Terminator Genisys kritika és társalgó (Azoknak, akik már látták a filmet - Spoileres!)

Készítés éve:2015
Rendező: Alan Taylor
Készítési költség: 155 millió dollár
Bevétel:440 millió 160 ezer dollár
Főbb szereplők: Arnold Schwarzenegger, Emilia Clarke, Jason Clarke, Jai Courtney
Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Felhasználó neme: Fiú/Férfi
Csapat: Ellenállás
Kapcsolat:

Terminator Genisys kritika és társalgó (Azoknak, akik már látták a filmet - Spoileres!)

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.06.26. 19:16

Általános társalgó azoknak a felhasználóknak, akik már látták a filmet, s kötetlenül szeretnének róla beszélni.

Kritika a filmhez (spoileres, csak azoknak, akik látták a Genisys-t): Ide kattintva olvasható el.

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok
Csapat: Skynet

Re: Terminator Genisys kritika és társalgó (Azoknak, akik már látták a filmet - Spoileres!)

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2015.07.02. 22:02

Nagyon tetszett a részletes kritikád Dentorel! ;)

A mai nap folyamán nekem is sikerült megtekinteni a filmet.

Nekem összességében tetszett a film. Végig lekötött és egyben szórakoztatónak találtam. Nem éreztem benne vontatottságot. Úgy gondolom, hogy inkább a látványra mentek, de azért történetileg sem elhanyagolható. Utóbbival kapcsolatban - köszönhető az előzeteseknek - igencsak kiszámíthatónak találtam, s ezt egyben a karakterek mivoltára is értem. A film véleményem szerint még így is tudott újat mutatni.

Nagyon tetszett nekem az, hogy az időgépre sok hangsúlyt fektettek s ezáltal nekem a T1 "világát" kiegészítették és egyben úgy éreztem, hogy visszaadták valamelyest a T1 oly meghatározó sötét hangulatát. A jövőbeni jeleneteket (főleg itt a harcokra gondolok) összecsapottnak éreztem.

A T-1000-es modell helyenként olyan tétovának tűnt, s könnyen kiiktathatónak találtam. Egyébiránt jó ötletnek gondoltam azt a savas csapdát, amelyben elpusztították. Viszont az az elgondolás, miszerint az 1000-es újra tud indítani egy 800-ast nekem nem jött be. Nem is tudom valahogy olyan furcsának tűnt.
Sarah és a 800-as kapcsolata érdekes volt. Sarah jóformán az apjának tekintette, mint John a T2-ben, de mivel ez a kapcsolat Sarah gyerekkorától indult és azóta eltelt jó pár év, ezért jóval szorosabban kötődött a 800-ashoz, ami azért nem meglepő. Viszont én a film megtekintéséig úgy gondoltam, hogy a 800-as jóval több emberi tulajdonsággal bír, de ehelyett továbbra is meghagyták "gőzgépnek". Valamilyen szintű apai érzelmi kötődése úgy gondolom lehetett Sarah iránt, de nem túl sok. Arnold humoros jeleneteit szórakoztatónak találtam, de úgy gondolom, hogy nem feltétlenül szükséges egy ilyen komoly hangvételű sci-fi-hez. A mosolyai meg egyenesen erőltettetnek hatott.

Emilia Clarke szerintem jól hozta Sarah Connor karakterét. Egy sokkal szemrevalóbb, s inkább kislányos Sarah-t kaptunk, de ehhez társulva szerintem kellőképpen hozta Emilia azt a keménységet, amit elvárhatunk karakterétől.
Jai Courtney, mint Kyle elfogadható volt. Nem ájultam el színészi teljesítményétől és nem is annyira szimpatikus nekem ami azt illeti, de úgy gondolom megállta a helyét.
Jason Clarke, mint John Connor jól játszott benne. Szerintem egyáltalán nem kellet volna ellőni a karakterét. Végül is nekem bejött az az elgondolás, hogy a Skynet úgymond gonosszá tette őt, majd felhasználván segítse önmaga fejlődését. Tetszett továbbá az is, ahogyan a Skynet-et ábrázolják melyben látható, hogy még "gyerekcipőben" jár. Az 1000-es gyártásának folyamata tetszett, de hogy abban az idősíkban már ki is hagynák a 800-ast? Pfff... Erre nem találok szavakat, ez véleményem szerint nagyon gáz. Arnold upgrade-elése meg nevetséges. A végét illetően egyelőre nem tudom elképzelni, hogy milyen folytatást szeretnének a készítők, de szerintem nem kellene ebbe az irányba elmenni.

Szerintem a mai elvárásoknak és korosztálynak felelt meg ez a film, s nálam semmiképp sem ér föl a Terminátor filmek első két részével.

Ui.: Egyes jelenetekben megfigyelhető, hogy esetleg a TSCC-ből is emelhettek ki ötleteket.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Re: Terminator Genisys kritika és társalgó (Azoknak, akik már látták a filmet - Spoileres!)

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.07.02. 22:39

Nekem is emésztenem kell a látottakat. Habár idén két folytatás volt, amit vártam, s meg is néztem (az egyik a Jurassic World, a másik pedig a Terminator Genisys), de úgy érzem az előbbi az, amiért ismét beülnék a moziba még egyszer.
Nekem nagyon kusza volt a történet, s a film felénél már kicsit idegesített is ez a katyvasz. Arnold öregedésének meg túl sok figyelmet szenteltek. Szerintem elég lett volna annyi, hogy csak a bőre öregszik, de belülről nem használódik, hiszen gép, s nem kap olyan megterhelést, hogy sérülhessen.

Amit leírtam a kritikában továbbra is tartom: szerintem hülyeség volt az, hogy végre eljutottunk az ítélet napja utáni időszakba, majd egy rosszul sikerült epizód után szépen visszakanyarodunk az előzményekhez. Ez nem tetszett. Egyáltalán nem. John Connor figuráját meg egyszerűen hülyeségnek tartom. Egyszerűbb lett volna egy új modell, mint mondjuk egy hibrid.
Az utolsó fél óra pedig tényleg nevetséges volt. Ez az upgrade, meg egyebek.... csak lestem, hogy meg merték lépni.

Egyébiránt megpróbálom önálló filmként értelmezni, s élvezni, mert úgy talán szerethető, s kicsivel jobb, mint egy közepes akció sci-fi.
Persze kíváncsi leszek, hogy lesz-e bővített változat a DVD/Blu-ray megjelenésekor, habár utóbbit mindenképp be fogom zsákolni (saccolva decemberi megjelenéssel számolhatunk).

ui:
igen, utólag pár TSCC-s megoldás feltűnt. Például a filmes vonalon ez volt az első eset, hogy az időgépet mutatták működés közben. Azt viszont nem tudom, hogy a sorozatból nyúlták volna-e az előre utazást...

Azért gyűjtögessük az ilyeneket, mert még a Genisys filmes adatlapja még nem teljes. Jól jöhetnek oda az ilyen jellegű érdekességek. ;)

T800-101
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: T800-101 » 2015.07.02. 23:20

Ahogy említettem a másik topikban, én csak vasárnap fogom szemrevételezni a filmet, de ezt a kritikát is elolvastam. Az igazság valójában az, hogy ahogy kutattam a neten a híreket, már hetekkel ezelőtt belebotlottam, hogy Matt Smith nem más, mint a T-5000 (erre próbáltam is célozgatni), illetve azt is tudtam, hogy a T800-101 a végére mimetikus tulajdonságot fog kapni. Ezen információkat tudatosan nem közöltem az oldalon, mert olyan szinten leleplezett volna mindent, hogy azoknak is meg akartam adni a lehetőséget a meglepődésre, akik szeretik ezeket a spoiler-eket elolvasni.

Így lenne hozzátok kérdésem: Mennyire lett kibontva a filmben a T-5000 karaktere, miszerint ő minden egyes darabkája egy kis T-3000, amivel megfertőz egy embert, és így lesznek az emberekből T-3000 terminátorok? Az ő karaktere a T6-ban fog kibontakozni egyébként. Továbbá, megvártátok e a plusz jelenetet a stáblista közben (melyben benne van, hogy a Genisys túlélte a robbanást)?
He'll back...

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.07.02. 23:24

Gyakorlatilag nem nagyon lett kibontva egyik szál sem. Említés szintjén volt, hogy a Skynet kísérletezett azzal, hogy embereket gép hibriddé alakítja át, de mindenki megőrült. Kivéve Connor-t.
A stáblista utáni jelenetet én nem láttam, lévén nem tudtam róla. Így eléggé felcsesztem magam rajta, ahogyan olvastam egy órával ezelőtt. Szerencsére van videó róla, így azt posztoltam a főoldalon (a részletek mögé rejtve persze a videót). Rühellem az ilyen stáblistás megoldásokat...

T800-101
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: T800-101 » 2015.07.02. 23:50

Értem, köszi. Egyébként ha lesz rá igény, akkor én megpróbálom a lehetetlent, és megpróbálom majd szemléltetni az idővonalakat az összes T-művet érintve. Általában ez szokott nekem menni :)
He'll back...

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2015.07.03. 01:14

Dentorel írta:ui:
igen, utólag pár TSCC-s megoldás feltűnt. Például a filmes vonalon ez volt az első eset, hogy az időgépet mutatták működés közben. Azt viszont nem tudom, hogy a sorozatból nyúlták volna-e az előre utazást...
Ezen kívül még három ilyenre emlékszem:

- Mikor Sarah és Kyle előre utaznak az időben az autópálya közepére érkeznek, szintúgy mint a TSCC-ben Cameron, Sarah és John az S01E01 epizódban.
- A T-800-as egy rendőrautó szélvédőjén landol, mint Cameron az S01E02-ben.
- Kyle találkozik fiatalkori önmagával, a TSCC esetében Derek találkozik a fiatalkori Kyle-al és önmagával (S01E09).

Lehet még van, de most hirtelenjében ennyi jutott az eszembe.
T800-101 írta:Továbbá, megvártátok e a plusz jelenetet a stáblista közben (melyben benne van, hogy a Genisys túlélte a robbanást)?
Hogy miiii????? Sajnos nem láttam. De utálom az ilyeneket... :grrr
Dentorel írta:Szerencsére van videó róla, így azt posztoltam a főoldalon (a részletek mögé rejtve persze a videót). Rühellem az ilyen stáblistás megoldásokat...
Köszi! Már pótoltam. :)

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.07.03. 06:42

T800-101 írta:Értem, köszi. Egyébként ha lesz rá igény, akkor én megpróbálom a lehetetlent, és megpróbálom majd szemléltetni az idővonalakat az összes T-művet érintve. Általában ez szokott nekem menni :)
Áldásom rá ;)
Devastator715 írta:
T800-101 írta:Továbbá, megvártátok e a plusz jelenetet a stáblista közben (melyben benne van, hogy a Genisys túlélte a robbanást)?
Hogy miiii????? Sajnos nem láttam. De utálom az ilyeneket... :grrr
Hasonlóan érzem én is.
Részemről még mindig értetlenül állok az ilyen megoldások előtt, hogy miért is kell a stáblista után is jeleneteket beszúrni. Egyrészről a néző, ha nem tud róla simán nem is nézi tovább a filmet. Másrészről, ha az ok az lenne, hogy elolvassuk a készítők listáját is hibás, mert én eddig csak akkor olvastam el, ha volt a filmben olyan zene, aminek a címe érdekelt. Utóbbi ugyanis a stáblista végén többnyire mindig fel volt tüntetve.
Az új majmok bolygójánál jártam úgy, hogy ha előbb kikapcsolom, mint elmajszolom az utolsó chips darabot, akkor lemaradok a bónusz jelenettől. Emlékszem tavaly a moziban is, de jó pár kritikai megjegyzésnél is értetlenkedtek az emberek, hogy a folytatás miért olyan amilyen, mert az előző rész nem így ért véget. Akkor fel lettek világosítva, hogy meg kell nézni a bónusz jelenetet a stáblista végén....

Norbi83
Túlélő
Túlélő

Hozzászólás Szerző: Norbi83 » 2015.07.03. 11:48

Sziasztok!
Még új vagyok itt. Elősször is gratulálok a honlaphoz,nagyon jól meg van szerkesztve.
Tegnap megnéztem a filmet,persze csak kamera felvételről. Moziba nem szeretek járni,a házimozi jobban tetszik,de arrak még várnom kell,hogy a Terminátor 5-öt ilyen minőségben nézzem.
Mondhatnám,azt,hogy a film több ponton csalódás. Az alapelgondolás jó,csak kidolgozatlan,és sok helyen ötlettelen. Hollywood elsüllyedni látszik a tartalmatlanság és a látvány fétisében. A film messze jobb,mint a T4,de ezzel ujjat nem mondok. Az alá nehéz lett volna süllyedni.
Nem akarom lehúzni a filmet,főleg úgy,hogy még most sem teljesen világos,hogy mi miért történik. :)
Az egyértelmű,hogy a filmesek nem vállalják be,hogy végre a jövőt mutatják. Úgy,hogy a Schwarzi is benne legyen,és az egész ne vessze el a hitelét. A Mad Max 35 évvel ezelőtti filmében jobban ábrázolták a postapokaliptikus jövőt,mint a Terminátorban most.

A film eleje tényleg nagyon érdekes,a T1 első kockáinak újra értelmezése. Persze ez is csak addig működik,amig a régi filmet koppintják. Utána jön az ötlettelenség. Ugye az világosnak látszik,hogy a T-800 gyerekorátol Sarah Connorral van,és készülnek arra,hogy 1984-ben megállitság az első Halálosztót. A hosszú évek készülődéséből az jött le,hogy Schwarzi egy szál puskával fogadja őt(egy olyan fegyverrel,ami alkalmatlan rá,hogy elpusztitsa őt,annak ellenére,hogy egy fegyverarzenál van összehordva az évek során). Ezután jön a verekedés,amiben majdnem a 84-es Terminátor győz,de Sarah Connor nagynehezen előkaparássza a puskát és a töltényeket,végül az utolsó pillanatban lelövi. Ezt a baklövést meghúzták a filmben,és miért?! Csak azért,hogy egy hatásos belépője legyen Schwarzinak.

Utána jön a T1000-es,ami nem tiszta,hogy hogyan is került pont 84-be,de ez nem olyan nagy gond,hiszen lehet bármennyi párhuzamos idősik nyitva,mindnek a közös múltja a 84 előtti korszak LENNE HA,Schwarzi nem utazott volna vissza Sarah gyerekkorába. Bár,ha nem változtattak a multon elvileg minden marad ugyanúgy.... a franc se tudja.

Utána a T-800 leüti Kylet. Hm,ezt a Michael Beannel nem tudom elképzelni. És,ha már fegyvert megfogja a T800,a puska csöve fölfele mutat,minek kell leütni?! Peddig régebben még profin tudta megkaparintani a fegyvert! Tudjátok,a T2-ben a kocsmárostól! :D

A filmel az a gond,hogy egy sűritmény,olyan mint egy koncert,ahol nincsenek lasssú számok. Ezt meglehetett volna csinálni az első két résszel,összevágni az akciójeleneteket,és néhány sztorival átkötni őket.Az az érzésem,hogy,ha ennek három részt adnak,abban 6 mozianyag lessz egybegyúrva.

Ami savas jenenetet illeti,amivel a T1000 pustitják el,nem rossz,úgy látszik számitottak rá,hogy pont oda fog jönni a T1000. Kár,hogy nem ilyen precizen dolgozták ki az első Terminátor fogadását!

A buszos jelenetet nem kommentálom! Látványfétis!

Egyenlőre ennyit...

Ja nem értettem teljesen,mi volt az genesis visszaszámláló?

T800-101
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: T800-101 » 2015.07.03. 15:10

Dentorel írta:A stáblista utáni jelenetet én nem láttam, lévén nem tudtam róla. Így eléggé felcsesztem magam rajta, ahogyan olvastam egy órával ezelőtt.
Devastator715 írta:Hogy miiii????? Sajnos nem láttam. De utálom az ilyeneket... :grrr
Hááát, pedig én felhívtam rá a figyelmet :D

Egyébként a buszos jelenet pont rossz példa, ugyanis az tényleg pörgött :D
Norbi83 írta:Sziasztok!
Még új vagyok itt. Elősször is gratulálok a honlaphoz,nagyon jól meg van szerkesztve.
Szia, üdvözlünk itt! Köszönjük, hogy tetszik az oldal, igyekszünk, főleg Dentorel :) Gyere minél gyakrabban!
Norbi83 írta:Az egyértelmű,hogy a filmesek nem vállalják be,hogy végre a jövőt mutatják. Úgy,hogy a Schwarzi is benne legyen,és az egész ne vessze el a hitelét. A Mad Max 35 évvel ezelőtti filmében jobban ábrázolták a postapokaliptikus jövőt,mint a Terminátorban most.
Ez érdekes kérdés, már többször felmerült. Szerintem ez elég összetett kérdés, melyre több lehetőség is lehet:

- Az új jogtulajdonosok, azaz a Paramount és a Skydance a saját maga történetét szeretné inkább felépíteni, és később az ő saját jövőjüket mutatni (talán a 7. részben)
- Nagyobb költségbe kerülne, ha kizárólag a jövőben játszódna a film
- Elveszne a jövő mítikus volta, a végső cél már csak a túlélés lenne, amit annyira nem tudnának filmben jól ábrázolni
- A jelent lerombolni látványosabb, mint ha az amúgy is szétbarmolt területen folyna harc
- Mire vágyik egy ->átlag<- néző, aki csak szórakozni szeretne? Én ebben a kérdésben csak édesapám szavaiból tudok kiindulni, mikor feltettem neki a kérdést: "Csak a háborúban? Csak azt ne, tuti nem mennék el rá." A fanok nyílván a háborút is szeretnék látni, nem kérdés.
Norbi83 írta:Utána jön a T1000-es,ami nem tiszta,hogy hogyan is került pont 84-be,de ez nem olyan nagy gond,hiszen lehet bármennyi párhuzamos idősik nyitva,mindnek a közös múltja a 84 előtti korszak LENNE HA,Schwarzi nem utazott volna vissza Sarah gyerekkorába. Bár,ha nem változtattak a multon elvileg minden marad ugyanúgy.... a franc se tudja.
Bár én még nem láttam a filmet, de úgy tudom, hogy a T-1000 1973-ba érkezett, és annak a "megmentésére" érkezett az idősebb T800-101. '84-ig egyszerűen csak kibekkelte az időt, addig is üldözhette Sarah-ékat.
Norbi83 írta:Ja nem értettem teljesen,mi volt az genesis visszaszámláló?
A Genisys visszaszámláló a Genisys program elindulásáig számolt vissza, ami tulajdonképpen egy okoshálózat, ami összekötötte volna az emberek okostelefonjait, okoscuccait mindent mindennel. És ebből jött volna létre a Skynet.
He'll back...

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.07.03. 19:54

T800-101 írta:
Norbi83 írta:Ja nem értettem teljesen,mi volt az genesis visszaszámláló?
A Genisys visszaszámláló a Genisys program elindulásáig számolt vissza, ami tulajdonképpen egy okoshálózat, ami összekötötte volna az emberek okostelefonjait, okoscuccait mindent mindennel. És ebből jött volna létre a Skynet.
Pontosítok:
A Genisys nem volt más, mint egy operációs rendszer, melyet tökéletesre, s mindenre kiterjedőnek terveztek az emberek. Egységes rendszert akartak létrehozni az emberek, melyek minden műszaki eszközben megtalálható. A tökéletes működés reményében pedig úgy tervezték, hogy létezett volna egy fő rendszer (gondolom ez a számítógép, vagy a telefonon rendszere lett volna), s ez irányított volna mindent. A visszaszámlálásig viszont még nem volt éles, így korlátozott hozzáférése volt a Genisys-nek bizonyos rendszerekhez. A filmben ez a rész szerintem szépen és érthetően le lett vezetve, melyből kiderül, hogy a Genisys nem más, mint a Skynet. Azonban ahhoz, hogy öntudatra tudjon éledni szükségszerű volt, hogy teljes jogosultságokat kapjon minden eszköz felett, mert addig az emberek irányították.

T800-101 írta:
Dentorel írta:A stáblista utáni jelenetet én nem láttam, lévén nem tudtam róla. Így eléggé felcsesztem magam rajta, ahogyan olvastam egy órával ezelőtt.
Devastator715 írta:Hogy miiii????? Sajnos nem láttam. De utálom az ilyeneket... :grrr
Az utolsó két hétben nem nagyon olvasgattam híreket, hogy elkerüljek minden spoilert, mert véleményem szerint elég sok mindent megmutattak így is.
T800-101 írta:Egyébként a buszos jelenet pont rossz példa, ugyanis az tényleg pörgött :D
A buszos jelenet nem rossz példa. Lévén a kisfilmben is látható, hogy elsősorban kötelekkel érték el, hogy tényleg tudjon minimum hármat pörögni a filmben. A való életben, ha alapul vesszük a fizikát egy ilyen hosszú, s súlyú jármű nem tudna megpördülni a levegőben egy sima ütközéstől, vagy attól, ami előidézte a filmben.
T800-101 írta:
Norbi83 írta:Az egyértelmű,hogy a filmesek nem vállalják be,hogy végre a jövőt mutatják. Úgy,hogy a Schwarzi is benne legyen,és az egész ne vessze el a hitelét. A Mad Max 35 évvel ezelőtti filmében jobban ábrázolták a postapokaliptikus jövőt,mint a Terminátorban most.
Ez érdekes kérdés, már többször felmerült. Szerintem ez elég összetett kérdés, melyre több lehetőség is lehet:

- Az új jogtulajdonosok, azaz a Paramount és a Skydance a saját maga történetét szeretné inkább felépíteni, és később az ő saját jövőjüket mutatni (talán a 7. részben)
- Nagyobb költségbe kerülne, ha kizárólag a jövőben játszódna a film
- Elveszne a jövő mítikus volta, a végső cél már csak a túlélés lenne, amit annyira nem tudnának filmben jól ábrázolni
- A jelent lerombolni látványosabb, mint ha az amúgy is szétbarmolt területen folyna harc
- Mire vágyik egy ->átlag<- néző, aki csak szórakozni szeretne? Én ebben a kérdésben csak édesapám szavaiból tudok kiindulni, mikor feltettem neki a kérdést: "Csak a háborúban? Csak azt ne, tuti nem mennék el rá." A fanok nyílván a háborút is szeretnék látni, nem kérdés.
Részben egyetértek.
Azt gondolom nem lenne nagyobb költsége egy ilyen jövőben játszódó filmnek, mint amilyen a Genisys volt önmagában. A legnagyobb problémát leginkább abban látnám, hogy nem nagyon tudnák kihasználni a benne rejlő lehetőségeket, s nem tudnának olyat mutatni, ami lenyűgözhetné a nézőket (látványt nem számítva). Ugyanis, ha megnézzük csak az első három részt, akkor már mindent tudunk szinte. S valahol meg is van kötve a készítők keze történetvezetés szempontjából.

Ami szerintem rohadtul gáz, s elfogadhatatlan az a tendencia, ami az elmúlt nyolc évben uralkodott el a filmes világban. Ha valami bevált, akkor újra elővesszük, s újraforgatjuk (oké, vannak olyanok, melyek jók lettek). Ha több részről van szó, akkor csak azokról veszünk tudomást, ami jól sikerült. Holott én azt gondolom ott mutatkozna meg a tehetsége egy embernek, hogy úgy készít egy jó filmet, hogy az előzményeket alapul veszi, s kijavítja annak hibáit.
A filmek terén végre eljutottunk a háborúig, de mivel az utolsó film nem szólt akkorát ezért a készítők inkább újragondolták a sorozatot. És számomra ez az, ami igazán gáz. Végignéztem négy részt, mely végül befejezetlen maradt. Kaptam egy új részt, ami igazából látvány világán kívül szinte semmi újdonságot nem tartalmaz, s miközben tartalmilag az első két részt próbálja majmolni nem tekinthető folytatásnak. Semmilyen szemszögből, sajnos. Szeretnék egy kerek történetet látni, s nem pedig teszem azt nyolc év múlva ismét Terminatort nézzek a moziban, ahol ismét megnézem az 1984-es részt modern köntösben, újraforgatva. Sokszor érzem azt, hogy a filmes világ már kifulladt, s a saját vizuálisan gyönyörűvé varázsolt ötlettelenségében fetreng.
Köszönöm, remélem jössz máskor is, többször is :)
Norbi83 írta: Nem akarom lehúzni a filmet,főleg úgy,hogy még most sem teljesen világos,hogy mi miért történik. :)
Az egyértelmű,hogy a filmesek nem vállalják be,hogy végre a jövőt mutatják. Úgy,hogy a Schwarzi is benne legyen,és az egész ne vessze el a hitelét. A Mad Max 35 évvel ezelőtti filmében jobban ábrázolták a postapokaliptikus jövőt,mint a Terminátorban most.
Véleményem szerint addig, ameddig a film 1984-ben játszódik érthető, s valamilyen szinten még szórakoztató. Onnantól kezdve, hogy előre utaznak a karaktereink az időben a készítők a történetet elkezdték jobbra-balra csavarni, melyet megpróbálták úgy beállítani, mint egy iszonyatosan logikusan felépített valamit. Innentől tényleg szinte csak a látvány diktál, s mivel iszonyatosan pörögnek az események én is elvesztem a részletekben, melyet csak a film végén tudtam nagyjából összerakni. Nekem a fejemben az játszódott, hogy "mi ez a katyvasz".

Schwarzenegger felett pedig eljárt az idő. Én azt gondolom a franchise már önmagában is olyan minőségi anyag, melynek nem arról kellene szólnia, hogy Schwarzenegger el tud-e vinni egy új részt. A Genisys ebből a szempontból picit kínos volt, hogy folyamatosan próbálta magyarázni az egykori izomkolosszus öregedésének okát.
Nekem inkább már úgy tűnt, hogy nem elmagyarázták, hanem helyette megrágták, lenyelték, megemésztették, majd visszaöklendezték, s végül belehányták a szánkba... (Gusztustalan hasonlat, de én így éreztem).

T800-101
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: T800-101 » 2015.07.03. 20:20

Dentorel írta:A buszos jelenet nem rossz példa. Lévén a kisfilmben is látható, hogy elsősorban kötelekkel érték el, hogy tényleg tudjon minimum hármat pörögni a filmben. A való életben, ha alapul vesszük a fizikát egy ilyen hosszú, s súlyú jármű nem tudna megpördülni a levegőben egy sima ütközéstől, vagy attól, ami előidézte a filmben.
Azért egy sci-fitől ne várjunk fizikai tételek bebizonyítását szerintem. Arra akartam rávilágítani, hogy maga a pörgés CGI nélkül valósult meg, azaz fizikailag is megpördítették. Ezt nem lehet a mai modern filmek számlájára írni, mert nem annyi történt, hogy leült a srác a gép elé, húzott két vonalat, és pördült a modell. Így ezt a kötélhúzásos módszerrel a T2-ben is megvalósíthatták volna, és akkor csak ámulna mindenki. Az, hogy ez a történet szerint mitől következett be, az számomra nem fajsúlyos, mert az a busz valóban pörgött. Megnézném, hogy egy ilyen jelenetet hány produkció forgatott le volna valójában hatalmas költséggel, szerintem inkább bízták volna a programozókra a feladatot.
Dentorel írta:Ami szerintem rohadtul gáz, s elfogadhatatlan az a tendencia, ami az elmúlt nyolc évben uralkodott el a filmes világban. Ha valami bevált, akkor újra elővesszük, s újraforgatjuk (oké, vannak olyanok, melyek jók lettek). Ha több részről van szó, akkor csak azokról veszünk tudomást, ami jól sikerült. Holott én azt gondolom ott mutatkozna meg a tehetsége egy embernek, hogy úgy készít egy jó filmet, hogy az előzményeket alapul veszi, s kijavítja annak hibáit.
Teljes mértékben igaz, de én a másik oldalt is megértem. Boxoffice adatokból világosan látszik, hogy a mozinézők nem a trailerek alapján mennek a mozikba, hanem a brandek alapján. Hatalmas hátrányból indul egy önálló, új ötlettel rendelkező film, ha nincs mögötte semmi, csak egy - amúgy jó filmet sejtető - trailer. Amíg ez nem fog megváltozni, addig a tengerentúlon ontani fogják a folytatásfilmeket (a Terminator esetében nem bánom).
Dentorel írta:A filmek terén végre eljutottunk a háborúig, de mivel az utolsó film nem szólt akkorát ezért a készítők inkább újragondolták a sorozatot. És számomra ez az, ami igazán gáz. Végignéztem négy részt, mely végül befejezetlen maradt. Kaptam egy új részt, ami igazából látvány világán kívül szinte semmi újdonságot nem tartalmaz, s miközben tartalmilag az első két részt próbálja majmolni nem tekinthető folytatásnak. Semmilyen szemszögből, sajnos. Szeretnék egy kerek történetet látni, s nem pedig teszem azt nyolc év múlva ismét Terminatort nézzek a moziban, ahol ismét megnézem az 1984-es részt modern köntösben, újraforgatva. Sokszor érzem azt, hogy a filmes világ már kifulladt, s a saját vizuálisan gyönyörűvé varázsolt ötlettelenségében fetreng.
Ez a "szépsége" az időutazós filmeknek. Végtelen számú idősík van, így végtelenszer láthatjuk ugyanazt, kicsit máshogy :) Ez a T-hez hozzátartozik.
He'll back...

Norbi83
Túlélő
Túlélő

Hozzászólás Szerző: Norbi83 » 2015.07.03. 20:21

Köszönöm a válaszokat!
Sejtettem,hogy az emberiségnek az okostelefonok fogják a vesztét okozni! :D

A Terminátor sorozatot,akkor lehetett volna megmenteni,ha Európában forgatják.
Bármennyire is jó a Swarzi,szerintem lecserélhető,nincs szükség pénzéshes szinészekre,producerekre.
Sok amerikai szinész azzal öli meg a folytatást,hogy 50-80 milliós gazsáiát nem tudják vissszaforgatni.

Emlékeztek,amikor az első részben Kyle visszajön a bevetésből,és pont akkor tör be a bázisra egy Terminátor? Nagy jelenet,az ismeretlen szinész hideg tekintete nagyon jó,csak hát meg kell rendezni!

Elég jól kibirták Sarahék 1973-tól,ha a nyomukban volt a T 1000-es,le a kalappal! Bár,ha én a T1000 helyében,azért ránézetem volna a kilátónál,hogy rendben megérkezik-e a Halálosztó,hogy ne legyen gubanc! :D
Ez is jó T-800-ast küldnek,mert a T1000 ,11 éve bambáskodik....

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2015.07.04. 01:55

Dentorel írta:Részemről még mindig értetlenül állok az ilyen megoldások előtt, hogy miért is kell a stáblista után is jeleneteket beszúrni. Egyrészről a néző, ha nem tud róla simán nem is nézi tovább a filmet. Másrészről, ha az ok az lenne, hogy elolvassuk a készítők listáját is hibás, mert én eddig csak akkor olvastam el, ha volt a filmben olyan zene, aminek a címe érdekelt. Utóbbi ugyanis a stáblista végén többnyire mindig fel volt tüntetve.
Nem látom értelmét ezeknek a megoldásoknak. Több filmben találkoztam vele én is, s csak arra jó, hogy az ember jó felhúzza magát rajta.
Még új vagyok itt.
Szia! Érezd jól magad a fórumon! :)
T800-101 írta:
Én pedig nem olvastam el. :D
T800-101 írta:Bár én még nem láttam a filmet, de úgy tudom, hogy a T-1000 1973-ba érkezett, és annak a "megmentésére" érkezett az idősebb T800-101. '84-ig egyszerűen csak kibekkelte az időt, addig is üldözhette Sarah-ékat.
Úgy emlékszem a film nem tért ki arra, hogy a T-1000-es 1973-ba megjelent volna.
Dentorel írta:Schwarzenegger felett pedig eljárt az idő. Én azt gondolom a franchise már önmagában is olyan minőségi anyag, melynek nem arról kellene szólnia, hogy Schwarzenegger el tud-e vinni egy új részt. A Genisys ebből a szempontból picit kínos volt, hogy folyamatosan próbálta magyarázni az egykori izomkolosszus öregedésének okát.
Igen. Szerintem is már egy kicsit túlzásba vitték. Egy idő után már elkezdett irritálni ezek az "öreg, de még vagyok" kijelentések. És már Kyle is kezdte...
T800-101 írta:
Dentorel írta:A buszos jelenet nem rossz példa. Lévén a kisfilmben is látható, hogy elsősorban kötelekkel érték el, hogy tényleg tudjon minimum hármat pörögni a filmben. A való életben, ha alapul vesszük a fizikát egy ilyen hosszú, s súlyú jármű nem tudna megpördülni a levegőben egy sima ütközéstől, vagy attól, ami előidézte a filmben.
Azért egy sci-fitől ne várjunk fizikai tételek bebizonyítását szerintem. Arra akartam rávilágítani, hogy maga a pörgés CGI nélkül valósult meg, azaz fizikailag is megpördítették. Ezt nem lehet a mai modern filmek számlájára írni, mert nem annyi történt, hogy leült a srác a gép elé, húzott két vonalat, és pördült a modell. Így ezt a kötélhúzásos módszerrel a T2-ben is megvalósíthatták volna, és akkor csak ámulna mindenki. Az, hogy ez a történet szerint mitől következett be, az számomra nem fajsúlyos, mert az a busz valóban pörgött. Megnézném, hogy egy ilyen jelenetet hány produkció forgatott le volna valójában hatalmas költséggel, szerintem inkább bízták volna a programozókra a feladatot.
Véleményem szerint nem érdemes ezeket a filmeket nagyon reálisan nézni. A sci-fi-re jellemzően általában az irracionális erőhatás szokott dominálni. Ezt most attól függetlenül írom, hogy a buszos jelenetet kötelekkel, vagy CGI-vel alkották volna meg.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.07.04. 19:07

Devastator715 írta:
T800-101 írta:Bár én még nem láttam a filmet, de úgy tudom, hogy a T-1000 1973-ba érkezett, és annak a "megmentésére" érkezett az idősebb T800-101. '84-ig egyszerűen csak kibekkelte az időt, addig is üldözhette Sarah-ékat.
Úgy emlékszem a film nem tért ki arra, hogy a T-1000-es 1973-ba megjelent volna.
...mert nem tért ki! ;)

T800-101
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: T800-101 » 2015.07.04. 19:50

Ezt a két író nyilatkozta, cikkben olvastam. ;)
He'll back...

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.07.04. 19:59

De a filmbe nem került bele.

T800-101
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: T800-101 » 2015.07.05. 12:59

Dentorel írta:De a filmbe nem került bele.
Most néztem meg a filmet. Benne van, sőt az is elhangzik, hogy Sarah szüleit a T-1000 ölte meg '73-ban, ő pedig épphogy csak el tudott menekülni úgy, hogy a stég alá rejtőzött, ekkor jelent meg a "Papa" T800-101. (ez az időugrás után, Sarah flashback-je előtt hangzik el, amikor viszik be őket a kórházba).
He'll back...

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.07.05. 14:13

Pedig nekem egyáltalán nem rémlik.
Most vagy ennyire ténylegesen katyvasz volt a film, s ennyire elvesztettem a fonalat, vagy pedig én "vágott" változatot láttam. Ugyanis majdnem tíz perccel később kezdődött el a film, s majdnem tíz perccel előbb is ért véget, mint ahogyan meg volt hirdetve.

T800-101
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: T800-101 » 2015.07.05. 18:08

Na ma én is megnéztem a filmet délelőtt. Előre leszögezem: hívhattok szemellenzősnek, elfogultnak, okoskodónak, tudálékosnak, nem fog érdekelni. Nekem ez a film nagyon bejött, komolyan mondom nem értem a rottenen a százalékot, se a sok lehúzó kritikát itthon (pl.: origo, cinestar). Ez a film simán 8/10 nálam, T3 és T4 szintjét veri, első kettőhöz nyílván nem fogom hasonlítani, mert nem érdemes. Nálam a sorozat szintjén van nagyjából.

Pozitívumok:

- a film első 20 perce überbrutál, folyamatosan a hideg rázott (nem, nem vagyok kisgyerek). A jövő lefestése nagyon-nagyon ott van, ahogy bejutnak a Skynet központba (és a T800-asok ellenőrzése nagyon tetszett) ahogy előveszik a "raktárból" a fiatal Schwarzit, nagyon T-s a hangulat.
- a régi jelenetek újrakreálása lenyűgöző munka lett (potyogtak a könnyeim, és nem vagyok ideggyenge). Minden ott van, ahol lennie kell, milliméterre pontosan. Konkrétan leesett az állam, komolyan mondom.
- Byung-hun Lee remekül játssza a T-1000-rest, jobb embert egyszerűen nem találhattak volna rá
- Nem értem, hogy sok embernek mi baja Emilia Clarke-kal. Remekül előadta a 18-20 éves csajt (aki nem is néz ki rosszul - szubjektív), akinek időben fel kell nőnie. Kyle-lal való rideg kapcsolata érthető, nem akar beleszeretni, hiszen tudja "Papa"-tól, hogy meg fog halni. Kis lázadás is van benne, nem akarja elfogadni a sorsát + ne feledjük hogy egy gép neveli 9 éves kora óta.
- Jason Clarke, mint John Connor: szerintem hitelesen játszotta a főnököt, kellően volt vezéregyéniség a jövőbeli jeleneteken. szimpatikus volt
- J.K. Simmons, mint az idiótának nézett O'Brian nyomozó remek volt, akinek nem hiszik el, hogy robotok jöttek a jövőből. Folyamatosan Silberman-re emlékeztetett, aki még '95-ben idiótának nézte Sarah-t, aztán a T3-ban és a sorozatban már ő volt a bolond.
- ötletes történet. Bár a marketing már mindent elpuffogtatott (kivéve a T-5000-ret), ebben a filmben legalább annyi új ötlet volt, mint a sorozatban
- megpróbál logikus lenni, ami nekem már elég. a film nyílvánvalóan 2-3 idősíkkal ko-operál, az elején kiindul egyből (hogy ez melyik a sok közül, az lényegtelen, én a beillesztés érdekében a T3-T4 idősíkjába fogom tenni magamban), aztán '84 már egy másik idősík lesz, ahol nem tudjuk, hogy Papa-t ki küldte vissza, és melyik idősíkból, a T-1000 melyik idősíkból jött, és hogy a T-5000 melyik idősíkból jött az eredeti idősíkba (mert nem ott fejlesztették ki, ő is időutazó). 2017 a '84-es idősíkkal egyezik meg, ahova időközben, 2014-ben a T-3000 is bekapcsolódott. Ebben - nevezzük második - idősíkban már nincsenek T-800-asok, mert a T-3000 a Cyberdine-ben dolgozik, egyből a T-1000-ret fejlesztik, így gyorsabbá válik a Skynet fejlődése. Ennek a síknak a jövője egyelőre ismeretlen.
- Schwarzenegger nyíltan áll ki a színpad közepére, ő viszi a hátán a filmet.
- a közösségi hálótól való függésre építik a Skynet-et
- rengeteg idézés, utalás a T1-2-re

Ami semmilyen:
- Jai Courtney. Nem mondom, hogy rossz volt, de olyan semmilyen volt. Próbálta átadni, hogy szereti Sarah-t, de valahogy nehezen hittem neki. Az viszont tetszett, hogy írtózik a gépektől, engem Derek Reese viselkedésére emlékeztetett.
- Miles Dyson és Danny Dyson

Negatívumok:
- zenei aláfestés hiánya az akcióknál. súlytalan akciók (csak 2017-től!)
- Jason Clarke, mint T-3000: ennek a gépnek nem volt egy normális célja, sok grimaszvágás, nem nem nem jó
- végső helikopteres csata (gagyi)
- egy-két kínos poén (Bad Boys-os szám)
- Skynet emberi alakja a Cyberdine székházban
- a vége felé vagy időhiány, vagy költséghiány volt az tuti, összecsapottnak tűnik az utolsó 20 perc
- PG-13, nincs erőszak

Ordas nagy ökörségek (ilyenek is voltak):

- T-1000 megjavítja a T-800-at: hagyjuk már, ez egy marhaság
- a jövőben csak egy csettintésre megáll az összes terminátor? NEM, a gépek nincsenek hálózati kapcsolatban a Skynettel, épp ez a lényeg, ezért van bennük chip, read only mode, aztán szevasz. Másképp időutazni sem tudnának, hogy lenne kapcsolatuk a Skynettel az időn keresztül???
- T800 upgrade-elése T-1000-ré? Te jó isten, a lehető legnagyobb ökörség. Bár, ha akarták volna, meg tudták volna logikusan oldani: a T-3000 nanobotokból áll, mely nanobotok fertőzők. Amikor a mágneses mezőben a T800-101 rongálja a T-3000-ret, a rá eső nanobotok akár meg is fertőzhették volna, melynek következményeként lett volna mimetikus külseje. És ugye akkor a célja is megváltozott volna...

Összességében: Tetszett, 8/10, legközelebb R-es korhatárral, több brutalitással kérném, köszi.
He'll back...

Norbi83
Túlélő
Túlélő

Hozzászólás Szerző: Norbi83 » 2015.07.05. 19:04

Még annyit tennék hozzá,hogy a sok időutazás ellenére,egyáltalán nem jön átt,az adot kor hangulata,nem is foglalkozatk vele. Ezért rossz ,ha túl pörgős a film. Egy hire zeneszerző azt mondta,hogy a zenében a legfontosabb a szünet. A filmben is igy kellene lennie. Ha nem tudják ezt szemlélteni 2 óra alatt,akkor ne zsúfoljanak bele ennyi történést!

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2015.07.05. 21:49

T800-101 írta:
Most néztem meg a filmet. Benne van, sőt az is elhangzik, hogy Sarah szüleit a T-1000 ölte meg '73-ban, ő pedig épphogy csak el tudott menekülni úgy, hogy a stég alá rejtőzött, ekkor jelent meg a "Papa" T800-101. (ez az időugrás után, Sarah flashback-je előtt hangzik el, amikor viszik be őket a kórházba).
Én sem emlékeztem rá. De most leszedtem egy rossz minőségű verziót, s tényleg benne van. Sarah meséli Kyle-nak, hogy azt hitte a csónakja süllyedt, de nem víz jött fel alulról, hanem folyékony fém. Így már rémlik, hogy akkor is láthattam, tehát valószínűleg elsiklottunk felette, mert olyan gyorsan pörög a történet és sok esemény játszódik le, hogy nem emlékszik az ember minden részletére.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.07.05. 22:52

Devastator715 írta:
T800-101 írta:
Én sem emlékeztem rá. De most leszedtem egy rossz minőségű verziót, s tényleg benne van. Sarah meséli Kyle-nak, hogy azt hitte a csónakja süllyedt, de nem víz jött fel alulról, hanem folyékony fém. Így már rémlik, hogy akkor is láthattam, tehát valószínűleg elsiklottunk felette, mert olyan gyorsan pörög a történet és sok esemény játszódik le, hogy nem emlékszik az ember minden részletére.
Én abban érzem a problémát, hogy sok mindent próbáltak beleszuszakolni, s emiatt nagyon sok minden felett elsiklottunk. Én például a film felénél már azon gondolkoztam, hogy "mi ez a katyvasz ?". Bevallom a film felére, ha emlékszem. Pedig nem szunyókáltam el, s mindvégig figyeltem.
Norbi83 írta:Ha nem tudják ezt szemlélteni 2 óra alatt,akkor ne zsúfoljanak bele ennyi történést!
Határozottan egyetértek ezzel. Ugyanis nem volt olyan jelenet, amelynél az ember egy picit is el tudott volna gondolkodni, hogy most mit is látott igazán.
T800-101 írta: Negatívumok:
- zenei aláfestés hiánya az akcióknál. súlytalan akciók (csak 2017-től!)
- Jason Clarke, mint T-3000: ennek a gépnek nem volt egy normális célja, sok grimaszvágás, nem nem nem jó
- végső helikopteres csata (gagyi)
- egy-két kínos poén (Bad Boys-os szám)
- Skynet emberi alakja a Cyberdine székházban
- a vége felé vagy időhiány, vagy költséghiány volt az tuti, összecsapottnak tűnik az utolsó 20 perc
- PG-13, nincs erőszak
Ezekkel teljesen egyetértek. Habár nekem nem csak 1-2 kínos poén volt (a Bad Boys szám bevallom meglepett, s azóta is ezt hallgatom 8-) ). A mozi terem félig tele volt, s egyetlen egy poén sem csalt senkinek mosolyt az arcára.
Habár nekem negatívum továbbra is, hogy ahelyett, hogy vitték volna tovább a történetet, helyette inkább gyorsan kihasználtak pár kiskaput, hogy visszakanyarodjanak az első két részhez. Szerintem ez rossz. Látni szeretnék már végre olyan filmet, ahol az előző rész hibáját kijavítva készítenek egy olyan részt, ami akár kultstátuszba is kerülhet. Ez a "felejtsük el az előző részeket, ha nem jöttek be a közönségnek" című dolog egyetlen egy filmnél sem működik nálam.

T800-101
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: T800-101 » 2015.07.05. 23:42

Dentorel írta:A mozi terem félig tele volt, s egyetlen egy poén sem csalt senkinek mosolyt az arcára.
Nálunk épp ellenkezőleg, az egész moziterem sokszor hangosan röhögött Arnoldon, meg a Bad boys-os számon is :D Aminek külön nagyon örültem, hogy voltak a teremben olyanok is, akik kitartóan végigvárták a stáblista utáni jelenetet, azaz olvasnak minket :) (én - mivel társasággal voltam - kivonultam a teremből, más nem ennyire türelmes, mint én :D )
He'll back...

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2015.07.06. 00:55

Dentorel írta:Én abban érzem a problémát, hogy sok mindent próbáltak beleszuszakolni, s emiatt nagyon sok minden felett elsiklottunk. Én például a film felénél már azon gondolkoztam, hogy "mi ez a katyvasz ?". Bevallom a film felére, ha emlékszem. Pedig nem szunyókáltam el, s mindvégig figyeltem.
Egyetértek. Sok mindenre én sem emlékszem, pont emiatt.
T800-101 írta:
Dentorel írta:A mozi terem félig tele volt, s egyetlen egy poén sem csalt senkinek mosolyt az arcára.
Nálunk épp ellenkezőleg, az egész moziterem sokszor hangosan röhögött Arnoldon, meg a Bad boys-os számon is :D Aminek külön nagyon örültem, hogy voltak a teremben olyanok is, akik kitartóan végigvárták a stáblista utáni jelenetet, azaz olvasnak minket :) (én - mivel társasággal voltam - kivonultam a teremből, más nem ennyire türelmes, mint én :D )
Én egy késő délutáni időpontban néztem meg a filmet. Úgy kb. 15-20-an voltunk. Mondjuk Pesten rengeteg mozi van és sok a vetítési időpont, de lehet inkább az árak miatt is lehettek ilyen kevesen. (Pesten egy mozijegy ára 2090 Ft, a 3D 2520 Ft.) Szerencsére én elég kulturált emberekkel voltam körülvéve (ami egy kicsit meg is lepett). A poénokon csak finoman nevettek. Amint vége lett a filmnek mindenki felállt, s kivonult a teremből köztük mi is, mert senki sem gondolta, hogy a készítők hagytak még nekünk egy jelenetet.

The Survivor!
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: The Survivor! » 2015.07.06. 09:32

Sok volt a meló a múlt hétre csak tegnap esti vetítésre tudtam elmenni. Sokkolt! Bocs hogy ilyet írok de ez :shit Ha lenyugodtam és megemésztettem ezt a valamit jövők és írok hosszabban
Kép

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2015.07.06. 12:31

Nem lacafacázok, másolom a port-ról:

"Én is megnéztem..... hát, meglehetősen ambivalens érzéseim vannak. Egyrészt, kb. azt kaptam amire számítottam - sőt, még rosszabbra, amilyen marketing kampánya volt a filmnek. (Más kérdés hogy egy T fanként ennyivel meg kell-e elégednem, tényleg jó kérdés.) És az a nagy büdös helyzet hogy amíg tartott a moziban még nagyjából élveztem is. Persze hol van már az a félelemfaktor mint a T1-ben, mind a jövőtől, mind maguktól a gépektől. Popcorn zúzda van itt kéremszépen, semmi más.

Bár az akciók egy jó része sztem el lett b*szva. Én amitől különösen többet vártam volna az az öreg vs. fiatal T-101 összecsapása. (Bár az is igaz hogy logikailag még annyi fightnak sem volt értelme.) Az meg hogy megreped a talaj a lábuk alatt csak mert... hát ez az, miért is? :D

SPOILER!!!
Viszont a T-1000-t szépen elintézték, az szépen ki volt dolgozva.
SPOILER VÉGE

Viszont, hamár nincs feeling és az akciójelenetek is olyanok amilyenek, egy-két poén legalább jó volt és sokakkal ellentétben sztem nem vitték túlzásba őket. Nekem azért nem tűnt paródiának a film. A párbeszédekkel úgy ált. szintén nem volt különösebb bajom, sőt némileg meglepő módon egy csomó tényleg egészen természetesnek, életszerűnek hatott (azért persze nem mind, a gondok ált. ott kezdődtek amikor az idősíkokkal kapcs. kezdtek magyarázkodni :D).

Valamint, amit szintén a film pozitívumaihoz sorolnék az az, hogy az új Sarah Connor, aki ha Hamilton és Headey utódjának nem is jó, de legalább szép :))))

Schwarzit már nem is említem, ő itt is nagyon badass. És ha vmit el kell ismerni amit nagyon jól kitaláltak az a terminatorok élőszövetének öregedése, ennek köszönhetően abszolút hiteles tudott lenni ennyi évesen is a szerepében.

Sokadrészt, mivel most már kezdenek leülepedni a látottak, azt kell mondjam hogy nem nagy szám a sztori sem, sőt külön hiba hogy belekavar az 1. 2. rész történéseibe is. Túl sok már ez az időutazás az az igazság. Inkább a Salvation-t kellett volna folytatni, abban még rengeteg potenciál lett volna.

Szóval, összességében 7 csillag - de hozzá kell tennem hogy igazából a 7. csillagot csak azért kapta mert T film (amúgy egy hatost érdemelne). Ezt tartom az eddigi leggyengébb T filmnek. A rangsor egész pontosan nálam így néz ki:

1. TSCC (igen, nagyon elfogult vagyok vele, elismerem)
2. T1
3. T2
4. Salvation
5. T3
6. Genisys
7. Salvation - The Machinima Series

U.i.: tudom néhol kissé komolytalan az írásom, de ez is csak a filmhez fűződő érzéseimet tükrözi, mivel maga a film is folyamatosan a komoly és a komolytalan között lavírozott végig. Ebből kifolyólag egyszerűen nem tudom összességében elég komolyan venni ezt a filmet. Még azthiszem emésztenem kell a látottakat :) És ordít egy dvd-s újranézésért.

7/10"

Kiegészíteném azzal, hogy kapja be Arnold. Igenis minden el lett spoilerezve a trailerekben, pedig én eleve leálltam a nézésükkel már a tavasszal. De így sem volt már számomra egyetlen igazán váratlan csavar, fordulat sem a filmben. (Jó, azt nem tudtam hogy 2017-be mennek majd.)

Ill. még azzal, hogy Dentorel, szvsz túlbonyolítottad ezt a fórumkérdést azzal hogy lezártad a Genisys topikját. Totálisan szükségtelen volt. Sztem aki még nem látta a filmet az ne olvasgasson róla szóló topikokat és kész.

Majd visszaolvasok még később, most nincs már rá időm.
"A baglyok nem azok, amiknek látszanak."

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.07.07. 00:07

convar írta: Ill. még azzal, hogy Dentorel, szvsz túlbonyolítottad ezt a fórumkérdést azzal hogy lezártad a Genisys topikját. Totálisan szükségtelen volt. Sztem aki még nem látta a filmet az ne olvasgasson róla szóló topikokat és kész.
Természetes emberi tulajdonság, hogy ha valakit érdekel valami, akkor az iránt érdeklődik. Nyilván vannak olyanok, akiknek még nem nyílt lehetőségük arra, hogy megnézhessék a filmet, de ettől még nem akarom elvenni a lehetőségüket, hogy informálódjanak róla (lásd: bevétel, fogadtatás stb.)
A két topic egyébiránt is a kritikákhoz készült, ugyanis a két íráshoz mindenképpen biztosítani akartam kommentálható felületet. Amennyiben a Genisys általános társalgóját nyitva hagyom simán előfordulhatott volna, hogy valaki fellép a fórumra gondolván nem ütközhet spoilerbe, és bumm... A Genisys topicjának zárása csak időszakos.

bugerra
Túlélő
Túlélő

Hozzászólás Szerző: bugerra » 2015.07.07. 00:20

Két kérdésem lenne! Bár láttam a filmet, de nem minden tiszta. Ki a T-5000-es terminátor, John Connor? Vagy ő a T-3000? A stáblista utáni jelenet csak abból áll, amit kirakat itt hírbe a szerkesztők? Sajnos a moziban lemaradtam róla.

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.07.07. 00:23

A T3000-es modell nem teljesen gép. A Skynet próbálkozott azzal, hogy az elfogott embereket géppé alakítja. John Connor-ral is ez történt. A filmben ki is tértek arra, hogy minden egyes kísérlet meghiúsult, mert az alanyok megőrültek. Connor az egyetlen pozitív végkimenetel.

A stáblista utána jelenet csak abból áll, amit kiraktunk a hírbe.

bugerra
Túlélő
Túlélő

Hozzászólás Szerző: bugerra » 2015.07.07. 00:26

Ezt értettem, de akkor tulajdonképpen John Connor a T-5000?

T800-101
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: T800-101 » 2015.07.07. 00:29

bugerra írta:Két kérdésem lenne! Bár láttam a filmet, de nem minden tiszta. Ki a T-5000-es terminátor, John Connor? Vagy ő a T-3000? A stáblista utáni jelenet csak abból áll, amit kirakat itt hírbe a szerkesztők? Sajnos a moziban lemaradtam róla.
Üdvözlünk itt a fórumon! Reméljük minél többször fogsz itt lenni :)

A T-5000-res modell támadta meg John Connort, amikor Kyle a mágneses mezőben megkezdte az időutazást. Felépítése: rengeteg nanobotból áll, mely egyenként T-3000 modellek. A T-5000 megfertőzi az embereket (így Connort is), a nanobotok átveszik az emberi test és agy felett az irányítást, ezáltal a megfertőzött ember T-3000 modellé válik (így a filmben látható, John Connor kinézetű gép típusa T-3000).

A stáblista utáni jelenet csak a feltett jelenet.
He'll back...

T800-101
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: T800-101 » 2015.07.08. 13:26

Az Index lehozott egy nagyon szép ábrát az idővonalakról, ez teljesen egyezik az általam elképzeltekkel.
He'll back...

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2015.07.09. 21:41

T800-101 írta:Az Index lehozott egy nagyon szép ábrát az idővonalakról, ez teljesen egyezik az általam elképzeltekkel.
Csak ennek se füle se farka, szépen összekötözgették az eseményeket, de az események egymásutánisága persze nem látható.
A mienk ennél kissé követhetőbb. https://makospacal.wordpress.com/2015/0 ... timelines/
És persze a T5-öt is szépen beillesztették, ez a legnagyobb LOL benne, holott még senki sem tudja, hogy ki küldte vissza 73-ba a T800-at meg a T1000-et. Állítólag a következő részben lesz ehhez infó, de én ebben sem nagyon tudok hinni.
Vannak állandó dolgok az időben, amik meg akarnak történni...

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2015.07.10. 03:57

joe maschine írta:
T800-101 írta:Az Index lehozott egy nagyon szép ábrát az idővonalakról, ez teljesen egyezik az általam elképzeltekkel.
Csak ennek se füle se farka, szépen összekötözgették az eseményeket, de az események egymásutánisága persze nem látható.
Én gyorsan fel is adtam az ábra értelmezését.
joe maschine írta:A mienk ennél kissé követhetőbb. https://makospacal.wordpress.com/2015/0 ... timelines/
Készítettél belőle egy külön URL-en megnyitható verziót is? Hát ez kész. :cool2 :ivo Ezentúl mindenhova (mármint ahol csak feljön a téma) ezt fogom linkelni :)

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2015.07.15. 14:16

Miután jól kibeszélgettük magunkat az idővonalakról, :D véleményem a filmről.

Ó Genisys, miért vagy te...Geni...akarom mondani, terminátor film.

Tudom, ez elsőre nagyon sz*r, de sok mindent elmond arról, ahogy a filmre tekintek.

Kezdjük a szereplőgárdával.

Byung-hun Lee jól hozta a T1000-es karakterét, kifejezetten tetszett, szerepeltetése telitalálat. Képes volt közvetíteni azt a rideg könyörtelenséget, ahogy egy T1000-esnek működnie kell. Matt Smith is teljesen ok volt Skynet bőrében, nagyon jól átadta az M.I. saját magáról gondolt hideg felsőbbrendűségét. John Connor viszont semleges volt mind a karaktert, mind a színészi játékot tekintve, nem váltott ki semmilyen érzelmet sem bennem. Sarah Connor alakja meg teljességgel hiteltelen, Emília nem tudott mit kezdeni a szereppel, nem jött át a kemény, elkötelezett, de érzelmes nő. És akinek a legjobbnak kellett volna lennie, Jai Courtney, nos ő itt a leggyengébb láncszem. Nem tudom kik voltak azok a vérbarmok, akik ezt az embert kinézték erre a szerepre, ki volt az, aki leszerződtette, és ki volt az, aki pár forgatási nap után nem rúgta ki. Színészi képességeiről, Kyle karakterének átadásáról egy szó jut eszembe: vérszánalom! Lófejű, de kigyúrt felsőtestű (tudom, most Freud azt mondaná, hogy a tudatalattim csak irigykedik, mert én is szeretnék ilyen izomzatot - lehet, van is benne valami, de sosem vallanám be), tehát tökéletesen alkalmas a szerepre. Gondolta a Skydance, én meg azt gondolom, hogy inkább táncolhattak volna, minthogy ezt a filmet megcsinálják.

A rajongók számára és a készítők számára is ez volt a nagy esély, hogy a terminátor széria visszatérjen és ismét a régi fényében csillogjon. Ehelyett anyagi téren és elfogadottságban is akkorát bukott, hogy remélem nem folytatják. Ők legalábbis nem.

Nézzük a storyline-t, mert az azért van. Irónia on, persze.

Van egy időugrásunk 2029-ből 1973-ba. Skynet visszaküld egy T1000-et megölni Sarah-t még gyermekkorában, válaszul valaki! visszaküld egy T800-at a kislányt megvédeni. De még a producer sem tudja, ki volt a visszaküldő és időben honnan! Ezt a malőrt azzal védik ki, hogy de ez egy reboot, magyarán mindent újrakezdünk, nem számít hogyan. Akkor a régi szériát felejtsük el? Úgy tűnik, igen.
A jövőben Skynet elkapja John-t és megsemmisíti, ezzel magyarázzák, hogy minden megváltozott. Csakhogy John (és a Skynet is) ekkor már túl van a visszaküldés aktusán, tehát halála semmilyen formában nem befolyásolja a múltat, talán azt kellett volna kommunikálni, hogy Skynetjohn visszautazása 2014-be, okoz változást, de az is csak az adott időtől. További érthetetlen dolog, hogy úgy küldik vissza a klasszikus párost, hogy a jelen idővonalban egyik fél sem tud a 73-as visszaküldésről. Miközben Swarci is és a T1000 is tud a T800 és Kyle érkezéséről az ezt megelőző idővonalból.

Kyle-nak áthallása van a jelen idővonal múltja (J Day 1997) és a még be nem következett jövő (J Day 2017) eseményei között. Ez kemény, és ezt egy nexus pont említésével igazolják, ami annyit jelent, hogy a két idővonalnak valamilyen módon kapcsolódási pontja van, és ez okozza ezt a furcsa jelenséget. Hát ez kész.
Hogy mi hozza létre ezt az új jövőt? Hát az alap nélküli 73-as visszaküldés, ami miatt a legfőbb változás, hogy Sarah elpusztítja a 84-es T800-at, az nem kerül a Cyberdine kezére, így más útra terelődik a Skynet fejlesztése, Genisys lesz belőle és ennek kifejlesztésére még ráadásul rásegít Skynetjohn is a 2014-es visszaérkezésével.

Kicsit OFF, de nekem erről a Genisys-ről a Windows 10 jutott eszembe elsőre, mert ez lesz az az operációs rendszer, amit a Microsoft minden platformra megír, a mobiltól a tableteken át az asztali gépekig. És a film szerint, amint a Genisys-t egy központi szerverre feltöltik, amin keresztül minden összekapcsolódik, akkor jön el a J Day. Szép jövőkép. Van még 2 évünk, ezek szerint.

Nézzük egy kissé összefoglalva, hogy az agyilag impotens készítők milyen katyvaszt hoztak össze, és ki lehet-e bogozni valamit az össze-vissza váltogatott idősíkokból:

• 2029 Az ellenállás megsemmisíti Skynetet. A jelzett helyen megtalálják a taktikai időgépet, amit újraindítanak és kinyerik belőle azt az információt, hogy Skynet visszaküldött 1984-be egy T800-at. John válaszul visszaküldi Kyle-t. A kettejük közti párbeszédből kiderül, hogy a 73-as visszaküldésről nincs információjuk, a J Day 1997-ben következett be, tehát ők a T1 (esetleg a T2) idővonalának a végén lehetnek.
• 2029 Skynet felkészült a vereségre, áttölti magát egy T5000-es típusba és elvegyül Connor emberei között. Mikor Connor már győztesnek érezhetné magát, akkor megtámadja őt és megfertőzve a testét, Skynet saját katonájává alakítja át eddigi fő ellenfelét. Ezután újraindítja az időgépet és visszaküldi Skynetjohn-t 2014-be, hogy az segítse a Genisys létrejöttét, valamint elindítsa az időgép projectet.
• A T800 és Kyle is döbbenten jön rá, hogy a múlt, amibe érkeztek, már nem az, amire számítottak. Ennek oka a 73-as visszaküldések.
• Kyle-nak az időgépben látomásai voltak egy jövőről, amiben a Genisys szoftver válik a Skynet-té és a J Day 2017-ben fog bekövetkezni.
• Az új 1984-ben vagyunk, Sarah harcos amazon (irónia továbbra is on), aki előzőleg -10-éven át - készült a T800 a T1000 fogadására és elpusztítására. Valamint az öreg T800 felépít egy időgépet, amihez már csak egy chip kell, amit a frissen érkezett T800-ból ki is nyernek. A T1000-et sikeresen elpusztítják. Ezután a cél, utazás 1997-be, megakadályozni a J Day-t. De Kyle furcsa látomásai miatt végül 2017-be mennek, mert emlékei szerint a Genisys akkor kerül aktiválásra.
• 1984-2017 Az öreg T800 felkészül a 2017-be érkező Sarah és Kyle fogadására. Fegyverraktárt állít fel és dolgozik a Genisys építkezésén, mint munkás. Azért, hogy kiismerjék magukat az épületben, ha majd meg kell azt semmisíteni.
• 2014 Skynetjohn megérkezik a jövőből és Danny Dyson-nal a Genisys fejlesztésén dolgozik, valamint az időgép építését is nagy erővel végzi a Cyberdine.
• 2017 Sarah és csapata megtámadják a Genisys központját, amit Skynetjohn az elpusztulásáig véd. A központot felrobbantják, de a film vége felfedi, hogy a Genisys nem pusztult el.

A legnagyobb talány:

A Kyle emlékképeiben szereplő eseménysornak már be kellett következnie ahhoz, hogy ebből emlék születhessen. Tehát Kyle élt egy olyan idővonalban, ahol 2017-ben a Genesys által jön el a J Day. Csakhogy ő nem ebből az idővonalból utazott vissza. Ez hogyan lehetséges?

-A készítők arra gondolhattak, hogy az alternatív idővonalak egymás mellett léteznek és egyikből a másikba kerülhet át információ, mialatt valaki a „kvantumban” van? De nem jó, mert az új 2017-es J Day idővonalnak meg kellett történnie és akkor neki abból kellett volna visszajönnie, mert az volt később.
-Vagy Kyle saját jövőjéből került át információ? De ez sem jó, mert a jelenük végén levő jövő megint más, mert elpusztítják a Genisys központját és 2017-ben nem következhet be a J Day.
-Vagy mégis Kyle saját jövőjéből került át információ, mert a Genisys végül mégsem pusztult el. De akkor a romhalmaz alól valahogy vissza kellett tudnia csatlakoznia a hálózatra és már csak bosszúból is el akarhatta pusztítani az emberiséget. Lehet, hogy ez a megoldás? Elég meredeknek tűnik.

Hibák:

- A T1000 egyszerű pisztolylövésektől nekiesik a falnak és rövid időre leáll. WTF?
- A jövőben a teherautókat terminátorok vezetik, holott már a T4-ben is belső chip vezérelte még a motorokat is. (tudom, ez reboot…)
- Várják a T800-at 1984-ben, de nem lövik ki azonnal hátulról, hanem az öreg még előtte treníroz egy kicsit rajta. (tudom, ez mozi…)
- A fegyverraktárból menekülve találhattak volna alkalmasabb járművet a menekülésre, de nekik a leglomhább, legfeltűnőbb jármű kellett.
- A helikopter a legsérülékenyebb légijármű, akár egyetlen pisztolylövés is végzetes lehet számára, de ennek ellenére számos találatot túlél. Átrepül egy durva lángoszlopon, ami min. hajtóműtüzet kellett volna okozzon…de nem. Swarci helikopterről átugrását nem minősítem, mert ez ugye film. A helikopter nekicsapódik egy alatt futó autónak, de meg se kottyan neki a durva mechanikai behatás. Le kellett volna szakadnia min. a farokrésznek és akkor ugye…
-Az öreg upgrade-je a polialoid-fürdőben, meglehetősen elrugaszkodott ötlet. Habár gyártottak hozzá ideológiát, mert előzőleg elmondták, hogy processzor nélkül semmit sem ér, de azt azért nem fejtették ki részletesebben, hogy az öreg procijáról hogyan olvad le a körülötte levő anyag és hogyan fog a polialoiddal kapcsolatot létrehozni. Biztos, majd megoldják. Ezt is.

Ami nem volt olyan nagy hiba, de sokan annak vették:

Az iskolabusz hatalmas perecelése csak némileg túlzás, mivel a kardántengely nagyon erős, edzett anyagból van, amikor Skynetjohn letépi, akkor a hátsó rész a diffinél továbbra is a buszhoz csatlakozik, elől viszont leér a tengely az útra és az első úthiba, amibe beleakad képes lehet akkora erőt a busz lendületénél fogva átvinni a busz hátuljára, hogy feldobja a farát.

Érdekes fordulat:

Sarah, mikor elkapja őt Skynetjohn, kéri az öreget, hogy robbantson, ami az ő halálát is okozná, nem csak a Genisys-ét. De Swarci nem tudja megtenni, mert Sarah védelmére programozták. De Skynetjohn sem ölheti meg Sarah-t, mert akkor Swarci robbanthatna.

Humor, ami tetszett:

Nyomozó:
-Ennyi fegyverrel megszállhatták volna Szudánt. -Ezt hívják alapos gyanúnak.

Swarci:
-Mágneses behatoló gránát. -Erről olvastam a fegyver és töltény.com-on.
O’ Brien:
-Ez az új faltörő, nagy bumm és nincs repesz. -Kitépi az ajtót. -Azoknak, akiknek ez nem megy puszta kézzel.

Összesített értékelés: 4/10

T800-101
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: T800-101 » 2015.07.15. 21:47

joe maschine írta:Sarah Connor alakja meg teljességgel hiteltelen, Emília nem tudott mit kezdeni a szereppel, nem jött át a kemény, elkötelezett, de érzelmes nő.
Sarah a T1-ben hol volt kemény? Maximum a legvégénél. Mindenki ott követi el a hibát, hogy a T2-belihez, illetve a TSCC-belihez hasonlítja, mikor még közel sem áll ott a jellemfejlődése. Ráadásul ebben az idősíkban abnormális módon egy gép neveli 9 éves kora óta.
joe maschine írta:Van egy időugrásunk 2029-ből 1973-ba. Skynet visszaküld egy T1000-et megölni Sarah-t még gyermekkorában, válaszul valaki! visszaküld egy T800-at a kislányt megvédeni. De még a producer sem tudja, ki volt a visszaküldő és időben honnan!
Ezt szerintem te sem gondoltad komolyan. A következő részben ezt fogják kibogozni...
joe maschine írta:Ezt a malőrt azzal védik ki, hogy de ez egy reboot, magyarán mindent újrakezdünk, nem számít hogyan. Akkor a régi szériát felejtsük el? Úgy tűnik, igen.
Ezért alternatív idősík. A kutya nem kérte, hogy felejtsd el az előző részeket, én sem tettem, mégis élveztem.
joe maschine írta:További érthetetlen dolog, hogy úgy küldik vissza a klasszikus párost, hogy a jelen idővonalban egyik fél sem tud a 73-as visszaküldésről. Miközben Swarci is és a T1000 is tud a T800 és Kyle érkezéséről az ezt megelőző idővonalból.
Hát persze, hogy tudnak róla. Mivel abban az idővonalban már megtörtént az a '84-es esemény, így a visszaküldők (Skynet - aki valószínűleg a T-1000-ret küldte vissza és a titokzatos személy - aki Papa-t) arra számítottak, hogy Kyle és a T800-101 '84-ben meg fog jelenni. Azt honnan tudod, hogy a '84-be küldött T800-101 (amit az elején kifüstölnek) nem tudott a '73-as T-1000-ről? Kyle meg még jó, hogy nem tudta, ahogy John sem.
joe maschine írta:A Kyle emlékképeiben szereplő eseménysornak már be kellett következnie ahhoz, hogy ebből emlék születhessen. Tehát Kyle élt egy olyan idővonalban, ahol 2017-ben a Genesys által jön el a J Day. Csakhogy ő nem ebből az idővonalból utazott vissza. Ez hogyan lehetséges?

-A készítők arra gondolhattak, hogy az alternatív idővonalak egymás mellett léteznek és egyikből a másikba kerülhet át információ, mialatt valaki a „kvantumban” van? De nem jó, mert az új 2017-es J Day idővonalnak meg kellett történnie és akkor neki abból kellett volna visszajönnie, mert az volt később.
-Vagy Kyle saját jövőjéből került át információ? De ez sem jó, mert a jelenük végén levő jövő megint más, mert elpusztítják a Genisys központját és 2017-ben nem következhet be a J Day.
-Vagy mégis Kyle saját jövőjéből került át információ, mert a Genisys végül mégsem pusztult el. De akkor a romhalmaz alól valahogy vissza kellett tudnia csatlakoznia a hálózatra és már csak bosszúból is el akarhatta pusztítani az emberiséget. Lehet, hogy ez a megoldás? Elég meredeknek tűnik.
Átestél a ló túlsó felére, túlbonyolítottad. Az emberiség egyik legnagyobb baromsága az volt, hogy elkezdte számolni az időt. Az idősíkok párhuzamosan futnak egymással, tehát mi az, hogy már meg kellett történnie? Mindegyik megtörténik, ugyanabban a pillanatban. Ezek között csak szörfölnek. Most is létezik végtelen számú idősík, melyből sokban ebben a pillanatban ugyanezt csinálom, sokban éppen nyaralok a Bahamákon, sokban már meghaltam, sokban egyszerűen meg sem születtem. Kyle azért látta akkor a látomást, mert akkor került át egyik idősíkról a másikra, "síkot váltott".
joe maschine írta:- A T1000 egyszerű pisztolylövésektől nekiesik a falnak és rövid időre leáll. WTF?
Dehogy hiba. Anno a T2-ben amikor Schwarzi sorozta a T-1000-ret a bevásárlóközpontban, az is kifeküdt pár másodpercre. Jó lehet mondani, hogy az erősebb fegyver volt... ilyenekbe szerintem kár belekötni.

joe maschine írta:- A jövőben a teherautókat terminátorok vezetik, holott már a T4-ben is belső chip vezérelte még a motorokat is. (tudom, ez reboot…)
- Várják a T800-at 1984-ben, de nem lövik ki azonnal hátulról, hanem az öreg még előtte treníroz egy kicsit rajta. (tudom, ez mozi…)
- A fegyverraktárból menekülve találhattak volna alkalmasabb járművet a menekülésre, de nekik a leglomhább, legfeltűnőbb jármű kellett.
Ezekre még nem is reagálok. Film. Ha a T1-et vesszük alapul, vagy a T2-öt, ott is kétszázezerszer kinyírhatták volna Sarah-t és Johnt a gépek. A helikopteres az igaz, az egy ökörség volt, elgurult a gyógyszerük.
joe maschine írta:Összesített értékelés: 4/10
Sajnálom, hogy ennyire nem tetszett. Már csak egy kérdésem van: úgy ültél be a terembe, hogy előre leírtad magadban a filmet, vagy megpróbáltad élvezni is? (irónia és rosszindulat nélkül kérdezem)
He'll back...

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.07.16. 21:08

T800-101 írta:
joe maschine írta:Sarah Connor alakja meg teljességgel hiteltelen, Emília nem tudott mit kezdeni a szereppel, nem jött át a kemény, elkötelezett, de érzelmes nő.
Sarah a T1-ben hol volt kemény? Maximum a legvégénél. Mindenki ott követi el a hibát, hogy a T2-belihez, illetve a TSCC-belihez hasonlítja, mikor még közel sem áll ott a jellemfejlődése. Ráadásul ebben az idősíkban abnormális módon egy gép neveli 9 éves kora óta.
Szerintem ezt rosszul látod. Ha már egy gép nevelte, s gyerekként végig kellett néznie a szülei halálát, akkor valamennyire azért illene keménynek lennie. Hasonlítgatásnak semmi értelme ebből a szempontból.
T800-101 írta:
joe maschine írta:Van egy időugrásunk 2029-ből 1973-ba. Skynet visszaküld egy T1000-et megölni Sarah-t még gyermekkorában, válaszul valaki! visszaküld egy T800-at a kislányt megvédeni. De még a producer sem tudja, ki volt a visszaküldő és időben honnan!
Ezt szerintem te sem gondoltad komolyan. A következő részben ezt fogják kibogozni...
..azért tegyük hozzá, hogy ha a bevételeket és a kritikákat vesszük alapul, akkor igen csak kevés lehetőség van egy folytatásra.
Ahogyan a találkozón is beszéltük, hogy ha egyelőre csak egy részre kötöttek szerződést, akkor elég kicsi az esély, hogy ez folytatva legyen. Másfelől pedig, ha olyan szerződést kötöttek, mely kötelezi őket további részek elkészítésére mielőtt visszaszállnának a jogok Cameron-ra két dolgot tudok elképzelni:
Bevállalnak még egy nagyobb költségvetést, s reménykednek, hogy hátha sikerül valamit elérniük, vagy pedig nemes egyszerűséggel brutális költségcsökkentést hajtanak végre, melynek szintén a film minősége issza meg a levét (ilyen látvány orientált mozinézőkkel szemben szerintem nem lenen ésszerű lépés). Vagy, amit mondtam: Direct to DVD.
Sok nagy franchise volt, mely mozifilmek után végül alacsony költségvetésű Direct To DVD filmek lettek végül.
T800-101 írta:
joe maschine írta:Ezt a malőrt azzal védik ki, hogy de ez egy reboot, magyarán mindent újrakezdünk, nem számít hogyan. Akkor a régi szériát felejtsük el? Úgy tűnik, igen.
Ezért alternatív idősík. A kutya nem kérte, hogy felejtsd el az előző részeket, én sem tettem, mégis élveztem.
Pedig legyünk őszinték, hogy ez bizony egy reboot.
A találkozón annyira mélyen belementünk az alternatív idősík és az időutazás dolgába, hogy igazából a Genisys-ről alkotott véleményemnek végül nem adtam hangot (függetlenül a kritikától).
Bevallom - függetlenül a rajongói mivoltomból - én húzok egy vonalat a valóság, s a vizuális tartalmak között. Többnyire a rajongásom kimerül az újranézésekben, cikkek olvasgatásában. Mélyebben már nem megyek bele, mert mivel ez csak egy kitalált történet, így nem tartom logikusnak, hogy órákat töltsek azzal ,hogy minden egyes kérdésemre választ kapjak, vagy pedig megpróbáljak párhuzamokat vonni egyes, a filmben meg nem történt cselekvések között.
Megértem viszont azokat, akik a Genisys-t egy folytatásnak várták, amely legyünk őszinték nem az. Amikor előkerült a találkozón az a bizonyos papír, mely a film egyes pontjait elemezte ki számomra is világossá vált, hogy a film hiába élvezhető önmagában, ha sajnos nem állja meg folytatásként a helyét. S megértem azokat, akik megpróbálják összekapcsolni a többi résszel elég kevés sikerrel (lásd idővonal).

A Terminator világa soha nem volt egy mély tartalommal bíró fizikai oktatóanyag. Alapul vettek pár sci-fi kelléket, hogy tudjanak egy badass filmet összehozni. Sikerült. Az első két film után csináltak egy harmadikat, amely sokaknak nem nyerte el a tetszését. Szinte mindenkit lecseréltek, hogy csinálhassanak egy negyedik részt, amely szintén hasonlóan muzsikált, mint az elődje. Na akkor jött a Paramount, s ahelyett, hogy alapul véve az előző filmeket csinált volna egy folytatást méghozzá úgy, hogy azok hibáit kijavítsa szépen helyette megtörte a folytonosságot, s előrángatta az alternatív idővonalakat.

A Genisys nem más, mint egy újracsomagolt T1/T2. A filmen tökéletesen érződik, hogy az új generációt szerették volna megfogni (cgi jelenetek tömkelege), de emellett viszont a régieket is megtartani. Utóbbihoz pedig kellettek rendesen az idővonalas kavargatásokról szóló párbeszédek. De, ha mélyebben belegondolunk, akkor tulajdonképpen bárkinek világossá válhat, hogy a T1-2 markáns jeleneteit vették alapul remélve, hogy sikerhez vezet. Mindezek mellett olyan szinten érződött, hogy Schwarzeneggerre épül az egész, hogy már nekem is kínos volt. Ráadásul a színész öregedését is olyan görcsösen akarták magyarázni, hogy úgy éreztem magam, mint az iskolában, mikor elmondanak valamit ötször, hogy megjegyezzem.
Ha önálló filmként akarom nézni, akkor valóban szórakoztató, de folytatásként sajnos gyenge. És pont emiatt, hogy ahelyett, hogy vitte volna tovább a történetet, helyette nyitva hagyta az előző részt, s mindenféle kusza idővonallal magyarázva visszahozott minket az ítélet napja előtti időbe. És legyünk őszinték, hogy ez leginkább a látvány miatt volt. Hiszen a jövőbeli harcot nem hiszem, hogy látványosabban tudták volna megoldani.
T800-101 írta:
joe maschine írta:A Kyle emlékképeiben szereplő eseménysornak már be kellett következnie ahhoz, hogy ebből emlék születhessen. Tehát Kyle élt egy olyan idővonalban, ahol 2017-ben a Genesys által jön el a J Day. Csakhogy ő nem ebből az idővonalból utazott vissza. Ez hogyan lehetséges?

Átestél a ló túlsó felére, túlbonyolítottad. Az emberiség egyik legnagyobb baromsága az volt, hogy elkezdte számolni az időt. Az idősíkok párhuzamosan futnak egymással, tehát mi az, hogy már meg kellett történnie? Mindegyik megtörténik, ugyanabban a pillanatban. Ezek között csak szörfölnek. Most is létezik végtelen számú idősík, melyből sokban ebben a pillanatban ugyanezt csinálom, sokban éppen nyaralok a Bahamákon, sokban már meghaltam, sokban egyszerűen meg sem születtem. Kyle azért látta akkor a látomást, mert akkor került át egyik idősíkról a másikra, "síkot váltott".
Az alternatív idősíkokkal sok mindent meg lehet magyarázni. Véleményem szerint ezzel különösebben semmi bajom nincs, de azért meg kell húzni egy határt a racionalitáson belül. Hiszen ez egy film. Félreértés ne essék nem az elhivatottságodat akarom kritizálni. Hanem meg kell érteni azt, hogy a franchise órási nagy sz*rban van. Miért?
Mert az alternatív idősík kártyával megtörhető a folytonosság, s folyamatosan újraindítható a széria. A T3 befejezése elhozta az ítélet napját, s a Salvation már ebben is játszódott. Sikeresek nem voltak, így gyakorlatilag az új készítők előrántották az alternatív idősík elméletüket, így gyakorlatilag az eredeti tetralógia befejezetlenül maradt. A mostani sem váltotta meg a napvilágot, s nem szeretném azt, hogy négy vagy nyolc évenként készülne egy film, aminek nem lenne befejezése. A Genisys-ben sok minden nem lett lezárva. De mi van akkor, ha három év múlva nem fogják ezt a vonalat folytatni, hanem egy teljesen mással állnak elő? Akkor meglesz a második T film, aminek nincs folytatása.
joe maschine írta: Összesített értékelés: 4/10
Megértem az értékelésed. Bevallom én nem mélyedtem bele a T univerzumba, én szeretek a racionalitás határain belül mozogni (tény sokszor újranéztem a filmeket és a sorozatot is).
Amikor elővetted a papírt az jutott eszembe, hogy mennyire is nehéz lehetett azoknak a rajongóknak, akik egy történetileg erős folytatást vártak, amit be lehet illeszteni a régi részek mellé.
Én önálló filmként 10/8-at szórok rá, de folytatásként csak 10/5-öt.

T800-101
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: T800-101 » 2015.07.16. 23:26

Dentorel írta:..azért tegyük hozzá, hogy ha a bevételeket és a kritikákat vesszük alapul, akkor igen csak kevés lehetőség van egy folytatásra.
Ahogyan a találkozón is beszéltük, hogy ha egyelőre csak egy részre kötöttek szerződést, akkor elég kicsi az esély, hogy ez folytatva legyen. Másfelől pedig, ha olyan szerződést kötöttek, mely kötelezi őket további részek elkészítésére mielőtt visszaszállnának a jogok Cameron-ra két dolgot tudok elképzelni:
Bevállalnak még egy nagyobb költségvetést, s reménykednek, hogy hátha sikerül valamit elérniük, vagy pedig nemes egyszerűséggel brutális költségcsökkentést hajtanak végre, melynek szintén a film minősége issza meg a levét (ilyen látvány orientált mozinézőkkel szemben szerintem nem lenen ésszerű lépés). Vagy, amit mondtam: Direct to DVD.
Sok nagy franchise volt, mely mozifilmek után végül alacsony költségvetésű Direct To DVD filmek lettek végül.
Majd a stúdió meghozza a megfelelő döntést. Lehet, hogy agyament ötlet, de a költségcsökkentés akár még jót is tehet a filmnek: nem lesz agyonszórva CGI-vel a film, kénytelenek lesznek kreatívabbak lenni, ismét maszkokat, bábokat használni. Valahol a T1-et a gagyisága tette olyan félelmetessé (a hangulat mellett). Abban viszont egyetértek, hogy ez a koncepció is bukna, ez csak rajongói ötlet volt.
Dentorel írta:Megértem viszont azokat, akik a Genisys-t egy folytatásnak várták, amely legyünk őszinték nem az. Amikor előkerült a találkozón az a bizonyos papír, mely a film egyes pontjait elemezte ki számomra is világossá vált, hogy a film hiába élvezhető önmagában, ha sajnos nem állja meg folytatásként a helyét. S megértem azokat, akik megpróbálják összekapcsolni a többi résszel elég kevés sikerrel (lásd idővonal). [...] Na akkor jött a Paramount, s ahelyett, hogy alapul véve az előző filmeket csinált volna egy folytatást méghozzá úgy, hogy azok hibáit kijavítsa szépen helyette megtörte a folytonosságot, s előrángatta az alternatív idővonalakat. A Genisys nem más, mint egy újracsomagolt T1/T2. A filmen tökéletesen érződik, hogy az új generációt szerették volna megfogni (cgi jelenetek tömkelege), de emellett viszont a régieket is megtartani. Utóbbihoz pedig kellettek rendesen az idővonalas kavargatásokról szóló párbeszédek. De, ha mélyebben belegondolunk, akkor tulajdonképpen bárkinek világossá válhat, hogy a T1-2 markáns jeleneteit vették alapul remélve, hogy sikerhez vezet. Mindezek mellett olyan szinten érződött, hogy Schwarzeneggerre épül az egész, hogy már nekem is kínos volt. Ráadásul a színész öregedését is olyan görcsösen akarták magyarázni, hogy úgy éreztem magam, mint az iskolában, mikor elmondanak valamit ötször, hogy megjegyezzem. Ha önálló filmként akarom nézni, akkor valóban szórakoztató, de folytatásként sajnos gyenge. És pont emiatt, hogy ahelyett, hogy vitte volna tovább a történetet, helyette nyitva hagyta az előző részt, s mindenféle kusza idővonallal magyarázva visszahozott minket az ítélet napja előtti időbe. És legyünk őszinték, hogy ez leginkább a látvány miatt volt. Hiszen a jövőbeli harcot nem hiszem, hogy látványosabban tudták volna megoldani. [...] Az alternatív idősíkokkal sok mindent meg lehet magyarázni. Véleményem szerint ezzel különösebben semmi bajom nincs, de azért meg kell húzni egy határt a racionalitáson belül. Hiszen ez egy film. Félreértés ne essék nem az elhivatottságodat akarom kritizálni. Hanem meg kell érteni azt, hogy a franchise órási nagy sz*rban van. Miért?
Mert az alternatív idősík kártyával megtörhető a folytonosság, s folyamatosan újraindítható a széria. A T3 befejezése elhozta az ítélet napját, s a Salvation már ebben is játszódott. Sikeresek nem voltak, így gyakorlatilag az új készítők előrántották az alternatív idősík elméletüket, így gyakorlatilag az eredeti tetralógia befejezetlenül maradt. A mostani sem váltotta meg a napvilágot, s nem szeretném azt, hogy négy vagy nyolc évenként készülne egy film, aminek nem lenne befejezése. A Genisys-ben sok minden nem lett lezárva. De mi van akkor, ha három év múlva nem fogják ezt a vonalat folytatni, hanem egy teljesen mással állnak elő? Akkor meglesz a második T film, aminek nincs folytatása.
Én totál megértem azokat, akik már a végét várják. Egy szóval sem mondtam, hogy az alternatív idővonalazás korrekt dolog. Sőt, kijelentem, hogy teljesen inkorrekt. De ne próbáljuk azt belemagyarázni, hogy ezt a feature-t a Paramount főzte ki azért, hogy a rajongókat szivassa: ez a Terminator-univerzum eszköztárához szorosan kapcsolódik azóta, amióta Cameron megálmodta az egészet. Hogy eddig nem éltek vele a filmekben a készítők? Hát most ez van. Emlékezzünk csak vissza: az általunk oly nagyra tartott TSCC is ezzel az eszközzel élt, mégis milyen remekre sikeredett. Tehát, az új készítők egyszerűen csak megkönnyítették a saját maguk dolgát azzal, hogy az ő szájízük szerint alakíthatták a sztorit, és ehhez az eszköz adott volt. Azt meg már te is, és én is kiveséztük jópárszor, hogy valószínűleg miért döntöttek így, jópár érv szólt mellette is (ahogy - rajongói szemmel - ellene is vannak érvek). De amíg nem a kezünkben vannak a jogok, addig maximum csak véleményezni tudjuk a döntéshozók döntéseit. Ne feledjük: a készítők nem rajongói fejjel gondolkodnak (egyik sem), ők a legszélesebb rétegnek akarnak filmet készíteni. Sajnos biztos vagyok benne, hogy ha az általatok elképzelt, eredeti idővonalat folytatták volna, akkor is bukta lett volna a film, más okok miatt. A Genisys-t meg ne az alapján ítéljétek el, hogy alternatív síkokkal dolgozik, hiszen ezt már az előzetesekből tudtuk. Hogy ha ennyire nem tetszett már akkor az elképzelés, miért néztétek meg? Azért nagyjából tudtuk, hogy mire lehet számítani. Egyszerűen nem tudok azonosulni azokkal a gondolatokkal, hogy semmiképp se folytassák / szántsák be / hintsék be sóval a gyártót, mert nem tetszik (ezt nem rád értem). Nem tetszik? Nem nézem meg a következő részét, ennyi. Más szórakozását ne vegyük el a filmtől. Egyébként meg pontosan az alternatív idősíkok lehetnek a franchise későbbi megmentői is, mert kvázi ezzel sosincs lezárva a sztori, újra lehet kezdeni úgy, hogy a régi is érvényben marad. Ha mi ezen problémázunk, mit szóljanak a Spider-man rajongók, akik már 3-adszorra sz*pják be azt, hogy megint újrakezdik az egészet? Ráadásul ott még ez a lehetőség sincs meg, mint itt.
He'll back...

joe maschine
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2015.07.17. 13:59

T800-101 írta:
Nem tudják, vagy csak valami elfogadhatatlan idősík-kavarással.

T800-101 írta:
joe maschine írta:További érthetetlen dolog, hogy úgy küldik vissza a klasszikus párost, hogy a jelen idővonalban egyik fél sem tud a 73-as visszaküldésről. Miközben Swarci is és a T1000 is tud a T800 és Kyle érkezéséről az ezt megelőző idővonalból.
Hát persze, hogy tudnak róla. Mivel abban az idővonalban már megtörtént az a '84-es esemény, így a visszaküldők (Skynet - aki valószínűleg a T-1000-ret küldte vissza és a titokzatos személy - aki Papa-t) arra számítottak, hogy Kyle és a T800-101 '84-ben meg fog jelenni. Azt honnan tudod, hogy a '84-be küldött T800-101 (amit az elején kifüstölnek) nem tudott a '73-as T-1000-ről? Kyle meg még jó, hogy nem tudta, ahogy John sem.
Abban az idővonalban nem történt a film szerint más visszaküldés, hiszen a taktikai időfegyvert csak akkor aktiválták, amikor a bázist megtámadták, és a log file alapján is csak 1 visszaküldés történt.
De ha mégis volt visszaküldés jóval előbb 73-ba (T1000), akkor egyrészt Papa nem tudott volna visszamenni, hiszen Skynet uralta az időgépet, másrészt meg, ha a visszaküldés után egy bizonyos idő eltelik, akkor megváltozik az egész idővonal - a jelen is - és akkor meg nincs is aki Papa-t visszaküldje, mert a T1000 elkapja Sarah-t és vége a történetnek, Skynet győz.
Esetleg lehetne egy olyan variáció, hogy a log file-t átírta Skynet és a T800 előtt elküldte a T1000-et 73-ba, de akkor megint nincs, aki Papa-t elküldje, ha pedig átment Kyle és a T800, a T5000 utána is még elküldhette volna a T1000-et, miután mindenkit kinyírt és ismét beindította az időgépet, de akkor megint nincs, aki Papa-t átküldje 73-ba.
T800-101 írta:Most is létezik végtelen számú idősík, melyből sokban ebben a pillanatban ugyanezt csinálom, sokban éppen nyaralok a Bahamákon, sokban már meghaltam, sokban egyszerűen meg sem születtem. Kyle azért látta akkor a látomást, mert akkor került át egyik idősíkról a másikra, "síkot váltott".
Az, hogy Michio Kaku szeret fantáziálni a végtelen sok univerzumról, az ok. De, mikor egy fizikus komolyra fordítja a szót, akkor mindig ott lyukadunk ki hogy a világegyetem ugyan térben talán végtelen, de véges energiából áll. A végtelen sok idősík meg nem állhat ugye véges energiából, így itt némi ellentmondás van, szóval ezeket a párhuzamos világokat, idősíkokat sosem fogadtam el.
De van más gond is a párhuzam idősíkokkal. Konkréten, hogy saját magán senki sem tud segíteni a visszaküldéssel, mert az utazó egy alternatív idővonalat nyit, és csak abban tudja folytatni áldásos tevékenységét. Ha a T1 előtt idővonalat nézzük, nevezzük A-nak, akkor 97 J.Day, 2029 visszamegy a T800, létrejön a B alternatív idősík, és abban csak ő lesz meg Sarah. A végeredmény borítékolható, Skynet győz.Az A idősíkből visszamegy még Kyle, de mivel nem egyszerre megy a T800-zal, így az ő útja ismét létrehoz egy idősíkot, a C-t, ahol csak ő lesz és Sarah. De nem lesz happiend, mert Sarah nem fog hinni neki, mert nem fogja megtámadni őt senki, Kyle talán pont a Pescaderoban fog kikötni, ha sokat erősködik és ismét Skynet győz. Ezért működésképtelen alapvetően a párhuzamos idősík.
De a legfőbb érv ez ellen maga a sztori üzenete, hogy Skynet is saját maga túlélését akarja biztosítani és John és Sarah is saját világukat akarják megmenteni.Nem egy párhuzamos idősík boldogságáért küzdenek.

T800-101 írta:Sajnálom, hogy ennyire nem tetszett. Már csak egy kérdésem van: úgy ültél be a terembe, hogy előre leírtad magadban a filmet, vagy megpróbáltad élvezni is? (irónia és rosszindulat nélkül kérdezem)
Ja, előre leírtam. Olyannyira, hogy amikor elkezdtek gyülekezni tavaly a viharfelhők a film felett, úgy döntöttem, nem hagyom befolyásolni magam semmi és senki által, így jó féléve semmi hírt, reakciót, trélert nem néztem, olvastam, hogy 0-ról indulva üljek be a moziba. És igen, én elmentem, sőt a családot is vittem, pedig a szokásos popcorn-cola fogyasztással ez egy kisebb vagyon manapság, de én beletettem a készítők zsebébe a film rám eső árát. Így aztán van némi jogom bírálni is. És alapvetően a filmet mindenki élvezte, mert azt nem mondtam egy szóval sem, hogy akciófilmként nem állja meg a helyét. Sőt, a számomra humoros részeken felhőtlenül tudtam nevetni, mert nem vagyok besavanyodva attól, hogy végül nem lett jó és illeszkedő T film.

És volt egy nagyon fontos mondanivalója is a filmnek, amit így utólag belátva, meg kellett volna említenem.

Skynetjohn - Vannak állandó dolgok az időben, amik meg akarnak történni... Ez a mondat nagyon tetszik nekem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára joe maschine 2015.07.18. 12:39-kor.

Kimi17
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: Kimi17 » 2015.07.17. 15:53

Gyerekek őszintén ez minden volt csak nem Terminator film olyan katyvasz lett az egész, hogy az hihetetlen.
Amúgy érdekes mert az első 10 perc még komolynak indult hangulatos is volt, de utána ami történik az egyszerűen borzalom....Nem hogy T filmként gyenge de még önálló filmként is vacak....A bevétel alapján én nem vagyok meglepve totál bukta a film.

Teljesen elviccelték az egész filmet mondjuk nekem eddig az év vígjátéka :D

T800-101
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: T800-101 » 2015.07.17. 17:30

joe maschine írta:Abban az idővonalban nem történt a film szerint más visszaküldés, hiszen a taktikai időfegyvert csak akkor aktiválták, amikor a bázist megtámadták, és a log file alapján is csak 1 visszaküldés történt.
De ha mégis volt visszaküldés jóval előbb 73-ba (T1000), akkor egyrészt Papa nem tudott volna visszamenni, hiszen Skynet uralta az időgépet, másrészt meg, ha a visszaküldés után egy bizonyos idő eltelik, akkor megváltozik az egész idővonal - a jelen is - és akkor meg nincs is aki Papa-t visszaküldje, mert a T1000 elkapja Sarah-t és vége a történetnek, Skynet győz.
Az én értelmezésemben (ha a jelent 2029-re érted) nem változik meg a jelen, mert ha a T-1000 elkapja Sarah-t, az már nem abban az idővonalban fog mutatkozni, hanem egy másikban (ami már egy külön történet).
joe maschine írta:Esetleg lehetne egy olyan variáció, hogy a log file-t átírta Skynet és a T800 előtt elküldte a T1000-et 73-ba, de akkor megint nincs, aki Papa-t elküldje, ha pedig átment Kyle és a T800, a T5000 utána is még elküldhette volna a T1000-et, miután mindenkit kinyírt és ismét beindította az időgépet, de akkor megint nincs, aki Papa-t átküldje 73-ba.
Papa-t bárki visszaküldhette ezen események után az időben (T5 jövő után). De az a variáció is szóba jöhet, hogy nem csak ez az egy időgép van.
joe maschine írta:Az, hogy Michio Kaku szeret fantáziálni a végtelen sok univerzumról, az ok. De, mikor egy fizikus komolyra fordítja a szót, akkor mindig ott lyukadunk ki hogy a világegyetem ugyan térben talán végtelen, de véges energiából áll. A végtelen sok idősík meg nem állhat ugye véges energiából, így itt némi ellentmondás van, szóval ezeket a párhuzamos világokat, idősíkokat sosem fogadtam el.
Tudományos értelemben sosem mélyedtem el a témában, mindössze a filmekhez építettem magamban egy rendszert, ami van annyira rugalmas, hogy a T5-öt is bevegye a gyomrom. De ha így belegondolok, két lehetőség létezhet a valóságban: vagy egy idősík van, és nem létezik időutazás, vagy végtelen számú idősík van, és létezik időutazás. Mert ha véges számú lenne - ha nem egy - akkor mi alapján számoljuk meg, hogy hány? És ezt mi dönti el? Ha létrejöhet 2, 3, akkor - szerintem - végtelen, és ezt mondom úgy, hogy a matematikusok még mindig nem tudták normálisan definiálni, hogy mi az a végtelen (a megszámlálhatatlanul végtelenre gondolok).
joe maschine írta:De van más gond is a párhuzam idősíkokkal. Konkréten, hogy saját magán senki sem tud segíteni a visszaküldéssel, mert az utazó egy alternatív idővonalat nyit, és csak abban tudja folytatni áldásos tevékenységét.
Ezzel teljesen egyetértek azzal a feltétellel, hogy az eredeti idősíkban nem jelent meg a jövőbeli énem a múltban. Ezzel tudom, hogy ha visszaküldöm magamat, akkor csak alternatív síkban juthatok, mert ha az eredetibe jutottam volna vissza, és ha felkeresném magamat, akkor azt a szituációt már át kellett volna élnem a gyerekkori testemmel, a másik szemszögből. (épp ebből a szempontból érdekes a TSCC-ből Charles Fisher rész) Egyébként az általam elképzelt univerzumok modellje az egy gyökérrel rendelkező gráfra hasonlít: közös a gyökér (ezesetben az univerzum létrejötte?) melyből ágaznak le az alternatív univerzumok onnantól, ahonnan eltérnek az eredeti idővonaltól (eredeti idővonal definíció: amit átélsz időutazás nélkül). Ez garantálja azt, hogy minnél régebbre utazol vissza az időben, annál nagyobb az esélye, hogy az eredeti síkra fogsz visszatérni (amiben éltél) (közeledsz a gyökérhez a gráfban).
joe maschine írta:Olyannyira, hogy amikor elkezdtek gyülekezni tavaly a viharfelhők a film felett, úgy döntöttem, nem hagyom befolyásolni magam semmi és senki által, így jó féléve semmi hírt, reakciót, trélert nem néztem, olvastam, hogy 0-ról indulva üljek be a moziba.
Ennek őszintén örülök!
He'll back...

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.07.17. 21:14

T800-101 írta:Én totál megértem azokat, akik már a végét várják. Egy szóval sem mondtam, hogy az alternatív idővonalazás korrekt dolog. Sőt, kijelentem, hogy teljesen inkorrekt. De ne próbáljuk azt belemagyarázni, hogy ezt a feature-t a Paramount főzte ki azért, hogy a rajongókat szivassa: ez a Terminator-univerzum eszköztárához szorosan kapcsolódik azóta, amióta Cameron megálmodta az egészet. Hogy eddig nem éltek vele a filmekben a készítők? Hát most ez van. Emlékezzünk csak vissza: az általunk oly nagyra tartott TSCC is ezzel az eszközzel élt, mégis milyen remekre sikeredett. Tehát, az új készítők egyszerűen csak megkönnyítették a saját maguk dolgát azzal, hogy az ő szájízük szerint alakíthatták a sztorit, és ehhez az eszköz adott volt. Azt meg már te is, és én is kiveséztük jópárszor, hogy valószínűleg miért döntöttek így, jópár érv szólt mellette is (ahogy - rajongói szemmel - ellene is vannak érvek). De amíg nem a kezünkben vannak a jogok, addig maximum csak véleményezni tudjuk a döntéshozók döntéseit. Ne feledjük: a készítők nem rajongói fejjel gondolkodnak (egyik sem), ők a legszélesebb rétegnek akarnak filmet készíteni. Sajnos biztos vagyok benne, hogy ha az általatok elképzelt, eredeti idővonalat folytatták volna, akkor is bukta lett volna a film, más okok miatt. A Genisys-t meg ne az alapján ítéljétek el, hogy alternatív síkokkal dolgozik, hiszen ezt már az előzetesekből tudtuk. Hogy ha ennyire nem tetszett már akkor az elképzelés, miért néztétek meg? Azért nagyjából tudtuk, hogy mire lehet számítani. Egyszerűen nem tudok azonosulni azokkal a gondolatokkal, hogy semmiképp se folytassák / szántsák be / hintsék be sóval a gyártót, mert nem tetszik (ezt nem rád értem). Nem tetszik? Nem nézem meg a következő részét, ennyi. Más szórakozását ne vegyük el a filmtől. Egyébként meg pontosan az alternatív idősíkok lehetnek a franchise későbbi megmentői is, mert kvázi ezzel sosincs lezárva a sztori, újra lehet kezdeni úgy, hogy a régi is érvényben marad. Ha mi ezen problémázunk, mit szóljanak a Spider-man rajongók, akik már 3-adszorra sz*pják be azt, hogy megint újrakezdik az egészet? Ráadásul ott még ez a lehetőség sincs meg, mint itt.
Félreértés ne essék, hisz én úgy gondolom, hogy itt senki sem várja a végét, hanem egy normálisan összerakott T filmet (abba most nem mennék bele, hogy kinek mi a "normális", hiszen másnak a T3 felért egy Isten káromlással, nekem pedig nagyszerűen kivitelezett film volt, melynek sokkolt a vége).
Én azt gondolom, hogy a franchise-hoz sosem tartozott hozzá az, s szerintem Cameron sem így képzelte, hogy párhuzamos idővonalakkal legyen dolgunk. Tökéletes jó példa a T1, melynek első nézése közben egy jó sci-fit láttam, s a vége felé leesett az állam, hogy tulajdonképpen a Skynet "hozta létre" az ellenségét, azaz John Connor-t (ugye, ha nem küldenek vissza egy gépet az időben akkor az ellenállás sem küldi vissza Reese-t).
Véleményem szerint sokkal helytállóbb, s biztosabb talpakon áll egy objektív vélemény, mint egy végtelenbe futó idővonalakkal tarkított történeti összekapcsolási teória. A Genisys nem más, mint egy reboot, amely nullázta az előző két részt, így gyakorlatilag megtörte a franchise folytonosságát. A készítők nem csináltak mást, mint az időutazásból fakadó lehetséges kérdéseket alapul véve beetették a rajongókat, hogy ez nem reboot, hanem egy folytatás, csak egy más alternatív idővonal. Ha mélyen belegondolunk a látottakra, akkor gyönyörűen látszódik, hogy az első két részt próbálták egybegyúrni úgy, hogy közben Schwarzenegger hátán próbálták elvontatni a filmet. Nem véletlen, hogy annyiszor kihangsúlyozták az öregedésének okát. Az alternatív idővonalakkal való játék a készítők részéről egy valamire jó: ha nem jön be a sztori, akkor szépen előhoznak egy alternatív idővonalat, és akkor elfelejtik az előző részeket, mint ahogyan itt történt a T3 és T4-el szemben.
Félreértés ne essék, csak kiemelném, hogy akinek annak idején tetszett a Salvation az várt egy új T filmet, mert kíváncsi volt a folytatásra. Kapott egy új T filmet, ami nem folytatta a Salvation-t. Ennyi értelme van az alternatív idősíkokkal takart reboot-nak. Ha meg egy ütős T film helyett az első két részt akarják még mindig majmolni az minőség szempontjából már régen rossz. (Egyébiránt nem véletlen, hogy a cím nélküli folytatás pl. a Terminator 2 nevet viseli). A pókemberes hasonlat pedig azért rossz, mert ott legalább újrakezdik, itt meg egy alternatív idősíkkal játszadozva hagyják nyitva az előző részeket új történetvonalat kezdve... Ez sem jobb hidd el. Persze lehet idővonalakat, meg elméleteket gyártani csak ezek kapcsán mindig valahol ki fog lógni az a bizonyos lóláb.

A TSCC egy teljesen más dolog. Én soha nem próbáltam egy szintre emelni a filmekkel, illetve nem is próbáltam beszuszakolni semmilyen idővonalba. Egyszerűen csak megnéztem az előzetest, s tetszett. Elfogadtam, hogy TV-re is adaptálták a történetet. Nem vártam Schwarzenegger-t, nem vártam hatalmas robbantásokat, élő szövet alól kikandikáló belső fémvázat stb. És feltehetően ez volt az, ami miatt tetszett.
Kimi17 írta:Gyerekek őszintén ez minden volt csak nem Terminator film olyan katyvasz lett az egész, hogy az hihetetlen.
Amúgy érdekes mert az első 10 perc még komolynak indult hangulatos is volt, de utána ami történik az egyszerűen borzalom....Nem hogy T filmként gyenge de még önálló filmként is vacak....A bevétel alapján én nem vagyok meglepve totál bukta a film.

Teljesen elviccelték az egész filmet mondjuk nekem eddig az év vígjátéka :D
Én erre csak azt akarom mondani, hogy megleptél volna, ha azt írod, hogy tetszett.
Nem megsérteni akarlak, de te voltál a tökéletes példa arra, amikor valaki megnéz egy előzetest, s előre leírja már a filmet. Tehát ne lepődj meg, ha beültél és nem tetszett egyáltalán.
Most nem a Genisys-t akarom védeni, hanem úgy általánosságban mondom, hogy ha valamit előre leírsz, akkor az esetek túlnyomó többségében biztosan nem fog tetszeni.

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2015.07.18. 01:12

Na most jutottam el oda hogy elolvastam mindent. Ennyit összeírkálni gyerekek..... :D

A filmhez én is kb. úgy állok hozzá mint Dentorel. Mint akciófilm nem olyan rossz, elvoltam vele a moziban. Volt néhány jó szöveg is benne (az "Öreg vagyok, de azért még vagyok." pl. kifejezetten tetszett :D), ill. ha vmiket tényleg ki tudok emelni a film pozitívumaiként az 2 dolog: Sarah és a Papa meglehetősen összetett kapcsolata, ezt kifejezetten jól interpretálták a színészek sztem. Nekem "átjött". A másik az a finom kis társadalomkritika amely az új Skynethez/Genisyshez köthető, jó kis fricska jelenünk "okostelefon + facebook, e kettő kell nekem" nemzedékének. Persze a fiataloknak lefogadom hogy semmi nem ment át belőle, és a moziból kijőve is első dolguk volt megnézni hogy likeolta-e már vki a fb-n az aznapi bejegyzését, ami vagy egy kép a tegnapi buliról, vagy esetleg arról a kajáról van a fotó, amit a mozi előtt fogyasztott el.

De mint T folytatás? Ennyi újabb időbeni össze-vissza ugrálással? Kösz de inkább nem. Egyszerűen nem éri meg, pontosabban ez a film nem ér annyit hogy megint ilyenekkel fájdítsam a fejem, hogy ez hogy illeszkedik az eddigi filmekhez. Mert ahhoz egyszerűen nem lett elég grandiózus, elég "ütős" semmilyen tekintetben. Nekem olyan 6/10-et ér (igen, eggyel csökkentettem a pontszámot). De a legnagyobb bajom vele: hogy nem érzek mögötte semmiféle értékteremtő szándékot. (Pénzteremtő szándékot annál inkább.) Úgyhogy én már el is "engedtem". Megnéztem, amíg néztem elszórakoztam rajta, de ezzel le is zártam magamban. Egy kellemes (de nem különösebben komolyan veendő) spin-off-nak fogom fel, mégha tudtommal egész pontosan nem is ezt jelenti a kifejezés.

A párhuzamos idősík elmélet nekem sem tetszik, joe m nagyon jól levezette hogy mi a baj vele (még a T Univerzumban is), nekem is uaz.

Amúgy most tudom nagyon merészet mondok, de amennyi vitát olvastam (ill. vettem is részt benne) már ezekről az idősíkokról ill. most a Genisys után azon gondolkodtam hogy már a T1-et is sokkal célszerűbb lett volna úgy megírni hogy nincs benne időutazás (tehát 2029, a Skynet kifejleszti a T-800-ast amiket ráküld az emberiségre és eksön!). Mennyivel érthetőbb ill. átláthatóbb univerzum lenne az! Én már unom ezeket az időutazással járó (elméleti) anomáliákat.... :roll: Azthiszem ezért is szerettem többek közt a Salvation-t (csak ezt akkor még nem láttam így be, még magamnak se). Végre egy T film amiben nem időutazik senki sehova, hanem haladunk szépen előre!

Nagyjából ennyit akartam még mondani a Genisys-hez. De biztos van amit most elfelejtettem, azt azért majd még később ideírom :) Joe m, a kritikádhoz nem tudok mit hozzászólni, mert mint most visszább is céloztam rá egyszerűen nem akarok a továbbiakban olyan "mélységében" foglalkozni a filmmel. (Az idővonalas weboldalt meg nem tudom likeolni mert ott nem fb-kal lehet likeolni hanem wordpress-el, nézd csak meg jobban! ;) )
Norbi83 írta:A film messze jobb,mint a T4,de ezzel ujjat nem mondok.
Ujjat biztos nem, de még újat sem. Hülyeséget viszont annál inkább :)
T800-101 írta:Valahol a T1-et a gagyisága tette olyan félelmetessé (a hangulat mellett).
Igen, bár volt ott néhány "túlkapás" is amely ezáltal már inkább éppen az ellenkező hatást váltja ki, ezáltal szimplán csak gagyi. Gondolok pl. arra a bábura aki a kamiont vezeti. De alapjában véve persze értem mire gondolsz és hát igen, a többi megoldás igencsak működik a filmben.

Kimi17
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: Kimi17 » 2015.07.18. 08:06

Dentorel még oda is írtam, hogy az eleje ahogy kezdődött meglepően jó kezdés volt, de ami utána volt ne haragudj már, és te is tudod nagyon jól, hogy ez egy kalap kaki film lett nem tudom mit véditek....Ennél még a 3. meg a 4. rész is zseniálisabb alkotás sőt visszasírom azokat a részeket.

Egy Trailert lehet sután meg jól is összerakni nem az a lényeg, de itt már azon a 2 percen belül is lehetett látni főleg ilyen Casting után meg a jelenetek után, hogy nagyon nem lesz rendbe ez a film. Roppant unalmas, és kínos film se izgalom, se feszültség igazából semmi sincs benne még az akciók se dinamikusak....ja egy pozitívum a kínai fószer őt eltalálták, de ennyi.

Én örülök,hogy megbukik meg is érdemli.

Ennél még a Jurassic World is sokkal jobban méltó lett a régi részekhez sőt az még egy jó szórakozás, de ez kínos amit műveltek mondjuk én előre megmondtam....de nem is ez a lényeg mert én lettem volna az első boldog ember aki csalódik, és örül ennek a filmnek ha hiszed ha nem...de hát na...

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.07.18. 11:45

convar írta:A másik az a finom kis társadalomkritika amely az új Skynethez/Genisyshez köthető, jó kis fricska jelenünk "okostelefon + facebook, e kettő kell nekem" nemzedékének. Persze a fiataloknak lefogadom hogy semmi nem ment át belőle, és a moziból kijőve is első dolguk volt megnézni hogy likeolta-e már vki a fb-n az aznapi bejegyzését, ami vagy egy kép a tegnapi buliról, vagy esetleg arról a kajáról van a fotó, amit a mozi előtt fogyasztott el.
Látom nagyon "szereted" a facebook-ot, ha már ennyiszer említetted az elmúlt egy hétben. :D
Erre céloztam, amikor azt mondtam, hogy tökéletesen látszódik a filmnek a mai korszak tulajdonságai. Sajnos nagyon sok filmbe, sorozatba beleteszik, s ez nagyon nem jó. Régen nagyon szerettem a Sikoly filmeket, s ezért is vártam a sorozatot. De amikor már negyed óráig azt néztem, hogy mit össze nem nyávognak a színészkedni nem tudó színészek, s az üres másodperceket meg a telefonjuknak a nyomogatásával töltik... hát kikapcsoltam. :)
convar írta: De a legnagyobb bajom vele: hogy nem érzek mögötte semmiféle értékteremtő szándékot. (Pénzteremtő szándékot annál inkább.)
Ezzel kapcsolatban, amit kifelejtettem az előző hozzászólásomból valóban ideillik, ami a TSCC-vel kapcsolatban elhangzott a találkozón:
A Genisys-szen látszik, hogy az első két részt vették alapul (hiszen azok lettek a kultfilmek), s abból táplálkoztak, s mindezek mellett rendkívül érződik, hogy Schwarzenegger-t tették középpontba, hogy ő vigye el a hátán a filmet. Ellenben a sorozattal, ahol kezdetben arra próbáltak hivatkozni, hogy kiegészítő történetszál lesz a T2 és T3 között, de végül a második évadban fordulatok tömkelegével inkább egy TV-re szánt alternatív folytatás lett, ami mögött valóban érezhető volt az alkotni akarás (persze büdzsé miatt eléggé meg volt kötve a kezük).
Kimi17 írta:Dentorel még oda is írtam, hogy az eleje ahogy kezdődött meglepően jó kezdés volt, de ami utána volt ne haragudj már, és te is tudod nagyon jól, hogy ez egy kalap kaki film lett nem tudom mit véditek....Ennél még a 3. meg a 4. rész is zseniálisabb alkotás sőt visszasírom azokat a részeket.
Én egyik hozzászólásomban sem írtam, hogy a film sz*r, hiszen nem az. Ez eléggé szélsőséges megmozdulás bárki részéről ,akinek valami nem tetszik, és rögtön a sz*r jelzőt aggatja rá. Például nekem a Gyűrűk ura is egyszer nézős "valami" volt, de világszinten kaszált majdnem egy milliárdot, s a mai napig fogynak a különböző kiadások, de mégsem használtam rá a sz*r jelzőt.
Ahogyan fentebb is írtam elsősorban a harmadik és a negyedik rész fogadtatása miatt olyan a film, amilyen. Azok nem jöttek be a nézők nyilván kellett valami új, ami vissza vezeti őket az első két részhez. Itt az időutazás témaköre volt a megfelelő dolog, amivel meg tudták csinálni, hogy hogyan készítsenek új filmet úgy, hogy ne kelljen azt mondani, hogy ez egy reboot, de ne is kelljen figyelembe venni az utolsó két T filmet.

...a T3 és T4-hez való - már-már görcsös - utálat áradatot (ami belőled is árad) nem tudom megérteni, bocs. Már sokszor leírtad, elfogadtuk. De ettől még vannak olyanok, akiknek tetszett. Én például nem is értem sokak hozzáállását, mert nem még egy "kergeti a robot a szereplőket, majd elpusztítják és happy end" filmet kaptunk, hanem végre eljött az ítélet napja. A Salvation nekem sem jött be, de már leírtam, hogy a teljes színész csere, illetve az előző részekben látott jövőkép mellőzése miatt váltott ki nálam keserű szájízt. De ettől még nem fogom habzó szájjal pocskondiázni.
Kimi17 írta: Egy Trailert lehet sután meg jól is összerakni nem az a lényeg, de itt már azon a 2 percen belül is lehetett látni főleg ilyen Casting után meg a jelenetek után, hogy nagyon nem lesz rendbe ez a film. Roppant unalmas, és kínos film se izgalom, se feszültség igazából semmi sincs benne még az akciók se dinamikusak....ja egy pozitívum a kínai fószer őt eltalálták, de ennyi.

Itt a probléma. Hiába írod le többször, de sugárzott az írásaidból, hogy az előzetesek után már leírtad a filmet főleg a bevételeket látva. Legyünk őszinték, hogy aki valamivel kapcsolatban ellenérzéseket táplál azt megváltoztatni elég nehezen lehet. Lehet nem akarod elfogadni, de ez így van. Már előre utáltad, így minden bizonnyal mikor beültél a moziterembe (vagy megnéztél otthon egy jobb és hang minőségű release-t) már az első furább jelenetnél már agyaltál az egészen ahelyett, hogy végig ülted volna kikapcsolt aggyal, s egy kis pihenés után elgondolkodtál volna a filmen.

...és ha azt írod, hogy nincs benne feszültség, meg az akciók nem dinamikusak akkor lehet te egy egészen más filmet láttál? A kritikámban, s sok helyen is pont azt írják, hogy a mai kornak megfelelő filmet hoztak össze, azaz annyira akció dús, annyira látvány orientált, hogy mélyebb tartalomra egyáltalán nem is törekedett, s szinte annyira ugrál össze-vissza különböző idősíkokban a történeti szál, hogy például nem volt öt percnyi jelenetsor, melynek köszönhetően el tudtam volna gondolkodni, hogy mit is látok, mert folyamatosan pörgött a film. Én már a film felénél már felb*sztam ezen magam, hogy nincs egy percnyi pihenőm, hogy értelmezni tudjam a CGI orgia mellett ,hogy mit is látok.

És itt a probléma a filmmel: a Transformers meg Bosszúállók célközönségének készült, a régi rajongókat meg az első két részből merített karakterekkel, jelenetekkel próbálták megfogni.
Kimi17 írta: Én örülök,hogy megbukik meg is érdemli.
...ez viszont gyerekes. Annak idején szeretted a Lost-ot. Te mit is szóltál volnál hozzá, hogy ha valaki azt írja le, vagy konkrétan neked mondja, hogy "remélem meg is bukik a Lost!". Nem tetszett volna, ugye?
Félreértés ne essék, nekem sem tetszik a Genisys alapstílusa (fentebb leírtam miért), de azért valaminek a bukását nem kívántam. Kivéve annak idején a Dollhouse-ét, mert nyilvánvaló volt, hogy két alacsony nézettségű fan favorit sorozat közül csak egyik fogja túlélni a májusi kaszákat. Ámbár tény és való, hogy a Dollhouse is elég nagy minőségi ugrást csinált a második évadára, de alapul véve a szériát a FOX megtehette volna a TSCC-vel is, hogy időben szól, hogy nem kérnek belőle, s lett volna egy szép lezárt T sorozatunk.
Kimi17 írta: Ennél még a Jurassic World is sokkal jobban méltó lett a régi részekhez sőt az még egy jó szórakozás, de ez kínos amit műveltek mondjuk én előre megmondtam....de nem is ez a lényeg mert én lettem volna az első boldog ember aki csalódik, és örül ennek a filmnek ha hiszed ha nem...de hát na...
A Jurassic World is ugyanolyan, mint a Genisys akár hiszed, akár nem. Annyi különbséggel, hogy ott nem voltak elvárások a színészek felé, hogy kik legyenek benne, illetve ha belegondolsz történetileg sokkal egyszerűbb is, s nem nulláztak előző részeket (elméletileg). Van már nézhető HD release, s ha megnézed még egyszer, akkor ott is körvonalazódik, ami a Genisys-ben: az első részből vett sok jelenetet, montázst, s kicsit újként állította be, s így növelte a retro faktort, miközben az új közönséget is megkívánta érinteni.

Devastator715
Parancsnok
Parancsnok

Hozzászólás Szerző: Devastator715 » 2015.07.18. 18:01

Nekem nem voltak nagy elvárásaim a filmmel kapcsolatban. Nagyjából azt kaptam amire az előzeteseiből számítottam. Én úgy álltam hozzá, hogy inkább különálló filmként fogom értelmezni, s ebből a szempontból szerintem sem lett rossz ez a film. Persze ha nem vesszük figyelembe az eget verő marhaságait és az egyes jeleneteiben fellelhető túlzásait, amelyeket pusztán csak a látvány miatt kreáltak. Viszont ha folytatásként nézném úgy egyértelműen elfogadhatatlan.

Megmondom őszintén nektek, hogy én sohase "merültem" el nagyon a filmek idővonalaiba. Ami viszont tény, hogy a Genisys már annyira túlzásba vitte, hogy az ember egyszerűen már nem is tudta összekapcsolni őket a moziban, s ennek következtében tényleg egy kavarodottság lépett fel az ember fejébe. Ennek ellenére nekem jobban tetszett ez a film, mint a T4. Az a probléma, hogy ott kezdődtek a gondok, hogy a T4 nem lett egy jó film. Véleményem szerint elég lett volna egyetlen jó filmet készíteniük az alkotóknak, amely egy sötétebb jövőben játszódik, s egyben lezárják vele a T franchise-t.
Én is jobban örültem volna, hogyha a Salvation-nek lett volna folytatása, de mivel a mai kornak megfelelő - inkább a látványra fektetett lehetőségeket alapul vevő - alkotást akartak készíteni, így ezt figyelembe véve sokkal több lehetőséget nyújthat egy olyan film, amely a jelenben játszódik, mintsem egy posztapokaliptikus jövőben. De úgy is nézhetjük persze, hogy a készítőknek nincs elég kreativitásuk ahhoz, hogy egy jó filmet készítsenek, amely a T4 folytatása lehetett volna.

Ha az előző filmeket nem veszem alapul akkor 10/8-ra értékelem, de ha folytatásként nézem akkor 10/4-nél nálam sem ér többet.

T800-101
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: T800-101 » 2015.07.19. 01:09

convar írta:Igen, bár volt ott néhány "túlkapás" is amely ezáltal már inkább éppen az ellenkező hatást váltja ki, ezáltal szimplán csak gagyi. Gondolok pl. arra a bábura aki a kamiont vezeti. De alapjában véve persze értem mire gondolsz és hát igen, a többi megoldás igencsak működik a filmben.
Én csak magamból tudok kiindulni, én 10 évesen láttam először a T1-et, és akkor a bábus részektől majd' berosáltam :D :D
He'll back...

Stifler
Felderítő
Felderítő

Hozzászólás Szerző: Stifler » 2015.08.02. 11:49

I'm back! :pistols Bocsi skacok csak most tértem vissza. Külhonban dolgoztam nem nagyon volt időm ide feljönni. Megnéztem a T:G-t utána meg nem is akartam már. Mégis csak egy T rajongói oldal. A hozzászólásokat elolvasva csak bemertem jelentkezni. :roll:

Egyik szemem sír a másik nevet. :) :cry40
A film első fele baromi jó volt. Rohadt jól épített az első részre. Annyira nosztalgikus hangulatom lett hogy kedvem lett volna előkapni a T1 DVD-t és rögtön megnézni az egész trilógiát. Aztán a másik fele a filmnek aktív blődségekbe ment át. Komolyan mondom miért kellett ennyire erőltetni Schwarzeneggert? Oké ő a T filmek terminator arca. De azért ennyi idősen betenni majd minden öt percben azt magyarázni egy robot miért öregszik. Sok. Na meg mikor elsüllyed és egyszer betöri az ajtót hogy ő UPGRADERLT! :wtf :wtf Meg meghal John Connor? És ezt hogy???
Nem tudom gyerekek, de nekem nagyon nagy balsejtelmeim vannak a folytatásokkal kapcsolatban. Ez nem lett jó. Nagyon nem. :?

Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2015.08.05. 12:35

Stifler írta:I'm back! :pistols Bocsi skacok csak most tértem vissza. Külhonban dolgoztam nem nagyon volt időm ide feljönni. Megnéztem a T:G-t utána meg nem is akartam már. Mégis csak egy T rajongói oldal.
Ez ne tartson vissza, hiszen addig, míg valaki kulturáltan nyilvánul meg addig nincs probléma.
A másik pedig, hogy nincs olyan, s feltehetően nem is lesz olyan alkotás, ami mindenkinek tetszene. És pont ez a jó, mert így legalább van miről beszélni. ;)
Stifler írta: Egyik szemem sír a másik nevet. :) :cry40
A film első fele baromi jó volt. Rohadt jól épített az első részre. Annyira nosztalgikus hangulatom lett hogy kedvem lett volna előkapni a T1 DVD-t és rögtön megnézni az egész trilógiát. Aztán a másik fele a filmnek aktív blődségekbe ment át. Komolyan mondom miért kellett ennyire erőltetni Schwarzeneggert? Oké ő a T filmek terminator arca. De azért ennyi idősen betenni majd minden öt percben azt magyarázni egy robot miért öregszik. Sok. Na meg mikor elsüllyed és egyszer betöri az ajtót hogy ő UPGRADERLT! :wtf :wtf Meg meghal John Connor? És ezt hogy???
Nem tudom gyerekek, de nekem nagyon nagy balsejtelmeim vannak a folytatásokkal kapcsolatban. Ez nem lett jó. Nagyon nem. :?
Ebben valóban igazad van.
Ahogyan írtam is a kritikában nagyon érződött a filmen, hogy Schwarzenegger-re gyúrtak rá a készítők, s gondolom remélték, hogy vele el tudják majd adni a filmet. Hát nem nagyon sikerült. Az általad említett dolgot pedig én is nettó baromságnak tartom.
Nem tudom mitől (lehet volt idő emészteni a filmet?), de az eltelt idővel én is sok gagyiságot vélek benne felfedezni. Továbbra is tartom magam ahhoz, hogy T filmként sajnos gyenge, önálló alkotásként pedig szerethető. Viszont az én félelmem az, hogy az alternatív idősíkok használatával belemegyünk egy olyan körforgásba, hogy ha kell egy új rész, vagy csak nem lett jó az előző simán lenullázhatunk mindent... Így pedig tele lehetünk egy csomó T alkotással, amit félbehagytak... és már csak egy lépés kell a Direct To DVD árnykép megvalósulásához.

Lezárt