Tudomány, Technika

Ismerkedés, kötetlen beszélgetés egymás között...
Devastator715
Parancsnok
Parancsnok
Felhasználó neme: Fiú/Férfi
Csapat: Skynet

Re: Tudomány, Technika

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2015.08.06. 19:11

Jelenleg van annyi termőföld, ami elláthassa elegendő élelemmel az embereket még így is, hogy a bolygó túlnépesedett. Az éhínséggel az a probléma, hogy az élelmiszeripar a fölösleget egyszerűen kidobja ahelyett, hogy a szegény embereknek adnák oda. Úgy gondolom, hogy a későbbiekben inkább a vízzel lehetnek problémák. A globális felmelegedés következtében egyre nagyobb lesz a szárazság, s félő, hogy előbb-utóbb kiszáradnak a folyók-tavak.

Ugyanakkor a sarkvidékeken folyamatosan olvad a jég, s ennek következtében földrészek tűnhetnek el. És ahogy írtad ott vannak még a járványok is, mint például most az ebola. Szerencsére már készítettek ellene védőoltást, de egyszer jönne egy hasonló, ami mondjuk cseppfertőzéssel terjed, akkor aztán megnézhetnénk magunkat. Lekopogom, remélem soha nem fog ilyen történni. De persze még olyan is megtörténhet, hogy becsapódik egy aszteroida aztán nesze neked emberiség. :D

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Csapat: Ellenállás
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.08.08. 11:13

Devastator715 írta:Az éhínséggel az a probléma, hogy az élelmiszeripar a fölösleget egyszerűen kidobja ahelyett, hogy a szegény embereknek adnák oda.
Ez bizony igaz, én is voltam már szemtanúja ennek, s nem is egyszer. Ez az a pocsékolás, ami botrányos.
Devastator715 írta:. Úgy gondolom, hogy a későbbiekben inkább a vízzel lehetnek problémák. A globális felmelegedés következtében egyre nagyobb lesz a szárazság, s félő, hogy előbb-utóbb kiszáradnak a folyók-tavak.
Én inkább a víz tisztasága miatt aggódnék. Annyi szennyezés van már, s annyi mindent beleöntenek a folyókba, tavakba, hogy egyáltalán már az a csoda, ha van tiszta víz.

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2015.08.09. 21:27

Dentorel írta:
Devastator715 írta:. Úgy gondolom, hogy a későbbiekben inkább a vízzel lehetnek problémák. A globális felmelegedés következtében egyre nagyobb lesz a szárazság, s félő, hogy előbb-utóbb kiszáradnak a folyók-tavak.
Én inkább a víz tisztasága miatt aggódnék. Annyi szennyezés van már, s annyi mindent beleöntenek a folyókba, tavakba, hogy egyáltalán már az a csoda, ha van tiszta víz.
Ez is igaz sajnos.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.08.10. 11:00

Mivel hosszabb lett a szabadságom, mint terveztem, így egész nap egyébként sincs kedvem itthon dögleni. Így akár van program ,akár nincs , este ha nem esik az eső felpattanok a bringára is irány, amerre a kedvem szottyan.
Itt nagyon sok zöld övezet volt, meg vízpart és egyebek. Tegnap jó pár helyre elmentem, ahol már rég nem jártam (lustaság + munka keveréke). Hát azért botrány volt, amit láttam. Sok fa már nincs is, helyére házak épültek, vagy épp lelakott helységek, ami tele van szeméttel. Pedig régen gyerekként nagyon szerettem ezeket.

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2015.08.22. 20:31

Dentorel írta:Mivel hosszabb lett a szabadságom, mint terveztem, így egész nap egyébként sincs kedvem itthon dögleni. Így akár van program ,akár nincs , este ha nem esik az eső felpattanok a bringára is irány, amerre a kedvem szottyan.
Itt nagyon sok zöld övezet volt, meg vízpart és egyebek. Tegnap jó pár helyre elmentem, ahol már rég nem jártam (lustaság + munka keveréke). Hát azért botrány volt, amit láttam. Sok fa már nincs is, helyére házak épültek, vagy épp lelakott helységek, ami tele van szeméttel. Pedig régen gyerekként nagyon szerettem ezeket.
Én Budán ugyan domboldalon, zöldövezetben lakom és régen ezen a helyen "harapni" lehetett a levegőt annyira jó volt, bezzeg most több a por, télen meg a füst, mivel az emberek kénytelenek inkább fával tüzelni, mert a gáz nagyon drága lett. De persze ennek ellenére még most sem rossz itt a levegő szerencsére.
Az új házaknál meg általában díszkertet csinálnak, kevés fát ültetnek ellenben sok dísznövényt.
Emlékszem régebben Budán például a Széchenyi-hegy is sokkal zöldebb volt, nem volt annyira beépülve, mint most.

Én bringázni nem szoktam azért mert domboldalon lakom, mire ide felcaplatnék kb. kilehelném a tüdőm. A fővárosban pedig a főutakon meg nagy a szmog ezért nem igazán egészséges. Nem egyszer láttam már olyan bringást, aki maszkot viselt emiatt.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.08.23. 20:25

A maszkos dolgot én is tapasztaltam már.
Bevallom én nagyon vágytam fel Pestre. Leginkább a szórakozási lehetőségek miatt (állatkert, mozi, plázák különböző érdekességekkel stb.). Mint ahogyan említettem a találkozón is, itt tényleg az van, ha kulturáltan szeretnél szórakozni, s nem átlépkedni a részegeken, vagy szagolni a dohányfüstöt (disco, kocsma ugyebár...) akkor szórakozási lehetőség a strand, meg a mozi. Ugyan épült kulturális központ, meg egyebek, de ezeknek olyan horrobilis összegű belépőkkel kalkulálnak, hogy az valami borzasztó.
Ellenben bringa függő vagyok, így szeretek csak úgy bele a világba menni. Ebből a szempontból nem lenne jó a főváros, főleg közlekedés miatt. Hiányozna az a sok "zöld, kék szín"... :)

...és, ha már most ilyen a helyzet, mi lesz később?
Szerintem akár 20-30 év múlva tényleg megoldást kell majd keresni, hogy élni tudjon az emberiség.

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2015.08.24. 16:47

Dentorel írta:Bevallom én nagyon vágytam fel Pestre. Leginkább a szórakozási lehetőségek miatt (állatkert, mozi, plázák különböző érdekességekkel stb.). Mint ahogyan említettem a találkozón is, itt tényleg az van, ha kulturáltan szeretnél szórakozni, s nem átlépkedni a részegeken, vagy szagolni a dohányfüstöt (disco, kocsma ugyebár...) akkor szórakozási lehetőség a strand, meg a mozi. Ugyan épült kulturális központ, meg egyebek, de ezeknek olyan horrobilis összegű belépőkkel kalkulálnak, hogy az valami borzasztó.
Igen, ezért is kedvelem Pestet mert itt minden van, de megvannak a hátrányai is. (dugók, szmog, stb. leginkább a központban) És ez csak Budapest alig 2 millió lakossal. Ebből a szempontból sokkal rosszabb lehet egy olyan metropolisz, mint New York, vagy amit Convar is említett a találkozón London is. Bár Londonban sokat esik az eső, így talán annyira nem lehet szmogos.
Dentorel írta:Ellenben bringa függő vagyok, így szeretek csak úgy bele a világba menni. Ebből a szempontból nem lenne jó a főváros, főleg közlekedés miatt. Hiányozna az a sok "zöld, kék szín"... :)
De Budának vannak nagyon szép zöldövezeti kiránduló helyei is, ahol jó a levegő és még biciklizni is lehet. Ha egyszer több napra jönnél föl Pestre, akkor mindenképp ajánlanék egy kerékpáros túrát (lehet bérelni is bringát) a Széchenyi-hegy, Normafa, János-hegy útvonalon. Útközben gyönyörű panoráma látható egész Budapestre. De ha elég sportos az ember, akár gyalog is meglehet tenni ezt a távot. ;) Budán ez a legkedveltebb kiránduló hely egyébként. Mi néha fölszoktunk menni ide kocsival túrázni.
Dentorel írta:...és, ha már most ilyen a helyzet, mi lesz később?
Szerintem akár 20-30 év múlva tényleg megoldást kell majd keresni, hogy élni tudjon az emberiség.
Ami a környezetszennyezést illeti: Egyszer halottam, hogy pesszimisták szerint a föld kőolaj tartaléka 15 év múlva kiürül, míg optimisták szerint ez 50 év múlva történhet meg. De állítólag ezt már 30 éve is mondogatták Amerikában. :D Senki nem tudja, de szerintem a mi életünkben még nem kell a globális felmelegedés következményeitől tartanunk. Úgy gondolom annyi változás következhet be a mi életünkben, hogy sokkal szárazabb, s melegebb lesz az éghajlat Magyarországon. Viszont a gyermekeinkért már aggódhatunk szerintem.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.08.26. 10:49

Devastator715 írta:
Dentorel írta:Bevallom én nagyon vágytam fel Pestre. Leginkább a szórakozási lehetőségek miatt (állatkert, mozi, plázák különböző érdekességekkel stb.). Mint ahogyan említettem a találkozón is, itt tényleg az van, ha kulturáltan szeretnél szórakozni, s nem átlépkedni a részegeken, vagy szagolni a dohányfüstöt (disco, kocsma ugyebár...) akkor szórakozási lehetőség a strand, meg a mozi. Ugyan épült kulturális központ, meg egyebek, de ezeknek olyan horrobilis összegű belépőkkel kalkulálnak, hogy az valami borzasztó.
Igen, ezért is kedvelem Pestet mert itt minden van, de megvannak a hátrányai is. (dugók, szmog, stb. leginkább a központban) És ez csak Budapest alig 2 millió lakossal. Ebből a szempontból sokkal rosszabb lehet egy olyan metropolisz, mint New York, vagy amit Convar is említett a találkozón London is. Bár Londonban sokat esik az eső, így talán annyira nem lehet szmogos.
Azt sokszor hallottam, hogy szmogriadó van a fővárosban. Az azért durva lehet, el sem tudom képzelni milyen lehet, hisz még sohasem láttam, sohasem tapasztaltam.
Az eső nekem meg nem ellenségem, ha normális keretek közt esik. Ámbár, ami volt az elmúlt héten szerintem már nem az. Amikor nem látsz az orrodig sem, illetve bokáig ér a víz.... Nekem "fantasztikus" volt ebben az ítélet időben dolgozni menni. Bár ahogyan a 40°c -os kánikulához mérve véleményem szerint ez sem normális eme időjárás.
Devastator715 írta: Ami a környezetszennyezést illeti: Egyszer halottam, hogy pesszimisták szerint a föld kőolaj tartaléka 15 év múlva kiürül, míg optimisták szerint ez 50 év múlva történhet meg. De állítólag ezt már 30 éve is mondogatták Amerikában. :D Senki nem tudja, de szerintem a mi életünkben még nem kell a globális felmelegedés következményeitől tartanunk. Úgy gondolom annyi változás következhet be a mi életünkben, hogy sokkal szárazabb, s melegebb lesz az éghajlat Magyarországon. Viszont a gyermekeinkért már aggódhatunk szerintem.
Szerintem objektíven megjósolni, hogy mi meddig fog tartani szerintem lehetetlen. Pont azért, mert a fogyasztás illetve az új nyersanyag megtalálása, szintetikusan való előállítása mindig kitolja, vagy megnöveli a végleges fogyási határidőt. De az én látásmódom szerint az emberiség saját mocskába fog előbb, vagy utóbb belepusztulni, mert eme létezésnek a módja kihalásra van ítélve.
Bár tény, azért vannak előnyösebb oldalai, mint az orvoslás fejlődése is. Azért húsz évvel ezelőtt pl. nem volt olyan erős fogászati megoldások, mint most.

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2015.08.27. 21:58

Dentorel írta:Azt sokszor hallottam, hogy szmogriadó van a fővárosban. Az azért durva lehet, el sem tudom képzelni milyen lehet, hisz még sohasem láttam, sohasem tapasztaltam.
Nem annyira vészes. Legalábbis, ahol én lakom ott nem annyira érzékelhető, viszont a központban sokkal rosszabb. Elég ritkán szokott előfordulni, egy évben legfeljebb kétszer-háromszor, akkor is csak pár napig tart és általában télen. Annyi a különbség, hogyha a városban megyek jobban lehet érezni a kipufogó gázokat, és a levegő minősége a megszokottnál rosszabb. Ha nagy a szmog lehet látni a tájon, hogy olyan "párás", enyhén "ködös", úgy ráül a városra a szmog.
Ha szmogriadó van korlátozásokat is beszoktak vezetni a városban. Először megtiltják, hogy a piros és fekete matricával ellátott rendszámú gépjárművek elinduljanak. Ez körülbelül a 15 évnél idősebb autókra vonatkozik. Kirívóbb esetben pedig egyik nap csak a páros, másik nap pedig csak a páratlan számú rendszámmal ellátott kocsik indulhatnak el. Ilyen azért nagyon ritkán szokott előfordulni, úgy emlékszem csak egyszer volt. De ezt lehet, hogy hallottad már.
Dentorel írta:Az eső nekem meg nem ellenségem, ha normális keretek közt esik. Ámbár, ami volt az elmúlt héten szerintem már nem az. Amikor nem látsz az orrodig sem, illetve bokáig ér a víz.... Nekem "fantasztikus" volt ebben az ítélet időben dolgozni menni. Bár ahogyan a 40°c -os kánikulához mérve véleményem szerint ez sem normális eme időjárás.
Az esőt én nem szeretem. Akkor tudok neki csak nagyon örülni, hogyha nyáron a 40°c-os hőség után hoz egy majd 20°c-os enyhülést, az nagyon frissítő. :)
Dentorel írta:Bár tény, azért vannak előnyösebb oldalai, mint az orvoslás fejlődése is. Azért húsz évvel ezelőtt pl. nem volt olyan erős fogászati megoldások, mint most.
Annak örülök, hogy az amalgám töméseket felváltotta az esztétikus. Bár mondjuk az amalgám sem volt ártalmas a szervezetre csak sokkal csúnyább volt. A fogbeültetések meg még mindig nagyon sokba kerülnek.
Egyébiránt megtaláltam azt az érdekes cikket, amelyben az áll, hogy lézeres eljárással gyógyítanák a lyukas fogakat:

https://ipon.hu/hir/lezeres_modszerrel_ ... akat/29841

Az orvostudománynak még mindig van mit fejlődnie, pl. a rákkutatásban. Ezen kívül ott vannak még a különféle immunbetegségek is, amelyeket sok esetben csak kortizonszteroidokkal lehet gyógyítani. A szteroidokkal a legnagyobb probléma az, hogy azt a betegséget amire adják ugyan elmulasztja, de a mellékhatásai idővel még több problémát idéz elő. Inkább árt, mint használ.

A szervátültetésben pl. egyébként egyre jobbak vagyunk.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.08.29. 23:28

Szerencsére nekem nem volt amalgán tömésem, de viszont jó pár ismerősömnek már igen. Persze ők olyanok, akik ismerik a higiéniát, így nem hiányos a fogsoruk, legalábbis nem látványos módon. Sajnos náluk igaz, hogy amikor beszélnek olykor iszonyatosan lehet látni ezeket a "fekete dolgokat". Legjobban akkor, amikor nevetnek. Cserélnék ők, de sajnos minőségi fogászati kezelést többnyire magánrendelőkben van.
Én is ott tettem rendbe a fogaimat. Igaz, nekem némi összeg ment béren kívüli juttatásként egy egészségkártyára, így abból fedeztem, mikor összejött annyi összeg. Jövő tavasszal tervezek megint menni.

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2015.09.01. 19:00

Nekem sem volt amalgám tömésem. Lekopogom szerencsére elég jók a fogaim, így eddig megúsztam kettő esztétikussal. Kénytelen voltam én is felkeresni magánfogorvost, mert az itteni állami valami rettenetes. Nagyon megvagyok vele elégedve, gyors, ügyes és nem utolsó sorban nagyon korszerű gépeket használnak. Viszont sajnos nem olcsó, de én úgy vagyok vele, hogy amíg csak fogmegtartó, illetve dentálhigiéniai kezeléseket vesz igénybe az ember, addig mindenképpen megéri. Én két éve nem voltam, úgyhogy most ősszel tervezek majd elmenni.

Mamám sokat járt régebben állami fogászatra. Neki sajnos alapból genetikailag nem jók a fogai. Az összes fogtömése, amit ott készítettek nem sokkal később kiestek.

Egy másik eset: úgy 8 éve begyulladt neki egy korábban már gyökérkezelt bölcsességfoga, melyet sajnos el kellet távolítani. A korona rögtön letört amit egy két órás vésés követett. Mivel ez a szájsebész még ennyi idő elteltével sem tudta kiszedni a foggyökeret, csak ezután döntött úgy, hogy felvágja az ínyét.
Nagymamám kísérte, aki időközben bement a rendelőben és megkérdőjelezte, hogy mégis mit művelnek már vele. A történtek után mamám belázasodott, s antibiotikumot kellet szednie. Amikor elmesélte mi történt azt hittem felrobbanok. Szóval ennyit az állami fogorvosokról.

Egy évvel ezelőtt egy másik bölcsesség foga is begyulladt, de ezúttal azt mondtam, hogy mindenképp menjen el az én fogorvosomhoz. Elment, mindössze 10 másodperc alatt húzta ki a fogát, s nem volt semmi probléma. Szóval sajnos egyáltalán nem mindegy, hogy az ember hova megy és milyen orvost választ magának.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.09.01. 20:13

Nekem aztán volt dolgom fogorvosokkal. Habár tény, hogy hozzátartozik gyermekként nem nagyon szerettem fogat mosni. És ezt úgy mondom, hogy évente, ha összesen volt 10 fogmosásom, akkor jó volt. Szüleim nem foglalkoztak a fogaikkal, így ez rám is rám ragadt, hiszen nem volt olyan ember, aki ezt rám "erőszakolja". Akármennyire is hihetetlen gyermekként ennek ellenére nem voltak rossz fogaim, s még egy kis szuvasodásom sem volt. A fogkefe, s a fogkrém többségében azért volt, hogy ha megyünk ellenőrzésre, akkor előtte megmossam. Na már most mindig az volt a vicc tárgya, hogy gyerekként semmi bajom nem volt egyik fogammal, míg aki naponta kétszer megmosta, s mosásuk tartott minimum negyed órát annak minden egyes ellenőrzés után kellett mennie valami miatt.

Ez az időszak tartott olyan 14-15 éves koromig, amikor is beléptem a tinédzser korba, s kamaszként kezdtek el romlani a fogaim hihetetlen sebességgel. Mivel féltem a fogorvostól nem mertem elmenni magamtól, s hogy lassítsam a folyamatot el kezdtem mosni utána rendesen a fogaimat. Az iskola fogorvos egy paraszt volt, így nem is mertem menni hozzá, mert körzetileg is hozzá tartoztam, s sajnálatos módon pénz meg nem volt magán dokira. Középiskolás korom előtti nyáron történt meg, amikor begyulladt a fogam, s olyannyira, hogy húzni kellett. Gyulladt foggal, s nagyjából négy injekció után küldött el eme "paraszt" a szájsebészetre, ahol még kaptam legalább két injekciót. Ennek ellenére mindent éreztem, s két asszisztensnek kellett lefognia. Két hétig csak levest tudtam enni olyan szinten szétverték ott a számat.
Középiskolában is tovább tartott a félelmem a fogorvosoktól, de szerencsére az iskola fogorvos az már normális volt. De végig nem tudtam menni, mert mikor megkezdődött a szakmai oktatásom, akkor a tanárok nyervogtak minden hiányzásért. És még azt sem fogadták el, ha valakinek két hónappal előtte kapott időpontot, ha aznap épp dolgozat volt. Aztán mikor elkezdtem dolgozni eldöntöttem, hogy megcsináltatom mindent, s találtam egy remek magánfogorvost. Igaz, hogy drága, de jó. Mindig kedves, s normális. A rendelőben megnyugtató zene szól (többnyire Enya számaiból van válogatás). Tavaly úgy jöttem el, hogy minden oké, de már fogfehérítésre nem volt pénz már. Viszont jövőre megint fogok menni, mert ahogy láttam a már betömött fogam megint kezd szuvasodni... Szerencsére esztétikus tömést csinál, így nem látszik semmi. ;)

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2015.09.03. 19:59

Dentorel írta:Nekem aztán volt dolgom fogorvosokkal. Habár tény, hogy hozzátartozik gyermekként nem nagyon szerettem fogat mosni. És ezt úgy mondom, hogy évente, ha összesen volt 10 fogmosásom, akkor jó volt. Szüleim nem foglalkoztak a fogaikkal, így ez rám is rám ragadt, hiszen nem volt olyan ember, aki ezt rám "erőszakolja". Akármennyire is hihetetlen gyermekként ennek ellenére nem voltak rossz fogaim, s még egy kis szuvasodásom sem volt. A fogkefe, s a fogkrém többségében azért volt, hogy ha megyünk ellenőrzésre, akkor előtte megmossam. Na már most mindig az volt a vicc tárgya, hogy gyerekként semmi bajom nem volt egyik fogammal, míg aki naponta kétszer megmosta, s mosásuk tartott minimum negyed órát annak minden egyes ellenőrzés után kellett mennie valami miatt.
Nekem pont ellenkezőleg. Annak ellenére, hogy gyerekkoromban rendszeresen mostam a fogaimat, rengeteg problémáim akadtak vele. Elkezdtek szuvasodni, s az ínyem oldalán némelyik elkezdett gennyesedni is. Akkoriban ajánlottak nekünk egy nagyon jó kezű állami fogorvost, aki tényleg nagyon jól kezelt engem és semmilyen fájdalmat sem okozott. Ezt a problémát viszonylag könnyen meg lehetett oldani, az orvosnak mindössze csak ki kellet fúrnia a fogamat és utána úgy hagynia, hogy könnyedén kitisztuljon. Nem tömte be, mert nem sokkal később úgyis kiesett magától. Ez volt csak a kisebbik gond.

A felső állkapcsomnál lévő 4 metszőfogamnál nem szívódott fel a foggyökerem, s ennek következtében a maradandó fogaim mellette kezdtek el kibújni. Amint észrevettük, a lehető leghamarabb indultunk a fogorvoshoz. Az orvos azt mondta, hogy ez nem fog magától kiesni, ezt ki kell húzni. Két fogamat kihúzta, szerencsére nem fájt. Nem sokkal később a másik két fogamnál is ugyanez történt. Emlékszem a tükörben néztem, szóltam a mamámnak, s mondtam, hogy biztos ezt is ki kell majd húzni. Féltem, de már annyira nem, mint az elsőnél, mert már tudtam, hogy milyen. Így is történt az orvos két injekciót beadott, majd kihúzta a másik kettő fogamat is (szerencsére fájdalommentesen).

Ezek után az egyik maradandó fogam befelé kezdett el kapálni, mivel a tejfogamtól nem tudott a megfelelő irányba nőni. Az orvos rögtön elküldött fogszabályozó szakorvoshoz. Nem volt más sajnos csak a körzeti, aki mellesleg egy undok banya volt. Megkaptam a fogszabályozót, amit az alsó fogaimra ragasztottak. Egy olyan nagy darab műanyag vackot kell elképzelni, amitől nem tudtam összezárni a fogaimat egy hétig. Ez idő alatt csak pépeset tudtam enni. Egy hét elteltével teljesen jól illeszkedtek egymáshoz a fogaim, így nem kellett tovább a fogszabályozót viselnem. Nagyon örültem neki. Mindössze csak 7 éves voltam.

A történtek után szerencsére nem voltak jelentősebb problémáim a fogaimmal.
Dentorel írta:Ez az időszak tartott olyan 14-15 éves koromig, amikor is beléptem a tinédzser korba, s kamaszként kezdtek el romlani a fogaim hihetetlen sebességgel. Mivel féltem a fogorvostól nem mertem elmenni magamtól, s hogy lassítsam a folyamatot el kezdtem mosni utána rendesen a fogaimat. Az iskola fogorvos egy paraszt volt, így nem is mertem menni hozzá, mert körzetileg is hozzá tartoztam, s sajnálatos módon pénz meg nem volt magán dokira. Középiskolás korom előtti nyáron történt meg, amikor begyulladt a fogam, s olyannyira, hogy húzni kellett. Gyulladt foggal, s nagyjából négy injekció után küldött el eme "paraszt" a szájsebészetre, ahol még kaptam legalább két injekciót. Ennek ellenére mindent éreztem, s két asszisztensnek kellett lefognia. Két hétig csak levest tudtam enni olyan szinten szétverték ott a számat.
Mamámnak is sajnos tinédzser korában kezdett el drasztikusan romlani a fogai.
Sajnos a nagyon gyulladt fogakat nem biztos, hogy teljesen el lehet érzésteleníteni, de az is könnyen elképzelhető, hogy rossz helyre adták be az injekciót.
Dentorel írta:Középiskolában is tovább tartott a félelmem a fogorvosoktól, de szerencsére az iskola fogorvos az már normális volt. De végig nem tudtam menni, mert mikor megkezdődött a szakmai oktatásom, akkor a tanárok nyervogtak minden hiányzásért. És még azt sem fogadták el, ha valakinek két hónappal előtte kapott időpontot, ha aznap épp dolgozat volt. Aztán mikor elkezdtem dolgozni eldöntöttem, hogy megcsináltatom mindent, s találtam egy remek magánfogorvost. Igaz, hogy drága, de jó. Mindig kedves, s normális. A rendelőben megnyugtató zene szól (többnyire Enya számaiból van válogatás). Tavaly úgy jöttem el, hogy minden oké, de már fogfehérítésre nem volt pénz már. Viszont jövőre megint fogok menni, mert ahogy láttam a már betömött fogam megint kezd szuvasodni... Szerencsére esztétikus tömést csinál, így nem látszik semmi. ;)
Hát az én orvosom olyan egykedvű, de udvarias. Zene nem szokott szólni nála, de a váróba van egy nagy tv a falon, ahol természettudományos filmeket szoktak lejátszani.

Egyébként elektromos fogkefét szoktál használni? Mert ha nem szerintem érdemes egyet vásárolni. Sokkal jobban tisztítja a fogakat, mint egy hagyományos fogkefe. Én még 7 évvel ezelőtt vettem egyet, s még mindig nagyon jól működik.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.09.05. 17:16

Elektromos fogkefében gondolkodom, csak a fej utánpótlás az, amitől tartok... :? Pontosabban attól, hogy egy adott modellhez mennyi ideig lesz vásárolható ilyen termék. És ez az, ami nagyon aggaszt. Illetve az, hogy én kicsinek tartom a fejeket. Habár tény, hogy egy perc alatt többet sikál le a fogakról, mint egy hagyományos fogkefe "emberi kézmozdulatokkal".

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2015.09.06. 18:48

A legtöbb készülékhez Oral-B fogkefe fej tartozik, s szerintem ilyet érdemes venni. Nekem az a kerek fejű változat van. Mindig kapható, csak a fogkefe sörtéin változtattak néhány éve. Az elmúlt időszak alatt csak még bővebb lett a kínálat. Már olyat is lehet kapni, ami a hagyományos fogkefe fejekre hasonlít. A kefe mérete egyébként nem számít. ;)

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.09.13. 17:44

Gondolkodok rajta nagyon, mert néha lusta vagyok egy percnél tovább fogat mosni. Csak mondjuk nagyon sok helyen a huszonezres változatok vannak, s a tisztálkodási szerek az egyik, amelyeket semmi pénzért nem rendelnék meg, mert látni akarom, hogy milyen, hiszen mégis ezt magamon fogom használni.
De lehet végül a gyógyszertár lesz a nyerő.

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2015.09.13. 18:55

Online én se rendelnék. Gyógyszertárba nem néztem utána, de ha ott lehet kapni akkor az jó. Én anno a Media Markt-ba vettem, ott nagyon sok ki van állítva, meg lehet nézni. A fogkefe fejeket elvileg 3 havonta kellene cserélni, de én nem szoktam olyan sűrűn, mert mondjuk egy négyes kiszerelésben kapható kefe sem olcsó.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.09.17. 15:24

Gondolkodok rajta, hogy beszerzek egyet, mert olykor már olyan fáradt vagyok (főleg, amikor túlórázok), hogy nagyjából egy percet épp eléri a fogmosásom. De majd még utána nézek, hogy mennyire is tudok errefelé beszerezni fejeket, mert ez az, amit online nem vagyok hajlandó rendelni.

The Survivor!
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: The Survivor! » 2015.09.17. 19:45

Kép

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2015.09.19. 01:30

Igen, sajnos ez is elég nagy probléma. Az ember terjeszkedésével kiszorítja ezeket az állatokat természetes élőhelyükről, valamint a nagyfokú környezetszennyezés és az ebből adódó globális felmelegedés is nagy szerepet játszik benne, mint ahogyan azt a cikkben is írják.
Például elég nagy problémát jelent most Fukusima is. Az atomerőműből jelenleg is radioaktív víz szivárog bele az óceánba és nem tudnak ellene szinte semmit se csinálni.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.09.25. 11:43

Azért elég érdekes lehet az állatok szemszögéből, ahogyan ezek a dolgok lezajlanak. Egyszer minden zöld, majd jönnek a nagy gépek és minden csak beton, meg aszfalt.
Ámbár tény, hogy az is eléggé érdekes, hogy mennyire megtanulnak (mondjuk muszáj) alkalmazkodni ehhez. Nekem erről mindig a vad galambok jutnak az eszembe, akik a McDonalds környékén olyan nyugodtan mászkálnak, s várják, hogy mikor csurran-cseppen nekik valami. :)

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2015.10.01. 22:35

Devastator715 írta:Bár Londonban sokat esik az eső, így talán annyira nem lehet szmogos.
De volt...."A londoni szmog", "a londoni gyilkos köd", ismerősek ezek a kifejezések? https://hu.wikipedia.org/wiki/Szmog#A_r ... A.29_szmog
http://www.fszek.hu/konyvtaraink/kozpon ... _hid=19501

Ez meg két egészen durva beszámoló az 1952-es, legsúlyosabb londoni szmogról, a 2. különösen részletes helyzetleírással bír:
http://www.ng.hu/Civilizacio/2006/12/A_ ... atasztrofa
http://www.erdekesvilag.hu/tobb-mint-40 ... -1952-ben/

Borzalmas lehetett mindezt londoni lakosként megélni.
"A baglyok nem azok, amiknek látszanak."

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2015.10.04. 18:36

convar írta:De volt...."A londoni szmog", "a londoni gyilkos köd", ismerősek ezek a kifejezések? https://hu.wikipedia.org/wiki/Szmog#A_r ... A.29_szmog
http://www.fszek.hu/konyvtaraink/kozpon ... _hid=19501

Ez meg két egészen durva beszámoló az 1952-es, legsúlyosabb londoni szmogról, a 2. különösen részletes helyzetleírással bír:
http://www.ng.hu/Civilizacio/2006/12/A_ ... atasztrofa
http://www.erdekesvilag.hu/tobb-mint-40 ... -1952-ben/

Borzalmas lehetett mindezt londoni lakosként megélni.
Nem, nem néztem utána. De az azért nem semmi, hogy akkoriban mekkora méreteket öltött a légszennyezés és mindez mennyi emberáldozatot és betegséget követelt. Ez rettenetes lehetett.

Pesten egyébként mindkét típusú szmog előfordult már, de a redukáló (London-típusú) a gyakoribb. De persze most már szerencsére kevesen fűtenek széntüzelésű kályhákkal, de fával egyre többen.

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2016.05.30. 08:22

Most már tényleg retteghetünk a Skynettől

24.hu - 2016. 05. 29. 21:22

Német kutatók olyan mesterséges idegrendszer kifejlesztésén dolgoznak, amely lehetővé tenné, hogy a robotok is érezzenek fájdalmat. Úgy látják, hogy ez elkerülhető lehet, hogy tönkremenjenek a robotok, ráadásul a velük együtt dolgozó emberek munkáját is biztonságosabbá tehetik.

A Gizmodo híre szerint német kutatók olyan „mesterséges idegrendszer” kifejlesztésén dolgoznak, amely lehetővé tenné, hogy a robotok is megtanulják, mi a fájdalom és hogyan reagáljanak rá. A németek fejlesztése első blikkre elég öncélúnak tűnhet. Elvégre a gépembereket elsősorban azért építjük, hogy megoldják helyettünk a veszélyes, sokszor komoly sérülésekkel fenyegető helyzeteket. Mi értelme van, hogy megismerjék a fájdalmat, ami visszatarthatja őket a kockázatos feladatok elvégzésértől?

A hannoveri Leibniz Egyetem kutatói szerint nagyon is sok. A fájdalom révén elkerülhető lehet, hogy tönkremenjenek a robotok, ráadásul a velük együtt dolgozó emberek munkáját is biztonságosabbá tehetik.

A fájdalom egy önvédelmi rendszer része. Segít elkerülni azokat a dolgokat és helyzeteket, amelyek komolyan árthatnak nekünk
– magyarázta Johannes Kuehn, a Leibnicz kutatója a Spectrum IEEE-nek nyilatkozva.

Sami Haddadin professzor, az ember-robot interakció közismert szakértője szerint az, ha a gépek érzékelik, hogy megsérülnek, a baleseteket is elkerülhetővé teheti. Fontos, hogy egy robot képes legyen detektálni és értékelni egy előre nem látható fizikai állapotot vagy zavart, illetve felmérni, hogy az milyen kárt tehet benne, és megtenni a megfelelő ellenintézkedéseket – írta közös tanulmányában Haddadin és Kuehn.

Az IEEE Spectrum egy videót is megosztott a YouTube-on, amelyben egy BioTac taktilis érzékelővel felszerelt robotkarral kísérleteznek. A szenzor képes érzékelni a fizikai behatásokat és a hőmérséklet-változást, a kar pedig a „fájdalom” mértékétől függően reagál ezekre az ingerekre.

https://www.youtube.com/watch?v=3M75f4D9pwg
Vannak állandó dolgok az időben, amik meg akarnak történni...

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2016.06.03. 00:24

Nekem ehhez annyi hozzáfűzni valóm van, hogy nem rettegek. Az emberiségre már ráférne egy kis "fogyás"...

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2016.06.03. 09:57

Dentorel írta:Nekem ehhez annyi hozzáfűzni valóm van, hogy nem rettegek. Az emberiségre már ráférne egy kis "fogyás"...
Eddig úgy néz ki, hogy majd új, nehezen gyógyítható betegségek fogják intézni ezt, ha a populáció meghalad egy eddig nem ismert kritikus értéket. De azok nem fognak majd válogatni. De mi alapján lehetne egyáltalán válogatni? Mivel erre nem lehet jó választ adni, majd eldönti a dolgot a gyógymódhoz való célzott hozzájutás. De erről kik dönte(het)nek majd? Nyilván senki, de önjelöltekben nem lenne hiány, az is biztos.
Marad az ideálisnak tűnő születésszabályozás, de ettől meg egyesek úgy félnek, mint ördög a tömjénfüsttől. És akkor így mégis csak marad a betegség vagy Skynet. Akkor melyik is a jobb?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára joe maschine 2016.06.04. 21:21-kor.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2016.06.04. 20:32

A föld már így is túlnépesedett. Előbb-utóbb úgy is vége lesz az egésznek. És nem évszázadok múlva. Nyakunkon a globális felmelegedés.
Én csak bízom benne, hogy a problémát nem fogom megélni... De, ha eltakarodik az emberi faj talán jön majd egy értelmesebb!

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2017.04.21. 17:41

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2017.04.22. 19:40

Nem semmi. Az oroszok már a "terminátorokat" tervezik. Elképesztő, hogy fejlődik a haditechnika.

Kimi17
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: Kimi17 » 2017.04.22. 22:58

Kezdődik....vagyis nem már rég elkezdődött a jövő a gépeké ezért imádtam a Terminatort valóságos jövőképet vetít elénk kemény.

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2017.05.16. 18:50

A RealDoll nevezetű cég szexrobotokat akar piacra dobni! :mrgreen:

http://24.hu/tech/2017/05/15/jonnek-az- ... exrobotok/

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2017.05.21. 15:30

Devastator715 írta:
2017.05.16. 18:50

Végre! :D

Kimi17
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: Kimi17 » 2017.05.21. 21:06

Veszem is meg itthonra jó lesz :D

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2017.05.21. 23:02

joe maschine írta:
2017.05.21. 15:30
Devastator715 írta:

Hát innen is gratulálok, aki erre (is) beindul.

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2017.05.22. 07:08

Dentorel írta:
2017.05.21. 23:02
joe maschine írta:
2017.05.21. 15:30
Devastator715 írta:

Hát innen is gratulálok, aki erre (is) beindul.
Egészséges roboterotika. Mi a baj vele? :mrgreen:

Kimi17
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: Kimi17 » 2017.05.22. 17:29

Ez a jövő Dent bácsi :D Azért nem csak ölni fognak minket, hanem, ha úgy van kényesztetni is. Arról nem beszélve akkor kapcsolom ki, és be mikor akarom :D

De amúgy komolyra fordítva azért már érződik, hogy a robotok lassan, de biztos kezdik majd átvenni az uralmat, és ez még csak a kezdet kezdete. A Skynet már tevékenykedik a háttérbe.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2017.05.23. 19:49

Kimi17 írta:
2017.05.22. 17:29
Ez a jövő Dent bácsi :D Azért nem csak ölni fognak minket, hanem, ha úgy van kényesztetni is. Arról nem beszélve akkor kapcsolom ki, és be mikor akarom :D
Nagyon sokat olvasok, illetve nézek különböző ismeretterjesztő tartalmakat.
Meghökkentő, hogy a föld hová jutott, mennyire tönkretettük. A jelenleg megszülető, megszületett gyerekeknek csak-csak lesz jövőjük, melyben kevés lesz a szenvedés, de elég sanszos, hogy az azután következő generációval az emberi faj kihalhat amiatt, amit csinált a földdel. Szóval számomra ez a hír nem sok valóságtartalommal szolgál, mert mire oda jutnánk, mint amit lefestett a Terminator franchise minden bizonnyal az emberi faj már nem fog létezni, hogy megélje.

Kimi17
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: Kimi17 » 2017.07.23. 15:54

https://techcrunch.com/2017/07/17/disne ... ncredible/

Lassan lassan azért épül a Skynet.

The Survivor!
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: The Survivor! » 2017.07.24. 11:29

Ez csak egy mozgó bábú. Szerintem nagyon de nagyon messze van ez még a mesterséges intelligenciához.
Az okostelefonok, okostévék, okosszámítógépek egyre inkább. Lassan már helyetted is meghozzák a döntéseket, hogy mit csinálj és mikor.
Kép

Kimi17
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: Kimi17 » 2017.07.26. 17:03

Ami igazán durva ebbe,hogy már az arc mimikai mozgását, hogy képes mozgatni. Van erről egy rendes Na'vi videó,és teljesen azt hiszed ember beszél pedig pont ez a szerkezet mondja.

http://www.youtube.com/watch?v=URSOqWtLix4

2:10-től elképesztő.

Hogy hívják az Intruder mesterséges intelligenciáját?

A válaszok: Anett, Alex,Axel

Nagyon megköszönném,ha valaki tudna segíteni benne :D

Mondjuk azért se találtam eddig a választ mert a filmbe a Valerianba van benne, és még nem láttam :D

The Survivor!
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: The Survivor! » 2017.07.27. 00:13

Jó lett ez a ride. Csak kérdés meddig lesz toppon.
Kép

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2018.10.28. 14:48

AZ ÍTÉLET NAPJA: KÍNÁBAN MEGÉPÍTETTÉK A TERMINÁTOR 2 FOLYÉKONY ROBOTJÁNAK KIS TESTVÉRÉT

https://qubit.hu/2018/10/28/az-itelet-n ... -testveret

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2018.10.29. 10:02

Még 600-700 év és eléri a teljes testmagasságát. :D

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2018.10.30. 15:15

Dentorel írta:
2018.10.29. 10:02
Még 600-700 év és eléri a teljes testmagasságát. :D
Nem adok neki 50 évet és működőképes lesz a teljes verzió. Ha még lesz akkor Föld nevű bolygó a mostani formájában. :D

Válasz küldése