Idővonalak

- Típusok;
- Idővonalak;
- Gyűjtemények;
- Bakik;
- Figurák. makettek, poszterek.
Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Felhasználó neme: Fiú/Férfi
Csapat: Ellenállás
Kapcsolat:

Idővonalak

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2009.06.24. 17:16

Általános társalgás az idővonalakról.

joe maschine
Tábornok
Tábornok
Csapat: Skynet

Re: Idővonalak

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.01.12. 11:13

UPDATE - Egyesített Idővonal T1-T4-TSCC a 03.30-i hozzászólásban

UPDATE a 2010.03.22-i hozzászólásban!

Tettem egy meggondolatlan elhatározást, megpróbáltam egy idővonalba beilleszteni a T1-T2-TSCC-t. Felhasználtam a fórum
„Idővonalak” információit és azokat kiegészítve és összefésülve ez sikeredett.

Idővonal a kezdettől

• 1985 - John Connor megszületik ismeretlen apától (talán a T1-ben a randit a telefonban lemondó srác lehet az apja)
• 1997 - A katonai computerek hatalmasakká, erősekké válnak, rákapcsolva mindenre és döntenek: megsemmisítés. Skynet 1 megszületik.
• 1997-től - Az ellenállás szerveződik, „feltűnt egy ember, aki megtanított minket harcolni a gépek ellen” by Kyle ; John Connor válik az ellenállás vezetőjévé.
• 2027 - A Skynet 1 vesztésre áll ezért két terminátort visszaküld megölni Sarah-t és John-t.
• 2027 - John Connor visszaküldi Kyle-t és a T-800-at. A küldetések sikeresek, Sarah és John életben maradnak. A visszaküldések megváltoztatják az idővonalat, John apja Kyle lesz, 1995-ben Sarah felrobbantja a Cyberdyne-t és megsemmisíti a Skynet 1-alapját, így Skynet 1 nem jön létre újra.

• 1995 - től: John és Sarah bújkál.
• 1999 - Habár a Cyberdin MI projektje megsemmisül, egy 10-15 fős csoport, köztük egy Miles Dyson mellett dolgozott gyakornok Andy Goode, elkezd fejleszteni egy új MI-t titokban.
• 2005 - Sarah Connor meghal rákban, Jonh Connor egyedül marad.
• 2011 - Az Andy Goode féle csoport MI-je bemérgesedik, Andy nem tudja megnyugtatni, létrejön Skynet 2, és ismét eljön az ítélet napja, John Connor az ellenállással megkezdi a harcot.
• 2011 - 2027 között Charles Fischer tanítja a gépeket, Derek megkínzása, Jessi tengeralattjárós kalandja, Skynet 2 új terminátor-tipusokat gyárt (Cameron), Andy Goode Billy Wisher álnéven él. Megjelenik a gépi ellenállás: Cameron és C. Weaver.
• 2027 - Billy Wisher fogságba esik, majd ez idő alatt bevallja Derek-nek, hogy eredeti neve Andy Goode, és ő az, aki megalkotta a Skynet 2-t, ami 2011-ben aktivizálódik. Derek Reese és pár ellenálló visszaküldése 2007-be az MI elpusztítására és egyéb célpontok ellen. Cameron elfogása, átprogramozása, majd visszaküldése 1999-be.
A tervező 1963-ba küldése, hogy megépítsen egy időgépet. C. Weaver úgy dönt, hogy a múltba ugrik és átveszi a Zeira irányítását.
• 2027 - Skynet 2 visszaküld ismeretlen időponttól terminátorokat megszervezni saját létrejöttét (coltan, szürkeruhások, HK építés, Kaliba), valamint elpusztítani John Connort (Cromartie)
• 1999 - James Ellison kerül a "Connor-nyomozás" élére.
• 1999. Február - Sarah megismerkedik Charley Dixon-nal.
1999. Június 29. - Megérkezik Cameron azzal a feladattal, hogy megvédje John Connor-t.
• 1999. Augusztus 24. - Sarah elhagyja Charley-t, miután az eljegyzi a nőt.
• 1999. Szeptember 6. - John elkezdi az iskolát, ahol megismerkedik Cameron-nal.
• 1999. Szeptember 7. - Cromartie rátalál John-ra, s nyílt tüzet nyit rá. Cameron védi meg.
• 1999. Szeptember 8. - Sarah elmegy Teresa Dyson-hoz, és a segítségét kéri.
• 1999. Szeptember 9. - Sarah, John és Cameron használják a tervező által épített időgépet, s 2007-be ugranak.

• 1999 - 2006 - Ez az a periód az időben, amit Sarah és John teljesen kihagytak. Ez az az időszakasz, melyben ők gyakorlatilag nem léteztek, ugyanis átugrották.
Ez idő alatt Charley Los Angeles-be költözik, ahol feleségül veszi Michelle-t. James Ellison nyomozó lesz, Enrique pedig az F.B.I.-jal megegyezik, s besúgó lesz. Sarah-t és John-t pedig halottnak nyilvánítják.
• 1999 -től Talán a Cam által kiváltott időugrás miatt megváltozik a jövő, Andy otthagyja az egyetemet, nem lesz tagja az MI-t létrehozó csoportnak, így otthon nekilát a TURK 1-nek
• 2005 - Sarah Connor halála nem valósul meg, mivel Sarah ezt az időszakaszt átugrotta.
• 2007 - Andy Goode TURK 1-e működik, „hangulata van”.
• 2007 - Derek Reese és pár ellenálló megérkezik 2027-ből.
• 2007 - Szeptember 9. - Sarah, John és Cameron megérkezik 1999-ből.
• 2007 - Sarah felgyújtja Andy házát, a TURK 1 és így Skynet 2 megsemmisül, nem jön újra létre.
• 2007 - Andy megépíti a TURK 2-t, melyből létrejönetne Skynet 3, azonban megérkezik C. Weaver, aki megveszi és megkezdi J. Henry létrehozását-t.
• 2007. Október 25. - Derek Reese megöli Andy Goode-ot, mivel rájön, hiába pusztítják el a műveit, ő maga mindig létre fogja hozni újra és újra.
• 2008. Február - Támadás Cameron ellen. Meghibásodik és John életére tör.
• 2008. Május - Ellison csatlakozik Weaver-hez.
• 2008. Június - Cromartie megsemmisítése, és John Henry megteremtése.
• 2009. Január - Cameron-t megpróbálják hatástalanítani, miközben Derek-et keresi. Riley-t megöli Jesse, akivel Derek végez.
• 2009 - J. Henry-t megtámadják, a Kaliba által létrehozott Skynet 3-al, ami már aktív, de még nem támad.
• 2009. Február vége és április közepe - Derek halála.
Cameron átadja chipjét, mellyel John Henry a jövőbe megy. Weaver csatlakozik John-hoz és biztosítja arról, hogy az ellenállás tagja ő maga is. Ellison és Sarah 2009-ben maradnak.
• 2011. Április 21. - A Skynet 3 támad, mivel J.Henry nincs jelen, Sarah és Ellison nem tudják ezt megakadályozni, így ismét bekövetkezik az ítélet napja.
• 202x - John Connor és C. Weaver a jövőben vannak, Allison, Kyle, Derek él (mivel ebben az idővonalban megszületnek és gyerekként élnek 95-07 között), a háború most a Kaliba Skynet 3-mal folyik.
• TSCC 3. évad

Mi az, amit nem tudok beilleszteni? Talán nem is lehet, mivel a TSCC készítői talán párhuzamos idősíkokban gondolkodnak, én viszont csak egy idősík létezését fogadom el, így eleve ütközés van, de hátha…
Derek és Jessi biztosan nem egy idővonalból jöttek, mivel Derek nem emlékszik Charles Fischerre, pedig az megkínozta, így Derek visszaküldése egy másik idővonalból kéne megvalósuljon, ami mindenképp a Skynet 2-s Fischeré után után jön, de melyikből? Talán egy másik Skynet 3-éból? Az is elképzelhető, hogy Skynet 3 mégis csak létrejön a Turk 2-ből és csak erre reagálva jönne vissza C. Weaver? De akkor abban a részben elég nagy káosz lenne.
Van egy kis gond Sarah-val is. Az eredeti tervük az volt, hogy 99-től bújkálni fognak Mexikóban 3-asban, de hoztak egy hirtelen döntést a 2007-be ugrásról, ami szerintem megváltoztatott valamit az idővolnalban. Ha nem így lett volna, Sarah megint meghal 2005-ben és John Cameronnal élt volna ismeretlen további céllal. Cam nem biztos, hogy ebben az esetben szólt volna Sarah betegségéről időben.
A hozzászólást 6 alkalommal szerkesztették, utoljára joe maschine 2010.08.27. 08:37-kor.
Vannak állandó dolgok az időben, amik meg akarnak történni...

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.01.12. 11:59

joe machine írta:• 2011. Április 21. - A Skynet 3 támad, mivel J.Henry nincs jelen, Sarah és Ellison nem tudják ezt megakadályozni, így ismét bekövetkezik az ítélet napja.
• 202x - John Connor és C. Weaver a jövőben vannak, Allison, Kyle, Derek él (mivel ebben az idővonalban megszületnek és gyerekként élnek 95-07 között), a háború most a kaliba Skynet 3-mal folyik.
Ha ez így van, akkor (mint már említettem) John Henrytől óriási hiba volt előremenni a jövőbe. Mert így harcolhat egy több éve megerősödött Skynet ellen, viszont ha 2009-ben marad, (talán) megakadályozhatta volna a Skynet 3 létrejöttét. Én sosem értettem, miért kellett a jövőbe mennie. Látszólag semmi értelme.

És mi az a Kaliba?
"A baglyok nem azok, amiknek látszanak."

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.01.12. 12:19

convar írta:
joe machine írta:• 2011. Április 21. - A Skynet 3 támad, mivel J.Henry nincs jelen, Sarah és Ellison nem tudják ezt megakadályozni, így ismét bekövetkezik az ítélet napja.
• 202x - John Connor és C. Weaver a jövőben vannak, Allison, Kyle, Derek él (mivel ebben az idővonalban megszületnek és gyerekként élnek 95-07 között), a háború most a kaliba Skynet 3-mal folyik.
Ha ez így van, akkor (mint már említettem) John Henrytől óriási hiba volt előremenni a jövőbe. Mert így harcolhat egy több éve megerősödött Skynet ellen, viszont ha 2009-ben marad, (talán) megakadályozhatta volna a Skynet 3 létrejöttét. Én sosem értettem, miért kellett a jövőbe mennie. Látszólag semmi értelme.

És mi az a Kaliba?
A Kaliba Corp. irányítja a Skynet létrehozásával kapcsolatos összes üzemet, raktárat, ennek a cégnek az ügyvédjét akarta Derek elrabolni valahol a 2. évad végén Jessivel, csak Jessi akkor éppen a Riley projecten dolgozott és nem segített neki.

goodnow
Tábornok
Tábornok

Joe Machine hipotetikus idővonalai

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.02.01. 21:39

joe machine írta:Tettem egy meggondolatlan elhatározást, megpróbáltam egy idővonalba beilleszteni a T1-T2-TSCC-t. Felhasználtam a fórum „Idővonalak” információit és azokat kiegészítve és összefésülve ez sikeredett.

Idővonal a kezdettől

• 1985 - John Connor megszületik ismeretlen apától (talán a T1-ben a randit a telefonban lemondó srác lehet az apja)
• 1997 - A katonai computerek hatalmasakká, erősekké válnak, rákapcsolva mindenre és döntenek: megsemmisítés. Skynet 1 megszületik.
• 1997-től - Az ellenállás szerveződik, „feltűnt egy ember, aki megtanított minket harcolni a gépek ellen” by Kyle ; John Connor válik az ellenállás vezetőjévé.
• 2027 - A Skynet 1 vesztésre áll ezért két terminátort visszaküld megölni Sarah-t és John-t.
• 2027 - John Connor visszaküldi Kyle-t és a T-800-at. A küldetések sikeresek, Sarah és John életben maradnak. A visszaküldések megváltoztatják az idővonalat, John apja Kyle lesz, 1995-ben Sarah felrobbantja a Cyberdin-t és megsemmisíti a Skynet 1-alapját, így Skynet 1 nem jön létre újra.

• 1999 - Habár a Cyberdin MI projektje megsemmisül, egy 10-15 fős csoport, köztük egy Miles Dyson mellett dolgozott gyakornok Andy Goode, elkezd fejleszteni egy új MI-t titokban.
• 2011 - Az Andy Goode féle csoport MI-je bemérgesedik, Andy nem tudja megnyugtatni, létrejön Skynet 2, és ismét eljön az ítélet napja, John Connor az ellenállással megkezdi a harcot.
• 2011 - 2027 között Charles Fischer tanítja a gépeket, Derek megkínzása, Jessi tengeralattjárós kalandja, Skynet 2 új terminátor-tipusokat gyárt (Cameron), Andy Goode Billy Wisher álnéven él. Megjelenik a gépi ellenállás: Cameron és C. Weaver.
• 2027 - Billy Wisher fogságba esik, majd ez idő alatt bevallja Derek-nek, hogy eredeti neve Andy Goode, és ő az, aki megalkotta a Skynet 2-t, ami 2011-ben aktivizálódik. Derek Reese és pár ellenálló visszaküldése 2007-be az MI elpusztítására és egyéb célpontok ellen. Cameron elfogása, átprogramozása, majd visszaküldése 1999-be.
A tervező 1963-ba küldése, hogy megépítsen egy időgépet. C. Weaver úgy dönt, hogy a múltba ugrik és átveszi a Zeira irányítását.
• 2027 - Skynet 2 visszaküld ismeretlen időponttól terminátorokat megszervezni saját létrejöttét (coltan, szürkeruhások, HK építés, Kaliba), valamint elpusztítani John Connort (cromartie)
1999. Június 29. - Megérkezik Cameron azzal a feladattal, hogy megvédje John Connor-t.
• 1999. Szeptember 6. - John elkezdi az iskolát, ahol megismerkedik Cameron-nal.
• 1999. Szeptember 7. - Cromartie rátalál John-ra, s nyílt tüzet nyit rá. Cameron védi meg.
• 1999. Szeptember 9. - Sarah, John és Cameron használják a tervező által épített időgépet, s 2007-be ugranak.

• 1999 - 2006 - Ez az a periód az időben, amit Sarah és John teljesen kihagytak. Ez az az időszakasz, melyben ők gyakorlatilag nem léteztek, ugyanis átugrották.
Ez idő alatt Charley Los Angeles-be költözik, ahol feleségül veszi Michelle-t. James Ellison nyomozó lesz, Enrique pedig az F.B.I.-jal megegyezik, s besúgó lesz. Sarah-t és John-t pedig halottnak nyilvánítják.
• 1999 -től Talán a Cam által kiváltott időugrás miatt megváltozik a jövő, Andy otthagyja az egyetemet, nem lesz tagja az MI-t létrehozó csoportnak, így otthon nekilát a TURK 1-nek
• 2005 - Sarah Connor halála nem valósul meg, mivel Sarah ezt az időszakaszt átugrotta.
• 2007 - Andy Goode Turk 1-e működik, „hangulata van”.
• 2007 - Sarah felgyújtja Andy házát, a Turk 1 és így Skynet 2 megsemmisül, nem jön újra létre.
• 2007 - Andy megépíti a Turk 2-t, melyből létrejönetne Skynet 3, azonban megérkezik C. Weaver, aki megveszi és megkezdi J. Henry létrehozását-t.
• 2007. Október 25. - Derek Reese megöli Andy Goode-ot, mivel rájön, hiába pusztítják le a műveit, ő maga mindig létre fogja hozni újra és újra.
• 2009. Január - Cameron-t megpróbálják hatástalanítani, miközben Derek-et keresi. Riley-t megöli Jesse, akivel Derek végez.
• 2009 - J. Henry-t megtámadják, a Kaliba által létrehozott Skynet 3-al, ami már aktív, de még nem támad.
Cameron átadja chipjét, mellyel John Henry a jövőbe megy. Weaver csatlakozik John-hoz és biztosítja arról, hogy az ellenállás tagja ő maga is. Ellison és Sarah 2009-ben maradnak.
• 2011. Április 21. - A Skynet 3 támad, mivel J.Henry nincs jelen, Sarah és Ellison nem tudják ezt megakadályozni, így ismét bekövetkezik az ítélet napja.
• TSCC 3. évad
Joe Machine,te zseni vagy! Komolyan! Elvartad a szálakat az agyamban! Ezt a kronológiát ki is nyomtatom!
Nagy figura vagy!! :-)
"A bádogember szívre vágyott." Cameron Phillips

goodnow
Tábornok
Tábornok

Joe Machine hipotetikus idővonalai

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.02.02. 11:12

Ami nagyon tetszik benne: A T1 Kyle Reese idézeteibe ahogy beágyaztad,ezzel is hangsúlyozod az alapmű és a sorozat szoros összetartozását,egységét. (A kedvenc karakterem a tscc megismeréséig Kyle volt,készítettem nem rég egy mp4 klipp sorozatot,a T1-ből kivágtam az összes Kyle Reese jelenetet,és együtt néztem a tscc s01e06 2027-es történésekkel,ahol ugyanaz a story elevenedik meg,csak Derek szemszögéből... Nagy élmény volt így egyben a Reese fiúk drámája!) Ami újszerű volt: 1. John eredeti apja nem reese 2. Skynet 1,2,3: Jé! Tényleg! 3. Minden visszaküldés az időben megváltoztat valamit,ùj alternatív idővonal keletkezik. (Jòl értem? Ezt így meg nem gondoltam végig.) Foly.köv

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Re: Joe Machine hipotetikus idővonalai

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2010.02.02. 17:03

papppityu2 írta:visszaküldés az időben megváltoztat valamit,ùj alternatív idővonal keletkezik. (Jòl értem? Ezt így meg nem gondoltam végig.) Foly.köv
Ezt így el lehet fogadni. Az, hogy valóban így volt azt nem tudni. Azt vegyétek figyelembe, hogy kaszált sorozatról van szó, melynek utolsó része évadfinálénak készült és nem sorozatzárónak. Így nagyon sok minden nincs megmagyarázva, sőt!
De egyébként tettek erre utalást (most pontosan nem tudom szám szerint melyik részben volt, de Jesse és Derek között lezajlott beszélgetésben is benne van ez).

WisitoR
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: WisitoR » 2010.02.02. 18:59

Dentorel írta: De egyébként tettek erre utalást (most pontosan nem tudom szám szerint melyik részben volt, de Jesse és Derek között lezajlott beszélgetésben is benne van ez).
Mikor azt a Szürkét (Fisher?) elkapták és mindketten másképp emlékeztek a történtekre. Valóban, minden egyes visszautazás egy újabb alternatív idővonalat hozz létre. Sajnos még a minimális érintkezés is változást hoz létre az idővonalon. Főleg ha még terminátorként gázolsz át a fél városon. ;)
=[WisitoR]=

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2010.02.02. 19:11

Igen, a Fisher-res epizódról van szó.

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.02.03. 10:22

Dentorel írta:
papppityu2 írta:visszaküldés az időben megváltoztat valamit,ùj alternatív idővonal keletkezik. (Jòl értem? Ezt így meg nem gondoltam végig.) Foly.köv
Ezt így el lehet fogadni. Az, hogy valóban így volt azt nem tudni. Azt vegyétek figyelembe, hogy kaszált sorozatról van szó, melynek utolsó része évadfinálénak készült és nem sorozatzárónak. Így nagyon sok minden nincs megmagyarázva, sőt!
De egyébként tettek erre utalást (most pontosan nem tudom szám szerint melyik részben volt, de Jesse és Derek között lezajlott beszélgetésben is benne van ez).
Na igen, gyártunk mi mindenféle elméleteket, megmagyarázunk mindent, de közben fogalmunk sem lehet róla, mennyi köze lehet a valósághoz, pontosabban: a Friedmanék agyában kitalált TSCC "valósághoz".

De ez sem baj, mert 1. gondolkodunk tehát vagyunk :) 2. a kasza ill. a cliffhanger miatt végülis tényleg mindenki úgy láthat dolgokat ahogy akar, semmi sincs kőbe vésve.

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.02.03. 17:42

Srácok! Ugye nem gondoljátok,hogy egy harmadik évad minden szálat elvarr és mindent megmagyaráz? A sorozat természete az,hogy elvarratlan szálakat hagy,
Szerintem ettől jò! Nemcsak a szemet,hanem az agyat is eteti. Valamelyik topicban olvastam; a tscc nem az a film,amely közben kimegyek brunyálni... De ha lesz harmadik évad,szervezünk egy terminator konferenciát és tábort,nappal előadások és wellness,este pia! :-) (álmodik a nyomor...)

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.02.03. 20:32

papppityu2 írta:Srácok! Ugye nem gondoljátok,hogy egy harmadik évad minden szálat elvarr és mindent megmagyaráz?
Ezt nem állítottam. De egy lezárt sorozatban nyilván kevesebb megválaszolatlan kérdés maradna, mint így egy elkaszáltban.

A tábor meg jó ötlet, de mikor lenne közös epizódnézés? Arról nem írtál a programismertetődben :mrgreen:

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.03.22. 22:54

Idővonal a kezdettől - Update

- szétszedtem a T1 és T2 idővonalát, mivel valójában 2 idővonalról beszélhetünk amiatt, hogy a T1-es T800 chipjének bázisán jött létre a T2-s Skynet.
- visszatettem pár kiegészítő infót - pl. ki mikor született
- egy lényeges változtatás: amikor Andy bevallja, hogy ő hozta létre a Skynetet, akkor eredetileg ezt az általa említett csoporton belül kezeltem. De felmerült, hogy itt 2 különböző állítást közöl Andy: 1. egy 10-15 fős csoportban dolgozott titokban 2. ő hozta létre a Skynetet. Ha így nézzük, akkor a Skynet az ő TURK -jéből jött létre és nem a csoport projektjéből. Mindkét verzió mellett vannak érvek és ellenérvek. Én nem döntöm el, ezért bennhagyom mindkettőt. Az idővonalat nem zavarja be, csak az aktuális Skynet forrása lesz más.

Az időutazásról: én a 3. elméletben gondolkodom, amikor az időegyenes valós időben változik. Ez a következőt jelenti:
az időutazó amint megérkezik, megváltoztatja az idővonalat olyan mértékben, amilyen mélységben beavatkozott, ez a változás azonnali a teljes idővonalra nézve, tehát 0 idő alatt fut végig. A következmény a jövőben azonnal látszódik, viszont, ha jelentősebb beavatkozás nem történik, akkor előremenve az időben, nagy valószínűséggel ugyanazt találjuk, mint az időutazás előtt. Hogyan éli meg ezt a jövőben levő? Nem úgy mint a "Vissza a jövőben" ben, ahol látták a változásokat. A rendszeren belül levők nem érzékelik a változást, mert a változás az ő előéletükön is lefut, így már az új idővonal szerint fogják élni az életüket, magyarán csak a külső figyelő érzékelhetné, hogy változás van, aki a rendszer részét képezi, az nem. Így soha senki nem tudhatja, hogy változott-e már az idővonal, vagy még az eredeti fut.
Egy gond van, ebben az elméletben: mindig az győz, aki először küld vissza és az adott időutazó küldetése sikeres. Hiszen így azonnal változás következik be és pl. John Connor már nem is küldhet vissza senkit, mert vagy nem létezik, vagy nincs olyan helyzetben, mint az adott visszaküldés előtt. Erre egy megoldás van, feltételezzük, hogy maga az időutazás a visszaküldő idejét tekintve időbe telik,magyarán van 1-2 óra - nap arra, hogy reagáljon a másik fél. Ez tulajdonképp elfogadható, mivel az időutazás egyfajta elmozdulás a tér-időben, tehát hozzárendelhető időtartam is. Viszont, ahogy az időutazó megjelenik onnan már azonnali az idővonal frissülése. Ezzel az elmélettel magyarázható a jövő folyamatos változása, mivel minden amit tesznek John-ék, azonnal lecsapódik a jövőben, így érthető hogy miért jelenik meg a 2. évadban az önmegsemmisítő chip, hiszen Skynet is érzékeli a változásokat és tud lépni pl. az átprogramozás ellen.

• 1965 - Sarah Connor megszületik.
• 1997-től - Az ellenállás szerveződik; Kyle: „feltűnt egy ember, aki megtanított minket harcolni a gépek ellen” ; John Connor válik az ellenállás vezetőjévé.
• 2027 - A Skynet 1 vesztésre áll ezért visszaküld egy T800-st 1984-be megölni Sarah Connort. John Connor visszaküldi Kyle-t megvédeni az édesanyját. A küldetés sikeres, Sarah életben marad.
• Az idővonal 1985-től frissül amiatt, hogy megvalósulnak a visszaküldések, így John apja Kyle lesz. Valamint a Cyberdyne gyárában megtalálják a T800-as törött chipjét, mely új ötleteket adva a fejlesztőknek, más útra tereli a computerek fejlesztését, így Skynet 1 nem jön létre újra.
• 1985 - John Connor megszületik, apja Kyle Reese
• 1985 - től: Sarah Connor az átélt események hatására megváltozik, élethivatása lesz a Skynet elleni harc.
• 1994 - Sarah Connor-t elmegyógyintézetbe zárják, miután megpróbál felrobbantani egy számítógépeket készítő gyárat. Nem sokkal ezután John Connor nevelőszülőkhöz kerül
• 1997 - A Cyberdyne által létrehozott, a T800 törött chipjén alapuló computer-rendszert megveszi a Hadsereg, a rendszer öntudatra ébred és létrejön Skynet 2. Ismét bekövetkezik az ítélet napja.
• 1997-től - Az ellenállás szerveződik, John Connor válik az ellenállás vezetőjévé.
• 2027 - A Skynet 2 vesztésre áll ezért visszaküld egy T1000-st 1995-be megölni John Connort. John Connor visszaküld egy T800-ast megvédeni saját magát. A küldetés sikeres, John életben marad. Az idővonal 1995-től frissül a visszaküldések miatt.
• 1995 - Sarah, Miles Dyson, John és a T800-as betörnek a Cyberdyne Systems-hez és megsemmisítik az ott folyó projektet. Skynet 2 elpusztul. Ezután Sarah, John és a T800-as elpusztítják a T1000-st, majd a T800-st könnyek közepette elpusztítja maga John.
• 1995 - Megszületik Derek Reese
• 1995- től - Habár a Cyberdyne MI projektje megsemmisül, egy 10-15 fős csoport, köztük egy Miles Dyson mellett dolgozott gyakornok Andy Goode, elkezd fejleszteni egy új MI-t titokban.
• 1995- től - Alternatíva: Andy a Cyberdyne-ben végzett munkája mellett otthon egy sakkcomputert fejleszt, melyet TURK-nek hív.
Ellison, Dixon és a többi egyéb szereplő életéről nincs adat ebben az idővonalban.
• 2002 - Megszületik Kyle Reese
• 2008 - Allison Young megszületik
• 2011 - Az Andy Goode féle csoport MI-jét megvette a Hadsereg, a MI bemérgesedik, Andy nem tudja megnyugtatni, létrejön Skynet 3, és ismét eljön az ítélet napja, John Connor az ellenállással megkezdi a harcot.
• 2011- Alternatíva: a Cyberdyne projekt sorsa ismeretlen, viszont Andy TURK 1 gépét megvette a Hadsereg, az MI öntudatra ébred, bemérgesedik, létrejön Skynet 3 és ismét eljön az ítélet napja.
• 2015 - John Connor és Kyle Reese fogságba esik, s egy Skynet munkatáborba kerül. Innen később megszöknek.
• 2026. December 8. - Az emberi ellenállás visszaszerzi az irányítást a Skynet-től Serrano Point fellet.
• 2027 - Charles Fischer tanítja a gépeket, Derek megkínzása, Jessi tengeralattjárós kalandja, Skynet 3 új terminátor-tipusokat gyárt (Cameron), Andy Goode Billy Wisher álnéven él. Megjelenik a gépi ellenállás: Olajfúrótornyos termik, Cameron és C. Weaver. Billy Wisher fogságba esik, majd ez idő alatt bevallja Derek-nek, hogy eredeti neve Andy Goode, és ő az, aki megalkotta a Skynet 3-t, ami 2011-ben aktivizálódik. Derek Reese és pár ellenálló visszaküldése 2007-be az MI elpusztítására és egyéb célpontok ellen. Cameron elfogása, átprogramozása, majd visszaküldése 1999-be.
A tervező 1963-ba küldése, hogy megépítsen egy időgépet.
• 2027 - Skynet 3 visszaküld ismeretlen időponttól terminátorokat megszervezni saját létrejöttét (coltan, szürkeruhások, HK építés, Kaliba), valamint elpusztítani John Connort (Cromartie)
• Az idővonal 1999-től frissül jelentősebben az újabb visszaküldések hatására
• 1999. Június 29. - Megérkezik Cameron azzal a feladattal, hogy megvédje John Connor-t.
• 1999 - 2006 - Ez az a periódus az időben, amit Sarah és John teljesen kihagytak. Ez az az időszakasz, melyben ők gyakorlatilag nem léteztek, ugyanis átugrották.
• 1999 -től Talán a Cam által kiváltott időugrás és a Skynet 3 általi visszaküldések miatt megváltozik a jövő, Andy otthagyja az egyetemet, nem lesz tagja az MI-t létrehozó csoportnak, így otthon nekilát a TURK 1-nek. A Cyberdyne MI projektje tovább fut Andy nélkül, majd a szoftvert a Kaliba co. megszerzi, ez lesz a Kaliba Skynet alapja és ez fogja John Henryt megtámadni( a Cyberdyne nevét John Henry később megtalálja az őt megtámadó kód megjegyzéseiben)
• 2007 - Sarah felgyújtja Andy házát, a TURK 1 és így az alternatíva szerint ebből létrejövő Skynet 3 alapja megsemmisül.
• 2007 - Andy megépíti a TURK 2-t, melyből ismét létrejönetne Skynet 3, azonban megérkezik C. Weaver, aki megveszi és megkezdi J. Henry létrehozását-t.
• 2007. Október 25. - Derek Reese megöli Andy Goode-ot, mivel rájön, hiába pusztítják el a műveit, ő maga mindig létre fogja hozni újra és újra.
• 2007. November 14 - Derek elviszi John-t egy parkba, ahol megmutatja neki, melyik gyermek Kyle Reese.
• 2009 - J. Henry-t megtámadják, a Kaliba által létrehozott Skynet, ami már aktív, de még nem támad.
• 2011. Április 21. - A Kaliba Skynet támad, mivel J.Henry nincs jelen, Sarah és Ellison nem tudják ezt megakadályozni, így ismét bekövetkezik az ítélet napja.
• 2013 - Sarah Connor halála. Azzal, hogy hat évet ugrott az időben, nem változtatta meg sorsát, csupán elodázta. Az Ítélet napja után nem volt lehetősége orvosi kezelésre, így belehalt a rákkal folytatott küzdelembe. (Egyes források szerint az Ítélet napja eljövetelekor halt meg a nukleáris tűz által).
• 2027 - John Connor John Henry és C. Weaver a jövőben vannak, Allison, Kyle, Derek él (mivel ebben az idővonalban megszületnek és gyerekként élnek 95-08 között), a háború most a Kaliba Skynet - tel folyik.
• TSCC 3. évad
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára joe maschine 2010.08.27. 08:43-kor.

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.03.23. 07:25

Joe Machine! Le nyügözött az írásod! Nekem alapvető eligazítás az idővonal elméleted,megmagyaráz,helyre tesz dolgokat a fejemben a T univerzumomban. Ahogy anno írtam,hipotetikus az elmélet,de ennél jobbal még senki nem állt elő. Óriási ez a több skynet! Hogy mindig létrejön,valami sátáni sugallata van... És a változó chip,mintha az lenne amit Connor mond a salvation trailerekben: "màr nem tudom győzhetünk-e" "ez nem az a jövő,amiről anyám beszélt." "Közben a sàtàn erősebb lett"

pernyehuszar
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: pernyehuszar » 2010.03.23. 09:49

GRATULÁLOK! Komoly munka és pazar.
Viszont amit felrósz az elméleted hibájaként, az valójában nem is hiba.
joe machine írta:az időutazó amint megérkezik, megváltoztatja az idővonalat olyan mértékben, amilyen mélységben beavatkozott, ez a változás azonnali a teljes idővonalra nézve, tehát 0 idő alatt fut végig. A következmény a jövőben azonnal látszódik, viszont, ha jelentősebb beavatkozás nem történik, akkor előremenve az időben, nagy valószínűséggel ugyanazt találjuk, mint az időutazás előtt. Hogyan éli meg ezt a jövőben levő? Nem úgy mint a "Vissza a jövőben" ben, ahol látták a változásokat. A rendszeren belül levők nem érzékelik a változást, mert a változás az ő előéletükön is lefut, így már az új idővonal szerint fogják élni az életüket, magyarán csak a külső figyelő érzékelhetné, hogy változás van, aki a rendszer részét képezi, az nem. Így soha senki nem tudhatja, hogy változott-e már az idővonal, vagy még az eredeti fut.
Egy gond van, ebben az elméletben: mindig az győz, aki először küld vissza és az adott időutazó küldetése sikeres. Hiszen így azonnal változás következik be és pl. John Connor már nem is küldhet vissza senkit, mert vagy nem létezik, vagy nincs olyan helyzetben, mint az adott visszaküldés előtt. Erre egy megoldás van, feltételezzük, hogy maga az időutazás a visszaküldő idejét tekintve időbe telik,magyarán van 1-2 óra - nap arra, hogy reagáljon a másik fél.
Nem akkor történik meg a változás, amikor visszaérkezik, hanem amikor a változást előidéző cselekménye bekövetkezett. Addig fut tovább az eredeti idővonal, amíg T-800 Sarah Connort meg nem öli. Hiszen addig a történelem számára jelentéktelen emberek halnak meg. (3 koszos punk, meg 2 Sarah Connor) A T-800-as visszamegy az időben, de semmiféle jelentős változást nem idéz elő, csak híreket gyárt. Kyle Reese elmodja a T1-ben, hogy mikor bejutnak Skynet laborába, épp akkor jut át a terminator. Tehát, mikor Kyle Reese visszamegy, addigra a terminator megöli a 3 punkot, felöltözik, és elsasszézik fegyvert keresni.
Tehát van ideje Kylenak visszamenni. Viszont, ha a terminator Sarah ágya mellé került volna, és tudja is, hogy ő Sarah Connor, az pech!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pernyehuszar 2010.03.23. 12:48-kor.
Visszajövök!

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2010.03.23. 11:00

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Gratulálok, szép munka!

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.03.23. 23:04

joe machine írta:Az időutazásról: én a 3. elméletben gondolkodom, amikor az időegyenes valós időben változik. Ez a következőt jelenti:
az időutazó amint megérkezik, megváltoztatja az idővonalat olyan mértékben, amilyen mélységben beavatkozott, ez a változás azonnali a teljes idővonalra nézve, tehát 0 idő alatt fut végig. A következmény a jövőben azonnal látszódik,...
Azt nem tudom, hogy az enyém hanyas elmélet, de én ezt úgy tudom elképzelni, hogy minden időben visszaugrás új és független idősíkot képez. Úgy is mondhatnám, hogy minden visszaugrástól újra lehet játszani a történelmet, de ez arra az idősíkra, környezetre, ahonnan az időutazó jött, már nem lehet hatással.

Egy konkrét példa: nézzük az alapoktól, ahonnan indul a történet: T1. Ha Svárcinak sikerül kinyírnia Sarah-t, akkor mi lesz azzal a John Connorral 2027-ben, amelyik visszaküldte Kyle-t? Egyszercsak egy pillanat alatt levegővé válik? Dehát az anyag nem vész el, csak átalakul :!: :!: :!:

Vagy: Connor 2027-ig nyilván felrobbant(at)ott pár, mondjuk a Skynet számára stratégiai fontosságú épületet. Ezek meg egyszercsak újra kinőnek a földből :?: Vagy a már szétlőtt termik egy pillanat alatt újra összeállnak :?: Ésígytovább, ésígytovább...paradoxonok sokaságát hozná magával.

Maga az idővonalas munkáddal már múltkor is lenyűgöztél, most sincs ez másként ;) Azt pedig külön értékelem benned, hogy ha találsz vmi ellentmondást a saját elméletedben, te sem nyugszol addig, amíg meg nem oldod ;)

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.03.23. 23:21

convar írta:
joe machine írta:Az időutazásról: én a 3. elméletben gondolkodom, amikor az időegyenes valós időben változik. Ez a következőt jelenti:
az időutazó amint megérkezik, megváltoztatja az idővonalat olyan mértékben, amilyen mélységben beavatkozott, ez a változás azonnali a teljes idővonalra nézve, tehát 0 idő alatt fut végig. A következmény a jövőben azonnal látszódik,...
Azt nem tudom, hogy az enyém hanyas elmélet, de én ezt úgy tudom elképzelni, hogy minden időben visszaugrás új és független idősíkot képez. Úgy is mondhatnám, hogy minden visszaugrástól újra lehet játszani a történelmet, de ez arra az idősíkra, környezetre, ahonnan az időutazó jött, már nem lehet hatással.
Ez azért nem működik, mert akkor egyetlen visszaküldésnek sem lenne értelme a visszaküldő számára, hiszen nem az ő idővonalában lenne változás, hanem egy újban. Ráadásul így rengeteg idővonal létezne egymástól függetlenül, más és más történelemmel...
convar írta: Egy konkrét példa: nézzük az alapoktól, ahonnan indul a történet: T1. Ha Svárcinak sikerül kinyírnia Sarah-t, akkor mi lesz azzal a John Connorral 2027-ben, amelyik visszaküldte Kyle-t? Egyszercsak egy pillanat alatt levegővé válik? Dehát az anyag nem vész el, csak átalakul :!: :!: :!:

Vagy: Connor 2027-ig nyilván felrobbant(at)ott pár, mondjuk a Skynet számára stratégiai fontosságú épületet. Ezek meg egyszercsak újra kinőnek a földből :?: Vagy a már szétlőtt termik egy pillanat alatt újra összeállnak :?: Ésígytovább, ésígytovább...paradoxonok sokaságát hozná magával.
Erre benne van a válasz a hozzászólásomban, aki a rendszeren belül van, az nem érzékel változást, nem tűnik el számára épület, vagy keletkezik, mert ő maga is megváltozik az idővonal frissülése miatt, már saját születésétől és vele együtt a környezete is.
Konkrétan, ha Sarah meghal, akkor nem John fog eltűnni a társai közül, hanem az egész idővonal másképp fog felépülni, John nélkül, más történelemmel és a változás pedig 0 idő alatt lefut, belül senki nem fog észrevenni semmit, mert már az új történés szerint éli le addig az életét.
Tudom, ezt így nehéz megemészteni, és sok pardoxon is előjöhet, de nekem ez működőképesebb. Ráadásul sok paradoxon megoldható, ha az időutazó betart bizonyos szabályokat.

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.03.24. 00:09

pernyehuszar írta:GRATULÁLOK! Komoly munka és pazar.
Viszont amit felrósz az elméleted hibájaként, az valójában nem is hiba.
joe machine írta:az időutazó amint megérkezik, megváltoztatja az idővonalat olyan mértékben, amilyen mélységben beavatkozott, ez a változás azonnali a teljes idővonalra nézve, tehát 0 idő alatt fut végig. A következmény a jövőben azonnal látszódik, viszont, ha jelentősebb beavatkozás nem történik, akkor előremenve az időben, nagy valószínűséggel ugyanazt találjuk, mint az időutazás előtt. Hogyan éli meg ezt a jövőben levő? Nem úgy mint a "Vissza a jövőben" ben, ahol látták a változásokat. A rendszeren belül levők nem érzékelik a változást, mert a változás az ő előéletükön is lefut, így már az új idővonal szerint fogják élni az életüket, magyarán csak a külső figyelő érzékelhetné, hogy változás van, aki a rendszer részét képezi, az nem. Így soha senki nem tudhatja, hogy változott-e már az idővonal, vagy még az eredeti fut.
Egy gond van, ebben az elméletben: mindig az győz, aki először küld vissza és az adott időutazó küldetése sikeres. Hiszen így azonnal változás következik be és pl. John Connor már nem is küldhet vissza senkit, mert vagy nem létezik, vagy nincs olyan helyzetben, mint az adott visszaküldés előtt. Erre egy megoldás van, feltételezzük, hogy maga az időutazás a visszaküldő idejét tekintve időbe telik,magyarán van 1-2 óra - nap arra, hogy reagáljon a másik fél.
Nem akkor történik meg a változás, amikor visszaérkezik, hanem amikor a változást előidéző cselekménye bekövetkezett. Addig fut tovább az eredeti idővonal, amíg T-800 Sarah Connort meg nem öli. Hiszen addig a történelem számára jelentéktelen emberek halnak meg. (3 koszos punk, meg 2 Sarah Connor) A T-800-as visszamegy az időben, de semmiféle jelentős változást nem idéz elő, csak híreket gyárt. Kyle Reese elmodja a T1-ben, hogy mikor bejutnak Skynet laborába, épp akkor jut át a terminator. Tehát, mikor Kyle Reese visszamegy, addigra a terminator megöli a 3 punkot, felöltözik, és elsasszézik fegyvert keresni.
Tehát van ideje Kylenak visszamenni. Viszont, ha a terminator Sarah ágya mellé került volna, és tudja is, hogy ő Sarah Connor, az pech!
Nos, egész konrétan úgy képzelem, hogy már az időutazó megjelenése is okoz változást, hiszen új elem lesz az idővonalban, viszont ha ez jelentéktelen, akkor az okozott változás elhal egy idő után és nem generál olyan eseményeket, amelyek végigfutnak az egész idővonalon.
feltételezzük, hogy maga az időutazás a visszaküldő idejét tekintve időbe telik,magyarán van 1-2 óra - nap arra, hogy reagáljon a másik fél.
Erre viszont szükség van, mert a visszaküldő saját ideje nem összevethető a visszaküldött tetteinek lefolyásával. Az nem működik, hogy John látja a T800-t átmenni és a következő 1 órában azt gondolja, hogy a T800-nak is 1 óra telt el a múltban és még csak a telefonkönyvig jutott, tehát van idő reagálni. Az átküldött, ahogy megérkezik, azonnali frissülést generál a beavatkozásának sikere függvényében és nem számít, hogy az mennyi időt vett igénybe számára a múltban, mert a jövőben levők számára minden beavatkozás már régen lefutott múlt lesz.
Viszont ez az "időutazás időbe telik" megmagyarázható azzal, hogy az idő relatív. Mivel az időutazás szerintem egyfajta elmozdulás a tér-időben, így időbeni lefutása is lehet. Az eltelt idő pedig, hasonló elven működne mint az einsteini elméletben a fénysebesség közeli sebességgel utazó és a földi megfigyelő idejének a viszonya. Az utazó ideje relatíve lelassul a földihez képest és létrejön egy jelentős különbség attól függően, hogy mennyire közelíti meg a fénysebességet az utazó.
Így miközben az időutazó számára pár pillanat telik el míg megérkezik, a jövőben maradottaknak akár egy nap is. Így lesz idő reagálni.

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.03.24. 01:07

joe machine írta:Ez azért nem működik, mert akkor egyetlen visszaküldésnek sem lenne értelme a visszaküldő számára, hiszen nem az ő idővonalában lenne változás, hanem egy újban. Ráadásul így rengeteg idővonal létezne egymástól függetlenül, más és más történelemmel...
Na igen, erre én is gondoltam már. Mert végülis miért érdekelné a T1 Skynetét, hogy mi lesz az új idővonalban, ha ő itt és most, az én teóriám szerint ígyis-úgyis elbukna?
joe machine írta:Erre benne van a válasz a hozzászólásomban, aki a rendszeren belül van, az nem érzékel változást, nem tűnik el számára épület, vagy keletkezik, mert ő maga is megváltozik az idővonal frissülése miatt, már saját születésétől és vele együtt a környezete is.
Konkrétan, ha Sarah meghal, akkor nem John fog eltűnni a társai közül, hanem az egész idővonal másképp fog felépülni, John nélkül, más történelemmel és a változás pedig 0 idő alatt lefut, belül senki nem fog észrevenni semmit, mert már az új történés szerint éli le addig az életét.
Tudom, ezt így nehéz megemészteni, és sok pardoxon is előjöhet, de nekem ez működőképesebb. Ráadásul sok paradoxon megoldható, ha az időutazó betart bizonyos szabályokat.
Kezdem megérteni hogyan érted, és ezzel együtt kezdesz megingatni a magam vélt igazában. Na, alszom még rá egyet, visszajövök :)

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.03.24. 07:19

convar írta:
joe machine írta:Ez azért nem működik, mert akkor egyetlen visszaküldésnek sem lenne értelme a visszaküldő számára, hiszen nem az ő idővonalában lenne változás, hanem egy újban. Ráadásul így rengeteg idővonal létezne egymástól függetlenül, más és más történelemmel...
Na igen, erre én is gondoltam már. Mert végülis miért érdekelné a T1 Skynetét, hogy mi lesz az új idővonalban, ha ő itt és most, az én teóriám szerint ígyis-úgyis elbukna?
Így van pontosan.

WisitoR
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: WisitoR » 2010.03.24. 08:58

Biztos úgy van vele, ennél már csak jobb végeredmény születhet.
...a változás pedig 0 idő alatt lefut,...
Bár az itteni időtávolságokat tekintve ez igaz, nagyobb léptékben már van időhézag, csak általában nem tudatosul. Persze, ha figyeled és várod, akkor láthatsz eltűnő épületeket, megváltozó embereket. Érdekes jelenség.
=[WisitoR]=

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.03.25. 22:38

convar írta:Na, alszom még rá egyet, visszajövök :)
Upsz, 2 lett belőle :)

Magában az "időutazás hogyan történhet és mivel járhat" kérdéskörben mostanra teljesen elfogadtam a véleményed, nagy vagy, el kell ismerni :cool2

Ami kérdés még felmerült bennem: bocs ha ezt már vágnom kellene, de elgondolkodtam azon a szitun, hogy ott van pl. a T4 vége, amikor John és Kyle együtt vannak. Mi van, ha ott Kyle meghal? Mi történne Johnnal? Ott és akkor? És ha emiatt nem küldi vissza 1984-be, akkor mi van? Nem születik meg 1984-ben? És? Ő már ott van 2018-ban, nem? Olyan bonyolult ez :D

Ami még feltűnt, hogy te még a T1 és a T2-t is különvetted. Mert ha jól látom, hogy minden időben visszautazást követően végig kell göngyölíteni az idővonalat, igaz?

Végül: tudom, ez már beteges, tehát csak kérdezem ( :mrgreen: ), szal hogyha már úgyis "végigszalad" egypárszor az idővonal 2027-ig, bele lehetne illeszteni a többi T filmet is? A 3. elmélet (ahogy te írtad) lehetővé tenné? Mondjuk abban a sorrendben, ahogy amott, még múltkor megbeszéltük. Nem kell újraírnod az egészet, nekem az is elég, ha megmondod melyik sorok közé illesszem be őket :mrgreen: ;)

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.03.26. 08:32

convar írta:Na, alszom még rá egyet, visszajövök :)
Upsz, 2 lett belőle :)
Akkor jó reggelt! :mrgreen:

convar írta:Ami kérdés még felmerült bennem: bocs ha ezt már vágnom kellene, de elgondolkodtam azon a szitun, hogy ott van pl. a T4 vége, amikor John és Kyle együtt vannak. Mi van, ha ott Kyle meghal? Mi történne Johnnal? Ott és akkor? És ha emiatt nem küldi vissza 1984-be, akkor mi van? Nem születik meg 1984-ben? És? Ő már ott van 2018-ban, nem? Olyan bonyolult ez :D
Tegyük már át a TSCC végére, ott is együtt vannak és legalább tudom ki-kivel van...a T4-t egyszer láttam tavaly nyáron, ezért nem vagyok képben, hogy is mentek ott a dolgok. :oops:
Tehát John ott van 2027 körül(fogadjuk el ezt most, habár nincs rá közvetlen bizonyíték) és találkozik többek közt Kyle-lal. Előkerül egy T-1000-s, mintha ezt várta volna és megöli Kyle-t, aki most ugye a kitüntetett vezető vagy legalábbis egy jelentős alakja az ellenállásnak. Mivel a változás a jelenben történik, a jelenlevőkre nincs hatása csak a hozzájuk képest jövő időre, amin végig fog futni Kyle halála. Az idővonal múltbeli része továbbra is Kyle tetteinek megfelelően fog létezni, mert abban beavatkozás nem történik, az nem változik meg, az már megtörtént múlt. A probléma ott jelentkezik, hogy ha Skynet megint visszaküld egy termit megölni Sarah-t, akkor John mindenképp mást kell ,hogy visszaküldjön (pl. Derek, hogy családban maradjon :mrgreen: ), de akkor más lesz az apja és ahogy Derek átér és sikeresen megvédi Saraht, valamint beteljesíti az elvárt eksönt Sarah-n, akkor frissülés következik be és ki tudja mi lesz a kihatása. Lehet, hogy minden ugyanaz lesz, csak egy más jellemű, kissé erőszakosabb John fog ott állni, vagy nem is fog időt ugrani Cam chipjéért, mert megváltozik és nem lesz annyira oda érte...így ismét vezető lesz 2027-ben. Ahol Kyle megint élni fog, hiszen 2002-ben megszületik, így ismét visszaküldhető lesz és minden visszatérhet a eredetibe... na ez durva, mi :mrgreen:
convar írta:Ami még feltűnt, hogy te még a T1 és a T2-t is különvetted. Mert ha jól látom, hogy minden időben visszautazást követően végig kell göngyölíteni az idővonalat, igaz?
Igen először csak az egyszerűség kedvéért nem nyúltam hozzá, de később terveztem, hogy kibővítem az idővonalakat. Az eredeti idővonalban a Skynet külső beavatkozás nélkül jött létre, a fejlesztőknek nem volt ötletadó forrásuk, a T1 idővonlban azonban a visszaküldések után bennemaradt a törött chip, amin Dysonék elindultak és egy másik Skynet jött létre a 84-85-s frissülés után. Ezt mindenképp jelezni akartam.
convar írta:Végül: tudom, ez már beteges, tehát csak kérdezem ( :mrgreen: ), szal hogyha már úgyis "végigszalad" egypárszor az idővonal 2027-ig, bele lehetne illeszteni a többi T filmet is? A 3. elmélet (ahogy te írtad) lehetővé tenné? Mondjuk abban a sorrendben, ahogy amott, még múltkor megbeszéltük. Nem kell újraírnod az egészet, nekem az is elég, ha megmondod melyik sorok közé illesszem be őket :mrgreen: ;)
Hol beszéltünk erről? Kéne egy kis segítség, hogy felvegyem az infókat hozzá :?:

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.03.26. 14:11

joe machine írta:Tehát John ott van 2027 körül(fogadjuk el ezt most, habár nincs rá közvetlen bizonyíték) és találkozik többek közt Kyle-lal. Előkerül egy T-1000-s, mintha ezt várta volna és megöli Kyle-t, aki most ugye a kitüntetett vezető vagy legalábbis egy jelentős alakja az ellenállásnak. Mivel a változás a jelenben történik, a jelenlevőkre nincs hatása csak a hozzájuk képest jövő időre, amin végig fog futni Kyle halála. Az idővonal múltbeli része továbbra is Kyle tetteinek megfelelően fog létezni, mert abban beavatkozás nem történik, az nem változik meg, az már megtörtént múlt. A probléma ott jelentkezik, hogy ha Skynet megint visszaküld egy termit megölni Sarah-t, akkor John mindenképp mást kell ,hogy visszaküldjön (pl. Derek, hogy családban maradjon :mrgreen: ), de akkor más lesz az apja és ahogy Derek átér és sikeresen megvédi Saraht, valamint beteljesíti az elvárt eksönt Sarah-n, akkor frissülés következik be és ki tudja mi lesz a kihatása. Lehet, hogy minden ugyanaz lesz, csak egy más jellemű, kissé erőszakosabb John fog ott állni, vagy nem is fog időt ugrani Cam chipjéért, mert megváltozik és nem lesz annyira oda érte...így ismét vezető lesz 2027-ben. Ahol Kyle megint élni fog, hiszen 2002-ben megszületik, így ismét visszaküldhető lesz és minden visszatérhet a eredetibe... na ez durva, mi :mrgreen:
Az :o :shock: :? :mrgreen:
joe machine írta:Hol beszéltünk erről? Kéne egy kis segítség, hogy felvegyem az infókat hozzá :?:
A Fórum kezdőlap » The Sarah Connor Chronicles » A sorozatról általánosságban topikban:

viewtopic.php?f=4&t=13&p=12951

2010.02.18., csüt. 15:27-kor kezdődött az ottani filó ide vonatkozóan.

Izgatottan várom a folytatást :mrgreen:

Lachlan Weaver
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Lachlan Weaver » 2010.03.26. 15:22

Annyit hozzáfűznék a témához (hivatalos anyagból) ,hogyha a visszaküldő mondjuk meghalna a múltban (pl:T2 John) akkor a visszaküldött (pl:T2 T800) eletromos kisülések közepette eltűnik. (mivel már nem él aki visszaküldte)

joe machine írta:Idővonal a kezdettől - Update
Joe Machine gratulálok! Részletes és jól kidolgozott munka.
Azzal az egyel mondjuk nem értek egyet ,hogy 1-2 órába telik az időutazás. Sztem ahogy az időbuborék teljesen bezárul az "indulási ponton" már nyílik is meg a "megérkezési ponton".
"A nagy birodalmakat sosem a külső ellenség győzi le, hanem a belső ellentétek és gyengeségek."

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.03.26. 19:29

Lachlan Weaver írta:Annyit hozzáfűznék a témához (hivatalos anyagból) ,hogyha a visszaküldő mondjuk meghalna a múltban (pl:T2 John) akkor a visszaküldött (pl:T2 T800) eletromos kisülések közepette eltűnik. (mivel már nem él aki visszaküldte)
Ez nem minden esetben igaz, helyezd pontosan el a szituációt, ki mikor hol van és megbeszéljük. A hivatalos anyag is csak egy elgondolás, meg az extrák "Időparadoxon" felsorolása is, meg az enyém is. Én úgy gondolom, hogy az a legjobb amivel a legtöbbet meg lehet magyarázni, anélkül, hogy durva paradoxonokba jutnánk.

Lachlan Weaver írta: Azzal az egyel mondjuk nem értek egyet ,hogy 1-2 órába telik az időutazás. Sztem ahogy az időbuborék teljesen bezárul az "indulási ponton" már nyílik is meg a "megérkezési ponton".
Ha nem teszed lehetővé a késleltetést, akkor az történik, amit írtam lentebb, hogy az első visszaküldő visz mindent(feltéve, ha sikeres) . Az idővonal elgondolásom nem teszi lehetővé ez esetben a reagálást, mert minden megváltozik a beavatkozás pillanatától kezdve. És a T1-t tekintve a történelem 85-től John nélkül épülne újra, ami miatt lehet hogy az ellenálás nem lesz abban a helyzetben, hogy reagáljon.( Például John nélkül elbukik az emberiség)
Ha el tudod fogadni, hogy az einsteini elmélet alapján fényközeli sebességű utazás alkalmával óriási időkülönbség halmozódik fel az űrhajós és a földön maradtak között, (az űrhajóban percek telnek el, a földön meg évek), akkor az időutazást nagysebességű elmozdulásnak tekintve a tér-időben létrejön a megfelelő idő a reagálásra. Ezt csak ezzel tudom indokolni.

Lachlan Weaver
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Lachlan Weaver » 2010.03.26. 21:08

joe machine írta: Ez nem minden esetben igaz, helyezd pontosan el a szituációt, ki mikor hol van és megbeszéljük.
:o Nem volt elég egyértelmű?
T2-ben ha meghalna az ifjú John akkor elektromos kisülések közepette tűnne el a védelmére visszaküldött T800.
joe machine írta: Ha nem teszed lehetővé a késleltetést, akkor az történik, amit írtam lentebb, hogy az első visszaküldő visz mindent(feltéve, ha sikeres) . Az idővonal elgondolásom nem teszi lehetővé ez esetben a reagálást, mert minden megváltozik a beavatkozás pillanatától kezdve. És a T1-t tekintve a történelem 85-től John nélkül épülne újra, ami miatt lehet hogy az ellenálás nem lesz abban a helyzetben, hogy reagáljon.( Például John nélkül elbukik az emberiség)
Ha el tudod fogadni, hogy az einsteini elmélet alapján fényközeli sebességű utazás alkalmával óriási időkülönbség halmozódik fel az űrhajós és a földön maradtak között, (az űrhajóban percek telnek el, a földön meg évek), akkor az időutazást nagysebességű elmozdulásnak tekintve a tér-időben létrejön a megfelelő idő a reagálásra. Ezt csak ezzel tudom indokolni.
Am elolvastam végig az idővonalas hsz-ed és értem is miért fontos az elméletedhez ez a 1-2 óra de sztem akkor sincs ennyi eltérés. És tom ,hogy nagyából a pillangó-hatás szerint gondolkodtál. Viszont pernyehuszár utána reagált neked egy hsz-ben sztem akár azt is veheted megoldásnak és akkor még az én "elgondolásom" is megmaradhatna.
Az Eisteini elmélet-nél térben történik az utazás és olyankor az idő amúgyis a megszokott irányba halad. Viszont mi most időutazásról beszélünk aminél akár a múltba akár a jövőbe utazhatunk. Am a te elméletedben az időutazás kicsit olyan mint az Időgép című filmben ,hogy közben pörög a számláló és az idő utazó számára telik közben az idő.
Sztem meg inkább úgy fogd fel a dolgot ,hogy van egy drótod (vehetjük a két irányba végtelen drótnak vagy karikának, oválnak stb nem ez a lényeg) hanem ,hogy azt a pontot ahol éppen vagy hozzáérinted ahoz a ponthoz ahova menni szeretnél egyszóval meghajlítod a drótot (időt).
"A nagy birodalmakat sosem a külső ellenség győzi le, hanem a belső ellentétek és gyengeségek."

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.03.26. 22:35

Lachlan Weaver írta:
joe machine írta: Ez nem minden esetben igaz, helyezd pontosan el a szituációt, ki mikor hol van és megbeszéljük.
:o Nem volt elég egyértelmű?
T2-ben ha meghalna az ifjú John akkor elektromos kisülések közepette tűnne el a védelmére visszaküldött T800.
Ismerem ezt az elméletet, ami szerint az idővonalban való elhelyezkedéstől függetlenül, ha valakinek megszüntetem a létezésének alapját, akkor megszűnik ő maga is bárhol tartózkodik is az időben.
De én másként gondolom, ha változás történik, az csak a változás utáni idővonalat érinti, ha valaki abból a jövőből kilépett vissza a múltba, akkor az nem hat vissza rá, mivel az idővonal frissülése nem fog átfutni rajta, hiszen nincs ott.
Magyarán, ha John meghal a T2-ben, a T800 ottmarad és egy teljesen más jövő veszi kezdetét attól a pillanattól kezdve John nélkül.
Itt a Te elméleted alapján sem szűnik meg a T800 létezése John halálával, hanem követve a logikát, az idővonalban való elhelyezkedésében állna be változás, hiszen nem lenne alapja a visszaküldésének, így vissza kéne kerülnie a jövőbe, ráadásul mivel John programozta át ezért még vissza is változna a John előtti állapotba. Ez így nem lenne frankó szerintem.

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.03.30. 12:28

Megszületett a nagy egységesítés, Convar barátommal napok óta küzdünk vele és most a sok béta után itt az RC változat.

T1-T2-T3-T4-TSCC Egyesített Idővonal

• 1997-től - Az ellenállás szerveződik - Kyle: „feltűnt egy ember, aki megtanított minket harcolni a gépek ellen” - John Connor válik az ellenállás vezetőjévé.
• 2027 - A Skynet 1 vesztésre áll ezért visszaküld egy T800-st 1984-be megölni Sarah Connort. John Connor visszaküldi Kyle-t megvédeni az édesanyját. A küldetés sikeres, Sarah életben marad.

• Az idővonal 1985-től frissül amiatt, hogy megvalósulnak a visszaküldések, így John apja Kyle lesz. Valamint a Cyberdyne gyárában megtalálják a T800-as törött chipjét, mely új ötleteket adva a fejlesztőknek, más útra tereli a computerek fejlesztését, így Skynet 1 nem jön létre újra.
• 1985 - től: Sarah Connor az átélt események hatására megváltozik, élethivatása lesz a Skynet elleni harc.
• 1994 - Sarah Connor-t elmegyógyintézetbe zárják, miután megpróbál felrobbantani egy számítógépeket készítő gyárat. Nem sokkal ezután John Connor nevelőszülőkhöz kerül
• 1997 - A Cyberdyne által létrehozott, a T800 törött chipjén alapuló computer-rendszert megveszi a Hadsereg, a rendszer öntudatra ébred és létrejön Skynet 2. Ismét bekövetkezik az ítélet napja.
• 1997-től - Az ellenállás szerveződik, John Connor válik az ellenállás vezetőjévé.
• 2027 - A Skynet 2 vesztésre áll ezért visszaküld egy T1000-st 1995-be megölni John Connort. John Connor visszaküld egy T800-ast megvédeni saját magát. A küldetés sikeres, John életben marad. Az idővonal 1995-től frissül a visszaküldések miatt.

• 1995 - Sarah, Miles Dyson, John és a T800-as betörnek a Cyberdyne Systems-hez és megsemmisítik az ott folyó projektet. Skynet 2 alapja elpusztul. Ezután Sarah, John és a T800-as elpusztítják a T1000-st, majd a T800-st könnyek közepette elpusztítja maga John.
• 1995 - től John és Sarah bújkál.
• 1997 - Sarah meghal rákban, John egyedül marad, depressziós lesz.
• 2003 - A Cyberdyne Systems ismét egy MI kifejlesztésén dolgozik. A kormány átveszi a hatalmat a Cyberdyne Systems felett.
• 2004 - John találkozik Katherine Brewsterrel
• 2004 - Az MI -ből létrejön Skynet 3, amely öntudatra ébred és ismét eljön az ítélet napja. Egy idő után John Connor kerül az ellenállás élére.
• 2032 - John-t megöli egy T850.
• 2033. október 28. - Az ellenállás elfogja a gépet és Katherine átprogramozza. Skynet 3 vesztésre áll, visszaküldi a T-X-t, az ellenállás pedig az elfogott T850-t 2004-be. Az idővonal 2004-től frissül a visszaküldések miatt.

• 2004. augusztus 11. 2:11 - Megérkezik a T-X. Elsődleges feladata likvidálni John Connor-t. Másodlagos feladata, hogy likvidálja a leendő ellenállás ismert tagjait.
• 2004. augusztus 11. 2:33 - A T850-as modellje megérkezik. Elsődleges feladata, hogy megvédje John Connor-t. A T-X eközben végez szinte az összes másodlagos célponttal.
• 2004. augusztus 11. 5:33 - A T-X rátalál Katherine Brewster-re. A T850-as segítségével elmenekülnek.
• 2004. augusztus 11. 18:07 - Brewster tábornok aktiválja a Skynet 3-at, mely a T-X segítségével öntudatra ébred. A T-X által átprogramozott T-1-es modellek likdiválják az ott dolgozókat. T-X által halálos sebet szerzett Brewster tábornok meghal, előtte utasításba adja Katherine-nek és John-nak, hogy menjenek Crystal Peak-be.
• 2004 augusztus 11. 19:47 - A T-X újabb likvidálási kísérlete kudarcot vall. A T850-es modellel együtt megsemmisül. John és Katherine ráébred arra, hogy az őket védelmező gép elsődleges feladata az volt, hogy olyan helyre vigye őket, ahol biztonságban túlélhetik a nukleáris háborút. A Skynet ezalatt pedig útnak indítja első rakétáit.
• 2018 -tól a Terminator 4 teljes cselekménye: John Connor az emberiség vezetője lesz és elpusztítja a Skynet központját. A Skynet nyolc évvel a tervezett előtt megalkotja a T800-as szériát.
• 2032 után - John Connor felkészülve a T850-től kapott infókból most megmenekült. Visszaküld egy ellenállót 1996-ba megfelelő gyógyszerekkel, hogy megmentse Sarah Connort, anélkül ,hogy Sarah tudomást szerezne a beavatkozásról. Ezután az ellenálló egy nem ismert küldetést hajt végre a Cyberdyne ellen. A Skynet visszaküldéséről nincs info ebben az idővonalban.

• 1997 - Az idővonal frissül és jelentősen megváltozik, mivel Sarah nem ekkor hal meg, így John sem marad egyedül, nem lesz depressziós, sorsa teljesen más irányt vesz, nem találkozik Katherine Brewsterrel.
• 1997- től - a Cyberdyne Systems vezetése is megváltozott a visszaküldött ellenállónak köszönhetően, ezért azóta módosult a project. Most egy 10-15 fős csoportot hoznak létre (Andy Goode-dal) egy MI fejlesztésére a Hadsereg megrendelése alapján.
• 1997- től - Alternatíva: Andy a Cyberdyne-ben végzett munkája mellett otthon egy sakkcomputert fejleszt, melyet TURK-nek hív.
• Ellison, Dixon és a többi egyéb szereplő életéről nincs adat ebben az idővonalban.
• 2011 - Az Andy Goode féle csoport MI-jét megvette a Hadsereg, a MI bemérgesedik, Andy nem tudja megnyugtatni, létrejön Skynet 4, és ismét eljön az ítélet napja, John Connor az ellenállással megkezdi a harcot.
• 2011- Alternatíva: Cyberdyne projekt sorsa ismeretlen, viszont Andy TURK 1 gépét megvette a Hadsereg, az MI öntudatra ébred, bemérgesedik, létrejön Skynet 4 és ismét eljön az ítélet napja.
• 2015 - John Connor és Kyle Reese fogságba esik, s egy Skynet munkatáborba kerül. Innen később megszöknek.
• 2026. December 8. - Az emberi ellenállás visszaszerzi az irányítást a Skynet-től Serrano Point fellet.
• 2027 - Charles Fischer tanítja a gépeket, Derek megkínzása, Jessi tengeralattjárós kalandja, Skynet 4 új terminátor-tipusokat gyárt (Cameron), Andy Goode Billy Wisher álnéven él. Megjelenik a gépi ellenállás: Olajfúrótornyos termik, Cameron és C. Weaver. Billy Wisher fogságba esik, majd ez idő alatt bevallja Derek-nek, hogy eredeti neve Andy Goode, és ő az, aki megalkotta a Skynet 4-t, ami 2011-ben aktivizálódik. Derek Reese és pár ellenálló visszaküldése 2007-be az MI elpusztítására és egyéb célpontok ellen. Cameron elfogása, átprogramozása, majd visszaküldése 1999-be.
• 2027 - Skynet 4 visszaküld ismeretlen időponttól terminátorokat megszervezni saját létrejöttét (coltan, szürkeruhások, HK építés, Kaliba), valamint elpusztítani John Connort (Cromartie)

• 1999. Június 29. - Megérkezik Cameron azzal a feladattal, hogy megvédje John Connor-t.
• 1999 - 2006 Ez az a periódus az időben, amit Sarah és John teljesen kihagytak. Ez az az időszakasz, melyben ők gyakorlatilag nem léteztek, ugyanis átugrották. Ez idő alatt Charley Los Angeles-be költözik, ahol feleségül veszi Michelle-t. James Ellison nyomozó lesz, Enrique pedig az F.B.I.-jal megegyezik, s besúgó lesz. Sarah-t és John-t pedig halottnak nyilvánítják.
• 1999 -től Talán a Cam által kiváltott időugrás és a Skynet 4 általi visszaküldések miatt megváltozik a jövő, Andy otthagyja az egyetemet, nem lesz tagja az MI-t létrehozó csoportnak, így otthon nekilát a TURK 1-nek. A Cyberdyne MI projektje tovább fut Andy nélkül, majd a szoftvert a Kaliba co. megszerzi, ez lesz a Kaliba Skynet alapja és ez fogja John Henryt megtámadni( a Cyberdyne nevét John Henry később megtalálja az őt megtámadó kód megjegyzéseiben)
• 2007 - Sarah felgyújtja Andy házát, a TURK 1 és így az alternatíva szerint ebből létrejövő Skynet 4 alapja megsemmisül.
• 2007 - Andy megépíti a TURK 2-t, melyből ismét létrejönetne Skynet 4, azonban megérkezik C. Weaver, aki megveszi és megkezdi J. Henry létrehozását-t.
• 2007. November 14 - Derek elviszi John-t egy parkba, ahol megmutatja neki, melyik gyermek Kyle Reese.
• 2009 - J. Henry-t megtámadják, a Kaliba által létrehozott Skynet, ami már aktív, de még nem támad.
• 2011. Április 21. - A Kaliba Skynet támad, mivel J.Henry nincs jelen, Sarah és Ellison nem tudják ezt megakadályozni, így ismét bekövetkezik az ítélet napja.
• 2013 - Sarah Connor halála. Azzal, hogy hat évet ugrott az időben, nem változtatta meg sorsát, csupán elodázta. Az Ítélet napja után nem volt lehetősége orvosi kezelésre, így belehalt a rákkal folytatott küzdelembe. (Egyes források szerint az Ítélet napja eljövetelekor halt meg a nukleáris tűz által).
• 2027 - John Connor és C. Weaver a jövőben vannak, Allison, Kyle, Derek él (mivel ebben az idővonalban megszületnek és gyerekként élnek 95-08 között), a háború most a Kaliba Skynet - tel folyik.
• TSCC 3. évad

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.03.30. 13:48

joe machine írta:Megszületett a nagy egységesítés, Convar barátommal napok óta küzdünk vele és most a sok béta után itt az RC változat.

T1-T2-T3-T4-TSCC Egyesített Idővonal

• 1997-től - Az ellenállás szerveződik - Kyle: „feltűnt egy ember, aki megtanított minket harcolni a gépek ellen” - John Connor válik az ellenállás vezetőjévé.

• 1995 - Sarah, Miles Dyson, John és a T800-as betörnek a Cyberdyne Systems-hez és megsemmisítik az ott folyó projektet. Skynet 2 alapja elpusztul. Ezután Sarah, John és a T800-as elpusztítják a T1000-st, majd a T800-st könnyek közepette elpusztítja maga John.
• 2003 - A Cyberdyne Systems ismét egy MI kifejlesztésén dolgozik. A kormány átveszi a hatalmat a Cyberdyne Systems felett.
• 2004 - Az MI -ből létrejön Skynet 3, amely öntudatra ébred és ismét eljön az ítélet napja. Egy idő után John Connor kerül az ellenállás élére.
• 2033. október 28. - Az ellenállás elfogja a gépet és Katherine átprogramozza. Skynet 3 vesztésre áll, visszaküldi a T-X-t, az ellenállás pedig az elfogott T850-t 2004-be. Az idővonal 2004-től frissül a visszaküldések miatt.

• 2004. augusztus 11. 2:11 - Megérkezik a T-X. Elsődleges feladata likvidálni John Connor-t. Másodlagos feladata, hogy likvidálja a leendő ellenállás ismert tagjait.
• 2004. augusztus 11. 2:33 - A T850-as modellje megérkezik. Elsődleges feladata, hogy megvédje John Connor-t. A T-X eközben végez szinte az összes másodlagos célponttal.
• 2004. augusztus 11. 5:33 - A T-X rátalál Katherine Brewster-re. A T850-as segítségével elmenekülnek.
• 2004. augusztus 11. 18:07 - Brewster tábornok aktiválja a Skynet 3-at, mely a T-X segítségével öntudatra ébred. A T-X által átprogramozott T-1-es modellek likdiválják az ott dolgozókat. T-X által halálos sebet szerzett Brewster tábornok meghal, előtte utasításba adja Katherine-nek és John-nak, hogy menjenek Crystal Peak-be.
• 2004 augusztus 11. 19:47 - A T-X újabb likvidálási kísérlete kudarcot vall. A T850-es modellel együtt megsemmisül. John és Katherine ráébred arra, hogy az őket védelmező gép elsődleges feladata az volt, hogy olyan helyre vigye őket, ahol biztonságban túlélhetik a nukleáris háborút. A Skynet ezalatt pedig útnak indítja első rakétáit.
• 2018 -tól a Terminator 4 teljes cselekménye: John Connor az emberiség vezetője lesz és elpusztítja a Skynet központját. A Skynet nyolc évvel a tervezett előtt megalkotja a T800-as szériát.
• 2032 után - John Connor felkészülve a T850-től kapott infókból most megmenekült. Visszaküld egy ellenállót 1996-ba megfelelő gyógyszerekkel, hogy megmentse Sarah Connort, anélkül ,hogy Sarah tudomást szerezne a beavatkozásról. Ezután az ellenálló egy nem ismert küldetést hajt végre a Cyberdyne ellen. A Skynet visszaküldéséről nincs info ebben az idővonalban.

• 1997 - Az idővonal frissül és jelentősen megváltozik, mivel Sarah nem ekkor hal meg, így John sem marad egyedül, nem lesz depressziós, sorsa teljesen más irányt vesz, nem találkozik Katherine Brewsterrel.
• 1997- től - a Cyberdyne Systems vezetése is megváltozott a visszaküldött ellenállónak köszönhetően, ezért azóta módosult a project. Most egy 10-15 fős csoportot hoznak létre (Andy Goode-dal) egy MI fejlesztésére a Hadsereg megrendelése alapján.
• 1997- től - Alternatíva: Andy a Cyberdyne-ben végzett munkája mellett otthon egy sakkcomputert fejleszt, melyet TURK-nek hív.
• Ellison, Dixon és a többi egyéb szereplő életéről nincs adat ebben az idővonalban.
• 2011 - Az Andy Goode féle csoport MI-jét megvette a Hadsereg, a MI bemérgesedik, Andy nem tudja megnyugtatni, létrejön Skynet 4, és ismét eljön az ítélet napja, John Connor az ellenállással megkezdi a harcot.
• 2011- Alternatíva: Cyberdyne projekt sorsa ismeretlen, viszont Andy TURK 1 gépét megvette a Hadsereg, az MI öntudatra ébred, bemérgesedik, létrejön Skynet 4 és ismét eljön az ítélet napja.
• 2027 - Charles Fischer tanítja a gépeket, Derek megkínzása, Jessi tengeralattjárós kalandja, Skynet 4 új terminátor-tipusokat gyárt (Cameron), Andy Goode Billy Wisher álnéven él. Megjelenik a gépi ellenállás: Olajfúrótornyos termik, Cameron és C. Weaver. Billy Wisher fogságba esik, majd ez idő alatt bevallja Derek-nek, hogy eredeti neve Andy Goode, és ő az, aki megalkotta a Skynet 4-t, ami 2011-ben aktivizálódik. Derek Reese és pár ellenálló visszaküldése 2007-be az MI elpusztítására és egyéb célpontok ellen. Cameron elfogása, átprogramozása, majd visszaküldése 1999-be.
• 2027 - Skynet 4 visszaküld ismeretlen időponttól terminátorokat megszervezni saját létrejöttét (coltan, szürkeruhások, HK építés, Kaliba), valamint elpusztítani John Connort (Cromartie)

• 1999 - 2006 Ez az a periódus az időben, amit Sarah és John teljesen kihagytak. Ez az az időszakasz, melyben ők gyakorlatilag nem léteztek, ugyanis átugrották. Ez idő alatt Charley Los Angeles-be költözik, ahol feleségül veszi Michelle-t. James Ellison nyomozó lesz, Enrique pedig az F.B.I.-jal megegyezik, s besúgó lesz. Sarah-t és John-t pedig halottnak nyilvánítják.
• 1999 -től Talán a Cam által kiváltott időugrás és a Skynet 4 általi visszaküldések miatt megváltozik a jövő, Andy otthagyja az egyetemet, nem lesz tagja az MI-t létrehozó csoportnak, így otthon nekilát a TURK 1-nek. A Cyberdyne MI projektje tovább fut Andy nélkül, majd a szoftvert a Kaliba co. megszerzi, ez lesz a Kaliba Skynet alapja és ez fogja John Henryt megtámadni( a Cyberdyne nevét John Henry később megtalálja az őt megtámadó kód megjegyzéseiben)
• 2007 - Sarah felgyújtja Andy házát, a TURK 1 és így az alternatíva szerint ebből létrejövő Skynet 4 alapja megsemmisül.
• 2007 - Andy megépíti a TURK 2-t, melyből ismét létrejönetne Skynet 4, azonban megérkezik C. Weaver, aki megveszi és megkezdi J. Henry létrehozását-t.
• 2027 - John Connor és C. Weaver a jövőben vannak, Allison, Kyle, Derek él (mivel ebben az idővonalban megszületnek és gyerekként élnek 95-08 között), a háború most a Kaliba Skynet - tel folyik.
• TSCC 3. évad
huhhh.....,ehhez most idő kell. Visszajövök.

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.03.30. 15:44

joe machine írta:• 1965 - Sarah Connor megszületik.

• TSCC 3. évad
Nekem teccik :)

Annyit tennék még hozzá, hogy mivel a pirossal jelölt rész csak a mi fantazmagóriánk (pontosabban én voltam anno az ötletgazda :mrgreen: ), ezért ki-ki döntse el belátása szerint, hogy elfogadja-e így a dolgot vagy sem. Nem kötelező ;)

Aki nem, az továbbra is tudja külön kezelni a T3 T4 (kékkel jelölve) és a TSCC T-Univerzumát ebben is. A filmeké ezesetben a piros részig tart, a TSCC-é pedig akkor rajzolódik ki, ha a beszínezett sorok mellőzöttek.

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.03.30. 18:11

convar írta: Nekem teccik :)
Na még szép... :mrgreen:
convar írta: Annyit tennék még hozzá, hogy mivel a pirossal jelölt rész csak a mi fantazmagóriánk (pontosabban én voltam anno az ötletgazda :mrgreen: ), ezért ki-ki döntse el belátása szerint, hogy elfogadja-e így a dolgot vagy sem. Nem kötelező ;)
Így van, annyit tennék hozzá, hogy a lehető legkevesebb plusz infót vittük bele, csak amennyi kellett az időfolyam folyamatosságához. És minden kritikát szívesen fogadunk.

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.03.31. 11:32

Jó!! az én agyam már integrálta..., most nincs sok időm elmélyülni benne, de első olvasásra tetszik!
Ügyesek vagytok!

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.05.14. 10:33

Itt egy nagyon jó cikk az időutazásról ráadásul tudományos alapokon. Ha az egyik legnagyobb elméleti fizikus komolyan gondolkodik róla és nem söpri le az asztalról az időutazás tényét, akkor azt mondom: minden lehetséges.

Időutazás Stephen Hawkinggal

A neves fizikus és kozmológus a brit Daily Mailben nem is egy, de rögtön három elméletileg valószerű ötletét osztotta meg a közvéleménnyel. Mindenekelőtt fogadjuk el azt a nézetet hogy az idő, akárcsak a szélesség, a magasság és a hosszúság, egy dimenzió. Hawking az autóvezetést hozta fel példaként. Előre haladunk. Ez egy irány. Jobbra vagy balra kanyarodhatunk, ez egy másik irány. Felfelé haladunk egy hegyi szakaszon, ez a harmadik. A negyedik pedig az idő.

"Az időutazásról szóló filmekben gyakran láthatunk hatalmas, energiazabáló gépeket. A gép létrehoz egy utat a negyedik dimenzión keresztül, egy alagutat az időn át. Egy időutazó, egy bátor, vakmerő személy, felkészülve a nagy ismeretlenre, belép az időalagútba és kilép valamikor egy másik időpontban. Az elv túlzottnak tűnhet és elképzelhető, hogy a valóság teljesen más, az ötlet önmagában mégsem annyira elrugaszkodott" - írja Hawking.

A fizika törvényei valójában összeegyeztethetők az időutazás gondolatával, pontosan a sokat emlegetett féreglyukakon keresztül. "Az az igazság, hogy mindenfelé féreglyukak vesznek körül minket, csak túl kicsik, hogy lássuk azokat. A tér és az idő mélyedéseiben és hasadékaiban alakulnak ki" - folytatja Hawking. "Semmi nem sima vagy szilárd. Ha bármit elég közelről veszünk szemügyre, lyukakat és redőket fedezünk fel bennük. Ez egy alapvető fizikai elv, ami az időre is vonatkozik."

Hawking szerint ha elmegyünk a legkisebb, az atomoknál is kisebb méretekig, akkor eljutunk egy helyre, amit kvantumhabnak neveznek. Itt léteznek a féreglyukak, olyan parányi alagutak vagy átvágások a térben és az időben, melyek folyamatosan formálódnak, eltűnnek és újraalakulnak ebben a kvantum világban, összekötve két különböző helyet és időt. Ezek az alagutak túl kicsik, hogy egy tárgyat vagy egy embert átjuttassunk rajtuk, a fizikusok azonban hiszik, hogy egy-egy féreglyuk elcsíphető és eléggé felnagyítható egy ember, vagy akár egy űrhajó számára is.

"Elméletileg egy időalagút vagy féreglyuk nemcsak arra képes, hogy egy másik bolygóra eljuttasson minket. Ha mindkét vége egyazon helyre esik és a távolság helyett az idő választja el őket egymástól, akkor az űrhajó ugyanoda, csak egy másik múltba érkezik meg. Talán a dinoszauruszok szemtanúi lehetnének egy űrhajó leszállásának" - írja Hawking. Valószínűsíthető azonban, hogy az utazás csak a jövőbe lehetséges. Elvileg a természet törvényei lehetetlenné teszik a múltba való visszautazást, hogy az ok-okozat közötti kapcsolódások ne sérüljenek. Vegyünk csak egy sokat boncolgatott paradoxont, mely szerint ha visszautazva a múltba egy olyan eseményt idézünk elő, ami meggátolja a megszületésünket, akkor hogyan voltunk képesek a jövőben létezni és visszautazni az időben?

Visszatérve a féreglyukak felnagyításához, Hawking szerint a sugárzási visszacsatolás miatt minden használható méretűre kitágított féreglyuk összeomlik, tehát ezek alkalmatlanok a tényleges utazásra. Van azonban egy másik út is, az idő váltakozó folyamának irányítása. "Az idő úgy folyik, mint egy folyó és úgy tűnik, mintha mindannyian kérlelhetetlenül haladnánk ezzel az időáramlattal. Az idő azonban más tekintetben is hasonlít a folyóhoz. Különböző helyeken, különböző sebességekkel folyik, és ez a kulcsa a jövőbe való utazásnak" - tette hozzá, felidézve Albert Einstein 100 évvel ezelőtti felvetését, miszerint lehetnek olyan helyek a térben, ahol az idő lelassul, míg más területeken felgyorsul; ez Hawking szerint teljes egészében helytálló.

A bizonyítékot megtalálhatjuk a Globális Helymeghatározó Rendszer (GPS) műhold hálózatában. "Minden műholdban van egy nagyon pontos óra. Azonban annak ellenére, hogy pontosak, minden egyes nap egy másodperc milliomod részének egyharmadával előbbre járnak a földi óráknál. A rendszer kénytelen korrigálni ezt a csúszást, máskülönben ez a parányi különbség felborítaná az egész helymeghatározást, ezáltal az összes GPS eszköz egyetlen nap alatt 10 kilométert tévedne."

Einstein felismerte, hogy az anyag magával vonszolja az időt és lelassítja azt, ezért lassabb az idő múlása a Földön, mint az űrben. Minél nagyobb tömegű az objektum, annál erősebb ez a lassulás. "Ez a döbbenetes valóság nyitja meg a lehetőség kapuját a jövőbe való időutazás előtt" - tette hozzá Hawking. Az időutazás kulcsai a fekete lyukak, melyek annyira sűrűek, hogy gravitációjuk még a fényt sem hagyja megszökni. "Egy fekete lyuk drámai hatást gyakorolhat az időre, jobban lelassítja, mint bármi más a galaxisban, ezáltal egy természetes időgéppé válik."

Lássuk a működési elvet. Vegyünk egy szupernagy tömegű fekete lyuk körül keringő űrhajót a Tejút közepén, 26 000 fényévnyire. A Földről úgy tűnne, hogy a hajó egy kört 16 perc alatt tesz meg, írja Hawking. "A fedélzeten tartózkodók számára azonban lelassul az idő. Számukra minden 16 perc csak 8 percnek tűnne" - magyarázta a kozmológus. Elismeri hogy ez nem csupán hatékonynak, de kivitelezhetőnek sem nevezhető igazán, de nagy előnye, hogy nem idéz elő paradoxonokat.

Van azonban egy másik - jelenleg szintén kivitelezhetetlen lehetőség is, a fénysebességhez közeli utazás. "Ez az univerzum egy másik különös tényéből következik. A kozmikus sebességhatár másodpercenkénti 186 000 mérföld, vagyis a fénysebesség" - írja Hawking. "Ezt a sebességet semmi nem lépheti át, ez a tudomány egyik legelfogadottabb alapelve, de hiszik vagy sem, a fénysebességhez közeli utazás a jövőbe visz. Képzeljünk el egy sínt, ami körbe fut a Földön, egy szuper-gyorsvonat sínjét. A vonat elkezd gyorsulni, egyre gyorsabban és gyorsabban halad, újra és újra körbejárva a Földet. Ahhoz, hogy megközelítsük a fény sebességét, a vonattal egy másodperc alatt hétszer kellene körbe száguldani a Földet, a fény sebességét azonban soha nem éri el, csak megközelíti" - fejtegeti Hawking.

"Ekkor valami rendkívüli történik, az idő elkezd lassabban folyni a vonaton a világ többi részéhez képest, a lassulás hasonló a fekete lyuk közelében végbe menőhöz, csak sokkal erőteljesebb. A vonaton minden olyan, mint egy lassított felvétel." Hawking szerint ez a kozmikus sebességhatár védelmében történik. Tegyük fel, hogy egy gyerek a kocsikon át a vonat eleje felé fut. "Az ő előre irányuló mozgási sebessége hozzáadódik a vonat sebességéhez, felmerül tehát a kérdés, hogy a gyermek nem sértheti-e meg a sebességkorlátot? A válasz nem" - felel azonnal a kérdésre Hawking.

"A természet törvényei az idő lelassításával a vonaton meggátolják a lehetőséget. A gyerek egyszerűen nem képes olyan gyorsan futni, hogy áttörje a határt, az idő mindig pont annyira lassul le, hogy megvédje a sebességkorlátot" - ez a lényege annak, hogy miért lehetséges az időutazás a jövőbe. "Képzeljük el, hogy a vonat 2050. január 1-jén elhagyja az állomást, 100 éven át járja körbe-körbe a Földet, majd 2150-ben újév napján megáll. Az utasok számára mindössze egy hét telt el, mivel az idő annyira lelassult a vonat belsejében. Amikor kilépnek egy teljesen más világ tárul eléjük. Egy hét alatt 100 évet utaztak előre, a jövőbe" - írja Hawking.

Jelenleg a Földön végbemenő leggyorsabb mozgás a CERN legnagyobb részecskegyorsítójában zajlik. "Amikor bekapcsolják, a részecskék nulláról közel 100 000 km/h-ra gyorsulnak egyetlen másodperc töredéke alatt. Fokozva az energiát a részecskék egyre gyorsabbá válnak, egészen addig míg egy másodperc alatt tizenegyezerszer körbe nem mennek az alagútban. Ez azonban ugyanolyan, mint a vonat: soha nem érik el a végsebességet, csak a határ 99,99 százalékát. Azonban amikor ez bekövetkezik a részecskék is elkezdenek utazni az időben. Ezt egy rendkívül rövid életű részecskétől, a pi-mezontól tudjuk, ami általában a másodperc 25 milliárdod része alatt elbomlik, azonban amikor fényéhez közeli sebességre gyorsítják, harmincszor tovább marad fenn."

Ahhoz, hogy az embereket ilyen sebességre gyorsítsuk, az űrben kell lennünk, állapítja meg Hawking, hozzátéve hogy mindeddig a leggyorsabb ember 40 000 km/h sebességgel haladt az Apollo 10 fedélzetén. "Az időutazáshoz ennél kétezerszer gyorsabban kell haladnunk. Ehhez egy jóval nagyobb hajóra van szükség, egy igazi gigantikus űrjárműre, ami elég nagy a közel fénysebességre való gyorsításhoz szükséges üzemanyag mennyiség szállítására. A kozmikus sebességhatár megközelítéséhez hat teljes évre lenne szükség teljes energián. Elméletben képesek lennénk rendkívüli távolságok megtételére egy emberi élet leforgása alatt. A galaxis peremét 80 év alatt érhetnénk el" - összegzett Hawking.

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.05.14. 14:06

Hmmm...hmmm...érdekes írás volt, köszi. De ha Hawkingsnak igaza van, és csak előre lehet időutazni (érdekes, hogy 2x is feltűnt a szövegben a a természet törvényei kifejezés), akkor a Skynet b.hatja :mrgreen:

A végén, a CERN legnagyobb részecskegyorsítója alatt nem a svájci LHC-t értette?

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.05.14. 14:24

convar írta:Hmmm...hmmm...érdekes írás volt, köszi. De ha Hawkingsnak igaza van, és csak előre lehet időutazni (érdekes, hogy 2x is feltűnt a szövegben a a természet törvényei kifejezés), akkor a Skynet b.hatja :mrgreen:

A végén, a CERN legnagyobb részecskegyorsítója alatt nem a svájci LHC-t értette?
De azt. Hawking egyébként nem zárta ki a múltba utazást mint elméleti lehetőséget. :!: És ez a lényeg. ;)

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.05.14. 19:10

joe machine írta:Hawking egyébként nem zárta ki a múltba utazást mint elméleti lehetőséget. :!: És ez a lényeg. ;)
Nem zárta ki, de ahogy fogalmazott, "Valószínűsíthető azonban, hogy az utazás csak a jövőbe lehetséges. Elvileg a természet törvényei lehetetlenné teszik...". Tehát azon a véleményen van, hogy inkább nem. De persze ő se Isten, "csak" egy tudós, tehát nem biztos, hogy igaza van, és ez a lényeg ;)

Mechanophil
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Mechanophil » 2010.07.29. 21:25

convar írta:
joe machine írta:Hawking egyébként nem zárta ki a múltba utazást mint elméleti lehetőséget. :!: És ez a lényeg. ;)
Nem zárta ki, de ahogy fogalmazott, "Valószínűsíthető azonban, hogy az utazás csak a jövőbe lehetséges. Elvileg a természet törvényei lehetetlenné teszik...". Tehát azon a véleményen van, hogy inkább nem. De persze ő se Isten, "csak" egy tudós, tehát nem biztos, hogy igaza van, és ez a lényeg ;)
Pontosabban hogy: "Elvileg a természet törvényei lehetetlenné teszik a múltba való visszautazást, hogy az ok-okozat közötti kapcsolódások ne sérüljenek."

De nekem erről ez jut eszembe: "People assume that time is a strict progression of cause to effect, but actually from a non-linear, non-subjective viewpoint, it's more like a big ball of wibbly-wobbly, timey-wimey... stuff." /Doctor/ ;) Bár a Terimnátor univerzum nem timey-wimey kompatibilis annyira az alternatívvalóságkeltő időszemlélet miatt. :D Érdekes, hogy ha a jövőbelátó álmok tényleg jövőbelátóak, nem pedig véletlen szüleményei, akkor információ kerül a jövőből múltba. Itt nem sérül akkor az ok-okozat? Alternatív valóság keletkezik, azaz α-valóságban megtörténik minden a maga útján, majd visszamegy az infó, és megszüli β, azaz béta valóságot, amelyben előzetes információ van a későbbiekről, és folyton újabb és újabb realitások születnek? Vagy inkább az idő tényleg egy "izgő-mozgó idő-bigyó... izé", ahol ez normál dolog egyetlen valóságon belül?
"People assume that time is a strict progression of cause to effect, but actually from a non-linear, non-subjective viewpoint - it's more like a big ball of wibbly wobbly... timey wimey... stuff."
— The Doctor

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.07.29. 23:33

Mechanophil írta:Érdekes, hogy ha a jövőbelátó álmok tényleg jövőbelátóak, nem pedig véletlen szüleményei, akkor információ kerül a jövőből múltba. Itt nem sérül akkor az ok-okozat? Alternatív valóság keletkezik, azaz α-valóságban megtörténik minden a maga útján, majd visszamegy az infó, és megszüli β, azaz béta valóságot, amelyben előzetes információ van a későbbiekről, és folyton újabb és újabb realitások születnek?
Uhh, érdekesen fogalmaztál, de sztem ez lesz a jó :) Ez az ún. kazetta elv, mert minden időben visszaugrással onnantól újraíródik a történelem. Én ebben hiszek :)

Mechanophil
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Mechanophil » 2010.07.30. 10:59

convar írta:Uhh, érdekesen fogalmaztál, de sztem ez lesz a jó :) Ez az ún. kazetta elv, mert minden időben visszaugrással onnantól újraíródik a történelem. Én ebben hiszek :)
Hát, én általában inkább timey-wimey párti vagyok, azaz, hogy nincs múltmegváltoztatás, mert amit visszamenve csinálnék a múltban, azt ugye visszamenve már megcsináltam a múltban, a jelen pedig már ennek az eredménye... De egy Terminátor féle filmben ezt nemigen lehetne kiaknázni :D gyakorlatilag értelmét vesztené ezzel az egész, úgyhogy ez a kazettás (ezt tényleg így hívják?) épkézláb elgondolás, meg az embernek legelőször ez szokott az eszébe jutni, ez az idővonal-összefoglaló meg szerintem teljesen a helyén van, és logikus is, kezdve azzal az eredeti Johnnal, aki nem Kyle fia, és a béta valóságban meg sem születik (róla sokan elfeledkeznek :lol: pedig felold minden paradoxont). A második John meg eszerint a környezet nyomására került az eredeti John Connor szerepébe. Érdekes, de logikus.

A jövőbe látó álmokkal csak azt akartam, hogy ha azok a valóságban nem véletlen szülemények, hanem mondjuk tényleg a jövőt álmodja meg előre az ember, akkor ez ugye időutazás, mert információ jön vissza. És hogy akkor erre vajon mit lehetne ráhúzni, melyik verziót?
"People assume that time is a strict progression of cause to effect, but actually from a non-linear, non-subjective viewpoint - it's more like a big ball of wibbly wobbly... timey wimey... stuff."
— The Doctor

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.07.30. 11:30

Törölt hsz!
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára joe maschine 2010.08.02. 15:56-kor.

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.08.02. 15:54

Mechanophil írta:
convar írta:
Pontosabban hogy: "Elvileg a természet törvényei lehetetlenné teszik a múltba való visszautazást, hogy az ok-okozat közötti kapcsolódások ne sérüljenek."

De nekem erről ez jut eszembe: "People assume that time is a strict progression of cause to effect, but actually from a non-linear, non-subjective viewpoint, it's more like a big ball of wibbly-wobbly, timey-wimey... stuff." /Doctor/ ;) Bár a Terimnátor univerzum nem timey-wimey kompatibilis annyira az alternatívvalóságkeltő időszemlélet miatt. :D Érdekes, hogy ha a jövőbelátó álmok tényleg jövőbelátóak, nem pedig véletlen szüleményei, akkor információ kerül a jövőből múltba. Itt nem sérül akkor az ok-okozat? Alternatív valóság keletkezik, azaz α-valóságban megtörténik minden a maga útján, majd visszamegy az infó, és megszüli β, azaz béta valóságot, amelyben előzetes információ van a későbbiekről, és folyton újabb és újabb realitások születnek? Vagy inkább az idő tényleg egy "izgő-mozgó idő-bigyó... izé", ahol ez normál dolog egyetlen valóságon belül?
Az időutazás azon formája, mely a filmekben, könyvekben megtalálható, a hivatalos tudomány szerint nem létezik a múlt megváltoztathatatlansága, a paradoxonok stb. miatt.
De mégis léteznek olyan jóslatok - és most önkényesen kiragadok 3 nagyon elgondolkodtató jóslatot - a Nostradamusi próféciák, a pálmalevekre írt jövendölések és a 3 fatimai jóslat( mely az egyház által is hivatalosan elismert jóslat), amik teljesen új gondolkodásmódra késztetik még a szkeptikus embert is.
Tulajdonképp nem is a jóslatok tartalma a lényeg, nem hinni kell bennük, csak felismerni, hogy egyáltalán léteznek, mert a jelentőségük önmagukban van.
Hiszen ez nem mást jelent, mint hogy valamilyen módon egyesek képesek jövőből származó információhoz jutni, ami mindjárt két kulcsfontosságú dolgot is igazolhat.
1. az időegyenes teljes hosszában létezik és nem csak a jelen fut
2. a jövőből visszajutó információ befolyásolja a történelmet, a jövő megváltoztaható, sőt már ki tudja hányszor módosult, attól föggően, hogy a fenti jóslatokat ki hányszor vette figyelembe döntései során.
Ha ezt elfogadjuk, akkor az időutazás elleni legfőbb érvek megdőltek.
Egy jelentős kérdés azért maradt: fizikailag is lehetséges-e a mozgás az időegyenesen vagy csak információ kinyerésére van mód. Mivel a jövő befolyásolható, a fizikai mozgásnak nem ez lehet az akadálya, hanem az anyag megjelenése a téridő különböző szegmenseiben, tekintettel az esetleges azonosságukra, vagy az anyagmennyiség vándorlási lehetőségeire, tekintettel a relatív anyaghiány/anyagtöbblet megjelenésére az adott téridő szegmensben.

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.08.02. 17:37

Mechanophil írta:ez a kazettás (ezt tényleg így hívják?)
Mostmár így :D Ezt a kifejezést am egy másik fórumon használta rá egy olyan illető, aki egyébként nem hisz benne :) De sebaj, sztem attól még nagyon találó :)
joe maschine írta:Hiszen ez nem mást jelent, mint hogy valamilyen módon egyesek képesek jövőből származó információhoz jutni, ami mindjárt két kulcsfontosságú dolgot is igazolhat.
2. a jövőből visszajutó információ befolyásolja a történelmet, a jövő megváltoztaható, sőt már ki tudja hányszor módosult, attól föggően, hogy a fenti jóslatokat ki hányszor vette figyelembe döntései során.
Miért? Azt eddig is tudtuk, hogy a jövő megváltoztatható, a kérdés az, hogy a múltat is meg lehet-e, nemde? Erre vonatkozóan viszont ez nem bizonyít semmit. Legalábbis sztem.

Mechanophil
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Mechanophil » 2010.08.02. 18:39

joe maschine írta: Az időutazás azon formája, mely a filmekben, könyvekben megtalálható, a hivatalos tudomány szerint nem létezik a múlt megváltoztathatatlansága, a paradoxonok stb. miatt.
De mégis léteznek olyan jóslatok - és most önkényesen kiragadok 3 nagyon elgondolkodtató jóslatot - a Nostradamusi próféciák, a pálmalevekre írt jövendölések és a 3 fatimai jóslat( mely az egyház által is hivatalosan elismert jóslat), amik teljesen új gondolkodásmódra késztetik még a szkeptikus embert is.
Tulajdonképp nem is a jóslatok tartalma a lényeg, nem hinni kell bennük, csak felismerni, hogy egyáltalán léteznek, mert a jelentőségük önmagukban van.
Hiszen ez nem mást jelent, mint hogy valamilyen módon egyesek képesek jövőből származó információhoz jutni, ami mindjárt két kulcsfontosságú dolgot is igazolhat.
Egy jelentős kérdés azért maradt: fizikailag is lehetséges-e a mozgás az időegyenesen vagy csak információ kinyerésére van mód. Mivel a jövő befolyásolható, a fizikai mozgásnak nem ez lehet az akadálya, hanem az anyag megjelenése a téridő különböző szegmenseiben, tekintettel az esetleges azonosságukra, vagy az anyagmennyiség vándorlási lehetőségeire, tekintettel a relatív anyaghiány/anyagtöbblet megjelenésére az adott téridő szegmensben.
Szerintem a jövő nem változtatható meg. A múltra az ember másképpen gondol, mint a jövőre, pedig a különbség szvsz nem az, hogy a múlt megváltoztathatatlan, a jövő pedig nem, hanem az, hogy a múltat már ismerjük, a jövőt pedig - többnyire - nem. Ennek ellenére SZVSZ az egész Univerzum adva van, annak ellenére is, hogy mi csak az aktuális jelenünket, illetve a múltat érezzük adottnak. Jóslat esetében a mi szemszögünkből nézve információ érkezik a jövőből, amit - elvileg - megváltoztathatnánk, de szerintem nem így van. Ha ugyanis megváltoztatnánk a jövőt, akkor miért jön vissza olyan infó, ami nem is úgy lesz. Ha pedig egy jövőből visszajött objektum - információ, álom, személy, tárgy, stb. - megváltoztathatná a jövőt, úgy ennyi erővel a jelenből múltba visszamenő ugyanezek is megváltoztathatnák a múltat, és onnantól kezdve a jelent. Ez pedig nyilván olyasmi, ami egy scifi-ben izgalmas, de a valóságban eléggé támadható volna, és megint vagy paradoxonok, vagy végeérhetetlen újvalóságkeletkezés volna az eredmény. Nem hiszem hogy különbséget tehetnénk a jövőből jelenbe és a jelenből múltba való utazás között, tekintve, hogy a jövőből jelenbe érkező objektum számára az éppen jelenből múltba utazás volt. Szerintem inkább az a helyzet, hogy egy nem lineáris, nem szubjektív nézőpontból ez egyáltalán nem így néz ki, hanem egy adott univerzum adott elemeinek tér- és időbeli interakciórendszereként, amely számukra aztán lehet múlt-jelen-jövő tagozódású, de külső nézőpontból egységes, úgy is mondhatnám, időn kívüli. (Így mi a múltba utazva nem változtathatunk, ahogy a jövőből érkező információ sem itt) Úgy is felfoghatjuk, hogy jövőlátáskor a jövő tkp. egy közelítés eredménye amely a potenciális cselekedeteid, és a potenciális látottak között történik, és csak egy nyugalmi állapot realizálódhat, amelyben a látottak megfelelnek a valóságnak.

Van egy személyes példám: Azt álmodtam, hogy lefialt a macskám. Négy darab fekete kismacska volt alatta, de nyivákolást hallottam máshonnan: egy rossz raklapban nem messze volt még egy cirmos is. Beraktam az anyja alá, de megmozdítottam azt a ládát, vagy mit, amiben voltak, és szanaszét gurult az összes.
Erre fölkelek, élem az életem, hát odakint nyivákolás. Mondom nem tán szituáció van? Követem a hangot, elemlámpával bemegyek a fészerbe, ott is voltak egy polcon a macska, meg a négy fekete cica. Már idáig stimmelve is f*sza lett volna, de jött a nyávogás máshonnan, hát a szekrény tetején rossz raklapban ott is volt a cirmos. Beraktam közéjük annak rendje és módja szerint, de a kosár eléggé takarásban volt, kijjebb húztam, hogy megnézzem őket, meg rongyot tegyek alájuk, és tadámm: lyukas volt a kosár alja, elkezdtek kipotyogni (nem lett bajuk). Szóval két eset lehetséges
1. Véletlen egybeesés (ezen a fórumon ez a lehetőség, merem feltételezni, senkit sem érdekel, ráadásul szerény véleményem szerint nem is erről lehet szó)
2. Információ a jövőből. Mi változott? Semmi. A dolgok tudatában sem voltam képes/jutott eszembe/sikerült úgy intéznem a dolgokat, hogy tkp az egyetlen rajtam múló dolog, a cicák szétgurulása ne következzen be, tegyük hozzá, hogy eleve óvatos voltam, de hát ki számított volna a lyukas kosárra. Álmomban ugyanis ez a rész vagy hiányzott, és indokolatlanul gurultak szét vagy csak nem emlékeztem rá, ezt már nem tudnám megmondani, de nem történt olyasmi, ami megváltoztatta volna a szétgurulást... hiszen akkor nem is álmodhattam volna azt. Tehát csak olyan időutazás realizálódhat, ami része az eseményeknek, nem pedig megakadályozná azokat. Lehet, hogy ilyen alkalmakkor az "időegyenes" nem igazán egyenes, hanem össze-vissza görbülő, hajladozó "idő-bigyó".

Ezért nem tartom lehetségesnek például azt, hogy ha valaki látja, ahogy elüti egy kocsi, akkor ezt megváltoztathatja... ha az volna a jövő, hogy nem üti el a kocsi, akkor nem azt látná. (esetleg figyelmeztető lehetőség a jövőből???)
De milyen gyakori az, hogy valakinek csak egy esemény bekövetkezte UTÁN jut eszébe, hogy ezt álmodta éjjel. Szerintem, ha potenciálisan emlékezne az álmára, akkor nem is álmodhatná azt, mert akkor potenciálisan megváltoztathatná, az pedig egyszerűen nem lehetséges. Olyan volna, mintha például a saját bal oldalamra akarnék állni, vagy valamit önmagára akarnék felakasztani, hogy így majd nem esik le: lehetetlen.
Vagy vegyünk például egy lehetséges esetet a "közelítésre", hogy egy boszorkány mutat neked egy kristálygömböt, amiben láthatod, hogy mi fog történni veled holnap délután fél ötkor. Alaphelyzetben, potenciális jövőként mondjuk azt látnád, hogy elüt egy autó, DE, mivel ezt potenciálisan megakadályoznád (fél ötkor nem mennél közút közelébe), nem láthatod ezt, hanem immár, potenciális cselekedeteid eredményét, például, hogy félelmedben beteget jelentve egész nap otthon ülsz, és délután fél ötre egy olyat látnál, hogy ülsz a gép előtt, és fórumozol, ez potenciálisan semmi gebaszt nem okozna, de mivel teljesen jelentéktelennek éreznéd, nem foglalkoznál vele, élnéd másnap az életed, ezért potenciálisan ezt sem láthatod, ugyanakkor, délután fél ötkor hazafelé menet potenciálisan elmeséled valakinek a kristálygömböt, meg hogy semmit érdekeset nem láttál benne... ezt már láthatod benne, mert ugyanígy meg is történhet. Persze az általam vázolt köztes állapotok közül egyik sem következik be, ezek csak ahhoz kellenek, hogy emberi ésszel kezelni lehessen a problémát. Viszont esetleg az idő-bigyó alakján látszódhatna kívülről, hogy itt furcsaság van. De nem üt el autó, és nem is látod azt, hogy elütne.

Amúgy a történelemből egy másik jóslat példának: Az aztékoknak volt egy jóslatuk, amely szerint a Nád első évében jönni fog a sápadt arcú szakállas ember, aki legyőzi az aztékokat, és megdönti az uralmukat. Jött is a nád első évében a szakállas Hernando Cortez, és le is győzte őket, jórészt amiatt, mert igyekeztek ezt megakádályozni a jóslat tudatában. Véletlen egybeesés, vagy timey-wimey vajon? Mindenesetre teljesült.
convar írta:Miért? Azt eddig is tudtuk, hogy a jövő megváltoztatható, a kérdés az, hogy a múltat is meg lehet-e, nemde? Erre vonatkozóan viszont ez nem bizonyít semmit. Legalábbis sztem.
Szerintem nem. Az egyértelmű, hogy a mindenkori jelenben alakítjuk a mindenkori jövőt, de egy "nem lineáris, nem szubjektív" nézőpontből szvsz ez nem így néz ki, onnan nincs múlt, jelen, jövő, csak adott események. A múltat így ugyanígy nem lehet, persze odamenni szerintem lehet, feltéve, hogy már megérkeztünk oda :lol: ami szerintem nem is lehetetlen. Ha a jövőlátó álmok valódiak, akkor valszeg az az információ is csak azért jöhet vissza, mert előtte megérkezett.
— The Doctor

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.08.02. 19:01

convar írta: Miért? Azt eddig is tudtuk, hogy a jövő megváltoztatható, a kérdés az, hogy a múltat is meg lehet-e, nemde? Erre vonatkozóan viszont ez nem bizonyít semmit. Legalábbis sztem.
Nos...nem. A folymatosan létező időegyenesben az a szép, hogy nincs kitüntetett pontja, minden viszonyítás kérdése, hogy mi a múlt és a jövő.
Gondold végig. Vagy te meg egy a jövőben élő ember. Te most megfejtesz egy próféciát és olyan helyzetben vagy, hogy pl. politikusként ennek megfelelően módosítani tudsz az eredeti terveden. Ezzel a saját jövődet megváltoztatod, viszont a jövőben élő ember szemszögéből az ő múltjába fogsz beavatkozni és megváltoztatni.
(Egy valamit ne felejtsünk el sosem, az eredeti idővanalat, ami minden beavatkozás előtt létezik. Itt, ugye az, amikor nem fejtesz meg semmit és az eredeti elgondolás alapján fut le a jövő)

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.08.02. 22:25

Mechanophil,nem semmi a cicás történeted...

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.08.03. 00:23

Mechanophil írta:
Szerintem a jövő nem változtatható meg. A múltra az ember másképpen gondol, mint a jövőre, pedig a különbség szvsz nem az, hogy a múlt megváltoztathatatlan, a jövő pedig nem, hanem az, hogy a múltat már ismerjük, a jövőt pedig - többnyire - nem. Ennek ellenére SZVSZ az egész Univerzum adva van, annak ellenére is, hogy mi csak az aktuális jelenünket, illetve a múltat érezzük adottnak. Jóslat esetében a mi szemszögünkből nézve információ érkezik a jövőből, amit - elvileg - megváltoztathatnánk, de szerintem nem így van. Ha ugyanis megváltoztatnánk a jövőt, akkor miért jön vissza olyan infó, ami nem is úgy lesz. Ha pedig egy jövőből visszajött objektum - információ, álom, személy, tárgy, stb. - megváltoztathatná a jövőt, úgy ennyi erővel a jelenből múltba visszamenő ugyanezek is megváltoztathatnák a múltat, és onnantól kezdve a jelent. Ez pedig nyilván olyasmi, ami egy scifi-ben izgalmas, de a valóságban eléggé támadható volna, és megint vagy paradoxonok, vagy végeérhetetlen újvalóságkeletkezés volna az eredmény. Nem hiszem hogy különbséget tehetnénk a jövőből jelenbe és a jelenből múltba való utazás között, tekintve, hogy a jövőből jelenbe érkező objektum számára az éppen jelenből múltba utazás volt. Szerintem inkább az a helyzet, hogy egy nem lineáris, nem szubjektív nézőpontból ez egyáltalán nem így néz ki, hanem egy adott univerzum adott elemeinek tér- és időbeli interakciórendszereként, amely számukra aztán lehet múlt-jelen-jövő tagozódású, de külső nézőpontból egységes, úgy is mondhatnám, időn kívüli. (Így mi a múltba utazva nem változtathatunk, ahogy a jövőből érkező információ sem itt) Úgy is felfoghatjuk, hogy jövőlátáskor a jövő tkp. egy közelítés eredménye amely a potenciális cselekedeteid, és a potenciális látottak között történik, és csak egy nyugalmi állapot realizálódhat, amelyben a látottak megfelelnek a valóságnak.

Van egy személyes példám: Azt álmodtam, hogy lefialt a macskám. Négy darab fekete kismacska volt alatta, de nyivákolást hallottam máshonnan: egy rossz raklapban nem messze volt még egy cirmos is. Beraktam az anyja alá, de megmozdítottam azt a ládát, vagy mit, amiben voltak, és szanaszét gurult az összes.
Erre fölkelek, élem az életem, hát odakint nyivákolás. Mondom nem tán szituáció van? Követem a hangot, elemlámpával bemegyek a fészerbe, ott is voltak egy polcon a macska, meg a négy fekete cica. Már idáig stimmelve is f*sza lett volna, de jött a nyávogás máshonnan, hát a szekrény tetején rossz raklapban ott is volt a cirmos. Beraktam közéjük annak rendje és módja szerint, de a kosár eléggé takarásban volt, kijjebb húztam, hogy megnézzem őket, meg rongyot tegyek alájuk, és tadámm: lyukas volt a kosár alja, elkezdtek kipotyogni (nem lett bajuk). Szóval két eset lehetséges
1. Véletlen egybeesés (ezen a fórumon ez a lehetőség, merem feltételezni, senkit sem érdekel, ráadásul szerény véleményem szerint nem is erről lehet szó)
2. Információ a jövőből. Mi változott? Semmi. A dolgok tudatában sem voltam képes/jutott eszembe/sikerült úgy intéznem a dolgokat, hogy tkp az egyetlen rajtam múló dolog, a cicák szétgurulása ne következzen be, tegyük hozzá, hogy eleve óvatos voltam, de hát ki számított volna a lyukas kosárra. Álmomban ugyanis ez a rész vagy hiányzott, és indokolatlanul gurultak szét vagy csak nem emlékeztem rá, ezt már nem tudnám megmondani, de nem történt olyasmi, ami megváltoztatta volna a szétgurulást... hiszen akkor nem is álmodhattam volna azt. Tehát csak olyan időutazás realizálódhat, ami része az eseményeknek, nem pedig megakadályozná azokat. Lehet, hogy ilyen alkalmakkor az "időegyenes" nem igazán egyenes, hanem össze-vissza görbülő, hajladozó "idő-bigyó".

Ezért nem tartom lehetségesnek például azt, hogy ha valaki látja, ahogy elüti egy kocsi, akkor ezt megváltoztathatja... ha az volna a jövő, hogy nem üti el a kocsi, akkor nem azt látná. (esetleg figyelmeztető lehetőség a jövőből???)
De milyen gyakori az, hogy valakinek csak egy esemény bekövetkezte UTÁN jut eszébe, hogy ezt álmodta éjjel. Szerintem, ha potenciálisan emlékezne az álmára, akkor nem is álmodhatná azt, mert akkor potenciálisan megváltoztathatná, az pedig egyszerűen nem lehetséges. Olyan volna, mintha például a saját bal oldalamra akarnék állni, vagy valamit önmagára akarnék felakasztani, hogy így majd nem esik le: lehetetlen.
Vagy vegyünk például egy lehetséges esetet a "közelítésre", hogy egy boszorkány mutat neked egy kristálygömböt, amiben láthatod, hogy mi fog történni veled holnap délután fél ötkor. Alaphelyzetben, potenciális jövőként mondjuk azt látnád, hogy elüt egy autó, DE, mivel ezt potenciálisan megakadályoznád (fél ötkor nem mennél közút közelébe), nem láthatod ezt, hanem immár, potenciális cselekedeteid eredményét, például, hogy félelmedben beteget jelentve egész nap otthon ülsz, és délután fél ötre egy olyat látnál, hogy ülsz a gép előtt, és fórumozol, ez potenciálisan semmi gebaszt nem okozna, de mivel teljesen jelentéktelennek éreznéd, nem foglalkoznál vele, élnéd másnap az életed, ezért potenciálisan ezt sem láthatod, ugyanakkor, délután fél ötkor hazafelé menet potenciálisan elmeséled valakinek a kristálygömböt, meg hogy semmit érdekeset nem láttál benne... ezt már láthatod benne, mert ugyanígy meg is történhet. Persze az általam vázolt köztes állapotok közül egyik sem következik be, ezek csak ahhoz kellenek, hogy emberi ésszel kezelni lehessen a problémát. Viszont esetleg az idő-bigyó alakján látszódhatna kívülről, hogy itt furcsaság van. De nem üt el autó, és nem is látod azt, hogy elütne.

Amúgy a történelemből egy másik jóslat példának: Az aztékoknak volt egy jóslatuk, amely szerint a Nád első évében jönni fog a sápadt arcú szakállas ember, aki legyőzi az aztékokat, és megdönti az uralmukat. Jött is a nád első évében a szakállas Hernando Cortez, és le is győzte őket, jórészt amiatt, mert igyekeztek ezt megakádályozni a jóslat tudatában. Véletlen egybeesés, vagy timey-wimey vajon? Mindenesetre teljesült.
Remélem jól értem:
Szóval vegyük azt a pillanatatot, amikor Nostradamus még nem látta a jövőt. Ekkor két lehetőség van. Az ebben a pillanatban létező jövő már tartalmazza, hogy ő a következő percekben bele fog látni a jövőbe, így a jövő is már az ő próféciái ismeretében jön létre, tehát nem történik módosulás a jövőben, ebben az esetben beszélhetünk arról, hogy a múlt és a jövő nem változtatható meg.
A másik lehetőség, hogy egy fatális véletlen, mondjuk úgy, hogy tér-idő interferencia lép fel és ennek eredményeképp jut információhoz a jövőből. Vagy a jövőből szándékolt információ-közlés történik. Ekkor viszont lesz módosulás, mert ez nem lehet beépülve a jövőbe. Ekkor viszont a jövőből nézve a múlt is megváltozik.
(Természetesen az időgép megléte már önmagában is lehetőséget teremtene a módosításra, de ez meg fából vaskarika lenne, hiszen az időgép csak akkor jöhet létre, ha bebizonyosodik, hogy a múlt és a jövő módosítható.)

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.08.03. 10:21

Én feladtam gyerekek :D Magas ez már nekem :D

Snoopy87
Parancsnok
Parancsnok