S.M. Stirling : Terminator 2 - Future War

Itt a hivatalos, külföldi szerzők műveit találod.
Dentorel
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Felhasználó neme: Fiú/Férfi
Csapat: Ellenállás
Kapcsolat:

S.M. Stirling : Terminator 2 - Future War

Hozzászólás Szerző: Dentorel » 2009.06.04. 20:43

Vélemények, kritikák.

convar
Tábornok
Tábornok

Re: S.M. Stirling : Terminator 2 - Future War

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.08.07. 23:08

Végre a kezemben a trilógiazáró kötet :) Már bele is olvastam, és végre, valahára egy T mű, amiben közvetlenül a J Day után vagyunk! Nemtom megfigyeltétek-e, ez vhogy mindig elmaradt...a T3-ban csak addig látjuk, hogy elindultak az atomok, a T4-ben már 15 évvel a utána vagyunk, a TSCC sem mutatja (ill. igen, de ott is csak a rakétákat látjuk Derek visszaemlékezésében, de ennyi). És igen, vhogy így képzelem el a háború kezdetét...de nem részletem, mert az már spoiler :D

(Mert ez eddig sztem nem volt spoiler, azt azért gondolom senki nem gondolta, hogy van T mű J Day nélkül :D)
"A baglyok nem azok, amiknek látszanak."

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.08.08. 13:40

convar írta:Végre a kezemben a trilógiazáró kötet :) Már bele is olvastam, és végre, valahára egy T mű, amiben közvetlenül a J Day után vagyunk! Nemtom megfigyeltétek-e, ez vhogy mindig elmaradt...a T3-ban csak addig látjuk, hogy elindultak az atomok, a T4-ben már 15 évvel a utána vagyunk, a TSCC sem mutatja (ill. igen, de ott is csak a rakétákat látjuk Derek visszaemlékezésében, de ennyi). És igen, vhogy így képzelem el a háború kezdetét...de nem részletem, mert az már spoiler :D

(Mert ez eddig sztem nem volt spoiler, azt azért gondolom senki nem gondolta, hogy van T mű J Day nélkül :D)
Szia Convar! Azt gondoltam beúszok a T könyvek világába. A képregényekkel nyelvi okok miatt megakadtam. Amùgy nagyon tetszik pl a terminator revolution,a gyerek Kyle és Sarah alkatú anyukája története közvetlenül a j day utáni években,ha Jòl láttam. Elektronikusan elérhetőek magyar nyelven könyvek? :-)
"A bádogember szívre vágyott." Cameron Phillips

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.08.08. 18:30

goodnow írta:Amùgy nagyon tetszik pl a terminator revolution,a gyerek Kyle és Sarah alkatú anyukája története közvetlenül a j day utáni években,ha Jòl láttam.
Nos, azt tudni kell rólam, hogy én a látszat ellenére nem vagyok egy nagy könyvmoly, főleg nem T témában. Ugyanis számomra csak a filmek és mostmár a sorozat az elfogadott folytatások, márcsak azért is, mert ezeket még lehet egyben kezelni (mégha külön idősíkokban is). Viszont ha bele akarnám venni az összes könyvet (mert sok van ám, a T2 folytatásának szántból kapásból van egy tucat, sőt a T3-nak is van), akkor ez már kizárt dolog hogy menne, az pedig baj, hiszen nekem ugyebár beteges igényem a T Univerzum egysége :mrgreen:

Ezért csak egyedül ezzel a Stirling trilógiával tettem kivételt, ezzel is csak azért, mert állítólag ez a T2 hivatalos folytatása (mondjuk akkor a T3 vagy a TSCC mi? kalózkiadvány? sufnituning? :D).
goodnow írta:Elektronikusan elérhetőek magyar nyelven könyvek? :-)
Nem tudom, nem hiszem. Lehet hogy rájuk lehet akadni, de biztos nem könnyű. Én a helyedben kikölcsönözném könyvtárból, sztem ez a legjobb megoldás :) ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára convar 2010.08.08. 21:13-kor.

zoli1863
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: zoli1863 » 2010.08.08. 21:10

A Jövő Háborúja nagyon jó kis regény,az előző két résszel együtt! A Stirling trilógiát,érdemes elolvasni,mert érdekes,izgalmas folytatása a T2-nek. ;)
Nekem megvan az összes magyar nyelven megjelent terminátor könyv! Mind a Halálosztó2029 sorozat összes része,mind a négy filmregény és természetesen a Stirling trilógia.
goodnow írta:Elektronikusan elérhetőek magyar nyelven könyvek?
Hát magyar nyelven nem hiszem. Pedig én is kíváncsi lennék rá!
"Vigyázz,a jelenre,mert a jelenből múlt lesz,és a múlt megölheti a jövődet." (John Connor feljegyzéseiből)

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.08.20. 20:29

Na a végére értem. Sztem ez egy nagy baromság :D Kár volt ennyi időt elba... rá. Spoiler mögött kifejtem hogy miért:
Spoiler! :
a végére annyira ráment erre a mókuskerék elméletre hogy az már túlzás. Utálom ezt az elméletet :twisted: De tényleg, annyira erőltetve lett a végére hogy az már röhej. Persze sejtettem hogy ez lesz, ahogy haladtam a regényben egyre több volt rá az utalás, ez az író nagyon hű akart lenni a cameroni elvekhez, főleg a T1 szellemiségéhez.

De minden rosszban van ami jó: így legalább a befejező jelenet rávilágított arra, hogy milyen értelmetlenségeket is szül a körforgás elmélet. A szitu: természetesen Los Angelesben vagyunk, természetesen 2029-ben, természetesen Connorék elfoglalják az időgépet, természetesen a T-800-t akkor már nem tudják megállítani, mert átjutott, természetesen a T-1000 is még átjut, sőt még egy gyönyörű, szőke nő(nek látszó tárgy, a TX? :shock: azt nem írta hogy ő kicsoda) is, Connorék ekkor érnek oda, természetesen Kyle jelentkezik hogy majd ő visszamegy, hogy megvédhesse Saraht, természetesen utána beül az átprogramozott T-800 is a gépbe, természetesen most is úgy néz ki mint Arnold. Értitek, mindent egyszerre, biztos ami biztos :lol: Á, agyrém.
Pedig kár érte, mert egészen a végéig egy nagyon érdekes, új és izgalmas idősíknak tartottam ezt az egészet.

Zoli, majd reagálj már rá légyszives, hogy neked hogy jött le a vége.

zoli1863
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: zoli1863 » 2010.08.20. 21:49

convar írta:Zoli, majd reagálj már rá légyszives, hogy neked hogy jött le a vége.
Hát igen a vége! :roll: Először nem zavart annyira,hogy ilyen befejezést,választott az író,de aztán ahogy telt az idő engem is zavart..egyre jobban. Az a sz@r benne,hogy olyan "tökéletes" mindenki ott van akinek az első három részben ott kellett,Kyle önként és dalolva megy, közben már programozzák is a T-800-as...annyira meg akar feleli az első három résznek,hogy szinte már görcsös erőlködésbe megy át,"hogy igenis úgy kell lennie". Ez nekem sem tetszett! De ha jól megfigyelted mindhárom résznek ilyen hirtelen összecsapottan van vége(talán a második kivétel,de az sem annyira).úgyhogy ez nem újdonság.
A lényeg,hogy Stirling mindenképpen össze akarta kötni a T2-t a T3-mal ,hogy egy egész legyen!
Szerintem nem kellett volna ennyire görcsösen ragaszkodni az eredeti történethez. Ha ezt a Trilógiát a T3 előtt írta volna,akkor milyen befejezése lett volna??
A befejezésétől függetlenül,szerintem jól sikerült írások!
"Vigyázz,a jelenre,mert a jelenből múlt lesz,és a múlt megölheti a jövődet." (John Connor feljegyzéseiből)

goodnow
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: goodnow » 2010.08.20. 21:54

convar írta:Na a végére értem. Sztem ez egy nagy baromság :D Kár volt ennyi időt elba... rá. Spoiler mögött kifejtem hogy miért:
Spoiler! :
a végére annyira ráment erre a mókuskerék elméletre hogy az már túlzás. Utálom ezt az elméletet :twisted: De tényleg, annyira erőltetve lett a végére hogy az már röhej. Persze sejtettem hogy ez lesz, ahogy haladtam a regényben egyre több volt rá az utalás, ez az író nagyon hű akart lenni a cameroni elvekhez, főleg a T1 szellemiségéhez.

De minden rosszban van ami jó: így legalább a befejező jelenet rávilágított arra, hogy milyen értelmetlenségeket is szül a körforgás elmélet. A szitu: természetesen Los Angelesben vagyunk, természetesen 2029-ben, természetesen Connorék elfoglalják az időgépet, természetesen a T-800-t akkor már nem tudják megállítani, mert átjutott, természetesen a T-1000 is még átjut, sőt még egy gyönyörű, szőke nő(nek látszó tárgy, a TX? :shock: azt nem írta hogy ő kicsoda) is, Connorék ekkor érnek oda, természetesen Kyle jelentkezik hogy majd ő visszamegy, hogy megvédhesse Saraht, természetesen utána beül az átprogramozott T-800 is a gépbe, természetesen most is úgy néz ki mint Arnold. Értitek, mindent egyszerre, biztos ami biztos :lol: Á, agyrém.
Pedig kár érte, mert egészen a végéig egy nagyon érdekes, új és izgalmas idősíknak tartottam ezt az egészet.

Zoli, majd reagálj már rá légyszives, hogy neked hogy jött le a vége.
Nekem tetszik,így első hallásra. Én körforgás hívő vagyok,kíváncsivá tettél. El fogom olvasni. Legutóbb lelkesnek tüntél,a story nagy része azért Jò nem?
"A bádogember szívre vágyott." Cameron Phillips

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.08.20. 23:19

zoli1863 írta:A lényeg,hogy Stirling mindenképpen össze akarta kötni a T2-t a T3-mal ,hogy egy egész legyen!
Aha, szal akkor szted is az ott a T-X volt?
zoli1863 írta:Szerintem nem kellett volna ennyire görcsösen ragaszkodni az eredeti történethez.
Hát sztem se... :S Pont ezért bosszantott fel a vége. Nagyon sokáig úgy tűnt, hogy minden milyen új minden erre a végére tessék, vissza alfához és omegához.
zoli1863 írta:Ha ezt a Trilógiát a T3 előtt írta volna,akkor milyen befejezése lett volna??
U.ez, csak T-X nélkül :) Ami szerencsésebb is lett volna. Éshogy miért: mert az előzményekre viszont nem volt hatással a T3, hiszen a történet a T2-től folytatódik. A T-X-et úgy lett volna értelme belevenni, ha ott van Kathrine Brewster is 2029-ben ill. ha Sarah nincs. Nemtom érted-e miért ellentmondásos ez így :)

Mert az még oké, hogy körforgás elméletre van az egész írva, de akkor hagyjuk a T3-at, csak a T1 és a T2 kapcsolható szervesen, egy idősíkon egymáshoz (valójában ők sem egészen, de ezt most hagyjuk :)), mert a T3 idővonalában már túl sok minden változott ahhoz (maga Brewster, a J Day eltolódása, Sarah halála), hogy 1xre, úgy értem egy idősíkban, egy időben, egy helyen lehessen visszaküldeni a 3 termit. Mármint hogy az egyik Arnit 1984-be, a másikat és a T-1000-t 1995-be, és a T-X-et 2003-ba (és különben is, hol maradt a T-850 visszaküldése? :o ).

Szal ezzel a T3-zással már keverte a szezont a fazonnal, mintha maga az író sem tudta volna hogy és mit higgyen (bár ezzel minden rendező is így van sztem Cameron óta, pl. a Salvation és TSCC is televan ilyen ellentmondásokkal, kavarodásokkal), de igazad lehet, a válasz az hogy ha törik ha szakad mind3 filmet össze akarta a kötni a regényben.

Á, bonyolult ez, én magam sem tudom pontosan leírni mi zavar ebben az egészben de remélem azért vmi átment :D
goodnow írta:Nekem tetszik,így első hallásra. Én körforgás hívő vagyok,kíváncsivá tettél. El fogom olvasni. Legutóbb lelkesnek tüntél,a story nagy része azért Jò nem?
Jó hát, persze, ezt írtam eddig is, nekem épp ezért fájó a befejezés. De különben is, neked úgysincs mitől tartanod, neked a vége is tecceni fog, ha körforgás hívő vagy ;)

zoli1863
Katona
Katona

Hozzászólás Szerző: zoli1863 » 2010.08.21. 21:06

convar írta:Aha, szal akkor szted is az ott a T-X volt?
Ez így van! Nem volt leírva ki is az pontosan,de az író tudta nagyon jól,ha valaki látta a T3-at az tudni fogja ki is az,vagy mi is az.

convar írta:U.ez, csak T-X nélkül :) Ami szerencsésebb is lett volna. Éshogy miért: mert az előzményekre viszont nem volt hatással a T3, hiszen a történet a T2-től folytatódik. A T-X-et úgy lett volna értelme belevenni, ha ott van Kathrine Brewster is 2029-ben ill. ha Sarah nincs. Nemtom érted-e miért ellentmondásos ez így :)

Mert az még oké, hogy körforgás elméletre van az egész írva, de akkor hagyjuk a T3-at, csak a T1 és a T2 kapcsolható szervesen, egy idősíkon egymáshoz (valójában ők sem egészen, de ezt most hagyjuk :)), mert a T3 idővonalában már túl sok minden változott ahhoz (maga Brewster, a J Day eltolódása, Sarah halála), hogy 1xre, úgy értem egy idősíkban, egy időben, egy helyen lehessen visszaküldeni a 3 termit. Mármint hogy az egyik Arnit 1984-be, a másikat és a T-1000-t 1995-be, és a T-X-et 2003-ba (és különben is, hol maradt a T-850 visszaküldése? :o ).

Szal ezzel a T3-zással már keverte a szezont a fazonnal, mintha maga az író sem tudta volna hogy és mit higgyen (bár ezzel minden rendező is így van sztem Cameron óta, pl. a Salvation és TSCC is televan ilyen ellentmondásokkal, kavarodásokkal), de igazad lehet, a válasz az hogy ha törik ha szakad mind3 filmet össze akarta a kötni a regényben.

Á, bonyolult ez, én magam sem tudom pontosan leírni mi zavar ebben az egészben de remélem azért vmi átment :
Nagyjából kihámoztam! :D De nem érdemes annyit rágódni ezen,ahány alternatív folytatás annyi más befejezés,és ráadásul mindegyik tesz hozzá valami újat,pl: Sarah esete is jó példa erre( A T3-ban rákos lesz,a T2 filmregényben meghal egy konvoj elleni rajtaütésben,a Jövő Háborújában meg egy harmadik eset van,de inkább nem spoilerezek :mrgreen:) Ezek mind arra jók,hogy jól összezavarjanak :?

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.08.22. 13:20

zoli1863 írta:De nem érdemes annyit rágódni ezen,...
Igazad van, inkább el kell hajítani jó messzire, amennyire csak lehet... :D

joe maschine
Tábornok
Tábornok
Csapat: Skynet

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2010.08.24. 22:12

convar írta:

Á, bonyolult ez, én magam sem tudom pontosan leírni mi zavar ebben az egészben de remélem azért vmi átment :D
Ez az örökös megfelelési kényszer a körforgás elmélet iránt ennyire el tud rontani egy egyébként jónak mondott művet. Elismerem, van valami romantikus bája annak, ahogy megindul mindenki vissza egymás után, de ha kicsit belegondolunk, akkor meg sületlenség lesz belőle. Eleve miért nem T-X vagy T-1000 megy vissza mindenhova? Nehogy valaki azt mondja, hogy csak 1-1 volt belőlük éppen raktáron, mert lemegyek hídba. :mrgreen:
Ez a tipusú befejezés ráadásul valószínűsíti, hogy a skynet mindig ugynaz, ami megint nem ok, hiszen a T2-é is másképp jön létre, meg a T3-é is.
Az idővonal elmélet alapján is gond lehet, hiszen ha valamelyik gép jobban bekavar a kelleténél az idővonalba, akkor a később behelyezett már teljesen más szituációban is találhatja magát, akkor meg majd mehet a malmozás.
Képzeljük el, hogy a T-850 megérkezik 2004-be, de az ellenállás bekavar és elindul Cam visszaküldésével a TSCC idővonala. A T-850 meg ott állna hülyén, egy szál f@szban, mert 2004-ben John Connor nem is létezik az időugrása miatt. :mrgreen:
Vannak állandó dolgok az időben, amik meg akarnak történni...

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.08.24. 23:15

joe maschine írta:Képzeljük el, hogy a T-850 megérkezik 2004-be, de az ellenállás bekavar és elindul Cam visszaküldésével a TSCC idővonala. A T-850 meg ott állna hülyén, egy szál f@szban, mert 2004-ben John Connor nem is létezik az időugrása miatt. :mrgreen:
Hát ja :lol:

Meg az is milyen már, hogy na küldök már ide is, meg oda is, meg amoda is egy-egy termit aztán majd csak lesz vmi :D

Beeerka
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Beeerka » 2010.10.26. 12:26

Ma jött meg a könyv, este neki is esek :)
" Maybe one day we can meet face to face, in a place without time and space."
" Ain't no sunshine when she's gone.
It's not warm when she's away.
Ain't no sunshine when she's gone
And she's always gone too long anytime she goes away. "

Beeerka
Beépülő
Beépülő

Hozzászólás Szerző: Beeerka » 2010.11.09. 00:34

Végére értem a sorozatnak. Most olvastam el, amiket eddíg írtatok, és én is ezen a véleményen vagyok mint ti.
Értelmetlen lett a vége, elég lett volna annyival lezárni a könyvet, hogy az első termi és Kyle visszamegy az időben. Gondolom a No.1 idősíkban úgy történhetett, hogy valamennyi idő eltelt a különböző termik visszaküldésében. Amit pedig joe maschine kifejtett, hogy miért nem variálta meg a Skynet és mondjuk '84-be a T-X-et küldi...érdekes. De, összegezve a 3 kötetet, én nagyon élveztem. :)
" Maybe one day we can meet face to face, in a place without time and space."
" Ain't no sunshine when she's gone.
It's not warm when she's away.
Ain't no sunshine when she's gone
And she's always gone too long anytime she goes away. "

convar
Tábornok
Tábornok

Hozzászólás Szerző: convar » 2010.11.10. 23:57

Beeerka írta:De, összegezve a 3 kötetet, én nagyon élveztem. :)
Egy darabig én is :D Hát ja, kár hogy így elb... a végét. Annyi filmet/sorozatot/könyvet vágtak már ezzel tönkre...

gyurcyka
Túlélő
Túlélő

Hozzászólás Szerző: gyurcyka » 2011.08.09. 08:18

hali!a 3ik rész megvan valakinek e bookban?régota keresem mivel ezt még nem tudtam eolovasni!ha igen légy szi jelezzétek!köszönöm!

joe maschine
Tábornok
Tábornok
Csapat: Skynet

Hozzászólás Szerző: joe maschine » 2011.08.09. 13:04

gyurcyka írta:hali!a 3ik rész megvan valakinek e bookban?régota keresem mivel ezt még nem tudtam eolovasni!ha igen légy szi jelezzétek!köszönöm!
angolul megvan 8-)
Vannak állandó dolgok az időben, amik meg akarnak történni...

gyurcyka
Túlélő
Túlélő

Hozzászólás Szerző: gyurcyka » 2011.08.10. 07:56

sajnos nem tudok angolul de azért köszi!

Válasz küldése