:27

Végre egy órás keresés után sikerült kielégíthető videót találnom az anyagomhoz, amelyben majdnem az összes eddig megírt érdekesség bennevan.
A minősége tűrhető, max nem kell fulscreen-be rakni. Itt a link: http://www.youtube.com/watch?v=tXfeDW6W ... re=related
És akkor hozzá egy kis segítség:
A zöld lábas rongybabás érdekes részt a 20. és 21. másodperc között találod meg, de nagyon kell hozzá figyelni, érdemes megállítani majd továbbjátszani.
A robbanás előtt látható lesz kettő perc negyven másodpercnél a "vontatás" rész, ez is elég feltűnő, bár én már 27-szer láttam szal lehet eltúlzom.
Az "égős" részt a harmadik perc kilencedik másodperctől érdemes figyelni. A Terminátor kimászik a fülkéből és tesz pár lépést. A fejtartásból és a karja lengéséből-hajlásából látszik hogy előre megy, majd hasraesik.
Három perc huszonhét másodperctől pedig látszik ahogy a hátárafordul, majd a fejére közelítenek. Ahogy a fején ég a hús, lefordul a vázáról a néző felé. Ha kell vágok hozzá nagyfelbontású képet és megy a Bakik-ba.
Ha még így se az igazi próbálok még hozzá valamit. :)

Tumaudio
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Tumaudio » 2008.07.04. 17:30

Következik a második fejezet: ;)

Jacob írta a megújult főoldali bakik topicban, hogy a Terminátor egy jelenet során érdekes módon sportcipőben tűnik fel, amely aztán soha többé nem kerül elő/ mivel ugye csizmát hord végig/:
Kép
A film eleje táján, a Technoir-os jelenet során Kyle a fegyverével többször is mellkason és hason találja a gépet, amelynek érdekes módon csak a pólóját lövi keresztül, a hasfala és bőre sértetlen marad. Fura tölténye volt... :lol:
Kép
A kamionos jelenet során jól lehet látni a kitámasztott bábút, melyet elgázolnak:
Kép
A Cyberdine telepen Kyle többször is erőteljes ütést mér a modell fejére egy vasrúddal, amelynek eltörik bal oldali nyaki felfüggesztése. A következő képsorokon viszont már "kutyabaja":
Kép
A következő jelenetben Kyle az utolsó "házibombát" is felhasználja, amivel felrobbantja a Terminátort. Jól ki lehet venni, hogy annak a feje is lerobbant a mellkasáról, holott a film végén még a felső része a fejjel együtt egybenmaradt mivel kúszva üldözi Sarah-t:
Kép
Jacob írta le szintén a megújult bakik részben hogy amikor a modell betöri az ajtót, lehet látni a két bábúmozgató technikust. Az egyiknek lehet látni a fejét:
Kép
Az alsó kisebb kör mutatja ezt. A felső kör jól szemlélteti azt a kis hibát is hogy az ajtóig való eljutás egy hosszú folyosón keresztül történt, ami itt hirtelen fehér vászonná és reflektorrá "változott".

Egyelőre ennyi, ha találok még akkor itt megtaláljátok. :D

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.07.05. 00:25

tumaudio írta:Következik a második fejezet: ;)

Jacob írta a megújult főoldali bakik topicban, hogy a Terminátor egy jelenet során érdekes módon sportcipőben tűnik fel, amely aztán soha többé nem kerül elő/ mivel ugye csizmát hord végig/
Hát nem én írtam, csak publikáltam. A sulineten volt, onnan mentettem le az egészet, de szerző nem volt mellette aki ezt összegyűjtötte és beküldte. Kicsit dühítő hogy több oldalon fenn van és ahány oldal, annyi szerző. Sz'al lehet, ha időm engedi odabigyesztek egy forrást.
Másrészt megkérdeznem, ez mennyi idődet vette el? De ha gondolom ennyiszer megnézted és még értesz kicsit a képszerkesztőkhöz és lejátszó programokhoz nem lehet sok idő. Vagy mégis???

Tumaudio
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Tumaudio » 2008.07.05. 09:41

Nem telik pár óránál több időbe a filmnézéstől a már kész fórumos anyagig.
Hát már lassan 30-szor láttam az első filmet, és szerintem lassan kimerül, vagy már ki is merült a bakis rész belőle, de nem baj mert mostmár jön a második és a harmadik rész is. Jövőre meg a negyedik aha minden jól megy, szóval nem fogok unatkozni. :lol: Az a jó az egészben hogy nem kell bonyolut programokat használni.
Eleinte a Photoshopppal gondolkoztam, de felesleges, mert így veszíthet a kép a hitelességéből.
A képek menete:
PowerDVD-vel képlopás történik bmp formátumban egy adott mappába. Aztán a képeket Xnview nevű progival kezelem, de csak annyiban hogy átméretezem a képet 720x405 re vagy amekkorára kell. Aztán egy kis zavarszűrés, élesítés, majd Paint-tel rárajzoom a piros karikákat és kész. ;)Nem kell hozzá semmi más, mivel én a kép hitelességét igyekszem kiemelni, semmit mást nem rakok hozzá a kiemelőkörökön kívül.

Ja hogy azokat a bakikat nem te találtad? Akkor elnézést a "Jacob írta" -ért. Meg is lepődtem hogy te is milyen szemfüles vagy. :)

Constantine
Moderátor
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Constantine » 2008.07.09. 13:17

Gratulálok! Nagyon jól összehoztad. Mikor lesz folytatás? :lol:

Tumaudio
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Tumaudio » 2008.07.09. 23:43

Ohh nagyon köszönöm. ;)
Még lenyomom egyszer a T-1 et aztán jön a következő, az ítéletnap. Abban is van jópár...

Tumaudio
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Tumaudio » 2008.07.17. 20:16

Na nézzük mit találtunk ismét:

A modellt elcsapjuk a kamionnal. Kimászik, leporolja nadrágját, köszönetképpen kivégzi a sofőrt, és beszáll.
Amíg sarah megpróbálja kihúzni Kyle-t a dzsipből, addig a jó öreg T800-as széria megfordul a kamionnal, és itt it van a baki.
Ugye a karambol miatt szétroncsolódott az arca, de már előtte a szemét is kioperálta, így sötétben kiváltképpen jól látható lett a bal termográfja = a szenzora.
A baj az, hogy erről a képről lemaradt:
Kép
Pár másodperccel később, amikor Sarah-ék már rohannak, érdekes módon már van szenzorfény:
Kép
Akár a cipős, ez a baki sem jelenik meg a többi kamionos jelenet során sohasem.

blue_eyes
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: blue_eyes » 2008.07.19. 14:01

T2-es bakik nem lesznek? :cry:

Tumaudio
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Tumaudio » 2008.07.20. 11:27

blue_eyes írta:T2-es bakik nem lesznek? :cry:
Nyugalom, azok is lesznek, csak előbb a T-3-hoz volt kedvem nekiülni. :)
Előtte még a főoldalon közzétett T-1 bakikhoz lenne egy két hozzáfűznivalóm:

" Amikor a Terminátor a tartálykocsihoz közeledik, láthatjuk, hogy erősen sántít a jobb lábára - olyan komoly sérülést azért nem szenvedett, ami ezt indokolná, de mindegy - majd miután leég róla a hús és a bőr, már a bal lábára sántít. Biztos rohangál benne a fájdalom."

Ez nem helyes. Ha megnézitek a jelenetet, akkor lehet látni, hogy Arnie is végig a bal lábát vonszolja, majd a robbanás utáni "csupasz jelenetek" során is a bal lábára sántít a modell.
Győződjetek meg róla ti is: /nem a legjobb minőség, de benne van a "szenzorfényes" baki is ;) /
http://www.youtube.com/watch?v=tXfeDW6W ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=68WCAs_x ... re=related

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.07.23. 18:10

tumaudio írta:Na nézzük mit találtunk ismét:

A modellt elcsapjuk a kamionnal. Kimászik, leporolja nadrágját, köszönetképpen kivégzi a sofőrt, és beszáll. (...)
Ellenőrizve, publikálva! :) Kicsit elfoglalt voltam, szóval sorry a késői reagálásért! :?

Tumaudio
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Tumaudio » 2008.07.29. 16:14

Ez az első T3-as bakiszösszenet. Remélem lesz még több is, bár itt másabbak a kameraállások mint az első filmben. :)
Na nézzük:
Van ugye a lakókocsis jelenet. John és Kate ülnek az asztalnál, John pedig szereli össze a C4-es tölteteket. Van egy pár pillanat amikor a kameraváltások után eltűnnek a töltetek az asztalról, csak a fegyver látható:
Kép
Aztán megint láthatóak lesznek:
Kép
A lakókocsis jelenetek előtt, mikor megérkeznek a lepusztult autóval, Kate elmondja Johnnak, hogy Scott miatta halt meg. Ekkor a kocsi jobb ülésén ül. John pár szóban igyekszik megnyugtatni:
Kép
Majd a T850-eshez megy, és Kate nincs sehol:
Kép
A Terminátor hátramegy a többi fegyverért és John is hátrébb megy, viszont Kate még mindíg sehol:
Kép
Később a hangárban felszálláshoz készülődnek. A TX átprogramozta a T850-et de leállította magát. A képen lehet látni egy irányítópanelt:
Kép
Ami a következő képsorokról lemaradt:
Kép
A repülőgép száma felszállás előtt:
Kép
repülés közben:
Kép
és leszálláskor:
Kép
Látható ahogy megváltozik, vagyis több gépet használtak. N3035C -> N3973F -> N3035C
Egyelőre ennyi, várom a kommenteket. :D

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2008.07.29. 19:36

djhardslow
Újonc
Újonc

Hozzászólás Szerző: djhardslow » 2008.12.25. 11:41

Hasznos topic :D

Torpere
Felderítő
Felderítő

Hozzászólás Szerző: Torpere » 2009.04.01. 14:44

T2-ben, mikor Schwarzi keze beragad a nagy fogaskerékbe, majd azt letörve kiszabadítja magát, akkor látszik a kabát alatt az igazi karja hátratéve, fekete anyagba fedve.
Kép

Tumaudio
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Tumaudio » 2009.05.19. 19:58

Komoly! :o
Na ha lenne időm rá akkor lenne egy full T2 es bakiparádé is.
Na de hátha Torpere megcsinálod előttem. :D :D
Gratula a képhez. Tök jó lett.

Torpere
Felderítő
Felderítő

Hozzászólás Szerző: Torpere » 2009.05.19. 20:53

Ezt is csak véletlenül vettem észre, most így másról nem is tudok azokon kívül, amik a legtöbb helyen fel vannak sorolva. :) Megpróbálhatom, de nem veszem el előled a lehetőséget, ha neked már van pár találatod. Nyugodtan tedd be őket, ha akarod. :)

Torpere
Felderítő
Felderítő

Hozzászólás Szerző: Torpere » 2009.06.02. 20:31

Bámészkodó a bevetésen:
Kép

Dougie nyála gyorsan szárad:
Kép

Lachlan Weaver
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Lachlan Weaver » 2009.08.12. 12:15

Találtam egy "bakit" a T1-ben és nem láttam ,hogy idáig szerepelne a főoldalon. (Sztem baki)
Nálam (nem extra változat - avi) kb 19:07-nél amikor felborul Kyle kocsija a háborúban akkor látszik hogy a kocsitetőnyilásán kilógó ember egy bábu olyan L alakban tartja a kezét mint C3PO és fal fehér az arca (attól mert hulla sztem nem kéne ennyire fehérnek lennie :D )
Am akkor vettem észre a bakit (ha ez az egyáltalán sztetek) amikor néztem ,hogy a HK Tank lánctalpa mennyire hátranyúlik még fiatalkoromból rémlett de sokkal másabban néz ki mint a többi ábrázolásban (T3 PC játék és még a T2 filmben is [sztem] ) és azthittem vmi toló vascsó szerkezet lehet de nem az egyszerűen csak furcsán néz ki (de lehet oda volt beépítve egy kocsi vagy teherautó azért lóg annyira hátra :D ) de ez nem baki....
"A nagy birodalmakat sosem a külső ellenség győzi le, hanem a belső ellentétek és gyengeségek."

Lasaro
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Felhasználó neme: Lány/Nő

Hozzászólás Szerző: Lasaro » 2009.08.12. 15:58

Lachlan Weaver írta:Találtam egy "bakit" a T1-ben és nem láttam ,hogy idáig szerepelne a főoldalon. (Sztem baki)
Nálam (nem extra változat - avi) kb 19:07-nél amikor felborul Kyle kocsija a háborúban akkor látszik hogy a kocsitetőnyilásán kilógó ember egy bábu olyan L alakban tartja a kezét mint C3PO és fal fehér az arca (attól mert hulla sztem nem kéne ennyire fehérnek lennie :D )
Am akkor vettem észre a bakit (ha ez az egyáltalán sztetek) amikor néztem ,hogy a HK Tank lánctalpa mennyire hátranyúlik még fiatalkoromból rémlett de sokkal másabban néz ki mint a többi ábrázolásban (T3 PC játék és még a T2 filmben is [sztem] ) és azthittem vmi toló vascsó szerkezet lehet de nem az egyszerűen csak furcsán néz ki (de lehet oda volt beépítve egy kocsi vagy teherautó azért lóg annyira hátra :D ) de ez nem baki....
Ez a baki szerepelt már a T1-nél, 35-ös számmal, képpel illusztráltuk. De tény, hogy egy másik szögből készült a kép"
http://www.terminatorchronicles.hu/view ... age_id=242
Erre a jelenetre gondoltál?
I never got my acceptance letter from Hogwarts, so i'm leaving The Shire, and becoming a Jedi
Elsődleges direktívák:
1. Közrend szolgálata.
2. Ártatlanok védelme.
3. Törvény megtartása és végrehajtása.
Fogyasztók vagyunk, az életszínvonal-megszállottság melléktermékei

Lachlan Weaver
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Lachlan Weaver » 2009.08.12. 16:08

Igen bocsi! :oops:
Vhogy elkerülte a figyelmem a többi oldal :oops: az első oldalon csak alul van oldalváltás és nem vettem észre :oops:
"A nagy birodalmakat sosem a külső ellenség győzi le, hanem a belső ellentétek és gyengeségek."

Lasaro
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Lasaro » 2009.08.12. 16:10

Lachlan Weaver írta:Igen bocsi! :oops:
Vhogy elkerülte a figyelmem a többi oldal :oops: az első oldalon csak alul van oldalváltás és nem vettem észre :oops:
Semmi gond.
Viszont akkor gyorsan pótolom is az oldalváltást, lesz az oldal tetején is. Nem tudom, a filmeknél miért hagytam le :oops: Abból indultam ki, hogy mindenki végigolvassa mindig :mrgreen: (viszont akkor lesz még mit olvasgatnod 8-) )

UPDATE 16:14

Probléma orvosolva.
I never got my acceptance letter from Hogwarts, so i'm leaving The Shire, and becoming a Jedi
Elsődleges direktívák:
1. Közrend szolgálata.
2. Ártatlanok védelme.

Sifre
Beépülő
Beépülő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sifre » 2009.08.17. 00:01

Jelentem, még mindig lehet bakit találni az első részben! :D

Gondoltam egyet és a hétvégén megnéztem a filmet, mert már nagyon régen láttam. Semmi új bakit nem találtam benne (csak azokat, amelyek az oldalon szerepelnek), egészen a kamion-robbantásos részig, ahol leesett az állam, hogy mennyire igyekeztek spórolni a jeleneten. :)

Ha jobban megnézitek, akkor láthatjátok hogy csak egy makett-kamiont robbantottak fel.

1., Itt még az "igazi" kamion látható. Figyeljétek meg hogy a hűtőmaszk és felni krómozott, valamint látszik a híd az első futóműben.

Kép

2., Ez már a makett! Látható hogy jóval egyszerűbb kialakítású az eleje a kamionnak, a hűtőmaszk csak bele van vágva a homlokfalba és nincs lekrómozva, egyszerű szürke színű. A felnit is inkább egy matchboxon tudnám elképzelni, mintsem egy kamionon, :D valamint hiányos a futómű.

Kép

3., Itt megszemlélhetjük a roppant bonyolult és masszív első futóművet. No comment... :)

Kép
"There's a storm coming..."

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2009.08.17. 00:04

(De tudtam, hogy ebben a szent pillanatban kell felnézni. :D )

Lasaro a baki felelős (nem akarok bele kontárkodni a bakikba, még a végén leharapja a fejemet :mrgreen: ), de egészen biztosan kikerül a főoldalra (a képekért pedig innen is pacsi, ezzel is időt spóroltál meg nekünk).

Sifre
Beépülő
Beépülő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sifre » 2009.08.17. 00:26

Gondoltam, ha már úgyis bentvan a DVD a gépben, akkor megcsinálom a képeket is. Nekem könnyebb megmutatni, mit kell nézni, Lasaronak meg nem kell fáradni a keresgéléssel-szerkesztgetéssel. :) (bár a logót még rá kell tenni a képekre :) )

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2009.08.17. 00:34

Képeket Tumcsi szokta készíteni. Lasaro csak feltölti. Szóval neki a mezei copy & paste műveleten kívül semmi más dolga nem lett volna. :)

Lasaro
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Lasaro » 2009.08.17. 21:09

Dentorel írta:Képeket Tumcsi szokta készíteni. Lasaro csak feltölti. Szóval neki a mezei copy & paste műveleten kívül semmi más dolga nem lett volna. :)
Kiegészíteném azzal, hogy a bakik többségét az indulásra én fordítottam (Tumcsival karöltve, ő korrigált). De való igaz, hogy innentől kezdve én a már szinte csak a szerkesztői ügyeit viszem a feladatnak.
Rendezem, formát adok neki - és stilisztikailag javítom, ha kell, de a beküldött bakiknál ált. marad a szöveg. / pl. Lachlan Weave-ről tudom (észrevettem), hogy hadilábon állsz az írásjelekkel, főleg a vesszőkkel. :lol: /
A logózott, jelölt képeket Tumcsi szállítja - írok neki, aztán varázsol nekem szép képecskéket. Meg persze konzultálunk 1-1 bakiról, hogy érdemes-e arra, hogy a szent főoldalra kikerüljenek.

Sifre:
Holnap beszerkesztem Lachlan bakijával együtt. Szép találat.
Egyébként talán a film leírásánál szerepel, hogy mivel a belvárosban forgatták, ezért nem lehetett felrobbantani a kamiont a rendező nagy bánatára.
Illetve a megújult Képtárba felkerült csomó Kulisszák mögötti és Így készült kép, azokon látszik, hogy a stáb a makettek között sétál. Azok a fotók nagyon illúziórombolóak :(
Elsődleges direktívák:
1. Közrend szolgálata.
2. Ártatlanok védelme.

zoli1863
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: zoli1863 » 2009.08.17. 21:25

A kulisszák mögötti,kamion makettes képeket én is láttam már,így tudtam,hogy makettel dolgoztak,de most már bizonyíték is van rá,hála Sifrének , sas szemed van! :D :lol: ;)
Bevallom én is jó párszor láttam már,de sohasem tűnt volna fel! :oops: ÜGYES!!!
"Vigyázz,a jelenre,mert a jelenből múlt lesz,és a múlt megölheti a jövődet." (John Connor feljegyzéseiből)

Sifre
Beépülő
Beépülő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sifre » 2009.08.17. 22:41

Lasaro írta:
Sifre:
Holnap beszerkesztem Lachlan bakijával együtt. Szép találat.
Egyébként talán a film leírásánál szerepel, hogy mivel a belvárosban forgatták, ezért nem lehetett felrobbantani a kamiont a rendező nagy bánatára.
Illetve a megújult Képtárba felkerült csomó Kulisszák mögötti és Így készült kép, azokon látszik, hogy a stáb a makettek között sétál. Azok a fotók nagyon illúziórombolóak :(
Alig hiszem el, hogy a nagy James Cameronnak nem adtak engedélyt egy kis tűzijátékra :D

Amúgy meg szerintem a lehetőségekhez képest többnyire szépen megoldották a speciális effekteket. Igaz, a kamionon még azért dolgozhattak volna egy kicsit, de biztos szoros volt a határidő. :)
zoli1863 írta:A kulisszák mögötti,kamion makettes képeket én is láttam már,így tudtam,hogy makettel dolgoztak,de most már bizonyíték is van rá,hála Sifrének , sas szemed van! :D :lol: ;)
Bevallom én is jó párszor láttam már,de sohasem tűnt volna fel! :oops: ÜGYES!!!
Általában nincs jó szemem a bakikhoz, ha valami már nekem is feltűnik az elég gáz :D

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Lachlan Weaver
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Lachlan Weaver » 2009.08.18. 19:15

A főoldalon a T3 -as bakik között olvastam ezt:
79.
Amikor Arnold a szokásos módon ruhát szerez, akkor talál egy csicsás szemüveget az új bõrdzsekijében, amit undorodva eldob és széttapos. Mióta van egy Terminátornak ízlése (ez még akkor is kérdés, ha a visszatérő szemüveges viccek tényleg jópofák)?
Kép

Ehez annyit fűznék hozzá ,hogy ez nem csak izlés kérdése! Mert sztem elvegyülés szempontjából sem szerencsé egy csillag alakú napszemüvegben járkálni az utcán (főleg férfi létére). Mert én még szerencsére nem láttam ilyet. Úgyhogy sztem ez nem egy nagy baki...

Lasaro
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Lasaro » 2009.08.18. 22:01

Lachan Weaver két bakija beszerkesztve a TSCC 2. évados hibái közé.
Itt jelzem, hogy Sifre T1-es bakija is beiktatásra került.
Lachlan Weaver írta:A
Ehez annyit fűznék hozzá ,hogy ez nem csak izlés kérdése! Mert sztem elvegyülés szempontjából sem szerencsé egy csillag alakú napszemüvegben járkálni az utcán (főleg férfi létére). Mert én még szerencsére nem láttam ilyet. Úgyhogy sztem ez nem egy nagy baki...
Gondolkoztunk rajta anno Tumcsival, hogy érdemes lenne-e beírni. De úgy gondoltuk igen, mert a filmből úgy jön le, hogy a terminátor maga is érzékeli, nem igazán az ő ízlésvilága. Több oldalon láttuk felsorolva, ezért megtartottuk.
Bár voltak ennél sokkal bénább bakik is, amit angol oldalak felsoroltak, de akkora kreténségek voltak, hogy időt sem vesztegettük rájuk. Meg sok bakik összevontunk, ha egy képen szerepeltek. Plusz bele is írtuk a sajátjainkat, amit máshol nem láttunk. Csak ezt külön nem jelöltük. Ha egy tag küld be valamit, ott persze copyright, odakaparjuk természetesen a nevét is.

/Zárójeles megjegyzés: a bakigyűjteményt angolból fordítottam teljes egészében, és utána írtuk át Tumcsival, meg korrigáltuk, amit kell. Te jó ég, hány levélváltás meg idő ment rá, kb. 1 hónapig készültek szerintem.
+ nekem pl. csak az másfél hétig tartott, mire megszerkesztettem a főoldalon, és felraktam, elneveztem a képeket. Napi több órát szántam rá pedig.../
Elsődleges direktívák:
1. Közrend szolgálata.
2. Ártatlanok védelme.

Lachlan Weaver
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Lachlan Weaver » 2009.08.19. 00:17

Sifre
Grat a megtalált baki-hoz! :D Am sztem nem lehetett könnyű dolgod ahogy elnéztem az eddig megtalált T1-es bakik számát...

Lachlan Weaver
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Lachlan Weaver » 2009.08.22. 01:12

Mióta vannak egy terminátornak érzelmei? A T2-ben láthattuk ,hogy Jiohn megkérte Swarzi-t ,hogy mosolyogjon azután "analizálta" egy ember mosolyát stb és láthattuk az eredményt de ő ezt parancsra cselekedte. Önként vagy ha feladatuk nem követeli meg nem cselekednek ilyesmit vagy mégis? A T3-ban láttam rá pár példát:
mosoly
http://kepfeltoltes.hu/090822/mosoly_ww ... es.hu_.jpg
düh
http://kepfeltoltes.hu/090822/d_h_www.k ... es.hu_.jpg
gúnyos mosoly
http://kepfeltoltes.hu/090822/g_ny_www. ... es.hu_.jpg

Lasaro
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Lasaro » 2009.08.22. 08:49

Lachlan Weaver írta:Mióta vannak egy terminátornak érzelmei? A T2-ben láthattuk ,hogy Jiohn megkérte Swarzi-t ,hogy mosolyogjon azután "analizálta" egy ember mosolyát stb és láthattuk az eredményt de ő ezt parancsra cselekedte. Önként vagy ha feladatuk nem követeli meg nem cselekednek ilyesmit vagy mégis? A T3-ban láttam rá pár példát:
Ez nem baki, szerintem. Ugyanis a T-X-ről tudni kell, hogy vannak minimális, alap érzelmi reakciói.

"Úgy tűnik, a T-X korlátozott érzelmi skálával is rendelkezik, amely általában akkor mutatkozik meg, ha egyedül van (szemben azzal, amikor megpróbálja megkedveltetni magát az emberekkel). Ez látható akkor is, amikor a T-3-ban a darus üldözés után csalódottan és meglepődve veszi tudomásul, hogy a T-850 még mindig képes folytatni a harcot. Ráadásul úgy tűnik, egyfajta válaszként félelem jelenik meg az arcán, mielőtt a T-850 végleg megsemmisíti az egyik hidrogéncellájának segítségével. A film elején pedig, amikor a talált vérmintát azonosítva az elsődleges célpont, John Connor neve a végeredmény, izgatottság lesz úrrá rajta.

A T-X az egyetlen olyan gép, amely elvadult, morgó hangokat ad ki, ha mérges vagy meg van zavarodva."

Az idézetet a főoldali típusleírásból copyztam át - ami ugyebár a T-wiki alapján készült.
Az már más kérdés, hogy előfordulhat, hogy a leírás a film után készült, és az alapján rakták bele. :lol:
Elsődleges direktívák:
1. Közrend szolgálata.
2. Ártatlanok védelme.

Lachlan Weaver
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Lachlan Weaver » 2009.08.24. 15:23

Lehet ,hogy tényleg szándékosan csinálták ,hogy ennyire fejlett MI (AI) ,ami még érzelmekre is képes.
De annyit azért hozzáfűznék ezekhez a wiki-s dolgokhoz --> ,hogy ez egy többnyelvű, nyílt tartalmú, a nyílt közösség által fejlesztett webes enciklopédia.(sztem) Úgyhogy amit ott leírnak azokra nem vennék mérget. És én úgy gondolom ,hogy a TX leírást a filmben látottak alapján készítették.

Update 1:
Azt figyeltem meg ,hogy a gyorsítópályán amikor menekülnek a T-X elől akkor a gépet és a gépfegyvert is a "vezetékhez" rántja a mágnesesség, de John táskáját meg se mozdítja pedig gondolom abban is bennevan a fegyver amit késöbb a bunkerben használ...

Update 2:
Ezt olvastam a bakiknál:
"82.
Az üldözéses jelenetekben többször is előfordul, hogy vagy Arnold, vagy a Terminátrix erőteljesen ütközik egy másik járművel vagy egy épülettel, és ilyenkor jellegzetes fémes csattanást hallunk. De mivel mindketten szintetikus bőrrel és szövettel vannak bevonva, csak egy tompa puffanást szabadna kiadniuk."
Sztem a Terminátrix nem szintetikus bőrrel van bevonva... úgyhogy a fenti állítás csak egyikükre igaz. De persze olvastam a T-X-ről és a T1000-esről ,hogy poliötvözet lövedékek becsapódása elött ellágyul ,hogy csökkentse a "károsodást". Gondolom nagy ütközésekkor is ezt teszi. De sztem a poliötvözet is egy fémes anyag úgyhogy gondolom lehet neki fémes csattanása.

Eadbrect
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Eadbrect » 2009.08.26. 12:18

Ennyi bakit! Most leültök a filmekhez és másodpercenként kikockázzátok? Mert én nem hiszem el, hogy egyszeri, kétszeri megnézésre egy valag bakit/bakinek látszó jelenetre akadtok.
Nem sértésként mondom, csak meglepő.
Lachlan Weaver írta:Lehet ,hogy tényleg szándékosan csinálták ,hogy ennyire fejlett MI (AI) ,ami még érzelmekre is képes.
De annyit azért hozzáfűznék ezekhez a wiki-s dolgokhoz --> ,hogy ez egy többnyelvű, nyílt tartalmú, a nyílt közösség által fejlesztett webes enciklopédia.(sztem) Úgyhogy amit ott leírnak azokra nem vennék mérget. És én úgy gondolom ,hogy a TX leírást a filmben látottak alapján készítették.
Ezzel nem teljesen értek egyet. Persze az tuti, hogy nem 100%-os az írások valóság tartalma. De ha azt nézzük, akkor a készítők se adnak ki pl. típusokhoz konkrét leírásokat. A rajongók ezeket összeszedték, összeállították és feltették. Pl. a twikin jó pár típus leírása pár sor/mondat, mert a művekben sem volt több róla.
Ha meg nem a wikit vesszük alapul, akkor mit? A filmeket? Sorozatot? Azokban vajmi kevés infó van, és egyáltalán nicns összeszedve, kategórizálva. A Wikin pedig teljes képet kaphatunk a T univerzumról.
A nyílt tartalmúság pedig nagyon is jó. Ha több szerkesztő többet lát, több mindent ki tud szúrni, mint 1 ember.

Lachlan Weaver
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Lachlan Weaver » 2009.08.30. 00:42

Eadbrect írta:Ennyi bakit! Most leültök a filmekhez és másodpercenként kikockázzátok? Mert én nem hiszem el, hogy egyszeri, kétszeri megnézésre egy valag bakit/bakinek látszó jelenetre akadtok.
Nem sértésként mondom, csak meglepő.
Én a filmekről sajnos nem tudok nyilatkozni. De a sorozatról igen! Én személy szerint a második évad részeit egyszer láttam teljesen végig. És amikor bakira akadtam akkor se kerestem a bakit hanem belenéztem egy részbe mert kiváncsi voltam valamire és véletlenül megakadtam egy-két dolgon ami "baki" miközben az álltalam keresett jelenetnél voltam.
Mondok egy-két rövid példát: -amikor megtaláltam azt a bakit amin Ellison ,Weaver irodájában a fotókkal bakizott. Na ott én pont a fotók storyjára figyeltem és véletlenül megakadtam a bakin.
-vagy a pilotos bakikra akkor akadtam amikor a 4 kimaradt/újravett jelenet miatt belenéztem az epizódba.
Egyszóval nem kell keresni a bakikat mert a bakik úgyis megtalálnak.
[Am bocs az OFF-ért]
Eadbrect írta:Ezzel nem teljesen értek egyet. Persze az tuti, hogy nem 100%-os az írások valóság tartalma. De ha azt nézzük, akkor a készítők se adnak ki pl. típusokhoz konkrét leírásokat. A rajongók ezeket összeszedték, összeállították és feltették. Pl. a twikin jó pár típus leírása pár sor/mondat, mert a művekben sem volt több róla.
Ha meg nem a wikit vesszük alapul, akkor mit? A filmeket? Sorozatot? Azokban vajmi kevés infó van, és egyáltalán nicns összeszedve, kategórizálva. A Wikin pedig teljes képet kaphatunk a T univerzumról.
A nyílt tartalmúság pedig nagyon is jó. Ha több szerkesztő többet lát, több mindent ki tud szúrni, mint 1 ember.
Én is jó dolognak tartom a WIKI-t mert tele van érdekes dolgokkal és magyarázatokkal. De persze becsúszhatnak néha h*lyeségek is.Meg persze érdekes az ha egy ellentmondásos dolog egyik álláspontját kezelik tényként.

UPDTAE:
Ezt nem azért ide írom mert baki hanem azért mert a bakiknál figyeltem meg. A Jacko-s apropóból megnéztem az alternatív end-et és azt néztem ,hogy ott milyen öreg Sarah és John de nem értettem ,hogy ez meik évben van most? Mert ha jól vettem ki akkor az ítéletnapján de akkor sztem túl öregek...

Lasaro
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Lasaro » 2009.08.30. 11:45

Írtál egy másik hsz-ben, hogy nézzek be ide - nem tudom, hogy mindenre sikerül-e reagálnom, de igyekszem. Ha valami kimaradt, szólj!
Lachlan Weaver írta:Azt nem azért ide írom mert baki hanem azért mert a bakiknál figyeltem meg. A Jacko-s apropóból megnéztem az alternatív end-et és azt néztem ,hogy ott milyen öreg Sarah és John de nem értettem ,hogy ez meik évben van most? Mert ha jól vettem ki akkor az ítéletnapján de akkor sztem túl öregek...
Az előbb újranéztem, s nem tudom, hogy mennyire figyeltél az angol szövegre, de a lényeg, hogy Sarah visszaemlékezik, és elsorolja, miszerint az Ítélet napján (1997. aug. 29-én) minden úgy történt, ahogyan máskor, tehát semmi nem zavarta meg a világot. És innentől kezdve minden nap ajándék, ne pazaroljuk el... blablabla
Aztán amikor mutatja a kamera végre, és látjuk milyen idős és őszhajú, mondja, hogy "ez 30 évvel ezelőtt volt" (That was thirty years ago) - a videón 0:49-nél. Később látjuk, hogy a kislány a játszótéren az unokája már (grandma-nak szólítja őt)
Ezért tűnik ennyire idősnek, hiszen jópár év eltelt.
Namármost, ha a T2 idősíkjához hozzáadsz 30 évet (a film1994-ben játszódik 2-3 évvel az elsődleges Judgement Day előtt), így kijön, hogy kb. 2024-25-ben járhatunk, csak közben elmaradt a nukleáris holokauszt.

Egyébként az alternatív befejezéshez létezik magyar szöveg is, ezt a Spoiler mögé rejtem, hogy ne húzza szét nagyon a hsz-met. Ezek simán fellelhetőek az ismert feliratoldalon, onnan copypastelem az idevonatkozó szövegrészletet. Így világosság válik minden - remélem.
Spoiler! :
01:13:11.20,01:13:16.70
1997 Augusztus 29-e jött és ment.Semmi sem történt.

01:13:18.00,01:13:22.00
Michael Jackson 40 éves lett.Nem volt ítélet napja.

01:13:23.10,01:13:27.10
Az emberek munkába mentek, mint mindig,nevettek, sírtak,

01:13:28.00,01:13:30.50
TV-t néztek, udvaroltak.

01:13:31.80,01:13:33.40
Át akartam szaladni az utcán üvöltve...

01:13:33.90,01:13:35.80
megragadni őket és azt mondani:

01:13:36.40,01:13:40.30
"Mostantól minden nap egy ajándék.Használd ki jól!"

01:13:41.40,01:13:43.50
Ehelyett berúgtam.

01:13:44.30,01:13:48.40
Ez 30 éve volt.De a sötét jövő, ami sohasem jött el...

01:13:49.50,01:13:54.20
még mindig létezik számomra, és létezni fog,mint egy álom emléke.

01:13:57.70,01:14:00.60
John máshogy vívja meg a háborúját,mint ahogy előre megjósolták.

01:14:01.70,01:14:05.80
Itt, a Szenátus harcmezején,az ő fegyvere a józan ész...

01:14:07.50,01:14:08.90
és a remény.

01:14:10.90,01:14:13.50
Kösd meg a cipőfűzőmet, nagymama.

01:14:20.50,01:14:24.10
- Na milyen?- Köszönöm, nagymama.

01:14:27.00,01:14:30.80
Egy terminátor hozott nekem reményt.

01:14:33.30,01:14:36.70
Mert ha egy gép, egy terminatorfel tudta ismerni az élet értelmét...

01:14:38.60,01:14:41.90
akkor talán van még remény.
Lachlan Weaver írta: De annyit azért hozzáfűznék ezekhez a wiki-s dolgokhoz --> ,hogy ez egy többnyelvű, nyílt tartalmú, a nyílt közösség által fejlesztett webes enciklopédia.(sztem) Úgyhogy amit ott leírnak azokra nem vennék mérget. És én úgy gondolom ,hogy a TX leírást a filmben látottak alapján készítették.
A Wikipedia egyik nagy előnye egyben a hátránya is. Valóban egy nyitott rendszerről van szó, melybe pár kattintás után bárki belefirkálhat. Viszont éppen ez is az egyik előnye, hiszen több szem többet lát alapon minden részletre kiterjedő írások is születnek olykor. Ráadásul szerencsére még többen vannak azok, aki valós tájékoztatást akarnak a wikitől, és a helytelen, megtévesztő adatokat kijavítják.
A T-X leírás nyilvánvalóan a film alapján készült szerintem is, vagy legalábbis nagy része utólag került bele.
Lachlan Weaver írta:Update 1:
Azt figyeltem meg ,hogy a gyorsítópályán amikor menekülnek a T-X elől akkor a gépet és a gépfegyvert is a "vezetékhez" rántja a mágnesesség, de John táskáját meg se mozdítja pedig gondolom abban is bennevan a fegyver amit késöbb a bunkerben használ...
Na most nincs előttem a film, de erre ránézek. Egyébként vannak ilyen, ún. logikai/folytonossági bakik, amikre a készítők nem figyeltek. Ha ez tényleg így van, megy majd a gyűjteménybe.
Lachlan Weaver írta: Update 2:
Ezt olvastam a bakiknál:
"82.
Az üldözéses jelenetekben többször is előfordul, hogy vagy Arnold, vagy a Terminátrix erőteljesen ütközik egy másik járművel vagy egy épülettel, és ilyenkor jellegzetes fémes csattanást hallunk. De mivel mindketten szintetikus bőrrel és szövettel vannak bevonva, csak egy tompa puffanást szabadna kiadniuk."
Sztem a Terminátrix nem szintetikus bőrrel van bevonva... úgyhogy a fenti állítás csak egyikükre igaz. De persze olvastam a T-X-ről és a T1000-esről ,hogy poliötvözet lövedékek becsapódása elött ellágyul ,hogy csökkentse a "károsodást". Gondolom nagy ütközésekkor is ezt teszi. De sztem a poliötvözet is egy fémes anyag úgyhogy gondolom lehet neki fémes csattanása.
Azért írtuk hibának, mert a fémes ütközést összekötjük azzal, hogy valami bazi nagy ócskavas csattanna - legalábbis a hang alapján ezt várnánk. Ez pedig azért egy igencsak "fejlett" T-X-nél van T-1000-nél igencsak nehezen hihető.

UPDATE 15:42

A T2 alternatív befejezésénél lefordítottam a videón hallható szöveget és kiegészítettem vele a bakit.
Elsődleges direktívák:
1. Közrend szolgálata.
2. Ártatlanok védelme.

Tumaudio
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Tumaudio » 2009.09.02. 20:43

Lachlan Weaver írta:Lehet ,hogy tényleg szándékosan csinálták ,hogy ennyire fejlett MI (AI) ,ami még érzelmekre is képes.

Update 1:

Update 2:
Ezt olvastam a bakiknál:
"82.
Érdekes témákat boncolgatsz, szerintem sok olyan részlet van, amin az alkotók is lehet meglepődnének. :)
A TX az egyik legintelligensebb gépe a Skynetnek így szerintem nem csoda, ha már korlátozottan képes érzelmeket "generálni".
A gyorsítópályás részhez annyit fűznék hozzá, hogy a fegyver önmagában elég nagy felületű fém, a súlya viszont nem túl nehéz lehet(nem tudom egy gépfegyver milyen nehéz, de annyira nem lehet ha fél kézzel is ki lehet tartani) így könnyen "kikaphatta" John kezéből. A táska a hátán nem tudom mi mindent tartalmazhat, de egy kb 70-80 kilós ember hátán van és ezt nehezebben rántaná a gyorsítóhoz az én elképzelésem szerint, ezért maradt John-on. A TX teljes egészében fémvázas gép, ezt, akár a fegyvert megint könnyen magához ránthatta.
A fémes csattanás-t én sem nagyon értem. A film alapján nekem úgy tűnik, hogy tökéletesen képesek az emberi bőr imitálására, a lövések-átformálódások során mégis fémes jelleget mutatnak. Ehhez passz. :?

Eadbrect
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Eadbrect » 2009.09.04. 12:30

Baki. Kristanna Loken egyszerűen kiesett a szerepéből. Ráadásul többször is. Kissé kiábrándító volt. :|

Lachlan Weaver
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Lachlan Weaver » 2009.09.11. 23:49

Ki az az István ? :P
Mert elvileg szinte ugyanazt a bakit küldte be amit már én is jeleztem. :P
Lachlan Weaver írta: Azt figyeltem meg ,hogy a gyorsítópályán amikor menekülnek a T-X elől akkor a gépet és a gépfegyvert is a "vezetékhez" rántja a mágnesesség, de John táskáját meg se mozdítja pedig gondolom abban is bennevan a fegyver amit késöbb a bunkerben használ...

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2009.09.12. 10:24

E-mail-ben is kaptunk bakikat. Ő így jutatta el.
Jelenleg Lasaro a baki felelős, majd ránéz erre is biztosan, amint ideje engedi. ;)

Lasaro
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Lasaro » 2009.09.12. 11:21

Lachlan Weaver írta:Ki az az István ? :P
Mert elvileg szinte ugyanazt a bakit küldte be amit már én is jeleztem. :P
Hmm, ott a pont. Én kaptam Dentoreltől egy ilyen levelet, István aláírással, benne a baki. Vissza is kérdeztem, hogy akkor most mit írjak a "beküldőnek", de maradt az István név. :mrgreen: Azonban mindjárt korrigálok, mert tényleg Te is jelezted ezt, csak akkor valamiért kimaradt. Tumaudioval újra megtárgyaltuk tegnap, hogy ez is talán tényleg baki, a logikai kategóriába tartozik.
My mistake. :oops:
Elsődleges direktívák:
1. Közrend szolgálata.
2. Ártatlanok védelme.

Válasz küldése