Általános társalgó

- Típusok;
- Idővonalak;
- Gyűjtemények;
- Bakik;
- Figurák. makettek, poszterek.
T-800VZ
Újonc
Újonc
Felhasználó neme: Fiú/Férfi
Csapat: Skynet
Kapcsolat:

Re: Kritikák, vélemények

Hozzászólás Szerző: T-800VZ » 2012.03.29. 19:58

Az a helyzet engem hidegen hagy a tv-sorozat, de ha te odavagy érte, az szuper! Azért a T4 komoly sikert zsebelt be, ráadásul a betervezett 5. rész sztorija /ez még képlékeny/ felemelte a 4. rész ázsióját. Arnold visszatér, valószínűleg mint katonai vezető, vagy hasonló mint igazi ember. Ugye itt vannak támpontok, hisz ő volt a Candy őrmester aki kölcsönzi a későbbi beszivárgók profilját. Erről szívesebben dumcsizok! :D Oksa?!

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2012.03.29. 21:33

T-800VZ írta:Az a helyzet engem hidegen hagy a tv-sorozat, de ha te odavagy érte, az szuper! Azért a T4 komoly sikert zsebelt be, ráadásul a betervezett 5. rész sztorija /ez még képlékeny/ felemelte a 4. rész ázsióját. Arnold visszatér, valószínűleg mint katonai vezető, vagy hasonló mint igazi ember. Ugye itt vannak támpontok, hisz ő volt a Candy őrmester aki kölcsönzi a későbbi beszivárgók profilját. Erről szívesebben dumcsizok! :D Oksa?!
Ha tudsz valami hivatalosat vagy félhivatalosat a T5-ről, akkor szívesen olvasom. ;)
Vannak állandó dolgok az időben, amik meg akarnak történni...

Shuky
Beépülő
Beépülő

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Shuky » 2012.04.03. 11:46

߀n$hiii
Megfigyelő
Megfigyelő

Hozzászólás Szerző: ߀n$hiii » 2012.04.03. 16:28

Köszi a linkeket. Érdekes riport volt. ;)

Shuky
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Shuky » 2012.04.05. 14:44

nincsmit szerintem is zsír :)

߀n$hiii
Megfigyelő
Megfigyelő

Hozzászólás Szerző: ߀n$hiii » 2012.04.06. 23:11

Vannak még ilyenek?

Shuky
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Shuky » 2012.04.07. 10:56

convar
Tábornok
Tábornok
Csapat: Ellenállás

Hozzászólás Szerző: convar » 2012.04.12. 01:20

T-800VZ írta:A mozirészekhez, fanfilmekhez, esetleg a "Machinima series" animációs témához szívesen hozzáadok véleményt.
Hát akkor rajta! ;)
T-800VZ írta:A "Megváltás" alkotói és a Terminátor moziban gondolkodó alkotók nem tartják számon a tv-sorozatot,
Mint ahogy a TSCC alkotói sem a T3 és a T4et. Akkor? :)
T-800VZ írta:Az én privát véleményem az hogy egy nagy baromság az egész, az eredeti Terminátor koncepció ennél jóval komolyabb és felsőbbrendűbb.
Gondolkodtam hogy erre mit írjak, de úgy döntöttem inkább semmit :)

Azzal azért jó ha tisztában vagy, hogy ezt a bandát a TSCC rántotta össze nem a filmek. Ezzel nem azt akarom mondani hogy nem lehet saját véleményed a sorozatról, term. lehet és el is mondhatod, arra viszont számíthatsz hogy az efféle okfejtéseid süket fülekre találnak :)

HOZZÁTESZEM: tehát csak a TSCC kapcsán. Azért hálistennek vannak filmek is, úgyhogy ott még azért nagyon jókat beszélgethetünk ;)
T-800VZ írta:Azért a T4 komoly sikert zsebelt be,
Őőőő... erről pont Dentorel, a főadminunk világosított fel anno hogy az a "siker" valójában bukásnak számított :)
"A baglyok nem azok, amiknek látszanak."

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2012.04.12. 01:59

Mechanophil írta:Ugyan már, lásd be, hogy győztem.
??? Miben? Ki ellen? Vagy ez akkor vmi verseny volt? Szólhattál volna ;D

A Dr. Whoval csak az első 3 epizódig jutottam. Nagyon nem nekemvaló volt.

A Téves hívást majd még később megnézem ;)
Már késő van hozzá, de lementettem a linkeket, köszi :)

De azért ebbe belenéztem. Egyből azzal kezdődik hogy Cameron mennyire maximalista volt :) Amit én egyébként tudtam. Ezért fogadta meg állítólag Kate Winslet is a Titanic után hogy soha többet nem akar Cameronnal dolgozni :D

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2012.04.12. 04:52

convar írta:
T-800VZ írta:Azért a T4 komoly sikert zsebelt be,
Őőőő... erről pont Dentorel, a főadminunk világosított fel anno hogy az a "siker" valójában bukásnak számított :)
Ahogyan előttem is mondják a T4 nem zsebelt be komoly sikert. Bevétel szempontjából hasalt egy szép nagyot. Maga a film pedig megosztotta a rajongókat és a kritikusokat egyaránt. Ezekből kiindulva pedig még lehet annak örülni, hogy egyáltalán tervbe van véve egy esetleges ötödik rész, illetve egy egész estés animációs film.
A nézők egy része imádta a filmet, a másiknak simán belekerült az elmegy kategóriába és persze volt olyan, aki egyenesen rühellte. 371 millió dolláros bevétel volt a negyedik mozifilm a 200 millió dolláros gyártási költségek mellett. Ami sikernek számítana, de....! A gyártó elsősorban az amerikai piacot nézi ott a negyedik rész csak 125 millió dolláros bevételre volt képes mindazok mellett, hogy hatalmas vírusmarketinggel reklámozták be a filmet, s ez anyagi bukás, s ha jól emlékszem ezt elismerte a Warner Bros is és maga McG is. Persze más országok is hozzácsatlakoztak az összesített 246 millió dolláros bevételükkel, de világviszonylatban egy ilyen bevétel a gyártási költségekhez mérve iszonyat kevés.

Az igazi anyagi és rajongói siker csak a T1 és a T2, melyek képesek voltak a beléjük ölt pénzeket 100%-osan visszaforgatni.
De ebben Lasaro elsősorban a szakavatott. És persze ez nem vitaindító a TSCC vs. Terminator-filmek témában pusztán tények.

Lasaro
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Felhasználó neme: Lány/Nő

Hozzászólás Szerző: Lasaro » 2012.04.12. 08:35

@T-800VZ:

Igen, anno én voltam az, aki napról napra követte a bevételeket.
A film bukás volt.... Hivatalosan a T4 200 millió $-ból készült (ebben elvileg elkozmetikázva benne van a marketing is. Ha viszont visszaemlékszünk a reklámra, tuti, hogy néhány 10 millió nem lett bevallva, szerintem kb. 50-70 milliót szórtak el rá)
Az USA-ban 125,3 millát zsebelt be (bukta!, de a világviszonylatos bevétel még szépíthet), míg nemzetközi vizeken 246 millát.
Ezekben benne van már a DVD-forgalmazás is, meg minden.

Összesen 371 millió, ami a 200-hoz képest valóban pozitív mérleg. Viszont az Államokban a film csúfosan leszerepelt, ahol elvileg a legnagyobb kultusza van. Innentől kezdve egy amerikai stúdiónak nem éri meg elkészíteni a következőt, mert a T-világ fénye megkopott, ha a bevételeket nézzük.
Az első hétvégén 45 milliót, majd 56-t hozott, utána pedig 16, majd 8 milliót szedett össze az USA-ban. A rajongók megnézték az első két hétben, rohantak jegyet venni. És ennyi. Ez kevés volt az üdvösséghez, főleg, ha kiindulunk a film kritikai megítéléséből is, amik igencsak vegyesek, Terminátor-mítosz ide, vagy oda.

Elmondható, hogy a legtöbb, hozzánk is eljutó film Amerikában készül. Egy ekkora büdzséből készül film pedig akkor sikeres, ha már hazájában nyereséges, legalább a gyártási költségét ott visszahozza.
I never got my acceptance letter from Hogwarts, so i'm leaving The Shire, and becoming a Jedi
Elsődleges direktívák:
1. Közrend szolgálata.
2. Ártatlanok védelme.
3. Törvény megtartása és végrehajtása.
Fogyasztók vagyunk, az életszínvonal-megszállottság melléktermékei

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2012.04.12. 12:19

Lasaro írta:@T-800VZ:
Egy ekkora büdzséből készül film pedig akkor sikeres, ha már hazájában nyereséges, legalább a gyártási költségét ott visszahozza.
Most elgondolkodtam azon hogy azért ilyen alapon akkor elég sok film megbukik nem? (pl. már a T3 is, most néztem)

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2012.04.12. 20:16

Igen, de azért a nemzetközi piacot sem hanyagolják el. De, ha megnézzük, akkor a T3-ra nem ment el annyi pénz a marketingra, mint a negyedik mozifilm esetében.

Mechanophil
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Mechanophil » 2012.04.13. 00:27

convar írta:??? Miben? Ki ellen? Vagy ez akkor vmi verseny volt? Szólhattál volna ;D
Kormos bácsinak minden verseny és mindet meg is nyeri ;-) Amit mégsem az visszamenőleg megszűnik versenynek lenni. Problem? Azért legalább a TSCC-ben zömmel egyetértünk :-D

Shuky: Nagyon nagy jeeeeeee :-D
"People assume that time is a strict progression of cause to effect, but actually from a non-linear, non-subjective viewpoint - it's more like a big ball of wibbly wobbly... timey wimey... stuff."
— The Doctor

Lasaro
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Lasaro » 2012.04.13. 12:36

@T-800VZ:

igen, Dentorelnek igaza van.
Talán kicsit sarkítottan fogalmaztam.
Nagyon kínos az egyensúly. Ha azt nézzük, a film visszahozta a költségeit, és még a 3/4-t is, ez kvázi tiszta haszon, a stúdió mit pattog.
Viszont eg 200 millás befektetést nem 75%-os haszonkulcsért csinál az ember, s ezért mondhatjuk rá, hogy kvázi bukás. Persze, nem annyira, hogy teljesen elvágja az útját egy esetleges T5-nek, de mondjuk úgy, hogy nem ez lesz az első film, amiért tolongani fognak megfilmesíteni. Mert ha ez a 75%-os kulcs mondjuk legközelebb csak 40% lesz, akkor már "Flancos" 80 milláért pluszpénzért nem fogják leforgatni a köv. részt.
A Terminátor-kultusz meg azért odaát a legnagyobb, érthető, hogy onnan várják a legtöbb bevételt.

Sajnos itt tisztán az anyagiak játszanak elsősorban, a Terminátor-univerzum már nem olyan biztos pont, mint régen, hogy beülnek rá az emberek. A jogi hercehurcát pedig már ne is említsük.
I never got my acceptance letter from Hogwarts, so i'm leaving The Shire, and becoming a Jedi
Elsődleges direktívák:
1. Közrend szolgálata.
2. Ártatlanok védelme.

Shuky
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Shuky » 2012.04.14. 10:13

T-800VZ
Újonc
Újonc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: T-800VZ » 2012.04.14. 19:58

Mielött szétszednétek, azért jópáran nem gondolják végig hogy egy-két filmmel mi a valódi probléma. A T-3 alapjában jó film, de mégis kudarc, miért is?! Na erre sokan nem gondolnak, csak vagdalóznak. Az igazi hibák a TX-nél lépnek képbe szembetűnően (gondolok a kiugró sarokcsiszolójára, amely helyett lehetett volna plazma, vagy más ilyesmi vágó). Akkor ott van Claire Danes és Nick Stahl, na ők nem hitelesek. Itt már rá is térnék a T-4 szereplőire hogy értsétek elképzelésem, Christian Bale már egy igazi John Connor, aki nem egy töketlen figura, de hogy mi az igazi probléma a T-4 gyel azzal megint nem foglakozik senki, csak az hogy így nem jó, úgy nem jó. Még dícséretes hogy McG elismerte hogy elkövettek hibákat és hogy majd komolyabb tisztelettel állnak az esetleges folytatáshoz. Itt megjegyzem J. Cameronnak azért tetszett a T-4, bár ő kétértelműen nyilatkozott amíg a film bevételei nem rajzolódtak ki. Egy Terminátor filmben még mi lehet a hiba: pl az hogy egy terminátor ha megragadja ellenfelét az nem kezdi el hajigálni, hanem azonnal belenyúl a beleibe, vagy kitépi valamelyik szervét és a T-4 ben ugye nemegyszer dobálták John Connort! Az hogy nem lett akkora kasszasiker az Egyesült Államokban az az ő bajuk, Európában már ellenkező a helyzet, és nem utolsó sorban az egyén döntse el tetszett neki, vagy sem! Olvastam itt olyat hogy ez egy TSCC oldalnak indult, nos amikor beregisztráltam akkor én már egy terjedelmesebb terminátor oldallal találkoztam, igazán nem szeretnék senki lelkivilágába gázolni, írtam is hogy aki szereti a sorozatot az rendben van, amúgy nekem megvan eredeti példányban az első széria, mert megvolt a (szkeptikus) bizalmam, dehát nem jött be a dolog, van ez így, bár annyit írnék még róla hogy volt benne pár szimpatikus megmozdulás, pl az első epizód, amit én még a dvd kiadás és tv-sugárzás elött pilotként láthattam szinte az elsők között és mindenki hülyének nézett hogy miket pofázok egy új reményteljes terminátor filmmel, amiről kiderült hogy tv-sorozat.

Lasaro
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Lasaro » 2012.04.14. 20:12

T-800VZ írta:Mielött szétszednétek, azért jópáran nem gondolják végig hogy egy-két filmmel mi a valódi probléma. A T-3 alapjában jó film, de mégis kudarc, miért is?! Na erre sokan nem gondolnak, csak vagdalóznak. Az igazi hibák a TX-nél lépnek képbe szembetűnően (gondolok a kiugró sarokcsiszolójára, amely helyett lehetett volna plazma, vagy más ilyesmi vágó). Akkor ott van Claire Danes és Nick Stahl, na ők nem hitelesek. Itt már rá is térnék a T-4 szereplőire hogy értsétek elképzelésem, Christian Bale már egy igazi John Connor, aki nem egy töketlen figura, de hogy mi az igazi probléma a T-4 gyel azzal megint nem foglakozik senki, csak az hogy így nem jó, úgy nem jó. Még dícséretes hogy McG elismerte hogy elkövettek hibákat és hogy majd komolyabb tisztelettel állnak az esetleges folytatáshoz. Itt megjegyzem J. Cameronnak azért tetszett a T-4, bár ő kétértelműen nyilatkozott amíg a film bevételei nem rajzolódtak ki. Egy Terminátor filmben még mi lehet a hiba: pl az hogy egy terminátor ha megragadja ellenfelét az nem kezdi el hajigálni, hanem azonnal belenyúl a beleibe, vagy kitépi valamelyik szervét és a T-4 ben ugye nemegyszer dobálták John Connort! Az hogy nem lett akkora kasszasiker az Egyesült Államokban az az ő bajuk, Európában már ellenkező a helyzet, és nem utolsó sorban az egyén döntse el tetszett neki, vagy sem! Olvastam itt olyat hogy ez egy TSCC oldalnak indult, nos amikor beregisztráltam akkor én már egy terjedelmesebb terminátor oldallal találkoztam, igazán nem szeretnék senki lelkivilágába gázolni, írtam is hogy aki szereti a sorozatot az rendben van, amúgy nekem megvan eredeti példányban az első széria, mert megvolt a (szkeptikus) bizalmam, dehát nem jött be a dolog, van ez így, bár annyit írnék még róla hogy volt benne pár szimpatikus megmozdulás, pl az első epizód, amit én még a dvd kiadás és tv-sugárzás elött pilotként láthattam szinte az elsők között és mindenki hülyének nézett hogy miket pofázok egy új reményteljes terminátor filmmel, amiről kiderült hogy tv-sorozat.

Igen, vannak a T4-nek valóban hibái is, s nekem személy szerint a T3 sem mindenhol okés, bár mint popcornmozi, megállja a helyét.
(egyébként itt szerintem nem fog senki szétszedni, max. esetleg megpróbál meggyőzni; vannak az oldalnak még olyan tagjai is jó páran, akik csak az első 2 filmet fogadják el, vagy pont magában a sorozatban csalódtak. És nem utáljuk ki őket ;) )

Az oldal valóban egy TSCC-s oldalnak indult, mert kezdetben a sorozat hívta életre, de a sorozatot nem lehet értékelni a filmek világának ismerete nélkül. Mert tulajdonképpen onnan indult. Ahogy telt az idő, egyre több anyagot szedtünk össze, miután kész voltak a sorozat adatlapjai (talán a filmeseket én csináltam, de ki emlékszik már arra :) ), így talán jogosan használhattuk a Terminator Hungary nevet.
Ha megnézed, az oldal url-jében a mai napig őrizzük azt, hogy TSCC miatt született meg az oldal. Amikor a névválasztáson gondolkoztunk, hűek akartunk maradni az eredeti elképzelésünkhöz is, viszont rájöttük, hogy lefedjük magát a Terminátor-univerzumot is.
Elsődleges direktívák:
1. Közrend szolgálata.
2. Ártatlanok védelme.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2012.04.14. 22:08

T-800VZ írta:Mielött szétszednétek, azért jópáran nem gondolják végig hogy egy-két filmmel mi a valódi probléma. A T-3 alapjában jó film, de mégis kudarc, miért is?! Na erre sokan nem gondolnak, csak vagdalóznak. Az igazi hibák a TX-nél lépnek képbe szembetűnően (gondolok a kiugró sarokcsiszolójára, amely helyett lehetett volna plazma, vagy más ilyesmi vágó). Akkor ott van Claire Danes és Nick Stahl, na ők nem hitelesek. Itt már rá is térnék a T-4 szereplőire hogy értsétek elképzelésem, Christian Bale már egy igazi John Connor, aki nem egy töketlen figura, de hogy mi az igazi probléma a T-4 gyel azzal megint nem foglakozik senki, csak az hogy így nem jó, úgy nem jó. Még dícséretes hogy McG elismerte hogy elkövettek hibákat és hogy majd komolyabb tisztelettel állnak az esetleges folytatáshoz. Itt megjegyzem J. Cameronnak azért tetszett a T-4, bár ő kétértelműen nyilatkozott amíg a film bevételei nem rajzolódtak ki. Egy Terminátor filmben még mi lehet a hiba: pl az hogy egy terminátor ha megragadja ellenfelét az nem kezdi el hajigálni, hanem azonnal belenyúl a beleibe, vagy kitépi valamelyik szervét és a T-4 ben ugye nemegyszer dobálták John Connort! Az hogy nem lett akkora kasszasiker az Egyesült Államokban az az ő bajuk, Európában már ellenkező a helyzet, és nem utolsó sorban az egyén döntse el tetszett neki, vagy sem!
Nyugodtan leírhatod a véleményedet, hisz a fórumon bárki szabadon véleményt nyilváníthat, s ezért senki nem fog keresztbe lenyelni, vagy letámadni esetleg meghurcolni a saját tapasztalataid alapján. Bár utóbbitól nem kell félni alapból is tiltja a fórumszabályzatunk.
Én elnézést kérek tőled (és remélem a többiek nevében is beszélhetek), hogy nem volt szándékomban azt az érzetet kelteni, hogy szétszednénk a véleményed miatt pusztán bizonyos dolgokban korrigálásra szorult pár általad leírt dolog.

Egy alkotás sikere függ a nézői visszajelzések és az anyagi bevételek együttesétől. Mert hiába van bevétel, ha a visszajelzések nem jók, s a nézők csak a kíváncsiság kedvéért adtak ki pénzt például. Az első két T-film azért mondható sikeresnek, mert a nézői és a kritika visszajelzés iszonyúan jók voltak, s továbbá készítési költségük az egyesült államokban és a nemzetközi piacon is többszörösen visszatértek. Jómagam elég sokáig elzártan éltem a "külvilágtól". Ez alatt azt értem, hogy elég sokáig nem foglalkoztam ténylegesen a T-világgal lévén évekkel ezelőtt nem volt internet hozzáférésem, s más rajongóval sem találkoztam. Ebből kiindulva pedig nálam elég nagy tisztelet övezte a T-kultuszt bezárólag a harmadik filmmel. Annak idején még tinédzserként láttam a harmadik filmet a moziban, s annyira tetszett, hogy háromszor néztem meg. Majd végül beszereztem VHS-en, s a vasárnapi film délutánok alkalmával arról szóltak, hogy más filmekkel egyetemben a T3 kötelező darab volt. Tetszett nagyon, látványilag ott volt, s a befejezés igazán tökösre sikerült az apokalipszis eljövetelével. Így amikor indult a sorozat én is elkezdtem olvasgatni, s bizony igencsak koppantam nagyot, hogy milyen szépen megosztotta a közönséget a harmadik rész. Ugyanígy voltam a sorozattal is, hisz nem értettem, hogy miért osztja meg ennyire a népet, s a nézettség is miért olyan, amilyen. De persze az elvakult rajongást félre kellett tenni, s bizony beismerni, hogy az első két film árnyékában a későbbi alkotások bevétel és rajongói, nézői visszajelzések miatt bizony erősen bukta-szagú.

Miután tavaly megvásároltam az új tévémet késztetést éreztem, hogy beszerezzem az alkotásokat HD minőségben is. Sajnálatos módon a negyedik mozifilm alacsony eladási mutatója miatt a kiadó az első három filmet nem dobta piacra Blu-Ray lemez formájában, így vásárlásra nem volt lehetőség, továbbá a sorozatok is csak mezei DVD-n jelennek (még) csak meg. Miután "egyéb" helyről a merevlemezre került a HD kópiák bele-bele nézegettem. Hosszú kihagyás után viszont már jobban kitűntek a hibák. Személyes véleményem szerint a T3-ban is felfedeztem a hibákat. Mint, ahogyan előttem is írták popcorn mozinak tökéletes, azonban, ha kicsit is megvizsgáljuk azonban vannak benne bőven elnagyolt dolgok. Az általad leírt dolog csak az egyik része. Évekkel ezelőtt hibátlannak véltem, ma már felfedeztem dolgokat, ami nem tetszik. Erőltetett és gagyi például a wc-s jelenet, melyben a T-X megmogyorózza közkedvelt terminátorunkat, majd pedig faltörő kosként "használja" azt a helyiség szétrombolására. Valamint erős túlzásnak éreztem a T-X helyenkénti érzelemmegnyilvánulásait is.
Az, hogy Connor egy töketlen, depressziós, rinyálós gyógyszerfüggő volt a harmadik filmben készítői elgondolás volt. A DVD extra lemezén rá is tértek, hogy szerettek volna eltérni a T2-s jellemétől, hisz felnőttként már tudatában volt annak, hogy mekkora súly nehezedik a vállára. A negyedik mozifilmmel nekem leginkább az volt a problémám, hogy nagy elvárásokkal vártam. Én leginkább azt a jövőt szerettem volna megvalósulni, amit az előző három filmben láttam (sötétség mindenütt, éjszakában menetelő T800-asok stb). Sajnos ez pedig elmaradt. A T3 és a T4 között hatalmas szakadékot érzek, s sokszor azt éreztem a negyedik film nézése közben, hogy mintha a harmadik filmet igyekeztek volna mellőzni, s inkább az első két filmre építeni. A két film John-ja tényleg különböző. De, ha figyelmes vagy, akkor észrevehető, hogy a T3-ban menekülni akar a végzete elől, s amikor bekövetkezik a gépek lázadása, s a bunkerben kötnek ki akkor jön rá, hogy mi is az ő sorsa, amit ki is mond: nem az ítélet napja megakadályozása, hanem annak túlélése. Gondolom ezután jelentős jellemváltozáson ment át, amit a negyedik mozifilm nem magyarázott meg, továbbá azt is hiányoltam, hogy nem került megmagyarázásra, hogy hogyan vagy milyen segítséggel kerültek ki az bunkerből, ami rájuk omlott. Persze ez részletkérdés részemről. Továbbá kicsit zavart, hogy Bale kapta a szerepet, s semmiféle külső vonása nem hasonlít Stahl-ra. Mert azért számomra fontos, hogy ne egy az egyben cseréljünk le egy szereplőt, hanem azért olyat tegyünk a helyére, aki valamennyire hasonlít az előző színészre, színésznőre. Ez mondjuk rendben volt a Danes - Howard cserében.

A sorozat közel áll a szívemhez jobban bejött, mint a negyedik rész. Maradok a véleményemnél, hogy ha csak úgy jött volna a semmiből, s nem lett volna alapja, azaz nem léteztek volna a T-filmek, szerintem igazán sikeres lehetett volna. Hisz az emberek többsége az első két rész színvonalát várta tőle, s feledtesse a T3 okozta csalódást. Így nem véletlen, hogy jó nagy bukás lett. Persze azt fontos megemlíteni, hogy egy TV szériára sokkal kevesebb pénzt fordítanak, mint egy filmre, s a sorozatnak a bejáratott licenc miatt alapból magasabb is volt a gyártási költsége, így sajnos nem tudott olyan tökös lenni, mint amilyenek az elvárások voltak. Továbbá véleményem szerint elég lett volna egy midseason évad is 9-10 résszel, mert a második évadnál érződött (főleg az évad közepén), hogy nagyon akarnak spórolni. Ez látszott is, hisz az évad végére elég sok minden kiderült, s az évad elejéhez képest jelentősen megnövekedett az akció aránya. Persze egy tévés sci-fi szériához mérten azt gondolom remek volt, de sajnos a költségvetés miatt nem tudott felnőni az alapkoncepcióhoz és a nagy elődökhöz. Persze örülök, hogy részese lehettem a sorozat, hisz ha nem nyeri el a tetszésemet feltehetően a Terminator Hungary sem létezhetne.
T-800VZ írta:Olvastam itt olyat hogy ez egy TSCC oldalnak indult, nos amikor beregisztráltam akkor én már egy terjedelmesebb terminátor oldallal találkoztam, igazán nem szeretnék senki lelkivilágába gázolni, írtam is hogy aki szereti a sorozatot az rendben van, amúgy nekem megvan eredeti példányban az első széria, mert megvolt a (szkeptikus) bizalmam, dehát nem jött be a dolog, van ez így, bár annyit írnék még róla hogy volt benne pár szimpatikus megmozdulás, pl az első epizód, amit én még a dvd kiadás és tv-sugárzás elött pilotként láthattam szinte az elsők között és mindenki hülyének nézett hogy miket pofázok egy új reményteljes terminátor filmmel, amiről kiderült hogy tv-sorozat.
Igen, valóban annak indult. Igazából annyira elnyerte a tetszésemet a bevezető epizód, hogy összedobtam egy oldalt annak idején (Egyébként ide és ide megtekintheted milyen volt az oldal a kezdetek kezdetén). Igazából akkor már megvoltak a fórumban a topic témák a filmeknek is. De a valóságban sajnos könnyebb volt csak a sorozattal foglalkozni, mert annak idején egyedül voltam, s jobban naprakész tudtam lenni a sorozattal kapcsolatban háttéranyagok tekintetében, mintha a filmeket is belevettem volna.
De szerencsére itt volt Lasaro, aki sokat segített annak idején, amikor a sorozat tiszavirág életűnek bizonyult. Akkor közös döntés volt, hogy egy átfogó oldalt hozunk létre, ami átfogja az összes alkotást, mert azért mégis úgy az igazi. Akkor nagyon sok aloldalt megírtunk, nagyon sok mindent kibővítettünk. Te már ennek a munkának a gyümölcsét láthatod, s bizony naponta kemény órák mentek el a szerkesztésre arról nem is beszélve, hogy még a főoldali motort is lecseréltük a könnyebb és gyorsabb Wordpress-re. Igazából már ránk férne egy ráncfelvarrás külső megjelenésben és tartalmi szempontból egyaránt. Utóbbit könnyebb megvalósítani, előbbire pedig keresem a megoldást (feltehetően nyári uborkaszezonban lesz valami) lévén munka mellett sajnos már nincsenek szabad óráim az oldalra.

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2012.04.15. 08:04

Lasaro, Dentorel: mindig Jòl esik az őstörténetről olvasni. :-)
És régi vágyam volt, hogy lássam az eredeti oldalt.
"A bádogember szívre vágyott." Cameron Phillips

߀n$hiii
Megfigyelő
Megfigyelő

Hozzászólás Szerző: ߀n$hiii » 2012.04.15. 12:22

Hát a T4 tényleg gyenge lett. Mondjuk az érdekes Marcus nem vette észre hogy nem éhes egyáltalán? Egyáltalán honnan szereztek élelmet a túlélők? Ezek fontos infók voltak és semmi nem volt a filmben ebből sajnos.

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2012.04.15. 18:41

߀n$hiii írta:Mondjuk az érdekes Marcus nem vette észre hogy nem éhes egyáltalán?
Sejtette, hogy valami nem stimmel vele, de még csak azt se tudta mi folyik körülötte. Miután rálépett egy aknára és elvitték az ellenállók, utána világosodott föl benne, hogy gyakorlatilag egy kísérlet során teljesen kicserélték.
߀n$hiii írta: Egyáltalán honnan szereztek élelmet a túlélők?
Amit találtak. Az egyik jelenetben Kyle döglött coyot-ot eszik például. De ott van még a benzinkutas jelenet, mikor az idős hölgy élelmet ad a kislánynak és Kyle-nak. Tehát valamennyi étel, konzerv még megmaradt az ítélet napja után.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2012.04.15. 20:26

߀n$hiii írta:Hát a T4 tényleg gyenge lett. Mondjuk az érdekes Marcus nem vette észre hogy nem éhes egyáltalán? Egyáltalán honnan szereztek élelmet a túlélők? Ezek fontos infók voltak és semmi nem volt a filmben ebből sajnos.
Szerintem miután magához tért az ítélet napja után nem volt ideje arra, hogy ilyen dolgok az eszébe juthassanak. Lévén majdnem kinyírta egy Terminator. ;)

rivasz
Túlélő
Túlélő

Hozzászólás Szerző: rivasz » 2012.04.22. 19:47

Sziasztok! Nemrég készültünk el az egyik új zenénkkel és a hozzá tartozó klippel, gondoltam a téma miatt belinkelem ide, hátha megtetszik valakinek benne valami, mondjuk 3:25-től :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MVpkBG79sOQ[/youtube]

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2012.04.23. 21:14

rivasz írta:Sziasztok! Nemrég készültünk el az egyik új zenénkkel és a hozzá tartozó klippel, gondoltam a téma miatt belinkelem ide, hátha megtetszik valakinek benne valami, mondjuk 3:25-től :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MVpkBG79sOQ[/youtube]
Klassz anyag. :)
Vannak állandó dolgok az időben, amik meg akarnak történni...

T-800VZ
Újonc
Újonc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: T-800VZ » 2012.05.06. 18:26

Dentorel hozzászólásához egészíteném ki! Ez a Claire Danes & Nick Stahl kettős tényleg gyenge választás volt, ezt a John Connort nem lehet kedvelni, és ebben a filmben elvileg neki szurkolnánk. Hogy érzékeltessem, ha Christian Bale és Nick Stahl egy boxmeccset nyomna, én Bale-nek drukkolnék hogy üsse már ki azt a taknyot!
Hogy fájdítsam egy kicsit a szíved, talán elérhető lesz a trilógia egyszer kéken is. :) http://www.amazon.com/The-Terminator-Bl ... B000F9RB9Y
Még annyit hogy én is azt szeretném ha jövő háborújában (mondjuk az 5. részben) tényleg T-800as egységekkel és a klasszikus Hunter Killerekkel (repülős és lánctalpas) ütköznének meg a túlélők akik közt akad jópár Skynetes sorszámtetovált egyén is, ez mindent elárul remélem, a mocskot, a reménytelen heroikus küzdelmet a fentmaradásért!

Shuky
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Shuky » 2012.05.06. 20:51

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2012.05.13. 03:38

convar írta:
Már késő van hozzá, de lementettem a linkeket, köszi :)
Na, volt benne pár érdekesség, pl. hogy a T-1000 ötlete már a T1 idején megvolt Cameronnak. Nameg az a kavarás hogy ki legyen a terminátor... :) De azt jó tudni hogy OJ Simpsont még Cameron sem akarta :)

De A Terminátor megmentette az életemet is tetszett. Érdekelnek az MI kutatással kapcs. dok.filmek :)
T-800VZ írta:A T-3 alapjában jó film, de mégis kudarc,
Nem jobban mint a T4 ;)

T3:
Budget:
$200,000,000 (estimated)
Opening Weekend:
$44,041,440 (USA) (6 July 2003) (3504 Screens)
Gross:
$433,371,112 (Worldwide) (30 October 2003)

T4:
Budget:
$200,000,000 (estimated)
Opening Weekend:
$51,943,726 (USA) (24 May 2009) (3530 Screens)
Gross:
$372,046,055 (Worldwide) (13 September 2009)
T-800VZ írta:Akkor ott van Claire Danes és Nick Stahl, na ők nem hitelesek. Itt már rá is térnék a T-4 szereplőire hogy értsétek elképzelésem, Christian Bale már egy igazi John Connor, aki nem egy töketlen figura,
T-800VZ írta:Dentorel hozzászólásához egészíteném ki! Ez a Claire Danes & Nick Stahl kettős tényleg gyenge választás volt, ezt a John Connort nem lehet kedvelni, és ebben a filmben elvileg neki szurkolnánk.
Nekem semmi bajom nem volt a Stahl féle Connorral. Én nem csodálkoztam a T3ban Connor viselkedésén. Azt azért ne feledjük, a T2ben még gyerek, nem érezte át a dolgok súlyát...úgyhogy ne mond már, hogy nem életszerű hogy vki így magába zuhan miután tudja milyen sors várhatott volna rá nameg az emberiségre. Plusz ugye az anyja is meghalt...Lehet hogy én sem tudnám könnyebben feldolgozni. Te igen? Nem olyan biztos az.

Tehát dramaturgiailag így épül fel a film. Az elején öngyilkos akar lenni, a végére pedig meg akarja menteni a világot, mert ráeszmél, hogy ő mégiscsak a John Connor :) (a T4ben azért tökös már az elejétől, hiszen már rég túl van ezen a traumán)

Szal sztem ez éppen így volt jó, így volt kerek :)
T-800VZ írta:Itt megjegyzem J. Cameronnak azért tetszett a T-4, bár ő kétértelműen nyilatkozott amíg a film bevételei nem rajzolódtak ki.
Mára azt mondja hogy egyik sem tetszett igazán neki :) Sem a T3 sem a T4.
Dentorel írta:Valamint erős túlzásnak éreztem a T-X helyenkénti érzelemmegnyilvánulásait is.
Aha, és akkor Cameronét miért nem? :P

Mondok neked egy kulcsszót, mert ez a T3ra is áll nemcsak a TSCCre: evolúció. Mint már a T1 T2ben is: T-600 bőrborítással --> T-800 élőszövettel --> T-1000 nanotechnológiával

A T-X pedig egy még fejlettebb modell, amely többek között az érzelemnyilvánítási képességekben nyilvánul meg. Éshogy ez miért fontos a Skynetnek? Mert az emberibb viselkedése is mind-mind a Skynet célját szolgálná --> tudod, beszivárgó modellek ;)

Hiszen mi is volna az eredeti cél, amiért a Skynet gyártja a T szériákat, vagyis a humanoid modelleket? Beszivárgás. Bejutni a táborba és megölni John Connort. Szted melyik jutna be hamarabb a táborba? Arnie, aki még mosolyogni se tud normálisan (láttuk a T2ben) vagy a T-X? Persze hogy a T-X.

De nyilván napjainkban egy nagyvárosban is könnyebben elvegyülsz ha nem vagy olyan gőzgép :) (most azokra a termikre célzok ezzel akiket visszaküldött a jelenünkbe)
Dentorel írta:A sorozat közel áll a szívemhez jobban bejött, mint a negyedik rész. Maradok a véleményemnél, hogy ha csak úgy jött volna a semmiből, s nem lett volna alapja, azaz nem léteztek volna a T-filmek, szerintem igazán sikeres lehetett volna. Hisz az emberek többsége az első két rész színvonalát várta tőle, s feledtesse a T3 okozta csalódást. Így nem véletlen, hogy jó nagy bukás lett.
Ezzel abszolút egyetértek.
rivasz írta:Sziasztok! Nemrég készültünk el az egyik új zenénkkel és a hozzá tartozó klippel, gondoltam a téma miatt belinkelem ide, hátha megtetszik valakinek benne valami, mondjuk 3:25-től :)
Kértetek rá engedélyt? :)
Ó, a régi nemszép idők :)

Mechanophil
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Mechanophil » 2012.05.20. 00:56

Fuuuuuuuu, már megint kimaradtam az érdekes témákból, ez na micsoda dolog :-D
"People assume that time is a strict progression of cause to effect, but actually from a non-linear, non-subjective viewpoint - it's more like a big ball of wibbly wobbly... timey wimey... stuff."
— The Doctor

NyersKrumplee
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: NyersKrumplee » 2012.06.10. 22:59

Hát tessék becsatlakozni ;) :D

Mechanophil
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Mechanophil » 2012.06.17. 00:20

NyersKrumplee írta:Hát tessék becsatlakozni ;) :D
De már hova :-D Mindenki elment, itt hagyok vagyva.
— The Doctor

NyersKrumplee
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: NyersKrumplee » 2012.06.17. 17:07

Gyere nappal (is). :D

Mechanophil
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Mechanophil » 2012.06.23. 20:30

Na de ha rajtam kívül senki nem jön ide? :-D Basszus valaki dobjon már föl valamit! XD
— The Doctor

Mechanophil
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Mechanophil » 2012.06.24. 02:36

Na jó, mivel éppen be vagoyok rúgva ezért elegem van abből hogy senki nem ír ide esmit így Covnra kevdéért tessék nézzétel: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TjBKzCFlezI[/youtube]
— The Doctor

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2012.06.24. 08:14

Mechanophil írta:Na jó, mivel éppen be vagoyok rúgva ezért elegem van abből hogy senki nem ír ide esmit így Covnra kevdéért tessék nézzétel: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TjBKzCFlezI[/youtube]
Tényleg be voltàl rúgva... :-)
"A bádogember szívre vágyott." Cameron Phillips

T-800VZ
Újonc
Újonc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: T-800VZ » 2012.06.24. 11:11

Nekem egyébként nem azzal van gondom amit Nick Stahl-nak kell megformálnia a T3-ban, hogy mindenféle szuicid és traumatikus élményei vannak, hogy miként kell ezt John Connornak megemésztenie, nekem az őt megformáló színésszel van gondom, egy rakás trágya ez az ember ebben a filmben!

Mechanophil
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Mechanophil » 2012.06.24. 17:18

Persze, hogy az voltam, nem beszélek én hülyeséget :-D

Nekem a T3-mal már az alapoktól kezdve problemjeim vannak, Stahl játéka semmi extra, de extra bajok sincsenek vele szerintem, de már az alapötlet is sántikál egy kicsit, a TX-szel kezdődően pedig én már nem tudom különösebben komolyan venni. Az egyetlen pozitívum talán Silvermann doki megjelenése, meg jó lett volna még ha csokit eszik a terminátor, ahogy eredetileg tervezték, a maradék nekem nagyon felejtős.
— The Doctor

Mechanophil
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Mechanophil » 2012.06.30. 13:28

Mi ez a a topikkihalás, mi ez az emberhiány, mi ez a punnyadás? Felháborító :-D
— The Doctor

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2012.06.30. 15:28

Nézz be a többi topicba, ott nagyobb az élet. ;)

Mechanophil
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Mechanophil » 2012.06.30. 15:43

De én nem akarok többitopikozni, én általánostársalogni akarok XD
— The Doctor

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2012.06.30. 16:04

Akkor minden bizonnyal kénytelen leszel várni, még valaki errefelé kár. Kivéve persze, ha nem dobsz fel valamit témát. :D

Mechanophil
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Mechanophil » 2012.06.30. 17:22

Jaj, ne már, ha én dobom fel, akkor tutira valami ilyesmi lesz belőle:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hc3-SxUKa8c[/youtube]
— The Doctor

Stifler
Felderítő
Felderítő

Hozzászólás Szerző: Stifler » 2012.06.30. 19:09

Mechanophil írta:Persze, hogy az voltam, nem beszélek én hülyeséget :-D

Nekem a T3-mal már az alapoktól kezdve problemjeim vannak, Stahl játéka semmi extra, de extra bajok sincsenek vele szerintem, de már az alapötlet is sántikál egy kicsit, a TX-szel kezdődően pedig én már nem tudom különösebben komolyan venni. Az egyetlen pozitívum talán Silvermann doki megjelenése, meg jó lett volna még ha csokit eszik a terminátor, ahogy eredetileg tervezték, a maradék nekem nagyon felejtős.

Nekem az csapta ki a biztosítékot amikor Schwazi felvette azt a csicsás napszemüveget. Nálam ott meghalt a film. :|

Mechanophil
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Mechanophil » 2012.06.30. 20:18

Stifler írta: Nekem az csapta ki a biztosítékot amikor Schwazi felvette azt a csicsás napszemüveget. Nálam ott meghalt a film. :|
Az még trash elemnek elment volna szerintem, végülis eldobta utána, viszont például milyen baromság az hogy több tonnás lett benne egy T-850-es (a kocsi meg nem ferde alatta) A TX meg olyan fegyvereket vesz elő, amelyek nem is lehetnek benne, ami nem technológiai kérdés, hanem egyszerűen baromság. Látszik az izzadságszag. Ki akartak találni valamit ami még az ezresnél is keményebb, de ez nem az. Ráadásul a második mozifilm lezárta a sztorit már ott viszket a dolog, hogy MÉGIS volt Ítélet Napja, de jó, fogadjuk el, és nézzük úgy a filmet. De még akkor sem működik benne egy csomó minden, részben idegesítő apróságok, amelyek nem tartoznak a fő sodorba, részben sarkallatos pontok, mint a felrobbanó hidrogéncella, ami a második részben persze azt is kibírta, hogy keresztülszúrnak rajta egy cöveket, meg régen láttam már, de emlékszem hogy egy valag ilyesmivel találkoztam a nézése közben, pedig nem úgy ültem le elé, hogy márpedig ez nekem nem fog tetszeni. Végig lehet ülni, van benne egy-két jó pillanat, de amúgy nem igazán Terminátor.
— The Doctor

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2012.06.30. 21:05

Stifler írta:
Mechanophil írta:Persze, hogy az voltam, nem beszélek én hülyeséget :-D

Nekem az csapta ki a biztosítékot amikor Schwazi felvette azt a csicsás napszemüveget. Nálam ott meghalt a film. :|
Nekem továbbra is pozitív véleményem van a T3-ról. Bár lentebb írtam, hogy hosszú évek óta újra megnézve már nekem is akadtak kivetnivalóim. Például, ami egyáltalán nem tetszik, az a wc-s jelenet. Szerintem elég idiótán lett megcsinálva, továbbá ahogy a TX megmogyorózza a T850-et... Háááááát....
A többivel nagyon gondom nem volt. Ellenben a Salvation.... Na az az, ami tényleg kicsapta nálam a biztosítékot.

Mechanophil
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Mechanophil » 2012.06.30. 21:12

Dentorel írta:Ellenben a Salvation
Azt meg sem néztem :-D
— The Doctor

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2012.06.30. 21:29

Mechanophil írta:
:he

Na azonnal tessék megnézni! :ostor :mrgreen:

Mechanophil
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Mechanophil » 2012.07.01. 02:26

Dentorel írta:
Mechanophil írta:
:he

Na azonnal tessék megnézni! :ostor :mrgreen:
Jaj már, most jó lesz az nekem? Az egyetlen, ami pozitívumnak tűnt belőle, a T-kevesesek, amelyek tényleg annyira iparinak néznek ki a robosztus külsejükkel, hogy nekem beadják. Amúgy az egész film nem tűnik olyannak sem az előzetesek, sem a vélemények alapján, ami megérné a megnézést.
— The Doctor

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2012.07.01. 04:50

Én azért mondom, hogy tegyél vele egy próbát, mert mégiscsak terminátor. És ahogy olvasgattam máshol is a kommenteket, akiknek nem tetszett a t3 azoknak a többségének bejött a t4. Maximum, ha nem tetszik max kinyomod a felénél a filmet.

Mechanophil
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Mechanophil » 2012.07.01. 11:46

Ha már elkezdek nézni egy filmet, általában végig is nézem, még akkor is, ha nem tetszik, mert csak akkor mondhatom el hogy tényleg megnéztem. Na majd ha lesz időm, talán ezt is meg fogom.
— The Doctor

Válasz küldése